Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanjog, kilakoltatási moratórium fórum

Ingatlanjog, kilakoltatási moratórium (beszélgetős fórum)


16. F.Ildikó71 (válaszként erre: 15. - Havanesekutyus)
2019. jan. 2. 18:31
Eszközkezelős a lakás.Már kértem méltányosságot,de mivel 22-én kaptam a levelet és én 23-án irtam nekik még várom a választ.
2019. jan. 2. 18:08

Nem árverésen kelt el a lakásod? Mert ott van egy ilyen kitétel, hogy ha az új tulajdonos lakhatása nem biztosított, azaz nincs a nevén másik ház, lakás, akkor kirakhatják a régi tulajt a moratórium alatt is.

Ha az eszközkezelővel van valami nyányé, ott szerintem lehet egyezkedni és méltányosságot kérni.

2019. jan. 2. 17:54
Minden bíróságon be lehet menni a panasznapra ingyenes jogsegélyért.
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - F.Ildikó71)
2019. jan. 2. 17:54

Még írhat olyan is, akinek van teljes ismerete!

De mint látod, lec@rják a törvényt...

12. F.Ildikó71 (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2019. jan. 2. 17:52
Nincs olyan ismerős akihez ennyi mindent tudnék vinni.Na mindegy is nem tudom,hogy lesz,de nagyon bízom a moratóriumba,ezért is akartam itt olyan valakitől választ aki 100%-ban benne van,ért hozzá stb. Azért neked is köszönöm
11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - F.Ildikó71)
2019. jan. 2. 17:44
Ismerősöd nincs, akinél tárolhatnád? Lehet, el kellene szállítani, ahova mehetnél... de az drága, ha nincs ismerős. :(
10. F.Ildikó71 (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2019. jan. 2. 17:41
Oké az anya otthon elméletileg,de mi a fenét csinálok a sok holmival?Bútorok,ruhák,könyvek,mosógép,hűtő stb.Dobjak ki mindent?A gyerek most nyáron kapott szekrénysort(használt),hogy kezdte a sulit.Azt is dobjam ki?Ha eladom mennyi esélyem van másikat van mindenből?
9. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - F.Ildikó71)
2019. jan. 2. 17:36

Anyaotthont megérné talán megpróbálni. Hátha találsz másik lakást még.

De talán kapnál segítséget a belinkelt helyeken is. Bár annyira nem bízom én sem ebben... sajna nincs sok ok rá. :(

8. F.Ildikó71 (válaszként erre: 6. - Simple)
2019. jan. 2. 17:31
Ők csak Pesten vannak,azzal nem sokra megyek itt Szegeden.Az email meg 3 hét.Egyenlőre nincs annyi időm.Voltam családsegítőnél,de egyenlőre ők sem tudnak segiteni.
7. F.Ildikó71 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2019. jan. 2. 17:27
Van,de mint irtam 220km,azért itt mindent felszámolni és valahol újeletet kezdeni nem megy pikk-pakk.Rengeteg cuccot eladni sem megy máról holnapra.30 éve lakom a lakásba,ide született a kisfiam is így lelkileg sem egyszerű.Sulit lezárni,másikba beíratni,munkát keresni....szóval van feladat ezért kellene idő még.
6. simple (válaszként erre: 4. - F.Ildikó71)
2019. jan. 2. 16:23

Próbáld meg őket, hátha.


[link]

5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - F.Ildikó71)
2019. jan. 2. 16:22

Az a baj, hogy azt csinálnak, amit akarnak...Télen is. :(

Remélem, van hova menned!

4. F.Ildikó71 (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2019. jan. 2. 16:14
Igen ezt olvastam.Hivatkoztam rá megis azt mondta az ügyintéző,hogy ez ránk nem vonatkozik.Szerintem nincs igaza,de mégsem vagyok nyugodt.
2019. jan. 2. 15:37
2019. jan. 2. 15:29

[link]

Ma hajnaltól ismét életbe lépett Magyarországon a kilakoltatási moratórium, ami azt jelenti, hogy november 15-től tilos tartozás miatt bárkit is az utcára tenni. A tilalom már a folyamatban lévő ügyekre is vonatkozik, egyetlen, minősített kivételt az ún. „önkényes házfoglalók” képezik.


A moratórium életbe lépése alkalmából A Város Mindenkié (AVM) és az Utcajogász ismét figyelmeztetett arra, a téli időszakban továbbra is problémát jelent, hogy a lejárt tartozással rendelkezőket sok helyen egyszerűen átminősítik „önkényesekké”, hogy november 15. után is el lehessen őket távolítani lakásukból. Azt is hozzáteszik, hogy ez a módszer „továbbra is jogellenes”.

2019. jan. 2. 14:55
Sziasztok.Van itt esetleg valaki aki tanácsot tudna adni kilakoltatással kapcsolatban?Zanzásítva a történet.Jan.10-én át kellenne adnom az az eszközkezelös lakásomat mert felmondták a szerződésemet(most nem részletezem mert hosszú)természetesen igy a tél közepén és kb 3 hét alatt nem tudok intézkedni az elköltözést illetően mert ahová mennénk az 220km.Azt mondta a hölgy aki intézi az ügyet az ingatlannal kapcsolatban,hogy ránk nem vonatkozik a moratórium,de azt nem.mondta miért.Viszont mindenhol azt olvasom,hogy csak azokra nem vonatkozik akik önkényes lakásfoglalók.Valaki tud valami biztosat mondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook