Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


2006. jún. 29. 23:51

"Ilyet, amiket leírtál még nem hallott pl. az én exedzőm sem, holott öreg róka már."


-Konkrétan mire gondolsz?


"eszem ágában sem volt szerekkel és vitaminokkal bombázni a szervezetemet"


-vitaminokról volt szó. Szerekről nem! És nem is lesz, mert amatőr szinten teljesen felesleges...


"Testépítéssel, ilyen fajta ezdéssel nem feltétlen lehet fogyni, csak szolídabb tornával. bár evvel is vitatkoznék, mert igazán nem is a torna, hanem a mozgás, ami segíti a fogyást, de nem olyan értelemben, ahogy a közhiedelemben van."


-Ezzel egyetértek.

Két edzésforma van. Súlyzós (ez azért kell, hogy az izmainkat dolgoztassuk, és a kalóriadeficit miatt ne csökkenjen az izomtömeg)

valamint aerob.

Az "aerob" jelenti a mozgást. Bármi lehet, csak a pulzus legyen megfelelő, és jó időben végezzük (alacsony inzulinszint). Én pl. gyalogolok vagy biciklire pattanok, esetleg lépcsőzöm. Futni pl. baromság (fogyás szempontjából, mielőtt belekötne ebbe is valaki :) )


"Mondjuk első körben ha segíteni akarsz tényleg, önzetlenül, ahogy itt szokás, akkor tedd meg amit moltnak kért, dobj fel egy edzéstervet heti étrenddel, ami használ. Pl. Ne azt, amit egy testépítőnek kell csinálnia, mert itt nem vannak ilyenek."


Esküszöm írnék én, írok így is eleget, de örülök ha 10 perc szabadidőm van... De fogok rászánni egy pár órát és összedobok valamit! Csak az a baj, hogy nem lehet "általános érvényű" dolgokat írni, mert minden szervezet más. Nekem 3000kcal kell a fogyáshoz, kisgének 1500, neked meg lehet, hogy 2000. Látatlanba nagyon nehéz. Sőőőt... Ezért lenne fontos a személyes kontaktus. Egyébként személyi edzés miatt már 3-an kerestek meg innen! Szóval nem mindenkinek vagyok annyira ellenszenves...



Egyébként én meg csak segíteni akarok nektek, és rosszul esik, hogy így nekem estek...

28. 4726e582cf (válaszként erre: 27. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 23:38

Hát segíts! Ha nem akarod eladni máris sokkal jobb színben tűnsz itt fel.


Mondjuk első körben ha segíteni akarsz tényleg, önzetlenül, ahogy itt szokás, akkor tedd meg amit moltnak kért, dobj fel egy edzéstervet heti étrenddel, ami használ. Pl. Ne azt, amit egy testépítőnek kell csinálnia, mert itt nem vannak ilyenek.


Nem haragszik senki, csak túlzásba viszel dolgokat, és persze nem tetszik a véleményünk, aminek hangot adunk. Azért mert csak én jártatom a számat az még nem jelenti feltétlen, hogy csak nekem ez a véleményem, csak a többiek nem neked mondják, hanem Hoxának és nekem. Csak Hoxa uri nő így nem ront azonnal Neked, én már nem vagyok az, így én megteszem, de ahogy ebben a fórumban is olvashattad a többi ember hozzászólását nekik is megvan az ilyesmiről a véleményük nem is kellemesen.


Senki nem akart belédkötni, de ha emlékszel rögtön egy edzésterv készítési ajánlattal jöttél, "persze nem ingyen" - hogy téged idézzelek. Erre itt nincs vevő, ha mégis, akkor az nagyon új itt a portálon vagy a fogyókúrában. De a régi "öreg" rókák már nem ugranak az ilyen ajánlatokra.

És bocs, de testépítettem én is, tudom, hogy hogy működik, bár eszem ágában sem volt szerekkel és vitaminokkal bombázni a szervezetemet. Testépítéssel, ilyen fajta ezdéssel nem feltétlen lehet fogyni, csak szolídabb tornával. bár evvel is vitatkoznék, mert igazán nem is a torna, hanem a mozgás, ami segíti a fogyást, de nem olyan értelemben, ahogy a közhiedelemben van.

Hidd el, nem csak a Te vagy edző, és ilyet, amiket leírtál még nem hallott pl. az én exedzőm sem, holott öreg róka már. De ez általánosítás, így nem mindenre igaz. Nem részletezem.


Ne hallgass rám, és mondd csak, hogy ismét beleszóltam, de akárhányszor elmondod, tudjuk, hogy beszólós vagyok, nyilván mert fórum. Ezentúl is így lesz.

2006. jún. 29. 22:39

Egyébként sorry, ma kicsit ingerlékeny vagyok.

Nem akartam megbántani senkit, csak idegesít, hogy segíteni akarok, és akkor még én vagyok lecseszve...

2006. jún. 29. 20:26
miért? pénzért olvasgattad az eddigi infóimat?
25. 4726e582cf (válaszként erre: 22. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 20:07

Ha velem van bajod, akkor szerintem nekem írj, ne a fórumokba. A tapasztalatomat írtam le a kar tudásbázisba, ha nekem összejött, másnak miért ne jönne össze?


Amúgy nem én ítéltelek el pár beszólás alapján, hanem Te engem... érdekes, hogy magadból indulsz ki azonnal.


De Te tudod, tégy, ahogy jónak látod.


Tudtommal ez egy nyílt fórum, ha ismernél, akkor tudhatnád, hogy beleszólok mindenbe, és ami nem ide való, abba még inkább. Ha nem tetszik, nem kell ide járnod, nem kell koptatnod fölöslegesen a billentyűzetet. Nem akartalak megbántani, de neked azért sikerült pár embert, bár rólam ezek mindig is leperegtek :).

Itt a másiknak akarunk segíteni, ingyen, nem pénzért, ha elolvasod, amiket írtam, akkor láthatod, hogy éppen ez a fő gond, hogy pénzért akarsz segíteni.

24. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 20:00
Lehet rám gondoltál, de nem én töröltem... Amúgy igazat adok Hoxának.
2006. jún. 29. 20:00

egyébként mi a baj a hangnememmel???

Mondtam egy rossz szót is a buzgómócsingon kívül???

(ha igen, akkor jöhet az idézet)

2006. jún. 29. 19:59

Egyébként egy szóval nem mondtam, hogy amit mondok az szentírás. Nem szoktam hülyeségeket beszélni. Amiket írok, azok általános érvényű dolgok. Sok ember hallgatott a tanácsaimra, és akik be tudták tartani a kiírtakat, azok pozitívan alakultak. Nem egy ilyen ember volt, nem is 10...

De pont ezért írok "naplót". A naplóba az ember a saját tapasztalatait írja, nem???


Pl a minta étrendemmel (amit a naplóba írtam) készül őszre egy fitness-forma versenyző nő... Majd ősszel kattintgatom a versenyen a fotómasinát és küldöm az eredményt!


Már itt is segítettem pár embernek. Néhányan írtak is köszönő mail-t. Hülyének néztek, hogy itt akarok kuncsaftokat szerezni??? Akkor nem koptatnám fölöslegesen a billentyűzetet. Egyébként tényleg ebből élek, de így is be vagyok táblázva eléggé... (és igen, papírom is van róla... Bár az itthoni fitness "oktatás" színvonala a béka segge alatt van...)



Nem tartom magamat nagyra, ugyanolyan gyarló ember vagyok, mint Ti! (bár pár soros beírásokból nem kellene valakit megítélni...)


-Hoxa, tőled elnézést, nem gondoltam, hogy te töröltél illetve vontál össze. Mást véltem "elkövetőnek"

Fawkesgirl-el már van problémám. Történetesen az, hogy mindenbe beleokoskodik, ráadásul nem nézi jó szemmel, hogy ha helyreigazítják... (lásd kar vékonyítása súlyzózással)


-A stílusom meg olyan amilyen... A lényeget kell leszűrni a mondandómból

21. 575e11e2d1 (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. jún. 29. 19:43
Na, én rád gondoltam :)
20. 575e11e2d1 (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2006. jún. 29. 19:43

Nem rád gondoltam, bocs!

HA te voltál, az teljesen jogos

19. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - Nefis)
2006. jún. 29. 15:43
Helyes! Köszönöm Hoxa nevében is :).
2006. jún. 29. 11:58

Szia Gergőke!

Én is osztom a többiek véleményét. Jó lenne,ha erőltetnél magadra egy kis stílust. Nem hinném, hogy

az a megoldás ha ráerőlteted másra az életviteled és az életszemléleted (ami megjegyzem nem feltétlen megfontolt). Ha mindenáron tanácsokat akarsz osztogatni inkább a személyes tapasztalataidat oszd meg másokkal (ebből semennyit nem találtam), és ne mindenféle szakzsargonnal ellátot maszlagot próbálj beadni. És azt se felejtsd el azért mert jó tested van (nekem nem az ideálom, sőt...) még nem egészéséges

a lelked. A lelki és mentális egészség mindennél fontosabb, és te is csak ember vagy, még ha többnek is képzeled magad. Halandó vagy mint bárki más.

17. 549be03e80 (válaszként erre: 16. - Nefis)
2006. jún. 29. 11:55
Helyes!!!!:))))))))))))
16. nefis
2006. jún. 29. 11:52

Gergőke!


Jobb, ha nem húzol ujjat, se Fawkesgirl-lel, sem Hoxával, mert bedühödik itt jónéhány ember!

Po*átlan alak vagy, aki túl sokat képzel magáról!

Egy edző sem meri ezt a hangot megengedni a "tanítváníiaval" szemben!

Vagy adj tanácsot, vagy fogd be!!!

15. 549be03e80 (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2006. jún. 29. 11:49
Hoxat en is tamogatom ebben a velemenyeben. Eddig ez aforum bekes volt, nem volt torzsalkodas, es foleg nem ilyen hangnem mint amit te hasznalsz gergoke!Kicsit tobb tisztelet masoknak,tudoed azert masok is sejtenek vlamit a fogyasrol edzesrol, megha nem is haangoztatjak annnyira...
2006. jún. 29. 11:46

Szerintem is ideje volt. Én csak olvasgattam, de már kezdett az idegeimre menni.


Gergőke, te szartad a spanyol viaszt, vagy mi?

Van papírod is az edzőségedről vagy csak okoskodsz?

Szerintem keress olyan oldalt, ahol kiváncsiak is arra, amit nyomatsz. És süt belőled, hogy olyan embereket keresel, akik majd fizetnek neked az információidért... Adod itt a nagylelkűt, hogy segítesz. Itt mindnki azt teszi, de nem lobogtatja, hogy ingyenesen!

Na ennyi, ez már kikívánkozott.

13. KicsiNoci (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2006. jún. 29. 11:28

szia Hoxa!

Először is megjegyezném, hogy nagyon tetszik a honlapod. És örülök, hogy megmondtad a véleményedet ennek az alaknak (jelzőt nem használnék), már ideje volt. Én is írtam neki egy másik fórumban, nem éppen

neki tetsző tartalommal. Próbáltam kulturáltan megfogalmazni a véleményemet. Sok sikert.

12. Hoxa
2006. jún. 29. 11:23

Gergőke idefigyelj, ezt a minősíthetetlen hozzáállást nem tűröm! Az a "buzgómócsing" én voltam, mint a honlap tulajdonosának jogom van hozzá. Ha nem tetszik, nem muszáj ezen az oldalon irogatnod. Egyébként meg nem kitöröltem, hanem összevontam egy már létező fórummal, amiről írtam is neked egy privi üzenetet, holott ez nem lenne feladatom. Ugyanis neked kellene meggyőződnöd arról, hogy van-e már olyan létező topik, amibe bepasszolna.

És ha így folytatod, a naplód és ez a topik is hasonló sorsra jut. Nem tudom mennyire nagyra tartod magad, hogy idejössz és azt hiszed te vagy mindenek tudója. Ezt még el lehet viselni, de a többszörös reklámozást és ezt a buzgómócsingozós szöveget már nem igazán. A türelmem végére kezdek érni...

11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 10:59
Szia! Szerintem válogasd meg a szavaidat. Ha rám gondoltál, akkor nem nyert. Hoxa a portál gazdája, ha problémád van, szerintem írj neki...
2006. jún. 29. 10:11

Írtam pár szóban az adipexről, meg egyéb működő zsírégetőkről, de valami buzgómócsing kitörölte a témát. Ezúton üzenem neki, hogy ha valami problémája lenne, akkor azt legközelebb PRIVÁTBAN JELEZZE! Ne pedig sunyi módon törölgessen!


A naplómba bemásoltam, amiket a témába írtam. Azt már csak nem törli ki...

2006. jún. 29. 09:56
Angolul tudok jól, de időm az elég véges, mostanában rengeteget rohangászom, alig van 10 percem leülni a gép elé...
8. 549be03e80 (válaszként erre: 1. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 04:43
gergoke ha erdekel adhatok egy itteni ausztral edzo nevet, szinten a fogyozokkal edz, megpedig sikeresen!!! mert o edzette az ausztral biggest loser nyerteset is, en is rajta vagyok a website-jukon, szinet brizzy nevvel..persze, csak ha tudsz eleg jol angolul, tekintve angol nyelvterulet.Szoval erdekel?
2006. jún. 28. 19:42

holnap írok valami "okosabbat".

Most sajnos nagyon nincsen időm

6. piper72 (válaszként erre: 5. - 575e11e2d1)
2006. jún. 28. 19:35

Igen, most mivel van plusszom, meg tudom markolni. Tehát háj is. De mint ahogy írtam, 50 kilósan is volt hasam. Ekkor ezek szerint nagyok a beleim meg a gyomrom...

A múlt hónapban két hétig *-diétáztam, akkor szinte nem volt benne semmi kaja ami megtöltse, két hete alig eszek egy-egy evés alkalmával, szintén nincs ami kidomborítaná (a hájon kívül). És mégis, olyan mintha tehes lennék... :-((

Akkor ezek szerint fogyás és célzott hasizom erősítés a megoldás.

2006. jún. 28. 18:43

zsír sok rajta, vagy a bendőd nagy?


Tömegnövelésnél, amikor mondjuk 110 kg körül vagyok, akkor még kockás a hasam (zsír kevés van rajta), de akkora a belem, hogy eléggé kidudorodik (bár a mellkasom még akkor is előrébb van)


Ha a beled nagy: sokszor (napi 6-7x) KEVÉS kaja

Ha zsíros (meg tudod markolni), akkor sajnos zsíros. Ekkor diéta (genetikailag mindenkinek máshova megy a zsír. Sajnos onnan távozik utoljára, ahova először megy föl)

2006. jún. 28. 12:28
Szia Gergőke! Szeretnék tanácsot kérni tőled. A problémám a következő: nagy a hasam!!! 164 cm magas és most 62 kiló vagyok, a túlsúly miatt érthető is lenne, de amikor 50 kg körül mozogtam, akkor is nagy volt. Most ez úgy értendő, hogy mindig be kell (kellett) húzni a hasamat. Ha kiengedem, akkor úgy nézek ki mint egy etióp kisgyerek. Jártam kondiba, fittnesre, tornázni, ahol a különböző hasizom-erősítő gyakorlatok sem segítettek különösebben rajta. Úgy veszem észre, hogy genetikai adottság lehet, mert anyai ágon minden női rokonom "hasas". Tudnál segíteni, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék változtatni rajta?
2006. jún. 27. 15:27

Az adatlapomon ott van, hogy mi/ki vagyok.

De igen jöttem segíteni, mert a nők (és a férfiak is) sok butaságot csinálnak diéta címszóval (hála a médiának), ezért szeretnék picit rendet tenni a fejekben.

2. moxy
2006. jún. 27. 15:14

te edzo vagy es feljottel segiteni?

rendes toled

2006. jún. 26. 18:05

A naplómban olvashattok néhány gondolatot tőlem.

Remélem tudok újdonságot mondani, és sikerrel használjátok a tippeket!


A véleményeket, kérdéseket ide várom!


A napló itt található:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook