Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
322. Smirnoff (válaszként erre: 320. - Magdalénia)
2018. aug. 22. 00:29
Én azokra értettem, amit Channa írt, a p.ü.-i ismeretekre. Hasznosabb, ha valaki a fogalmakkal, szabályokkal tisztában van, mintha egyszerűen csak gondol egy nagyot és onallot, miközben gőzerővel sincs az alapokrol.
321. syria (válaszként erre: 233. - Unom)
2018. aug. 22. 00:06
Nem is róluk írtam, hanem a mai generációról, akik nagyon kevés munícióval fejezik be a tanulmányaikat. Több tucatnyi osztálytársammal együtt használható tudást kaptunk, helyt is tudtunk állni, de még a két fiam is. (Az egyik szintén programozó, informatikus, ha másik kutató vegyész.) Lehet szidni a régi oktatást, ám volt 8 év jobbítani. S mi történt? Még inkább sz.rrá tették és teszik.
320. Magdalénia (válaszként erre: 317. - Smirnoff)
2018. aug. 21. 23:54

"meglévő rendszer ismerete"

90-ig ismertük, azóta követhetetlen. Közelebb van a káoszhoz, mint a rendhez, ezért lehet a zavarosban nagyobbat kaszálni.

319. Magdalénia (válaszként erre: 306. - Channa*)
2018. aug. 21. 23:45

Ha szemezgetünk mindenre találunk példát, de ellenpéldát is.


Ha minden rendben van a bankok körül, ahogyan írod, akkor pl.Horvátországban hogy-hogy semmissé nyilvánították a devizahiteleket?! Esetleg mégis van alapja ennek a bundaügynek?


Háríthatjuk a mindenkori kormányunkra, de azok is a banktól függnek, mert hitel nélkül bedőlne.

318. Amaunet (válaszként erre: 289. - Unom)
2018. aug. 21. 21:46

Nem érted, ugye? A rendeleteket, amely a bankok működését szabályozza, a teendőit meghatározza az MNB, azon túl a kormány alkotja meg.

Szerinted semmi köze a szavazáshoz?

317. Smirnoff (válaszként erre: 316. - Unom)
2018. aug. 21. 20:29
Ilyen témában nem feltétlen az önálló gondolat a leghasznosabb, inkább egy meglévő rendszer ismerete.
316. unom (válaszként erre: 315. - Channa*)
2018. aug. 21. 20:20

Tévedsz, nem is kicsit.

Látszik, hogy se kritikád, secönkritikád nincs. Nem csak ebben a témában.

Feltételezem, a banji programokhoz értesz, de ettől nem leszel bennfentes. A devuzahitelekhez annyi közöd van, mint a takarítónőnek, így a felelősséged is annyi, szerencsédre.

Ha olvasok tőled egy önálló gondolatot lehet, változik a véleményem.

315. Channa* (válaszként erre: 311. - Unom)
2018. aug. 21. 20:03

Az írásaidból egyértelműen kitűnik.

Elnézést! Látszik, hogy közöd nincs ehhez a szakmához, ahogy itt sokaknak szintén.

Azt sem tudjátok, hogy mitől függ az árfolyam, azt sem tudjátok, hogy működik egy bank, milyen szabályokat kell betartania és milyen adókat kell fizetnie. Olyan mintha sosem hallottatok volna az MNB-ről vagy régebben a PSZÁF-ról. Nem tudjátok, hogy mi a feladata a kormánynak, ki alkotja a banki szabályokat, és gyanítom, hogy sokan még azt sem tudják, hogy mi a különbség a deviza és a valuta között...

Amikor ezen a fórumon azt olvasom, hogy a kártyámon van pénz, de nem tudom levenni, akkor visítani tudnék. Hát, hogy lenne a kártyáján pénz? Vagy sokaknak fogalmuk sincs, hogy mi a különbség az átutalás és átvezetés között. És azt sem, hogy mi a hatósági átutalás és még sorolhatnám, hogy bár a bankokban hülyék dolgoznak és kilopják még a szemeteket is, de legalább a legtöbbnek van fogalma ezekről....


Egyébként. ha bárki úgy érzi, hogy bank átverte a devizahitellel vagy bármelyik más termékével, akkor szépen fel kell jelenteni, illetve az ügyintézőt is fel lehet nyomni a főnöknél. Gondolom tudjátok, hol kell ezt megtenni....

314. Mezei Virág (válaszként erre: 312. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 19:35

Én nem is írtam, hogy a bankoké!

Azt bizony az MNB "haszontalanította".

313. michelle.r (válaszként erre: 310. - Fincsi5)
2018. aug. 21. 19:33
25 milliót kell megfizetnie a banknak a követelt 40 helyett.
312. michelle.r (válaszként erre: 309. - Mezei Virág)
2018. aug. 21. 19:31
Vagyis nem a bankok nyeresége, hanem az MNB-é.
311. unom (válaszként erre: 300. - Channa*)
2018. aug. 21. 19:28

Honnan veszed, hogy nem tudom?

Anno, mikor hitelt vettem fel, a banki alkalmazott, aku nem független ügynök, hanem az ügyfél felé a bank képviselője mindenáron rá akart beszélni a devizahitelre. Ha egy naivabb embert fog ki, aki hisz a bank becsületességében, simán rábeszéli. Ugyanis sokan vannak vele úgy, hogy a banki alkalmazott biztos jobban tudja.

A bankok hivatalis szövegét mondod, fel se merül benned más szempont.

310. fincsi5 (válaszként erre: 296. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 19:19
Ezt nem értem, mi az, hogy "kiengedi 25 millióért"?
309. Mezei Virág (válaszként erre: 297. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 19:17

A 283. hsz-ba beírtam!

Magukra költötte az MNB. Elvesztetteközpénzjellegét

308. fincsi5 (válaszként erre: 307. - Channa*)
2018. aug. 21. 19:15
Úristen.:(( Na persze, mert majd mindenkinek van legalább 1 devizás ismerőse, meg az ellenzék ezzel foglalkozik.
307. Channa* (válaszként erre: 305. - Fincsi5)
2018. aug. 21. 18:44

És érdekes, hogy mindenki a devizahitelekkel foglalkozik, holott ismerek sok olyan idős embert, akiket kilakoltattak az önkormányzati lakásukból, mert nem tudták fizetni a rezsit. Érdekes, hogy ez csak a jelenlegi kormány ideje alatt történt.

Az egyik ilyen nénit 1975 óta ismertem. Mindig dolgozott, de kevés volt a nyugdíja. Megkapta a papírt, hogy ekkor és ekkor ki kell költözni. Azon a napon megjelent a teherautó, amit az önkormányzat küldött. A néni nem engedte be őket, hanem felgyújtotta a lakást és kiugrott az ablakon. Természetesen az önkormányzat azt nyilatkozta a híradóba, hogy nem az utcára tették volna a nénit, hanem kapott volna egy alacsonyabb komfortfokozatú kisebb lakást. Na persze....

306. Channa*
2018. aug. 21. 18:40

És mesélek még...

Volt olyan, aki megfenyegetett, mert tudta, hogy bankos vagyok és azt akarta, hogy segítsek nagy összegű hitelhez hozzájutni a kedves ismerősét, aki szerintem egy megmosdatott hajléktalan volt, hamis papírokkal.

Nemet mondtam, így megfenyegetett, hogy tudja, hogy hol lakok és dolgozok figyeljek....Amúgy sem vagyok a protekció híve.

Ja, figyeltem, hetekig kísérgetett a férjem és a bátyám felváltva....

És hány olyan volt, aki hamis munkáltatóival felvette a hitelt, vagy megvette az autót, majd rámutatott az ügyintézőre, hogy tudta...Az ügyintézőt meghurcolták, azóta nem dolgozhat ilyen helyen:S



Remélem ennyi elégtétel megfelel.

305. fincsi5 (válaszként erre: 303. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 18:36

Ez nekem annyira kimaradt, én csak pislogtam, mikor mindenhonnan a bedőlés jött.

Látszik, hogy nem foglalkozom pénzügyekkel.


2 szomszédommal kezdődött, hogy felfigyeltem, gyerekeknek akartak segíteni.

304. Channa* (válaszként erre: 303. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 18:34
Simán, sőt! Minimálbérre is, ami ugye még most sincs annyi...
303. michelle.r (válaszként erre: 293. - Fincsi5)
2018. aug. 21. 18:32
Ha tudnád, hány ilyen történt! Kamu fizetési igazolások olyan kiegészítő jövedelmekről, amik csak papíron léteztek, és hasonlók. 200 ezres összjövedelemre simán bevállalták a 140ezres törlesztőt :S
302. PöttyösPanka (válaszként erre: 292. - Amaunet)
2018. aug. 21. 18:31

"Ha a kenyér ára felmegy 10 forinttal a péket fogjuk hibáztatni?"


Pontosan. A magyar olyan, hogy ha felmegy a kenyér ára, a péket okolja, mert meg akar gazdagodni a szemét.

300. Channa* (válaszként erre: 295. - Unom)
2018. aug. 21. 18:29

Kicsit több, mint itt sokaknak.

Azt sem tudjátok, hogy az árfolyam emelkedés volt a lényeg. Szidjátok a banki dolgozókat, meg mindenkit, csak magatokat nem, holott a pisztolyt tényleg nem tartott senki a fejéhez azoknak, akik belementek egy ilyenbe.

Nem tudjátok, hogy egy törlesztés miből áll, nem értitek a szerződéseket, csak pampogtok és hülyeségeket beszéltek. Ezért tartunk ott ahol, mert az ilyenekből van több. A tudatlanokból, felelőtlenekből.


És, hogy mindenkit megnyugtassak, igen, minden évben kapok jutalmat, minden hónapban időben megkapom a fizetésemet, ha túlórázok, akkor azt is kifizetik. A fizetésemből és minden bevételemből be van fizetve az összes járulék és adó is.

Ja, a devizahitel újraszámolásánál is kaptam túlóra pénzt, mert voltam olyan hülye, hogy még éjjel is dolgoztam, hogy jó legyen a deviza hiteleseknek.


Annak idején több embert megpróbáltam lebeszélni a deviza hitelről, de nem sikerült, mert kellett a lapos TV-re, utazásra, új autóra, meg századszor is fel kellett újítani a lakást, vagy a nem túl régi bútorokat feltétlenül ki kellett cserélni és nem volt elég a 100 nm-es ház, hanem 200 nm-es kellett, tetőtérrel, kertépítő által telepített kerttel. Hát ez van, most meg mások a hibások....

300. PöttyösPanka (válaszként erre: 284. - Channa*)
2018. aug. 21. 18:29
Hogy te ilyen közel vagy a húsos fazékhoz!? Tudtam én, hogy össze kellene barátkoznom veled. Hátha nekem is csurran-cseppen valami. Mondd csak, mire költötted a milliárdokat? XD
299. michelle.r (válaszként erre: 286. - 12d083b51b)
2018. aug. 21. 18:27
Ja, biztosan :DDDD IT-s, a banki szoftverek helyes működéséért felelős, nem hoz üzleti döntéseket ;) Bakker, most aztán annyi a lottó ötösödnek :D
298. Amaunet (válaszként erre: 295. - Unom)
2018. aug. 21. 18:27

Ok, higgyél a médiának!

Csak a másik oldalon ott vannak azok az emberek, akik nem vettek fel sem deviza, sem forint hitelt és a mi adónkból kártalanítják azokat, akik igen.

Már háromszor "rendezték" a devizahiteleseket.

Olyan ez, mint a II. vh. utáni kárrendezések.

Sok embernek semmi köze nincs hozzá, de még ma is fizeti.


Ilyen embereket választunk.

297. michelle.r (válaszként erre: 282. - Mezei Virág)
2018. aug. 21. 18:25
És hol a nyereség?
296. michelle.r (válaszként erre: 280. - Magdalénia)
2018. aug. 21. 18:24
Ilyen is volt. Meg rengeteg olyan is, amikor amikor a bank egyezséget kínált, a tartozás jókora részét elengedve belement, hogy a tulajdonos értékesítse. Egy exkolléganőm 40 milliós ingatlanát épp most engedi ki a bank 25-ért.
295. unom (válaszként erre: 294. - Amaunet)
2018. aug. 21. 18:15

Erről annyi tudása van, mint itt bárkinek. A bankok hivatalis állásoontját mondja, ennyi.

Amit nem mindenki hisz el.

294. Amaunet (válaszként erre: 286. - 12d083b51b)
2018. aug. 21. 18:10

Most már átmegyünk személyeskedésbe?


Ő csak a tapasztalatai és tudása által szeretett volna megértetni néhány dolgot, de erre nem vagytok vevők.

Azt hajtogatjátok, amit a fizetett propaganda diktál.

Ne gondold, hogy olyan kifizetődő a bankoknak dolgozni!


Sajnos, ezen a fórumon is megmutatkozik mennyire nincs képben a pénzügyekben a magyar átlag polgár.

293. fincsi5
2018. aug. 21. 18:09

Most nézzétek meg, van egy új kérdés: CSOK igényelhető-e GYED alatt?

Szóval én már ezen a fórumon tanultam annyit, hogy ilyen eszembe sem jutna. De igenis vannak FELELŐS emberek, mert már gyerek van, tehát azok, akik ilyenen törik a fejüket.:(


És tegnap hallottam 1 olyan példát, hogy annak idején egy párnak nem akart egyik bank sem hitelt adni. Mit tettek? LEfizettek egy dolgozót. Megkapták. Most elvitték a lakást.:(((

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook