Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedülálló szülők és ilyen családban felnőtt gyerekek fórum

Egyedülálló szülők és ilyen családban felnőtt gyerekek (beszélgetős fórum)

1 2
46. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Morla)
2015. dec. 22. 19:39
Pontosan. A tiszta helyzet jobb a gyerekeknek és a szülők is ha idejében mennek szét még képesek lehetnek új életet kezdeni.
45. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Zamila)
2015. dec. 22. 19:37
Csak azt nem ?
44. csikil4ny (válaszként erre: 42. - 1fff5a8042)
2015. dec. 22. 17:34

Látod megy ez, csak akarni kell!


Neked is áldott, békés karácsonyt!

2015. dec. 22. 17:11
Majd eszünk sok sportszeletet hogy erőssek legyünk :) 😉
2015. dec. 22. 17:10

Kezdek beletanulni ebbe az életbe is hogy mindent egyedül kell megcsinàlnom hogy nincs segitségem "csak magamra szàmithatok akkor nem kell csalodnom".a napokba végig dolgozok igy jobbnak làttam pàr napra a gyerkeket a mamàhoz vinni (messzebb lakik szoval ez nem fix segitség ,de most jól jött).kitakaritottam igaz hajnali 3kor végeztem reggel meg mentem dolgozni..bevàsàroltam, mindenki ajàndékàt beszereztem és be is csomagoltam..fàt is beszereztem frissen most vàgtàk ki -felcipeltem a negyedikre-itthon betettem a talpba..szép kis bicepszem van a jàrolapokat is egyedül cipeltem fel..

Ugy gondoltam nekem ez nem fog menni..régen egy csekket nem adtam fel a pénzdolgokat az ex intézge..


Szeretném a gyerkeim boldognak làtni a fa alatt és egy jobb 2016os évet kivànok magunknak..stresszmenteset..összecsiszolodunk beleràzodunk és folytatjuk az életünk nem hàtranézve a multat lezàrva..sokat küldöm őket az apjukhoz hogy a kapcsolatuk azért megmaradjon..


Mindenkinek boldog Karàcsonyt!! 🌲

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Cippora)
2015. dec. 19. 11:03
Vannak pszichológiai ok-okozatok, de mindenkinek saját DÖNTÉSE, hogy áldozat lesz vagy túllép rajta. Én is megharcolok a saját démonjaimmal, csak a másik oldalt is szeretem megkérdezni (kicsit az is benne van a kíváncsiságomban, hogy most váltam, a 3,5 évesemet igyekszek minél harmonikusabban nevelni).
40. Cippora (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 10:59
Én úgy gondolom,hogy egy válással senkinek nem megy tönkre az élete.Persze megviseli a gyerekeket,engem is megviselt,páromat is megviselt,de a saját (már elnézést) elb@szott életét a szülők válására kenni elég gyerekes.Sokan sokkal nagyobb tragédiákat éltek meg és lábaltak ki belőle...
39. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Forrest2010)
2015. dec. 19. 10:56

Ami elmúlt ne sajnáld, az már megtörtént!


Komolyan érdekel az előbbi kérdés, van egy 17 éves fiút akit szinte tönkretett a szülők válása - szerencsére őt sikerült megállítani a lejtőn, de van egy 15 éves, aki süllyed és nem fogadja el a segítséget. Meg még rengeteg ilyen pl. látok, viszont, én tapasztalati szinten a másik oldal vagyok: én sajnálom, hogy a szüleim annak idején nem váltak el (az öcsém viszont amikor a válásuk felvetődött 17 éves volt, máig nem bocsájtotta meg nekik, pedig meg sem valósult....)

38. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 10:36
Nem vagyunk egyformák , én rettentően sajnálom , h nem váltunk el , de leginkább azt , h hozzámentem , nagyon nem kellett volna ! csak magamat okolhatom . A gyerekek sínylik meg , ha rossz a légkör a házasságban .
2015. dec. 19. 08:45

Most olvastam egyik fórumon, hogy öt éves korában elváltak a szülei, azóta is ezért haragszik a szüleire, mert tönkretették ezzel a lépéssel az életét.

Ezt nem értem... Miért jobb állandó veszekedésben élni, mint egy szülővel nyugodt környezetben? Valaki aki átélte el tudná nekem magyarázni? (Pszichológiai szempontból el tudom képzelni, de tapasztalat érdekelne).

2015. dec. 17. 15:03

Én olyan családban nőttem fel, ahol a szülők nem szerették egymást, és voltak veszekedős időszakok, apukám időnkét ivott is. De nagyon megviselt volna a válás. Ugyan sor került rá, de akkor már 17 voltam, és nem érdekelt.

Nekem fontos volt, hogy olyan párt találjak, akivel jól kijövök, és egy életre együtt maradhatunk. Azt hittem sikerült is, de sajnos ő elhagyott egy nő miatt. Gyermekeim akkor voltak 8 és 11 évesek. Hangsúlyozom, nem volt rossz házasság, nem voltak veszekedések, szinte semmi. Szóval kb sokkolta őket a hír. A kicsit eléggé megviselte, de végül megszoktuk mindhárman, és szépen kialakult az életünk. Kiegyensúlyozottabb lettem én is, és szerintem a gyerekek is. Jobban jártunk ezzel, hogy még a kamaszkor beköszönte előtt lépett le az ex. A kapcsolatunk azóta nagyon baráti, szinte napi szinten beszélünk. Ez jó mindenkinek. Eltelt 5 év, gyermekek már nagy culák lettek közben, és egyikünkre sem kíváncsiak.

Viszont ezekben az években én nem kerestem magamnak új párt. Fiam évekig fél attól, hogy majd bepasizok, és én is elmegyek, vagy hozok ide nekik valami idegent. Ezt én sem akartam volna, így inkább nem kerestem. Igazából időm sem lett volna. Mostanra viszont sokminden megváltozott, el is kezdtem randizgatni. Tudnak róla mindig gyerekek is, kérdezgetnek róla, a nevét, mit dolgozik..stb. Most egy ideje együtt vagyok valakivel, de nem akarnám, hogy megismerjék. Együtt lakni sem szeretnék senkivel, épp elég, hogy a 2 kamasszal valahogy kijöjjünk.

Szóval szerintem egyedülállóként könnyebb, mindenkinek.(kivéve anyagilag) Egy gyereknek is jobb így, mint egy feszültségekkel teli családban. Csak maradjon meg az apával a kapcsolat.

35. csikil4ny (válaszként erre: 34. - 6437355135)
2015. dec. 17. 13:16
Jó más szemszögből is látni a helyzetet. Köszönöm neked! Anyukád hibázott, hogy nem találta meg a mindenki számára elfogadható utat, de nem várható el senkitől, hogy a gyermekei miatt az egyedülállóságot válassza. Mondom ezt most úgy, hogy egyelőre nem tudok elképzelni férfit az életembe, elsődleges szempont, hogy a kislányomat harmónikusan neveljem.
2015. dec. 17. 13:09

9 éves voltam, mikor a szüleim elváltak. Ami olyan szempontból jó volt, hogy (egy időre) vége lett a veszekedéseknek. De aztán folytatódtak anyu és az élettársa között.

Szerintem inkább neveld egyedül, DE KÉRLEK LÉGY MELLETTE ÉS TÁMOGASD. Ne mondj neki rosszat az apjáról, majd rájön idővel, hogy mi miért történt.

Engem és a testvéremet anyu teljesen apu ellen nevelt. 23 évesen jöttem rá, hogy nem teljesen apu volt a hibás. Válás után anyu meg összejött egy gazdag férfival, egész nap vele utazgatott autóval (ki tudja merre?), mi meg jóformán az utcán nevelkedtünk. Tele voltunk pénzzel, a hűtő sokszor mégis kongott az ürességtől, aztán a szomszéd meg kiakadt amikor leettük a cseresznyét a fájáról...

Na mindegy, ez már nem fontos.

A lényeg, hogy ha anyu akkor foglalkozott volna velünk, biztos vagyok benne, hogy nem itt tartana az életünk.

Ezért mondtam, hogy sokkal jobb ha egyedül neveled nyugalomban és neki szenteled a figyelmed. :)

2015. dec. 17. 11:39
11 éve nevelem egyedül a két nagy gyerekeimet, anyagilag nehéz volt mert a váláskor semmit sem kaptunk mindent előről kellett kezdenem, de lassan felépitettem az életünket , az ex tovább ivott a gyerekekkel egyáltalán nem is törödött idő közben az egészsége is megromlott,5 éve férjhez mentem lett egy kislányom és vele is egyedül maradtam apának más kellett igy 3 gyereket maradtam egyedül.Sokszor volt,hogy este félre vonultam sirni mert úgy éreztem nem birom tovább, de az a 6 szempár erőt adott, ma is vannak idönként gondjaink de van egy szép házunk nyugalomban békében élünk a nagy gyerekeim sikeres emberek lettek,a kicsit nevelgetem.A sok viszontagság ellenére nem bántam meg, hogy léptem lehet nem voltunk nagyon gazdagok,de többet ért a gyerekeknek a nyugalom, a béke :)
32. csikil4ny (válaszként erre: 31. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 11:37
Persze, ez is több tényezős: egyrészt beleszól(hat) a gyerekeid nevelésébe, másrészt meg az exed új nője. Nem tudom, hogy én hogyan fogom megélni, nálunk még egyikünknek sincs új társ - nagyon friss az egész helyzet.
31. sz.julia (válaszként erre: 30. - Csikil4ny)
2015. dec. 17. 11:31
Megprobàlom..bele kell tanulnunk ebbe a kialakult helyzetbe..elösször még az utodomra is féltékeny vomtam hogy majd a gyerekeim jobban szeretik mert én a padlon vagy depis vagyok stressze és màs lettem .. de tudom nem szeretik jobban ..
30. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 11:25

Az, hogy más mit csinál az nem a te felelőséged! Ha felmond, akkor felmond. Mondjuk azért jobb nem munkatárssal kezdeni, mert ha vége van akkor kerülgetheted egy darabig...


Fogadd el önmagad, a te életeddel te tudod a legjobban, hogy mit akarsz kezdeni!

2015. dec. 17. 11:24

Apám 13 éves koromban lépett le!Rá haragudtam,mert mi nem kellettünk neki de egy nő 2 gyerekkel igen!

Mai napig nem tudok neki megbocsájtani!Ha jön látja az unokáját,ha normális el is viheti 1 napra és ennyi a kapcsolatunk.

Édesanyám mindent megtett értem,ugyan szegényesen de mindenünk megvolt!Legfőképp a béke és nyugalom! :)

2015. dec. 17. 11:18

Szoval igen teliirtam megint és nem az én forumkérdésem :(

De a lényeg:

Inkàbb időbe kilépni és maradni egyedül mint tàrsas magànyba élni teli vitàkkal olyan mekkett aki nem szeret vagy csak azért van velünk mert a màsik még nem biztos neki..


Sose gondoltam hogy egyszer elvàlok ha a mamàm ezt làtnà nem lenne büszke rànk..de jobb igy a gyerekeknek..van anyjuk aki lassan helyrejön talàn..meg egy boldog szerelmes apjuk és egy féltesojuk.. na itt egy példa exem is elfogadott egy nőt gyerekkel pedig elég problémàs a gyerek..

Mert igen sokan ettől is félünk..no meg hogy gyerek utàn a testünk nem a régi nem olyan mint szülés elött..

De aki meg egyedül akar maradni annak meg csal magànak kell megfelelnie

27. sz.julia (válaszként erre: 24. - Bobe212)
2015. dec. 17. 11:10
De én is hibàs vagyok mert mikor elhanyagolt én is felfigyeltem màsra..igaz nem léptem örlödtem..sőt el is mondtam otthon..nem hazudoztam pedig semmi se vokt csak kedves volt velem..na onnantol jobb lett hogy megvàltozik stb.de nem lett jobb csak mégrosszabb..és sose engedett kilépni..de közbe ő boldog volt a szeretővel és neki azt hazudta a gyerek miatt van csak velem..
2015. dec. 17. 11:05

Àtlagos vagyok nem sminkelek meg semmi szoval nem tudom miért van ez..kedves vagyok mindenkivel (azaz voltam mert ujjabban kerülök mindenkit).

Nincs magamra napi 5percem főleg reggel mert a gyerekeket készitem..ràjuk költök nem magamat ruhàzom külsőségekre nem adok nekem jo a kapott ruha meg a turis és kinais ha néha mégis veszek..bàr volt aki azt mondta szerezi ahogy öltözködöm vagy jo az illatom vagy szép az arcom..de vokt hogy ugy mentem meloba hogy a gyerekeknek vacsit sütöttem akkor mondtàk étterembe voltatok??vittem azt az illatot-szagot..


Ez a rohano vilàg miatt van az emberek sokat meloznak hanyagoljàk a tàrsukat..vagy az egyik letudja a melojàt és elnézi hogy az asszony melozik tanul gyerkeket rendezi plusz hàztartàst-na én ez voltam egy cseléd..most is ezt csinàlom de nincs akkor vita..és a gyerkek kezdenek megérni rà és besegitenek

25. sz.julia (válaszként erre: 24. - Bobe212)
2015. dec. 17. 10:56

Megprobàlom. Csak nehéz.. főleg mert a környezet mindig azzal jön miért nem pasizol nem kell hozzàmenni egyből csak szex stb.

A gyerek is otthon karàcsonyig anya szerezz be egy pasit..ne legyél te se egyedül..-na a màsik élesbe is ezt mondanà??elfogadnà??

Az apjuk megcsokolta a pàrjàt és a kicsire hisztériàs roham jött hogy anyàt sose szoktad..

De megszoktàk szeretik a csajt..én meg csak köszönhetek a csajnak hisz az a jo ha szivesen mennek a gyerekek meg megszabaditott egy zsarnoktol..

Ha elveszitem a mhelyem akkor miből nevelem a gyerekeket??kell nekem mhelyi bonyodalom meg ha eserleg miattam mond most fel màs akivel szinte aznap beszéltem egyedül..gyökér vagyok igen mert egy pasinak nagy mersz kell vkit elhivni a màsik meg nemet mond-de ezért nem kell felmondania hisz nem ismer nem lehet belém szerelmes (nem az van hogy honapokig beszélgettünk biztattam csak tegnap-na jo elötte kétszer akart csokit adni de màsoknak is meg én nem fogadtam el).csak ugye azt nem kellett volna mondanom hogy egyedülàllo vagyok..ha nem olvassa az üzim majd személyesen bocsànatot kérek (persze ha addig nem mond fel)..velem mindog csak a bonyodalom van..biztos nem is véletlen..a bébiszitter pàrja is nekem irt és biztos olvasta a bébiszitter mert mondta lebukott mondjuk én max azt irtam a gyerek miatt javitsanak a kapcsolaton..meg a bébiszitternek is hogy ne szabadidőbe legyen otthon hanem vmi csinibe..mindog hülyeségekbe keveredek én vonzom a bajt..

24. bobe212 (válaszként erre: 23. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 10:45
Értem. Erős vagy! Ne ostorozd magad, próbáld felépíteni újra önmagadat. Az, hogy neki nem kellettél csak őt minősíti, nem téged.
23. sz.julia (válaszként erre: 21. - Bobe212)
2015. dec. 17. 10:32

Mert én maradtam a lakàsba a gyerekekkel és nem kézpénzbe fizettem ki..


Tul sok lelki sérülést kaptam ami keménnyé tett..a mhelyemen vittem egy létràt a pasi aki kàvézni hivott megfogta a muszklim mondta erős vagyok..nem a testem erős hanem én..jol esnek a bokok mert a férjem mondta a kutyànak nem kellenék..de amint elmondom hogy egyedülàllo vagyok màr màshogy àllnak hozzàm és akkor én vagyok a bunko mert nem akarom..

22. sz.julia (válaszként erre: 18. - Bobe212)
2015. dec. 17. 10:27

Mondjuk azért mert kiakartam léoni de zsarolàssal ottartott?megöllek kirugatlak elveszem a gyerekeid megalàzlak a vàrosba..közbe meg koràbban jöttem haza a munkàbol kimaradozott kimagyaràzta közbe istentudja miota volt szeretője..és utàna se akart vàlni de akkor màr csak a gyerekekre fogta mert nekik jo ezeket a vitàkat hallgatni??


Szoval innen amiért szidtam..engem megfosztott hogy boldogabb legyek mondta ha az enyém nem akkor màsé sem lehetsz..de ő meg benözött .. ha akkor kiléphettem volna nem zuhanok ilyen depibe nem sérül az önbecsülésem "a kutyànak nem kellenél meg dagadék "és hasonlok..persze én se hagytam magam ott bàntottam ahol a férfinek a legjobban fàj..

Ha nem zsarol nem fogadok el egy tisztességtelen ajànlatot és màr lehet normàlis életem lett volna ennyi idő utàn :(


Az anyukàja szerint ezt érdemeltem mert nem feküdtem le a fiàval..

Igen miutàn bàntott zsarolt ..szeretetet nem lehet kizsarolni csak meggyűlöltem az évek alatt..de màr nem..elszàllt a harag..talàn majd az élettől visszakapja ha nem az se gàz legyen boldog..tanuljon az elsöből nem csak megszerezni kell egy nőt hanem azt fenntartani is màrmint nem csak addig kedveskedni viràg miegymàs..

Én sem vagyok hibàtlan főleg miota az élet edz..néha nyers flegma lettem..most is bocsànatot kell kérnem egy pasitol mert megbàntottam és nem akarom hogy felmondjon..nekem tul sok volt a csalodàs és nem fogadtam el egy meghivàst..de legalàbb nem hitegetem..pedig megfordult a fejembe hogy ha kezdek egy uj kaocsolatot elfelejtem a szar pàr évemet..de magam meg őt is becsapnàm..

21. bobe212 (válaszként erre: 20. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 10:22

Miért mondtál le a gyerektartásról? Miért nem eszik a suliban a gyerek?


Azért megnézném, hogy az apa bevállalja a két gyerek minden gondját, nyűgét és tényleg ő neveli őket. Ez üres maszlag.

2015. dec. 17. 10:16

Férj zsarolt ha kilépek elveszi a gyerkeink mert mire fel kapnàm meg ha nincs bejelentett mhelyem..

Nem kapok gyerektartàst igy eggyeztünk meg..csalàdit se mert itthon lemondtam kint meg évek mégcsak nemrég inditottam el..

Nehéz a mindennapok megszervezése de most van az hogy kezdek belejönni..full egyedül nehéz..mikor mama màsik vàrosba lakik és nincs segitség..nincs az ha dolgozok akkor megfőz vagy összeràmol vki..szoval annyit vàllalok hogy ezekte maradjon idő..mert ha dolgozok a nagy egyedül hazamegy igen àm de kell főtt ételnek lenni (elötte nap megfözni vagy két napra)hogy tudjon melegiteni..

A magànyrol meg ne is beszéljünk..rossz egyedül de nem tudom mert tàrsat se akarok csak azt hogy kenne ott vki anyàm vagy baràtnő bàrki csak ahhoz a lakàs kicsi..de két gyerek hosszu tàvon nem tàrsasàg vagyis màs..lelkileg kitudja mennyi idő mig meggyogyul az ember :(

19. Morla
2015. dec. 17. 10:13
11 hónapos korától máig egyedül nevelem (most 17). Nehéz volt, de sokkal jobb, mint egy feszültségekkel terhelt, nem működő, boldogtalan kapcsolatban. Én mindig azt vallottam, hogy inkább legyen két különélő, de kiegyensúlyozott, nyugodt szülője a gyereknek, mint éljenek együtt ajtócsapkodásban és ordításban a gyerkőc mellett.
18. bobe212 (válaszként erre: 16. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 10:09
De miért is kellene szidni? Attól, hogy két ember nem tud egymással élni még mindketten szerethetik a gyerekeiket.
17. bobe212 (válaszként erre: 14. - Sz.julia)
2015. dec. 17. 10:06
Nagyon nehéz téged követni. Most azért kerültél nehéz helyzetbe, mert kiléptél és egyedül kell nevelned a gyerekeket, vagy azért, mert nem léptél ki időben? Ki zsarolt? Mivel? Nem fizet senki gyerektartást?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook