Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy zöldfülű kérdései az atkinsről fórum

Egy zöldfülű kérdései az atkinsről (beszélgetős fórum)


104. flo (válaszként erre: 62. - 9b408b55e1)
2004. márc. 7. 14:02
Szia Erika!Hogyne szeretnénk lefogyni gyorsan,ez természetes,de tudom,ha vissza térek a csokik,sütemények,kenyerek,sült krumplik világába akkor rohamosan vissza lehet hízni és lehet az egészet kezdeni előről,akkor van értelme vissza térni a régi kajákhoz?Hazudnék ,ha azt írnám le ,hogy soha többet nem fogok enni egy kis csokit vagy egy szelet kenyeret,de mértékkel, mert óvatlan voltam és semmit nem tagadtam meg magamtól.Vissza térve rád:Mázlista!!! 62 kg-ról fogytam idáig (22.nap) 58 kg-ra. Csak 4 kg-ot sajna.Addig nem nyugszom amíg újra 53-54 kg nem leszek!Mennyít szeretnél még fogyni? Lehet,hogy az a 10 kg is lemegy elég gyorsan,nincs nagy anyagcsere ellenállásod.Szerencsés vagy bérmit írsz is!!!!!
103. Logic (válaszként erre: 101. - Satya)
2004. márc. 7. 11:30
Satya, a másik könyvében az van leírva,egy fél csésze 1,2 dl, azaz egy csésze kb 2 '/2 dl
102. Lindi
2004. márc. 7. 11:26
Satya! a hsznos linkek magyarul c. résznél van egy olyan menü, hogy mértékegységek átváltása. ott nézd meg.
101. satya
2004. márc. 7. 11:08

Hali!

Ki tudja mekkora egy csésze amit Dr.Atkins mértékegységnek használ?


100. Tasi1 (válaszként erre: 97. - Bodsa)
2004. márc. 7. 10:51
Köszi!Ennyiért biztos nem veszek egyenlőre.Akkor inkább figyelem a mérleget,meg a centit.
99. Tasi1 (válaszként erre: 34. - Logic-)
2004. márc. 7. 10:50
Szia!Nekem is tegnap volt a 6.napom,ráálltam a mérlegre amit nem szabadott volna,és a 3kg fogyás,amit tapasztaltam,úgy elvette az eszemet,hogy nem birtam,bünbe estem,ettem-ittam,had ne részletezzem.Meg is lett az ára,elkezdett verni a viz,pocsékul lettem elrontottam az egész napomat.De ez nem térit el a folytatástól,ma ismét Atkins szerint eszek.Legyen nekem ez intő példa,már nem ugy reagál(szerencsére) a szervezetem a szánhidrátokra mint egy hete.Ami érdekelne,hogy érted azt,hogy maximálisan betartod?A könyv szerint eszel,vagy számolgatsz?Ha igen,melyik táblázat jött be neked? Sokat kell fogynod? Bocs a sok kérdésért! Szia!
98. Bodsa (válaszként erre: 97. - Bodsa)
2004. márc. 6. 20:49

izé :) elírtam, bocsi:

"Te a kenon-mérő csíkra gondolsz"

KETON és nem kenon, olvashatsz is erről Hoxa oldalán!! :)


97. Bodsa (válaszként erre: 33. - 09f469d1dc)
2004. márc. 6. 20:47

Szia Tasi1!

Te a kenon-mérő csíkra gondolsz :)

Nos ennek van több gyártója, a német (drágább) gyártmány a Meditest combi 6 illetve a 9 kapható, mind2 mér ketont, ezekből az 50db-os olyan 3000 Ft. De van cseh gyármány is, ennek Ketofan a neve, ez csak a ketont méri és 50db kb 700 Ft. Hétfőn kapok remélhetőleg 1 másik gyármányt, (mivel a Ketofant nem tudtam a bolt beszerezni.. 1 hete hívogatom a boltot..) nos ez a másik gyártmány is német a nevét fejből nem tudom ;) Ez mást is mér, vércukrot is és ez 1700 ft 50db.

Sajnos Szegeden is nehéz beszerezni.. nem tudom postán lehet-e rendelni. De szerintem nem létfontosságú a diétához.

96. Bodsa (válaszként erre: 62. - 9b408b55e1)
2004. márc. 6. 20:29

Szia Erika, ez valóban nem villámdiéta, fontos hogy meg kell érteni Atkins bácsi elméletét, és szemléletet kell váltani, tehát csak azoktól a szénhidrátoktól kell lemonadni amik nem jók! (ebbe belefér majd 1-2 süti is:)

De pl. nem fehérkenyeret kell majd venni, hanem teljes kiörlésű, barna kenyeret, vagy ha eszel krumplit, akkor ne zsíros hússal, vagy egyáltalán ne azzal edd, vagy barna rizst egyél a hagyományos helyett! Ilyesmire gondolok.

A bevezető szakasz 2 hét de még ezek után van 3 szakasz, összesen ez kb mésfél hónap ha jól sejtem. (de ezt még nem tudom, mert csak az elsőben tartok:)

Bodsa

95. Lindi (válaszként erre: 55. - Vica)
2004. márc. 6. 19:07
Flo: próbálkoztál már a krómtablettával? régebben amikor még fittneseztem, szálkásítottam, majd'meghaltam az édességért. Akkor kezdtem el a bio-krómot szedni. teljesen elmúlt a "vágy". most már nem szedem, és nem is hiányzik az édesség. próbáld ki, hátha... :)
94. d145dcbd82 (válaszként erre: 27. - Trixy)
2004. márc. 6. 18:54

Szia FLO!

Őszintén szólva tisztában vagyok vele , hogy nem villám biéta , de szerintem mindenki szeretne hamar megszabadulni a feleslegétől.

tudom , hogy teljesen nem táérhetek vissza a régi evési szokásaimhoz.

De valamilyen szinten lehet nem?

Vagy a szénhidrátot egy életre el kell felejteni?

szerintem ezt azért nem lehet.

Én is tapasztalom , hogy nincs annyira étvágyam mint régen.Jóval kevesebbet eszem és hamar teltség érzetem van.Te mennyit fogytál és mennyi idő alatt.Cél???Köszönöm , hogy írtál máskor is szivesen várnám.



93. flo (válaszként erre: 34. - Logic-)
2004. márc. 6. 18:24
Szia Lindi! Én is keresem a lányokat, egyedül érzem magam ,de végül is írogatok mindenkinek egy kicsit,majd elolvassa valaki mit írok.Nagyon jó érzés,nem puffadok,nem fáj a hasam,nem nyom a hájam annyira,ha leülök,azért még van motyó a testemen,de majd le megy az is.Ami zavar az a hülye gondolataim az édességekről,de nem azért,mert éhes vagyok a diéta alatt.
92. Lindi
2004. márc. 6. 16:24

Csajok, hová tűntetek??? nincs itt senki?

Ma van a hatodik napom, szerintem mindent maximálisan betartok, közben olvasom itt a hozzászólásokat, hogy nagyon sokan keményen megszenveditek és rosszul vagytok. Ezzel ellentétben nekem még a közérzetem is jobb, mint a diéta előtt. ez normális? vagy azért van, mert még csak a 6. napom?

91. Tasi1
2004. márc. 6. 10:09
Sziasztok,!Meg tudná valaki mondani,mi a neve annak a papirnak"hivatalosan" ami méri a vizeletben,hogy zsirégető fázisban vagy-e? Na ezt jól megaszontam,de talán értitek.És,hol lehet ezt egy kisvárosban beszerezni,Sajna nálunk szinte semmi sincs ami kellene a diétámhoz!
90. lyukasora (válaszként erre: 29. - 09f469d1dc)
2004. márc. 5. 22:08
ha a bevezető szakaszban vagy sajton és tejszinen meg tejfölön kivül(max 3evőkanál a tobbi ch-t figyelembe véve) semmilyen tejterméket nem ehetsz kenyeret meg semmilyen félét. Hallottam egy tippet tojásfehérjét habbá verni bele a sárgáját reszelt sajt,só és tepsiben megsütni mint a piskotát. Ez valami kenyérpotlékféle én még nem próbáltam.
89. flo (válaszként erre: 29. - 09f469d1dc)
2004. márc. 5. 19:57
szerintem lehet,de a kenyereket jobb lenne elfelejteni.A kefirben 4,6 ch van. Tejfölben 3,9-4 gramm szénhidrát van.A főoldalon a hasznos linkek /magyar oldalon van szénhidrát táblázat.
88. flo (válaszként erre: 26. - Trixy)
2004. márc. 5. 19:46
Az egyéb infókban sok hasznos információ van
87. Juli
2004. márc. 5. 19:17
még egy kérdés: tzatzikit lehet enni? és lkenyérből még teljesen őrölt rozskenyeret vagy fekete kenyere5t sem? és kefírt mennyit? tényleg csak napi pár evőkanál? az kevés:(
86. flo (válaszként erre: 25. - Timus)
2004. márc. 5. 19:00
A lipolízis zsír leolvasztást jelent.
85. flo (válaszként erre: 26. - Trixy)
2004. márc. 5. 18:53
Szia Juli akár 2000 kalóriát is lehet enni ,ebben a diétában a szénhidrátokat számoljuk.
84. flo (válaszként erre: 24. - Trixy)
2004. márc. 5. 18:51
Szia Erika! Biztos vagy benne hogy gyorsan akarsz lefogyni? Az Atkins nem villám diéta szerintem ez egy egészséges életmód.Sokat fogytál 1 hónap alatt ezért gratulálok,hamar leadod a többit is,de utánna vissza akarsz térni a régi evési szokásaidhoz? Két hét után nem voltam éhes.Aki lipolízisben van annak nincs étvágya a könyv szerint,de ezt tapasztalom is!
83. Juli
2004. márc. 5. 17:38
sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy a kalóriára is figyelni kell? tehát nem ehetek annyi tojást és husit, amennyit akarok?
2004. márc. 5. 17:02
Lehet hogy hülye kérdés de tényleg nem tudom ezt:Mi az a lipolizis?Életemben nem hallottam róla!!!
2004. márc. 5. 16:40

Sziasztok!

Én is nemrég kezdtem el ezt a diétát.

hogyan lehet gyorsítani a fogyást?

Nagyon türelmetlen vagyok!És éhes!

2004. márc. 5. 15:50

Szia Hoxa! :)


Hááát, lassacskánt talán pirosodik.:)) Rögvest nyitok egy naplót keserveimről.:))


Üdv,

Pampi

79. flo
2004. márc. 5. 15:36
KÖSZI Hoxa! : )))
78. Hoxa
2004. márc. 5. 15:09
Ettől függetlenül sem a magvak, sem a dinnye nem javasolt az első fázisban :(
77. Dinnye (válaszként erre: 236. - Hoxa)
2004. márc. 5. 12:56

Én mint illetékes szólok hozzá a dinnye kérdéshez. :)))

Szóval Hexi szerint 6g/100g, Hoxa szerint 11g/160g. Ha Hexi adatát veszem alapul, akkor 160g-ban 9,6 g a CH, tehát annyira nem is különbözik. :)

Javaslom, hogy mindenki válassza ki a neki tetszőt és aszerint étkezzen, 1-2 g CH nem befolyásol semmit. Másik lehetőség, hogy ha több táblát használsz, akkor vedd alapul azt, amelyik a többet írja így biztosan a napi CH-don belül maradsz.

Egyébként a dinnyében sok a víz, ezért kevesebb a CH-ja, mint a többi gyülölcsnek.

76. Hoxa (válaszként erre: 54. - Flo)
2004. márc. 5. 12:33

Flo:

A hasznos infók fórumban van leírva.

Én tegnap vettem a Telekes utcában.

75. 9b408b55e1 (válaszként erre: 97. - Bodsa)
2004. márc. 5. 09:41

Jóóó reggelt!

Az én táblázataim szerint 3,6g/100g Ch van benne, ami az összes magféleség között (beleértve az általa oly nagyon favorizált makadámia diót is) a legkevesebb.

Dinnyefronton pedig én azt találtam, hogy a görögdinnyében 6g/100g, ami szintén elég alacsony a többi gyümihez képest.

Ennyire különböznek a táblázatok?

Üdv, Hexi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook