Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisgyerek és kutya a családban fórum

Kisgyerek és kutya a családban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisgyerek és kutya a családban

1 2 3
67. lutri5
2011. júl. 4. 18:03
Közben már nem aktuális a kérdésem, de köszönöm azért!
66. lutri5 (válaszként erre: 65. - Voryka)
2011. máj. 23. 11:20
Sziasztok! Másik fórumban is érdeklődtem, de az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e esetleg olyan kutyamenhelyet, akiktől tényleg érdemes kutyust elhozni? Bármilyen tipp jöhet :)
65. Voryka
2011. máj. 15. 18:06
Hencike73: Ajánlom a golden retrievert! A legszebb és legbarátságosabb nagytestű kutya, Amerikában pl. minden ágy végében golden fekszik :) A gyerekeket imádja, terelgeti őket, könnyen és gyorsan tanul, imádni való :)Nekem is goldenem van, semmi rosszat nem tudok mondani róla. Tényleg gyönyörű, pár óra alatt megtanulta az alapparancsokat, magától rögtön láb mellett sétált pórázon, nem ugatós/morgós. Néha birkózunk vele, de akkor sem harapna meg :)
64. Venezuela (válaszként erre: 63. - Venezuela)
2011. ápr. 7. 22:13
Ja és csak akkor nyugszik meg,ha Noel oda megy hozzá,és megsimizi:):)
2011. ápr. 7. 22:11

Nálunk is nagytestű kutya van,bullmastiff(3éves):)Kisfiam 22 hónapos,és inkább a kutyát féltem tőle:):):)

De amúgy szerintem ez nevelés kérdése is,pl mikor mi hazahoztuk a kórházból megmutattuk a kutyának megszagolgatta,mondtuk neki,hogy most már őt is meg kell védeni!!:)Azóta védelmezi,még tőlünk is,ha párom dobálja,és sikít,akkor ugat,mert azt hiszi,hogy bántja....

62. Rozália (válaszként erre: 55. - Pgiz)
2011. jan. 2. 11:44

Ez igaz, de az "újak" számára adhat azért némi választ, útmutatást, ha hasonló kétségeik, kérdéseik vannak.

Pláne, ha ráakadnak véletlenül:)

61. Rozália (válaszként erre: 58. - Tamianyu)
2011. jan. 2. 11:42
Azóta persze, már eltelt egy kis idő. Holnapután 7 évesek lesznek az unokák. Már egyikük sem fél tőle, jól bánnak vele, a kutya teljesen odavan, ha érkeznek:) Azóta még két cicánk is lett, a kutya - sok-sok munka eredményeként - elfogadta őket. A kisfiúk pedig a cicákat is nagyon szeretik. Az inkább előfordul, hogy a cicák megkarmolják őket, mint hogy a kutya valaha is a legkisebb sérülést okozta volna...:)
60. Alexa77 (válaszként erre: 59. - Hencike73)
2010. jún. 9. 20:23

Német juhászom van 22 hósom mellett a lakásban - a kutya tanította járni annak idején. :-) Öt hét múlva pedig érkezik a kistesó.

Nagyon szimpatikusak nekem a labradorok is, nagyon családcentrikusak, vagy a golden retriever. A vizsla is remek eb, csak elég szertelen, többet kell fegyelmezni, mint egy gyereket. :-)

Volt keverék kutyám is, sajnos már nem él, igazi családbarát eb volt.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy tartás és nevelés kérdése: a családban van két kaukázusi, másutt emberevőnek tartják őket, nos, a lányom a fejükön ugrálhat, még csak meg se mozdulnak.

2010. jún. 1. 17:21

Sziasztok!

Én nagy kutyás voltam, de nagytestű kutyáim voltak, most viszont dilemmában vagyok hogy 2 éves gyermekem mellé milyen kutyát hozzak, gondolkoztam keverék kutyán is, de őszintén szólva tanácstalan maradtam. Ismerem a kutyatartást 20 évig benne éltem :)

Havanese kutyát szerettem volna de a fajta tartói lebeszéltek róla mert szerintük a gyerek dolgait nem kultiválná és lehet oda kapna neki. Ha valakinek van ötlete kérem írjon. Köszike.

58. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Rozália)
2010. máj. 31. 11:23

Kedves Rozália!

Én tökéletesen megértem a fiatalok aggodalmát.

Mivel magam is állat barát vagyok,így azt is,hogy maguk szeretik a kutyát.De,a gyerek mindig mindenek előtt én azt mondom.Sosem szabad erőltetni a barátkozást a kutyával,pláne nem egyedül hagyni vele a gyereket aki fél tőle.Szerintem ez nem jó próbálkozás.Az én kisebbik gyerekem is nagyon fél a kutyától a maminál,sosem hagyjuk vele egyedül.A másik kettő kint játszik az udvaron,a kutyus szereti Őket,de a kicsi amíg fél tőle,addig nem hagyjuk vele.És habár nagyon kíváncsi a kutya,és nem is nagyon érti miért ne menjen a közelébe,de tudomásul veszi.Persze azért sokszor próbál közeledni feléje,incselkedik vele hátha megszereti.Jókat derülünk rajt olyankor,nagyon aranyos.

És én is ismerek olyan családi kedvencet,aki imádott az egész család,és a gazdasszonynak egyszer úgy neki esett,hogy szó szerint letépte az egész mellkasát.Négy hónapot volt szegény kórházban,és azóta is szörnyen szenved minden téren.Olyat is ismerek személyesen,ahol gyerekre támadott a kutya.Minden gazda állította sosem gondolta volna,hiszen jámbor jólelkű álltokról volt szó.Régen én sem hallottam hasonlókat sem.

A minap a szomszédomékat támadta meg a kutyájuk.Nagyon csúnyán megsebesült a nő is a férfi is.Én is bízok a kutyánkba,de nem hagynám teljesen felügyelet nélkül a gyerekeket vele.

A tapasztalatok sajnos ezt mutatják,hogy tényleg felelőtlenség,aztán utólag lehet sajnálkozni,eső után semmit nem ér a köpönyeg.

2010. máj. 31. 10:59

Sziasztok!

Én nagy kutyás voltam,de nagytestű kutyáim voltak,most viszont dilemmában vagyok hogy 2 éves gyermekem mellé milyen kutyát hozzak,gondolkoztam keverék kutyán is,de őszintén szólva tanácstalan maradtam.Ismerem a kutyatartást 20 évig benne éltem :)

Havanese kutyát szerettem volna de a fajta tartói lebeszéltek róla mert szerintük a gyerek dolgait nem kultiválná és lehet oda kapna neki.Ha valakinek van ötlete kérem írjon.Köszike.

56. drnéni (válaszként erre: 54. - Pgiz)
2010. márc. 23. 13:41
Így van. Egészséges lelkű, jól szocializált kutya mindent elnéz a gyereknek, mint ahogy a kutyafalkában sem csak illedelmesen játszanak a kicsik, mégse esik bajuk. Nyilván meg kell tanítani a gyereket, hogy tisztelje az állatot, de elkerülni egy-egy szemnyomkodást, fülráncigát nem lehet. A mi bulldogunk imádja, ha a nagylányom (3) foglalkozik vele: nyugodtan lovagolhat rajta, pedig már ő a nehezebb, párnák alá temeti, stb., mindketten kiválóan érzik magukat. Liza most már maga magyarázza el az utcán a többi gyereknek, hogyan kell közeledni Monyóhoz, és más kutyákhoz is hozzáértően, magabiztosan viszonyul.
55. pgiz (válaszként erre: 54. - Pgiz)
2010. márc. 23. 13:28
Most nézem, hogy a topik egy kissé megöregedett.
54. pgiz (válaszként erre: 34. - Drnéni)
2010. márc. 23. 13:25

Rajtunk múlik, hogy a kutyánkban megbízhatunk-e.

A lányom még 4 kerék meghajtásos volt, amikor a dingó-németjuhász-labi keverék kutya volt a bébiszittere.Ő tanította meg járni, a nyakába kapaszkodva két lábra állni.A találkozásuk első pillanatában megmondtam a kutyának, hogy a baba gazda.Megtanulta, hogy "vigyázz rá!".Szabad volt fület húzni,nyelvet megfogni, kutyaházból kilakoltatni, elfoglalni a lakását, párnának használni az ebhasat, aludni rajta jóízűt.

Teljes bizalmat kapott, amit meg is érdemelt.

53. mynco
2009. aug. 6. 13:55

Sziasztok!

Ha 3-4 hónap múltán él még ez a fórum, szívesen fogadnám a véleményeteket. Egy kicsit egyedi szempontból érdekelnek a kutya-gyerek tapasztalatok. Én most léptem a 7. hónapba első Törpénkkel, de időközben pár napja daganatos betegsége miatt el kellett búcsúznunk nagyon szeretett beagle kutyusunktól, aki 6 és fél évet élt velünk. (Feltettem képet róla) Túlságosan friss még a dolog, de arra jutottam, hogy ha nem is lehet Bonifác személyes hiányát pótolni, rossz lenne kutya nélkül tolni a babakocsit a parkban, és kihagyni az ismerkedés meg akésőbbi közeledés és barátság édes pillanatait. Így képzeltük el a kezdetek óta... 6-8 hetet otthon leszek a kiírt időpontom előtt, de kölyökkutyát semmiképp nem szeretnénk, mert arra már "kevés az idő". Talán érdemes lenne egy fiatal kutyát örökbe fogadnunk, amikor befejezem a munkát (1 hónap múlva)? Tudom, ez a mi döntésünk lesz, de kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok, mit tennétek egy ilyen helyzetben? Bonival nagyon sokat foglalkoztam, de az tény, hogy a nagy eredményekhez hosszú út vezetett. Elég lehet ez a néhány hét ahhoz, hogy egy új családtag beilleszkedhessen, és megtaníthassam neki a "házirendet"? (pl. póráz nélküli séta, alap-engedelmesség meg általános magunkhoz szoktatás) Mert az kétségtelen, hogy utána, amíg nagyon pici a baba, csak jóval kevesebb idő+törődés jutna neki. Kertes lakásban élünk, de csak egy nagy szobánk van. Bonifáccal nem változott volna semmi az eddig megszokott életében (kitiltás vagy ilyesmi), de egy eleinte "idegen" jövevényhez nem is tudom, hogyan állnék hozzá. Ha meg pl. a bébi születése után néhány hónappal keresnénk egy új kutyust, pont azt a néhány hetet hiányolnám az elejéről, amit most még intenzíven vele tudnánk tölteni... Szóval nagyon sok a kérdés a fejemben: ha van ötletetek, segítsetek, kérlek. Nagyon köszönöm előre is!

Móni

52. d6b71af9a8 (válaszként erre: 51. - D6b71af9a8)
2009. ápr. 27. 09:29

Lemaradt, hogy az udvarunkon pedig egy boxer kutyus lakik. Ő két éves múlt, de hihetetlen játékos, nem agresszív, barátságos kutya. Az fél udvar az övé, le van neki kerítve! Ha onnan előre engedjük, és kint vagyunk a gyerekkel, csak oda megy, megszaglássza őket....aztán megy tovább. Játszunk vele, és néha a nagy futkározás közben fellökte véletlenül a fiamat, de szegény kutya is megijedt, hirtelen megállt, nézte, hogy most mi is van???:)))

Amúgy pedig nem megy a fiam közelébe sem, úgy, hogy most ő játszani akarna vele, mivel csak velünk játszhat, mert nagyon szertelen, és vagy 50kg!!!!! De nem hagynám vele kettesben kint a gyerekeket! Pedig a boxer egy igen megbízható fajta. Most olvastam vissza, és látom szinte mindenki hasonló véleményen van! :)))

2009. ápr. 27. 09:16

Szerintem mindegy milyen fajta kutya van a gyerek mellett, ha együtt nőnek fel, és figyelünk rájuk!!!! Az unkaöcsémnek a fejét, a fülét, a saját német juhászuk tépte meg! Pedig nem volt a kutya harapós!!!

Szerintem a legtöbb kutya támadás gyerek ellen (jelzem nem mind!!!!!), abból adódik, hogy a gyerek piszkálja, véletlenül fájdalmat okoz a kutyának valahogy....

Anyámék német juhásza megkapta az akkor két éves lányomat. Ketté is haraphatta volna, mert a kutya jóval nagyobb volt a lányomnál. nem volt már fiatal, fájt a füle, a bordája. Kb. másfél méterre feküdt tőlem a kutya, a lányom meg piszkálta valahogy.... Úgy kapta el a kezét a kutya, hogy épp a tenyerén lett egy picike piros folt, még csak a bőrt sem sértette fel!

De történhetett volna máshogyan is...ha nem vagyunk a közelben, vagy úgy piszkálja, hogy nagyon fáj a kutyának....

Nem tudom! Annyi biztos, hogy akármilyen kutya van a családban, soha nem szabad egyedül hagyni egy kisgyerekkel!!!!! Nekünk most lett egy 6 hónapos törpe pinscherünk, aki 4,5kg, és még kölyök, de őt sem merném egyedül hagyni, a 3 éves fiammal!!!!!! Soha nem lehet tudni, és jobb a biztonság!!!

50. Alexa77 (válaszként erre: 49. - 0cec113ec4)
2009. febr. 28. 17:13
Szia! Golden retrievert, labradort vagy német juhászt. Nagyon okosak és gyerekszeretők. Ha kisebb testűt szeretnél, akkor Beagle, de egy helyes keverék kutyus is hűséges, kedves társ, ráadásul ingyen van.
2009. febr. 28. 16:34
Milyen kutyát javasoltok kis gyerek mellé? Nem a lakásba, az udvarra.
2008. máj. 19. 13:26
Elmesélem Nektek, hogy alig telt el két hónap, és a fiúk - az unokáim - már nem félnek a Nérótól:) Már a lasztit is kiveszik a szájából, hogy eldobják neki. A nagy kutya meg hagyja. És amikor itt vannak az ikrek pár napig, utána szemmel láthatóan hiányoznak - nem csak nekünk - a kutyának is...:)) Nagyon örülök, hogy így alakult.
47. a6afb36969 (válaszként erre: 25. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 10. 09:03
szia egyet értek veled.nem a kutya a gyilkos fajta hanem a gazdája aki ilyenné neveli.nagyon sajnálom az olyan kutyusokat akik ilyen gazda mellett nö fel.nekem két kutyusom van és 3 gyermekem de a kutyusaim is megkapják a nekik járo szeretetet,hiszen ahogy a szolás mondja,,,,a kutya az ember leghüségesebb barátja
46. a6afb36969 (válaszként erre: 38. - Yuhvan)
2008. máj. 10. 08:58
szia én egyet értek veled.mi most fogadtunk be egy kis spánielt,és az elejétöl fogva a 10 honapoas kislányom hü barátja és örzöje.a kutyusokat ugy kell szeretni mint ha családtag lenne.nekem az a szerény véleményem,hogy azok a kutyák akik gyerekekre támadnak,nem ök a hibások,hanem a gazdájuk.mivel nem kaptak elég gondoskodást.beleértve az ennivalot is
2008. máj. 10. 08:53
nekem van egy 10 honapos kislányom,és az egyik ismerös költözés miatt nekünk ajándékozta egy éves cocker spániel kutyusát,aki szobakutya.eleinte tartottunk egy kicsit töle hogy hogy fog kijönni a kicsivel,de azt kell hogy mondjam,ezt a fajta kutyust nagy bizalommal ajánlom kisgyermekes családba,mivel iszonyatosan jol megvannak a picivel.pedig a kislányom éjjel-nappal üti ,huzza a szörét de a kutyus még véletlenülsem kapő oda.imádni valoak együtt játszás közben
44. 1e958693ca (válaszként erre: 43. - Alexa77)
2008. máj. 9. 20:30
Mi most külön lskunk anyuéktól, de nekik van egy keverék kutyájuk, a Picur. Picurt, mikor gyerekkorában beteg volt, Parvo-s, én hátizsákba tettem és bicajjal 9 állatorvoshoz vittem el, mire végül egyet otthon találtam, aki hajlandó volt foglalkozni egy keverék ebbel, és meg is gyógyította. Aztán elütötte egy autó, ami az egyik hátsó lábát eltörte. Akkor is elvittem gyógyászhoz, de végül is én ápoltam. Amikor terhes voltam, és hazalátogattam, ő is nyalta, szagolta a pocimat, amit azelőtt sosem tett. Az ölembe ült, és úgy csinálta.Biztos, h megérzik, h vki van ott. A hetekben készülünk anyuékhoz a babával, kíváncsi vok, mit fog tenni.
2008. máj. 9. 18:35

Meg szeretnék osztani veletek egy kedves eseményt, ami a napokban történt. Elöljáróban annyit, hogy nekem egy 6 éves német-juhászom van, akivel évekig jártam kutyasuliba, később speciális mentőként dolgoztunk együtt. A kutya 7 hetesen került hozzám, azóta a lakásban tartom, de mivel lovaim is vannak egész napokat tölt a szabadban velem együtt. Most várom az első kisbabámat. A kutyának, amint terhes lettem, elmondtam a nagy eseményt, bár szerintem előbb tudta, mint én. Ettől függetlenül mindig, ha hazaviszünk valami babaholmit, megengedjük a kutyának hogy megnézze, megszaglássza és mindig elmagyarázzuk, hogy az a Réka babáé. A jövendő gyerekszobából sincs kitiltva. Általában mindenhová visszük magunkkal a kutyát, ez akkor se lesz másként, ha megszületik a pici. A kutya családtag volt és lesz is. Ha mégis valahova nem vihetjük magunkkal, akkor anyuékhoz adom le, ott nagyon szeret lenni, ott vannak a lovak is, meg még néhány kutya, jót játszik egész nap és tudja, hogy mindig érte megyünk.

A múlt héten történt, hogy Pestre kellett mennünk és a kutyus anyuéknál maradt. Este, amikor mentünk érte, szokásos módján üdvözölt. Először az én lábam alá hemperedett, nyüszizett és kérte, hogy vakargassam a pocakját, közben fúrta belém a fejét. Utána ugyanezt csinálta a párommal, majd ismét visszajött hozzám, megszaglászta és határozottan végignyalta a pocakomat. Én ezt úgy értékeltem, hogy a család minden tagját, a születendő kisbabát is üdvözölte. Megkapóan szép pillanat volt. Nem hiszem, hogy valaha is lesz okom félteni a lányomat a kutyától, sőt, minden bizonnyal bátran bízhatom majd rá.

42. 1e958693ca (válaszként erre: 40. - Fbdfe9bfd9)
2008. máj. 9. 17:34
Nagyon egyetértek veled.Olyan az állat, amilyennek nevelik. Sztem megoldható ag yerek, meg a kutya egy családban, csak a jószág is kapja meg a kellő figyelmet. És nem utolsósorban egy gyerek sokat tanulhat abból, ha a család állatot tart..felelősségérzet, gondoskodás stb...És az eb is jólnevelt , megbízható legyen. Pl. enge a németjuhász őrzött csecsemőkoromban, míg a teraszon aludtam. Sokat játszottam vele, és sose voltam beteg, mert rendszeresen féregűzve volt a kincsem.
41. zizibogyó (válaszként erre: 40. - Fbdfe9bfd9)
2008. máj. 9. 16:23
Szia!Úgy vélem igazad van .Nekem dobermannjaim vannak,tenyésztő voltam,ha szabad így fogalmazni.Már nem járunk versenyezni,csak nézzük,képezzük.Ezt a fajtát sokan félik,pedig megbízható,intelligens,gyorsan tanuló fajta.Természetesen megfelelő tudással lehet megtanítani nekik az elvárásokat,azt,hogy családon belül hol a helyük.Ők falka állatok mind,szigorú szabályokkal,nem pütyürü mamakedvencei.Aki agyonkényezteti a kiskutyáját,majd gyereket vállal,vagy jön az unokája, aki nyaggatja az ebet,az ne csodálkozzon ,ha az csóri megkavarodik.Ilyenkor kellene egyértelmű parancs neki,hogy mit várnak el tőle.Nekem négy gyerekem van,a kutyák ki-be mászkálhattak a házban,de előbb bíznám rájuk a gyerekeimet,mint aszomszédra.Az enyéim pontosan tudják,a gyerekek az enyémek.Mondjuk ők nem is csavargatták a füleket,farkakat soha.Nekik is vannak szabályok,és ezt nem tudják sokan.Szerintem a gyerekek kiszámíthatatlansága zavarja a kutyákat,úgy mint a részegeknél.Persze biztos van kivétel is.Meg akik ember ellen nevelik a kutyáikat.Ezek közvetett gyilkosjelöltek.Szerintem.De nem az állat tehet róla.
2008. ápr. 10. 19:52

Sziasztok!

Nem az állatokkal van a baj hanem a szülővel aki hagyja hogy gyermeke nyúzza az állatot és z állat az állat nem tűri el hogy húzzák a farkát vagy nyomorgatják ezért visssza üt.NEM AZ ÁLLAT A HIBÁS HANEM AZ EMBER!!!!!!!

39. szabotimi (válaszként erre: 30. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 8. 13:11

Most olvastam csak ,hogy mennyire nem tudok írni:D

A rotti szuka, a másik kettő keverék az egyik lány a másik ivartalanított kan.

A jó magaviselet mind a háromra vonatkozik:)

38. yuhvan
2008. ápr. 8. 11:13

Nem tudom miért félnek ennyire az emberek, ha egy ilyen hír felröppen. Ilyen sajnos volt régen is csak nem adtak róla hírt.

Nekünk 3 éves a shitzunk (tudom nem nagy kutya) a fiam pedig 15 hónapos. És van még kint is két nagytestű kutya az udvaron. A kutyánk Soma bent van a lakásban és csak elinte volt "gond" vele, de rá kell szólni, tanítás és oda figyelés kérdése az egész én szerintem. Ha egy kutyát eleitől fogva úgy kezelünk, mint egy családtagot akkor nem szabad, hogy gond legyen vele. És az hogy 4 év alatt nem szokta volna meg a gyerekeket a kutya főleg egy németjuhász azt kétlem. De persze teljesen felügyelet nélkül soha nem hagyom a fiam a nagykutyákkal igaz azok boxba vannak, így közvetlen kapcsolat nincs közöttük úgy mond. Figyelni kell a kutya viselkedését a fülrángatásnál, farokhúzásnál és akkor azonnal kiderül mennyit bír a kutya.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook