Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 1. 20:34

Szia!


Kb másfél hónapja voltam fodrásznál. Hosszú a hajam, olyanra akartam vágatni, hogy a belső rész hosszú maradjon, a külső réteg viszont rövidebb.Hát hiába vittem képet, nem olyanra csinálta. Elmentem másnap egy másik fodrászhoz, kértem, hogy igazítsa meg kicsit olyanra, amilyet akartam, szárazon vágott a tetejéből. na a lényeg, h ez sem lett olyan, amit szerettem volna, mert most meg a rövid részeknél nincs átmenet, úgy egyben van, nem tépett. De nem is ez a baj, hanem azóta azt látom, hogy ezek a rövidebb részek szálkásak, szárazak, mintha töredezettek lennének (jó, ok, festett szőke a hajam és hajvasalózok is, de vágás előtt nem volt ilyen, meg a törött részek le is lettek vágva). Vajon a vágás technikától lett ilyen szálkás? Tök gázul néznek ki ezek a tincsek. Én biztos nem tettem tönkre, hiszen előtte másfél évig nem is látta fodrász a hajam, és nem volt ilyen strapált a szerkezete. Vélemény? Köszi

(remélem érthetően fogalmaztam azért :) )

2009. júl. 1. 20:06

Sziasztok!


Ha még ma eljut a fodrászom hozzám (a hiper-szuper jófej ex-szomszédcsaj), még ma meglátjuk, hogy letörik -e a hajam a hennától, vagy nem. A frufrum marad szőke, a többit most festjük majd be sötétbarnával (most világosbarna), és a hajvégeket befesthük hennával. Feketével. :D Majd jövök az élménybeszámolóval. Komolyan nem értem, miért törne le a hajam tőle. Tiszta természetes, növényi cucc. A legegyszerűbb samponban is ezerszer több kémiai anyag van, mint a henna festékben. Nem értem, miért lépne kémiai reakcióba egyik festék a másikkal... Na, majd most kiderül. :D

231. Nagual (válaszként erre: 230. - Adrienn20)
2009. júl. 1. 13:09

Szia!


A hozzávaló balzsam/pakolót használnám. Nagyon szupi cucc csak nem a legkönnyebb kibontani tőle a hajat, viszont egyáltalán nem zsírosít és nagyon tápláló és jót tesz a szőkített hajnak. A töredezett hajvégre hajfénykrémet ajánlok amit szárazon kell rárakni. Ebben a termékcsaládban van a samponhoz való hajfénykrém is ugyanolyan illattal(tejszínes eper) és rettentő sokáig elég. Tudom hogy ez így sok egyszerre de nagyon tuti a komplett szett. Olvadnak tőle a csajok Én meg örülök neki... :) Függőségem van ezektől a termékektől hiszen szinte minden más márkát kipróbáltam és nem véletlen ragadtam le a Tiginél... :)

230. Adrienn20 (válaszként erre: 227. - Nagual)
2009. júl. 1. 11:59

köszi.

sztem megveszem azt a szöke hajuakak kitalált sampont amit irtal priviben.hajbalzsamnak pakolonak te mit ajánlanál a kiszáradt töredezö hajvégekre,TUDOM OLLÓ...de ha már levágtuk de nagyon hidratálni akarom h ne szardjon megint ki és ne törjön el..

229. Nagual (válaszként erre: 228. - Keri123)
2009. júl. 1. 10:16
Nem kér belőle... :)))
228. keri123 (válaszként erre: 227. - Nagual)
2009. júl. 1. 07:37
Valamikor régen nagyon istenítették ezt a sampont,de vajon mit szól hozzá a festett száraz végű haj.
227. Nagual (válaszként erre: 226. - Adrienn20)
2009. jún. 30. 22:41
Én a remington rugalmas simítólapos vasalóját használom és nagyon jó szerintem. A pakolást nem ismerem. Azt mondják hogy mindennél jobb.. Ja a Wu2 Miraculum is a legkirályabb nem? A többi marhaság... :)))
2009. jún. 30. 21:58

nagual.

szted melyik a legjobb hajvasaló?

serical latte hajpakolás tudom h noname és olcsó de sokan azt mondják sok mindennél jobb...vélemény?

225. Nagual (válaszként erre: 224. - Adrienn20)
2009. jún. 30. 20:36
Küldtem Privit! :) Ja bocs a hamvasító sampon is ugyanaz a márka mint a száraz sampon spray. Nagyon jó mert csak hamvasítja a hajat és nem kékül be... Kicsit szárítja a hajat úgyhogy balzsam mindenképp kell hozzá... :)))
2009. jún. 30. 20:11
balzsam csak a végére természetesen.érdekelne a szöke hajra vsló cucc ird le nyugodtan.megköszönném.és a másik,melyik a legjobb hamvasító sampon?
223. Nagual (válaszként erre: 222. - Adrienn20)
2009. jún. 30. 20:08
Akkor muszáj maradni a festett hajra való samponnál mert a többi nem jó rá. Balzsamot csak a végére teszed rá? Talán segíthetne az a szárazsampon spray amit ajánlottam korábban is. Vagy tudok egy kifejezetten szőke hajra való sampont balzsamot ami tényleg nem nehezíti el a hajat. Elég drága és a zsírosodáson nem biztos hogy segítene. Így nehéz megmondani hogy jó lesz e Neked, de ha érdekel leírom privibe. :)
222. Adrienn20 (válaszként erre: 221. - Nagual)
2009. jún. 30. 20:01
festett szöke de alapból szöke csak egy picit világositunk rajta.amugy egészséges csak szeretném megelözni a bajt.3naponta mosom de a 3.napom már elég gázos.
221. Nagual (válaszként erre: 220. - Adrienn20)
2009. jún. 30. 19:28

Szia!

Fested a hajad vagy natúr? A sampon nem egyszerű kérdés és a bolti cuccoktól ne várj sokat.. Hány napot bír a hajad két mosás között? :)

2009. jún. 29. 22:05

szia.

ujabb kérdés:)

én is a zsiros tövű szárazabb végüek táborába tartozom.

nem tudom milyen samponnal mossak hajat.

hidratálóval ami táplál vagy zsíros hajra valóval?vagy úgy általánosságban melyik a legjobb sampon ami nem szárit de tisztit?

hajbalzsam perze minden hajmosás után ott van.de akkor is...

219. ti-mici
2009. jún. 29. 12:34

haaaat azert gyogyszer ugyh nem hiszem h epp szukseges lenne gyogyszertszedni ebben az igyis szenyezett vilagban...inkabb akkor mosom a hajam...

de van akinek tenyleg ez segit mert anyira veszes mar a helyzet...

nalam azert meg anyira nem...

2009. jún. 29. 08:26
Egyik ismerősöm votl bőrgyógyásznál mert ragyás volt a bőre. Kapott receptre a vitamin komplexet amitől elmúlt az összes ratgyája és a haja amnit eddig két naponta mosott még egy hét után is olyan mintha friss lenne. Aztán abbahagyta, a bőre az szép maradt de a haja újra zsírosodni kezdett ezért most megint szedi. De ezt csak receptre lehet kapni mert nem erős cucc. Csak kétnaponta lehet egyet bevenni belőle, meg terhesek nem szedhetik mert magzatkárosító hatásúmeg ilyenek. De attól még nagyonjó.
217. Nagual (válaszként erre: 208. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:34
Zsírosodásra nem sok bíztatót tudok mondani. Minél gyakrabban mosod, annál jobban zsírosodik. Sokmindent kipróbáltam de egyik kutya másik eb. Én pl heteken keresztül csak vízzel mostam és egy idő után kevésbé zsírosodott a hajam. Van egy száraz sampon spray a "T&G" márkanév alatt amivel meg lehet hosszabítani a mosások közötti időszakot. Csodaszer nincsen de vannak jó anyagok amivel kicsit jobbá tehetjük a hajunkat... :)
2009. jún. 29. 00:27
joéjt:D
215. ti-mici (válaszként erre: 214. - 91d4989ab9)
2009. jún. 29. 00:25

jaj biza :D


nah jo ejt :)

214. 91d4989ab9 (válaszként erre: 213. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:22
jajjj:DDDD
213. ti-mici (válaszként erre: 212. - 91d4989ab9)
2009. jún. 29. 00:18

:)

valtozatos csak nem mindig van hozza turelmem :P


vagy beszinezem valamivel a hajam, bar strandidoszakban praktikatlan ha elkezd majd folyni a hajamrol a szinezo pl. egy voros es majd megijednek hogy verzem :D:D:D

212. 91d4989ab9 (válaszként erre: 211. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:16
akkor ugyis muszály lesz majd festetned:), vegyél pár jó csatot kendőt, vagy kontyokat csináltass, igy is lehet változatos:D
211. ti-mici (válaszként erre: 207. - Nagual)
2009. jún. 29. 00:14

pfff

hat ez az ordogos nem hangzik jol... :S

azt jelenti h akkor elobb utobb ugyis vilagosabb, akar szoke leszek a sok tincselestol :P


talan jobb is lesz megvarnom mire osz leszek es akkor festem majd szokere :D

210. 91d4989ab9 (válaszként erre: 206. - Nagual)
2009. jún. 29. 00:12
fructist cseréltem le lorealra, festett hajra valóra, balzsam is uez
209. 91d4989ab9 (válaszként erre: 204. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:11

szőkén alkalmanként 5000-12000 attól fögg milyen szalonba mész, drága helyeken ahol nagyon profi fodrászok vannak, lehet meg se csinálják:)

legalább is nekem az egyik h szalonban a fodrászlány azt mondta hogy nem festi be sokkal világosabbra mikor megemlítettem, mert megbánnám...

az olcsobb helyen nem lelkiztek ezen:(


na mindegy az eredetim már ugyse lehet az őszülés miatt, annál meg minden szín jobb :)))

208. ti-mici
2009. jún. 29. 00:11

tenyleg zsiros hajra mit ajanlasz?

minden felet kiprobaltam, de csak akkor marad 3 napig elfogadhato a hajam ha tele habozom es ugy szaritom meg es aztan kis tupir es sok hajlakk...


bar ez a mai vilag, minden nap zuhi es hajmosas is akar 2x is, valoszinu ez sem tesz jot...

207. Nagual (válaszként erre: 204. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:09
Sehogy. Nem lehet ugyanazokat megtalálni... A hajfestés ördögi kör... :)))
206. Nagual (válaszként erre: 203. - 91d4989ab9)
2009. jún. 29. 00:07
Hát ez sem a legjobb na és a sampon sem mindegy balzsam stb...
205. 91d4989ab9 (válaszként erre: 202. - Nagual)
2009. jún. 29. 00:06

a festéket nem tudom, de legközelebb meglesem:)


Azért köszi a segítséget!:)

204. ti-mici
2009. jún. 29. 00:04

koszi a valasozkat, tanacsokat :)

hat akkor meggondolom :) bar a vekony vekony tincsekre is gondoltam mar...de azok hogy lesznek ujrafestve ha lenonek? vagyis mivel olyan vekonykak lehet nem ugyanazt a tincset kapja el megint igy elobb utobb csak tiszta szoke leszek :P


amugy erzem valamit csinalnom kell mert igy mar unom :P mondjuk most novesztem a hajam, szep hosszut szeretnek de lehet a vekony hajszalaim nem birjak majd...hat fodraszra alig koltok, csak a vagasra, de most nagyon nem tetszik amit velem muvelt de nah majd megno...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook