Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


353. Nagual (válaszként erre: 352. - Adrienn20)
2009. júl. 23. 20:59

Szia!


Simán mehet a szőkítés fóliával, 3%-os oxival és hagyjátok rajta nyugodtan tovább is. Hatóidő 20-50 perc hogy egy kicsit se maradjon sárga. A mosás szőkítés után egyszer samponnal, de balzsamot nem szabad rakni rá. Mehet rá a színező 1.9%-os emulzióval. Minimum 10 perc de Én általában betartom a 20 perc hatóidőt. Nyugodtan rákenhetitek az egész hajadra, mert csak a szőkített részeket fogja be, a barnához nem nyúl. Hatóidő letelte után hajmosás, balzsam vagy pakolás. Ezt minden alkalommal meg lehet csinálni illetve meg is kell és így tartós marad a szín. Mivel ez hajszínező, szinte meg se kottyan a hajadnak, sőt inkább tök szép fényes lesz tőle..

:)))

2009. júl. 23. 17:30

szia nagual.

visszatérve a nyaralásból ugy gondoltam végre fodrászt váltok...nagyon félek de sz uj csaj mindenre vevő.

tehát emlékeztetésképp nekem ugy van a hajam festve már vagy 1 éve h szökités 6%ossal 10 percig aztán samponos hamvas hajfesték összekutyulva vagy mi és ezt pár percig rajtahagyni majd leöbliteni.(alapból sötét-középszöke vagyok)

akkor ugy csináljuk az uj csajszival h szökités 3%ossal kicsit tovább majd wella hajszínező?a hajszinezöt rendesen rajta kell hagyni mint ha simán csinálnám vagy ezt is csak 2 percig?

a másik meg h azt h csináljuk h az egész egyszinű homogén legyen,mármint nem lesz a lenövés tök más szép hamvasszöke mint a többi?vagy a hajszinezövel szinezzük be az összes többi hajam ami van?mármint akkor elöször kenjük be a szökitett töveket meg az egészet is hajszibezövel?és ha igen akkor ezt mindig igy kell majd vagy elég a második alkaklomkor csak a töveket?

köszönöm elöre is, nem tudom kifejezni mennyire hálás vagyok a sok segitsgért.

351. Nagual
2009. júl. 23. 16:03

Szia!


Ebből arra következtetek, hogy alapból könnyen zsírosodó hajad és bőröd lehet. A sampont nagyon alaposan ki kell öblíteni a hajból, különben viszketést, vagy zsírosodást okozhat. Az hogy szappannal mosol hajat, úgy látszik segít, de hosszútávon még jobban zsírosodóvá teszi a hajad, ezért nem ajánlom a használatát... Próbálj ki valami professzionális sampont, a boltban kapható samponok sokat nem érnek. Ajánlom a Loreal Kerastase márkát, ez nagyon jónak számít! Nem tudom milyen lesz a hajadra, mert személy szerint nem próbáltam,de belső körökben nagyon dícsérik.. :)))

2009. júl. 23. 15:54
Sziasztok! Az miért van, hogy ha egy samponnal már kétszer hajat mostam, utána nem használ és akár aznap zsíros a hajam? Sokszor inkább tusfürdővel mosom vagy folyékony szappannal.
349. Nagual (válaszként erre: 347. - 021a029148)
2009. júl. 23. 15:51

Szia!


Valószínű nagyon erős a fejbőröd faggyú termelése, és ez okozhatja a kellemetlen szagot, és a haj zsírosodását. Belsőleg is kezelni kell, mert ilyen esetben a samponok nem tesznek csodát. Háziorvoshoz kéne fordulni, vagy hajgyógyászhoz, ha még nem csalódtál bennük. Valószínű belső eredetű a problémád, de gomba is okozhatja. Korpa nincs? Nekem is nagyon hamar zsírosodó vékonyszálú hajam van... Én hónapokra elhagytam a samponos hajmosást, és vissza állt a fejbőröm az eredeti kerékvágásba. (öntisztulás) Nekem segített és sok ismerősömnek is. Na azért elég gáz volt végigcsinálni... :)))

348. Nagual (válaszként erre: 346. - Culko)
2009. júl. 23. 15:43

Szia!


Bármikor nyugodtan áttérhetsz rá, szerintem sokkal minőségibb, mint az alfa... Kolléganőm használja, de szerintem jobb a color touch hajszínező, mint az alfa. De ez már nem oszt szoroz. A lényeg az, hogy szőkítés után, rögtön hamvasszőke színezővel át kell kenni a hajat, ami mosolyt csal mindenki arcára, és tök jó lesz a szín! :)))

2009. júl. 23. 09:36

Szia Nagual!


A problémám a következő: hajmosás után 1 napig frissnek érzem a hajam, de már másnap kezd kellemetlen illata lenni, olyan "zsíros hajszaga."

Ránézésre nem tűnik zsírosnak, ápolatlannak, de engem zavar ez a szag (néha másokon is megérzem), ezért inkább 2 naponta megmosom.


Mi lehet az oka? Túlságosan zsírosodik a hajam vagy valami gomba, baktérium vagy ilyesmi?


Próbáltam már a bojtorján sampont, hajszeszt is, de annyira macerás ez a hajszesz dolog. Próbáltam már a kénes sampont is, a gyógyszertári illatmenteset is, hiába. Egyébként nyáron, amikor éri a npa, valamivel jobb a helyzet.

346. culko (válaszként erre: 343. - Nagual)
2009. júl. 22. 22:56

nagyon köszi! igen nekem sem volt logikus egy 12es oxis hajfesték a majdnem fehérre szívatott hajra...soha többé nem festetek fodrásszal...:)

szóval rákentem végülis egy próbatincsre még du. a színezőt (hamvas világos) láttam hogy egész jól fogja, így rákentem az egész hajamra, bedunsztoltam, majd kapott egy extra pakolást, azt is bedunsztoltam és lám: hamvas lett: és nem sárga! és ezt követően felhívtam a csajt, aki elvitt ehhez a fodrászhoz, hogy mondja meg neki, ha legközelebb arra jár, hogy ha máskor ilyen vendége lesaz, akkor a leszívatott hajra hamvas színezőt tegyen és szép lesz!!!:):):):):):)

sokkal jobb a helyzet, 10 nap múlva rámegyek egy eggyel sötétebb színezővel, hogy ne legyen ilyen fehéres....de legalább hamvas...és köszi hogy te itt vagy kéznél tanácsadónak:):):):):):):)

egy kérdés még: te nagyon ajánlod itt a w.llás színezőt, szted arra áttérhetek majd? most ugye azért vettem alfásat, mert a festék is olyan volt, nem akartam itt kavarni, mondjuk szépen megcsinálta ahhoz képest...:)

345. Nagual (válaszként erre: 340. - Culko)
2009. júl. 22. 21:40
A 0-ás géppel nagyon vigyázz! :)))
344. Nagual (válaszként erre: 341. - Culko)
2009. júl. 22. 21:27
Színező a legjobb megoldás... Festéket ne kenj rá, az már sok lesz a hajadnak... :)
343. Nagual (válaszként erre: 340. - Culko)
2009. júl. 22. 21:26

Szia!


Bocs hogy most írok,de nem volt eddíg időm. Azért használt olyan erős oxit szőkítés után a hajadra, mert nincs tisztába vele, hogy olyankor mit kell tenni. Nem szárította ki nagyon a hajad? Mi van pont ráírva a színező dobozára, milyen árnyalat? Nyugodtan rákenheted ha világos szőke színmélységű... Milyen erős oxi van hozzá?

342. Nagual (válaszként erre: 337. - Zsuzsa88)
2009. júl. 22. 21:18

Szia!


Henna hajregeneráló. Sajnos hiába kerestem a neten, nem találtam rá... :( Régen használtam, de egészségboltokban lehet még kapni. Ki van vonva a hennából színagyag, ezért nem fogja be a hajat. Amúgy sárszerű büdös anyag kikeverve. A revalid sok ismerősömnek bevált. Kb 6000ft egy havi adag. 3 hónapos kúrát érdemes végigcsinálni. A hajnövekedés nagyon felgyorsul tőle és a hajszálakat is megerősíti. Csak ajánlani tudom. Hasonló eredményt lehet elérni élesztővel.

A palette színezőit nem próbáltam ki. Én még mindíg tartok attól hogy baj lesz ha hennát és oxidációs hajfestéket egymás után viszed fel a hajadra, de Te tudod. A festett fekete hajat semmiféle színező nem fogja be, csak színleszedés, felvilágosítás után festhető más színűre. . A szőke haj könnyen rózsaszín lehet a lila színező után, de legalább nem roncsol, mint a festék. :)))

341. culko (válaszként erre: 340. - Culko)
2009. júl. 22. 12:47

jaj: előzmény: 250-es hozzászólás:)

úgy örülnék ha tudnál segíteni, nekem így ezek szerint ndem sikerült azt a jó fodrászt kiválasztani, miért van ennyi b.lf.sz fodrász??? kérdem én??? nekiesnek szőkítőporral...adjad neki, semmi s eszámít.....

mi lenne ha vennék ilyen bolti hajfestéket vmi sötétebb hamvas szőkét? mgfogná a fehér hajamat? vagy mit tegyek? ezen a kezelésen ma esett át a hajam, lehet hogy most nem kéne holnap vagy ma megint rámenni????

340. culko
2009. júl. 22. 12:44

hát heló, iszonyatos ett a fejem...elmentem fodrászhoz hogy vmit csináljon vele, olyan szinten leszívatta, a töve hót fehér és enyhén sárgás ott, ahol a gesztenyebarna hajszínező az eredeti hajamat befogta, váááááááááááááááááááá, elegem van! mit tegyek???? a gyerekem nem ismert meg....

sötétebb-természetesebb szőkét szeretnék, a hajam egész jó állapotban van. le lett most szívva szőkítőporral csinálta acsaj, majd ráment alfap.rfos festékkel, hamvassal, d esztem sok volt a festékhez a 12-es oxi, minek ilyen erőset használt egy leszívatott hajra?????? hazafelé vettem egy hamvas alfás hajszínezőt. mit tegyek??? rákenhetem? vagy egy sötétebb szőkét? vagy várjak egy kicsit? pénteken lagziba megyünk, megint hányok a hajamtól iszonyatos...olyan szomorú vagyok, hogy nincs egy normális fpdrász, aki csinálna nekem egy normális hajat, több ezreket otthagyok és ilyen parókaszerű szarokkal kell eljöjjek, nagyon el vagyok keseredve!!!!!segíts légyszives, mert asszem kimegyek a fürdőbe és 0-ás géppel letúrom, akkor nem lesz vele gond.....

339. Csigusz 79 (válaszként erre: 337. - Zsuzsa88)
2009. júl. 20. 14:19
Még annyi hogy ajánlatos a fejmasszázs,segíti a hajnövekedést,de túlzásba ne vidd nehogy zsírosodjon a hajtő.
338. Csigusz 79 (válaszként erre: 337. - Zsuzsa88)
2009. júl. 20. 12:46

Szia!


Nekem is el van törve a hajam,szőkéből lettem pár hónapja barna,az eredetit akarom vissza.Most növesztem le,alig váll alá érő a hajam,de sajnos muszáj vagyok néha vágatni a végéből mert tovább törik és akkor tényleg nem nő meg soha,igy legalább az undormány rész is hamar eltűnik.

337. Zsuzsa88 (válaszként erre: 336. - Nagual)
2009. júl. 20. 12:05

Nah, akkor félreértés tisztázva. :) Örülök neki.


Milyen az a színtelen henna? Még az éééletben nem hallottam róla! A henna eleve festékanyag, növényi eredetű, valami színt azért csak ad, nem?


3 havonta?! ÚÚÚÚÚRISSSTENNN!! NEMADOM!!! Nagyon nagyon lassan nő a hajam, 3 hónap alatt kb. 2 centit. Így az életben nem nő meg olyan szép hosszúra... Mindjárt teszek is fel egy képet, milyen hosszút szeretnék. Ok, tudom, műhajjal megoldható, instant, gyors, szép, természetes hatású, de arra nincs pénzem. :( Van a kínaiban is műhaj, olcsó, szép, de mivel nekem nem egyenes a hajam, nagyon látszana, hogy az nem az enyém... :( Egy bsrátnőmnek van műhaja, ő is fekete, de nála nem is látszik, hogy műhaj, mert neki tökegyenes a haja, nem kell vasalgatni, hogy egybesimuljon a művel. Nekem meg kissé hullámos, a hajvégeim kifelé állnak, és mivel szárazak, nem lehet rávenni pket, hogy kiegyenesedjenek. A többi szép egyenes, de a végeim... Uhh... És ezért ha műhajjal próbálkoznék, sztem röhögés lenne a hátam mögött. :(


Meg mit mondasz a R*valid kapszulákról? Érnek valamit? Gyorsabban nő a haj, ha azt szedem? Erősebb is lesz? Mert nekem nagyon vékonyszálú a hajam, lassan nő, a vége mindig száraz... Most jó, ami a színét illeti (bár nem hasonlítok Voksán Virágra, de sztem a kék szemhez nagyon jól passzol a fekete haj), azonban szeretnék rajta erősíteni is. Mennyibe kerül a R*valid kapszula? Sajnos nálam nem úgy megy, hogy leugrom a patikába megkérdezni. Nálunk ilyen nincs. :( De vannak ismerőseim, akik járnak Magyarországra, esrtleg hozatok magamnak, ha olyan nagyon jó, és nem egetrengető összegbe kerül. :)


Pár helyen láttam olyan, hogy fekete a csaj haja, és itt-ott van pár lila tincse. Nagyon-nagyon tetszik, de nem tudom, be merjem -e vállalni. A P*lettének vannak dzínezői, de az mennyire fogja be a fekete hajat? Illetve az nem veszélyes a hennával festett hajra? Azt tudom, hogy nincs bennük ammónia. És hogy kimoshatók... (Voltam már így egyszer csokoládébarna, ami rajtam olyan vörösen virított, hogy egy hétig minden nap mostam a hajam, mert nem testzett:D)


Gondolkodtam azon is, hogy a frufrumat festem be színezővel... :D A szőkét biztos könnyebben befogja. Ha szpke hajra lila színező kerül, néhány mosás után milyen színe lesz? Rózsaszín, vagy valami gusztustalan trutyi? :)


A gépelési hibákért bocsi, de az ujjamból vettek sok-sok vért, be is kékült, és irrrtó fáj. De pssszt! Azt mondták, meg ne mukkanjak, mert különben nyalókát dugnak a számba. Meg hogy nem vagyok már kislány. :) Na jó, azért a nyalóka jöhetett volna... XD

336. Nagual (válaszként erre: 334. - Zsuzsa88)
2009. júl. 19. 21:18

Szia!


Őszintén Én is jót röhögtem az egészen! :)) Gondoltam hogy nem annak szántad,de csak olvastam és írtam. Pont. Nem azért kerülik a fodrászok a hennát mert olcsó, hanem mert az oxidációs festékeknek sokkal jobb a színviláguk és egyszerűen kreatívabb velük a hajfestés. A henna maszatol, folyik, nehezebb a felvitele és ezt nem mindenki szereti. A hennát a kémiai ütközés miatt nem használják elterjedten, illetve csak aki azzal kéri.


"pl. a G*rnierről L*ndára vagy akár P*lettére vált, nem? Más-más festék, más összetevőkkel. Nekem így logikus. "


Ezek oxidációs hajfestékek, ugyanaz az alap,összetevőkben nincs sok eltérés. A henna az természetes, ezért ez teljesen más. Amúgy ha valaki nem kényes rá csak ajánlani tudom. Van egy színtelen változata is, ami hajerősítő hatású. De tényleg megvastagítja a hajszálat, illetve úgy tűnik. Havonta egyszer érdemes használni ha valakinek gyenge a haja.. Henna hajregeneráló trutyi. Ha nem lett baja a hajadnak akkor az tök jó. Gyorsabban nem fog nőni tőle a hajad, de rendbe hozhatja hiszen tényleg nem káros. Csak vigyázzni kell milyen hajra kenjük fel.Én csak azt a színtelent próbáltam de az nagyon jót tett a hajnak. Tehát csak a frufrudnál vigyázz nehogy összekend, amúgy szép fényes lesz tőle a hajad. A végét 3 havonta mindenképp vágasd le... :)))

2009. júl. 19. 18:22
Huhh, ez jó hosszú lett. Lesz mit olvasnod... :D
334. Zsuzsa88 (válaszként erre: 333. - Nagual)
2009. júl. 19. 18:21

Nem haragszom, sőt, őszintén, nagyot nevettem, miközben olvastam az előző, nekem szánt hozzászólásod, nem hittem volna, hogy ennyire felbosszantalak vele! :D


Nem csesztetésnek szántam, és nem lejáratásnak. Így, hogy visszaolvasom, tényleg úgy tűnik, de nem ez volt a szándékom. Csak nekem sehogy sem fért össze az, amit az ismerőseim meséltek (valósággal ódákat zengenek a hennáról-kánáról), azzal, amit te írtál nekem. És egy ismerősömtől, aki fordásznak tanul, hallottam, hogy a fodrászok többsége KERÜLI a hennát-kánát, mivel az olcsó, jó, és ha ezt mindenki tudná, minden ember ezzel festené a haját, és tönkremennének a hajfesték-gyártók. :D


Meg ha már két különböző festékről van szó. Ha ebből a szemszögből nézzük, annak is leéghet a haja, aki pl. a G*rnierről L*ndára vagy akár P*lettére vált, nem? Más-más festék, más összetevőkkel. Nekem így logikus. Olyat, hogy festékváltás után tönkrement ennek-annak a haja, olyat rengeteget hallottam (féltem is a G*rnier után - egy alkalommal K*llosszal festett hajammal - áttérni a L*ndára). De a hennáról-kánáról soha semmi rosszat nem hallottam. Max annyit, hogy nem pont olyan lett a szín, amilyet szerettek volna, de a fény és a puhaság mindenkit kárpótolt.


A L*nda hajfestéknek egy olyan festékével festettem legutóbb a hajam, ami inkább az ősz hajra volt való ELŐKEZELŐVEL, semmi utókezelő, ápoló nyavalya nem volt a dobozban. Na de OK, semmi gond. Pont az a szín kellett. Nesze neked, Zsuzsa... Olyan szar lett a hajam tapintása, egyből arra gondoltam, megdöglött az egész hajam. Ezt hova tetézzem rögtön a hennával? Úgy volt, hogy azzal a festéssel együtt a hajvégeimet is befestem, azt feketére, mivel a hajvégeim mindig ledobnak mindenféle festéket, és ismét kiszőkülnek. Ok, száraz, le kéne vágatni. Tudom. De most olyan szép hosszú. És úgy vártam már, hogy megnőjön. Tehát nyisz-nyisz kizárva. A fodrász csajszi, aki mellesleg ex-szomszéd, nagyon jófej nőci, nem volt biztos az összetevőkkel kapcsolatban. Elmeséltem neki, hogy azt írtad, letörik a hajam tőből. Ő meg olyan kis pánikolós-ijedős, azt mondta, most nem hennázunk. A nővére többet ért a hajfestékekhez, elvitte neki a külső tasakot, azt mondta, nem lesz belőle semmi gond, ha befestjük. Nosza, uccu neki, másfél, talán 2 hét telt el, mikor rádobtuk a hennát. Az első mosás után még olyan izé volt a tapintása, parészaga volt a fejemnek, de most, hogy másodszorra mostam meg, és még ment ki kicsit a festék belőle, olyan puha, hogy csudi! És szép fénye is van. Nem bántam meg. És nem akartalak megbántani, meg hasonlók, csak mondom, folyton ez a mondat járt a fejemben, hogy letörik a hajam tőből. Nagyon sok ismerősöm festi hennával a haját, páran feketék, páran mahagóni vörös kánával festik (na még ezt az egyet mondd meg nekem, a henna és a kána ugyanaz?), senki sem panaszkodott róla, mindenki dicséri.


Egyébként nem vagyok modell, a hajam nincs agyonfestve. Szőke voltam, ez igaz, amitől tönkre is ment rendesen, de azt hiszem, most egy jóóóóó darabig hennával fogom festeni a hajam. Még a törölközőből is ki lehet mosni minden probléma nélkül. :) A L*nda meg még mindig ott virít szegénykémen. :D


Mivel minden hajfesték valamilyen szinten roncsolja a hajat, aki festi a haját, gyorsabban mennek tönkre a hejvégek. És mi van azzal, aki hennával festi? Erről sosem kérdeztem meg az ismerősöket. A barátnőm húga így növesztette meg a haját, ezt tudom, de mindenkinél így működik? Tehát ha most levágatom azt, amit az előző festékek szépen tönkretettek és kiszárítottak, és maradok a hennánál, rendbejöhet a hajam? Gondolom, gyorsabban azért nem fog nőni tőle, de hátha kevésbé megy tönkre a vége...


Előre is köszi, és mégegyszer, ne haragudj. :)

333. Nagual (válaszként erre: 322. - Zsuzsa88)
2009. júl. 19. 13:28

Szia!


Ne haragudj amiért tegnap leugattalak, valahol igazam van,de azért erős volt... Nem tetszik ahogy minősítesz. Tudod ha nem értesz valamit, lehet kérdezni is, nem kell egyből minősíteni. Többen leírtuk neked szerintem érthetően a kétféle festék, hajon történő kémiai ütközését. Ha ebből nem érted meg, kémiaórát nem fogok tartani. FEKETE HENNA NÖVÉNY NEM LÉTEZIK! A természetes henna színe barna. A natúr hennás hajfestés világos hajnál vöröses, sötétebb hajnál barnás színt eredményez.

A színezett hennák esetében a hennát különböző vegyszerekkel,mesterséges vagy természetes színezékkel színezik és ezáltal nyerik el a kívánt színt. Tehát amit a hajadra kentél az nem tiszta henna, hanem annak egy színezett változata. Én nagyon dícsérem a hennát, mert tényleg nagyon jó lesz tőle a haj. Viszont vannak hátrányai is, amit már nem kívánok ecsetelni.. Még egyszer bocs hogy leszóltalak, de azért Te is lehetnél körültekintőbb, és ahelyett hogy engem csesztetnél, olvass utána... Na azért dobok egy mosolyt! :)))

2009. júl. 18. 21:04
Köszi szépen! :)) Igen, lesz még szívatva :)
331. Nagual (válaszként erre: 330. - 37403e3af4)
2009. júl. 18. 20:59

Szia!


Wella color Touch hajszínezőt ajánlom, de a színmélységet neked kell majd kiválasztani, mivel te látod mennyire szívta le eddíg a hajad. Természetes árnyalatot érdemes ilyenkor rákenni, azt balról első sorban találod x/0 jelzéssel. Szerintem 5/0-nál sötétebbet ne kenj rá, még akkor se ha úgy látod nem elég sötét. Nehogy bekapja a színt és megint sötét legyen a hajad. Ha nem is lesz egyenletes, de mindenképp javít a színen és mégsem roncsol úgy mint a festék. Asszem még lesz szivatva a hajad úgy emlékszem... :)))

2009. júl. 18. 20:49

Szia Naugal!

Írnál nekem pár olyan hajszínező márkát és árnyalatot amivel kenhetem a hajam? Ami megfogná a szipantott frizkómat? Köszike :)

329. c502273b01 (válaszként erre: 328. - Nagual)
2009. júl. 18. 20:47
Vow:)Köszi!:)
328. Nagual (válaszként erre: 327. - C502273b01)
2009. júl. 18. 20:45

Szia!


A pakolás is elég változó hogy kinek mi a jó. Én azt veszem figyelembe hogy táplálja,de ne nehezítse el nagyon a hajat. A legtöbb pakolás túl zsíros és nem táplálja a hajat csak elnehezíti. Ha nem jó amit használsz, merem ajánlani a That Me Right nevű hajpakolást a Tigitől. Hűsítő mentolos pakolás, akár mindennapos használatra is. Tényleg jó.. :))

2009. júl. 18. 20:36

Szia Nagual


Szerinted,melyik pakolást érdemes a hajamra tennem.Volt nekem olyan,amit kellékestől vettem,placenta.Van méhpempő is,de nem tudom,érdemes-e,vagy csak elég lenne a balzsam,de az sem márkás,sima tescós:)

Ja,a hennához annyit fűznék hozzá,hogy ismerősöm haját be sem fogta,lerúgta.A Londa-val tudta befesteni.Én a Palette-t használtam most,előtte a Vellation-t,mert kellékeshez nem sürün jutok el:)

326. Nagual (válaszként erre: 321. - Szisz24)
2009. júl. 18. 20:27

Szia!


Ezekből a gliss kur-t dícsérik a legtöbben. Ha száraz a hajad, mindenképp kéne hajvégápolót használni. Ha beszívja a hajad az anyagot az nem baj, hiszen lehet még kenni rá. Szerintem használd tovább nyugodtan a krémet, vagy van egy nagyon jó hajvégápoló szérum, Tony&Guy márkanévvel. Az okoz inkább problémát, amikor száraz a haj,de az olajoktól, krémektől meg bezsírosodik. Csodaszerek nincsenek... :)

325. Nagual (válaszként erre: 322. - Zsuzsa88)
2009. júl. 18. 20:09

Nem tudom kinek képzeled magad, hogy minősítgetsz engem azért, mert óvni próbáltalak attól, hogy nehogy letörd a hajad. Namost ha Te ennyire sötét vagy és képtelen vagy felfogni amit írtam akkor leírom mégegyszer. Hiába sorolgatsz nekem összetevőket. Pont az összetevők miatt léphet reakcióba a hennával kezelt haj a hajfestékkel, vagy fordítva. A szőkített hajon abszolút rombolást végezhet. A hennában található kénsók, reakcióba léphetnek a festett hajban maradt hidrogén-peroxiddal, ami elroncsolja, vagy teljesen letörheti a hajat. Három hónap az ajánlott pihentetési idő a ha a hennával kezelt hajat be szeretnéd festeni vagy fordítva. Nem minden esetben töri le vagy roncsolja el a hajat, de mit szólnál ahhoz, ha rábeszéltelek volna és letörik a hajad. Na akkor megérteném hogy feszengsz a topikban. Láttam bemutatón olyat, hogy tőböl letörték a csaj haját a színpadon. Ott derült ki, hogy előtte egy hónappal hennával volt kezelve a csaj haja. Szóval nem tudom honnan szeded a marhaságaidat és próbálsz engem lejáratni, légyszives tartsd meg magadnak a véleményed és örülj annak, hogy szerencsésen át tudtál térni a hennás hajfestésre.


"Meg olvastam egyik hozzászólásodban, hogy a henna csak pár árnyalatot sötétíthet a hajon, az eredetitől nem túl nagy az eltérés."


Ezt nem tudom kinek a hozzászólásában olvastad, de nem is izgat nagyon. A henna magában nem sok mindenre jó. Adnak hozzá különböző színezőanyagokat amiktől ugyanúgy allergiás reakciók léphetnek fel...



Igen filctollal festek...


Na szevasz Zsuzsa88

2009. júl. 18. 19:42
kallost azért próbáltam mert mindent ki kell próbálni egyszer nekem a loreál sem érte el azt amit szeretnék mondjuk amiket irtál azt még megnézem.Fodrászt kihagyom egyszerüen rosszul vagyok ha a hajammal babrálnak.elég gyakorlatom van a befestéssel csak a szin megtalálásával van a problémám

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook