Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


263. Nagual (válaszként erre: 260. - Lady Niku)
2009. júl. 6. 23:56

Szia!


Legközelebb csináld L'or... dobozossal és kevésbé fog roncsolni mint a palette, bár nem szeretem a bolti festékeket. De ha ennek bejön a színe akkor ugyanezt rákenheted. Mindenképp pihentesd előtte a hajad.. :)

262. Nagual (válaszként erre: 259. - 115c013715)
2009. júl. 6. 23:49

Szia!


A fejbőr csípése normális, de ha érzékeny maradt utána pár napig az már nem. Ez lehet a fodrász hibája is vagy allergiás reakció. Túl erős anyagot használtak a hajadra és a fejbőröd sem bírta. Válts fodrászt vagy beszéld meg vele a problémád. Kérdezd meg hogy mivel mit és hogyan csinált a hajaddal. Úgy jobban tudnék segíteni. A melírnek nem lenne szabad irritálni a fejbőröd. Nálam sose folyik rá. Fóliával csináltasd vékonyan, és ne engedd 6%-osnál erősebb szőkítővel szivatni a hajad. Ha gáz anyagokkal dolgozik a fodrász, Te is meg tudod venni a minőségit kellékesben... :)

261. Nagual (válaszként erre: 258. - Adrienn20)
2009. júl. 6. 23:38

Szia!


Legjobb a Lor..l Platifíz szőkítőpor. Nagyon szépen és kíméletesen szívja le a hajat és ez a por szív a legfehérebbre. Szóval kevésbé sárga mint bármelyik szőkítőpor. Én most a wel.a Blondor Special-t használom. Ez is nagyon jó de az előbbi az igazi. Ha sötétszőke, vagy világosabb az alapszíned, mond a fodrászodnak hogy 3%-os oxidálót használjon a hajadra, mert az is kiszívja és kevésbé roncsol. Ha lehet vékony fóliás melírrel rakasd a hajadba mert úgy a legszebb. Színezőből nagyon ajánlom a We..a Color Touch hajszínezőt, de csak 1.9%-os emulzióval. 9/01, 9/16 Még írhatnék pár számot és azoknak a keverékeit de ez a két szín nagyon természetes szép hamvas szőke és keverheted is őket mert úgy még természetesebb lesz a szín. Ne ilyedj meg a színskálán ezek nem tűnnek olyan szépnek. Szőkített hajon viszont gyönyörű. :)))

2009. júl. 6. 14:40

Sziasztok!


Nekem is lenne egy kérdésem..Pénteken befestettem a hajam a Palette Color XXL abszolút platina szőkéjével, ami a lenövésemet szépen kiszívta platinára, a hajam alja viszont vöröses.Rámentem hamvasító folyadékkal, de nem igazán segített. Így látatlanban és házilag szerintetek mit tudnék vele kezdeni?Még jó állapotban van.. Előre is köszi! (:

2009. júl. 6. 12:55
Szia Nagual, lenne egy kérdésem. Kb. 8 éve van a közép barna hosszú hajam szőkére melírozva. Volt kb. 1 év szünet terehesség alatt, de nagyon utáltam mert tetszik ez a melír. Ha jól tudom mindig hidrogén peroxiddal csinálták, de lehet ez hülyeség. (kék por). Már kétszer előfordult, hogy csípte a fejbőröm miközben csinálták és még utána is kellemetlen volt pár napig. Ez normális? Hosszútávon nem okoz károkat?
258. Adrienn20 (válaszként erre: 254. - Nagual)
2009. júl. 5. 21:20

köszi.

jó anyagnál mármint a 3%os szökitönél mit értesz?mondanál konkrét terméket?

nem tudom h kopik e a bemoso mert mindig schauma hamvasitoval mosom es ez bevalt nem latom olyannak mint amikor leszivja de meg nem hamvasitozta le.

szinezönek amugy mit ajanlanál?nem aranyszöket akarok hanem inkább hamvas világosszökét nem fehér platinát csak valami ezüstös hamvas világosabbat.

konkrét márkát és számot ha kerhetnek mert akkor tudnam mondani a fodraszomnak.

ugy járnék hozzád...te mindent tudsz!

KÁR H NEM PESTI VAGYOK :)

257. culko (válaszként erre: 251. - Nagual)
2009. júl. 5. 21:09
köszi szépen, semmiképpen nem akartam itthon belefogni, csak érdekelt hogy érdemes-e lemennem fodrászhoz, tehát van-e esély arra h. eltűnjön a vörös...köszi a gyors és reménykeltő választ!:)
256. Csigusz 79 (válaszként erre: 255. - Nagual)
2009. júl. 5. 20:54

Köszi :) azt tudom hogy mire jó a meleg olló és igen,drágábban akarta csinálni,szóval akkor semmi értelme hogy a roncsolt hajambol le akar vágni,hisz ugysem lesz egészséges amit lezárna.

Köszi a választ :o)

255. Nagual (válaszként erre: 253. - Csigusz 79)
2009. júl. 5. 20:24

Szia!


A melegolló annyiban különbözik a simától, hogy lezárja a hajvégeket, ezáltal kevésbé fog törni és talán egészségesebbnek néz ki tőle a hajvég. Csak alaphajvágásokat lehet melegollóval csinálni ezért soha nem fog igazán elterjedni. Azt meg pofátlanságnak tartom hogy drágábban vágnak melegollóval hajat. Arra hivatkoznak hogy több mint 100 e forint. Hát erre mit mondjak. Az Én "sima" ollóm több mint a duplája ha az árát nézzük.. Még sem kérek többet ha azzal vágom le a hajat... A válasz a kérdésedre: Nem sok értelmét látom ennek a technikának. :)))

254. Nagual (válaszként erre: 252. - Adrienn20)
2009. júl. 5. 20:15

Szia!


Szívesen! Szerintem ha lazán összekötöd az a legjobb. Az erős gumit kerüld el, mert az tényleg töri a hajat. A technika nagyon kímélő amit a fodrászod csinál, ritka az ilyen. Ha jó anyaggal dolgozik lehet csökkenteni a 3%-os szőkítőre, ez még kímélőbb. Ha kopik a szín mert ugye ez csak bemosó amit utána rak rá, kipróbálhatod hajszínezővel is. Az eredmény: sokkal intenzívebb és tartósabb lesz a szín. :)

2009. júl. 5. 19:57

Sziasztok!


Kérdés: szerintetek mi értelme van annak ha a fodrász melegollóval akarja levágni a tönkrement hajam? Szőkéből barna lettem és most az eredeti hajam növesztem(kicsit váll alá ér),de ahol szőke volt az elég megviselt,de fokozatosan vágatok belőle mert nem szeretnék fülig érő hajat :) de nem csak akkor lenne értelme ennek az ollónak ha a roncsolt hajat levágja addig ahol már az egészséges haj van?Remélem értitek :D

2009. júl. 5. 19:50

szia nagual.

kb te lettél a személyi fodrásztanácsadóm.

köszönök mindent.

elöre is utólag is. :)

mint már mondtam hosszu szöke hajam van.

most már annyira hosszu h gondot okoz az alvasban.nem tudom h mit csinaljak vele.nem törik jobban meg nem lesz nagyon gubancos de szeretném megelözni a bajt.fogjam lazan össze?de azt mondjak a gumizas töri.vagy hagyjam siman?

nekem alapbol sötétebb olyan szürkés semmilyen szöke hajam van.ezt ugy szoktuk festeni fodrasszal h 6ossal kicsit leszivjuk kb 10 percig hagyjuk rajta aztan megmossa és barna festekkel lehamvasitja amit összekutyul mindenfelevel talan vizzel is es rakeni es csak par mpig hagyja rajta aztan leöbliti.termeszetesen ezt mindig csak a lenövesekkel csinaljuk kb 2havonta.4 havonta meg vagunk is belole melegolloval.

ez szted igy jó?marmint oké igy ez?viszonylag szerintem kimelo igy vagy nem?

251. Nagual (válaszként erre: 250. - Culko)
2009. júl. 5. 17:36

Szia!


A hajszín leszedőknek csak első hajfestés után garantált a pigment eltávolító hatása, mivel a hajad többször volt festve előtte, nem volt hatásos a színleszedés. Az oxy reload ugyanaz mint amit eddíg próbáltál. Hát igen. Nagyon kell vigyázni a divatszínekkel mert becsapósak és lehet bennük vörös pigment is. A színező sokszor jobban benne marad a szőkített hajban mint a hajfesték. Ennyi vegykezelés után kérdéses a hajad állapota, így azt ajánlanám hogy jó fodrásszal csináltasd meg a hajad és biztos hogy el lehet tüntetni a vöröset a hajadból, legrosszabb esetben gyenge szőkítővel. Ennyi próbálkozás után nem ajánlom az otthoni kísérletezést.. Remélem segítettem valamit... :)

250. culko (válaszként erre: 1. - Nagual)
2009. júl. 5. 14:05

szia nagual!

nekem egy kissé nekem bonyolultnak tűnő kérdésem van:

alap hajszínem: világos barnás-szőkés.

terhességem alatt az eredeti hajamat hordtam-előtte mindig szőke voltam.

2x lett festve terhesség alatt szőkére, nem lett point olyan mint szokott, d e egész jó lett. ez elkezdett lenőni, tehát van az eredeti hajam színe a hajtőnél, majd a festett szőkés.

szülés előtt elég csúnya sötét volt a lenövésem, így - vesztemre - gesztenyebarna tartós hajszínezővel bekentük. szép lett, csak szülés után már vágytam a szőkére, meg elkezdett kikopni a gesztenyebarna: VÖRÖSESRE!!!! iszonyat! akkor tudatosult bennem , h. a gesztenye vöröses....fenébe....

azóta volt festve sötét hamvas szőkékkel, de nem tűnik el a vöröses árnyalat. hányok a hajamtól.sose voltam vörös, sose akartam az lenni. (nem nagyon voltam otthon a barna árnyalatokban:)

2x volt rajta vmi színeltávolító, fodrászkellékesben adták, világosított rajta, a vörös is mintha eltűnt volna, de amint ráment a festék, megint mire lemostam, megszáratottam, vöröses egy része. sajna a hajtövemet fogja szépen a szőke festék, mert ott ugye az eredeti hajam van, és csak a hajszínezős részt nem fogja, azt a részt, ahol az eredeti hajszínemet megfogta a gesztenyebarna. a hajvégeim, ahol a festett szőkére ment rá a gesztenyebarna hajszínező, az sem oylan vöröses, csak az a középső rész...

kérdés: szted az az oxy reload használna nekem vmit? szőke szeretnék lenni megint!

249. Nagual (válaszként erre: 248. - Zsu0102)
2009. júl. 3. 11:32
Minden fodrász tud gyerekhajvágást csak nem szeretik ezért nem vállalják. Nem éri meg és stresszes nekik gondolom. Én pl megnyírok egy csecsemőt is ha kell! :) Nem muszáj tök rövidre vágni a haját, csak nem jó ha állandóan össze van kötve és a frufru is tetszés kérdése... :)
248. zsu0102
2009. júl. 3. 11:21
Köszönöm, hogy írtál, én is így gondolom! Sajnálom, mert gyönyörű így, de röviddel is szép lesz! Frufrut is vágassunk, ugye? A hagyományos kleopátrás frizun kívül, van valami más ötleted? Esetleg olyan oldalak, ahol gyerekfrizurák, ötletek vannak? Amúgy fodrászt keresni sem egyszerű, nem értem miért, de szinte sehol nem vállalnak gyereket szívesen! Régen férfi-női- gyerek fodrász volt mindenki, most meg simán elküldenek, már bejelentkezéskor! A gyerek hajvágást nem kell mindenkinek tudnia?
247. Nagual (válaszként erre: 246. - Zsu0102)
2009. júl. 3. 10:56

Szia!


Az állandó copfozás nagyon nem tesz jót a hajnak... Fejbőr érzékenységhez vezethet, a homlok környékén kikophat(törik,hullik) és a guminál is törhet a haj. Ha zavarja a haja kiengedve, akkor tényleg jobb ha levágatod neki.. Ez esetben a copfozás okozza a problémát! Tényleg nem vicc... :)

246. zsu0102
2009. júl. 3. 10:18
Szia Nagual! 6 éves lányomnak hátközépig érő, elöl-hátul egyforma hosszú haja van. Évek óta szinte mindig hátra van fogva, vagy be van fonva. Mostanában szokott panaszkodni, hogy fáj a fejtetőn a fejbőre. Szerinted elfáradhatott a fejbőre a súlytól, vagy esetleg gyulladás lehet? Sztem el fogom vinni hajgyógyászhoz, ott a gyulladást, stb. ki tudják mutatni.Valószínüleg le fogjuk vágatni, hogy pihenjen egy kicsit. Ha van ötleted, hogy mitől lehet, kérlek írj! Köszönöm! Zsuzsi
245. ti-mici (válaszként erre: 238. - Nagual)
2009. júl. 2. 21:09

haaat

sajna mindenki ugyanolyan trendi hajjal maszkal ha xy azt mondja ez a divat...

mint pl tavaly ev vege es mostani ev kezdete, mindenkinek asszimetrikus haja volt...


bar nekem is izenek tunik hogy megmondjak most ez most ez most ez a divat...pl tavasszal a rovid de osszel mar a hosszu haj a divat...es akkor az mit csinal akinek nem nott meg?!


nah de gondoltam van valami ideji otlet vagy stilus...amit esetleg alkalmazni lehet...

mar nagyon csinalnom kell vmit a hajjammal! erzem...

aztan ha rosz fodraszt kapok el persze megbanom, de nah :P

244. Nagual (válaszként erre: 243. - Adrienn20)
2009. júl. 2. 18:06

Szia!


Sajnos a nap mindenképp kiszárítja de nyugodtan használj bármilyen krémet vagy sprayt ami nem engedi kiszáradni a napon a hajad vagy UV szűrős de legjobb ha hajkendővel véded. A boltokban extrának számít ha UV szűrős valami,de a Tigi cuccokban ez mind alapban benne van. Jó lehet az alfaparf is de nem ismerem... :)

2009. júl. 2. 13:50

nagual.köszi mindent szép lassan beszerzen öket mert ugye egyszerre nem megy...:(

még 1 fontos:nyaraláshoz kéne egy spray hajra amit szárazon v nedvesen a parton ráfujok és ezzel védem a naptól meg a sugárzástól.nem akarom h kiszáritsa.tudsz vmi jó védőt?alfaparfnál láttam 2 fázisú napozót de hátha te tudod mi a tuti. :)

242. 7e55627956 (válaszként erre: 241. - Nagual)
2009. júl. 2. 11:28
Köszi!
241. Nagual (válaszként erre: 240. - 7e55627956)
2009. júl. 2. 11:23

Szia!


Teljesen nem kopik ki a hajból és csak sötétebb színt kenj rá mint amilyen most a hajad. Látatlanba nehéz megmondani hogy befogja e rendesen de valószínű hogy marad benne vöröses árnyalat... Használj kellékesben vásárolt hajszínezőt ne boltit. A nagy márkák között találni fogsz jó hajszínezőt... :)

2009. júl. 2. 11:16

Szia!

Nekem most festett szőkés-barna a hajam.

Gondoltam kipróbálom a vöröset hogy hogy áll, de csak színezővel....

A kérdésem a színező teljesen kikopik majd vagy marad benne vöröses árnyalat? Meg egyáltalán befogja majd rendesen?

239. Nagual (válaszként erre: 235. - Nevem senki)
2009. júl. 2. 11:12

Szia!


A fekete hajfesték tartalmazza a legtöbb méreganyagot amitől hullhat a haj. A sötétbarna is eléggé fekete szín de nem olyan káros, így inkább ezt ajánlom. Az eredmény szinte ugyanaz... :)

238. Nagual (válaszként erre: 234. - Ti-mici)
2009. júl. 2. 11:10

Szia!


Szerintem hülyeség a trend mert nekem ne mondja meg senki hogy most éppen a "barna" vagy a "hosszú haj" a divat stb... Már régóta egyénre szabott frizurákat készítek, bármilyen trend figyelembe vétele nélkül. Oké ötleteket lehet meríteni belőle, na de hogy nézne ki mindenki ugyanolyan "trendi" hajjal? :)))

237. d0a7a517d6 (válaszként erre: 236. - Nagual)
2009. júl. 2. 11:09

Szia!


Nekem is ez a gondom a hajammal és gondoltam is rá ,hogy az ollóval van a gond.

236. Nagual (válaszként erre: 233. - 89b99f816e)
2009. júl. 2. 11:06

Szia!


Igen érthetően fogalmaztál és biztos, hogy a vágástechnika miatt szálkásodik a hajad. Az is felmerül hogy életlen ollóval vágta le a hajad, ami rosszabb, mint ha le sem vágta volna... Szomorú mennyi béna fodrász van.. Keress egy másik fodrászt és vágasd át vele. Persze nehogy túl rövid legyen... :)

2009. júl. 2. 00:58

pussz mindenkinek.


elnézést ha már merült fel ez a kérdés nagyon kevés időm van gépnél és nem tudtam átolvasni mindent:) de azt szeretném kérdezni, hogy igaz e hogy a fekete hajfestéstől hosszútávon tönkremegy a haj? és ha igaz, vajon a sötétbarna is ennyire káros-e. Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést azért ha mér egyszer fölmerült a kérdés:)


mindenkinek kellemes napot

234. ti-mici
2009. júl. 1. 21:00

huh menyi hajas gond, elkene meg ide jo par fodrasz :)

de hat mi nok mar csak ilyenek vagyunk :P de jo ez igy! :D


engem most az erdekelne, h mi az ideji divat?

most a nyari vagy mi lesz az oszi ...vagy nah mi a trendy mostansag hajviseletben??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook