Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1045. Boboka3 (válaszként erre: 1042. - Ness01)
2021. okt. 23. 20:18

Kedves Ness01! Köszönjük szépen,hogy megosztottad velünk ezt a történetet,az érzéseidet,nem vagy egyedül...értékes ember lehetsz Te is,mint mindenki más is, itt a fórumon,ez egy igen intelligens közeg...jönni fog más,jobb...ne add fel,arra gondolj,hogyan érdemes...ne hagyd ,hogy beszűküljenek a lehetőségeid,ahogy sokaknak nem okozott gondot,ezutan se fog...1 hónap ismeretség nem sok,de megértelek...megértelek!

Nekem sincs senkim már több éve,de én addig se jutottam el eddig,hogy arra kerülhessen a sor,hogy előjöjjek vele...remélem lesz ellenszer,ami végleg megszabadít minket ettől a vírustól...addig is kitartást mindenkinek és a lehető legjobb hozzáállást!Továbbra is szívesen olvasnék történeteket,hogy ki hogyan próbálja feldolgozni...és milyen tapasztalatai vannak a párkeresés terén.

1044. Boboka3 (válaszként erre: 1043. - Dorika0217)
2021. okt. 23. 20:03
Köszi,hogy megosztottad velünk! Nagyszerű,hogy neked is egészseges lett a babád !
1043. Dorika0217 (válaszként erre: 1030. - Szamba89)
2021. okt. 23. 01:11
Szia! Én is írtam màr ide ezzel a témàval kapcsolatban. Én 1 éve szültem nem Magyarországon és itt nàlunk az orvosok a 36. Hét után azt javasolják hogy a szülésig szedni kell az aciklovirt minden nap az orvos által elöirtak szerint. Én is így tettem nem árt a gyógyszer a babának és így megelözhetö a kiújulás és nem kell császàrozni ugyanis ha éppen akkor van kint a herpesz amikor szülsz akkor nincs más megoldás csak a császàr mert akkor megfertözödhet a baba ha érintlezik vele a szülöcsatornán keresztül. Mindenképpen szólni kell az orvosnak hogy vírushordozó vagy és gyakran kijön. Nekem szinte minden hónapban kijön terhesen sem volt másképp. Nagyon sokat aggódtam miatta de szerencsere a kisfiam teljesen egészséges.
1042. Ness01
2021. okt. 19. 22:45

Sziasztok!


Már egy jó ideje nézegetem ezt a fórumot, a hozzászólásokat, a tanácsokat. Próbálok a sorstársaimtól erőt meríteni, mivel sajnos 2 éve én is elkaptam ezt a “csodát”.

Egy 26 éves nő vagyok, 3 éve nincs párkapcsolatom. A herpesz után is próbáltam pozitív maradni és ezidáig sosem tapasztaltam, hogy ez a férfiaknál kizáró ok legyen az ismerkedésre. Mindneki jól fogadta, de eddig nem találtam olyan személyt, akiben meglett volna az a plusz. Most viszont végre találkoztam Vele…minden úgy alakult, mint egy mesében, a kellő kémia, bizsergő érzés, pillangók a hasban, értelmes beszélgetések, hasonló igények, közel azonos jövőkép. Igen, végre! Erre vártam 3 éve! Elérkezett az a pillanat is… amikor úgy érzetem elmondhatom neki az én kis történetemet. Aztán jött a gyomorszájon rúgás. Sokk. Hányinger. Neki ez így nem, ő így nem tud élni, ő ilyen életre képtelen berendezkedni…stb. Ez egy tanult, nagy egzisztenciával rendelkező ember szájából, aki eddig mindent megtett értem…fájt. Leírhatatlanul.

1 hónapja ismerkedtünk, nem feküdtünk le, valószínűleg túl gondoltam ezt az egészet vele, mert annyira vártam erre a pillanatra.

Most érzem úgy, hogy elfáradtam, összetörtem, feladtam. Sírok, ég a szemem. Csalódott vagyok, mérges vagyok, dühös vagyok. Kire? Nem tudom.


Igen friss ez az élmény…muszáj volt ezt magamból kiírnom. Köszönöm annak, aki végig olvasta, még ha túl érzelgős is lett.


Nektek, akik boldog párkapcsolatban

éltek, becsüljétek meg minden percét!:)

Sajnos jól bevált módszerrel nem tudok szolgálni a hozzászólásommal.


Szép estét Mindenkinek!

1041. Panna5
2021. okt. 10. 16:13

Sziasztok!


Solemare észrevételére reagálnék, az oltással kapcsolatban. Én is pont ezt tapasztaltam, talán ha egyszer volt tünetem, nagyon minimális, mióta megkaptam az oltást. Nem tudom mit gondoljak, hogy van-e köze a kettőnek egymáshoz. Én is Pfizert kaptam.

Bebi, szerintem keress fel egy urológust, biztos tud valamit mondani. Én személy szerint nem tapasztaltam hasonlót.

Jobbulást mindenkinek!

1040. Boboka3 (válaszként erre: 1039. - Bebi92)
2021. okt. 10. 08:19
Kedves Bebi! Kitartást,remélem tudnak adni valamit tanácsot a többiek! A legjobbakat!🙏
1039. Bebi92
2021. okt. 7. 02:04

Sziasztok!

Ti tapasztaltatok olyat, hogy orakig keptelenek vagytok pisilni, csak akkor sikerul, ha mar tenyleg nem birja a holyagotok tovabb? Szoval ugy napi ketszer?

Nekem 2 hete jott ki ez az egesz egy hosszu antibiotikumos kura utan, a holyagok mar eltuntek, a helyuk is szepen gyogyul, a pisilessel viszont egyre elkeseredettebben kuzdok. Pedig mar azt hittem, vegre vege lassan a remalomnak. :(

1038. Abrakadabra1234 (válaszként erre: 1027. - Tutus)
2021. okt. 4. 17:01
Szia. Elnézést a kései válaszért, egy ideig nem volt alkalmam erre nézni. Nekem nem okozott gondot a lizin szedése és tudtommal napi 3-5 grammig a legtöbb ember mellékhatások nélkül használja huzamosabb ideig. 10-15 gramm felett megjelenhetnek gyomorpanaszok, hasmenés.
1037. Csaba-2
2021. okt. 3. 07:52

Sziasztok! Elég rég voltam itt a fórumon, kevés időm maradt rá az utóbbi időben.


Először talán "Csikoskatica" hozzászólására reagálnék. Sajnálom, Katica, hogy Te is ide kerültél. Látom, intelligens nő vagy, aki alaposan utánanézett a dolgoknak.

Az a helyzet, hogy minden ember más, ezért - hacsak nincs valami univerzális gyógymód - mindenkinek ki kell tapasztalnia, mi az, ami neki jó.


Amellett továbbra is kitartok, hogy a HSV-1 erősebb. Az, hogy erősebb, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nagyobb kiterjedésű. Itt a tünetek befolyásolásának lehetősége és a betegség időtartami döntő. Ha semmi sem hat rá, és majdnem dupla annyi ideig tart, akkor a kisebb seb is lehet kellemetlenebb. (Egyébként több helyen megállapították a HSV-1 agresszívebb mivoltát, bár nyilván itt is lehetnek egyéni különbségek).


"Szamba" és "Boboka" eszmecseréjében érdekes dolgok hangzottak el. Nekem - mivel férfi vagyok - természetszerűleg nincsenek idevágó tapasztalataim. Ugyanakkor talán érdemes megfontolni szülés előtt antivirális szerek szedését (ha mód van rá, és orvossal egyeztetve), mert így megakadályozható a kitörés és ezzel együtt a császár is.

1036. Boboka3 (válaszként erre: 1034. - Szamba89)
2021. szept. 30. 19:39
Szívesen és a legjobbakat!Köszönöm!
1035. Solemare
2021. szept. 29. 20:11

Sziasztok,

áprilisban és májusban kaptam meg a 2 Pfizer oltást. 5 hónapig nem jött ki a herpesz. Pedig tavaly március óta szinte 3 hetente szenvedtem vele. Múlt héten újra megjelent. És fájdalmasabb volt, mint eddig. Valakinek volt ehhez hasonló tapasztalata? Gondolkodom a harmadik oltáson.

Sziasztok

1034. Szamba89 (válaszként erre: 1031. - Boboka3)
2021. szept. 25. 22:34

Köszi szépen a megnyugtatò vàlaszod ! Igen , rengeteget bújom a fòrumokat ,cikkeket ezzel kapcsolatban ,és ugye irnak mindenfélét .. Ezért is vagyok kivàncsi valòdi tapasztalatokra . A nögyògyàszom nagyon lazàn kezeli a dolgot ,tùl lazán is szerintem.

Örülök ,hogy nàlad minden jòl ment ami azt illeti ! Valahogy megpròbàlok nem görcsölni ezen (bàr nem könnyü) ,mert mint tudjuk az csak ront a helyzeten...

1033. Boboka3 (válaszként erre: 1030. - Szamba89)
2021. szept. 24. 14:03

Bocsi lehet már olvastad és konkrét tapasztalatokra kérdeztél rá

,de nem tudom,hogy van e itt olyan,aki tudna válaszólni...,ez mindenkinek hasznos lehet.


"A szájon megjelenő herpes labialis nem veszélyes a magzatra, bajt csak a nemi herpesz okozhat - az is csak akkor, ha a herpesz első alkalommal alakult ki az anyánál, tehát ha primér megbetegedésről van szó. A helyzet akkor a legrosszabb, ha a nő a terhessége első harmadában fertőződik meg első ízben (primér megbetegedés) a nemi herpesz vírusával, a fertőzés ugyanis ilyenkor gyakran vetélést vagy fejlődési rendellenességet okoz. Ha azonban a terhes nőnek korábban volt már herpesze, akkor a szervezete által termelt ellenanyagok megvédik a magzatot.


Ha az anyának primér fertőzése van, vagy ha a szülés környékén újra fellángol a szervezetében már jelen lévő herpesz, akkor nagy valószínűséggel a babát császármetszéssel kell majd a világra hozni, így ugyanis elkerülhető, hogy a magzat megfertőződjön a szülőcsatornában megtelepedett aktív hólyagoktól. Mivel a probléma súlyosságának mérlegelése szakértői feladat, rendkívül fontos, hogy mindenképpen informáljuk orvosunkat arról, ha hajlamosak vagyunk a fertőzés kiújulására, illetve ha primér megbetegedés a terhesség alatt jött létre."

1032. Boboka3 (válaszként erre: 1030. - Szamba89)
2021. szept. 24. 13:55

Ha közel van a szülés és aktív a herpesz,akkor mindenképp a szülésszel beszéld meg.

Én is szültem ,nekem nem volt akkor épp aktív szerencsére,nekem minden rendben ment,szerintem neked is rendben lesz.

1031. Boboka3 (válaszként erre: 1030. - Szamba89)
2021. szept. 24. 13:51

Nyugodj meg! A herpesz akkor veszélyes,ha szülésnél aktív,illetve ha friss a fertőzés...,ilyenkor inkább császárt ajánlanak.A te esetedben aggodalomra nincs ok,de kérdezd meg a dokidat vagy keress rá a neten.

A legjobbakat!

1030. Szamba89
2021. szept. 22. 15:42

Sziasztok ! Vannak itt esetleg anyukàk akik nemi herpesszel szültek ?? Mik a tapasztalatok ? Egészséges a pici ??

Rettegek ,ugyanis kiùjult terhesség alatt ez a vacak ! :(( Pedig ùgy biztam benne ,hogy nem jön elö ,legalàbb most az egyszer ! Nagyon aggòdom !!!

1029. Boboka3 (válaszként erre: 1017. - Csaba-2)
2021. szept. 14. 08:28
Köszönet Csaba,fel fogom iratni!
2021. szept. 3. 19:23

Sziasztok!

Az elmúlt napokban minden szabadidőmet azzal töltöttem, hogy a fórumot kiolvassam, ugyanis én is az érintettek közé tartozom. Jelenleg is tart az első kitörésem, ami elég kiterjedt, sokan csak 1-2 hólyagról beszéltek, nekem bőven 15+ van a nemi szervemen és sajnos a végbélnyílás mellett is. Tartós párkapcsolatban élek, szerintem most fertőződtem meg. Az első együttlétünk után 1-2 héttel (idén január) jelentkeztek panaszaim, akkor viszont csak viszketés és enyhe fájdalom volt, amit én Canesten kúrával igyekeztem orvosolni, gondolván csak benyeltem valami enyhébb fertőzést. Ezután azt hittem, hogy a Canesten irritált annyira, hogy továbbra is fennmaradtak a tüneteim, amik azonban az azt követő menstruációval elmúltak. A későbbiekben olykor-olykor voltak hasonló panaszaim, néha egy-egy pattanás(nak vélt kiütés?), de ezek sosem voltak súlyosak, nem gyanakodtam semmire. Lassan 2 hete indult ugyanígy egy enyhe viszketéssel a történet, azonban ez nem maradt annyiban, sorra jöttek elő rajtam a hólyagok, amik azóta már nagyrészt kifakadtak, és baromi nehezen gyógyulnak. A páromon semmilyen tünet nincs. Korábban volt neki ajakherpesze, de az is már több, mint egy éve nem jelentkezett nála. Szerencsére nagyon éretten áll a témához, sokat beszélünk róla, hogy hogyan oldjuk meg, el fog menni vérvételre, szűrésre.


Tegnap voltam a problémával nőgyógyásznál, és ő is egyből mondta, hogy ez valóban herpesz, és hogy ő biztosra mondja, hogy ez HSV-2, mert ekkora kiterjedésű problémát a HSV-1 nem okoz. (Ez ellentétes infó azzal, amit itt olvastam, hogy a HSV-1 ritkábban, de súlyosabban jön.) 5 napos Telviran kúrát írt elő, ma van az első napom. Számomra a legnehezebb az egészben a fájdalom, amivel ez az egész jár, konkrétan nem tudok menni sehova fájdalomcsillapító nélkül, mert egy egyszerű séta is iszonyatos fájdalommal párosul, és sajnos a kis és nagy wc is elég küzdelmes. Számíthatok ezen a téren enyhülésre? Kicsit összezavar ez a sokféle megjelenési formája a vírusnak, iszonyatosan sajnálom azokat, akik évek óta szenvednek ezzel, és ezzel egyidejűleg nagyon félek, hogy mi vár rám.


Jelenleg nagy dózisban szedek multivitamint, mellé C és D-vitamint, cinket, magnéziumot, lizint, egyelőre nem érzem, hogy sokat tettek hozzá a helyzethez, tekintve, hogy 12 napja szenvedek ezzel, és nagyon kilátástalan, hogy mikor lesz vége. Amit külsőleg bevetek, az a sós, teafás ülőfürdő, valamint az intim lemosóba is cseppentek pár csepp teafaolajat, ez kicsit csíp, de utána sokkal jobb érzés. Arra nagyon ügyelek, hogy az érintett területet papírtörlővel szárítsam, és szigorúan csak itatom, nem pedig törlöm. Mindig alapos, meleg vizes, szappanos kézmosás, néha műtéti fertőtlenítő.


Sokan említitek az argininban gazdag ételek kerülését, ebben is kicsit tanácstalan vagyok. Mindenki a csokit, diót, mogyorót hozza fel példának (internetes cikkek is), pedig például a húsfélékben lényegesen több van belőle. A földimogyoró többeknél trigger, de biztosan az arginin miatt? Az argininnek van egy immunrendszert erősítő hatása is, olyan furcsa ez nekem, hogy pont rontana a herpeszen.


Az általatok felsorolt alternatív gyógymódok közül számomra a Novirin volt a legszimpatikusabb, így ha nem is teljes egészében, de annak összetevőit igyekszem majd beépíteni a napjaimba. Kijegyzeteltem a többit is, igyekszem utánaolvasni mindennnek, és amit magaménak érzek, azzal mindenképp teszek egy próbát.


Ne haragudjatok, hogy hosszú voltam, csak még annyira friss az élmény, rengeteg gondolat cikázik a fejemben. Szép, tünetmentes napokat kívánok mindenkinek!

1027. Tutus (válaszként erre: 1003. - Abrakadabra1234)
2021. szept. 3. 12:15
Szia! Neked nem okozott, gyomor gondokat a lizin, mert nekem abba kellett hagynom?
1026. Tutus (válaszként erre: 1025. - Csaba-2)
2021. szept. 3. 09:53
Köszönöm a válaszodat!Tudsz ajánlani valami, fájdalomcsillapítót? Én, nagyon el vagyok keseredve, állandó fajdalmam van... :(
1025. Csaba-2 (válaszként erre: 1024. - Tutus)
2021. szept. 2. 21:24
A herpesz kitörését általában meg szokta előzni valami bizsergés vagy hőhullám azon az idegpálya szakaszon, ahol a vírusok vándorolnak a bőrhöz. Ez sajnos "teljesen normális" jelenség.
1024. Tutus
2021. aug. 29. 08:13
Sziasztok! Tapasztalt valaki olyasmit, hogy pl. nekem állandóan nyíllal a jobb oldalon a halántékom, és az is annak a jele szokott lenni mikor készül kijönni a herpesz? A másik kérdésem a lizinnel kapcsolatban, tapasztalatok gyomorfájást?
1023. Tutus (válaszként erre: 1018. - E46f572459)
2021. aug. 29. 08:07
Szia! Ételintolerancia teszten voltam, vérből csinálták. Mire, gondolsz, kimondottan a herpeszre való vizsgálatra?
2021. aug. 16. 11:48
Bocsi, csak helyesbítenék egy kicsit: INOSIPLEX a neve, így már meg lehet találni. Köszönöm az ötletet, megpróbálom még egyszer, hátha... :)
1021. 7cc2d99fe7 (válaszként erre: 1020. - Csaba-2)
2021. aug. 14. 14:04
Köszönöm, Csaba, így már ismerem, szedtem ezt is nulla eredménnyel :( Remélem másnál működik. :)
1020. Csaba-2 (válaszként erre: 1019. - 7cc2d99fe7)
2021. aug. 13. 06:55
Akkor gépeld be, hogy "Isoprinosine".
2021. aug. 12. 08:51
Kedves Csaba! Lehet nagyon hülye vagyok a netehez, de semmit sem találtam erről az inosimplexről. :( Hol nézzem? Köszi! :)
1018. e46f572459 (válaszként erre: 1011. - Tutus)
2021. aug. 11. 16:52
Intolerancia vagy allergia teszten voltál? Mert az allergia teszt vèrből alig mutat ki valamit felnőtt korban, az intolerancia teszt viszont igen.
1017. Csaba-2
2021. aug. 11. 09:17

Szeretnék veletek megosztani egy új tapasztalatot.


Van egy gyógyszer, ami javítja az immunrendszer működését. Csak a hatóanyagot írom ide, mert ugye nem csinálhatok reklámot. Tehát ez az inosimplex.


Természetesen receptköteles, de az orvosok többsége felírja. Mivel nem a vírusra hat (hanem az immunrendszerre), így az sohasem tud ellenállóvá válni vele szemben.


Ha érzitek a kezdeti tüneteket, elég 1-2 tabletta naponta 3-4-5 napon át, és nem fejlődik ki a betegség. Nem kell állandóan szedni, csak a kitörések elején, és nem lesznek tünetek.


Persze emellett nem árt a már korábban is sokszor említett immunerősítés és az ezüstkolloid injekciós kúra.

1016. Tutus (válaszként erre: 1015. - Csaba-2)
2021. aug. 10. 17:59
Köszi szépen, megnézem!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook