Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
817. Panna5
2020. dec. 31. 08:57

Kedves Csoporttársak!


Sajnos ez az Év sem a mienk volt, de reménykedjünk és ne adjuk fel.

Kívánok mindenkinek nagyon Boldog Új Évet!

Üdv: Panna

816. Solemare (válaszként erre: 814. - Csaba-2)
2020. dec. 31. 08:48

Köszönöm a befogadást ...

én sem hallottam a hpv-vel való összefüggésről ... ez az én gondolatom .. ami nem biztos, hogy jó irány ...

igen, nekem is az Isoprinosine volt eddig a legjobb (talán egyetlen) ... de most nagyon aggódom a 4 hete tartó hányingerem miatt ...

815. Solemare (válaszként erre: 813. - Janszi)
2020. dec. 31. 08:46
nem köszöntem el ... :)
814. Csaba-2 (válaszként erre: 812. - Solemare)
2020. dec. 31. 08:38

Szia Solemare!


Üdvözlünk a fórumon, jól tetted, hogy csatlakoztál!


Mi egy összetartó csapat vagyunk, tiszteljük egymást. Itt nem szokták szidni egymást az emberek, így Te is nyugodtan leírhatod az észrevételeidet. A célunk, hogy minél előbb megszabaduljunk a herpesztől. Ennek érdekében nyomon követjük a természetgyógyászat és az orvostudomány nyújtotta lehetőségeket valamint a legújabb kutatásokat.


Az én személyes véleményem szerint a vakcina lesz elsőként elérhető, ami már óriási előrelépés lesz a teljes terápia megjelenéséig.


Most igyekszem sorban megválaszolni a kérdéseidet:


- Az orvosoknak igazuk van abban, hogy az immunrendszer legyengülése okozza a kiújulást. Helyesebben bizonyos faktorainak a nem megfelelő működése. Valószínűleg szerepet játszik ebben a vírus altörzse is, hiszen 8 különféle herpeszvírus létezik.


A legfőbb baj a herpesznél, hogy a vírus az aktiválódás után egy fehérjével megbénítja a sejt kommunikációját, ami így nem tudja riadóztatni az immunrendszert. A legújabb (vakcina)kutatások egy része éppen ezt a mechanizmust próbálja befolyásolni. Ha sikerülne, szinte semmi esélye nem lenne a vírusnak: már a legelső példányok azonnal megsemmisítésre kerülnének, így nem tudna még kicsit sem elterjedni.


- Még nem hallottam a HPV és a HSV közötti összefüggésről. Nekem mindkettő megvan.


- Az Isoprinosine-t régebben használták. Nekem nagyon jól bevált, leszámítva a hányingert. Talán az adagot kellett volna csökkentenem. Vitathatatlan előnye az aciklovirrel szemben, hogy nem a vírus szaporodását gátolja, így rezisztencia sem tud kialakulni vele szemben. Az immunrendszert turbózza fel. Ha továbbfejlesztenék, talán ki lehetne venni belőle azt a részt, ami a kellemetlen mellékhatást okozza.


- Az "örökké tartó állapot" csak az orvostudomány mai állása szerint van. Ha valaki ismeri az Excision cég és Keith Jerome kutatásait, gyökeresen megváltozik a véleménye. Precíziós génszerkesztéssel egyszer s mindenkorra ki lehet irtani a betegséget. A technológia fejlesztés alatt áll, reméljük, minél előbb hozzáférhető lesz.


Neked is boldog új évet és mielőbbi gyógyulást kívánok!

813. janszi (válaszként erre: 812. - Solemare)
2020. dec. 31. 08:06
És elköszönt...
2020. dec. 31. 07:53

Sziasztok, először is tényleg örülök, hogy rátok találtam.

Olvasgatok és rengeteg kérdés van bennem.

1. Vannak orvosok, akik azt mondják, akkor aktivizálódik, amikor az immunrendszer legyengül. Én úgy gondolom, ez egy fertőzés.

2. Azt hiszem, összefügg a hpv-vel. Kíváncsi lennék, hogy nektek a herpesz mellett van-e hpv-tek? Ez olyan "magánkutatás" féle lenne. :)

3. Isoprinosine ... hááát ... 2x szedtem 1-1 hétig, de valamit nagyon elszúrt bennem, pedig már több mint egy hónapja abbahagytam. De azóta hányinger, émelygés. Nektek van ezzel kapcsolatban valamiféle tapasztalatotok?

4. 1 éve fertőződtem meg, az első hónapok borzasztóak voltak. Az 1. gyógyszerszedés után 5 hétig, a második után 2 hónapig volt nyugtom. Most éppen visszajött. Már nem olyan égető és nem olyan borzalom, de a tudat, hogy bármikor jöhet, lebénít. És a szó: örökre. Nem igazán tudom elfogadni.

Most így ennyi. Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek! Gyógyulást, minden jót! Sziasztok.

811. Zsofii (válaszként erre: 809. - Boboka3)
2020. dec. 16. 08:07

Köszönöm Boboka3 es Csaba a hozzászólásotokat!


Nőgyógyásznal jártam, gyulladást állapított meg, rákérdeztem a herpesre is, de azt mondta, hogy az durvabb tüneteket produkálna.


Mindenesetre elfogok menni laborba is ha sikerül időpontot szereznem.

810. Csaba-2 (válaszként erre: 808. - Zsofii)
2020. dec. 11. 06:53
El kéne menned egy laborvizsgálatra, ami vagy vérvételt jelent (a vénából) vagy kenetvételt a hólyagokból. A vérvétel nálad esélyesebb, mert a kenethez aktív fertőzés szükséges.
809. Boboka3 (válaszként erre: 808. - Zsofii)
2020. dec. 10. 12:58

Kedves Zsófi!

A tünetek alapján,amit leírtál,elég esélyes,hogy herpesz.

Orvoshoz,ajánlatos elmenned,biztos,ami biztos!

Ha esetleg más kérdésed is van,tedd fel nyugodtan,itt nagyon segítőkészek,kedvesek az emberek és nem kevés a tapasztalatuk ezen a téren.

808. Zsofii
2020. dec. 9. 11:46

Sziasztok!


Áprilisban kezdődő problémámra szeretném a segítségeteket kérni.


Fogamzásgátlót szedek, így a párommal ez által védekezünk. Áprilisban egy együttlét után hirtelen viszketés, égő érzést éreztem a hüvelyemben, majd másnapra rá ez felerősödött és piros "pötty szerű" dolgok lepték el a hüvely bemenetemet és a külső részeket is, amik viszkettek és fájtak. Megijedtem mert ilyen még sosem fordult elő. Cantesen krémet használtam rá, illetve kúpot is. Kellett kb. 1 hét mire elmúlt, orvoshoz nem tudtam elmenni.


Ugyan ez az eset szeptemberben és most is kiújult. Mind a három alkalommal a mensesem előtt, vagyis a megvonásos vérzésem előtt jött ki egy nappal, együttlét után. Anno orvos nem látott, mert a vírus miatt nem tudtam elmenni, most amint csökken a vérzés elmegyek.


Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez micsoda? Gombás fertőzés vagy herpesz lenne? Ne haragudjatok ha butaságot kérdezek, de sosem fordult még ilyen elő velem, a párommal is régóta vagyunk együtt,tehát nem új keletű az együttlét.

Sosem volt a számon herpesz egyébként. Tudom,hogy a gogliba diagnosztizalni magam hülyeség, de már mindenre gondolok sajnos.


Köszönöm a segítségeteket!

807. Boboka3 (válaszként erre: 803. - Alina1234)
2020. dec. 1. 14:49
Előbb nem pontosan fogalmaztam,úgy csatlakozol,ahogy szeretnél,írok privátot!
806. Boboka3 (válaszként erre: 801. - Panna5)
2020. dec. 1. 11:21

Még amit szeretnék mondani Panna és másoknak is,hogy ezt szerintem nem kell elmondani senkinek se,ha úgy érzitek ez csak rátok tartozik,magánügy és ne érezzétek azt,hogy ez egy olyan titok,amit ha nem osztotok meg mással,legjobb barátnővel szülővel,az ,hogy is mondjam...gyengítené,vagy nem tenné a kapcsolatot őszintévé,ha arra kerül a sor,hogy kikívánkozik,akkor meg elmondjátok.A partnernek,én úgy látom el kell mondani,főként,ha nincs védekezés és tartós kapcsolatról van szó.

Ha pedig egyéjszakás( nem vagyok a híve,de nem ítelem el),akkor meg ha nem védekeznek, mind a 2 fél kockáztat,nos te se kérsz tőle friss nemi szűrést,meg ő sem,indulhat az orosz rulett,amit sokan bevállalnak és igen van,hogy kutya bajuk se lesz és volt egy szép egyéjszakásuk.Én nem kockáztatnék,pláne mostmár...,meg amúgy se...én mindig elmondtam annak,akivel együtt voltam,én magam is ezt szeretném,hogy a másik ember is öszinte legyen és akkor meg lehet tenni a megfelelő lépéseket a védekezés miatt is és azért is,hogy a másik megértse,hogy most miért nem lehet együtt lenni éppen.Úgyis kiderül,utólag rosszabb magyarázkodni...

805. Boboka3 (válaszként erre: 803. - Alina1234)
2020. dec. 1. 10:59
Inkább anonim és neked is ezt javasolom!
804. Boboka3 (válaszként erre: 801. - Panna5)
2020. dec. 1. 10:58

Még annyit,hogy ezeket nem csak úgy bedobódtak témaként,én se tudtam ezt sokáig elmondani senkinek se és hogy elmondtam az úgy kikívánkozott a beszédtéma miatt.Igazábol nem részleteztük a dolgokat,csak ajánlottam ezt azt,ami segíthet.Nem mindenki kutatja annyira a dolgokat,mint mi itt.

Volt,akinél meg láttam arra utaló jeleket,hogy lehet neki ,de nem forszíroztam...stb.Most barátokról (nők) beszélek.

De azért ez tényleg nem általános,azért erről nem beszél az ember...

Egyik alkalommal, amikor voltam véradáson (ha nem aktív a herpesz,akkor lehet),a fülem hallatára,mondta az egyik nő,amikor kitöltötte a papírt,a nemi betegségekre vonatkozóan,hogy neki volt,hogy kijott ott herpesz,meg nem is tudom már miket ecsetelt,noh akkor meglepődtem,meg arra gondoltam hát igen van aki ezt azert jóval könnyebben veszi,mint mások...

2020. dec. 1. 10:54
A facebook csoporttal kapcsolatban érdeklődnék, hogy ide a saját profilokkal léptek be? Vagy ugyanúgy anonim és készítetek egy profilt a csoporthoz?
802. Boboka3 (válaszként erre: 801. - Panna5)
2020. dec. 1. 10:44

Kedves Panna! A baráti körömben derült ki több eset,kicsi a világ igaz?

Szuper,nézz utána,sok szempontból hasznosak az enzimek,csak azért arra kell vigyázni,hogy úgy szedd,hogy a saját szervezeted,ne hagyja abba,ne csökkentse az enzim termelést,ezért nem mindegy mikor,mennyit,hogyan szedsz,de ennek még nekem is jobban utána kéne néznem.Egyelőre csak azt a tablettát szedem magam is,amit írtam.

801. Panna5
2020. dec. 1. 09:05

Kedves Linda!

Nagyon ügyes vagy, és gratulálok, hogy időt, energiát nem kímélve igyekszel ezzel is segíteni másoknak.

Már éppen meg akartam Bobókától kérdezni, hogy honnan ismersz olyan embereket /nem is egyet, ahogy írtad/ akik szintén a vírussal küzdenek. Hiszen ez nem a legkellemesebb beszédtéma. Mert én, még a legjobb barátnőimnek sem mertem elmondani, vagy olyan embernek akit nagyon régóta ismerek és nagyon jóban vagyunk. Ez a fórum az egyetlen hely /itt ugye mindenki anonym/ ahol beszélni mertem róla. Ezért is örülök, hogy rátaláltam.

Az enzimekkel kapcsolatos okfejtésed nagyon érdekesnek tűnik. Utána fogok olvasni.

800. Boboka3 (válaszként erre: 800. - Lindablondy)
2020. nov. 30. 20:31
Kedves Linda! Szívből örülök ! Nagyszerű kezdeményezés! A legjobbakat,még gondolkozom,én hogyan tudnék hozzájárulni!
799. mmara13 (válaszként erre: 794. - Kinga0030)
2020. nov. 29. 23:06

Kedves Kinga!


Ha szakemberhez szeretnél menni, akkor célszerű STD (szexuális úton terjedő betegségek) szakrendelést keresned a neten, és ott a szűrést is megcsinálják, ha nincs egyértelmű tüneted kérheted, hogy vérvétellel.

Igaz, ezek fizetős szolgáltatások, nézd meg az árlistákat, és döntsd el, hogy Neked megéri-e.

Én a belvárosi Orvosi Centrumban voltam Dr.Várkonyi Viktóriánál, aki bőr- és nemigyógyász szakorvos, de nyilván még sok jó orvost lehet találni, ha utána olvasol a véleményeknek.

798. Csaba-2
2020. nov. 29. 06:36
Örülök neki, és szívesen! Fogjunk össze!
797. Boboka3 (válaszként erre: 795. - Csaba-2)
2020. nov. 28. 11:21

Kedves Csaba!

Most én is tanultam valami újat,köszi! ;)

796. Csaba-2
2020. nov. 28. 10:58

Ami a gyógyszereket illeti,a speciálisan a herpesz ellen kifejlesztett vegyületekkel szemben - egy idő után - teljesen ellenállóvá válhatnak a vírusok, ezért ezek szedését csak rendkívüli esetben javaslom.


Van viszont egy (vényköteles) gyógyszer, az Isoprinosine, ami nem a vírus szaporodását gátolja, hanem az immunrendszert turbózza fel. Náthánál, influenzánál kitűnő. Korábban ezt adták herpesz ellen is. Nálam sem engedte kitörni, csak egy idő után émelygést okozott. A máj nem szereti... Ezért is látom a biotechnológiai eljárásokban (génolló, vakcina stb) a végső megoldást).


Kingának még nem üzentem, ezért most ezt is pótolom. A vértesztre rendszerint a bőrgyógyász ad beutalót, de a háziorvostól is lehet kérni. Teljesen ingyenes, csak (nekem) sokat kellett várni az eredményre. Bőrgyógyászati rendelésre háziorvosi beutaló nélkül is el lehet menni.

795. Csaba-2
2020. nov. 28. 10:38

Úgy látom, egyszeriben nagyon aktív lett az oldal. Időnként hetekig semmi, most meg egy fél évre való hozzászólás gyűlt össze...


Örülök, hogy Bobóka lelkes és pozitívan gondolkodik, nem is érdemes másképp.


Én annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy tényleg alaposan meg kell vitatnunk a herpeszhez kapcsolódó kérdéseket, mert tanulhatunk egymástól, amíg megszületik a betegség teljes gyógyítási technológiája. Reméljük, ez rövidesen megtörténik.


A fórumozók véleményéből egyértelmű (amit mindig is hangoztattam), hogy különbözőek vagyunk, és nem mindenkinek jó minden. Nálam pl. a lizin még akkor is teljesen hatástalan, ha evőkanállal eszem.


Sokszor és sokat írtam az immunrendszer erősítéséről, ezeket bárki kikeresheti és elolvashatja. Nem szentírás, de természetgyógyászként sokat tanultam és tapasztaltam.


A nemi szervek szőrtelenítéséről többször is megjegyeztem, hogy lehetőleg egyáltalán ne csináljátok. Én is szeretem a csupasz puncit (bocs' ha túl közvetlenül fogalmazok), de tudomásul kell vennünk, hogy ezáltal egy plusz kockázati tényező jön létre. Isten nem dísznek teremtette a fanszőrzetet, hanem éppen azért, hogy védjen a nemi úton terjedő betegségek ellen ill. hogy csökkentse ezek kockázatát. Kicsit vissza lehet nyírni (ahogy én is teszem), de nem szabad teljesen leborotválni.


A vírus ellen én a következőket teszem: Mielőtt kijönne, érzek egy bizsergést a sarkamon, ahol nálam feltehetően a vírusraktárak vannak. Ekkor fiziológiás sós ezüstkolloid oldatot (1 ml) fecskendezek a felső comb belső izmába, mélyen az izomba. Ha a nemi szervemen is megjelenik valami, rászorítom a hőstiftet (52 fok 4 másodpercig), utána pedig a hólyagoktől 3 mm-re 0,3 ml ezüstkolloidot fecskendezek a bőr alá. Ettől egy órán belül megszűnik a viszketés és fájdalom, másnap pedig már semmit sem érzek. 2-3 nap múlva szinte minden eltűnik.


Ajakherpesznél a beadási távolság kb. 8 mm.


Az ezüstkolloid nanorészecskéket tartalmaz, amelyek beleakadnak a vírusok csápjaiba, és fertőzésképtelenné teszik őket. Az immunrendszer utána már elboldogul velük ill. a maradékkal.


Az ezüstkolloid oldat nem tartalmaz sót, azt én szoktam hozzáadni az arányok pontos kiszámításával. Tiszta nátriumsót használok.


Mindez persze csak tűzoltás. A legfontosabb az egészséges életmód (tisztítókúrák, elég alvás, helyes táplálkozás, /sok zöldség-gyümölcs/, táplálékkiegészítők, amalgámos fogak töméscseréje, gyökérkezelt fogak eltávolítása, elektroszmog kerülése, kiegyensúlyozott lelkiállapot stb).

794. kinga0030 (válaszként erre: 774. - Csaba-2)
2020. nov. 27. 22:50
A bőrgyógyászás ad beutalót a vértesztre, vagy én is tudom igényelni? Voltam három bőrgyógyásznál. Nem hiszem magamtól fogok találni jót. Tudtok ajánlani, akinek jó szakmai tapasztalata van?
793. Linda1774 (válaszként erre: 792. - Boboka3)
2020. nov. 27. 19:45

Értem, köszi 🙂

Igen, remélem én is ellenálló leszek egy idő után/vagy megtalálják nálam mi okozza. Amúgy ha tényleg ennyi embernek van mint ahogy a statisztikák írják, akkor nem értem miért ekkora stigma ez. Tényleg amúgy sem könnyű az ismerkedés , de így... Egyébként ha nem gondolok rá kevesebbszer jön elő...ha más megoldás nincs, akkor állandó jelleggel fogok gyógyszert szedni. De az a legutolsó opció.

792. Boboka3 (válaszként erre: 790. - Linda1774)
2020. nov. 27. 18:46

Szívesen,máskor is!


Akkor ezek szerint tünetmentes HSV-1-el fertőződhettel meg lent,de amúgy mondhatjuk,hogy mindegy is,a helyzeten nem változtat,ha tényleg herpeszről van szó.Mindenesetre nekik is jó,hogy megtudták,hogy negatívak lettek és nem kell tartaniuk tőle,feltéve,ha ezek a tesztek 100%-osak...,ezt nem tudom..


Én Lizin C-t szoktam szedni azt a mennyiséget,amit ajánlanak a dobozon (2 tabletta/nap),ha érzem,hogy aktiválódnak a vírusok,akkor többet.


Én azt vettem észre,hogy az idő múlása ami meghozza,a kevesebb kitörést illetve természetesen az immunetősítés,meg amiket felsoroltam.Idővel jobb lesz,ezt tudom mondani,és mivel a vírus,olyan "valami",ami akkor él ha a gazdatest is él,így gyengíti magát és jobban le tudja győzni a szervezet (lehet ez hülyeség,de van ilyen elképzelés is :).

791. Boboka3 (válaszként erre: 783. - Peti911)
2020. nov. 27. 18:33

Még annyit tennék hozzá,hogy tegyük fel megfertőzől valakit,egyáltalán nem biztos,hogy neki lesznek tünetei vagy szenvedni fog tőle,ha meg lesznek tünetei és a legeslegelején el van csípve a dolog pl.acicklovir kúra sokkal kisebb az esélye a kiújulásnak,sajnos az elején kb.senki nem kapja meg a diagnózist,van aki később se...és így igazán kezelni se tudja.Elsősorban tartós,hosszútávú kapcsolat esetén,ezeket meg lehet beszélni a másikkal.


De mint írtam egyáltalán nem mindenkit érdekel ez a dolog ennyire,tapasztalatból írom!

Sose utasítottak vissza emiatt (koppkopp),azt nem mondom hogy kisebb problémát nem okozott volna,de meg lehet oldani,és senki nem szólt,hogy hey elkapta volna tőlem (koppkopp) valaki...

Oda kell figyelni az tény,de tartós kapcsolatban meg pláne meg lehet beszélni és meg lehet oldani,nemcsak a szex létezik a kapcsolatban,még egy csomó más tényező is közrejátszik,nektek feladataitok lesznek,háztartást kell fenntartani,gyereket nevelni ecetera...tegyuk fel,ha a szex teren nem is lehettek 100%-ig mindig szabadok (más se az),attól még jól működhet a kapcsolat!

790. Linda1774 (válaszként erre: 788. - Boboka3)
2020. nov. 27. 18:11

Köszönöm szépen. És vajon megelőzésre is lehet szedni naponta? Én eddig 500mgot szedtem de az sajnos hatástalannak bizonyult.

HSV2re és HPVre voltak negatívak, de az tuti, hogy látható baja senkinek sem volt. Igen a lelki oldal is nagyon fontos. Undok egy betegség ez. Remélem a szervezetem megtanulja majd felismerni és legyőzni. Hiszen a számon is így volt.

789. Boboka3 (válaszként erre: 785. - Linda1774)
2020. nov. 27. 18:07

Linda ,jó,hogy említed a dolgok lelki oldalát is,mert ez is nagyon fontos ,tudományos tények bizonyítják,hogy az,hogy mit érzünk,az hatással van a szervezetünkre...sajnos ez lehetséges,hogy akkor tör ki a vírus,amikor olyan helyzetbe kerül az ember,hogy randi,ismerkedés stb.

,mert elkezd stresszelni,mit fog gondolni,meg utána lehet olvasni a herpesz lelki okainak is,meg maga a helyzet,hogy szex és nemi herpesz valahogy visszacsatolás egy negatív értelemben,de ha az ember dolgozik magán és egy szélesebb külső nézőpontból probálja megvizsgálni a helyzetét és tesz azért ,hogy jobbra fordulhassanak a dolgok akkor az meg foja hozni a pozitív végeredményt,csak nem szabad feladni!

788. Boboka3 (válaszként erre: 785. - Linda1774)
2020. nov. 27. 17:58

Kedves Linda!


Ha HSV1-ed van és ha jól értem az előző összes szexuális partnered azt igazolta vissza neked hivatalos papírral,hogy egyikőjük sem fertőzött herpesz vírussal?


Mert ha ez így igaz,akkor vagy te fertőzhetted meg magad a szádról vagy ami lent okozza a problémát,az nem herpesz vagy mégse volt herpeszmentes valamelyik partnered. Kb.ezek a lehetőségek...


"A lizinnek immunrendszert erősítő és vírusellenes hatását is igazolták. A lizin megfelelő adagban „herpesz stop” hatású, azaz abban a fázisban állítja meg a betegség kifejlődését, amikor elkezdjük a szedését. 1-2 g Lizin bevételével az égető érzés perceken belül elmúlik, s egy 2-3 napos kúra napi 6-9 g Lizin bevételével megakadályozza a herpesz tüneteinek megjelenését."

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook