Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2124. b-zs
2011. nov. 9. 13:40

Influenza elleni védőoltás?

Holnap megyünk vissza a háziorvoshoz, rákérdezünk, szerintem mi beadatjuk, ha javasolja..

2123. Bonti74 (válaszként erre: 2117. - B-zs)
2011. nov. 5. 14:28

Igen, engem is mindig ez az ingázás része tántorított el. Szeretünk itt lakni, nyugodt, csendes nem is ez a baj. Egyszerűen nincs pénzünk tovább újítgatni.:( Vehetek vidéken ebből egy vadi újat és még a kölcsönöm is alacsonyabb lesz. És nem kevéssel. Most néztem kalkulátorral majd fele annyi lesz a törlesztőnk... azért az nem mindegy.

Abban is igazad van, hogy lehet a lakás is elég lenne, egyszerűen három gyerek mellett alig van időnk erre a hatalmas kertre és csak idegesít, hogy nincs rendben. Viszont itt nagyon drágák a minőségi, aránylag új, legalább 4 szobás lakások. Szóval majd annyi lenne mint ez a ház... akkor meg mégis jobb ez.

Nem tudom mit tegyünk, de egyenlőre a szocpol miatt úgyis várnunk kell. Nézelődünk aztán majd meglátjuk... De ha én egyszer beindulok...:)

2011. nov. 5. 09:36
Igen, én is ezt mondom. 5 év van vissza, de még majdnem ugyanannyit kellene visszafizetni amennyit felvettünk.
2121. b-zs (válaszként erre: 2120. - Timicicaanyuka)
2011. nov. 4. 20:20
Kíváncsi leszek, hogy Nektek érdemes-e átváltani Forintra, mert ha jól emlékszem, azt mondtad, csak pár év van hátra, ilyenkor pedig szinte csak tőkét törlesztesz, a kamatokat már lehet, hogy kifizetted. Ha új hitelt vesztek fel, arra jönnek a kamatok is, no meg a hitelfelvétel díja, de ki tudja a Frank is mennyire száll még el..
2120. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2119. - B-zs)
2011. nov. 4. 18:47
Itt az országban. Hétvégén itthon lesz, de hétköznap is jön majd Kaposvárra.
2119. b-zs (válaszként erre: 2118. - Timicicaanyuka)
2011. nov. 4. 18:17
De azért helyben dolgozik, ugye?
2118. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2117. - B-zs)
2011. nov. 4. 17:43

Hát ez nagyon durva. A férjem is mondogatja, hogy váltsuk át forint alapúra, jövő héten megkérdezem a feltételeket. MKB.

A kocsit kifizettük, már csak az árfolyam különbözet van vissza, arról még nem küldtek semmit.

Szocpolra kíváncsi vagyok jó lenne mert beépítenénk a tető teret.

Az én férjem is munkanélküli volt több mint 1 hónapig, Kaposváron semmi meló, Pesti cégnél talált munkát ismerős által.

2117. b-zs (válaszként erre: 2116. - Bonti74)
2011. nov. 4. 12:50

mi 15 km-re lakunk a várostól, a lányom oda jár oviba, a férjem dolgozni, és a doki is ott rendel..

a helyzet jelen állásban az, hogy van úgy,napi 2-szer kell bemenni a városba, de van, hogy napi 3-szor, mert vinni kell a gyereket dokihoz, balettra is visszük, stb. így "vidékről" nehéz összehangolni, nagy bevásárlást is ott ejtjük meg, fodrász, stb..Így én jelen állásban azt mondom, hogy vidékre ne gyertek ki, ha családi házban laktok Fehérváron. Nagyon sokba kerül az üzemanyag is, meg a buszbérlet sem olcsó, meg azért 20 km-t ingázni, szerintem sok. Mi a városban családi házat nem tudtunk volna venni, bár őszintén szólva, nem bántam meg, mert nagyon szeretünk itt lakni, mögöttünk csak a szántóföld van, szép kilátással, nem cserélném el ezt a nyugalmat, de Ti is nyugis helyen laktok. Bevallom, kicsit furák erre az emberek, azért falun másabb, mint városban, de már megszokom, bár én itt nőttem fel gyerekkoromban, annyira nem lehetne furcsa, mint amennyire mégis az..

Esetleg újépítésű lakást vennétek és mellé egy tanyát, ha van arrafelé?? Itt sokan csinálják, hétköznap dolgoznak, akkor elég a lakás, hétvégén meg lehet menni ki a telekre, kis konyhakert, gyümölcsös, stb..

Nálunk a végtörlesztés házon belül kb. 160 ezer lesz:(

2116. Bonti74 (válaszként erre: 2115. - B-zs)
2011. nov. 4. 09:55

Á egyáltalán nem könnyebb!

Mi is maradunk az FHB-nél, házon belül csak két aláírás kellett meg közjegyző... mondjuk az sem kevés, de azért azt mondom valamit valamiért.

Nekünk is van lakáskasszánk, de azt tartogatom a tetőcserére.

Egyébként nagyon filózunk rajta, hogy veszünk egy új építésű házat, mert ugye most visszahozzák a szocpolt. Igaz nem lesz sok, egészen pontosan fele annyi mint az előzőnél, de azért az is valami. Ennek az az ára, hogy itt kell hagynunk Fehérvárat és egy közeli kis faluban venni. De nem tudom bírnánk-e a hitelt is fizetni meg erre az öreg házra is költni. A kis falukban egy vadi újat kapunk annyiért mint itt csak a telek!

Te mit szólsz ehhez? Ugye most akkor lesz bejárás, 15-20km utazgatás, összesen 30-40km, de buszok is sűrűn járnak és autónk is van. Bár lehet kettő kell majd. Én nagyon lokálpatrióta vagyok, de ismételni tudom csak magam, valamit valamiért...:)

2115. b-zs (válaszként erre: 2114. - Bonti74)
2011. nov. 4. 08:13

Mi is átváltjuk, maradunk az OTP-nél, készpénzben egy részét be tudjuk fizetni, de még kell felvenni hitelt mellé, de azt igyekszünk 6 év alatt kifizetni. Amin itt a pár hétben keresztülmentem a végtörlesztés kapcsán, nem kívánom senkinek, most, hogy eldöntöttük, maradunk OTP-nél, lelkileg könnyebb. A takszövnek lett volna "jobb" ajánlata, de hozzájuk kezes is kellett volna, meg ők csak 10 évre adtak volna hitelt, és jöttek azzal a dumával, hogy kifizethetjük hamarabb is.. Igen ám, de amikor utánaszámoltam, a hosszabb futamidő miatt nagyon sok kamatot kell kifizetni már az első évben is, és a plusz befizetéseinkkel sem járnánk jobban, mintha maradunk házon belül. Mellesleg az LTP-nk miatt, mivel az a hitellel kombinált csak keverés lenne, és csak addig barátságosak az OTP-nél is, míg házon belül intézzük a hitelt, különben nem igazán segítőkészek..

Az agyam csak kattog-kattog miből, hogyan, mennyit, mikor stb.. nem könnyű, de gondolom ez nálatok is így van..

Jobbulást Nektek is! Remélem hamar kilábaltok a betegségből!

2114. Bonti74 (válaszként erre: 2113. - B-zs)
2011. nov. 3. 17:07

Jaj szegénykém, még ez is! De hála Istennek tényleg nem lett nagy gond! Most mi is betegek vagyunk a középső csak köhög de a kicsi eléggé benne van. Mondjuk nem lázas csak alig alszunk éjszaka mert annyit köhög.

Mi lett a kölcsönötökkel??? Mi átváltjuk forintra. 4 millióval lesz kevesebb!

2113. b-zs
2011. nov. 3. 13:29

Bonti! Képzeld, kiderült, hogy igencsak allergiás nálunk a középső az A. duóra..

Az nem újdonság, hogy beteg mind a három, lányomnak középfülgyulladás, bronchitise van, kapott duot, középsőnek asztmatikus hörghurut , de tegnap már azt mondták, hogy a tüdőgyulladás sem kizárt, a legkisebbnek is asztmatikus hörghurut, szóval benne vagyunk a tutiban ismét, nem is tudom, kell-e ez az ovi..

Tegnapelőtt este elkövettem azt a hibát, szerencsére, hogy a kislány fecskendőjével, amivel a duót adtam neki, kicsit elöblítettem, és azzal adtam be a Zsombornak a gyógyszert.. rá pár percre a gyereknek püffedt a szája, pofija, nyálzott, elolvastam az ő antibiotikumának a mellékhatását, na pont ezeket a tüneteket írta, hogy ilyen esetben azonnal doki, férjem kapta is este rohanás vele az ügyeletre, a doktornő szerint a gyerek foga bújik, nem az antibiotikum, mert amit szed, annak más az összetevője. Mire másnap rájöttem, hogy a duós fecskendő volt a hibás, nem a foga, mert hátsó rágófogai ugyan bújnak, de attól a felső ajka nem duzzad fel pillanatok alatt. Tegnap a doki azt mondta, kenjük be a száját az anibiotikumával, ha az a ludas, akkor ne adjuk be neki. Szerencsére nem arra allergiás, hanem tuti a duó volt a gond az orvos szerint is.. Pár hónappal ezelőtt az ügyeletes doki akart neki duót írni, de mondtam neki, hogy már egyszer bedagadt tőle, azt mondta, akkor fél év után lehet írni neki. Még szerencse, hogy nem kapott, ha csak ennyitől a szája bedagadt, rossz belegondolni, mi lett volna, ha egy adagot beadok neki..A családban mindkét részről van gyógyszerérzékenység, nem tudom, ez örökletes-e, de lehet, hogy ez nála előjött, ma megyünk a gyerekorvosunkhoz, remélem okosabbak leszünk..

2112. Bonti74 (válaszként erre: 2111. - B-zs)
2011. okt. 26. 15:46

Köszi!:)

Igen már sok mindent mond. MOndjuk fura mert a két nagy ilyenkor már mondatokban beszélt...

De mondja hogy köszi, szia, apa, anya a nővérei nevét meg gyakran ismétel. Viszont nagyon gyakran nem értjük mit zagyvál...:) De mondja ezerrel, a hangsúlyomra ráismerek:))

2111. b-zs (válaszként erre: 2108. - Bonti74)
2011. okt. 26. 14:58

nagyon aranyos a nagylány:) Már nem kisbabás, hanem olyan nagylányos még cumival is! Mond már pár szót?

Barnus szombaton volt egy éves! Hihetetlen, hogy már eltelt egy év! Mellesleg a két nagyobb mellet csiszolódik tisztességesen, nagyhamar összenőttek..

2110. b-zs (válaszként erre: 2107. - Andurka85)
2011. okt. 26. 14:52

a lányom még 5 napnál többet egy huzamban nem volt oviban, majd 2-3 hét szünet, persze beteg mind a három. legutóbb 4 nap, majd hányás, láz stb..péntek du. ügyelet, tegnap voltunk a házidokinknál kontrollon, feleslegesen kapott antibiotikumot, mert vírusfertőzése volt, de sebaj, 4.000 Ft-ot ismételten kidobtunk az ablakon.. de mit is tehetünk, ha péntek délután oda van, nem várhatok vele hétfő délelőttig..


Egyébként a betegségeket leszámítva hogy vagytok? Milyen a három gyerkőccel??

2109. b-zs
2011. okt. 26. 14:48

f..sza, nem irigyellek Titeket! Remélem hamar talál másik munkát, lehet még jobb is lesz, mint az előző! de azért ez a helyzet..hát köszönöm.

A férjem is szó szerint néha küzd magával a munkahely miatt, de mondogatom neki, csak addig maradjon, amíg vissza nem megyek dolgozni, utána felőlem..Itt azért sokkal nehezebb másik munkahelyet találni, gondolom Fehérváron sem rózsás a helyzet, de talán ott több cég van. Remélem hamar megoldódik a problémátok!

2108. Bonti74
2011. okt. 26. 11:58

Én sokat vagyok itt, csak senki nem ír ide hát én sem...:( Lehet rosszul teszem.

Tettem fel egy új képet a Lucáról. Nem cumizik, csak pici babát játszik, bele is szorult a játék mózeskosárba...:)

Az nem jó, a betegeskedés...

Én inkább nem mondok semmit, mert ilyenkor mindig valamelyik beteg lesz.

Jól vagyunk ennyi.

Bár a férjem most melót keres, mert a faszi aki elcsábította egy tök jó helyről, most egy év után kirugta. Pedig a férjem el sem akarta vállalni, de ő állította, hogy nem játszik emberek életével. Ja vettük észre...:((

2107. andurka85
2011. okt. 25. 16:14

Sziasztok!

Látom nem nagy a nyüzsgés...

Nálunk is betegeskedések mennek mostanában...hányás hasmenés+láz..torok fájás..nátha,köhögés.ez már mind meg volt isi+ovi kezdés óta

2106. Bonti74 (válaszként erre: 2105. - B-zs)
2011. szept. 30. 11:02

Akkor megnyugodtam, mármint amiatt, hogy nem csak nálunk kell ordibálni, hogy reagáljanak valamit a nagyok...

Viszont nagyon sajnálom, hogy betegek vagytok! Gyógyuljatok mihamarabb.

Puszi Nektek!

2105. b-zs
2011. szept. 29. 18:59
Csajok! Mi újság?? Csak belesek, de sehol senki! Képzeljétek, az már nem újság, hogy betegek vagyunk, de most én is az lettem, elment a hangom, tegnap óta semmi.. csak suttogok. No a lányomnak nagyon tetszik, fülig vigyor, "anya most nem tud kiabálni", a középső is csak vigyorog, sőt, utánoz és suttog. Azért durva így három gyerkőccel, hang nélkül, mert az én gyerekeim csak egy bizonyos decibel felett értenek:)
2104. Bonti74 (válaszként erre: 2103. - B-zs)
2011. szept. 15. 09:03
Az tuti! Nagy dolgok vannak itt a háttérben, amiről nekünk fogalmunk sincs. Ez az egész mesterségesen lett generálva az tuti! De ebbe inkább ne is menjünk bele.
2103. b-zs (válaszként erre: 2100. - Bonti74)
2011. szept. 15. 08:38
Hosszú távon lehet megéri, nem tudom. Azt tudom, hogy a szüleim is anno 25 évre vették fel, és ugye Forintban sem annyit fizettek a futamidő végén, mint amikor felvették. Lehet azóta eltelt jó pár év, de egy biztos, aki jól jár, az mindig a bank!
2102. b-zs (válaszként erre: 2101. - Timicicaanyuka)
2011. szept. 15. 08:35

Csak 5 év? Nekünk 11, de bizakodó vagyok! Amíg tudjuk, fizetjük, ha már nem megy, akkor fogunk más megoldás után nézni, szerintem. 4 éve a svájci frank volt a tuti, most a Forintra esküsznek, ki tudja, mi lesz pár év múlva..

Még kicsik a gyerekek, lehet sok mindenen spórolni, ha már nagyobbak lesznek, lesznek igényeik is, taníttatni is kell őket, addigra talán kinyögjük a hitelt. Igyekszünk előre menekülni, most cseréltünk ablakokat, a ház már elég jól szigetelve van, rengeteget spórolunk a fűtésszámlán, következő lépés a víz és az áram lesz.

2101. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2098. - B-zs)
2011. szept. 15. 08:23

Egyetértek. Januárban lesz 5 éve, hogy felvettünk 2 millió forintot 5 év van vissza, de még mindig kb. 2 millió a tartozásunk. Ez vicc.

De a jó hír az, hogy autó részletünk már csak 2 havi van. Utána kiszámolják az árfolyam különbözetet és vége. Az még kb. 200.000 ft.

Na kocsit sem veszünk mostanában.

2100. Bonti74 (válaszként erre: 2098. - B-zs)
2011. szept. 15. 08:16

Igen a visszatörtlesztés duma, mert akinek van ennyi megtakarítása az már régen kilépett.

Inkább forint hitelre való átváltásról van szó.

Én kiszámoltam, nekünk még van 20 évünk, ha átlagos 220-as chf-fel számolunk akkor 3 millióval kell többet visszafizetnünk ha maradunk. Szóval én szeretném átváltani forintra. A törlesztőnk marad annyi mint most.

2099. b-zs (válaszként erre: 2097. - Bonti74)
2011. szept. 15. 07:43
Túl vagyunk az első balett órán:) Nagyon kell a lányomnak, ez a meglátásom. Jól érzi magát, jó a társaság, aranyos a tanító néni. Boginak nehéz lekötni a figyelmét, el van a maga kis világában, ez az óra viszont arról szól, hogy 45 percen keresztül az oktatóra és a többiekre kell figyelni, no meg sokat mozognak. Az összes kétely, ami volt bennem, eloszlott, nagy szüksége van erre a heti két órára, és szeretni is fogja, abban biztos vagyok:)
2098. b-zs (válaszként erre: 2097. - Bonti74)
2011. szept. 15. 07:40
Mi a véleményed a végtörlesztéssel kapcsolatban? Nekem már megint baromi nagy átvágás. 4 éve fizetjük a hitelt, idáig csak a kamatot fizettem, ha most vég törlesztenénk, az elmenne a lecsóba. Ha forinttal kiváltanánk, lehet, hogy első körben kedvezőnek tűnne, de az után is csak a kamatokat kellene fizetni, és a futamidő is biztosan hosszabb lenne, mint most, a hitelfelvétel díjáról nem is beszélve. Ez már megint kinek jó? Csak annak, akinek van kp-ja, és ki tudja csengetni, másoknak kamu duma az egész, nekem ez a meglátásom. Szerinted?
2097. Bonti74 (válaszként erre: 2095. - B-zs)
2011. szept. 14. 11:43

Még nem csináltattam soha, de így nagycsaládosan már illene....:)

Ha bent leszek a városban szerintem megkérdezem egy-két helyen.

2096. d5c097c2ca (válaszként erre: 2095. - B-zs)
2011. szept. 9. 11:16
Ez engem is érdekel,mert az uram is pedzegeti e témát.:)
2095. b-zs
2011. szept. 9. 11:03
Csináltatott valaki mostanában műtermi fényképeket a gyerkőcökről? Nekünk még nincsen, s most, hogy már nagycsalád lettünk, gondoltam szeretnék közös, szép képeket készíttetni, mert azért a műtermi kicsit másabb, mint amit én otthon készítek a gépemmel. Nagyon drága?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook