Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy zöldfülű kérdései az atkinsről fórum

Egy zöldfülű kérdései az atkinsről (beszélgetős fórum)


74. Hoxa (válaszként erre: 62. - 9b408b55e1)
2004. márc. 5. 08:47

A tökmagban szerintem van ch.

A dinnyével nincs semmi baj, a későbbi fázisokban már fogyasztható. Jócskán van benne ch, 16 dgk-ban pl. 11g a body.builder szerint, ennek többsége felszívódó (Atkins arány: 2,8 grammból 2,6 felszívódik)

A földimogyoróban Szintén sok a ch. nem találtam olyat, hogy tiltaná.

Hoxa


73. flo
2004. márc. 4. 22:07
Az első szakaszban 20 gramm ch a megengedett,szóval ha csak salit eszel akkor majdnem 2 kg-ot ehetsz ami rengeteg,ennyitől bezöldülnék szerintem!
2004. márc. 4. 16:24

Értem:)


A saláta legalább könnyű,lehet belőle enni sokat:)

71. flo
2004. márc. 4. 16:04
Megtaláltam a tápanyag táblázatot! Bocs HOXA!
70. flo
2004. márc. 4. 15:58
FLO: Bármit kérdezhetsz,ha tudunk/tudok segítek.A rost emészthetetlen, tehát nem kell beleszámolni a ch-tartalomba.2rammból-0,6gramm rost= 1,4 ch tartalma a 10 dkg fejessalinak
2004. márc. 4. 15:49
Azt hogy érted hogy levonható?(bocs de még nem vagyok elég jó ebben....)
68. flo
2004. márc. 4. 15:46
Eszternek:fejessali-10 dkg-ban 2-gramm ch van ebből a rost 0.6 gramm levonható,mert a rost nem emészthető
2004. márc. 4. 15:42
A fejes salátát nem látom a listán.....mennyi lehet benne a ch?
2004. márc. 4. 15:41

hmmm.....

egyre szimpatikusabb nekem ez a "diéta":)


KÖÖÖÖÖÖÖSZI:)


E

65. flo
2004. márc. 4. 15:35
Tápanyag táblázatot kellene fel tenni a honlapra!
64. 8e62f86861 (válaszként erre: 40. - Logoc-)
2004. márc. 4. 15:34
szerintem lehet, nagyon is!:-) és olajos tonhalat, heringet, meg minden "rokont" :-))
63. flo
2004. márc. 4. 15:33
ANNYIT EHETSZ ,AMENNYIT AKARSZ OLAJOS HALAT PÉKSÜTI NÉLKÜL!! SALIVAL TÖK JÓ!
2004. márc. 4. 15:31

Drága Hoxa!

Nekem megint lenne egy két kérdésem:

- Ha a nettó Ch számít, akkor például a tökmagot miért nem említi sehol Atkins?

- Mi a baja Atkinsnak a dinnyével?

- Rémlik, hogy az atkins.com-on olvastam valamit arról, hogy nem szabad földimogyorót enni (valahol a táplálékpiramis környékén), de nem emlékszem pontosan rá. Te mit tudsz erről? Vagy csak félrenéztem?

Előre is köszi, Hexi

2004. márc. 4. 15:30

ja és még egy kérdés:

Olajos szardiniát ezek szerint lehet enni?

Azt nagyon szeretem:)

2004. márc. 4. 15:28

Kedves Flo!

Köszönöm válaszod.

Igazából nem vagyok túlsúlyos(55 kg,160 cm magas),de igazából 50 kg lenne az ideális,szóval van rajtam felesleg.Hétfő óta csinálgatom ezt a diétát,mondjuk eltoltam mert ettem este egy tál salátát,viszont délelőtt 4 főtt tojás, 2 db paradicsommal,ebédre meg vmi általánosat(nem mindig ch-menteset),de már így is 54 kg vagyok, ami számomra igen örömteli.

Szóval szimpatikus ez a dolog,tetszik a fórum is,csak elsőre meglepett hogy a zöldségek ennyire tiltólistán vannak.Mondjuk a gyümölcsök sosem izgattak,anélkül kibírom.Ja és kenyeret sem eszem hétfő óta.

Szóval próbálkozom:)


üdv

Eszter

59. flo
2004. márc. 4. 15:02

Szia Eszti! FLO: Nem vagyunk profik! Egyszerüen közös célért gyültünk össze Hoxa jóvoltából!Vedd meg az Atkins könyvet,ha túlsúlyos vagy ,mint mi. Mosolyogni fogsz olvasás közben ,mert magadra ismersz az evési szokásaidat illetően.Az Atkins lényegét pedig Hoxa össze írta.Az infókban megtalálod.Kezdj bele,de szkeptikusan nem lehet.Ehetsz minden húst,minden halat,tojást. Később gyümölcsöket, magvakat.Viszont le kell mondani egy-két természetellenes dologról amitől jól meghíztunk!


2004. márc. 4. 14:32

Én nem bizonytalan vagyok hanem szkeptikus.Feltételezem nem én vagyok az egyetlen.És nem ezzel a módszerrel szemben hanem úgy általában minden fogyókúrás módszerrel szemben.És azt gondolom hogy akaraterő MINDEGYIKHEZ kell,és igazából tökmindegy hogyan csinálod csak azt tartsd be.Ezt én is tudom.

A kérdésem nem is erről szólt.

Hanem arról hogy ez hogy válik be.


De azért köszi a hozzászólást.


üdv


Eszter

57. mrsmihaly (válaszként erre: 35. - Pampi)
2004. márc. 4. 14:23
Szia! Olvasd vegig az info alatt talalhato összes informaciot. Utana HA elhataroztad kemenyen hogy belevagsz a fogyokuraba, CSAK akkor tedd.A soraidbol kiolvashato a bizonytalansagod a fogyokuraval szemben.Halgass ram, es ne kezd el!!!! Nem fog sikerülni vegigcsinalni. Nagy akarateröre van szüksege az ember lanyanak. Imadom a sok gyümölcsöt, es a sütemenyeket. Addig amig nem erett meg bennem, hogy valtoztatnom kell az eletemen, addig nem kezdtem el fogyokurazni. Ne varjad el, hogy most MI itt elkezdjünk meggyözni, az ellentabor meg lebeszelni Tegedet. Döntsed el magadban, hogy mire vagy kepes, es mitt valalsz.Ha vegig olvastad az info alatt talalhato fazisokat, es ugy erzed hogy ez NEVETSEGES, ne vagjal bele.Etkezzel tovabbra is, ahogy eddig tetted. Itt mindenki maga küzd meg a merleg ellen, es mit nyer?? Azt döntsed el salyat magad :-)))))
2004. márc. 4. 14:14

Kedves Mindannyian!


Látom itt a legtöbben profi felhasználók, ill. fogyók,gondoltam elmondjátok hogy is van ez?

Az elején úgy tűnt számomra hogy ez egy igen jó módszer, mi több határozottan bíztatóbb a többinél.Ehetek ihatok,nem éhezek mégis fogyok....aztán elkezdtem számolgatni.Egy átlagos paradicsom(amit imádok s amit eddig light-osnak hittem)5 gr ch-t tartalmaz,r-go megehetek belőle 4 db-ot,hogy a hőn áhított 20 gr bevihető ch-t teljesítsem?Ez nem tűnik túl vonzónak.....vagy egyek tojást tojással és akkor kereten belül vagyok?Én szeretem a zöldségeket.Nagyon.

Viszont a húsokat kevésbé.A szárnyasokat csak csak,de hurka és társai...hát nem tudom.


Ti ezt hogy oldjátok meg,hogy ne kelljen örökösen számolgatni(itt is),és ne kelljen húst hússal enni stb?


Előre is köszi


Eszter


Ui:amúgy a fogyás rém vonzónak tűnik(hát persze:),nem tudom 4-5 kg minuszra mennyi időt kellene áldoznom??

55. Vica
2004. márc. 4. 12:01

Kedves Hoxa és Kedves Fórumozók!

Olvasgatva a fórumokat az jutott eszembe, hogy talán felvállalná valaki (összeolvasgatva az információkat), hogy az egyes szakaszokra legalább egy hetes időtartamra "tudományosan" kidolgozott étrend-mintát állítana össze. Szerintem főleg a kezdőknek nagyon jó lenne, ha egy hozzávetőleg minta rendelkezésre állna. Gondolom ez elég nagy munka, de talán van valaki közülünk aki már összeállított ilyen mintát és szívesen közreadja. Olyan aranyosak és aktívak vagytok, hogy biztosan össze lehetne ezt hozni.

54. flo
2004. márc. 1. 22:41

SZiasztok csajok! Nem fontos ugyan,de miután már bünbe estem a diétám alatt ,de vissza álltam rá ,kiváncsi vagyok hogy lipolízisben vagyok vagy nem? Lakmusz papírt vennék,de hol lehet kapni?



53. hoxa
2004. márc. 1. 17:03

Szia Pampi!


Na, hogy állsz a "zöldfűlűséggel"? Pirosodik már? :))


Hoxa



52. hoxa
2004. márc. 1. 09:31

meilen:

Szia Meilen!


Bocs, hogy csak most válaszolok, de el voltam havazva.

Mivel, ha jól látom regisztráltad magad, ezért a hozzászólás előtt bekéri a beceneved, majd a beceneved és az emailben kapott jelszót.

Jövő hétre már új honlappal készülök, mert nekem sem tetszik ez a fórum megoldás, addig sajnos ilyen :(

Az új honlapon egyszer kell majd belépni, és a hozzászóláskor már nem kér többször jelszót.

Addig kitartás :)))

Hoxa



51. Timus
2004. febr. 27. 08:28

meilen:


Szia! Igen tudok segíteni. Lemész a lap aljára és a témákra ráklikkelsz, akkor megjelenik az összes téma és bele tudsz menni másikba is!



50. meilen
2004. febr. 27. 08:08

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abba, MIÉRT CSAK EHHEZ AZ OLDALHOZ TUDOK HOZZÁSZÓLNI??????????

különben a fogyi egész jól megy 3 kg minusz.



2004. febr. 26. 15:53

meilen: Minden elismerésem a Tiéd! Neked akkor nem sok újat lehet mondani a fogyókúráról..)))



48. meilen
2004. febr. 26. 14:46

Szia Jucus!

Szóval 1 évig jártam akkupunkturás kezelésre hetente 3szor.

napi 600 cal volt az adag.

Igazából most sem hagytam abba, de már csak hetente egyszer megyek.

600 calba sok minden belefér ha jol csinálja az ember.

10 kgt akarok még fogyni.

már kettő lement. és ellentétben azzal amit mondanak én minden reggel rá állok a mérlegre, hogy lássam az eredményt. ez doppingol, vagy arra sarkall hogy jobban visszafogjam magam. (digitális mérlegem van.)

és nagyon jo érzés hogy már 44-es bugyit vehetek.

a párom a 42-es tangát szeretné rajtam látni:))))))))))



2004. febr. 26. 13:58

Ildiko: A HOXA honlap elején ne a fórumba lépjél be, hanem menjél a lap közepére és akkor ott fel van sorolva az első fázisban ehető kaja. A paprika kis mennyiségben szerintem ehető. (én legalább is ettem)



46. Ildiko
2004. febr. 26. 13:42

Jucus: Szia szia. Egy kerdesem lenne: Az elso fazisban is fel lehet hasznalni azokat a repteket-finom papikra gondolok itt amelyek le vannak irva a Atkins receptek kozott -ben????? Mar egy kicsit beporogtem e-sok bongeszesbe itt az atkinson dieta-kozott. Kosz elore a választ.



2004. febr. 26. 11:13

Ildiko: Jó felé egerésztél, hogy ránktaláltál itt nem kell szényelned semmit mi mindannyian egy célért kűzdünk, hol így, hol úgy sikerül. KITARTÁS és azonnal kezd el, ne tanakodjál.



További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook