Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. febr. 8. 14:30

Egyébként meg jó a 3 gyerek a mai világban, ha a szülők el tudják tartani őket.

Mindenki a maga kontójára vállaljon gyereket...

2213. f64f0d9a69 (válaszként erre: 2209. - 171925f409)
2013. febr. 8. 14:27

Nem értek veled egyet!

Az egyik gyerekemnek már van lakása - segítséggel. Ők nem akartak bérelt lakásban élni.

A másik gyerekem pedig egyáltalán nem akar saját lakást, mert így a munkája után kényelmesen költözhet- akár külföldre is.

Neki tökéletesen megfelel a bérlakás.

Azt gondolom ha tudjuk,segítsük a gyerekeinket.

Ha felnőttek,hadd legyenek a maguk urai és már azért ne nekünk kelljen gondoskodni róluk!

Mi hagytuk felnőni és saját lábukra állni a gyerekeinket. Megtanulták, hogyan legyenek önellátók - önállók- és ne szoruljanak másokra.

Legnagyobb ajándék a szabadság a függetlenség -mindenkitől.

2212. alfoldi13 (válaszként erre: 2211. - Flora05)
2013. febr. 8. 13:49
háláért nem is érdemes ezt tenni,vagy ki azért teszi csalódni fog ,de azért a sok szép napért míg a gyerek eljut az érettségiig vagy netán diplomáig,diplomákig igen,és ahová az a gyerek születik..vagy netán másképpen kerül lehet hogy nem a legszebb ruhája legmodernebb telefonja lesz de azért....mennyi szép emlék is van mig felnőnek persze tagadhatatlan a gondok is...
2211. Flora05 (válaszként erre: 2209. - 171925f409)
2013. febr. 8. 13:27
Ez is szép és jó, és mindenáron megadod a gyerekednek vagy tennie is kell érte mondjuk egy 4-es átlag érettségivel meg egy diplomával???? Mert az úgy oké. Ha kidolgozod érte a beledet is, akkor hálálja meg! Öreg korodra pedig fogja a kezedet, kísérjen orvosról orvosra! Ha feltétel nélkül mindent megadsz neki, akkor mi lesz belőle? Ha valamire szüksége lesz, nem az fog eszébe jutni, hogy előteremti magának, hanem majd fut hozzád. Az anyagiakon kívül pedig az is fontos, hogy ki lesz mellette, ha te nem leszel? Ha a gyereked felnőtt korára nem lesz olyan szép nő/ helyes pasi, nem talál igazi párt, lehet, még el sem helyezkedett sehol, bármi történhet és te korán itt kell hagyd, kire számíthat? Én arra fogom tanítani a gyerekemet, hogy mindenért meg kell küzdeni, nem potyog az égből semmi! Az 5 éves keresztlányom is felfogja, hogy a tesónak most kabátot kell venni, nincs McDonalds. Ezt egy egykének hogy magyarázod el? Vagy tán az utolsó filléredet is majd arra költöd, amit a gyereked mond, csak hogy ne nélkülözzön? Tudod, mi az, hogy nélkülözni? Amikor 10-én megkapod a fizetést, feladod a csekkeket és 17-én már azt számolgatod, mennyi kenyeret tudsz még venni! Na az nélkülözés, mérföldekre van attól, hogy egy lakást tolsz a gyerek segge alá vagy sem. Szerintem... Csak nálunk nevezik "csórónak" azt, ha valakinek nincs saját lakása. Amerikában gyakorlatilag minden átlagos gyerekes család bérli a házát! Ha minden magyar csak egy gyereket vállalna ezek miatt, amiket írtál, már rég mi lennénk a kisebbség! Hm, de jó lesz egy olyan országban élni... És sajnos oda tartunk...
2210. Bonti74 (válaszként erre: 2209. - 171925f409)
2013. febr. 8. 13:23
Én is albérletben éltem a férjemmel évekig... Tudod mi jut eszembe? Azok voltak a legszebb éveink, és büszkék vagyunk magunkra, hogy saját erőnkből ide jutottunk ahova jutottunk. Ma már házunk van, nem is akármilyen környéken. Ez olyan mint egy nehéz szülés, valahogy az ember jobban értékeli, amit véghezvitt, mint ha csak úgy kiemelik a hasából. Lehet mindene meglesz, gazdag lesz, lehet nem is a te támogatásod miatt, hanem egyébként is. De nem lesz testvére és egyedül lesz. Meg fogja neked köszönni? Nem tudom.
2209. 171925f409 (válaszként erre: 2207. - Flora05)
2013. febr. 8. 13:10

Persze mindenki úgy csinálja ahogy jó neki.DE szerintem jó dolog az, hogy tudom ,hogy a gyreknek lesz majd egy lakása meg esetleg egy kis pénze és ne kell attól tartanom, hogy nem lesz és albérletben él ideig mert az nem jó a szülőnek ha nem tud sajnos segíteni.

Én ezért akarok csak egy gyereket.

Szerintem sok szülő azt nézi, hogy tudjon majd a gyrekének segíteni de sokan nem tudnak.Én tudnák de 2 gyereknek már ilyen szinten nem.


Én így látom más máshogy.Ezért nem vagyunk egyformák.

Sok barátnőm albérletben él azt sem tudják hogyan szerezzen egy kis pénzt, hogy hitelt vegyenek fel napról napra ének szinte én meg nem.És szeeteném ezt az életet biztosítani majd az egy gyereknek.Ne kelljen nélkülöznie

2208. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2205. - Bonti74)
2013. febr. 8. 13:09

Én is ugyanígy vagyok :)

Imádtam a terhesség minden pillanatát, a kis puha csomagot, amikor először a kezembe adták, a babaillatot.

De sajnos az anyagiak miatt nem lehet több, így is már kicsi a lakás, kinőttük.

2207. Flora05
2013. febr. 8. 13:03
Hát szeritem is nem csak a testvéri szeretet és felnőtt korában ez a szoros kötelék fontos a szülők elvesztése után, de az is biztos, hogy akinek egy van, és úgy gondolja, az az egy gyerek márpedig "ember" lesz és mindent meg kell tenni érte, a lehető legfurább döntés... És ahogy a címben is szerepel: "...a mai világban" Ma már hány gyerek becsüli meg azt, hogy minden a segge alá van tolva? A mai egykékből tudjátok, mik lesznek? Hát nem mérnökök vagy ügyvédek, mert anyuci meg apuci már a születése óta gyűjti a pénzt a fősulira/egyetemre! Ha egy gyerek van, annak sem kell megadni mindent, amire ő szerinte szüksége van! Persze, nyilván könnyebb egy kamasznak hétvégére zsebpénzt adni, ha nincs mellette egy kis tesó, aki a legújabb 3 D filmet akarja megnézni a moziban! De ebből mit érzékel az egyke pici kora óta? Semmit... Mikor felnő, meg azt hogy "anyu adj x ezret, mert megyek házibuliba". Az a kamasz, akinek van egy vagy két kisebb testvére, akik sorra növik ki a cipőket, ruhákat, újabb ceruza csomag és egyebek kellenek a suliba, oviba, plusz befizetni rájuk a menza pénzt, eszébe sem jut ilyen lazán akármit is kérni! És ez nem azt jelenti, hogy a nagy gyerek kiesik a kosárból, hanem azt, hogy megtanulja, nem csak róla szól az élet, nem csak neki vannak szükségletei. Az egykék nehezebben is barátkoznak, türelmetlenebbek és sokkal nagyobb eséllyel lesznek felnőtt korban is anyuci meg apuci szárnyai alatt munka és diploma nélkül. Nekem ez a véleményem. Pénzügyek ide vagy oda, egy gyereket bűn testvér nélkül hagyni. Nálunk egyetlen egyke sincs, de ismerünk pár tesó nélküli gyereket normális szülőkkel, a gyerek mégsem az a "szivem csücske" tipus.
2206. 171925f409 (válaszként erre: 2203. - Bonti74)
2013. febr. 8. 13:01
Nekem nincs
2205. Bonti74 (válaszként erre: 2202. - 171925f409)
2013. febr. 8. 12:45

Egyébként meg valamilyen szinten igazat adok neked. Én pl. azért nem vállalok 4. gyermeket, mert bizonyos dolgokat (ha nem is mindent) meg szeretnék én is adni nekik.... A testvéren túl, mert hangsúlyozom szerinte az az egyik legfontosabb dolog, mert nem leszünk neki, nekik örökké. Szóval ezen túl pl. taníttatni őket.

Na meg persze benne van ebben az is, a saját önzőségem is, hogy szerettem volna a várandósságot, a szülést újra és újra átélni. Imádom amikor még picik... Persze most is, de mi tagadás szívesen babáznék és szülnék meg legalább egyszer. De a józan eszem már mást mond, főleg a mai gazdasági és egyéb helyzetet elnézve...:(

2204. Balu53
2013. febr. 8. 12:44
A "régi öregeknek"ahogy mifelénk mondják, van egy jó mondása a nagycsaládosságra:Ahol egynek jut,jut a többinek is:))))Bizony nálunk is így történt és van ez!3-om gyerek van(kicsi,pici,még kisebb)Soha nincs unalom,..Bizony van úgy ha egy beteg mind beteg,ha egy sír mind sír stb...De amikor egy gyerekem volt is rohanás volt a nap.Főzni,etetni,mosdatni,sétálni stb..Hát ez most 3-omal megy de úgy érzem annyi idő megy náluk is minderre mint amikor csak egy volt..Szerintem ha már eggyel is menni, csinálni kell,akkor már teljesen mindegy hogy ott van e még egy vagy kettő...anyagiak?Régen sem volt jobb a szüleinknek és azok szüleinek sem mégis felnőttünk itt vagyunk:)!Ezután sem lesz jobb,könnyebb a jövőben a gyereknevelés!Ki ahogy érzi!Mi belevágtunk,élünk:))))
2203. Bonti74 (válaszként erre: 2202. - 171925f409)
2013. febr. 8. 12:14
Megkérdezhetem hány éves a gyerkőcöd és fiú-e vagy lány?
2013. febr. 8. 11:38

Persze van jó és rossz oldala is.

Én igen szeretnék majd neki megadni amit lehet ne kelljen nélkülöznie.Párom rokonai is az 16 éces lányak már lakást vettek (ki van adva) másik apénzt gyüjti neki 18 éves koráig.És igen ha tudunk miért ne adjuk meg ezeket?Persze ettől el kell mennie dolgozni hisz egy lakást,autót fent is kelle tartani.

2201. Olgi1977
2013. febr. 8. 10:45

Nekem is 3 van. 7 és 9 éves lányok, meg egy 3 éves fiúcska. Hát valóban nem egyszerű velük. De ha újra kezdhetném sem csinálnám másképp.

Sokkal önállóbbak mint az egyedüli gyerekek, akikkel "van ideje anyának foglalkozni". Nálunk ugye harmadannyi idő jut mindenkire. Ezt kicsit sajnálom, de ha valakinek baja van, mindig jön és szól, hogy üljünk le beszélgetni.

Csodaszépen eljátszanak együtt, segítenek a kicsinek öltözni, teljesen kiszolgálják magukat a konyhában (pl szendvicset csinálnak maguknak-persze főzni nem főznek :P ) Persze veszekednek is-de szerintem ez is jót tesz nekik, bár én ezt a részét nem szeretem

És ami egy gyereknél nem lehetséges-megtanulják, hogy együtt is felelnek dolgokért. Pl.: mindenki felel a szoba rendjéért, nem csak az pakol aki szétpakolt-felelnek egymás dolgaiért.


Mindent megadni nekik? Hát nem tudom. Mi is igyekszünk mindent megadni és szerencsére jobban is sikerül mint manapság az emberek többségének, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jó. Akkor mit fog értékelni az életből ha mindent megkap? Miért akarjon tanulni, dolgozni? Nem tudom a mi nemzedékünkből (30-40 közöttiek) kinek volt meg a lakás és az autó a feneke alatt. Megdolgoztunk érte és meg is becsüljük.


Persze ez csak az én véleményem. Én egyke voltam és akkor is rossz volt, hogy nincs tesóm és a mai napig is hiányzik, úgyhogy szerintem legalább két gyerek kell egy családba. :)

2013. febr. 8. 10:33
Még nem hallottam olyat 3 vagy több gyerekes szülőktől, hogy megbánták volna. Persze nem könnyű, de a gyerekek szeretete kárpótol mindenért.
2199. 171925f409 (válaszként erre: 2198. - Bonti74)
2013. febr. 8. 10:13

Én konkrétan arra gondolok,hogy egy lakást majd megadni neki, hogy elinduljon az életben ha tudunk kocsit meg persze ha egy gyerek van mindenben többet kap majd mintha ott lenne mg mellette 2.

Ha van 10 forintom abból 1 gyreke esetén 50 forint kell neki nekünk 25-25,de ha 3 gyreke van még rosszabb a helyzet és még kevesebbet tudunk megadni majd nekik.

Arról nem beszélve, hogy 3 gyreket nevelni hát le a kappal ellőtted és akiknek ennyi van.

Én nem bírnám az egyik itt mondja a magáét a másik ott közben munka hely közben a család meg a többi apróság ááá nem

1 gyerek mellett is megválotzik 180 fokot az ember élete nem, hogy 3 :((

2198. Bonti74 (válaszként erre: 2197. - 171925f409)
2013. febr. 8. 07:51
Nekem három van. Az a véleményem (mint pedagógusnak is), hogy nem is kell feltétlen mindent megadni egy gyermeknek. Illetve mi az a minden? Anyagi javak vagy szeretet vagy pont olyan dolgok, amiket csak a testvérektől kaphat meg? A szeretet, a dicséret nem kerül pénzbe, amit a testvérektől kaphat megfizethetetlen...
2013. febr. 8. 06:42
Én úgy vagyok 1 legyen de annak mindent megadni mert háromnál ez már nem így van
2013. febr. 7. 22:09
Sziasztok! Szerintem sok.. De mindenki maga tudja.. En 2nel megallnek.. Az úgy elég
2195. Flora05
2013. febr. 7. 21:49
Sziasztok! Szerintem hozzáállás kérdése. Nővéremnek 3 van, 16, 7 és 5 évesek. Mindenük megvan, amire egy gyereknek szüksége lehet. Nem tehetősek, de amire kell, arra jut. Inkább legyen több gyerek, mint egy, aki nem tanulja meg, mi az, hogy osztozni, adni a másiknak belőle, és nem csak az oviban meg vendégségben kell elismernie, hogy nem ő a világ közepe. Nem beszélve arról, hogy az a gyerek kire számíthat majd, ha a szülők már nem lesznek? Anyumék 8-an vannak, mi 3-man, én azt mondom, hogy egy vagy több testvért nem pótolhatnak a néha-néha látott rokonok vagy a barátok! Nevelés ide vagy oda, az egyke gyerekek teljesen más világban nőnek fel!
2013. febr. 7. 19:58
Egészségetekre.Én biztos nem vállalnám be de még 2 -t sem a mai világban:(
2193. Bonti74
2012. aug. 15. 14:41

Hali Csajok! Hogy vagytok????

Lassan indíthatnák egy jó-e négy gyerek a mai világban fórumot, mert több ismerősömnél jön a 4. baba!:) Nem semmi mi? Néha nekem is átfut az agyamon, de egyrészt most készülök vissza a munka világába, másrészt nem vet fel minket a pénz... Néha félek, hogy őket is hogyan fogom majd taníttatni, ha nagyobbak lesznek...

2192. Bonti74 (válaszként erre: 2191. - B-zs)
2012. jún. 14. 14:03
Nem emiatt járunk, hanem ma is volt egy foglalkozása, ahol megkértem a pszichológust írjanak egy véleményt, mert a faszitól kártérítést fogok követelni. Ezért volt szükségem egy szakvéleményre. De mindegy enélkül is menni fog. Igazi szakértőre csak per esetén lesz szükség.
2191. b-zs (válaszként erre: 2189. - Bonti74)
2012. jún. 14. 12:56
Én nem akarok ebbe belefolyni, de nem biztos, hogy jó, ha pszichológus vizsgálja a gyereket. Lehet, hogy nincs félelemérzete, de miért is kellene egy kutyától félni? Ha fél a gyerek a kutyától, azt a kutya is megérzi.. Anyós szokta mesélni, hogy a sogornőmnél elég későn alakult ki a félelemérzete.. nem vagyunk egyformák. Ő bevállalósabb, én meg túlparázok mindent..
2190. b-zs (válaszként erre: 2187. - D0b7178f40)
2012. jún. 14. 12:52
ismerős a szitu:) Mi du kiengedjük, sőt a gyerekek kérik, és akkor együtt játszanak. Ami miatt még elcsuktuk, csíp, vagy harap, csak játékból, és mivel nyár van, elég kellemetlen, ha belekap a lábamba, bokámba, játszik, még nagyon játékos. Mellesleg igen lusta, mert fekszik egész nap, nem viseli meg, hogy nincs kiengedve, megszokta..
2189. Bonti74 (válaszként erre: 2186. - B-zs)
2012. jún. 14. 12:26

Most akartuk a lovaglást újra kezdeni illetve az úszást. Ha mindkettővel most várnunk kell!

A pszichológus olyan fasza papírt adott az átélt traumáról és hogy mennyire megviseli a gyereket...

Azzal kezdik, hogy azért vittem oda mert nincs veszélyérzete, ami igaz, csak pont ebben az ügyben talán nem kellett volna ez kihangsúlyozni. MOst totál úgy tűnik, mintha ő lenne a hibás. Hát látta is rajtam hogy nem tetszik illetve hangot is adtam nem tetszésemnek!

Nehogy már még ő legyen a hibás!!!

2188. Ágio8405 (válaszként erre: 2187. - D0b7178f40)
2012. jún. 14. 11:39
a magyar vizsla könnyen nevelhetö csak egy kis türelem kell hozzá. Egyébként valoszinü nyugidtabb lesz kicsit ahogy felnö, de az minden kutyára igaz ha nem foglalkoznak vele eleget akkor eleven, mivel nincs lefárasztva.
2187. d0b7178f40 (válaszként erre: 2184. - B-zs)
2012. jún. 14. 11:32
no a kutyával nálunk is gond van. magyar vizsla. imádja a srácokat, de behemót 10 hónapos kora ellenére, és fellöki őket, ahogy ott ugrál mellettük, mert szeretne velük játszani.elvileg a jövőhéten lesz neki egy elkerített rész, mert nem akarom állandóan láncra tenni. de a gyerekt is ki szeretném engedni az udvarra.
2186. b-zs (válaszként erre: 2185. - Bonti74)
2012. jún. 14. 11:17

nem járatod valamilyen plussz foglalkozásra? A Boginál a balett nagyon bejött, a lovaglásra viszont tojik, az viszont a középsőt hozza lázba, nem egyformák..

Van olyan ismerősöm, aki pl. karatéra hordta a lányát már ovisan és sokat segített neki.

A középső nálunk is öntörvényű, de nagyon, sokkal nehezebb vele, mint a másik kettővel, és nem is tudom, hogyan lehetne hatni rá..

2185. Bonti74 (válaszként erre: 2184. - B-zs)
2012. jún. 14. 06:32

Nagyon nyugtalan mostanában és az iskola kezdése előtt mindenképpen el akartam vinni. Hát meg is erősítettek, hogy ráfér. Röviden egy példa, ő ha úgy gondolja simán kimegy az óráról. Öntörvényű és nincs semmilyen veszélyérzete. (Lehet ezek után lesz...:( Nem tudja a kudarcot a konfliktusokat kezelni. Nem akarom hogy rossz élményekkel kezdje az iskolát.

A sebészetre ma megyünk, remélem rendbe van a sebe...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook