Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2184. b-zs (válaszként erre: 2183. - Bonti74)
2012. jún. 13. 19:21

Hogy van a lányod? Nekünk is labradorunk van, fekete, menhelyről fogadtuk örökbe. Napközben a boxában van, mert hamarabb megnőtt, mint a gyerekek, és fellöki őket. Du szoktuk kiengedni, így reggelig örző-védő szolgálatban van. Bár ez a fajta nem éppen házörző, és nem is véreb, inkább család kedvence, azért idegen gyerek közelébe biztosan nem engedném. Miért hordod a lányod pszichológushoz?

Kifestettük hétvégén a gyerekszobát, rendeltem matricákat, nagyon klassz lett, imádják:)

2183. Bonti74
2012. jún. 10. 15:05

Előtte tök szép napunk volt, Agárdon voltunk a termálfürdőben, nagyon jól éreztük magunkat és erre...ez lett a nap végén...:(

Ráadásul a középső lányunk amúgy sincs valami jól mostanság, pszichológushoz is hordom egy hónapja. Szóval hosszú... nagyon hosszú...

2182. Bonti74 (válaszként erre: 2181. - B-zs)
2012. jún. 10. 15:01

Ráadásul a faszi rendőr!

Gratuláltam is hozzá ma a telefonban.

Igen oltva van, kint volt nála az állatorvos ma reggel és megvizsgálta.

De attól még 2 hét karantén, megfigyelik.

Hát remélem nem lesz baj.

Megviselte nagyon lelkileg, de azt mondja még mindig szeretne kutyát!:) Egy golden retrivert, mert az nem harapná meg soha...:)

Hát nem tudom, én eddig sem voltam kutya párti, most már végképp nem vagyok az!

Tegnap még metszettek is a seben egy kicsit , hát tuti maradni fog heg.:( Remélem nem nagy.

Még szerencse hogy a VAndára és az apjára nem támadt rá, mert ők is ott voltak, csak olyan hirtelen jött és ment a kutya, hogy semmit nem tudtak csinálni.:((

2181. b-zs (válaszként erre: 2180. - Bonti74)
2012. jún. 10. 12:27
basszus.. remélem oltva volt ez a kutya!! Szegény lányod, remélem hamar rendbe jön, de az tuti, hogy egy életen át rettegni fog a kutyáktól! Még szerencse, hogy "csak" ennyivel megúsztátok. Hihetetlen, milyen felelőtlen emberek vannak.. Bár nekünk kölyök kutyánk van, de napközben így is el van zárva, főleg ha jön valaki, akkor meg pláne..
2180. Bonti74
2012. jún. 10. 11:51

Na tegnap egész nap gyönyörű nap után, strandolás stb... elmentünk az egyik haver bulijára egy zártkerti nyaralóba. Megharapta a középső lányunkat egy nagyon nagy méretű kutya... Este kórház, sebtisztítás, ma telefonálgatás az állatorvosoknak és ismét kórház délután, kontroll.

A szemfoga a dögnek tök mélyen belement szegénykém popójába... Totál kész vagyok. A faszinak direkt szóltak, hogy zárja be a kutyát mert gyerekek jönnek...Ja és a haverok csak nekünk nem szóltak hogy kutya van! És kerítés nincs! Ez még hab a tortán.

2179. Bonti74 (válaszként erre: 2178. - B-zs)
2012. jún. 8. 13:06
Írtam priviben!
2178. b-zs (válaszként erre: 2177. - Bonti74)
2012. jún. 7. 12:25

Képzeld, anyunál voltunk tegnap de. , a két nagyobbik nem akart hazajönni, így ott maradtak du-ig. Nem is volt még ilyen soha, hogy a két gyerek ennyi időt töltött volna ott, max 2 órát, pedig pár utcára laknak..ma a következőt kaptam telefonon tőle: vigyem el a lányomat hallásvizsgálatra, mert rossz a füle, ugyanis szólt neki, hogy kapcsolja feljebb a tv-t, mert nem hallja:) Mire mondtam neki, most volt a kötelező 5 éves statusz vizsgálaton, semmi baja a fülének, ha én mindig arra adnék, hogy neki épp milye fáj, minden nap orvoshoz futhatnánk, mellesleg ma magam is meglepődtem, hogy milyen halkan tv-znek ugyhogy tutira rendben van a füle, de mondanom sem kell, anyu már megsértődött. De még azért dobott rá egy lapáttal, hogy tegnap lovagolni voltak és amikor hazaértünk, elhoztuk tőlük a legkisebbet le volt tekerve a kocsin az ablak, mert épp akkor nyomtam le, hogy pár szót váltsak az öcsémmel, erre ma megkaptam, hogy azért betegek a gyertekeim, mert huzatot kapnak a kocsiban:D Komolyan Bonti, most ezekre mit lehet mondani?! Korán reggel annyira felidegesített, van éppen elég gondom bajom, még akkor a hülyeséget is megkapom, mellesleg meg is sértődik rajta, ha megmondom, hogy nem egészen így van..

Ja, és ami örök vita téma, pedig párszor már szóltam érte, hogy nem chips-sel és pattogatott kukoricával, meg kukoricapehellyel és dobozos "gyümölcslével" kellene tömni a gyerekeket..

Te hogyan kezeled ezeket a helyzeteket? Mondjuk anyós detto ugyan ez, segíteni semmi, kritika viszont van bőven..

A kedvencem az, hogy megfújja a gyerekeket a szél:D

Szóval a bántó és sértő, kioktató megjegyzéseket Te hogyan kezeled? Rájukhagyod, vagy megmondod a véleményedet?

2177. Bonti74 (válaszként erre: 2173. - B-zs)
2012. jún. 7. 10:33

Igen a lovaglás az nekünk is nagyon bejött! Éppen most akarjuk újra kezdeni, mert télen abbamaradt.


Hát igen ezt már sokan írták, hogy a 6 óra buktatója, hogy u.annyi munkát csináltatnak meg az emberrel, mintha 8-at dolgozna. Még jó, hogy ezt a tanárral nem tudják eljátszani...:)

2176. b-zs (válaszként erre: 2174. - Turkkati)
2012. jún. 7. 07:59

Gratulálok! És nagyon örülök, mert több egykét ismerek, akinek egy gyermeke van, sőt olyant is ismerek, aki azt az egy gyerkőcöt is beadta bölcsibe:(

Mennyi idősek a gyerekek? A lányom 5 éves, a középső 3 éves, a legkisebb 1,5 éves. A két kisebb fiú:)

2012. jún. 7. 07:59

jó, persze biztos jó... ha van hozzá háttér...

mi sajnos egyelőre a 2.at sem tudjuk/merjük vállalni :S

2174. turkkati
2012. jún. 7. 07:56

Sziasztok!

A három gyerek mindenkor jó:)

Egyke vagyok, és 3 gyerekem van:D

2173. b-zs (válaszként erre: 2172. - Bonti74)
2012. jún. 7. 07:44

ha visszamegyek dolgozni 6 órában szeretnék, mert 3 gyerkőc mellett + munkahely+ háztartás máshogy nem megy. Korábban az egyik munkahelyemen 6 órában dolgoztam, 8-tól 2-ig kb 1 évig és nagyon jó volt, igaz a 6 órában a 8 órás munkát csináltam:)


Tegnap voltunk lovagolni..azt hiszem nagy szerelem kezd kibontakozni:D A lányom is fél órát és a középső nagyfiam is fél órát ült a lovon, mintha oda születtek volna:) Úgy kellett hazakönyörögni őket..

2172. Bonti74 (válaszként erre: 2170. - B-zs)
2012. jún. 6. 16:47

Na most utána néztem és u.úgy lehet heti 30 órában dolgozni mellette,mint a gyes mellett.

Mondjuk én hosszú távon több helyen szeretnék tanítani, nem csak a középsuliban, mert azért úgy anyagilag jobban jövök ki. Most kiszámoltam, hogy u.annyi lesz a fizum 6 órára+a gyes, mintha 8 órában dolgoznék...

2171. Bonti74 (válaszként erre: 2170. - B-zs)
2012. jún. 6. 15:54
Szeptembertől leszek gyesen mert 6 órába megyek vissza. Egyébként az anyasági mellett szintén lehet dolgozni?
2170. b-zs (válaszként erre: 2168. - Bonti74)
2012. jún. 6. 12:06
anyaságira akkor Te nem is jössz?? Se GYES-re?
2169. erszebet4 (válaszként erre: 2161. - Andurka85)
2012. jún. 6. 10:16

ilyenen még nem szabad gondolni (el köttetni )!!fiatal vagy még és lehet hogy meg is bánnád majd..

Olvastam hasoló sorokról,igen megbánták az anyukák hogy meg tették.....

Úgy hogy még várj vele......

2168. Bonti74 (válaszként erre: 2167. - B-zs)
2012. jún. 5. 16:39

Hát hallod nem lesz akkor sem sokkal jobb, ha visszamegyek dolgozni. Meg április 15-től már szabin vagyok és nem sokkal több a pénzem, mint a gyesem volt. Kb. 25eft-tal...

Ha dolgozom talán tudok megint máshol is tanítani, okj-s képzéseken és az azért jól jött kiegészítésnek.

2167. b-zs (válaszként erre: 2165. - Bonti74)
2012. jún. 5. 12:34

Ez még csak terv, de valószínűleg meglépjük, mert a férjemnek már nagyon elege van, hogy más szekerét tolja.

Azért a 40 nettó elég durva, remélem ha Te is visszamész dolgozni, akkor kicsit biztosabban álltok Ti is, és akkor jobban be lehet vállalni egy munkahelyváltást. Most én is ebben bízok, addíg nyomom a németet, majd ha megvan augusztusban a szóbeli, akkor az angol jön. Sőt néztem szakot, másoddiplomát is szeretnék, és nagyon meglepődtem, hogy a 4 féléves képzést 2 félévre lecsökkentették, azért nem mindegy. Ősszel már a középső is ovis lesz, kicsit szabadabb leszek én is:)

2166. andurka85 (válaszként erre: 2164. - Bonti74)
2012. jún. 5. 12:34
Enikőt nekem nem mutatta ki.Elmentem dokihoz,ott csinált kézi vizsgálatot,meg 2 gyors tesztet,ami negatív lett,utána csak bementünk az UH terembe,és ott volt a monitoron az 5 hetes petezsák!!! A fiúkat kimutatta nekem is,igaz 2 hetes késés után néztem náluk először.
2165. Bonti74 (válaszként erre: 2162. - B-zs)
2012. jún. 5. 11:01

Nagyon tuti vagy!:) Én is büszke vagyok Rád!

És ez a vállalkozás beindítás, ez csak hab a tortán! Nagyon ügyesek vagytok! Így tovább!

Nálunk a férjemnek ugyan jó az állása, de az ígért fizetést nem adták meg (kb. 40e nettóval kevesebbet kap). Ami nekünk sok pénz.

Ja és a céges kocsit sem....

Visszaélnek vele, hogy tudják 3 gyerek van és stb...

Kutya a világ piszok a nép! Mondaná apósom.

Ja és a gyerekszoba festése külön jó ötlet, hogy lesz fiús oldal meg lányos! :) nagyon tetszik!:)

2164. Bonti74 (válaszként erre: 2163. - B-zs)
2012. jún. 5. 10:58

Szerintem is tuti kimutatná, nekem mindhárom gyermekemnél a fogantatás után 11. napon kimutatta! Magyarul még egy hét volt a menszi időpontjáig.

Lehet hogy egyszerűen csak kimarad, van ilyen, megterheltség, idegesség stb. sok oka lehet.

2163. b-zs (válaszként erre: 2161. - Andurka85)
2012. jún. 5. 10:39
egyéb terhességi tüneteid nincsenek? Azért ezek annyira modern tesztek, hogy ha 8 napot késik, és baba van, már kimutatná, szerintem.
2162. b-zs (válaszként erre: 2160. - Bonti74)
2012. jún. 5. 10:37

Szép lett! Jó izlésed van:) És a lányok is nagyon aranyosak, gyönyörűk ők is:) Azért 3 csaj együtt nem semmi ám!!

Most hétvégén festjük a gyerekszobát, mivel 3-an vannak egy szobába úgy oldjuk meg, hogy a fiús oldalt fiúsra, szép kékre, a lányos oldalt csajosra festjük:) Rendeltem matricákat a falra, remélem hétvégére ideér..

A nyelvvizsgámra büszke vagyok, mert 3 gyerek mellett, ráadásul még váratlanul ez a műtét is közbe jött, sikeresen levizsgáztam. Azért helyrebillent az önbizalmam, 3 gyerek mellett még nem hülyültem meg:) Sőőt:D

A férjem cégénél most átszervezések vannak, regiósítás, így nagy kérdőjel, hogy lesz-e állása. Én bizakodó vagyok, ha igen, akkor örülünk, ha nem, akkor azért örülünk, mert végre lépéskényszerbe kerülünk, és vállalkozást szeretnénk beindítani. Valószínűleg, ha nem lesz munkája, én visszamegyek dolgozni, ő pedig eljön Gyes-re:), közben pedig intézi a vállalkozás beindításával kapcsolatos ügyeket..

2161. andurka85
2012. jún. 5. 09:38
Hiába a negatív teszt,mensi még sehol,és egyre gyanúsabb nekem ez a dolog... mondtam az este a férjemnek,hogy hurrá,negatív lett a teszt,erre Ő,nem biztos az,hogy nincs baba.Kérdezem tőle,mi lesz ha jön? :/ Nem vetetem el,ez tuti,de mit csinálunk majd? Bírjuk anyagilag a 4 gyereket? A kocsi is kicsi lesz már...majd mindig csak 2 gyereket viszünk magunkkal,ha megyünk valahová? :O Nagyobb kocsit egyenlőre úgy se tudnánk venni,mert nincsen rá elég pénzünk. Lehet igaza volt a védőnőmnek annak idején mikor teherbe estem Vincével,el kellett volna magam most köttetni.
2160. Bonti74 (válaszként erre: 2158. - B-zs)
2012. jún. 5. 07:22

Akkor nem unatkoztok hallod!:) Már aggódtam érted, hogy miért nem jelentkezel...:(

Nálunk ablakcsere volt, nem tudom olvastad-e?!

Ne tudd meg milyen rombolás volt!!!:(

Mi is festjük egyenlőre a gyerekszobát máshol csak visszajavítunk.

Hát itt is voltak mesterek... nekem is elegem lett, de az ablakcsere utáni visszajavítást csak ők tudják megcsinálni, nem kis munka volt. El is kérték az árát rendesen!

Gratula a nyelvvizsgádhoz! Nekem mindig a szóbeli ment könnyen az írásbelit harmadjára kaptam meg, anno.

Puszi nektek és jó munkát! Nekünk is van mindig valami, de a családi ház már csak ilyen. Tettem fel a gyerekek ablakáról egy képet majd nézd meg alkalomadtán.

Még nincs teljesen kész, mert a ház külsejét is átszínezzük a nyár végén.

2159. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2156. - Bonti74)
2012. jún. 4. 21:44
Hanna is szopik még, most volt 20 hónapos. Már csak este kap cicit, de már jó lenne ha abbahagyná.
2158. b-zs (válaszként erre: 2156. - Bonti74)
2012. jún. 4. 19:42
Bocs, de múltkor nem tudtam válaszolni:( a műtét megvolt, minden rendben volt, szövettan immár eltelt 4 hét, még mindig nincs. Festettünk, festünk és festeni fogunk, és még azután is.. Festőt nem hívunk, én megfogadtam, a család kivételével ide mester ember be nem teszi a lábát.. Amíg a hülye süketelést hallgatom, és a sértődést látom, mert nálunk üdítő van, piát nem kapnak, addíg inkább egyedül kifestjük a házat. Az előszoba és a mi szobánk kész, a hétvégén a gyerekszoba jön, majd az étkező, fürdő. Megfogadtam, ha sikerül a szaknyelvvizsgám, lefestem a kerítést:) Így kezdhetem azt is, az írásbeli megvan, augusztusban megyek szóbelizni, bár azt még nem tudom, addíg hogyan készülök fel, mert a kertben is rengeteg a dolog, ráadásul a lányom a héten már itthon van, mert építik át az ovit, múlt pénteken volt ballagás, és megkérték a szülőket az évzáron, hogy aki gyes-en van, az ne vigye a gyereket.. így most a férjem fizetős napközit hajt, talált is egyet, megnézzük, mert a 3 hónap nyári szünet a gyerekkel a legnagyobb kitolás, no meg velem, így két hetet itthon lesz, két hét nyári napközi.. a balett oktatásnak is vége, így helyette lovasiskolába visszük a két nagyobbikat, holnap már megyünk is, remélem tetszeni fog nekik:)
2157. b-zs (válaszként erre: 2155. - Andurka85)
2012. jún. 4. 19:32

Épp a napokban poénkodott velem a gyerekorvos, vagyis ő komolyan kérdezte, hogy a 4. gyereket mikorra tervezzük:DD

Gondolom megnyugodtál:)

2156. Bonti74 (válaszként erre: 2155. - Andurka85)
2012. jún. 4. 17:17

Na jó van! Akkor megnyugodtál ugye?

Igen nálam a lányok 2 és 3 éves korukig szoptak, a Luca most 2 múlt, de még szopizik, na azért 3 éves koráig már nem szeretném...

2155. andurka85
2012. jún. 4. 15:38
Csináltam tesztet. Negatív.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook