Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
472. ab61752c45 (válaszként erre: 464. - Channa*)
2018. aug. 23. 08:41
ez kicsit más tészta,hitelre vettem a hűtőt.mondtam nekem nem kell hitelkártya,mégis küldtek.alig vártam,hogy kifizessem,mindig a hitelkártya oldalra írták a törlesztőket.mikor telefonáltam,azt mondta a nő,hogy vezessem egybe őket,úgy fizessem az utolsó részletet.amikor lemondtam a kártyát,nagyon sajnálkoztak,de még fizessek x forintot.na felejtsetek el végleg,hogy én még egyszer ilyenbe belefutok.a másik áruház sokkal rendesebb volt.
471. Piroska52 (válaszként erre: 469. - Forrest2010)
2018. aug. 23. 08:40

a barátnőm esett bele olyan hibába,hogy jelzálogot tetetett a házára,hogy segitsen az egyszem lányának,

igen ám,de azok egy idő után nem fizették a kölcsönt,

az ismerős aki a bankban dolgozott ,szólt hogy nagy baj lesz,mert nincs fizetve a kölcsön,

akkor derült ki,hogy már egy ideje nem fizetik,és hagyták volna,hogy elárverezzék a házat,az anyjáék feje fölül,

és a pláne,hogy még ők voltak felháborodva,mikor szóvá tették a dolgot,

nos ilyen is van,

én imádom a gyerekeimet,de nincs az a helyzet,hogy kockára tegyem a házat a fejem felől,

470. forrest2010 (válaszként erre: 468. - Alidamolnar)
2018. aug. 23. 08:38

hát ez a lehetőség sokkal emberibb , mint milliók megfizetése után az utcára kerülni :) talán még az is elviselhetőbb pl 1 önkormányzati lakásnál , h kisebbe költöztetik ! de mégse az utcára ! tartozás miatt , de azt azért mégse fogom fel h volt amikor milliós tartozást engedtek felhalmozni :( !


éppen tegnap este volt az egyik adón , h gyűjtenek iskolacsomagra gyerekeknek :( megszólaltattak 1 nőt / káromkodtam is 1 cifrát !!!! / 7 gyereke van 3 iskolás , 3 óvodás . 1 csecsemő........ hogy merészel ? 1 ilyen nyomorult helyzetben élő ? ilyen felelőtlen lenni ?!!!!!

469. forrest2010 (válaszként erre: 466. - Piroska52)
2018. aug. 23. 08:30
valamikor hajdanán ..... amikor a lányunk építkezett megkérdezte tőle 1 régi osztálytársa , miért nem vesz fel hitelt ? előbb beköltözhetne :) nem lett volna olyan keresete , amiből tudta volna fizetni a hitelt ! így viszont , ha valamennyi pénz összejött azt lehetett a házikóra rákenni , segítettünk , ahogy tudtunk :) de szerencsére a gyerekünk nem volt olyan felelőtlen h megkockáztatta volna :) az én szüleimnek nem volt gyereke rajtam kívül és hiába h ők elváltak , mindketten úgy gondolták , h ami ottmarad utánuk az egyik unokának majd jó lesz ! mert ilyen lakást v házat..... sem szabad felélni , kifolyni hagyni a kezünk közül :) viszont abba + soha nem mentem volna bele , h a fedelet a fejünk fölül kockáztattuk volna 1 jelzáloggal ! :( olyanokat is ismerek , akinek így úszott el a feje fölül a fedél......
2018. aug. 23. 08:26
Nem olvastam végig, viszont van egy rokonom, nekik valami vagyonkezelő akármicsoda felajánlotta (hivatalosan keresték meg), hogy megveszik a lakást (bedőlt devizahiteles), és ők tovább bérelhetik. Így vannak már kb. 4 éve, de legalább nem vágták ki őket. Ami érdekes, hogy nem mindenkit keresnek így meg, nem tudom, ez mitől függ. (Kolleganőmék házában is lakik így egy család, hogy minden maradt a régiben, csak éppen már bérlik a lakást, de semmi látványos dolog nem volt). Mondjuk pont elég ez is, nem azt mondom, de mégsem kilakoltatás...
467. forrest2010 (válaszként erre: 464. - Channa*)
2018. aug. 23. 08:22
jogos ! :(
466. Piroska52 (válaszként erre: 462. - Forrest2010)
2018. aug. 23. 08:15

ebben igazad van,

minden fityfenére szaladnak kölcsönért,

régen rossz,ha egy vagy két gyereket csak hitelből lehet elinditani iskolába,

vagy hitelből megy nyaralni,ha nincs pénzem rá nem megyek,

azt vissza is kell fizetni,

és az sem könnyű,akkor meg majd arra kell felvenni hogy a hitelt kitudják fizetni,

és,már benne is vannak egy ördögi körben,amibőlnem lesz könnyű kimászni,

465. Amaunet (válaszként erre: 463. - Forrest2010)
2018. aug. 23. 08:10
Természetesen más a gazdasági környezet, más mértékűek a kamatok. Ez logikus, nem?
464. Channa* (válaszként erre: 462. - Forrest2010)
2018. aug. 23. 08:08

Ezek után biztos vagyok benne, hogy az általad is említett emberek, akikre hat a mézes-mázas banki rátukmálásos hirdetés, azok nem csak hitelt vettek fel sokat, hanem tele van a lakásuk rengeteg kólával, Barbival, csipsszel, sörrel, kozmetikumokkal, stb., mert ugye azok is olyan hirdetések/reklámok, hogy az ember rohan és már veszi a 100. Barbit, mert milyen édesen játszik vele a két kislány a reklámba...


Most te ismét arról beszéltél mint mondjuk én vagy még egy páran: az emberi felelőtlenségről!

Ha valaki azért vesz fel hitelt, mert mézes-mázasan rátukmálták egy reklámon keresztül, akkor neki vajon felelős döntése volt, amikor felvette a deviza hitelt?

463. forrest2010 (válaszként erre: 459. - Amaunet)
2018. aug. 23. 08:07
lehet ? h tényleg van abba nem kevés igazság ? h pl. az OTP sokkal kedvezőbb feltételekkel ad hitelt akár Romániába .....is ?! / nem klappol a hasonlat :( de kb . mint ahogy osztrákoknál , németeknél a piszok drága magyar téliszalámi is " óccsóbb " ! ? mint itthon ?
462. forrest2010 (válaszként erre: 460. - Channa*)
2018. aug. 23. 08:01
Kedves Channa ! tényleg vettünk fel 1x hitelt 39 éve , mert tényleg nem volt pénzünk építkezésre :( de mivel lakni kell ! és ez az első és a legfontosabb h fedél legyen a család feje felett :) hát másokat követve mi is megpróbálkoztunk , mert ez 1 utolsó pillanat volt :) és nekünk még mázlink volt :) azután mindenre előbb összeraktuk a rávalót , h ne legyen hitel hitel hátán ! soha többé nem vettünk hitelre semmit ! mi azt az egyet tudtuk fizetni , mellette volt más :) ilyen olyan közmű-fejlesztésekre a pluszpénzek , plusz fizetnivalók :( de.......ismerek olyan családot is , akinek azért úszott el a fedél a feje fölül , mert teméntelen hitelt felvettek ! mindenre , bútorra-autóra-nyaralásra........végül úszott a házuk v 20 éve kénytelenek bérelni valami lakhatót a fejük fölé :( régen azért a bank nem engedett ennyi féle hitelt felvenni se !! a rengeteg idióta hirdetést látva én bizony mézes-mázas tukmálásnak érzem a bankok ajánlatait :( nyaralásra-iskolakezdésre-lakásra-bútorra-autóra..........
461. Channa* (válaszként erre: 458. - Bözsi néni)
2018. aug. 23. 07:55

Én tényleg nem fogtam fel:D

Elvek: milyen elvek?

Na, pont ez szokott a probléma lenni. Nem hinni kell abban, hogy ki tudja valaki majd fizetni az adósságát, hanem tudni kell a jelenlegi helyzetből kikövetkeztetni.


Előre elnézést!


Aki 3 műszakban dolgozik operátorként egy gyárban minimálbérért, és nincs olyan végzettsége, amivel x időn belül beülhet egy jól fizető munkakörbe, az milyen elvek alapján döntötte el, hogy majd ki tudja fizetni a 200 nm-es házra felvett milliókat?

Na, amikor ezt így végig gondolja valaki, akkor kell az elveit/hitét bevetni, és tudni, hogy nincs lehetősége többet keresni, így nem is veszi fel a hitelt.

460. Channa*
2018. aug. 23. 07:48

Tényleg nem értek sok mindent!:D


Köztük azt sem, hogy ha ilyen sokan tudni vélitek, hogy a bankárok gengszterek, rángatják a kamatot, előre tudják, hogy mely hiteleket fogja bedönteni, tisztességtelenek, és már nem is emlékszem, hogy miket írtatok, akkor miért is kell velük üzletet kötni? Mért vesztek fel hitelt tőlük? Miért tartjátok náluk a pénzeteket?

Mert ugye azért megteszitek? Gondolom itt legtöbben vettek fel bármilyen hitelt, és vajon honnan tudjátok, hogy nem a tieteknél tervezik a bedöntést? Honnan tudjátok, hogy nem a ti hitelből megfinanszírozott ingatlanra fáj a foguk? Mézes-mázosan rátok tukmálta a hitelt (nem azért, mert nem volt pénzetek lakásra), és már fenik a késüket, hogy beköltözhessenek a házatokba:DDDD


Na, ebben most volt egy kis gúnyolódás.

459. Amaunet
2018. aug. 22. 23:53

Akkor nagy baj van, mert a világon mindenütt így hiteleznek a bankok (az EU-ban biztosan).

Hiszen nagyon sok banknak Még az OTP-nek is vannak külföldön is kirendeltségeik.


Kivéve persze a rezsim országokat.


Nem lehet, hogy a világgal van bajod?


.

2018. aug. 22. 23:43

Kár, hogy fel sem fogtátok, hogy nem a bankrendszer működéséről hanem elvekről beszélek.


Ha egy rendszer hibás, akkor hiába gúnyolódtok. Persze gúnyolódni mindig könnyebb, mint megérteni valamit.

2018. aug. 22. 23:39
Hát lopni meg hazudozni valóban sokkal jobban tudnak.
456. michelle.r (válaszként erre: 447. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:32

Miért nem interpellálsz a jegybank elnökénél? :DDD Ennél plasztikusabban már nem lehet elmagyarázni. Értem én, hoy xar a rendszer, de nem a bankok rángatják a kamatokat.


A boltban is pont ugyanez történne, ha elég sok időbe telne a polctól a kasszáig eljutni ;) Gondolod, ha az áfa 27 helyett 37%-ra emelkedne, a pék benyelné a veszteséget?

455. Channa* (válaszként erre: 453. - Globus)
2018. aug. 22. 23:27
Megnézhetnék itt sokan:D
454. Channa* (válaszként erre: 450. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:26
Nem tudom miért kellene a kedvedért nekem bármit elismernem?
453. globus
2018. aug. 22. 23:25
Láttam pár éve egy külföldi készítésű rajzfilmet, ami viccesnek tűnik elsőre, valójában felvilágosító jellegű. Bankrendszer működéséről szól.
452. globus (válaszként erre: 447. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:22

Ez jó példa lenne, ha nem rövid intervallumra épülne. De ha pl. két évig bolyonganál, mire pénztárhoz érnél, közben igenis átárazhatják, és többet kell fizetni.

Vagy emlékszel arra a bizonyos taxisblokádra... akörül volt felzúdulás 100 ft-os kenyér miatt. 100 ft volt a lélektani határ, amit régesrég túlléptünk.

451. Amaunet (válaszként erre: 445. - Channa*)
2018. aug. 22. 23:18
Gondolom, az utolsó konzultációs kérdőíven, vagy Erzsébet utalvány osztásakor megkapták sokan az utasítást, hogy a bankokat utálni kell, mert a büdös burzsujok kamatot kérnek a pénz után.:D
2018. aug. 22. 23:16
Attól, hogy bankban dolgozol, még elismerhetnéd, ha valami alapjaiban rossz.
2018. aug. 22. 23:14

Újra mondom, a rendszer, a jogszabályok rosszak.


Nem szerződés az, aminek a feltételeit az egyik fél a másik kárára bármikor megváltoztathatja. Az színtiszta uzsora!

448. Channa* (válaszként erre: 447. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:10

Gondoltam, hogy megint én nem értek valamit:DDDD


A példád rossz.

A bank nem egy pékség! Össze sem lehet hasonlítani őket...

447. Bözsi néni (válaszként erre: 442. - Channa*)
2018. aug. 22. 23:07

Nem vitázom, mert nem érted annak a visszásságát, hogy ez így nem szerződés, hanem uzsora.


Mit szólnál, ha pl. a boltban levennél a polcról egy árut, ami 1000 Ft, de a kasszànál már 2000 -et kellene fizetned? Vagy amennyi a bolt éppen kitalál?Tetszene egy ilyen rendszer? Mert a bankok ezt csinálják.

446. Amaunet (válaszként erre: 438. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:07

Bocsi, de butaságokat beszélsz.


Nem fogom leírni újra, hogy milyen lehetőségei vannak egy banknak, és mit nem tehet meg, mert a törvény nem engedi.

445. Channa* (válaszként erre: 443. - Amaunet)
2018. aug. 22. 23:05
Engem is érdekelne, de nem csak az, hogy ő hol szerezte, hanem másokéra is roppant kíváncsi lennék:D
444. Channa* (válaszként erre: 441. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:03

MNB középárfolyam. A bankok ettől eltérőt jegyezhetnek, de a MNB megszabta nekik, hogy milyen korlátokat kell betartaniuk.

Ha pl. az EURÓ MNB középérfolyam 300 Ft, akkor lefelé és felfelé is pl. 10 FT-al térhetnek el, azaz

A középárfolyam az egyik banknál lesz 302 Ft, a vételi 290 Ft, az eladási pedig 310 Ft, de pl. a vételi nem lehet 280 mert akkor már szabály ellenes.

A bankok azt sem tehetik meg, hogy nem foglalkoznak az MNB árfolyammal, mert nekik kötelező ezt alkalmazni. Ha az MNB azt mondja, hogy mától 1 EURÓ 500 Ft, akkor a bankok is ehhez képest számolnak.


Tehát, az MNB határoz meg mindent.

443. Amaunet (válaszként erre: 440. - Bözsi néni)
2018. aug. 22. 23:03
Te honnan szerzed az információid, az ismereteidet?:) Vagy nincs ilyen?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook