Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 18. 18:50

A L*nda hajfestéknek (amit legutóbb használtam), rengeteg dolgot tartalmaz, kiejteni sem tudom őket, le se írom, mert mire kiolvasom őket, megőszülök. Amit a henna tartalmaz (amivel most van befestve a hajam):


Herbal Henna Powder

Para Phenylene Diamine

Citric Acid

Herbal Amla Powder

Barium Peroxide

Magnesium Sulphate


Akárhogy is számolom, ez összesen 6 összetevő... És ennek egyharmada teljesen növényi eredetű.

322. Zsuzsa88 (válaszként erre: 320. - Nagual)
2009. júl. 18. 18:42
Nagual, ne haragudj, de milyen fodrász vagy te? A hennáról nem sokat tudsz (mi az, hogy tőből letörik a hajam?!), a bolti festékeket meg nem ajánlod. Mivel festesz te egyáltalán? Filctollal? Porokkal? Meg olvastam egyik hozzászólásodban, hogy a henna csak pár árnyalatot sötétíthet a hajon, az eredetitől nem túl nagy az eltérés. Nekem most tökfekete a hajam. És szép fénye van. Nem értem... Talán kicsit többet kéne róla tanulnod. Nem szapulni akarlak, de ha fodrász vagy, ehhez is értened kéne... De bepótolható.
321. Szisz24 (válaszként erre: 315. - Nagual)
2009. júl. 18. 18:19

Szia!

Kipróbáltam már Dove,Gliss cure,Fruchtis,Panthen,Head&Shoulders,Schauma termékeket.A hajamat egyátalán nem festem és csak 1x2x volt vasalva.Hajszárítót is csak télen szoktam használni.Mindig hajmosáskor fésülöm ki.Régen szoktam rá tenni Dove hajkrémet,de már azt is hanyagolom mivel 1-2nap után ettől is száraz lett:(Szóval mostmár egyátalán nem teszek rá semmit.Vmi "természetes gyógymód"esetleg?Mert már kezdek nem hinni a mesterséges "csodaszerekben";(

320. Nagual (válaszként erre: 309. - Bd37ba754f)
2009. júl. 18. 17:50

Szia!


A bolti festékek nem megbízhatóak. A vörös festése nem egyszerű,főleg mert ha sikerül is a szín(szőkítve), hamar kikopik. Egy dologban biztos vagyok, hogy vörös színekben a loreal a király! A majirel, majirouge nevű festékre gondolok, amit neten, vagy kellékesben be lehet szerezni. Ezek között vannak szívó színek is, ami előtt nem kell leszivatnod a hajad. Vannak már olyan szőkítőporok is, amik színre szívják a hajat, akár vörösre is. Én nem is értem hogy lehet kallos festéket megvenni, még a csomagolása és az ára is ordít, hogy ne vedd meg! Számtalanszor mondom az embereknek hogy a haj öltöztet, és a hajfesték is. Az is köztudott hogy nem vesz az ember kínai cipőt, mert úgyis jobban jársz egy drágább tipussal. Érdekes hogy ruhára senki nem sajnálja a pénzt, vagy krémekre, de amikor a hajról van szó, akkor minden drága. Ne haragudj ez csak kijött belőlem, nem Rád értem a mondandómat csak ezt a kallos szó hozta ki... De neked is azt tudom mondani ezzel kapcsolatban, hogy csináltasd meg fodrásszal, és amikor már csak a tövét kell festened, Te is könnyen megtudod majd csinálni, mert meg lesz a recept.. :)))

319. c502273b01 (válaszként erre: 314. - Nagual)
2009. júl. 18. 16:57

Köszi válaszodat:)

Hát igen...csak jobb elmenni ilyen színváltásnál olyan fodrászhoz,aki ért hozzá..meg azért magunknak tincsenként festegetni nem valami kézre álló,főleg hátulsó tincsek esetében.

Most hagyom pihenni a fejbőröm,a hajam,talán jövő hónapban hozzáértő fodrásszal nekifutok még egyszer:P

Jó,hogy vagy itt a portálon:)

2009. júl. 18. 16:31
Köszi szépen:)
317. Nagual (válaszként erre: 316. - C8bb6be5fc)
2009. júl. 18. 16:16

Szia!


Hajnövesztőkapszulák nagyon jók, mondjuk a revalid. Ha nem szeretnél mű tablettát akkor egészségboltokban lehet kapni mindenféle természetes csodaszert. Vagy élesztőt kell enni minden reggel, esetleg hideg tejben elkeverve. Ennyit tehetsz vagy marad a türelem. Ha nem törik a hajad, elég 2-3 havonta vágatni belőle. Vannak tök jó cuccok amit ha vizesen rákensz a hajadra, menet közben puhán, tincsesre szárad meg tőle a haj. Még szárítani sem kell csak jól összerázni a hajat és mehetsz is. Small talk volumennövelő hajkrém a tigitől. Nagyon szupi cucc... :)

2009. júl. 18. 15:37

Szia Nagual!Nagyon szeretném megnöveszteni a hajam kb.hát középig.Szóval még kb.15 cm az álom hosszúságig:)Balzsamot,hajvégápolót használok,lenne esetleg még valami amivel segíthetném a hajnövekedést?Kb mennyi idő mire megnő a kívánt hosszúságra.eddig havonta vágattam a végéből,kb egy centit,de azt mondta a fodrászom ha nem törik vagy sérült akkor nem szükéges havonta vágni a végét.Igaz ez?Tudnál ajánlani valami könnyed nyári hajviseletet amit otthon is percek alatt elkészíthetek?

Előre is köszi a választ!

315. Nagual (válaszként erre: 312. - Szisz24)
2009. júl. 18. 15:24

Szia!


A göndör haj ha hosszú úgy szép.. Az hogy mindenfélét kipróbáltál, nem tudok semmire következtetni. Ha leírod pontosan milyen a hajad, festve van e, és hogy kezeled, azaz mitől kezelhetetlen, akkor lehet hogy tudok segíteni, illetve ajánlani valamit... :)))

314. Nagual (válaszként erre: 311. - C502273b01)
2009. júl. 18. 15:18

Szia!


Nem tudom hogy csináltad,de biztos jól maximum a festék nem volt jó erre a célra, vagy a hajad igényelne mást. Ezek csak praktikák amikkel meg lehet oldani sok esetben a problémát, de nem azt jelenti, hogy minden esetben működnek. Nem könnyű dolog a hajfestés, de azért nem is annyira nehéz. Én 16 éve festek hajat,de még sokszor úgy érzem gyerekcipőben járok... :)))

313. Nagual (válaszként erre: 310. - Pinklakk)
2009. júl. 18. 15:11

Szia!


Tudod erre sokan azt mondanák, hogy színleszedővel szedd le a hajad, majd fessél rá és milyen egyszerű és olcsó lesz. Én meg tapasztalatból azt mondom, hogy a hajnak mindenképp ártalmas az ilyen szintű hajszínváltoztatás. Vannak könnyű esetek amiket reklámoznak mindenhol. De a legtöbb esetben mindíg problémát okoz annak,aki belemegy az ilyen festegetésekbe. Tehát azt mondom hogy inkább egyszer nyúlj mélyen a zsebedbe, keress fel egy neves, vagy legalábbis profi, minőségi anyagokkal dolgozó fodrászt és vele csináltasd meg. Az olcsó húsnak híg a leve, és egy derékig érő hajzuhatag elvesztése sokkal nagyobb kárt okozhat neked, mint 10-20 ezer forint a hajadra fodrásztól függően. Amúgy ha fontos a hajad és csak úgy szeretnél más színt, akkor inkább nem ajánlom. Ha tényleg abba szeretnéd hagyni a festést akkor is ez lesz az utolsó, általában úgy megbánja mindenki utólag. Persze azért van remény csak hogy kisebb károsodással megcsináltasd. De a tapintásán érezni fogod a különbséget, akkor is ha kíméletesen történik a színváltás. :)))

312. Szisz24
2009. júl. 18. 13:52
Szia!Nekem vállig érő göndör hajam van.Nagyon száraz töredezett és kezelhetetlen:(Az elmúlt 2évben mindenféle sampont balzsamot stb.kipróbáltam már de semmi nem használ,vagy max a hajmosást követő nap szép,selymes a hajam aztán minden visszatér a "régi kerékvágásba".Levágatni rövidre nem akarom mert a göndör haj sztem hülyén néz ki ha túl rövid.Mit tegyek?Légyszi segítsetek!;(
311. c502273b01 (válaszként erre: 306. - Nagual)
2009. júl. 18. 11:41

Köszi szépen,de nem sikerült ezen módszerrel a kívánt színt elérnem:))Biztos valamit nem jól csináltam:P

Így lett megint barnás,mert meguntam a kísérletezést,és eléggé megviselte a fejbőrömet a 3x festés...

2009. júl. 18. 11:28
szia!Derékig érő fekete hajzuhatagom van:) (eredetileg szőkésbarna) szeretnék visszatérni az eredeti hajszínemhez, de "lenöveszteni" iszonyat hosszú idő volna na meg igénytelennek és csúnyának is érezném magam a kétszínű hajam miatt, így gondolom én,.. marad a szőkítés. Lehetséges egyáltalán feketéből visszaszőkülni hajkárosodás és veszteség nélkül? Szeretném megtartani a sörényem egészségét és hosszát egyaránt... Van remény? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszod! Puszi
2009. júl. 18. 10:31
Szia sötét barna hajam van évek óta vörösre festeném vagy valami szép pirosra de sose azt a színt kapom amit szeretnék vagy ami a dobozon van hiába szőkítem ki az sem az a a szín lesz amire vágyom dus göndör válligérő hajam van festékekben a brillance-t vagy a londát használom de legutób kallosban is vettem hajfestéket semmi jó eredmény.Világos vöröset szeretnék vagy szép világos pirosat (rubinvörös) Hol rontom el? Milyen festéket tanácsolsz és szőkítőt és hol lehet megvenni? köszi
308. 37403e3af4 (válaszként erre: 302. - Nagual)
2009. júl. 18. 09:31
Húú nagyon remélem hogy jó lesz a végeredmény :) Kicsit tartok a töredezéstől, de az őszi levél-szín nem maradhat.. :) Esetleg van olyan színező amit tudsz ajánlani? Bocs az össze vissza írásért, de éjjeles voltam :)
307. Nagual (válaszként erre: 305. - C502273b01)
2009. júl. 17. 21:39
Müller drogéria vagy hasonló helyeken... Vagy google és neten is megrendelhető. :)
306. Nagual (válaszként erre: 304. - C502273b01)
2009. júl. 17. 21:37
A felhigított oxidálót (hidr.) keverd el negyed tubus festékkel. Ehhez öntsél az általad használt samponból annyit hogy jó habos legyen a keverék. Ezt majd látod úgyis. Mosd meg a hajad, de ne tegyél rá balzsamot. Nyomkodd ki a vizet a hajadból, kicst törölközővel is majd kend fel, vagy maszírozd bele a hajadba a keveréket. Figyelgesd a tükörben de 10 perc után mosd le. :)))
305. c502273b01 (válaszként erre: 303. - Nagual)
2009. júl. 17. 20:22
Tony and Guy?Még nem hallottam,kapható boltban vagy csak kellékesnél?
304. c502273b01 (válaszként erre: 303. - Nagual)
2009. júl. 17. 20:21

Akkor a hamvas festéket elkeverem a samponnal is meg a hidrogénnel is?Az előbb rosszul írtam,ultra szőkét vettem,nem vaníliát:)És ehhez csak szőkítőpor volt,hidrogén nem.

Nagyon köszönöm,hogy megnyugtattál ezzel kapcsolatban,mert enyhén szólva is bosszús vagyok:P

303. Nagual (válaszként erre: 300. - C502273b01)
2009. júl. 17. 20:07

Szia!


Vegyél egy jó hamvasító sampont Tony&Guy, ez hosszútávon nagyon jó lesz. Ha festékkel akarsz hamvasítani, Keverj össze valami világos hamvas festéket samponnal egy tálkában, és mosd át vele a hajad és pár percet hagyd rajta. Jaa a festékhez vásárolt hidrogént higítsd fel dupla annyi vízzel és azzal keverd ki a festéket. Vagy mindezt megcsinálhatod hajszínezővel,de azt csak simán a vizes hajadra kell kenni. :)

302. Nagual (válaszként erre: 299. - 37403e3af4)
2009. júl. 17. 19:58
Minimum 2 hét legyen a két szőkítés között. A hajszínezőt kellékesben vedd meg ha van rá lehetőséged, ne a boltban. A második szívatás után mehet a festék. Mehetne az első után is de akkor többet roncsolod a hajad és úgy is lesz még egyszer szívatva. :)
301. c502273b01 (válaszként erre: 300. - C502273b01)
2009. júl. 17. 19:12
Ja,nem az egészet festettem,csak tincsenként,mintha melíroznám.
2009. júl. 17. 19:11
Befestettem a hajamat (sötétbarnát) vanília szőkével,de az eredmény siralmasan rőt vörös lett,persze a dobozon abszolút nem olyant ígértek be...Még egyszer ráfestettem a másik felét a tubusnak,de még mindig vöröses árnyalata van,és így nem tetszik.Mit tanácsolsz?
299. 37403e3af4 (válaszként erre: 298. - Nagual)
2009. júl. 17. 15:05
Köszönöm a tanácsot, remélem a színező megfogja majd, mert azt elfelejtettem megírni hogy a fodrász csajszi a szívatás után kevert egy dohányszőke-hamvas világosszőke festéket, de nem okozott semmi változást az őszi színezetű hajamon. :) Szóval akkor színező, aztán valamikor (mennyi idő múlva? ) még egy szippantás, és utána mehet a festék? mondjuk már annak is örültem hogy eltűnt a fekete :)
298. Nagual (válaszként erre: 296. - 37403e3af4)
2009. júl. 17. 12:22

Szia!


Csak színezőt kennék addíg a hajadra amíg nem sikerült felvilágosítani a kívánt tónusig. És világosbarnánál semmiképp se válassz sötétebbet. A legközelebbi világosítás után már remélhetőleg elég világos lesz, és nem kell többet szivatni, majd mehet a festék. :)

297. Lady Niku (válaszként erre: 295. - Nagual)
2009. júl. 17. 11:53
Köszönöm!Majd mindenképpen megírom, hogy bejött-e a Headshot. :)
2009. júl. 17. 07:07

Sziasztok!

4 napja lett feketéből leszívatva a hajam, most vöröses-szőkés-barnás, szerencsére nem tört le tőből.. Világosbarnát szeretnék, és egyszer majd a saját színemet, ami sötétszőke- világos barna ( bár 15 éves korom óta festem a hajam szóval nem nagyon emlékszem rá... ) Milyen színekkel fessem, hányszor hogy elérjem a kívánt színt? Előre is köszi a válaszokat, szép napot mindenkinek!!! :)

295. Nagual (válaszként erre: 293. - Lady Niku)
2009. júl. 16. 23:52

Szia!


Majd írd le légyszi hogy milyen a hajadra a Headshot. Ugyanebben a termékcsaládban nagyon jó a Fashionista hővédőkrém, vagy spray. Mindegyik nagyon jól működik. Dícsérik az S-Factor hővédősprayt de ezt csak most fogom kipróbálni.. :)

2009. júl. 16. 16:39

Sziasztok!


Nem tudtam géphez ülni, apám rengeteget dolgozik... :(


Nem bírtam ki, vettem a meglévő tasak hennához még 1 tasatok, és befestettük az egészet, kivéve a frufrumat. Az maradt szőke. Mondjak valamit? Nem tört le tőből a hajam! Nem tudom, ki honnan szedte ezt a hülyeséget, de a hennában nincs negyed annyi méreganyag sem, mint egy bármilyen másik festékben. És a bőrömet nem fogta be. :) Tehát most szőke frufruval és fekete hajjal virítok. Anyámékon kívül mindenkinek tetszik. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook