Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 12. 12:31

Szia Nagual!

Az volna a kerdesem, hogy miben kulonbozik a fodraszkellekesben kaphato loreal hajszinezo a bolti Loreal Casting-tol? Ja es nagyon szaraz a hajam, nem festem mar masfgel eve festekkel, utoljara csak a tovet festettem szinezovel fel eve. En Pantene (szaraz, toredezett hajra)sampont, balzsamot es neha pakolast is hasznalok, igaz puhabb es fenyesebb lesz tole a hajam, de a haj kulso retege ugyanugy szaraz es szalkas. Foleg a rovidebb hajak, es a hajveg. Tudsz esetleg valami csodaszert? Azzal mar tisztaban vagyok, hogy vagatnom kell a hajambol eleg sokat mindenkepp, de alatalaban vagas utan is szaraz szokott maradni a hajam. Tanacs?

412. Nagual (válaszként erre: 409. - Roxygirl)
2009. aug. 12. 11:49

Szia!


Általános tévhit, hogy a korpát a fejbőr megfázása vagy egyéb külső tényező okozza. Én is így gondolom, de a tudósok nem. Laboratóriumban bebizonyították, hogy a korpát egy minden emberi fejbőrön megtalálható gomba okozza. Akkor lesz korpás a fejbőr amikor ez a gomba elszaporodik. Ezt kiválthatja a szervezet belső működési zavara, stressz, legyengült immunrendszer, étkezési szokások, sapkaviselés stb... Ahogy az immunrendszerünk felveszi a harcot a gomba ellen, felgyorsul a fejbőr hámsejtjeinek a regenerálódása, és így gyorsabban válnak le az elhalt hámsejtek, és ez maga a korpa. A boltokban kapható legtöbb korpásodás elleni szer, csak látszólag szüntetik meg a korpát. Egy speckó filmréteget képeznek a fejbőr felszínén, ezáltal nem engedi leválni az elhalt hámsejteket, ami hosszútávon fülledt fejbőrt, és még több korpát eredményez. Tehát nem megszünteti, hanem eltakarja a korpát. A korpásodás elleni samponok fakóvá teszik a festett hajat. Szerintem legjobb a korpa ellen a hajszesz, vagy ampullás kiszerelésű csodaszer. Márka nem számít. Ezek sok vendégemnek és nekem is segítettek,de a samponok soha... :)))

411. 319cd6978b (válaszként erre: 408. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 12. 09:19
A haj utána puha lesz. Nem szárítja kis, sőt van aki azt mondjahogy puhább lett tőle a haja. Nem igényel különösebb ápolást. Tartsd be a használati utasításokat és jó lesz. Ha 1:1 arányban kevered össze a két komponenst akkor nem lehet belőle semmilyen baj.
410. 319cd6978b (válaszként erre: 408. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 12. 09:17
Persze. A hajad gyakorlatilag festetlennek számít. Arra kell vigyázni hogy az oxyzás után a hajad könyebben befogadja a festéket, így ajánlatos legalább egyel világosabb árnyalatot választani.
2009. aug. 12. 08:29
Korpás hajra mit ajánlotok? Mitől lesz valakinek ilyen a haja?
408. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 407. - 319cd6978b)
2009. aug. 11. 19:59

értem. de elméletileg akkoris szabadabb a pálya nem? már ami a színváltoztatást illeti. annom emlékszem elsőre kb. lilára festettem :)

mert a nagy bajom hogy a fekete nem enged gyakorlatilag semmilyen színváltoztatást. és amúgy a haj állaga milyen utána? igényel valamilyen utánaápolást?

2009. aug. 11. 19:29
De igen. Ez nem szőkít. Olyan világos lesz a hajad mint az eredeti, vagy ha volt világosabbra festve valaha akkor olyan..
406. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 402. - 319cd6978b)
2009. aug. 11. 17:28
és az nem "csak" az eredeti hajszínedig visz vissza? Nekem barna az eredeti, már kb. 8 éve festem. néha volt barna meg vörös de többségében csokibarna vagy fekete hébe hóba vörös csíkokkal. DE most valami nagyon dögös vöröset akarok! :)
2009. aug. 11. 13:59
nagyon szépen köszönöm a segítséget ;) :*
404. Nagual (válaszként erre: 403. - Pussszedli)
2009. aug. 11. 13:42

Szia!


Maradhat a szőkítés, mivel festékkel csak sárgára tudnád kiszívatni. A megoldás: Vegyél kellékesben hajszínezőt(alfaparf vagy wella color touch, szőkítés után mosd meg a hajad 1X samponnal balzsam nélkül, majd törölközőszáraz hajra vidd fel a színezőt. Ha lehet minél gyengébb emulziót vegyél a színezőhöz. Wellához pl 1.9%-osat ajánlom. Válassz natúr(8/0), vagy kicsit hamvas világos szőkét és jó lesz a színe... :)))

2009. aug. 11. 13:32

hello Nagual!


Az lenne a problémám, hogy nekem alapvetően sötétbarna hajam van, egy éve szőkítettem ki, nagyon világos lett, mivel csak ez az extra világos szívta ki az eredeti színt, én viszont sötétebb-természetesebb színt szeretnék, viszont ha ilyan festékkel festem be a hajam(ugyanis én festem magamnak:$) akkor sötétebb marad a lenőtt rész mint a többi.

Hogy oldhatnám meg? fessem világos árnyalattal a tövét és sötétebbel a többi részt? vagy minden festés előtt szívassam ki a tövét és utána rögtön festhetném a sötétebb árnyalattal? tanácstalan vagyok.

Köszi a választ előre is.

402. 319cd6978b (válaszként erre: 400. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 11. 13:09

Az oxy reload tényleg bazijó. Én már régóta használom. Évente 3-4 szer biztos rámjön hogy fekete hajat akarok aztán persze egy hónap alatt megunom és olyankor itt ez a csodaszer.


[link]


Ezen az oldalon már egész hosszú eszmecsere folytatódott le róla, ha gondolod olvasd végig.

401. Nagual (válaszként erre: 400. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 11. 12:59

Szia!


Merem ajánlani a Tigi Superstar termékeit, ezek vékonyszálú hajra lettek kifejlesztve és tényleg dús hatást ad és nem nehezíti el a hajad. Elég drága ha megveszel mindent belőle, de tényleg hatásos. Google-ban találni webshopot ahol megrendelhető. Az oxy Reload mesterséges pigment eltávolító. Tehát a festett színt távolítja el a hajból, több kevesebb sikerrel. Első festés után biztos a hatása. Elég jókat hallani róla, nemsokára ki is próbálom. Úgy távolítja el a festéket a hajból, hogy ne okozzon károsodást, tehát ha nem hoz eredményt a használata, a haj legalább nem roncsolódik. Jó hogy léteznek ilyen cuccok is és nem kell mindenáron szőkíteni, ha mondjuk egy festett fekete hajtól szeretnénk megszabadulni... :)))

400. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 399. - Nagual)
2009. aug. 11. 11:43

Szia Nagual! Jól látom ugye hogy Te vagy a topik indító, segítőkész fodrász :)

Bocsi ha volt már róla szó, nem olvastam annyira vissza....

Két dolog érdekelne. Egyik, hogy szerinted melyik az a termékcsalád, ami vékonyszálú hajra jó? Próbáltam már rengeteg mindent, de mindtől elnehezült, a legtöbben van szilikon, nem jók Nekem. A másik meg találtam egy oldalt:

[link]

Mi erről a véleményed???

Köszi előre is :)

399. Nagual (válaszként erre: 398. - 319cd6978b)
2009. aug. 11. 10:59
Igen elég sok fajta hajra rámondják hogy európai. Na én tényleg eredeti európai hajra gondoltam, nem orosz, indiai vagy hasonlókra amit európaiként árusítanak. Azt kihagytad, hogy ezek a hajak sokszor kevert szálirányúak, ezért is kócolódnak,rasztásodnak be. Erős vegyszerekkel kezelik, színezik, amik élettelenné teszi a korábban egészséges hajat. Az a legjobb, ha copfban vásároljuk a kezeletlen, színezetlen hajat, és utána betresszelteti, betincsezteti esetleg befesteti szakemberrel. A vékonyszálú hajaknál előfordul, hogy nem bírja el a tincset a haj,de ezt látnia kell a fodrásznak akivel felrakatja és a felrakás módját is ott kell eldönteni. Tök jó dolgokat írtál, csak nem erre gondoltam... :)))
398. 319cd6978b (válaszként erre: 392. - Nagual)
2009. aug. 10. 20:53
Az európai hajak nagyrésze az orosz nyomornegyedekből származik, gyakran fertőzött, rossz minőségűek,de el lehet adni európai néven. Szilikonban megfürdetik és szép lesz tőle. És mivel oroszország európai de egy része ázsiához tartozik így az onnan származó hajarka is rámondják hogy európai. Sőt a balkán aljanép haját is európainak mondják. Rossz körülmények között élő családok nő tagja eladni kényszerülnek a hajukat megélhetés miatt. A jól ápolt hajú, felsőbb osztály beliek miért is válnának meg tőle. Ott verik át az embert ahol tudják. Az indiai haj sem rosszabb sokszor mint az amit összeszednek ki tudja honnan. nem téged támadlak, csak figyelmeztetésképp a szőke hajú lánynak/nőnek. Amúgy a vékony szálú szőkített hajnál könnyel előfordulhat hogy nem bírja a tincsezett hosszabbítást, mert általában vékonyabb tincshez illesztenek egy vastagabbat és ez megerőlteti. A felvarrás biztonságosabb elsőre és meg is erősödik alatta a haj. CSak hát kitapinthatóbb
2009. aug. 10. 20:51

mit kéne tennem ha kivasalom a hajam és 10 perc múlva elkezd hullámosodni! már sokféle balzsamom volt!!!

én töltöm a legtöbb időt a vasalással és mégis mindig nekem hullámos a hajam!!!

segítség!!!

396. Roxygirl (válaszként erre: 394. - Nagual)
2009. aug. 10. 20:34
Megnéztem amit ajánlottál, de nekem nem festett a hajam!:)Majd választok a többi közül.
395. Roxygirl (válaszként erre: 394. - Nagual)
2009. aug. 10. 20:31
Köszi az infokat!
394. Nagual (válaszként erre: 393. - Roxygirl)
2009. aug. 10. 20:15
Nem kapható csak pesten tudok kellékest de ott is drágább mintha neten rendenléd meg. K.rastase terméket csak l.reál szalonokban lehet kapni. Ajánlom a T.gi C.twalk F.shionista termékcsaládot ebben van minden ami a hajadra kell sampon balzsam hővédőkrém vagy spray, esetleg még olajat vagy hajfénykrémet lehet mellé venni a hajvégre. A S.bastian termékek is nagyon jók ill. jókat hallani róla. Egyébként a S.bastian a W.lla csúcsterméke... :)))
393. Roxygirl (válaszként erre: 391. - Nagual)
2009. aug. 10. 19:09

A Tigi és a másik is kapható fodrászkellékesbe? A Sebastian termékeket ismered? Azokról mi a véleményed?:)

Ja igen...inkább hajpakolást használjak minden hajmosás után vagy balzsamot? Ezek alatt professzionális termékeket értek. Kissé száraz a hajam a vaslás miatt és puha, hidratált, csillogósat szeretnék!:)

392. Nagual (válaszként erre: 390. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 10. 18:57

Szia!


Hőillesztéssel a legtermészetesebb és ha jól rakják fel nem roncsol. Csak olajmentes vagy hozzávaló samponnal és balzsammal ajánlott kezelni mert a többi oldja a keratint. Csak 100% keratin lapokkal szabad felrakatni. A mikrogyűrűs megoldás is jó, de ha érzékeny vagy a fémre akkor nem ajánlott és jobban lehet érezni a tincseket gyűrűk miatt. Ha teheted csak európai hajat vegyél, mert bármilyen mással rosszul fogsz járni. :)))

391. Nagual (válaszként erre: 389. - Roxygirl)
2009. aug. 10. 18:49

Szia!


Elég változó a vélemény szerintem jobb a wella. Tigi samponjai a legjobbak, vagy a L'O Kerastase termékei. :)))

2009. aug. 10. 18:41

Szia


Hosszabítani szeretném a hajam.Vékony szálú festett szőke.Melyik módszert ajánlod?

2009. aug. 10. 18:39
Hello! Melyik a jobb, hatékonyabb szer: Alfaparf vagy wella? :)((samponra és pakolásokra gondolok!)
388. Nagual (válaszként erre: 382. - Christine1979)
2009. aug. 10. 17:29

Szia!


Szerintem a hajhullás elleni szerek nem befolyásolják a hajszínt, de a korpásodás elleni cuccok már igen... :)))

387. Nagual (válaszként erre: 381. - 021a029148)
2009. aug. 10. 17:27

Szia!


A drogériákban kapható 1-2 ezer forint alatti árkategóriájú hővédők nem sokat érnek. Ajánlom a Tigi Fashionista hővédősprayt vagy krémet, ettől szép sima lesz a hajad. Ha tartást is szeretnél akkor a Tony&Guy hővédősprayt ajánlom. Neten mindent be lehet szerezni, google és kész... Kellékesnél kapható Wella high hair hővédője is elég jó és sokan dicsérik a Gamma hővédősprayt...

:)))

386. 319cd6978b (válaszként erre: 385. - 021a029148)
2009. aug. 10. 14:49
Hát akkor válaszd a gama-t. Az nekem bejött. A többit én nem ismerem. Mind ugyan azt tudja. megvédi a hajad a hőtől. Nyilván minél drágább annál hatékonyabban. Persze ez nem minden esetben igaz.
385. 021a029148 (válaszként erre: 384. - 319cd6978b)
2009. aug. 10. 14:37
Hát ez az, elémtárják a választékot. És mi alapján válasszak, ha nem vagyok hozzáértő?
384. 319cd6978b (válaszként erre: 381. - 021a029148)
2009. aug. 10. 14:35
Vannak lakosági hővédők is de azokat nem igazán ajánlom. Got2b straight on spray és Loreal hot liss krém. A loreal nagyon gagyi, a got2b meg szárítja a hajt és a fejbőrt és ettől gyorsabban zsírosodik. Nekem gama cp3 hajvasalóm van és én ahhoz gama hővédőt használok és meg vagyok elégedve. Sárgabarack illatú 120 ml-es és csak fodrászkellékesben kapható. Van a schwarzkopfnak is meg nyilván a többi nagy márkának is. Bemész egy kellékesbe és ott eléd tárják a választékot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook