Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. jún. 16. 14:47
Szeretnék érdeklődni, hogy mennyi idő után lehet lemondani a védőnő segítségéről?
2015. szept. 29. 17:06
Sziasztok! 8 hetes terhes vagyok. Ma voltam először védőnőnél, többek között sok mindent mondott. Ami kicsit aggaszt,az a nitratos víz téma. Eddig ezt használtam, mátol tuti leállok róla, de hogy eddig nem tettem-e rosszat vele a babának. Legyszi nyugtassatok meg!
765. vszani
2013. nov. 11. 10:19

Sziasztok,

Némi segítséget vagy inkább megnyugtatást szeretnék kérni. 4 hónapos kislányom (100% anyatejes) széklete eléggé zöld lett valamint voltak benne emésztetlen anyatej darabkák kb 2 hete. Elvittem orvoshoz, aki megnyomkodta a pocakját, megnézte a telepelust és mondta, hogy tényleg nem szép a pelus, de ne aggódja vlszínűleg nincs baj, csak a bélrendszere még nem elég erős, adjak neki Biogaia nevű cseppeket. Ezt adom is, viszont az elmúlt 2 hétben nem is igazán javult. Az emésztetlen tejdarabok eltűntek, kicsit enyhébb a zöld szín, de még mindig zöldes. Ez annyira nem is zavarna, viszonta súlygyarapodása kicsit visszább állt. Az elmúlt hetekben csak 7dkg-ot hízott.


Szerintetek kell ezen aggódni, vagy ez tényleg normális és a súlya meg majd ismét beindul?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat

2012. ápr. 10. 12:00
Nincs mit! Kellemes babavárást!
763. Kálbá (válaszként erre: 762. - Tereteri)
2012. ápr. 10. 07:07

szia


Köszi a választ. Ma felmegyek a házi dokihoz és megbeszélem vele is a dolgokat.

762. tereteri (válaszként erre: 761. - Kálbá)
2012. ápr. 9. 20:34

Szia,

bár nem engem kérdeztél, de nem tudom, nézi-e még az illető a fórumot.

A védőnőhöz a doki küld, ő ad igazolást, h terhes vagy. HA mész a dokihoz, akkor kérdezz rá nyugodtan.

Az első trimeszterben nem annyira ajánlott az intenzív sport, a hasizomgyakorlatokat pedig tilis csinálni. A 12. héttől is inkább a terhestorna a jó. A step aerobic, pedig végképp nem szerintem, mert pl ha valaki már a végefelé jár, szokták is javasolni, hogy lépcsőzzön, ha meg akar lassan szülni.


Remélem segítettem!

Az uh-n pedig a 6 héttől látszik a baba, de a 7. héten érdemes menni, mert akkor már lesz szívhanbiztosan, és nem hívnak vissza emiatt.

761. Kálbá
2012. ápr. 6. 07:16

sziasztok!


Második babámmal vagyok terhes, még nagyon az elején vagyok (6. hét) . Nagylányom már 7 éves lesz nemsokára. Szeretném megkérdezni (mert már sajnos nem emlékszem) hogy mikor kell jelentkezni a védőnőnél?

Olyan kérdésem lenne még, hogy én tavaly a jó időben biciklivel jártam dolgozni (ez kb 18-19 km oda vissza naponta) idén már párszor tekertem, szerinted járhatok továbbra is így dolgozni, vagy inkább idén hanyagoljam? Emellett eddig jártam step aerobikra és alakformálásra is, de most pár hete az egyik fogam miatt hanyagoltam, ide járhatok tovább vagy inkább keressek valami kevésbé intenzív sportot?


Előre id köszi :)

2010. szept. 9. 21:55
Szia!3 éves kisfiamnak beutalót írt a gyereksebészetre a doktornő,mert épp nem találta a jobb heréjét.2 évesen is ellenőrizte,akkor meg voltak neki(lent).Miután hazaértünk rendben voltak,pár óra múlva megint nem.Ahogy én tudom ez az ingahere.Mi a véleményed,tapasztalatod ezzel kapcsolatban?Nem szívesen vinném még kórházi vizsgálatra,3-szor kellett befeküdni vele más dolgok miatt,és emiatt kisfiam eléggé nehezen viseli a vizsgálatokat.Van aki szerint 6 éves korig érdemes várni,de azt sem akarom,hogy emiatt gond legyen a majdani nemzőképességével.
759. mimi08
2010. szept. 4. 09:30
Igazából az a baj, hogy egyik nap vígan megeszik valamit, másik nap pedig kirázza tőle a hideg. Hiába próbálom meg pár nap múlva, lehet, hogy akkor megint megeszi, de másnap nem. A barack nagy mumus, azt egyáltalán nem eszi meg, egyszerűen nincs olyan zöldség vagy gyümölcs, amire azt mondhatom, hogy mindig, minden körülmények között megeszi. Vagyis talán egyedül a banán, de előfordult, hogy arra is nemet mondott.
2010. szept. 3. 15:12

Szia!


Végig kell próbálgatni a palettát, amit ehet, Ha valami nem izlik, ne erőltesd, probáld meg 2 hét mulva adni. És a legfontosabb hogy mindig azonos időben, tehát csak tizoraira add a gyümölcsöt.

757. mimi08
2010. szept. 3. 11:27
Szia! Én hozzátáplálásban szeretném a tanácsodat kérni. A kislányom most már lassan 7 hónapos lesz, de nagyon lassan haladunk a hozzátáplálással. Barackkal próbálkoztunk az elején napokig, az egyáltalán nem ízlett neki. Aztán egy kis alma, de az sem tetszett. Végül a sütőtököt elfogadta. Aztán barátnőm tanácsára az almába és a barackba mindig tettem egy kis banánt, így azokat is megette. És akkor kibújt az első fogacska és nem kellett neki semmi. A kanál látványától szájzárat kapott. Kihagytam pár napot és most sült almával próbálkoztam újból. Első nap meg is ette, másnap ismét szájzár. Akkor cumisüvegbe beletöltöttem neki, így azért elfogadja. Rosszat tettem ezzel? A tejem már sajnos nem elég neki egész napra, így 1-2 alkalommal tápszert is kap már, de jobban örülnék, ha végre elfogadná a gyümit és a főzeléket, de már nagyon nem tudom, hogy mivel kínáljam meg... Ami egyik nap jó, a másikon biztos, hogy nem. Másnak is ilyen nehezen megy ez? Ráadásul annyira pici adagokat eszik tejciből is, kb. 100 g-okat és éjszaka is felkel enni általában 2-szer.
756. 3c111cc40f (válaszként erre: 755. - Minimanó81)
2010. szept. 3. 09:17
Olyan az álterhesség, mintha valóban terhes lennél, produkálod az összes tünetet, sőt a hasad is elkezd nőni, csak épp baba nincs, Nem mondom, hogy ez a baj, de menj el dokihoz!
2010. szept. 2. 12:37
Tulajdonképpen mi az álterhesség?Mert ami biztos,hogy nem képzelem be,mert nem szeretnék még egy babát.Csak így már félek mindentől.A nagynéném járt úgy az első babával,hogy 5hónapig a létező összes tesztet megvette mind negatív volt,és mára az eredmény egy 14 éves nagyfiú.
2010. szept. 2. 12:21

Szia!


Lehetséges, hogy álterhesség van a dologban. Vegyél még egy tesztet, ha az is negativ, akkor menj el nőgyógyászhoz és mondd el neki részletesen, mit érzel nehogy egy betegség tünetei legyenek.

2010. szept. 2. 11:45
Szia!Igazán nem mindennapi dologban szeretnék tanácsot kérni.Nem is tudom hogyan írjam le,ha nem velem történne el sem hinném!Hosszú hetek óta érzek mozgolódást a hasamban,amit egyszerű bélmozgásnak vettem,de mivel szültem már 3 gyermeket,egyre gyanúsabbá vált...a mocorgások erősödnek.Hízni nem híztam,a hasam növekedett minimálisan.Nem gyanakodtam terhességre,hisz minden hónapban megjött,igaz rendszertelenül,és a legutóbbinál iszonyúan görcsöltem,rosszul voltam.Áprilisban kimaradt egy hónap,akkor elmentem dokihoz,nem látott babát.Szeretném kérdezni hogy találkoztál-e már ilyen esettel?Minden gyermekemet az első héttől tudtam hogy ott vannak,most nem tudom mi történik velem.Rettenetesen fáj a derekem,fáradt vagyok,ingerült,és szinte mindig émelygek.Nem terveztem babát,így be sem képzelem.Orvoshoz sem tudom hogy menjek,még a végén azt hiszi nem vagyok normális.Ja,és teszteltem is negatív.Légyszi ha tudod mi lehet ez vagy találkoztál már ilyennel,írj nekem.Köszönöm
752. 3c111cc40f (válaszként erre: 750. - Szeklice)
2010. aug. 1. 16:02

Szia!


Ez most egy ilyen periódus, nem tudsz tennni sokmindent. Türelmesnek kell lenned. Vannak gyerekek akiknek kevés az alvásigényük. A fogzás megviseli, főleg vizszintes helyzetben nagyon fáj neki, mert ilyenkor több vér kering az inyében. HA kibújik, jobb lesz. Addig is adj neki Viburcol kúpot, Dentinox gélt

751. nedi (válaszként erre: 749. - 3c111cc40f)
2010. júl. 31. 20:07

Szia.

Köszi a választ közben más is elmagyarázta.Nem gond csak nem tudtam,kicsit több felvilágosítás kellett volna kapnom.

Ezért jó ez a hely,mert ha valamit nem tudok itt megkérdezhetem:)

Szia

2010. júl. 31. 19:58
Csak most bukkantam rá erre a fórumra,és ha nem gond,szeretnék tanácsot kérni.Kislányom 1 éves,most épp "fogzik",és pár napja (..kb.1 hete) újra kéri a cicit éjszaka is,pedig előtte átaludta az éjszakát...a gondom nem is csak ez,hanem hogy hajnali 4-kor kipattannak a szemei,és ő elkezd "élni":-)...utána még délelőtt alszik fél órát (nem többet),aztán estig fennt van.Kb.7 órakkor már úgy üvölt,ahogy a torkán kifér,gyors fürdetés,aztán alszik is,és minden kezdődik előről...Mit tehetnék,hogy átálljon egy másik napirendre?Hogy tudnám rászoktatni,hogy aludjon ebéd után? Sajnos nagyon rossz alvó,én is ilyen voltam anyukám szerint...Mindenesetre én már nagyon fáradt vagyok a hajnali 4 órás keléstől,és az éjszakai szoptatástól....Válaszotok előre is köszi!
749. 3c111cc40f (válaszként erre: 747. - Nedi)
2010. júl. 30. 06:28

Szia! De tag vagyok, csak más néven.


MI 6 éves korig gondozzuk a gyermekeket, törzslapot vezetünk róluk. Mint ahogy az oltásaikhoz, a betegségeikhez is közünk van hiszen igy kaounk egy képet hogy mik történte a gyermek 6 éve alatt. Minden zárojelentést lefénymásolunk, kezdve a születésivel, amit berakunk a törzslapjába. Mint ahogy az orvosnak is oda kell adni a zárókat. Nem értem, ez miért gond?!

748. nedi
2010. júl. 28. 23:51
Na szuper,most látom,hogy a fórum indítója már nem is tagja a portálnak:S
747. nedi (válaszként erre: 171. - Becc945bf8)
2010. júl. 28. 23:34

Kedves Hilda21.

Nekem lenne egy kérdésem.

Én mondhatni jó viszonyt ápolok a védőnőnkkel,általában nagyobb dolgokról tájékoztatom stb.

De nemrég az 5 éves kisfiam kórházban volt és amikor erről beszéltünk a védőnővel azt mondta,hogy ha a kontrollon majd megkapjuk az összes zárót meg stb.másoljam le mert beteszi a gyerek papírjai közé.

Nem értem miről beszél?Milyen papírok és miért lenne köze a gyerkőc zárójához?

Köszi a választ.

746. bring12 (válaszként erre: 745. - Zorka09)
2010. máj. 21. 21:30
szia.a lányom 8 hónapig szopizott.de ha-s tápit 4 hónapos korától adtam neki mert nem volt elég tejcsim.a ha-s tápiba is van tej,de kevesebb,mint a simában,azt a lányom most nem is ihatná,csak szójatápszert.az anyatejen keresztül is átmegy a tehéntej,ha az anyuka tejet iszik,és már arra is lehet allergiás a baba.én túrókrémet talán egyszer adtam neki,de nem a túró miatt,hanem a cukor és más káros cuccok miatt.én 8 hónapos korától adtam neki túrót és natúr joghurtot,mert akkor még nem derült ki az allergia.finom túrókrémet tudsz te is neki csinálni,túró+kicsi joghurt+gyümölcs.Kinga nagyon szerette és nincs benne semmi egészségtelen,mint a boltiban.ha nincs allergiás a családban szerintem 8 hótól lehet adni.
745. zorka09 (válaszként erre: 752. - Bring12)
2010. máj. 21. 09:59
Köszi! Igen ez már konkrétabb válasz. És például krémtúrót akkor mikor adhatnék a bébinek. 1 éves kor után? vagy már előtte is.Bár mindenképpen megvárnám a 8 hónapot. én annyira nem értem ezt a HA nem HA-s dolgot. Amelyik baba anyatejes az is lehet tejallergiás? Vagy az más? És azok korábban ehetnek tejes cuccokat (pl. krémtúró, jogi)? Bocsi hogy rád zúdítom ezt a sok kérdést, de ez nekem magas. előre és utólag is köszi
744. rencsilany (válaszként erre: 743. - Anikko)
2010. máj. 15. 15:13

nálunk is ez megy:)Én már ott tartok,hogy nem érdekel ki mit mond rá:)

A nagylányaim is ugyanigy aludtak és most nincs azzal gond,hogy átjönnek éjjel a szobájukból.(5 és 8 évesek)

743. anikko (válaszként erre: 742. - Rencsilany)
2010. máj. 14. 22:33
Ugye?ez a velem alvás miért olyan "gáz" nálunk általában az megy, h hajnalig bírom h kelek, kiveszem etetem, visszateszem, de ha hajnal 2-3 kor is felkel akkor egyszerűen képtelen vagyok visszatenni az ágyikóba, olyan hulla vagyok, nameg annyira jó hozz bújni! :)
742. rencsilany (válaszként erre: 741. - Anikko)
2010. máj. 14. 18:51

nincs mit:)

Engem is sok "támadás" ér ezért-azért a gyereknevelés terén.Sajnos.

Főleg a velem alvásért támadnak.De már annyi mindent próbáltunk.

741. anikko (válaszként erre: 740. - Rencsilany)
2010. máj. 14. 16:01
Értem, köszönöm, általában én is kiállok anyai érzéseim mellett, amikor bírálnak azért mert felkelek hozzá, vagy mert néha mellettem alszik, vagy mert még nincs külön szobában. Csak néha kell egy kis megerősítés :) köszönöm
740. rencsilany (válaszként erre: 738. - Anikko)
2010. máj. 13. 21:24

nekem 1 éves elmúlt a kisfiam,és még nem rakom külön szobába.Ahány ház annyi szokás.Én úgy érzem,hogy biztosabb helye van mellettem.És még nekem is felkel éjjel szopizni.Egyszer a minimum.De vannak olyan éjjeleink,hogy sokszor felébred.:(

Mondhatja nekem is mindenki,hogy nem jól csinálom,mert a külön szoba.Anya vagyok és az érzéseim diktálnak:)

Elnézést,nem szerettem volna senkit sem megbántani,tiszteletben tartom mindenkinek a döntését!Csupán érzékeltetni akartam anikkoval az esetet:)

739. Tyna9
2010. máj. 12. 23:41
Sziasztok! Nekem 3 gyermekem van és a gyes lejárta után visszamennék dolgozni a munkahelyemre, de előfordulhat, hogy meggondolnám magam, akkor visszamehetek főállású anyának? Vagy azt csak rögtön a gyes lejárta után lehet igényelni? Ha valaki tud érdemi infót, kérem írja meg! Köszönöm
738. anikko
2010. máj. 12. 21:37
Mondjuj az van.ok lehet h én parázok túl mindent. tudom, hajlamos vagyok rá. Le kéne erről szoknom mert mire felnő a gyerek gyogyós leszek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook