Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1019. Pawnee
2008. ápr. 2. 10:09

hali!


sajna nincs időm végig olvasni a topicot ezért felteszem a kérdésem:


Mit ajánlanátok ahhoz,hogy izmosodjak/fogyjak hátsóról és kicsit csípőröl.

Elég szálkás testalkatu vagyok,meg kissé vékony is,de sajna aránylag széles a csípőm,talán mert nagyon magas vagyok..és ez kicsit aránytalanná tesz..persze már sokat változtattam rajta.Szélesebbek lettek a vállaim és keskenyebb a törzsem,mert már edzek jó 16 hónapja.Mégis kéne valami hatékony edzés :) ,azt mondják a Görkori jó erre főleg,ez igaz?...

A kajálásomra odafigyelek: leginkább zöldségeket eszem,tejet(aazt sokat,szeretem :P ) ha hús akkor csirke,hal...meg ha már szénhidrát akkor a jobb fajta:rizs,müzli. Édességet megpróbálom kerülni...meg csak ásványvizet iszom,tej melett.

fussak,görkorizzak,aerobozzak vagy mi?:D:D:DD:

PLS HELP :P

1018. Librigabi
2007. júl. 20. 12:26

A kocogás azoknak való, akik nem elég intelligensek a tévénézéshez. (Woody Allen)


Bocs mindenkitől, csak tetszik ez az idézet. ;-)

1017. Fish (válaszként erre: 1016. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 23. 11:40
en sem irtam ide , de iwiwen ugyis megtalaltuk egymast:)
1016. 5e67f791bc (válaszként erre: 1015. - Fish)
2007. ápr. 14. 00:32

Bocsi, hogy csak most valaszolok, de nem is lattam a topikot.

Meg nem dontottem el. A foiskolat mindenkepp elkezdem BKF, de ezt mar talan irtam. Kommunikacoi es mediatudomany szak, PR, reklam, marketing szakirany. A masik kepzest a Fittness Akademianal, vagy az IWI-nel kezdem. Az IWI kozelebb all hozzam. En is edzesfuggo lettem mar!

Ket konyvet irsz! Alapitvany! Csalad! Nem semmi vagy!

Akkor az edzes fizikalisan is jot tesz!

1015. Fish (válaszként erre: 1014. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 10. 19:25

igen, arra a kepzesre, hova fogsz beiratkozni? jol hangzik en szemelyi edzoit vegeztem, es imadtam szuper csoportunk volt, sok baratom volt, es rengeteget rohogtunk egyutt

szval jo volt

en a gyerekeim miatt vagyok korlatozva, nem tudok barmire idot szanni altalaban este 7 -8 utan nekiallok takaritani es utana tudok barmit is csinalni

irok ket konyvet, egy blogot en is, van egy weboldalam, orvos valszatol rovattal szval ezeket csinalom ejjel, meg van egy alapitvanyunk lombikbebis..

nem unatkozom kozben melozok heti 20 orat, es heti 5-6 szor edzek si, edzes nelkul meghalnek annyira hianyozna

most nagyon betegek vagyunk valami nyomi virus a bal fulemmel nem is hallok rendesen:( grrrrr

1014. 5e67f791bc (válaszként erre: 1013. - Fish)
2007. ápr. 9. 15:55

Szia! Ja! Van meg ket honapom, hogy alakuljak. Egyebkent remekul megy! Imadom csinalni. Ilyen fegyelmezett talan meg sohasem voltam!

Nem tudom melyik kepzesre gondolsz? A wellness menedzserire? Mert azt tudom. :)

Miert vagy korlatozva?

1013. Fish
2007. ápr. 8. 21:06

na irtam es most meg nem latom:(

mar tudod melyik kepzesre jelentkezel? ket honap, akkor van meg mit kielvezni!!!:)

nekem is sok tervem van, bar en mar korlatozva vagyok a megvalositasban:DDD

1012. 5e67f791bc (válaszként erre: 1011. - Fish)
2007. ápr. 7. 17:42

Meg ket honapig vagyok. Utana hazamegyek, es kezdem szepen sorjaban megvalositani a terveimet. Nagyon sok osszegyult mar! :)


Foiskola, treningek, elmegyek megint ismetelni az agykontrolltanfolyamot, el akarok kezdeni egy pilates iskolat, erdekel a wellnes menedzser kepzes is, lehet irok egy konyvet... stb. stb :)


Nem sietek. Csak szepen sorjaban. Fiatal vagyok, tele tervekkel, es annyi energiam van, hogy 10 embernek is eleg lenne!

Ja! Es meg mindig imadok elni! :))))

1011. Fish (válaszként erre: 1010. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 7. 17:33

hat igen a testzsirmeres attol fugg milyen modszert alkalmazik valaki:)

sztem ez csak ugymond tajekoztato jellegu...

ugyis latod magadon a baltozast es ez a lenyeg

en most egy mucheni edzot kovetek o segit ahoz hogy versenyezni tudjak majd, majd itt is keresek valakit, hogy atbeszeljek par dolgot, meg kene az edzesekhez neha segitseg (fizikai) pl fekvenyomasnal meg tarogatasnal

most jon az az idoszak amikor novelem majd a kardiot en is...

meddig maradsz kint?

1010. 5e67f791bc (válaszként erre: 1009. - Fish)
2007. ápr. 6. 17:16

Szia Fish! Van egy merlegem, arrol tudom, de ha a szamolos modszert kovetem akkor 28% korul van. megkerdeztem egy tesepito portalon Radnait, hogy melyik a jo modszer azt valaszolta egyik sem, mert mindketto csaloka lehet. Azt mondta a tolomeros a legjobb megoldas. Ez nem all most rendelkezesemre.

Megkerdeztem tole a kardiot is. Ezt valaszolta:

"Először is el kell dönteni, hogy a zsírégetés napi 30-60 percig érdekel, vagy a további 23 órában is? Kicsit olyan ez, mintha azt várnánk, hogy a súlyzózás izmot növeljen edzés alatt. Nem, azt várjuk, hogy keltünk egy ingert és ez a továbbiakban olyan hatással lesz a testünkre, ami a céljaink felé visz. Ennek tekintetében nincs zsírégető zóna, illetve van, amikor több zsír ég el szigorúan a mozgás alatt, de az egész napot tekintve nem. Izolációban nézve az intenzívebb kardió jobb. Olyan ez, mint amikor egy tóba bedobsz valamit és körkörös hullámok indulnak el: minél nagyobb követ dobsz be (intenzitás) annál nagyobb, erősebb és távolabbra jutó hullámok keletkeznek (hosszabb távú kalória égetés mértéke és ideje -- anyagcsere hatás). Ezért van az, hogy a súlyzózás sokkal többet ér a lassú aerobnál, tehát egy nem sportoló embert súlyzóztatni kell a jobb testért elsősorban. Viszont, ha megfigyelted, direkt azt írtam, hogy "izolációban nézve". Ez azt jelenti, hogy mindennek van egy hatása önmagában nézve, de valójában azt kell figyelembe venni, hogy az összes többi tevékenységünk mellé beillesztve mi történik a szervezetünkkel. Minél intenzívebb a kardió is, annál jobban megviseli a szervezetünket, a központi idegrendszert és a regeneráció nehezebb lesz. Tehát annak ellenére, hogy az intenzívebb intervallum kardió izolációban nézve hatékonyabb zsírégető, a regenerácó miatt csak korlátozott mennyiségben tudjuk beilleszteni egy súlyzós program mellé diéta során. Erről szólt például az említett cikk. Sokan meg vannak tévedve ezekkel a zsírégető zóna, meg rövid és hosszú távú anyagcsere hatás koncepciókkal kapcsolatban, de a lényeg, hogy az egyetlen igazi ok, amiért lassabb aerob edzés kellhet egy programba az, hogy további erősebb edzésből már nem tudnál regenerálódni, de még kalóriát el akarsz égetni. Sok sikert!"

Igy maradok az intervallum 3x20 percenel.:)

1009. Fish (válaszként erre: 1008. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 6. 16:48

intervall ra gondolsz?

szoktam ilyeneket csinalni, sot a dolgozom ott circuit trainenget csinalunk, ha becsulettel csinalja valaki nagyon jo:)

amugy meg akartam kerdenzi hogy hogy szamolod ki a testzsirt, nem abmi re gondoltal? picit lentebb kerdezted..

1008. 5e67f791bc (válaszként erre: 1007. - Fish)
2007. ápr. 1. 15:10
Intervalum kardiot nem szoktal csinalni? Abbol - ugy tudom - eleg a 20 perc. Vagy azt nem szereted?
1007. Fish (válaszként erre: 1004. - 5e67f791bc)
2007. márc. 31. 20:16

hat ez erdkes:) a testepitok tobbsege regen nem is kardiozott mert feltek az izomvesztestol


a terem ahova otthon jartam nagyon sokan 1-1,5 orakat karioztak, mint pl Jooba Elek is aki kisse jol nez ki, o is sokat kardiozott


nekem biztos nem eleg a 20 perc, most fogok elkezdeni jobban kardiozni

a labammal meg le kell allni egy kicsit mert a guggolastol nagyon kiszelesedett a combom:(((

a vegen meg beka lesz belolem:)

1006. Fish (válaszként erre: 1005. - 5e67f791bc)
2007. márc. 31. 20:13

hat ezek a merlegek is becsaposak, nem mindegy mire van allitva-atletikus vagy standard testalkat- emnnyi folyadékot ittal egesz nap elotte, vagy edzes utan vagy elott vagy e, szed e valaki valami gyogyszert stb....

nem tudom a kollegam csont vekony: zero size ugymond es o 18 %,aki balettos o 21%

1005. 5e67f791bc (válaszként erre: 994. - Fish)
2007. márc. 31. 17:35
Nekem a 23% nem jo. Bar lehet, hogy tenyleg csak a merleg jatszik velem, mert ha a keplettel szamolom ki akkor 29%. Most melyiknek lehet hinni?
1004. 5e67f791bc (válaszként erre: 984. - Fish)
2007. márc. 30. 18:39

Szia Fish! Talaltam egy erdekeset:

(A hasi zsirparnak csokkenteserol irta egy testepito)

"Csökkentsd a kardiót: A hosszú időtartalmú kardió edzés megugrasztja a kortizolt. Válts át a rövidebb és intenzívebb intervallum edzésre. Heti 2-3 alkalommal 20 perc elég. Ezen belül végezz 30 másodperc maximális sprinteket 90 mp lassabb pihenővel közöttük."

1003. Fish (válaszként erre: 1002. - 5e67f791bc)
2007. márc. 29. 22:26
haha ez hawaii:) szuper helyed van, nem tudsz tobbet maradni, en haza sem mennek:P
1002. 5e67f791bc (válaszként erre: 1001. - Fish)
2007. márc. 29. 19:05
Annyi a jo benne, hogy teljesen a magam ura vagyok. Most meg a lakotarsam is elment ket hetre (hazautazott Magyaroraszagra), igy tok egyedul vagyok. Imadom! Kedvemre edzhetek, amikor akarok, azi fozok, amit akarok, senki sem szol bele semmibe. Nincsenek szamlagondjaim, amik otthon sokszor elofordultak, es nem idegesit kicsinyke csaladom az orokos negativ hozzaallassal, szkepticizmussal. :)
1001. Fish (válaszként erre: 997. - 5e67f791bc)
2007. márc. 29. 18:59
oh, te szegeny, en is felvaltalak szivesen:)biztos melegebb van mint itt:)
1000. helenhadsell (válaszként erre: 999. - 5e67f791bc)
2007. márc. 29. 17:03
Azt hiszem, soha tobbe nem tudnék :-)
999. 5e67f791bc (válaszként erre: 998. - Helenhadsell)
2007. márc. 29. 16:13
Oke, majd szolok! :) Alakulas? Megvan meg a "sarga teglas" ut? Nem leterni rola! :)))
998. helenhadsell (válaszként erre: 997. - 5e67f791bc)
2007. márc. 29. 16:08
Szivesen jovok és felvaltalak amikor meguntad :-)
997. 5e67f791bc (válaszként erre: 996. - Fish)
2007. márc. 29. 03:53

Nem elek itt, csak itt toltok fel evet. 4 honapja vagyok itt, 2 honap, es megyek haza! Nem szeretem Amerikat. Jol keresek, de semmi penzert nem maradnek!


Jo ejszakat! :)

996. Fish (válaszként erre: 995. - 5e67f791bc)
2007. márc. 28. 23:54

neztem a kepidet, hat nem semmi az a fekete szerko:) jol nez ki:)

nekem is csorog a pizsama

milyen ott elni? hany eve vagy kint?

995. 5e67f791bc (válaszként erre: 994. - Fish)
2007. márc. 28. 23:52
Koszi, majd rakeresgelek. Mennem kell, de meg majd lehet kerek tanacsot toled, ha nem baj. :)
994. Fish (válaszként erre: 992. - 5e67f791bc)
2007. márc. 28. 23:49

hat rengeteget edzel abban nincs gond esetleg ha tobbet edzel zsiregeto zonaban, es azon is valtoztathatsz hogy osztod szet az edzeseket, de a 23 eleg jo, en edzoteremben melozok most reszmunkaidoben a tulaj balett tancos, 21 % , es le van szalkasodva a valla, nagyon szep alakja van, az sem mindegy hogy allitod be a merot, mert ha etletikusra allitod be pl majdnem 10 % kal kevesebbet mutat

a masik az etkezes, regebben Gergo irt egy csomot mindenhova hogy mi az idealis etkezes, azzal sokat lehet levinni, nincs zsir es keves szenhidrat bevitel ezt csinalom en is most, k uncsi es unalamas:(

993. Fish (válaszként erre: 991. - 5e67f791bc)
2007. márc. 28. 23:45

akkor nem verekszem veled:D

jo sokat edzel, sajna nekem behatarolt az idom, pedig jo lenne tobbet edzeni:)

regen en is siman jobb voltam de hat aztan munka, csalad stb... nekem szules elott a feherje a szervezetembol

e is tobbet fogok mostmar kardiozni de decemberig tomeget noveltem...roff

aztan most csokken a szenhidrat, es ezt mar nem szeretem annyira:(

most hoy jobb ido van lehet hogy en uis megyek futni, regen futo voltam, meg atleta, es jol ment, mostanaban nagyon felmegy a pulzusom tole:(

2007. márc. 28. 23:44
Egyebkent nagyon sokat kell meg alakulnom. 23% -os a testzsiraranyom. Le akarom vinni 15% korulire. Van tipped hogyan lehetnek hatekonyabb?
991. 5e67f791bc (válaszként erre: 990. - Fish)
2007. márc. 28. 23:22

En nagyon szeretek kardiozni. Heti 6x csinalom, de ezt mar leirtam. 4x sulyzozom. Felso, also felvaltva. regebben versenyszeruen karateztam, igy nagyon izmos a labam. A felsotestemrol "tunt el" izom, de alulrol nem. :) 18 evesen naponta 70 szabalyos fekvotamaszt nyomkodtam. Evek kimaradtak. Most hozom elo az izmaimat ismet.

Labra sok sajat sulyos gyakorlatot csinalok. Aerobik-jellegueket, szalkasitasnak. Sulyzoval kitoreseket, guggolast, egyeb fenek-gyakorlatot csinalok. Mivel izmot eltuntetni nem tudok a labamrol, hogy vekonyabb legyen, ezert ami felesleg csak van rajta, azt celom ledolgozni. Ezert futok sokat.

990. Fish (válaszként erre: 989. - 5e67f791bc)
2007. márc. 28. 23:03

koszi:)

azert ezen van meg mit csiszolni am rendesen:(

remelem nem untatok senkit ha leirom

guggolas ruddal

van hogy egyenes sorozatokat csinalok van hogy szuperszettet: tehat ket gyakorlatot kapcsolok ossze

1.) guggolas 50kg val 12 db *5-6 sorozat

kitores ugy hogy a hatso labam step padon van, 10-10 kiloval a kezben 12 db 5*


2.) egylabas guggolas 12 db 5 sorozat

szeles terpesz guggolas 50


3.) labnyujtas 45 kg val 12 4 szer

labhajlitas 50 kg val 12 4 szer

4.) allo vadli 35 kg val 12 4 szer

45 fokos tolopad 160 kiloval 12 db 4 szer

5.) fenek 10 kiloval negykezlab allasban oldalra es hatra labemeles

szoktam valtoztatni rajta, mert a terdem nem birja neha mert izuletes vagyok elegge:(

ha tobb idom van szetszedem a labhajlitast, es labnyujto gyakorlatokat


sajnos a hasam nem a regi mert nem megy vissza, most eppen 2 honapja eszem a jo kis testepito menut, rizs meg csirke meg hal, es reenykedem hogy meg visszamegy:)

te mennyit edzel? csak kardiozol? nekem is kene sokat kardiozni, eddig nem kardioztam sokat csak heti ketszer es sokkal tobb kene:( csak uncsi:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook