Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
993. Nina0408 (válaszként erre: 988. - Tomm)
2021. júl. 4. 20:03

Uramatyám, ez hülyeség.

Először is furdesnel paportorulkozo..h ne fertozd a tobbi testreszedet!!

Csak bőr utjan terjed..kontakt..

Szerintem rámentel idegileg..

Szoval, no para.

Szedd a lizint.cinket, ne dohányozz..sportolj..Jessica Alba, Paris Hilton,Viktoria Beckham..szted Ők hogy csinálják??

992. Nina0408 (válaszként erre: 990. - Norirka)
2021. júl. 4. 19:56

Szia drága,

Igen..napi szinten..

Az a lényeg, h 6000 mg legyen..

Az nem káros..egyèbként ninden nap furkeszem, hatha kijon az oltas..

991. Panna5 (válaszként erre: 988. - Tomm)
2021. júl. 4. 16:54

Ez nagyon szomorú. Ha nem figyelnék magamra, rajtam is biztos elhatalmasodna a vírus. Sajnos nekem is volt már nagyon erős kitörésem. Ismerem a testem, a szervezetem tudom, hogy mire, hogy reagál. De, gondolom Te is mindent megteszel, annak érdekében, hogy mérsékeld a tüneteket. Háziorvoson kívül próbálkoztál máshol is?

Mindenesetre ne add fel, ne adjátok fel, olvassátok a hozzászólásokat, hasznos tanácsokat. Nekem személy szerint nagyon sokat segített ez a fórum.

Norirka, sajnálom, hogy nincs nálad javulás.

Jobbulást és kitartást.

990. Norirka (válaszként erre: 989. - Nina0408)
2021. júl. 4. 16:48

Nina a lizint lehet napi szinten szedni? Nem kell szünetet tartani?

Őszinte leszek még így nem szedtem hogy minden nap csak amikor észleltem a kitörést a menstruáció idején..

Ki milyen lizint szed?

989. Nina0408 (válaszként erre: 985. - Norirka)
2021. júl. 3. 00:17

6000 mg lizin/ nap nem engedi.

Es az orbancfu olaj.

988. Tomm
2021. júl. 2. 21:09

Sziasztok!

Ritkán írok, de gondoltam most rászánom magam.

Norirka nem vagy egyedül. Sajnálattal olvastam soraidat...az a fura, hogy az antitest eredményed alacsony..de lehet pont ez magyarázza a dolgokat. Ha alacsony az antitest számod, és lebombázod az immunrendszered antibiotikummal (aciklovir..stb), akkor nem javulást fogsz tapasztali..az aciklovir megálltja ugyan a vírus szaporodást..de ha nincs mi elpusztítsa a vírust...akkor ott vagy ahonnan elindultál...


Hogy mennyire könnyű/elviselhetetlen az életed az relatív..én mindig azt hiszem hogy nincs lejjebb már 3 éve..de aztán kiderül hogy van...én vagyok abban a szerencsétlen helyzetben, hogy lényegében napról-napra hatalmasodik el rajtam a vírus. Homlok, szájüreg, kezek, nemi terület..és az idegek erős gyulladás miatt komoly mozgásszervi gondok (nem tudok aludni, nehezen öltözök, nem tudok hátizsákot venni hónapok óta)


De a nehéz rész csak most jön...mivel a labor eredményeim alacsony értékűek ezért diagnosztizálni ne tudnak...háziorvosom egy gyökér...sajnos meggyőződésem, hogy a környezetben (család, barátok, munkatársak) sokan már produkálják a kezdeti tüneteket...vajon mi lesz ha igazam van és megfertőztem őket...Így lassan elszigetelődök a társadalomtól..


Kitartás...ha van kedved beszélgetni, keress bátran.

987. Norirka (válaszként erre: 986. - Csaba-2)
2021. jún. 27. 19:40

Szia/Sziasztok!


1 év alatt 2 magán nőgyógyászt váltottam. Az egyik legyintett egyet amikor mondtam hogy ilyen problémám van (mintha ezzel olyan könnyű lenne együtt élni), a másik orvos pedig a megemlített gyógyszert írta fel amit napi 8 db-ot kellett szednem 10 napon át majd 10 nap szünet és újra.. 1 dobozzal írt csak fel rá..

Kérdésem most magam döntsek mit meddig szedjek? Mit tanácsoltok? Aciklovirt? Meddig? Mit jelent ennél a kúra? Segítsetek.

Immunrendszeremmel nem gondolnám hogy probléma lenne. Nem szoktam beteg lenni, kereskedelemben dolgozok a covidot sem kaptam el, semmi tünet 1,5 év alatt valamint az antitest vérvizsgálat eredménye 0,5 volt...ha az immunrendszerem jó miért jön ki minden egyes hónapban immár 4 éve? Önbizalmamat a sárba tiporta teljesen el vagyok kesetedve

986. Csaba-2
2021. jún. 26. 11:11
Az Isoprinosine jó gyógyszer, csak nagyobb adagban megterheli a májat. Hosszú távon kevésbé tolerálható, mint a korszerűbb antivirális szerek. (Aciklovir, famciklovir).
985. Norirka
2021. jún. 25. 17:28

Sziasztok!


Hosszú idő után nem írtam bejegyzést, bár tudatosan hogy gondolatilag ne kebelezzen be ez a téma mert eléggé megterhelő, hogy 4 éven át havonta megjelennek a hólyagocskák nekem a menstruáció idején! Minden állandó hónapban..

Mi a véleményetek az Isoprinosine 500 mg-ról? Tanácsos ezt szedni pl Telviran helyett?

Illetve lizinnel kapcsolatban tudtok segíteni hogy melyik a legjobb?

Amit én észrevettem, hogy az aloe First is gyorsítja a hólyagok elmúlását!

984. Csaba-2 (válaszként erre: 982. - Linda1774)
2021. jún. 23. 17:22

Kedves Linda!


Ha nem jó a Telviran, akkor irass fel Famvir-t. Az sokkal hatékonyabb szokott lenni kevesebb mellékhatással. Emellett tisztítsd ki a szervezeted, csökkentsd a stresszt, és erősitsd az immunrendszered. (A hozzászólásaimban részletesen leírtam mindent).

983. Csaba-2 (válaszként erre: 978. - Xx42)
2021. jún. 23. 17:19
Kérdezd meg a háziorvosodat.
2021. jún. 23. 14:47
Sziasztok, én most már teljesen tanácstalan vagyok. 2 hónapja szedem a Telvirant és semmit sem ér sőt egyre rosszabb a helyzet. A vérvizsgálat szerint ugxe nekem csak HSV 1 van. Most már allergia szerű tüneteim is vannak odalent és állandó pisilési inger. Amikor a legrosszabbak voltak a tünetek elmentem 3 különböző orvoshoz is és senki sem tudott mit mondani másra is gyanakodtak de minden negativ lett. PCR tesztet is vettek és az is negatív lett, mindkét HSVre. Szóval nem tudom már kihez fordulhatnèk....
981. mmara13 (válaszként erre: 977. - Xx42)
2021. jún. 22. 23:42

Szia!


Amikor érzem a kitörés előtt a viszkető érzést és/vagy elkezd egy kis "göb" nőni, amiből a hólyagok kialakulnak később, akkor Aciclovir AL krémmel (gyógyszertárban vény nélkül kapható) elkezdem kenni a területet. Azt tapasztaltam, hogy akkor nem jönnek ki a hólyagok és kb egy hét múlva a "göb" is felszívódik.

Hátha Neked is segít!


Azt viszont szeretném megkérdezni, hogy itt mindenki Lizin kapszuláról ír, én viszont eddig csak préselt tabletta formában kaptam. Lehet ennek jelentősége vagy mindegy a formátum.

Illetve ha igen, akkor a kapszula gyártójára (tudom, hogy nem etikus) tudnátok javaslatot írni?

980. Panna5
2021. jún. 22. 10:59

Látom, sajnos egyre többen vagyunk.

Minden új fórumozónak azt javaslom, hogy olvassa el az eddigi hozzászólásokat, hisz a saját tapasztalatainkkal, ismereteinkkel tudjuk segíteni egymást.

Csabának külön köszönet.


Jobbulást mindenkinek.

979. Alina1234 (válaszként erre: 977. - Xx42)
2021. jún. 20. 22:54
Igen, szedheted a lizint telviran mellé.
978. xx42 (válaszként erre: 976. - Csaba-2)
2021. jún. 20. 20:32
Még egy kérdés Csaba. Láttam hogy AstraZeneca oltást kaptál. Én is és nemsokára esedékes lenne a 2. adag. De akkor most nem nagyon kéne megkapom nem? Még 5 napig tart a Telviran. Háziorvosom nem tudom mennyire fog tudni hozzászólni ehhez...
977. xx42 (válaszként erre: 976. - Csaba-2)
2021. jún. 20. 14:38
Köszönöm a bíztatást! A külső hólyagok már leszáradtak, kicsit fáj a helyük még. A belsők na azok még vannak dögivel, és mindenhol ott vannak. Dolgozni nem megyek holnap az biztos, képtelen lennék. Azt szeretném még kérdezni, hogy a Telviran mellé is szedhetem a lizint? Annyi mindent olvastam itt, próbálom feldolgozni.
976. Csaba-2 (válaszként erre: 975. - Xx42)
2021. jún. 20. 06:39
Az antivirális szerek elpusztítják a szabad (nem lappangó) vírusokat, így a betegség okát szüntetik meg - átmenetileg. Ha nincs vírus, nincs fájdalom. Legyél türelmes, kell egy kis idő, amíg a hatás kialakul.
975. xx42 (válaszként erre: 974. - Csaba-2)
2021. jún. 19. 17:34
A Telviran a vizelési fájdalmakon is segít? Komolyan mondom én ilyen fájdalmat még nem éreztem. 😥
974. Csaba-2 (válaszként erre: 973. - Xx42)
2021. jún. 19. 10:04

Akkor kénytelen leszel - átmenetileg - fájdalomcsillapítókat szedni. Most nem írok ide márkákat, mert az nem lenne etikus. Válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet.


Természetes fájdalomcsillapítóként akupresszúrát, CBD-olajat vagy kratomot (trópusi gyógynövény) tudnék javasolni. A kratom az immunrendszert is erősíti, de óvatosan szabad csak használni, mert ópioid-szerű hatása van, és függőséget okozhat. (Egyébként Magyarországon legálisan rendelhető az interneten).


Most egyenlőre szedd be a Telvirán-t, de ha tolerálhatatlan mellékhatást észlelsz (pl. hajhullást), akkor válts Famvir-re. (Famciklovir). A famciklovirnél egy alapos kúra után kisebb a későbbi kiújulások esélye, mint az aciklovirnél. Sokkal mélyebben és alaposabban hat, de jóval drágább is.


A puncidat meg kend be (nem zsíros) körömvirág krémmel. (Így a távolból adok rá egy puszit is, talán gyorsabban gyógyul tőle).

973. xx42 (válaszként erre: 972. - Csaba-2)
2021. jún. 19. 09:11
Köszönöm. Elolvastam már sok mindent, de jelenleg az érdekelne hogy szüntethető meg a fájdalom most? A háziorvosom telefonos megbeszélés alapján felírt Telviran 800-t de nem merem beszedni, csak látnia kéne valami dokinak nem? A lázam már elmúlt, ez az 1 javulás van, de a egész nunim be van dagadva. A pisilés meg egyre rosszabb. 😔
972. Csaba-2 (válaszként erre: 971. - Xx42)
2021. jún. 19. 06:49

Érdekes, hogy nálad is ugyanazt a helyzetet látom, mint sokunknál: hűséges párkapcsolat, semmi félrelépés (azaz nincs forrása a betegségnek), mégis kitör a herpesz. Én is ilyen helyzetben voltam/vagyok.


Szerintem ezekben az esetekben vagy csecsemőkori fertőzésről (szülés közben) van szó, vagy egy jóval korábbi kapcsolatban (akár évtizedekkel ezelőtt) fertőződtek az emberek. Ilyenkor a herpesz akár évtizedekig is tünetmentes, majd később valamilyen trauma után előjön.


Bár a tünetek alapján egyértelmű a helyzet, én mégis javaslom a vérből vagy hólyagkaparékból végezhető tesztet, hogy egyértelmű legyen a dolog.


Közben olvasd el a hozzászólásaimat (és más fórumozókét is), ahol részletes leírást találsz a kezelési lehetőségekről. Fel a fejjel, ebbe még senki sem halt bele, és van remény a teljes gyógyulásra is a közeljövőben.

971. xx42
2021. jún. 18. 15:39
Sziasztok. Tegnap találtam rá erre a fórumra. Kb 5 napja szenvedek szerintem nemi herpesszel mert nem sikerült olyan dokit találnom, aki megnézne. Jövő héten szerdán tudok menni a nőgyógyászomhoz, a bőrgyógyász szabin, akit elértem kb 2 hét múlvára tudott időpontot adni. Szóval hétfőn jelentek meg a kis fehér hólyagok, először csak a szemérem dombon kívül de most már belül is, és azóta minden este felment a hőm. A lágyéki nyirokcsomóim is be vannak dagadva. Tegnap durvult a helyzet mert elkezdtek a hólyagok kifakadni, és kb minden fáj. Ülés, állás, járás a pisilésről ne is beszéljünk, már volt hi sírtam. 😔 Soha nem volt még ilyenem, 5 éve párkapcsolatban élek és a párom sem ment félre. Már kb mindent elolvastam a témáról, olvastam hogy stressz hatására is kijöhet. Az igaz hogy kb 1 hónapja folyamatos a feszültség körülöttem, de ebben eddig nem igazán hittem. Először is azt szeretném kérdezni, hogy jól "diagnosztizáltak" magam illetve túl lehet ezt élni valahogy? Köszi a segítséget.
970. Csaba-2 (válaszként erre: 969. - Panna5)
2021. jún. 17. 18:38

Általában az a szabály, hogy két hónapig lehet valamit szedni, utána három hónap szünet. Vannak, akik ezt megfordítják.


Szerintem ez sok mindentől függ. Függ a betegség természetétől, az egyéni toleranciától és a szer jellegétől is. Én a helyedben három hónapig használnám, utána pedig tartanék egy-két hónapos szünetet.

969. Panna5
2021. jún. 17. 16:50

Nálam csak a lizin használ, illetve mellette az ha odafigyelek magamra. Szedek még ezt-azt, de ami állandó az a lizin.

Kb. 850 mg. az én napi adagom. Ez két kapszula. Van akinek kevesebb is elég. Gondoltam, hogy megpróbálom napi egy kapszulával, hisz ott vannak még a magas lizin tartalmú élelmiszerek.

Ha érzem, hogy gond van, akkor 3 kapszulát veszek be, de az csak egyszeri.

Nekem a doki azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem folyamatosan, keresgéltem a neten, hogy van-e erre vonatkozólag infó, de nem találtam. Bár időnként azért beiktatok egy rövid szünetet.

Csabától szeretnék természetgyógyász témában kérdezni: a ligetszépét lehet folyamatosan szedni, vagy kell időnként szünetet tartani? Erre sem találtam semmilyen infót a neten.

Előre is köszönöm. Jobbulást mindenkinek.

968. Csaba-2
2021. jún. 16. 09:21

Én egyszer rendeltem fél kiló lizint, de akkor sem használt, amikor evőkanállal ettem belőle.


Persze másnál lehet hatékony, hiszen ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk.

2021. jún. 14. 09:40
A Lizin kapszulát fájdalom csillapításra használom, a herpesz nekem nem múlik tőle, viszont szünetelteti az elviselhetetlen fájdalmat. Kitöréskor van, hogy 10-15 kapszulát is be kell vennem, hogy tudjak dolgozni. Máskor elég 6-8. De az enyém csak 365mg-os. Remélem, neked jobban hat és el is múlik tőle.
2021. jún. 13. 12:59

Most újabb kitörésem van, ezért kipróbálom a lizin kapszulát, lám mennyire működik.


Aki már próbálta és bevált, milyen adagot szedett a tünetek jelenléte alatt?


Én 500 mg-os kapszulákat vettem, nem tudom mennyi a már hatásos mennyiség.


Köszi!

965. Alina1234 (válaszként erre: 964. - Linda1774)
2021. máj. 25. 16:59
köszi, én ki fogom próbálni!
964. Linda1774 (válaszként erre: 960. - 7cc2d99fe7)
2021. máj. 25. 11:49
Hajhullásra kezdtem el szedni de végül 30%al több hajam lett nemcsak nem hullott tovább: naponta 2*5 vagy 3*5 Spirulina alga tabletta.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook