Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
762. szilvisz (válaszként erre: 761. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 13:10
Reggel egyet, este egyet.
761. Mókicaaaa (válaszként erre: 760. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:02
persze meg kell hogy jöjjön, hányasával használod?
760. szilvisz (válaszként erre: 759. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 12:57
Szia! Köszi a választ! Akkor, ha nincs baba, vagy valami baj, akkor meg kellene, hogy jöjjön, a használata alatt is?
759. Mókicaaaa (válaszként erre: 758. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 12:53
Szióka! biztos nem lehet hogy attól nem jön meg, én sokat használtam és ilyen panaszt nem okoz!
2008. jan. 2. 12:50

Boldog Új Évet!!!

Történt valakinél valami pozítív változás?

Képzeljétek nekem nem jött meg, de a teszt(tesztek) az elmaradt menstruáció után 3 nappal is negatív. A hőm még 37 körül van. Nem tudjátok véletlenül, hogy az Utrogestan megakadájozhatja- e, hogy megjöjjön? Ezt nem mondta az orvos és amilyen szerencsém van, nem tudom elérni, szerintem a héten már nem is lesz. Azt mondta, hogy használjam el az egy dobozt és januárban jelentkezzek. Nem érzem, hogy terhes lennék, de ha mégis, attól félek, hogy ha abbahagyom az Utrogestant akkor az lesz a baj, de folytatni sem merem (nem is tudom, mert elfogyott), mert félek, hogy csak e miatt nem jött meg.

2007. dec. 24. 11:10
Lehet kissé elcsépelt, de: KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET, ÉS ÖRÖMÖKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDANNYIÓTOKNAK! LEGYEN A 2008-AS ÉV A BABÁSODÁS ÉVE!!!
2007. dec. 23. 21:44
Nagyon Boldog Szép Karácsonyt kívánok én is mindenkinek!
755. 78timi
2007. dec. 23. 13:08
Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok, az új évre pedig azt kívánom, hogy minden vágyatok teljesüljön!
754. szilvisz (válaszként erre: 752. - Elzi001)
2007. dec. 20. 21:04

Szia Elzi! Nekem a peteérésem mindig érezheto volt eddig. Nekem olyan érzés szokott lenni, mintha petefészek gyulladásom lenne, kicsit görcsölt is és általában 2 napnál nem tartott tovább. Volt, hogy mind a két oldalon, de mostanában már csak az egyik oldalon.

A rossz érzés miatt megértelek, mert nekem is mind a két vetélésem ugyan azon a napon volt, de szerintem nem szabad babonásnak lenni. Próbálj meg nem figyelni az idopontra, a görcsös stresszelés sem túl jótékony hatású( mondom ezt én aki mindenen pánikol, de másnak mondani, hogy mi lenne a jó, sokkal könnyebb..:))

753. szilvisz (válaszként erre: 752. - Elzi001)
2007. dec. 20. 21:04

Szia Elzi! Nekem a peteérésem mindig érezheto volt eddig. Nekem olyan érzés szokott lenni, mintha petefészek gyulladásom lenne, kicsit görcsölt is és általában 2 napnál nem tartott tovább. Volt, hogy mind a két oldalon, de mostanában már csak az egyik oldalon.

A rossz érzés miatt megértelek, mert nekem is mind a két vetélésem ugyan azon a napon volt, de szerintem nem szabad babonásnak lenni. Próbálj meg nem figyelni az idopontra, a görcsös stresszelés sem túl jótékony hatású( mondom ezt én aki mindenen pánikol, de másnak mondani, hogy mi lenne a jó, sokkal könnyebb..:))

752. Elzi001 (válaszként erre: 746. - Szilvisz)
2007. dec. 20. 17:13
Sziasztok!Kösy a válaszokat,egy fokkal megnyugodtam.Olvastam itt egy másik topikban,hogy egy csomóan a Gynevac beadatása után lettek állapotosak,nekem ugye mint írtam,a dokinő helyette az Aloe-s termékeket ajánlotta.Ti hallotatok már ezekről?Még azt mondta,mivel szedem DR.Lenkei Gábor vitaminjait is,hogy jól teszem,mert a kettő felerősíti egymást.Nekem a belgyógyász dokinő nézett hormonszintet,de azzal állítólag minden rendben van,vmint érzek minden hónap közepe táján mensi szerű görcsöket 1-2 napig,talán ez lehet a peteérésem?Arra gondoltam,hogy mivel 3 hónap múlva esedékes a következő cito,ha addig nem jön össze a baby,akkor Aloe-s termékektől függetlenül megkérem adja be a Gynevacot.Ti mit mondtok?A legszörnyűbb az az egészben,hogy idén pont újév napján jött meg,és akkor még nem is tudtam,hogy babám van,és most a 2.baba miatt szintén újév napjára várom a havim.Szörnyű érzés.De ezt csak az tudja,aki már átélt sajnos hasonlót.Egészséges Babákban Gazdag Karácsonyt és Új Évet kívánok.
751. 78timi (válaszként erre: 749. - Szilvisz)
2007. dec. 20. 16:15

Nem voltak látható tüneteim. Vérvétel során derült ki. (Egyébként azt hittem, hogy akkor majd bőven lesz tejem, de sajnos nem elég a babának.)

Az szerintem nagyon biztató, hogy van peteérésed. (Nekem még azt is produkálni kellett és nincs is minden hónapban.)

A stressz nem hiszem, hogy kiküszöbölhető. Ez sajnos a mai világ sajátossága. Nekünk úgy jött össze a kisbaba, hogy elmentünk egy wellness szállodába 3 napra. Melegvíz, pihenés, masszázs. Esetleg Ti is kipróbálhatnátok. :)))))))

750. szilvisz (válaszként erre: 749. - Szilvisz)
2007. dec. 20. 10:41

Teljesen igazad van! Az a baj, hogy a sok kérdezgetés és okoskodás miatt, néha már én érzem kellemetlenül magam, pedi valószínüleg nem kellene.

Sajnos nagyon türelmetlen voltam, azonnal szerettem volna babát, de gondolom mindenki így van ezzel.

Tényleg nagyon köszönöm a bíztató szavakat, remélem, hogy Neked is nemsokára sikerül egy újabb baba.

2007. dec. 20. 10:16

Szia Timi!


Akkor az, hogy eddig legalább volt peteérésem, az szerinted bizakodásra adhat okot? Neked voltak tüneteid a magas prolaktin szint miatt?

Az elmúl 1 év sajnos stresszben nagyon gazdag volt, lehet, hogy e miatt is vannak ezek a bajaim..

748. 78timi (válaszként erre: 746. - Szilvisz)
2007. dec. 20. 10:02

Gondolkodtam, és arra jutottam, hogy sokkal jobb ha informálódik az ember, mintha tudatlan. Ha tudatlan vagy, könnyebben lerázhatnak, átverhetnek. Nekem is mondták, hogy:

-fiatal vagy még

-ráérsz még a babával

-várj egy évet, majd sikerül

-minél több terhesség, annál erősebb lesz a méhed és majd az x. babát ki tudod hordani (és a sok fájdalom? az sosem múlik el)

-sokan még csak azt sem tudják, hogy elvetéltek

- a hormonproblémákon nem is tudnak segíteni

stb,stb....


Ha nem mentem volna orvostól orvosig, nem harcoltam volna (sokszor még a férjemmel is), ha nem vállalom a sok kivizsgálást, gyógyszert, műtétet, akkor most nem lenne itt az egészséges és gyönyörű kisbabám. Szeretnék még egy babácskát és - nem tudom, hogy sikerül-e - talán így nagyobb eséllyel indulok neki az újabb próbálkozásoknak, hiszen tudom mi volt a baj és milyen gyógyszerre van szükségem.

747. 78timi (válaszként erre: 746. - Szilvisz)
2007. dec. 20. 09:32

Szilvisz!


Nekem 5 éve, mikor nekivágtam a tortúrámnak az egyik doki azt mondta, hogy polycistás ovárium szindrómám van, amit jó indulatú agydaganat okoz. Az ágyon fekve szorongatta a kezemet és halálra vált arccal mondta, hogy agyi MRI vizsgálatra kell mennem. Persze én már el is temettem magamat, hiszen az anyukám, a nagymamám és az ő szülei is rákban haltak meg. Kiderült, hogy - szerencsére - tévedett. Többek között a magas prolaktin szint is tünete ennek a polycistás ovárium szindrómának és nekem magas volt a prolaktin szintem (mint egy szoptatós anyának) ez gátolta a peteérést. Kaptam rá gyógyszert és peteérést elősegítőt is és már a következő hónapban terhes lettem. Sajnos elhalt a pici a progeszteron hiány miatt.

Persze, sok mindent hall az ember, de ha nem nézel utána a dolgoknak, azzal nem biztos hogy jobban jársz. Én is rengeteget olvastam, beszélgettem hasonló sorsú nőkkel. Az is igaz, hogy szelektálni kell az infókat.

2007. dec. 19. 20:30

Sziasztok! Nagyo köszönöm a válaszokat!

Már épp kezdtem megnyugodni, de képzeljétek, keresgéltem a neten és találtam valamit amivel megint jól beparáztattam magam. Azt olvastam, hogy a sárgatest hormon hiányt a magas prolaktin szint is okozhatja és a magas prolaktin szint okai pedig elég rosszul néznek ki(stressz, agyalapi mirigy daganata, stb...) A barátaim már rám szóltak, hogy ne nézegessem az internetet, de hiába.

Szerintetek is feleslegesen kombinálok??

Csak azért kezdtem el foglalkozni ezzel, mert a tünetek közt írták az elotej szivárgást is és nekem mind a két vetélés elott volt ilyen. Vagy ez normális szerintetek a 2-3 héten?

Igazad van Elzi, tényleg tök jó, hogy ilyen alapos orvost találtál, szerintem is nagyon fontos, hogy alaposan kikérdezzen, lehet, hogy így egy csomó vizsgálattól kíméli meg az embert. Az én orvosom is jó, de sajnos a beszélgetés nem igazán megy Neki, ezt is meg akartam tole kérdezni, de már nem sikerült.

Jó karácsonyi készülodést mindenkinek!:))

745. 78timi (válaszként erre: 744. - Elzi001)
2007. dec. 19. 17:05

Szia!


Örülök, hogy mertél váltani és sikerült ilyen jó dokit találnod. Sok sikert kívánok a próbálkozáshoz és remélem hamarosan a pozitív eredményeidről mesélsz nekünk!

744. Elzi001
2007. dec. 19. 16:00

Sziasztok LÁnyok!


Nagyon köszönöm a jó tanácsokat,képzeljétek,mertem,és orvost váltottam.Nem fogjátok elhinni,de minden ódzkodásom ellenére egy nő nőgyógyászt választottam egy barátnőm ajánlására.Tündéri doktornőről van szó,nem is gondoltam volna,hogy ennyire jó fej.Megvizsgált,és azt mondta,mivel Forever Livings-es termékekkel(Aloe Vera-s)is foglalkozik(merő véletlen,hogy énekesnőként ennek a cégnek a First nevű termékét használom a hangomra.)ezért választhatok,hogy gyógyszert írjon fel,ami serkenti a peteérést,vagy ugyanabban az értékben inkább először próbáljuk meg a természetes módot.Mivel merőben elutasítom a felesleges gyógyszerszedést,ezért ezeket választottam,a párom is mint egy kisangyal eszi őket,az eredményt pedig várjuk szerettel....:-)A másik érdekesség az az volt,hogy míg a lecserélt dokim 15 percenként fogadta a magán betegeit,ezalatt végzett a tanácsadással,vizsgálattal,stb..addig ez a doktornő csak rám 1 órát szánt!!!!De úgy kikérdezett,hogy szinte már csak a bugyiméretem maradt ki a sorból.Ő is azt mondta,hogy amikor bementem a 2.babával a klinikára hogy vérzek,akkor nem elutasítani kellett volna,ha már 1x bent volt a doki,hanem megvizsgálni,és lehet hogy még tudtak volna valamit tenni.Ja,és hallott már a Gynevac Suspensio-ról,sőt még fel is írta a betegeinek,de amióta vannak az Aloe Vera-s termékei azóta inkább azokat adja,pedig a Gynevac-ért még lóvét is kapott volna.Valamint megkérdeztem,hogy Elevitet,Folsavat kell-e szednem,erre azt válaszolta,hogy nem,mert ezekben a kütyükben minden vitamin benne van,és végre értelmes választ kaptam arra is,hogy mikor menjek először dokihoz,ha kimarad a vérzésem,vagy kevesebb van,ő azt mondta,hogy mensi késés 2 héttől.Ti mit mondtok?Ja,és MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR WITH EVERYBODY!!!!!!

743. Szilesz78 (válaszként erre: 737. - Szilvisz)
2007. dec. 14. 21:15

Szia!

A korai vetélést okozhatja progeszteron hiány is vagy persze ha valami gond van a babával,az úgynevezett természetes kiválasztódás.Jól tette a dokid,hogy adott utrogesztant,az a progeszteron pótlására való a korai vetélés ellen.Én ajánlanám még neked a palástfű teát,meg a babatervezok.otthona.net oldalt.Ott nagyon sok hasznosat olvashatsz!Sok sikert!

742. 78timi (válaszként erre: 741. - Szilvisz)
2007. dec. 14. 20:57

Szia!


Örülök a jó híreknek! Szerintem nem baj, hogy elmarad egy hosszadalmas kivizsgálás, így csak időt nyersz. Gondolom a tüneteid alapján adta a tablettát. Én úgy tudom, hogy ugyanazt a tablettát (inkább kis gyöngyöcskének mondanám) lehet szájon át és hüvelybe is használni. Én hüvelyben használtam, állítólag így hatásosabb és a gyomornak is jobb.

2007. dec. 14. 13:41

Sziasztok! Timi nagyon köszönöm a választ!

Képzeljétek, voltam tegnap orvosnál. Vittem a hőtáblázataimat, amiket megnézett. Azt mondta, hogy ebben a hónapban próbálkozzunk még egyszer, hátha a nyugalom is jó hatással lesz ránk. Adott Utrogestan tablettát, hogy a 14. naptól kezdjem el szedni napi 2x és majd meglátjuk. Ha megint nem sikerül, akkor először sperma vizsgálatot javasolt és ha az negatív, akkor kezdenek csak el engem vizsgálni.

Szerintetek nem baj, hogy minden vizsgálat nélkül adta az Utrogestant? Szájon át szedhető formáját kaptam, nem tudjátok véletlenül, hogy mi a külömbség a hüvelyi és az orális tbl. között?

740. kobagabi (válaszként erre: 736. - 4b2f94d8ef)
2007. dec. 8. 14:25

Szia!!! Én is megyek dolgozni január 2-vel!!!

A béremet is úgyahogy elintéztem, de van még pár kérdésem a munkáltatóm felé!

Ma teszik be a nyílászáróinkat az új házba! Tök jó lesz!!!


Ha örülsz a negatívnak, akkor én is!!! Mikor mész dolgozni?

739. 78timi (válaszként erre: 738. - Szilvisz)
2007. dec. 8. 09:01

Szia Szilvi!


Mindenképpen el kell menned dokihoz! Általában javasolnak várakozási időt. Nekem volt, aki egy évet javasolt, de utólag tudom, ezzel csak az időt húztuk. Ha nem vagy biztos abban, hogy a dokid 100%-ig melletted áll, keress fel másikat is!!!! Ezt nem győzöm javasolni mindenkinek, mert szerintem én ott is hibáztam, hogy mindig féltem tovább lépni. (Mindig monták, hogy fiatal vagyok még, de ez a lényegen nem változtatott.)

Én, mint "nőgyógyász" : ))) azt gondolom, hogy valóban a hormonokkal lehet gond. Ha a dokid nem mondja esetleg javasolhatnád neki, hogy nézzetek meg egy ciklust, hogyan is változnak a hormonszintek. Neki tudnia kell, hányadik napon és hányszor kell vérvételre menni.

2007. dec. 7. 12:29

Még egy kérdésem lenne. szerintetek, az én esetemben is ki kell hagyni hónapot a következő próbálkozással?


Egyébként most volt csak igazán időm visszaolvasni, hogy ki, mit írt és most jöttem csak rá, hogy az én problémám, a tietekéhez képest, talán még nem is olyan nagy probléma...

2007. dec. 7. 11:37

Sziasztok, Szilvi vagyok!


Ha lehet, szeretnék csatlakozni hozzátok. Életemben először írok fórumban, eddig nem mertem.

Röviden rólam: 30 éves vagyok és babát szeretnék, de nagyon(még nincs). Az elmúlt pár hónapomat nagyjából tényleg így tudom jellemezni, mert amióta megszületett a döntés, hogy jöhet a baba, azóta minden időmet az ezzel való foglalkozás tölti ki.

Az elején azt hittem, hogy nagyon hamar menni fog, meg voltam győződve, hogy ha sikerül "összehozni", akkor ott már baj nem lehet. Előtte éveken át szedtem fogamzásgátlót, de amikor abbahagytam, nagyon szabályos ciklusaim voltak, érezhető rendszeres peteéréssel. Sikerült is a dolog elsőre, terhes lettem, azt hiszem. A hőm fenn maradt, feszített az alhasam, fémes szájíz, hőhullámok és egy nagyon halovány teszt 2. csík...Azután a mensi elmaradása után 3 nappal megjött, nagy görcsökkel. Nagyon rossz,de nem adtuk fel. Következő, ugyanezzel a forgatókönnyvel, ugyan azon a napon elment. Most nagyon meg vagyok ilyedve, fogalmam sincs, hogy mi lehet a baj. Az a fura, hogy a beágyazódás környékén van egy kis barnázás, utána minden jó és a 29-30. nap körül elkezdődik egy újabb barna váladékozás és megjön. Ez nem valami hormon hiány szerintetek? Jövő héten megyek az orvoshoz, valószínüleg azt fogja javasolni, hogy pihentessük a dolgot. Már az első után is voltam nála, akkor nem mondta, hogy valamire figyelni kellene.

Még egy fontos dolog, hogy magas vérnyomás beteg vagyok, évek óta szedek gyógyszert rá.

Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat írtam, ígérem a későbbiekben rövidebbre fogom.:)

Kérlek, ha van valakinek valami jó tanácsa, vagy észrevétele, írja meg nekem.

736. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 735. - Kobagabi)
2007. dec. 5. 10:31

Szia Gabi!!

Emlékszel, priviben írtam neked, hogy kérdéses a dolog.

Végül negatív lett:)))

Én ennek örülök ,mert mennem kell dolgozni.

Veled mizu???

735. kobagabi (válaszként erre: 733. - Waczkor)
2007. dec. 5. 10:28

Jajj, de nagyon örülök nektek!!!! Látod, mondtam én, hogy tünetek nélkül is lehetsz terhes!!!

Nagyon nagyon gratulálok!!!!!

2007. dec. 3. 15:32
nekem 5 év alatt volt két spontán vetélésem és két természetes szülésem. Az utolsó vetélés ez év februárjában és most ismét babát várok. Nagyon félek,ez a cikk egyáltalán nem nyugtatott meg.
733. Waczkor (válaszként erre: 710. - Kobagabi)
2007. dec. 3. 12:06
Szia!Köszi a biztatást! Ma voltam dokinál és hasi UH-on keresztül még mindig nem látszott semmi, de megnézte hüvelyi UH-on keresztül és akkor nagyon szépen látszott, hogy a petezsák nem üres benne van a kis gumimacink.Most 7 hetes. És még mindig nincs semmmiféle rosszullét, semmi a leírt tünetek közül, de ott van, él és nagyon boldog vagyok.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook