Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
970. Csaba-2 (válaszként erre: 969. - Panna5)
2021. jún. 17. 18:38

Általában az a szabály, hogy két hónapig lehet valamit szedni, utána három hónap szünet. Vannak, akik ezt megfordítják.


Szerintem ez sok mindentől függ. Függ a betegség természetétől, az egyéni toleranciától és a szer jellegétől is. Én a helyedben három hónapig használnám, utána pedig tartanék egy-két hónapos szünetet.

969. Panna5
2021. jún. 17. 16:50

Nálam csak a lizin használ, illetve mellette az ha odafigyelek magamra. Szedek még ezt-azt, de ami állandó az a lizin.

Kb. 850 mg. az én napi adagom. Ez két kapszula. Van akinek kevesebb is elég. Gondoltam, hogy megpróbálom napi egy kapszulával, hisz ott vannak még a magas lizin tartalmú élelmiszerek.

Ha érzem, hogy gond van, akkor 3 kapszulát veszek be, de az csak egyszeri.

Nekem a doki azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem folyamatosan, keresgéltem a neten, hogy van-e erre vonatkozólag infó, de nem találtam. Bár időnként azért beiktatok egy rövid szünetet.

Csabától szeretnék természetgyógyász témában kérdezni: a ligetszépét lehet folyamatosan szedni, vagy kell időnként szünetet tartani? Erre sem találtam semmilyen infót a neten.

Előre is köszönöm. Jobbulást mindenkinek.

968. Csaba-2
2021. jún. 16. 09:21

Én egyszer rendeltem fél kiló lizint, de akkor sem használt, amikor evőkanállal ettem belőle.


Persze másnál lehet hatékony, hiszen ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk.

2021. jún. 14. 09:40
A Lizin kapszulát fájdalom csillapításra használom, a herpesz nekem nem múlik tőle, viszont szünetelteti az elviselhetetlen fájdalmat. Kitöréskor van, hogy 10-15 kapszulát is be kell vennem, hogy tudjak dolgozni. Máskor elég 6-8. De az enyém csak 365mg-os. Remélem, neked jobban hat és el is múlik tőle.
2021. jún. 13. 12:59

Most újabb kitörésem van, ezért kipróbálom a lizin kapszulát, lám mennyire működik.


Aki már próbálta és bevált, milyen adagot szedett a tünetek jelenléte alatt?


Én 500 mg-os kapszulákat vettem, nem tudom mennyi a már hatásos mennyiség.


Köszi!

965. Alina1234 (válaszként erre: 964. - Linda1774)
2021. máj. 25. 16:59
köszi, én ki fogom próbálni!
964. Linda1774 (válaszként erre: 960. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 25. 11:49
Hajhullásra kezdtem el szedni de végül 30%al több hajam lett nemcsak nem hullott tovább: naponta 2*5 vagy 3*5 Spirulina alga tabletta.
963. Csaba-2 (válaszként erre: 960. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 24. 07:09

Kedves Christa!


Javaslom, próbáld ki az ezüstkolloid injekciót. Nálam ez vált be a legjobban. Hihetetlenül hatékony, nem ártalmas és magát a vírust támadja meg, így gyors és közvetlen segítséget jelent. A vírusok soha sem tudnak ellenállóvá válni vele szemben, mert a működési elvén nem tudnak kifogni. (Akkor ugyanis ők maguk válnának működésképtelenné).


Nem tudom, hogy az aciklovir okozta hajhullás után képesek-e a hajszálak regenerálódni. Talán igen. Az is lehet, hogy XY-nál igen, Z-nél pedig nem. Különfélék vagyunk.


A diffúz hajhullásnak több oka is lehet. Érdemes lenne egy góckutatást végeztetned és kitisztítanod a szervezeted. Emellett használj megfelelő hajszeszt és sampont. Fordulj hajgyógyászhoz, aki segít eligazodni.


Fontos lenne még, hogy lelki segítséget is kapj, mert ez legalább 50%-ot jelent(het).


Nem tudom, miért nem lehet valaciklovirt kapni Magyarországon. Itt csak aciklovir és famciklovir van. Utóbbi nem okoz hajhullást, de nagyon drága. A valaciklovirt Ausztriából szokták behozni. Egy fórumozónak már megírtam, hogy miként lehet ezt intézni, mert én már rendeltem.

2021. máj. 23. 15:42
Sziasztok, én 3 hete kezdtem el szedni a 200 mgs Telvirant, reggel és este 1-1et, ami kevésnek bizonyult. Előtte nagyon gyógyszer ellenes voltam meg ugye a hajhullástól is féltem(egyelőre nincs). Azért kezdtem el szedni mert a kezdeti 3-4 hónapos kitörések helyett minden hknaoban az ovulácio környékén jelentkezett nálam, és egyre rosszabb tünetekkel, viszketés és bőr kipirosodás az eglsz területen. Mióta szedem a gyógyszert ez nibcs de helyette kb államdo bizsergés, érzészavar, nyirokcsomó fájdalom van. Úgyhogy megemelte az adagot 5*200 mgra és most így is kijött, teljesen új helyeken.....2 napja kaptam Pfizer oltást lehet emiatt. Voltam endokrinológusnál minden ok. Immunológiai vizsgálaton is, itt várom a kiértékelést még, bár azt a tippet kaptam hogy használjam az Aldara krémet és szedjek fagyöngy kapszulát(ez elvileg serkenti az NK funkciót) Én képtelen vagyok elfogadni ezt az állapotot igy ismerkedni sem tudok.Nagyon bízom benne hogy idén mihamarabb már tényleg elérhető lesz a vakcina. Nekem azt mondták az orvosok,hogy túl nagy ügyet csinálok belőle és sok embernek van, illetve ne gondoljak rá és ne stresszeljek mert ugye ezzel aktiválódik. Ami igaz is lehet mert eddig mindig akkor jött ki amikor közvetlenül előtte azt álmodtam h kijön.....illetve amikor még nem tudtam H ez a bajom akkor volt H 5 hónapig nem jött ki. Mióta tudom (gyanítom) H ez van azóta szinte állandósult a probléma.Ha beszéltem az immonologussal és javasol valamit ide is beírok hátha másnak is segít. Már egy vagyont költöttem orvosokra és addig nem állok meg amíg meg nem gyógyulok de legalább tünetmentes lesz.Sajnos valóban kevés orvos van aki érdemben foglalkozik vele. Vagy elbagatellizálja vagy pszichés problémákra fogja, de az igaz, hogy ha renebn vagyok lelkileg akkor nem jön ez elő. Sokszor az ettöl valo félelem állandósitja a kitöréseket, és tény, hogy ez nem egy halálos betegség+ gyógymód is lesz rá a közeljövőben. Békés egészséges időszakot addig is itt mindenkinek ❤️
2021. máj. 23. 12:29

Kedves Abrakadabra!

Ahogy írtam,. most szedem a Revalidot, és az összes dolgot, ami jó a hajhullásra, remélem, legalább megáll. Néztem a neten, azt írják, ha diffúz a hajhullás, idővel visszanőhet, olvass utána te is, mert leírják a hajhullás típusát. Reménykedjünk! Az biztos, hogy acyclovirt még egyszer be nem veszek, a nőgyógyász azt mondta, előbb be kell venni egy nagy adagot, utána egy évig kis adagban, de az volt az érzésem mikor szedtem, hogy még rosszabb lett. Sajnos... Ha nem szedtél még Revalidot, próbáld ki, nekem mindig szuperül bevált, most még nem tudom, szedem, meglátom, és megírom.

2021. máj. 23. 12:23

Kedves Csaba!

Már mindent elolvastam amit írtál és mindent kipróbáltam, kivéve az ezüst kolloid injekciózást. Pedig pontosan tudom miről beszélsz, nekem a térd idegdúcaiban vannak, szinte érzem a pályát, ahol közlekednek, pokoli fájdalmat okoznak. Ha nem lenne ez a Lizin kapszula nem is tudom mit csinálnék.

Volt már hajhullásom, de csak elől, lelki alapon,pl. mikor édeanyám meghalt. A Revalid kapszula nagy adagban rendbe tette, visszanőtt. A Telviran és Herpesin tablettákat télen szedtem és hátul is nagyon megritkult, ilyen még nem volt, szedem a Revalidot, de még nem telt el annyi idő, hogy eredménye legyen, majd megírom később használt-e. Viszont annak nagyon örülök, hogy neked, ha küzdelmesen is, de visszanőtt!Vajon miért nem lehet az általad említett gyógyszereket itthon kapni? És vajon hogy tudnám beszerezni? Majd próbálok érdeklődni, de senkiről nem tudok, aki beszedte és használt.

2021. máj. 23. 12:05

Kedves Csillagod!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Annyira sajnálom, hogy ez történt veled, megértelek, de remélem azóta jobban vagy, hisz múlt időben írsz a herpeszről.Köszönöm a biztatást, még filózok rajta egy kicsit és valószínű megkockáztatom az oltást, én is ugyanúgy gondoltam, mint te.Foglalkozásomból kifolyólag /magán angoltanár vagyok/sok emberrel beszélek, cégeknél is, alig van olyan tanítványom aki ne kapta volna el a covidot. Van köztük 20 éves fiatal is, aki enyhe tünetekkel megúszta. Van olyan, aki tavaly november óta nem érez ízt és szagot, vagy azóta sem múlik a köhögése. Nem írtad, hogy te beoltattad-e magad, de ha nem, tedd meg! Én is jártam agykontrollra, nagyon hasznos a mai napig, de van, amin nem segít.Nagyon vigyázz magadra!

958. Abrakadabra1234 (válaszként erre: 956. - Csaba-2)
2021. máj. 23. 09:02

Hát a te tapasztalataid sem voltak kellemesek akkor.


Azt lehet biztosra tudni, hogy ha elhagyja az aciclovir használatát az ember, akkor visszanőnek az elhullott hajszálak teljesen?

957. Csaba-2 (válaszként erre: 952. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 23. 08:36

Kedves Christa! Mivel nálad elég súlyos a probléma, javaslom, olvasd el a korábbi hozzászólásaimat, amelyekben részletesen leírom, hogy mit lehet tenni. Én természetgyógyász is vagyok, több szakvizsgával.


Természetesen a többiektől is olvashatsz, mert ők is sok hasznos dolgot leírtak.

956. Csaba-2 (válaszként erre: 955. - Abrakadabra1234)
2021. máj. 23. 08:34

Nekem is hullott a hajam. Kb. tíz évvel ezelőtt kezdődött, amikor aciklovirrel kezeltek, és szép lassan a homlokom középső része megritkult. Hogy ez a gyógyszertől volt-e, nem tudom. Mindenesetre elmentem hajgyógyászokhoz, kipróbáltam mindent, de eredményt nem értem el.


Tavaly hajbeültetésen, majd később PRP-kezeléseken (őssejt terápia) vettem részt. Nem volt túl kellemes, de egy év múlva szinte teljesen visszanyertem a korábbi hajkoronámat.


Aciklovir helyett famciklovirt (ami elég drága) vagy valaciklovirt javasolnék. Egyik sem okoz hajhullást. Valaciklovirt viszont csak külföldről lehet behozni.

955. Abrakadabra1234 (válaszként erre: 952. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 22. 16:36
Ejj, akkor csak van abban valami, hogy az aciclovir hatóanyagtól elhull az ember haja. Én is ritkulást vettem észre a hajamon, és néhányan tettek is olyan megjegyzést, hogy kopaszodom. Én mindig bemagyaráztam magamnak, hogy á nem lehet a gyógyszertől. De ezek szerint igen. A kérdés csak az, ha abbahagyom a szedését akkor visszanyeri-e régi dússágát a hajam.
954. Csillagod (válaszként erre: 952. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 22. 11:59

Kedves Christa!

Én csak ritkán írok ide bejegyzést, de most rászántam magam, mert nagyon együttérzek veled. Nekem is eleinte (hónapokig) egy nap sem telt el, hogy ne lett volna valamilyen tünetem.

Sajnos az orvosoknak, (kivéve ha ők is herpeszesek) elég fura hozzáállásuk van ehhez a dologhoz. Nekem a nőgyógyászom azt mondta, mivel ő nem lát semmit, így nem is vagyok herpeszes, csak beképzelem. Amikor mutattam neki, akkor is bizsergett az a bizonyos pont és legszívesebben lemartam volna az egészet kínomban, csak épp nem volt hólyag rajta.

Igenis betegségként tartanám számon ezt a kórságot, mert azt az érzést, hogy bármikor bárkit ezzel megfertőzhetünk, senkinek nem kívánom. Az első tünetek megjelenése után ezzel valóban együtt kell élni és létezni.

Az oltással kapcsolatban segítenék neked a döntésben. Gondolom arra gondolsz, hogy mivel folyamatosan van herpeszed, az immunrendszered most nem erős.

Vannak olyan betegek, akiknek szintén nagyon le van gyengülve az immunrendszere (pl. daganatos betegség vagy más hasonló). Nem tudom melyik oltóanyagot javasolják az ilyen embereknek, de azt gondolom az a vakcina nem okoz gondot egy herpesz vírussal fertőzött egyénnek sem.


Az a legnagyobb baj, hogy ha az ember HSV2-vel megfertőződött, akkor ez egy folyamatos stressz.

A stressz viszont nem engedi gyógyulni a kórságot.

Nekem pl. nagyon nehéz megbocsátani annak, aki megfertőzött. Pedig a harag megint itt tartja a tüneteket.

Egy spirituális könyv szerint a lelki háttere ennek az egész betegségnek "Mondjam, ne mondjam, tegyem, ne tegyem?" Amiket itt írunk és érzünk, az valóban folyamatosan ez.

Én annak idején benne rekedtem ebben a rosszul működő kapcsolatban. Tudtam, hogy szakítani kéne, de nem volt erőm hozzá. Aztán jött a herpesz és megadta a végső lökést (sajna későn).

Még azt is leírom, azért nehéz elengedni a haragomat, mert a férfi engem okolt, holott neki voltak először tünetei, amivel nem fordult orvoshoz és elbagatelizálta.

Azután amikor évek múlva találkoztunk megkérdeztem, hogy a mostani partnerének elmondta-e, hogy herpeszes. Azt válaszolta, miért mondta volna el? Ez egy bizonyíték, hogy már előtte is tudhatta, csak előlem is elhallgatta.

Ezért nehéz megbocsátani, pedig jobb lenne elengedni a haragot, talán a gyógyulás is közelebb lenne.

Kitartást kívánok mindenkinek!



Ja és még egy! Ez már mindenkinek.

Mikor elkezdődött a pandémia arra gondoltam, én nem kaphatom el, mert a herpesz vírus nem engedi be a Covidot, hisz ő már uralja a testemet. Ezt vizualizáltam.

Nekem bejött, hiszen mind a két lányom és körülöttem sok ember elkapta, de én szerencsére nem.

Írjátok meg kérlek, hogy ti megfertőződtetek-e a koronavírussal! Ez egy kis kutatás.

Talán valóban így van. Ki tudhatja?

953. Alina1234 (válaszként erre: 952. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 22. 11:50

Nagyon sajnálom 😩

Szedj biotint, szelént, cinket.. talán segít a hajadnak. :(

2021. máj. 22. 08:31

Kedves Csaba!

Köszönöm a választ! Nagyon nehéz döntenem, mert nekem állandóan, nagyon fájdalmasan jelen van a herpesz, és arra lennék kíváncsi, hogy akut herpesznél vajon mi történik, ha beadatom. Több orvost megkérdeztem, a háziorvost is és teljesen tanácstalanok voltak, azt mondták, jobb beadatni, mint elkapni a covidot, de saját felelősségre. Volt olyan orvos, aki azt válaszolta, ha majd elmúlik, akkor adassam be, mintha meg sem értette volna, hogy nálam ilyen nincs. Volt aki azt válaszolta, az lehetetlen, hogy mindig van. Segíteni nem tudtak, a Telviran-tól és Herpesintől a fele hajam kihullott és semmit nem használt. Jelenleg Magyarországon szerintem nincs megfelelő ellátás erre a betegségre.Látom, végül saját magamnak kell döntenem, ami nem könnyű, mivel nem tudom a következményeket sajnos. Örülök, hogy neked nem okozott az oltás semmi problémát!

951. Csaba-2
2021. máj. 22. 08:16
Én AstraZenecá-t kaptam még márciusban, de pár napos felkarfájdalmon kívül semmi hatást nem tapasztaltam. A herpeszre egyáltalán nem volt befolyással. Júniusban kapom a második adagot.
2021. máj. 18. 08:52

Kedves Alina és Mydarkside!

Nagyon köszönöm gyors válaszotokat! Jó lenne még többet megtudni, remélem majd jelez még valaki.

949. Alina1234 (válaszként erre: 947. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 17. 20:35

Szia!

Én megkaptam az első pfizert, pont herpeszem is volt akkor. Kicsit lassabban gyógyult, de más panasz nem volt.

948. mydarkside (válaszként erre: 947. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 17. 17:29

Szia!

Sajnos tényleg az van, amit korábban már sokan írtak, az orvosok idehaza nagyon elbagatelizálják ezt a betegséget. Azt tapasztalom, hogy teljesen felesleges köröket futok bőrgyógyászról bőrgyógyászra a herpesszel kapcsolatban. Én friss fertőzéssel, nem teljesen tünetmentesen kaptam meg a kínai vakcinát, a tünetek erőteljesebbé váltak 2 napra. Nagyon fáradtnak éreztem magam, de semmi extrát nem tapasztaltam. Szerintem nyugodtan beadathatod bármelyik vakcinát.

Én 05.25-én fogom kapni a 2. oltást, előtte és/utána egy doboz (35 szem) telvirant fogok beszedni.

2021. máj. 17. 13:19

Sziasztok!

Most regisztráltam az oldalra. Lenne egy kérdésem, hátha ti tudtok válaszolni, mivel egy orvos sem tudott, mind mást mondott. Állandó nemi herpeszem van, vajon megkaphatom-e a covid vakcinát, pl. a Pfizert? Van-e valaki közületek, aki megkapta, miközben erősen herpeszes volt? Nagyon köszönöm előre is gyors válaszotokat.

946. Csaba-2 (válaszként erre: 945. - Mydarkside)
2021. máj. 17. 10:15
Szívesen! Javulást és tünetmentességet kívánok!
2021. máj. 16. 17:17

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget mindenkitől! Csaba neked pedig tényleg külön köszönet!


Milyen érdekes az emberi természet... amíg egészség van, addig természetesnek vesszük azt, de amint bármi rossz történik velünk, minden más dolog/tényező értékét veszti. Nagyon meg kell becsülni az egészséget és a gondtalanságot.

944. Csaba-2 (válaszként erre: 942. - Mydarkside)
2021. máj. 16. 07:23

Jól tetted, hogy elmentél vérvizsgálatra. Ezek szerint csak a HSV-1 van benned. Ez annyival jobb (mint ahogy írod is), hogy sokkal ritkábbak lesznek a kiújulások. Ugyanakkor a HSV-1 (általában) erősebb, ezért (általában) nehezebben kezelhető, és tovább tarthatnak a tünetek.


Azért írtam annyiszor, hogy "általában", mert ez többtényezős dolog. Függ a vírus variánsától (több törzs is létezik egy fajon belül), az immunrendszeredtől és még más tényezőktől is.


A nemi szerveden levő tünetekkel fordulj bőrgyógyászhoz, mert nem biztos, hogy az herpesz. Sőt, az sem biztos, hogy van nemi szervi herpeszed.


Ennek tisztázásához mintát szoktak venni a hólyagokból, és ha ez pozitív, csak akkor van genitális herpeszed.


Tőlünk nyugatra úgy szoktak eljárni, hogy ha valakinél nemi herpesz jelenik meg, akkor adnak neki egy antivirális infúziós kúrát. Utána megfigyelik a kiújulások gyakoriságát. Ha ez meghalad egy értéket, akkor egy éven át kis mennyiségben adnak antivirális szert, plusz bevonják a természetgyógyászatot is. (Góckutatás, életmódváltás, amalgámos fogtömések cseréje, gyökérkezelt fogak eltávolítása, elektroszmog csökkentése, a szervezet kitisztítása léböjttel, immunrendszer erősítése, elegendő alvás, homeopátia stb.).

943. Alina1234 (válaszként erre: 942. - Mydarkside)
2021. máj. 12. 20:32
Én a helyedben megpróbálnám a telviran krémet vagy kókusz olajat, illetve ha van lehetőség aciklovir tablettára...
2021. máj. 11. 16:12

Köszönöm Csaba!


Nos elkészült nálam a HSV1,2 szűrés eredménye. Az eredmény a következő:


Herpes simplex I IgG érték: 7,2 (szeronegativitás: 0<20)

vagyis korábban még nem találkoztam ezzel a vírussal az én értelmezésem szerint.


Herpes simplex I IgM érték: 27,6 (szeronegativitás: 0<20)

szeropozitivásról 26 és 500 között beszélünk.

Ez ha jól értelmezem jelenleg nagyon minimális szinten, akut fertőzés áll fent, ami tünetekben is mutatkozik.


Herpes simplex II IgG érték: 2,1

Herpes simplex II IgM érték: 17,5

Szintén 20 alattiak, tehát ezek alapján kijelenthető, hogy nem HSV2-vel vagyok megfertőzve, hanem az egyes verzióval.


Ahogy korábban is írtam a koronavírus elleni oltás megkapása után, azaz 2021.05.01-el ismét előjöttek a tünetek, amik nem egyértelműek és nem múlnak. A szám környéke piroskás és égő érzés van jelen, nincs és nem is voltak hólyagok, a nemi területen sincsennek hólyagok, hanem borzasztó érdekesen a hímvesszőn és a herezacskó egy részén égési sérülésre utaló tünetek vannak, tehát szinte nyílt a felület és mintha nem lenne meg a felső hám réteg rajta. 11. napja állnak fent ezek az érdekes tünetek és nem tudom, hogy mitévő legyek vagy mit kenjek rá és miért nem történik 11 nap alatt sem semmi, se rossz irányba a hólyagok megjelenésével, sem jó irányba... Kennem kéne valamivel? Vagy normális ez a sok furcsaság és hogy ilyen hosszú idő alatt semmi nem történik ? Közben lassan jön a második oltás is, 25-én és már előre félek...

Ha a HSV1 támadta meg mindkét területet, akkor lehet hogy ritkábbak lesznek a kiújulások és enyhébb tünetekkel, esetleg annyira fertőzőképes sem vagyok, mert ugyebár majdnem mindenkiben ott van az "ajakherpesz"?


Kész rejtély ez az egész nekem...

941. Csaba-2 (válaszként erre: 939. - Mydarkside)
2021. máj. 6. 18:38

Örülök, hogy hasznosnak találod az oldalt. Amit teszel, az teljesen rendben van. Rendszerető, normális ember lehetsz.


Az alkohol és az aciklovir problémáját illetően át kéne tanulmányoznod a gyógyszer leírását, ahol általában feltüntetik, hogy mire kell vigyázni. Ha még sincs erre utalás, kérdezd meg az orvosod.


Amennyiben ütközik a kettő, esetleg kisakkozhatod úgy, hogy nem akkor iszol, amikor elkezd hatni a gyógyszer, hanem a hatása mélypontján. Vagy másik hatóanyag után nézel.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook