Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bíróság itélhet-e árverezést egy családiház nem kifizetett 10% -a miatt, abban az esetben is ha a családiház örökség és ketten örökölték? fórum

A bíróság itélhet-e árverezést egy családiház nem kifizetett 10% -a miatt, abban az esetben is ha a családiház örökség és ketten örökölték? (tudásbázis kérdés)

19. aggodalmas (válaszként erre: 16. - Gne2)
2011. aug. 29. 10:58

A szülők a lakást a fiuk házasságkötése után vették ,a fiuk nevére ,saját részükre haszonélvezettel .Ezt a lakást adtál el később és költöztek a fiú szüleihez ,ahol az eladott lakás árából építettek két kisszobát és felújítottak egyéb dolgokat .Válás után a volt feleség kiköltözött a lakásból és írtak egy szerződést hogy az szülők halála (vagyis az öröklés )után a ház eladásra kerül .Az örökölt rész (ketten örökölték)17,5 % -ban egyeztek meg,de az ügyvédnél mint utóbb kiderült az egész házra vonatkozóan írták a 17,5%-ot.Utólag meglehet támadni azt a szerződést arra hivatkozva hogy nem reális ? .Az összegben meg is egyeznének ,de kifizetni csak eladás után tudja a volt feleséget .Mi történik

ha mégis csak azt akarja hogy most fizesse ki ?Ha a válás után írt szerződést megtámadta azzal hogy a bírósághoz fordult semmissé vált-e a szerződés?

18. 4e7c752558 (válaszként erre: 1. - Aggodalmas)
2011. aug. 28. 16:13
Ha volt feleség bíróságra adja akkor csak pénzkövetelésként vagy közös tulajdon megszüntetése iránti pert indíthat. Ha jól értem akkor ebben az esetben közös tulajdon nincs, mert a férj örökölt, ha viszont pénzkövetelésként kéri a fizetési meghagyást (Mondjuk az egyesség alapján)akkor előbb munkabér, inkasszó, ingó és majd csak utána az ingatlan értékesítésének megkísérlése jöhet (fokozatosság elve). Ebben az esetben csak a férj tulajdoni hányada vonható végrehajtás alá.
17. 1675f7fe54 (válaszként erre: 15. - Aggodalmas)
2011. aug. 28. 16:05
amortizáció stb..
16. gne2
2011. aug. 28. 14:20

"Amiből felújították az a pénz is abból származik java részt amit az örös szülei vettek, nem kettőjüknek , csak a fiuk nevére(saját részükre haszon élvezettel )de mivel házasság kötés után vették már közös vagyon lett ." Ezt nem igazán értem... Most akkor pénzt adtak, vagy vettek valamit a fiuknak? A pénzt a fiú szülei adták, a saját házuk rendbehozatalára? Ezt a feleséggel elismertették?


A feleséget nem lehet kisemmizni, de szerintem a házból sok mindenre nem számíthat. Nem közösen szerezte a férjjel az ingatlant, hanem a férj örökölte. Hacsak nem tudja igazolni a feleség, (fizetése, felújításról számlák, stb.) valós számlákkal, hogy mennyivel nagyobb részt vállalt a közös fenntartásból és felújításból, mint a férj.


De amúgy a jogi fórumon biztosan segítenek. :)

15. aggodalmas (válaszként erre: 14. - 1675f7fe54)
2011. aug. 28. 11:27
Mik azok az " élet fenntartás" -ba bevonható dolgok ?
14. 1675f7fe54 (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 28. 10:37

nem:D ha apuci benyujtja a közös életfentartásba bevonható dolgokat.


Anyus elmehet a búsba:D ugyanis önmagáért beszél az ember akkor ha 10%-ért képes valakit igy meghurcolni:D

2011. aug. 28. 10:22

Szerintem ha árverezésre kerülne a sor, akkor elővásárlási joga van a másik tulajnak.


Ha az illető papírral tudja igazolni, hogy x összeget beletett, akkor jogosan követelheti, de akkor nyilván a legcélszerűbb, hogy jelzáloggal hitelt kell felvenni és nem árverezésre juttatni az ügyet.

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - 1675f7fe54)
2011. aug. 28. 10:19
Ha bizonyítani tudja, hogy tett bele pénzt, akkor bizony apuci köteles kifizetni! Családjogi törvény. És simán elárvereztetheti a ráeső részt. Max senki nem veszi meg.
11. aggodalmas (válaszként erre: 5. - Gne2)
2011. aug. 28. 10:16
Talán egy szobányi az egész , én nem vennék meg egy szobát senki házában .Hogy is van ez ?
10. 1675f7fe54 (válaszként erre: 9. - Aggodalmas)
2011. aug. 28. 10:15
Ha papirokkal nem tudja bizonyitani a felujitási ktg-et-precizen, el mehet a búsba a nénike.
9. aggodalmas (válaszként erre: 6. - Sziszi-szöszi)
2011. aug. 28. 10:12
A házra nincs tartozás.A két örökös már megörökölte a házat .Az egyik örökös benn lakott a ház egy részében azt felújította a a volt feleségével.Nem volt a nevükön .A volt feleség most kéri hogy amit ő bele fektetett az fizesse ki.Volt egy egyesség hogy eladás után lesz kifizetve de most beadta a bíróságra hogy most fizesse ki .Amiből felújították az a pénz is abból származik java részt amit az örös szülei vettek,nem kettőjüknek ,csak a fiuk nevére(saját részükre haszon élvezettel )de mivel házasság kötés után vették már közös vagyon lett .Talán így egy kicsit átláthatóbb ez az egész .Köszönöm hogy elolvastad és próbálsz segíteni .
2011. aug. 28. 09:59

Ha jól értem, nem banknak tartoznak, hanem ex-nek..

És simán csak a ráeső részt árverezik, akár lakottan is, csak tuti nem lesz, aki megveszi.

7. salabakter (válaszként erre: 5. - Gne2)
2011. aug. 28. 09:52
De igen,az egészet! Aztán a többi örököst kifizetik a fennmaradt pénzből.
2011. aug. 28. 09:49

Szerintem is árverezhet. De nem a bíróság, hanem a hitelt nyújtó bank. Gondolom, hogy a hitelt felvevő személy elhunyt, ezért a banknak van jelzáloga az ingatlanra. Azaz elsőbbsége van az örökösökkel szemben.


Én felhívnám a földhivatalt, hogy az adott ingatlanra milyen mekkora jelzálog van téve. Majd felkeresném azt (azokat) a bankot, és próbálnék egyezkedni velük. Azaz, egy befizetéssel (az a bizonyos 10%) jelzálogtalanítható az ingatlan, és akkor már indulhat az örökösödési eljárás.


Érdemes elolvasni a hitelszerződést is, abban minden részletesen le van írva.


Ha az elhunytnak volt életbiztosítása, akkor a családtagok kapnak pénzt, és talán abból rendezhető az a 10%-nyi hitelhátralék.


Sok sikert!

5. gne2
2011. aug. 28. 09:44
A háznak csak azt a részét árverezhetik el, ami az adós tulajdona. (Pl. 1/2, 1/8, stb.) A többi részt nem.
4. kisj
2011. aug. 28. 09:42
szerintem igen, mert nem a 10%-on van a hangsúly, hanem a ki nem fizetetten
2011. aug. 28. 09:40
Ha valaki tud segítsen ! Az egyik örökösnek van tartozása az ex-e felé a saját része 17,5 % -val.Kifizetné ha eltudnák adni ,de most nehéz eladni egy nagyértékű házat .Hitelt nem szeretne felvenni.
2011. aug. 28. 09:35
Nem értem teljesen.
2011. aug. 28. 09:33
A bíróság itélhet-e árverezést egy családiház nem kifizetett 10% -ka miatt, abban az esetben is ha a családiház örökség és ketten örökölték

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook