Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy zöldfülű kérdései az atkinsről fórum

Egy zöldfülű kérdései az atkinsről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
284. molntak (válaszként erre: 283. - Audrey77)
2004. ápr. 4. 13:35
Igen lehet, de számold a cht.
2004. ápr. 4. 13:26
Sziasztok! Még csak egy hete csinálom (-3 kg) de nem tudom lehet-e atkinses édességet enni. Még nem mertem, mert nem tudom szabad-e az első szakaszban, nehogy megálljon a súlycsökkenés!!!(Nagyon el lennék kenődve)
2004. ápr. 2. 15:47

Szia Sellő!

Igen, én szűztea /zöldtea/ ill vöröstea kaps. is szedem.

Nem tudom h lehet e mert eddig senki sem tudta akit kérdeztem.

Amikor szedem rendben van az emésztésem.

Az elején nem szedtem.Heti 1 x tudtam nagywczni.

Sajna!Én szedem és kész.

Pussz

2004. ápr. 2. 13:18

Hi Mindenki!


Köszi Bodza az infót, utána néztem egyébként a könyvben, mégegyszer hogy mégis mit és mit nem, de választ most sem találtam benne, tehát azok amik tiltó listán vannak azok miért is, bár a Ch-táblázat alapján akár egyértelmű is lehetne, de mégis, ha kordában tartom a 20 grammot, akkor akár még vétkezhetek is? Vagy netalántán egyébb okok miatt nem lehet azokat enni, a könyv alapján ez nyitott kérdés marad. Akinek sok a hús, anna kajánlom anegatív kalóriákat, melynek során összetett szénhidrátokat kell enni, melyek elégetéséhez a szervezetnek több energiát kell felhasználnia, mint amennyit nyer belőlük, alapvetően ehetsz akármennyit a megengedettekből, de, most jön a de, nem ehetsz húst és semmi zsírt!

De hatásos, 3 hét és 8 kilo!!! De nyista husi, amire per pillanat nem bírok ránézni!

2004. ápr. 2. 08:14
Az első három hétben én sem ittam kávét, de azóta iszom, mert nagyon hiányzott. Igaz lassult a fogyás, de azt hiszem az egyébként is lassult volna. Így nincs lekiismeret furdalásom.
279. molntak (válaszként erre: 278. - F1dcbad22d)
2004. ápr. 2. 06:41
Mi is iszunk light colát és kávét is persze szért nem 2 litert naponta.
278. f1dcbad22d (válaszként erre: 272. - Kiki)
2004. ápr. 2. 00:28

Én 13 kilótfogytam héthét alatt, és végig ittam light colat és kávét.

De ez egyénileg változik szerintem.

277. Bodsa (válaszként erre: 276. - Oszi1113)
2004. ápr. 1. 23:51

Szia Oszi1113 :)

Ez egyszerű, azért nem mert akkor nem fogyni, hanem hízni fogsz! ;)

Az Atkins arra épül, hogy a zsíros étel bontja le a felesleges zsírt, ez a ketózis folyamata. A szervezet a szénhidrát segítségével köti meg a zsírt. Tehát, ha eszel 1 nagy szelett zsíros sült husit, vagy zsíros sajtot, netán tejszínhabot eszel, nem hízol, de csak ha nincs jelen szénhidrát, ill a megengedett min. mennyiség. Tehát ha bevágsz 1 husit és még mondjuk hozzá tiltott dolgot, akkor sajnos az le is fog rakódni, tehát hízol!! És ez véresen komoly. Még 1 kiflicsücsök is 1 hétre hátravetheti a fogyid, tehát okosan kell csinálni. Ha a következő fázisba lépsz, akkor kibővül majd a skála.

(1-2 kivétel akadhat, amit alkalom adtán belerakhatsz a diétába, bár tiltott lenne, ez pl a levesben 1 nyúlkfarknyi répa, natúr joghurt, kicsi túró, de persze mindent csak a 20g-os határon belül, és érzéssel;)

Sok sikert!

Bodsa :)

2004. ápr. 1. 23:28

Hi Mindenki!


Mint zöldfülü, érdeklődnék, a tiltott cuccokat miért nem lehet enni, inni az első fázisban, illetve, ha betartom a 20g ch-t, akkor sem fér bele?

275. Sellő
2004. ápr. 1. 11:24

Két nagyon fontos kérdésem lenne!

Mi a legjobban bevált vitamin amit szedtek?

Valaki issza/itta e a zöld tea kapszulát a diétával együüt? Szabad?

Köszi,

Sellő

274. susu
2004. márc. 31. 19:39
köszi, de arra gondoltam, hogy a tea=koffein, nem akartam kockáztatni, de most kipróbálom.
273. b03af8937b (válaszként erre: 270. - Susu)
2004. márc. 31. 19:02

SUSU

A vizet próbáld meg ízesíteni: egy gyenge tea vagy egy kevés citromlével ízesített limonádé édesítővel sokkal elviselhetőbbé teszi az egészet.


272. Kiki
2004. márc. 31. 17:16

Sziasztok!

A párommal közös erővel 2 hete csináljuk a diétát. Nem tudtunk lemondani a light coláról. Elvileg cukormentes. Fogytunk mindketten én 4, a párom 6 kilót ez idő alatt.Mondjuk én ezt keveseltem, lehet ez a koffein miatt? Mit tudtok erről? Vagy ez nem is kevés? Köszi

271. Hoxa (válaszként erre: 270. - Susu)
2004. márc. 31. 16:38

Ricotta:


Atkins táblázat szerint:

ch tartalom 100 grammban 1,9. Szóval nem tabu :)


270. susu
2004. márc. 31. 15:00

Köszi Sellő.Először kb. két hétig nem volt ezzel gond, de most "hányok" a víztől.

Segítsetek, hogy a ricotta túróban mennyi ch van mert én 13-at olvastam ki a táblázatból és ha ez igaz akkor az nekünk nem tabu?

269. Sellő
2004. márc. 31. 14:54

Szia Hoxa!


Köszönöm a választ. Először nagyon becsületes szeretnék lenni, de ez lehet hogy idővel változik :) Még csak az első napomnál tartok - sok érdekes nem történt.


Susu - én a sok hústól gondolom de vedelem a vizet pedig én sem iszom eleget :)

268. susu
2004. márc. 31. 14:49
Ti hogy tudtok meginni 2 l vizet?Én egyébként helytelenül mindig kevés folydékot kívánok, de most megerőszakolom magam és megiszom ha addig élek is.Nem gondoltam, hogy a fogyókúrában ez lesz a legnehezebb dolog.
267. Hoxa (válaszként erre: 261. - Sellő)
2004. márc. 31. 09:30

Szia Sellő!


Én is volti majonézt használok, a hellmannstól a kék fedelest, abban van a legkevesebb ch az eddig vizsgáltak közül, bár cukor ebben is van.

Ennyi nekem belefér, úgysem eszem belőle túl sokat.


A bolti husiknál mindig a címkéket olvasgatom. Ne ugorj be az -óz végű szavaknak, azokat és a szőlőcukrot kell kerülni. Lehet találni olyat, amiben nincs (vagy legalábbis a címkén nem találtam)


Hoxa

266. Ancsi
2004. márc. 30. 22:28
Azt hallottam, hogy csak akkor indulnak meg a kilók, ha zsírosat eszem, na meg azt is , hogy naponta csak 800 kcl-t lehet enni. Most mi az igazság, hogy csináljam? Kérlek szépen segítsetek, csaknem 16 kg-től kéne a fürdőruha szezonig megszabadulnom. SEGÍTSÉG!
265. liza
2004. márc. 30. 20:49

Tud-e valaki olyan boltot, ahol az Atkins féle sütőkeveréket lehet kapni? És mi ez valójában, mert a könyv nem írja le? Olyan mint a liszt? Élesztőt lehet-e használni az Atkins során? Csinálhatok-e pl. kenyeret a kenyérsütő gépemmel?

Köszi: Liza

264. Ancsi
2004. márc. 30. 20:46
Sziasztok, tegnap kezdtem el az egészet, és kéne egy kis segítség, hogy mit lehet enni az első szakaszban, ja meg naponta hányszor!
263. Sellő (válaszként erre: 262. - Edit)
2004. márc. 30. 13:51

Köszönöm Edit és olvastam gratulálok az eredményeidhez :)

Majd meglátom ha nem bírok magammal csinálok majonézt de azért jó hallani hogy ha szakad akkor azért azzl is lehet fogyni :)

További sok sikert!

Sellő

262. edit (válaszként erre: 261. - Sellő)
2004. márc. 30. 13:25

Szia Sellő! Én pl ha sietek bizony bolti majonézt használok.

A piaci husi sem biztos hogy ok. Inkább azt az elvet követem, hogy nem eszek felvágottfélét,virslit stb, abban lehet mindenféle, inkább magam sütöm a húst. Legfeljebb ha szimpi sonkát találok, ami nem úgy néz ki mint a parizer, azt veszem meg.

261. Sellő
2004. márc. 30. 11:03

Sziasztok!


Szeretném elkezdeni így a Zöldfülüek kategóriába tartozom. Szeretnék segítséget kérni abban hogy egy két naiv kérdésemre válaszoltok.

Pl mindenki otthon készíti el a majonézt mert a bolti tele van cukorral és az eleinte Tilos?

Továbbá mindenki piacon vásárol mert a bolti tartósítószeres husik szintén cukrosak.

Nagyon megköszönöm ha valaki nem hagy kétségek között :))


Köszi

Sellő

260. d53ebb41c7 (válaszként erre: 172. - 86a9cee13d)
2004. márc. 26. 08:01

Ezt Te érzed a legjobban nehéz tanácsot adni.

Mozgás, kor, anyagcsere ellnállást, insulinérzékenység befolyásolja a súlyleadást.

Ha birod és sikereid vannak akkor lehet tovább lépni és igen lassan emelni,5 vagy 1o gr-mal.Öt kg-os fogyás már nagyon látszik és érzed mérleg nélkül is.Lassan apró léptekkel szabad előrehaladni.

259. molntak (válaszként erre: 128. - Lbj)
2004. márc. 25. 22:52
Térjek át a másodikba? Dehát ez még csak a 2 hetem. Nem túl korai az? A centiket mértem abból nem lehet valahogy kilót számolni? Túl sokat kérek?
258. Hoxa (válaszként erre: 170. - 86a9cee13d)
2004. márc. 25. 22:49

Húha, hogy bírtad ki, hogy nem mérted magad?

Szerintem nyugodtan áttérhetsz, legalább kikalkulálhatod, mekkora az a ch érték, aminél kevesebbet kell enned naponta, hogy az utolsó kilókat lassabban add le és visszatérhess lassan az Életbe :)

257. molntak (válaszként erre: 124. - Hoxa)
2004. márc. 25. 22:46
Összesen kb 15 kg ot akarok leadni de nem tudom mennyit adtam le csak a centiket. Tanács?
256. Hoxa (válaszként erre: 123. - Nacsaj)
2004. márc. 25. 22:41

Attól függ, mennyi a leadni való kilóid száma.

A másodikba akkor érdemes lépni, ha már csak 15 kg, a harmadikba pedig akkor, ha már csak 5 kg.

255. molntak
2004. márc. 25. 22:34
Hoxa mikor kell tovább lépni a 2 fázisba és meddig lehet az elsőben maradni?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook