Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1974. Bonti74 (válaszként erre: 1973. - B-zs)
2011. aug. 10. 08:08

Nekem is van olyan magas állóm, három.

Én meg a pincében találtam, mikor megvettük a házat. Azt hittem már tönkrementek, teljesen vissza voltak metszve. Kitettem tavasszal a napra és kihajtottak. Aztán én már nem metszettem annyira vissza őket és most már az enyémek is elég magasak, ja kb. úgy egy méteresek, bokrok.

Én még gondozgatok egy leandert is. Kb. 4 éve kaptam, mostmár magasabb mint én. Fát szeretnék belőle kialakítani. Most 5 helyen hoz virágokat. Nagyon szép. Most márciusban megmetszettem és lesz még 3.

A múltkor volt egy műsor abban mondták, hogy a leander egyébként is fa és nem bokor.

1973. b-zs (válaszként erre: 1965. - Bonti74)
2011. aug. 10. 07:45

Smoby medencét kaptak tavaly anyuéktól szülinapjukra. Nagyon szeretem, masszív, nagyon praktikus, mert középen ülőrész is ki van alakítva. Pillangó formája van. Érdemes megnézni, hátha le van már akciózva.

A muskátlim, az a cirmos, nekem álló, nem futós. Nagyon szeretem, mert olyan különleges. A többi piros. Van egy óriási álló muskátlim, az a régi fajta, házi, amit üzletben nem lehet kapni. Már jóval több, mint 1 m magas, gyönyörű! Kíváncsi vagyok, milyen magasra lehet felhozni. A mamám ültette még 8 éve! Megkaptam, azóta őrzöm, védem, gondozom:)

1972. b-zs (válaszként erre: 1964. - Micimacko72)
2011. aug. 10. 07:39

Nálatok sincs nagy korkülönbség a gyerekek között! Gondolom Nektek sem egyszerű! Könnyebb már egy kicsit velük?? Mire számítsak?:)

Milyen csalamádé recepted van? Érdekelnének az arányok. A napokban készülök eltenni.

1971. b-zs (válaszként erre: 1970. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 10. 07:01
Szép időtök volt, ugye??
2011. aug. 9. 21:33

Sziasztok, megjöttünk. Tök jó volt:)

Gyorsan visszaolvasok.

1969. d0b7178f40 (válaszként erre: 1961. - Bonti74)
2011. aug. 9. 20:12

Bonti most néztem a legkiebb csajosodat. basszus mekkora nagy már....


jó még a gyapi?van lila anyagom. Érdekel?

1968. somvirág (válaszként erre: 1967. - Bonti74)
2011. aug. 9. 15:34
Szerencsére a férjem fiatalos, és én még csak harminc vagyok. A környezetünk mégis teljesen úgy néz ránk mint akik meghibbantak, ezért voltam kíváncsi mások véleményére is. Bár én már azért is megkaptam a magamét, hogy idősebb férjem van :-).
1967. Bonti74 (válaszként erre: 1966. - Somvirág)
2011. aug. 9. 15:13
Nekem a barátnőm volt 45 mikor megszülte a 3. fiát. Most 11 éves a kisfia, de szerintem megfiatalította. Igaz ő mindig is letagathatott egy 10-est simán. Ezzel csak azt akarom írni, hogy nem az igazolványban szereplő dátum a lényeges, hanem hogy mennyinek érzi magát az ember. Ha fiatalos és nagyon szeretnétek mindketten, akkor szerintem a 47 még nem egy kor...
1966. somvirág
2011. aug. 9. 15:08

Sziasztok!

Elég sokat olvasgattam a fórumot, mert mostanában azon tipródunk mi is, hogy jöjjön-e a harmadik. Nálunk annyiból nehezebb a helyzet hogy a férjem 47 éves. A család szerint ebben a korban már felelőtlenség gyereket vállalni. Szerintetek? Úgy szeretném, ha valaki meg tudna nyugtatni. Előre is köszönöm a véleményeket!

1965. Bonti74 (válaszként erre: 1962. - B-zs)
2011. aug. 9. 08:49

Jaj nagyon édesek!!!

Én is gondolkodtam ilyen medencén vagy homokozón.

Lentre a teraszra jó lenne,mert imád Luca homokozni és ősszel mikor már a nagyok nem lesznek itthon eljátszana itt. Én meg közben tudnám csinálni a dolgom a konyhában.

Nálunk a konyhából nyílik a terasz, tök jó mert főzés, mosogatás közben is csak 2 lépésre van.

Főleg akkor volt jó mikor még a járókában elvolt...

1964. micimacko72 (válaszként erre: 1958. - B-zs)
2011. aug. 9. 08:21

Máté most lesz 2, Hanna januárban 4, Bence pedig 7 éves, most megy elsőbe :-)

Pont tegnap kaptam savanyúság receptet, szeretik az enyémek a csalamádét, egy nap után már lehet enni. Azt mondják finom, ki fogom próbálni.

nekem sincs nagy kertem (3.emeleten nőttem fel) paradicsom,paprika, uborka, hagyma annyi amit elfogyasztunk. Itt falun azért szoktam kapni innen-onnan , akinek túltermelése van valamiből :-)))

Most vettünk 2 kecskegidát, a tejtermékeken tudnánk spórolni. Ma reggel viszont majd elájultam, svájci frank alapu hitelünk van...................rettenet ahol tart az árfolyam

1963. b-zs (válaszként erre: 1957. - Ina87)
2011. aug. 9. 08:18
Sok szép gyerek (legalább 3), kis helyen is elfér:)
1962. b-zs
2011. aug. 9. 08:17
Feltettem a tegnapi fürdős képeket:D
1961. Bonti74 (válaszként erre: 1959. - B-zs)
2011. aug. 9. 07:48

Á a ruháknak nem. Meg legfeljebb használhatsz a fehérekhez fehérítőt (nátrium-perkarbonátot), egyébként azt színeshez is lehet tenni.

Én kaptam vissza babaruhákat egy rokontól, aki szintén kútvízzel mosta. Elég sárgák voltak, de egy mosás után (fehérítővel) aránylag szép fehérek lettek.

Más:

Tényleg szépek a gyerekeid, megnéztem a csupa új képeidet!!:)

Nekem is van pont olyan virágú muskátlim. Futó és áttelelt. Azt hittem meghalt, de kitettem tavasszal a napra és olyan szépen virágzik.

1960. 9536810fa1 (válaszként erre: 1959. - B-zs)
2011. aug. 9. 07:32
Úúúúúúúúúúúúúú, de gyönyörű gyerekek... szinte véletlen kattintás volt, de gratulálok! Csodaszép család! :)
1959. b-zs (válaszként erre: 1954. - Bonti74)
2011. aug. 9. 07:31
Majd utánakérdezek én is, a szomszédban rá van kötve a hálózatra a kút vize, megkérdezem, milyenek a ruhák. Bár még nem panaszkodtak. Mondjuk én direktbe nem merném kötni, nem egészséges, de talán a ruháknak nem árt, mármint a ruhán keresztül nekünk, én úgyis mindent vasalok (na jó, ez azért túlzás).
1958. b-zs (válaszként erre: 1955. - Micimacko72)
2011. aug. 9. 07:28

Mekkorák a gyerekek? Nekem 4 éves a lányom, és két fiam van, a középső 2 éves, a legkisebb 9 hónapos.

Én is szeretek kertészkedni, én hobbikertésznek tartom magam:) Most éppen annak örvendezek, hogy próbálom az uborkát felfuttatni hálóra, és milyen helyesek, ahogy azon lógnak:) Lecsót és csalamádét készülök eltenni.

1957. ina87
2011. aug. 8. 22:50
lehetne több gyermeket is válalni,ha lenne jó körülmény...
1956. b-zs (válaszként erre: 1955. - Micimacko72)
2011. aug. 7. 19:09
Üdv köztünk!:)
1955. micimacko72 (válaszként erre: 1941. - B-zs)
2011. aug. 7. 16:13

Sziasztok!

Nekem is 3 gyerkőcöm van s ahogy olvasom a hsz-okat magas kölcsönünk is :-)

Úgyhogy szívesen csatlakoznék hozzátok.

Most vettünk 2 kiskecskét, már a tejtermékeken spórolunk egy kicsit. Tegnap beléptem 2 hálózatba is, mivel 10. hótól már én is csak gyest fogok kapni. Jó lenne egy kis pluszt keresni és a nagyobb fiam most megy suliba, remélem a termékek elősegítik, hogy ne kelljen gyógyszerekre költenünk és persze a suliból se hiányozzon.

A fagyasztót is pakolom én is rendesen, télire jó mindenhez hozzányulni, mintha találná az ember

:-) Tavaly sok gombát is eltettünk, de sajnos az idén alig volt gomba, igy enni sem nagyon tudtunk.

1954. Bonti74 (válaszként erre: 1953. - B-zs)
2011. aug. 7. 15:56

A férjem a padláson keresztül akarja a wctartájba nyomni a vizet. De u.így a mosógép is megoldható lenne, végül is. Bár hallottam olyat, hogy aki kútból mosott, annak a ruhái, a fehérek idővel besárgultak...

Nekünk már eleve van kút, így vettük a házat, de eddig mi is csak a kertet locsoltuk belőle.

1953. b-zs (válaszként erre: 1952. - Bonti74)
2011. aug. 6. 17:16

Rengeteget mosok és ugye sok elmegy a wc-re is:) A férjem feltesz egy 1 m3-es tartályt a padlásra, a garázs fölé. Van szivattyúnk a kúthoz, felnyomatja a vizet, és arra lesz rácsatlakoztatva a mosógép és a wc tartálya. Nekünk olyan szerencsénk van, hogy a garázsban fut a szennyvíz összekötő, így nem igényel nagy befektetést az egész. Idővel megtérül.

Amikor a kutat fúrattuk, egyik ismerősünk megjegyezte, ez a legjobb befektetés. és igaza lett. Öntözöm a kertet, ha meg a mosógépet is rá lehet kötni.. Kaptunk vízdíj különbözetről számlát. 6 m3-re vagyunk lejelentve, és több megy el. Így is havi 5.000, most meg 40.000+26.000. Egyik víz, másik szennyvíz. Ezen a pénzen átépítjük a rendszert, és onnantól kezdve, szinte ingyen van a mosógépbe a víz:)

1952. Bonti74 (válaszként erre: 1949. - B-zs)
2011. aug. 6. 08:09

Nálunk is ablakcsere lesz. Igaz egyenlőre csak 2.

Nálunk is van fúrt kút és a férjem is a wc-t rá akarja kötni, mert ugye a 4db csaj.... szóval használjuk rendesen.

Sajnos mi nem tudunk spórolni, legalábbis nem hatékonyan. Ha tudnánk sokkal előrébb lehetnénk...:(

2011. aug. 5. 22:02
Na, lehet hogy 1 nappal előbb indulunk. Remélem belefér a jó időbe.
1950. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1949. - B-zs)
2011. aug. 5. 17:38
Mi csak a fűtésen tudunk spórolni. Van egy cserépkályhánk. A férjem tud hozni ingyen raklapokat, azt elfűrészeli és jól be tudunk vele fűteni. Azért cseréltünk szobát a gyerekekkel, mert ott jó meleg van. A kisszobába meg már nem ér el annyira a meleg. A szobát meg belülről szigeteltük és nem is került sokba.
1949. b-zs (válaszként erre: 1946. - Bonti74)
2011. aug. 5. 17:31

Igen, én is max gyed-et kapok. Most ezerrel gondolkodunk, mit tehetnénk. Házat szigeteltük, jön az ablakcsere, kevesebb lesz a rezsi. Nyomom ezerrel a kertet, hogy legalább a konyhára kevesebbet kelljen költenünk. Már ilyeneknek olvasok utána, hogyan lehet eltenni zöldbabot meg tököt üvegbe, mert akkor nem foglal helyet a fagyasztóba. Rengeteg a vízfogyasztásunk. Van fúrt kutunk. Épp a férjem mondta, hogy a mosógépet kitesszük a garázsba, és a kútról mosunk, lehet még wc-t is csinálunk oda, meg egy zuhanyzót. Nem kell hozzá nagy befektetés, és hamar megtérül az ára.

Tudjátok, szegény ember vízzel főz és sötétben alszik:) (az utóbbi akkora poén nekem, hogy képes vagyok rajta egy hétig is röhögni, most is ezt teszem:D)

1948. b-zs (válaszként erre: 1947. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 5. 17:26
Igen, nem éppen a legjobb megoldás, és igen, megint a kisemberek szívnak, mindig azok szívnak.
1947. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1945. - Bonti74)
2011. aug. 5. 15:19
Úgy tudom azt is feltételekhez kötik. De semmi jót nem hallottam róla. Szakértők sem javasolják az árfolyamrögzítést. Pár napja olvastam valahol.
1946. Bonti74 (válaszként erre: 1944. - B-zs)
2011. aug. 5. 11:50

Nekem az a szemét dolog, hogy ok hogy segíteni akarnak és árfolyamrögzítes lesz, de ami összegyűlik, azt kamatos kamattal kell visszafizetni. Nem lehetett volna legalább azt kialkudni, hogy kamatmentesen???

Olyan szemét dolog, hogy csak a fogyasztó, azaz adós viselje az összes kockázatot. És a bank? Mindent áthárít, mi meg tűrjük...

1945. Bonti74 (válaszként erre: 1941. - B-zs)
2011. aug. 5. 11:48
Na mi pont ezért fogjuk kérni az árfolyamrögzítést, mert félek a gyestől. Mondjuk már két tanfolyamszervező hívott, hogy menjek tanítani, de gyed mellett nem tudtam vállalni. Gyes mellett viszont muszály leszek. Ha más nem szombatonként. Kellene fog a kiegészítés, mert ugye az kb. 70e ft kiesés lesz...:(
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook