Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 16. 16:34
Kedves Nagual!Olvasgatok itt és nagyon megörültem,amikor megláttam, hogy előnyben részesíted a Tigi termékeket!Most készülök beruházni a Headshot termékcsaládba, csak jót hallottam felőle.Tudnál nekem egy hatásos hővédőt ajánlani?Előre is köszi! :)
292. tavaszi szél (válaszként erre: 291. - Nagual)
2009. júl. 14. 15:26
Nagyon szépen köszönöm :)
291. Nagual (válaszként erre: 289. - Tavaszi szél)
2009. júl. 14. 14:57

Szia!


Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy göndören levegőzik eléggé így befülled a hajad töve, ezért zsírosodik be hamarabb, mint egyenesen. A hajszárító és a vasaló is szárítja a hajat, de göndören ez elmarad. Ezek szerint csak göndören van problémád a hajaddal, egyenesen nem. Érdemes lenne kipróbálnod valami göndörítő pasztát amitől nem ragad a hajad,de egybe tartja a fürtöket. Akkor nem szálkásodna ki két nap után. A tövét ha tárcsával szárítod, meg lehet emelni és nem lapué úgy le, mintha magától száradna meg. A bolti göndörítő habokat el kell felejteni, mert egytől egyik zsírosítanak. Vegyél egy jó göndörítő sprayt(a tövére)és krémet(a hosszára és a végére) vagy pasztát a hajadra. Ajánlom a Tony&Guy márkát. Ezt drogériákban is be tudod szerezni, nem kell hozzá kellékes. Remélem segítettem valamit... :)))

290. **Rita** (válaszként erre: 288. - *Agnese*)
2009. júl. 14. 10:54

A 2-es nagyon jól áll Neked :)

És ha jól van levágva akkor nem macerás a szárítása ( legalábbis akiknek hasonló a frizurájuk azt mondják).

2009. júl. 14. 10:53

Szia!


Nekem hullámos (göndör) a hajam, és sajna nagyon gyorsan zsirosodik (minden 2. nap hajat mososk)

Igazából nem csak ezért...

Ha kiszáritom (+vasalom) akkor nagyon tuti még vagy 4 napig is, de ha hagyom csak megszáradni a 2. napon már sehogy sem áll illetve igen... mint egy megtépett, göndörszörű kutya ugy nézek ki :D(hát ugye vhogy alszom is... szal' hátul még gázabb)

Ráadásul lelapul mintha le lenne nyalva...


Szóval... mit ajánlasz? :))


Ja és festetem...na meg elég sok van és vastag.


Köszi :))

2009. júl. 14. 10:47

Köszi mindenkinek! :-)

Gondoltam, hogy mindenkinek más tetszik... Ezért volt inkább arra kihegyezve a kérdés, hogy lelapuló, kevés hajból melyik kivitelezhető... :-D

És én sem tudom igazán beszárítani... :-(

287. 8559ed0e1b (válaszként erre: 285. - *Agnese*)
2009. júl. 14. 09:35

Szerintem a 2-es a 3-as meg a 4-es..:)

de azt is figyelembe kell venni hogy magadnak be tudod e szárítani...

Én pl nem tudom ezért csak addig néz ki jól a hajam amíg a fodrásznál vagyok:(

286. **Rita** (válaszként erre: 285. - *Agnese*)
2009. júl. 14. 07:28
Szerintem meg a 2-es vagy a 4-es :)
285. *Agnese* (válaszként erre: 284. - Nagual)
2009. júl. 13. 19:38
Köszönöm a gyors választ! :-)
284. Nagual (válaszként erre: 283. - *Agnese*)
2009. júl. 13. 19:27

Szia!


Hát nem könnyű így az igaz... Szerintem az 1 és a 3-as próba jól állna. Ez már csak rajtad múlik hogy melyiket. Ha a rövidebbet választod vegyétek figyelembe elöl a forgókat a választéknál... :)

2009. júl. 13. 19:03

Kedves Nagual!

Olyan kérdésem van, amit így látatlanban, lehet, elég nehéz megválaszolni...

Hosszú, vékony szálú és kevés hajam van, olyan "mindenképp a fejemre tapadós". Szeretném kicsit felfrissíteni a fizimiskámat, mondjuk egy új frizurával. Tettem fel képeket az adatlapomra: "Én" képen azt láthatod, hogy kb. milyen a hajam (már amennyire látszik), és 4 frizura-változatot tettem fel, ami nekem tetszene! A kérdésem az lenne, hogy az én arcformámhoz, a vázolt hajtípusból, szerinted melyik kivitelezhető és melyik állna legjobban? Azt még hozzá teszem, hogy fodrászatilag analfabéta vagyok - még beszárítani sem igazán tudom magamnak a hajam...

Előre is köszönöm a segítséget! :-)

282. 1aea19ffbf (válaszként erre: 281. - Nagual)
2009. júl. 13. 17:47
Köszi szépen a gyors választ!:)
281. Nagual (válaszként erre: 277. - 1aea19ffbf)
2009. júl. 13. 16:17
Még azt hozzátenném hogy színezővel simán el lehet találni az eredeti hajszínedhez legközelebb álló színt. És nincs lenövés.. Ha barnára színeznéd ne túl sötétre és natúr árnyalatot kenjél rá mert a többi vöröses egy kicsit amiből nehezebb később megszabadulni.. :)
280. Nagual (válaszként erre: 277. - 1aea19ffbf)
2009. júl. 13. 16:06

Szia!


Értettem! :) A szőke színező valószínű csak a szőkített hajrészeken érvényesülne, ahol eredeti hajad van ott nem látszana. Jól tudod a szőkített haj gyorsan ledobhatja magáról a festéket. A színező nem roncsol és jobban megtapad a szőkített hajon mint a festék, viszont világosítani nem lehet vele... :)

279. Nagual (válaszként erre: 276. - 73000ceac6)
2009. júl. 13. 15:45

Szia!


Hát a lehetőségeket jóformán felsoroltad.. Ha tudsz egy jó fodrászt a közelben érdemes vele megcsináltatni de biztos hogy roncsol. A lenövesztés ne egyszerű dolog. Esetleg pihentetésként ne hajfestéket hanem hajszínezőt használj. Ez is egy megoldás vagy marad a lenövesztés ha a festést nem bírja tovább a hajad. :)

2009. júl. 13. 11:29

Szia!


Csak annyi, h vmiért nem tudtam küldeni képet, de feltettem a képeim közé "most" címmel, ha megnéznéd, megköszönném...

Köszi

277. 1aea19ffbf (válaszként erre: 275. - Nagual)
2009. júl. 13. 11:20

Szia!


Bocsi, lehet nem voltam elég egyértelmű, most festett világosszőke vagyok fél éve(küldök egy képet privibe), eredeti hajszínem egy kicsit sötétebb szőke, és festék helyett szőke színezőt szeretnék rátenni legközelebb, mert az kímélőbb, csak azt nem tudom, h abból mi sülne ki...

Tudom, hogy festénkenként, hajtípusonként változó a lekopás gyorsasága, de úgy tudom, hogy leszőkített haj még durvábban nyom le magáról más színeket.

Vélemény?

Köszi szépen!

2009. júl. 13. 09:22
Szia! Vissza szeretnék térni az eredeti hajszínemhez (szőkésbarna). Már több éve festem a hajam, pont padliszán és fekete keverékéhez hasonló a színe. Szüksége lenne a hajamnak arra, h pihentessem. MIt ajánlassz, hogyan térjek vissza az eredetihez? Ha lenövesztem nagyon ronda lesz és igénytelennek fogok kinézni, ha leszívatom, még jobban tönkreteszem a hajam, ha az eredetihez hasonló színárnyalatot viszek fel akkor meg a töve szőke lesz a vége meg sötét.
275. Nagual (válaszként erre: 274. - 1aea19ffbf)
2009. júl. 12. 22:27

Szia!


A hajszínezőtől nem lesz szőke a barna hajad. Hajszínezővel csak sötétíteni lehet a hajat. A barnát ajánlom pihentetésképp de natúr színt válassz és először világosbarnánál ne sötétebbet. Hogy mennyi idő után dobja le az nagyon változó.. :)

2009. júl. 12. 22:20

Szia!


Szőkítve van a hajam fél éve, előtte pedig festett barna volt. Régen fodrászmodell voltam országos versenyeken, aztán kicsit igénybe vette a dolog, de félév otthoni ápolás után rendben jött, nem volt töredezett és gyönyörűen fénylett. Most, mióta szőke vagyok megint, látom, hogy nem annyira tetszik a hajamnak a dolog, így azon gondolkozom, hogy visszaváltok barna színre, abból is szinezőre, hisz abban sem ammónia, sem hidrogén-peroxid nincs, viszont tetszik nagyon a szőke szín.

Mit ajánlasz? A szőke színező megoldást jelenthet? Ha jól tudom, az ugyanúgy tartalmaz h/oxidot. És ha barnára lekenem, mennyi idő múlva nem dobja le?

Előre is köszönöm!

273. Nagual (válaszként erre: 270. - Bucóka20)
2009. júl. 11. 18:05

Szia!


Szerintem is fodrásszal csináltasd meg, és utána már be tudod kenni a tövét Te is... :)

2009. júl. 10. 19:21
Akkor ha leírnád itt vagy privibe megköszönném.
271. 0ae7084164 (válaszként erre: 270. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 17:36
Bízd fodrászra! Ajánlani tudok olyat aki elvállal fekete szín leszedést!
2009. júl. 9. 15:17

Szia!

Nekem is lenne egy kérdésem, ha szabad:)

Alapjába véve sötét barna a hajam, de 2-3 éve min.h már feketére van festve,és a feketéből szereznék olyan igazi vöröset.:) 2 variációrol hallottam az egyik h leszivatni az egészet,és ugy befesteni vmi vöröses szinre,és égyszer talán eléri azt a szint amit én szeretnék v tincsenként elkezdeni a vöröset beletenni, de az elég idő igényes lenne sztem. Én pedig szeretnék túl lenni rajta minél hamarabb.:) Ha lenne vmi jó tipped megköszönném vagy ha vki tud vmi okosságot akkor azt is szivesen fogadom.

Előre is köszi.:)

269. Nagual (válaszként erre: 267. - Adrienn20)
2009. júl. 8. 22:23
Csak a hozzávaló oxit ajánlom,de működik bármilyennel...
268. Nagual (válaszként erre: 266. - Adrienn20)
2009. júl. 8. 22:21

Szia!


Az oatmeal-t nem próbáltam de a Treat Me Right pakolást nagyon szeretem használni és nagyon jó állaga lesz tőle a hajnak. :)

2009. júl. 8. 13:13
a másik meg h a loreááááááááál platifiz szökitöporhoz milyen márkájú oxi kell?ugyanugy loreal vagy az lehet alfaprf?mert azt hiszem az van a fodrászomnak..talán...mindig a megegyező márka?tehát a wella blondorhoz a wella a lorealhoz a loreal?
2009. júl. 8. 12:11

köszi nagual :)

szted ha megveszem a tigi szöke samponját de hozzá nem a szöke balzsamot veszem hanem a száraz hajra valót azt az oatmeal and honey kondit az ugy jó lenne?mert irtad h attol nehezebb kifesülni a hajt nekem meg elég hosszu és gubancolodásra hajlamos igy nem szeretnék olyat amitől ez nehezebbé válik.

2009. júl. 7. 12:01
Köszi a segítséget! :)
264. 115c013715 (válaszként erre: 262. - Nagual)
2009. júl. 7. 00:05
Köszi, sokat segítettél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook