Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2004. b-zs (válaszként erre: 2001. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 12. 15:21
Ez ismerős, Barnus is most kezdte. Ezerrel megy a nagyobbak után, és ellesi, leutánozza a dolgokat. Ja és az esti fürdés a tuti, amikor 3-an egyszerre a kiskádban fürödnek, most ez az újabb hóbort:D
2003. b-zs (válaszként erre: 1997. - Hómancs86)
2011. aug. 12. 15:20
No, be ne kapjál, mert megkérdeztem. Csak rácsodálkoztam. Csak nekem furcsa, hogy valakinek 25 évesen 10 éves gyereke legyen, mert ez azt jelenti, hogy 15 évesen gyereket szült. Ennyi. Semmi gondom vele, csak kérdeztem. De gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
2002. b-zs (válaszként erre: 2000. - Micimacko72)
2011. aug. 12. 15:12

én is tegnap tettem el, hasonló az enyém is, csak nálam 1,5 kg az arány káposztából, uborkából, hagymából és paprikából. Én 10 dkg sót tettem rá, külön szirupot készítettem 30 dkg cukort elkevertem 4 dl 10 %-os ecetben,szalicil, borkénpor, majd ráöntöttem a csalamádéra. Egy éjszakát állt a spájzban és ma beletettem üvegekbe. Isteni lett!! Először beletömködtem üvegbe, de akkor megmaradt a leve:( így újra kezdtem az egészet, lazábbra raktam, no akkor meg majdnem kevés lett, szóval el lehet vele játszani, de megéri, legközelebb jobban megy.

Holnap lecsót akarok eltenni, de még vacillálok, melyik recept alapján. Van egy olyanom, hogy csak paradicsom paprika, és van egy olyanom, hogy hagymát ledinsztelni, rá pirospaprika, víz, majd jöhet a paradicsom, paprika. Szerinted melyik a jobb? még egyiket sem csináltam.

2001. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1995. - B-zs)
2011. aug. 12. 14:38
Nem, majd szept. 30-án lesz 1 éves. De már mindenhol feláll és pakol:)
2011. aug. 12. 14:28

a tegnapi vegyesvágottam fini lett, azt irja, hogy két nap múlva fogyasztható. Na a gyerkőcök tegnap már egész délután azt ették üresen


A reci: 5 kg-hoz


10 %-os ecet 4 dl

3o dkg cukor

7 dkg só

2 kk. borkén

A fele káposzta legyen, a többi szabadon választott.

Én több cukrot tettem bele !

1999. andurka85 (válaszként erre: 1997. - Hómancs86)
2011. aug. 12. 13:32

Én 26 éves vagyok....18 évesen szültem az elsőt,21 évesen a másodikat és most 26 évesen a harmadikat!!

Így tökéletes minden ahogy van. És már most fogy a türelmem,főleg hárommal,mi lett volna ha 30 évesen kezdem el a gyerek szülést! Ki hogy bírja persze,és kinek milyen az élet vitele. És jó lesz,igen,hogy még fiatal anyuka leszek,mire Ők már nagyok,és reménykedem benne,hogy jobban el tudunk majd lenni mint ha túl nagy volna közöttünk a kor különbség.

1998. Bonti74 (válaszként erre: 1997. - Hómancs86)
2011. aug. 12. 12:23

Szerintem inkább csak ritka, hogy ilyen fiatalon valaki családot alapítson nemhogy három gyermeke legyen...:)

Van itt olyan fórum, ahol amellett érvelnek, hogy miért nem vállalnak gyermeket. Hát mit mondjak... volt egy-két "érdekes" érv. Csak sajnálni tudom őket. Inkább legyen valaki fiatalon anya, mint soha. És van sok előnye is meg hátránya is mint mindennek. Pl fiatalon sokkal energikusabb az ember, már felnőnek a gyerekeid te még mindig fiatal leszel. Viszont én direkt vállaltam 28 évesen az elsőt, mert előtte szerettem volna utazni, bulizni, házas életet élni, dolgozni stb...

De mindenki más, másnak más a fontos.

1997. Hómancs86 (válaszként erre: 1996. - B-zs)
2011. aug. 12. 12:15
Igen Talán akad valami problémád vele?Estin elvégeztem az iskolát.Van lakásom autóm (nem a szülőktől)a nagyobbik gyerkőc kitűnő tanuló,a kicsi még most kezdi az iskolát de már ír és számol.És büszke vagyok arra hogy ilyen idősen ilyen jól megbirkóztam az akadályokkal,és a gyerekneveléssel.mert másnak 30 évesen se megy.
1996. b-zs (válaszként erre: 1992. - Hómancs86)
2011. aug. 12. 11:45
25 évesen?
1995. b-zs (válaszként erre: 1991. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 12. 11:38
Nagyon szépek a gyerekeid! Hanna elmúlt már egy éves?
1994. b-zs (válaszként erre: 1993. - Bonti74)
2011. aug. 12. 11:34

Ismerős! 3 gyerek mellett meg kell tanulni az elveinket feladni. Mert lehet ugyan tisztaságot és rendet tartani, de annak ára is van, és a gyerekek isszák meg a levét. Ha a szomszéd anyuka azt mondja, pedig náluk csak egy gyerek van, hogy ő bizony nem vasal, mert nem ér rá, fontosabb most a kert, akkor én is azt mondom, hogy igaza van. Én sem vasalok, csak a férjem ingeit, nadrágjait, az itthoniakat összehajtom és be a szekrénybe. S láss csodát, így is megy az élet, egy csomó időt megspórolok. Főznöm szinte napi rendszerességgel kell, a többit meg akkor, mikor időm engedi. Egy idegroncs anyára se a férjem, se a gyerekeim nem kíváncsiak:)No meg abból profitálni nem lehet, ha egész nap takarít és rendet tesz az ember.

A hangyákat még várom, a pókok nálunk is tenyésztve vannak:)Egy családi ház nagy kerttel udvarral teljesen más. Úgy meg, hogy nálunk mindig készül valami a házon, pláne nem lehet. Most a nyílászárók készülnek a műhelyben, pár nap és cseréljük őket, így a nagytakarítás még várat magára. Utoljára februárban pucoltam ablakot:), megfogadtam, én addig nem pucolom meg, míg nem lesznek újak helyette:)

1993. Bonti74 (válaszként erre: 1990. - B-zs)
2011. aug. 12. 10:31

Engem is ez bíztat, hogy később könnyebb lesz.

Én ha nem is voltam rend és tisztaság mániákus, de majdnem...

Ezt három gyerek mellett, családi házban fel kellett adnom, de sűrgősen.

Rendet még most is szeretem, de a tisztaság már más kérdés...

A panelhoz képest a családi házban nem lehet akkora tisztaságot tartani, legalább is nekem nem sikerül. Ha kinyitom a teraszajtót bejön a por, a levél stb. A gyerekek ki-be járkálnak. A pókokról és pókhálóikról nem is beszélve...

1992. Hómancs86 (válaszként erre: 1989. - Bonti74)
2011. aug. 12. 10:16
Ebben tökéletesen egyet értek:Én 1-2 év külömbséggel nem vállaltam volna őket.A két csajszi között bő három év van de ez már elég ahhoz hogy nagyjából zökkenő mentesem menjen minden.Mindkettőjüket önállóságra neveltem első perctől és ez meg is mutatkozik.De lényeg szerintem picire picit vállalni nem okos dolog.
1991. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1989. - Bonti74)
2011. aug. 12. 08:47

Tökéletesen egyetértek.

Adri nagyon kötődik a mamához, akár oda is költözne, ha megengednénk neki. Patrik változó, inkább anyás, de ha az Adri ott alszik, akkor Ő is, de egyedül nem. Hanna is elvan szerencsére.

Igaz, szinte minden nap megyünk hozzá.

Hanna szeret a tesóival játszani, de amikor előveszik az apróbb játékokat akkor kizárják a szobából. Na akkor aztán üvölt:)

1990. b-zs (válaszként erre: 1989. - Bonti74)
2011. aug. 12. 08:36
ez így van. A lányom 2 éves volt, mikor megszületett a középső. illetve 3 volt, a középső másfél, mikor megszületett a legkisebb. most fut a ház, rumli van, majd ha nagyobbak lesznek, könnyebb lesz utánuk/velük rendet tartani.
1989. Bonti74 (válaszként erre: 1985. - Hómancs86)
2011. aug. 12. 08:20

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy milyen koru gyerekekről van szó.

Teljesen más 6-4-1 évesekkel és más 10-7 és újszülöttel.

Mert ha más nem a 4 és 1 évesre minden pillanatban figyelni kell, főleg ha már a legkisebb is elindul. És a 6 éves sincs még úgy el mint egy 10 éves.

Nálam 9 lesz a nagy és 6 a középső, de a középsőre állandóan figyelnem kell, mert nagyon eleven és mostmár a kicsire is, mert pakol ezerrel+ nagy a kert. Soha nem engedem őket egyedül ki.

Szóval nem csak nevelés kérdése, mert ahány gyerek annyi féle pedig én nevelem mindhármat mégis mások...

1988. b-zs (válaszként erre: 1982. - Bonti74)
2011. aug. 12. 07:23

Nálunk most elvannak a gyerekek, hogy el ne kiabáljam.. Vettem nekik új puzzel-öket (vagyis csak nekik újak:)), memóriakártyát, még a hangjukat se hallani, csak ha összevesznek rajta. Tök jó árban lehet őket a vaterán venni, a bolti ár akár harmadáért, és újszerű állapotúak!

De jó! Bogi már 4 éves, de még hallani se akar arról, hogy valamelyik nagyszülőnél legyen pár napot. Csodaszámba megy, ha délbe anyuéknál alszik, nem jön haza. Erőltetni viszont nem akarom. Arról meg hallani se akar, hogy anyósoméknál legyen pár napot.

1987. b-zs (válaszként erre: 1980. - Andurka85)
2011. aug. 12. 07:18
:)Majd kezdődik a suli, ovi nemsokára, akkor talán könnyebb lesz!
1986. b-zs (válaszként erre: 1981. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 12. 07:17
De jó, hogy mind a háromra vigyáz egyszerre!
2011. aug. 12. 06:22
Nálunk most jön a harmadik gyerkőc.Van egy10 és 7 éves csajszim a harmadik fiú lesz.Félelem egyáltalán nincs bennem hogy hogy mi hogy lesz.A két nagyobb nagyon várja a tesót,a párommal egyetemben.De nekem ez furi hogy sokan panaszkodnak hogy nem tudják a dolgukat elvégezni a gyerekektől.Szerintem ez a gyerekek felől nevelés kérdése és a párunkon is sok múlik!!! Én vagyok velük egész nap ha mamához mennek megöl az unalom!A lig várom hogy itt legyen már a pici!!
1984. tinamama
2011. aug. 12. 02:40

Igaz,hogy ezért a kapcsolatért nagyon meg kellett küzdenem a családommal.Egyedül a nővérem volt az aki első pillanattól mellettem állt.A szüleim nagyon ellenezték,főleg hogy akkor amikor megismerkedtünk még nős volt,igaz már évek óta nem éltek jól és nem én voltam az első aki közbelépett...Anyukám 23 éves koromban meghalt,rá egy évre költöztünk össze decemberben,augusztusban meglett a lányunk.Apukámmal négy évig nem is beszéltünk,de amikor a nagyfiam meglett,ő jött el hozzánk és utána nagyon jó lett a kapcsolatunk vele,imádta az unokákat.Sajnos egy éve ő is elment...

Szóval ha még egyszer lehetne,akkor sem csinálnám másképp.Igaz hogy voltak olyan időszakok amikor majdnem szétmentünk,de hála Istennek sikerült megoldani.Néha előjönnek a generációs problémák,másképp látjuk a világot,de még sikerül megbeszélni a dolgokat.Az első házasságból született gyerekei is elfogadtak,igaz évek kellettek,de ma már összejárunk.Szóval csak fel a fejjel!

1983. somvirág (válaszként erre: 1979. - Tinamama)
2011. aug. 11. 20:20
Köszönöm a választ! Olyan jó ilyen történeteket hallani. Megnyugvást ad, hogy nem én látom kitekerve a világot. :-)
1982. Bonti74 (válaszként erre: 1981. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 11. 14:52

Ne is mond. Én már kb. 2 napja készülök hajatmosni...

Ma mondjuk sikerült 24db kerítéslécet lefestenem...

Ez kivételes.

Jövő héten a két nagy megy a mamához egy hétre.

Már tervezem a programokat...:)

1981. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1980. - Andurka85)
2011. aug. 11. 13:56

Hát ezt megértem:)

Most vittem el a mamához mind a hármat, hogy itthon tudjak valamit csinálni. Hanna elég hisztis mostanában.

1980. andurka85
2011. aug. 11. 12:56
Üdv. a nemrég csatlakozóknak! :) Itt vagyok ám én is,olvaslak minden nap benneteket,de ritkán jutok el addig,hogy írjak is.Vince nem hagy túl sok időt nekem,nah és a másik kettő sem kutya! :) Zajlik az élet rendesen!! :)
1979. tinamama (válaszként erre: 1968. - Somvirág)
2011. aug. 11. 03:09
Nálunk is ez volt a helyzet,csak az én párom 22 évvel idősebb mint én,és mikor összejöttünk,akkor volt 46 éves,három felnőtt gyerekkel.egy év múlva megszületett a lányunk,négy évre rá a nagyobbik fiam,két év négy hónap múlva a pici fiam.Apa ekkor 52 éves volt...Szóval a kor nem számít,a gyerekek megfiatalították,sokat focizik velük és imádja őket!
2011. aug. 10. 23:49
csalamádé receit holnap bemásolom,
1977. micimacko72 (válaszként erre: 1972. - B-zs)
2011. aug. 10. 23:49

ez a korkülönbség nagyon érdekes.

Pár hónapja még rettentőnek tűnt, mivel Máté a legkisebb, a többiek viszont nagyok hozzá képest.

Most már lassan eléri a kettőt és olyan szépen el tudnak együtt játszani, hogy öröm nézni. Hanna lefekteti, betakarja, anyukásat játszik vele, Máté pedig olyan türelmesen tűri :-))))

Bence pedig a nagy komoly (már hét éves ). Ő már sokszor felügyi őket és rendet tesz. Nagyon sokszor ledöbbenek, hogy milyen felnőttesen gondolkodik s bizony rá kell jönnöm, hogy már nem a kis csecsemő, akit babusgattam, ringattam ......

De nekem mindig csak a pici gyerkőceim maradnak :-)

1976. Bonti74 (válaszként erre: 1975. - B-zs)
2011. aug. 10. 08:22
Az egyik sötét ciklámen, a másik kettő narancs sárga.
1975. b-zs (válaszként erre: 1974. - Bonti74)
2011. aug. 10. 08:17
neked is mindegyik muskátlid piros?? Mert láttam már fehéret is és rózsaszínt is belőle!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook