Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
732. 09d65bf33d (válaszként erre: 730. - 78timi)
2007. nov. 30. 07:41
Igen,tisztában vagyok mindazzal, amit leírtál.Azárt hagytam abba, mert az orvos, azt mondta, hogy ez a bab vagy elhalt, vagy csak 4 hetes terhes vagyok. én tudtam hogy 7 hetes vagyok- így azt is tudtam, hogyakkor elhalt.Arra gondoltam, hogyha elhalt, hátha spontán is kijön és nem kell kikaparni-ami csak egy művi beavatkozás,3 hónapig kell utána várni, hogy egyáltalán próbálkozhassunk stb.Bíztam abban, hogyha él, akkor termel elég progeszteront.Nekem nem mutattak ki sárgatestelégtelenséget, csak egy másik orvos(akihez még el akartam menni), mondta, hogy ha van, ha nincs, segíti a megtapadást.
731. 78timi
2007. nov. 29. 18:31
akor=akkor
730. 78timi (válaszként erre: 723. - 09d65bf33d)
2007. nov. 29. 18:29

Borzi!


Nekem azt mondták, hogy terhesség gyanúja esetén már el kell kezdeni használni. A baba megtartását segíti, hiszen a sárgatest elégtelen működését kompenzálja. Ha terhes vagy, akor kell igazán használni!

Tényleg kellemetlen, hogy kifolyik. Én a terhességem 16. hetéig szinte végig feküdtem, mégis kifolyt mindig. Ez van. Ha ez az ára, sajnos el kell viselni. Kb a 12-16. hétig kell használni, utána már nincsen rá szükség.

729. 78timi
2007. nov. 29. 18:24

Elzi001!


Most akkor még mindig nem tudod, hogy terhes vagy-e?

Csináltál tesztet azóta, hogy a dokinál voltál és nem vérzel?


A teszten nekem csak akkor volt két csík, amikor terhes voltam. A kislányomnál is csak halvány csík volt, de mégiscsak ott volt a kicsike.


A teherbeeséshez kaptam én is rengeteg tanácsot és olvasgattam a fórumokat is, hátha van valami jó tipp. A hőmérőzéstől az ovulációs teszten át a gyertyaállásig mindenfélét javasoltak. Néhányat ki is próbáltam, persze sikertelenül. Akkor jött össze a baba, amikor felhagytam mindenféle csodamódszerrel és csak spontán szerettük egymást.


A dokiváltás nagyon nehéz kérdés. Én úgy választottam ki a mostanit, hogy rengeteg embert megkérdeztem és róla hallottam a legtöbb jót. (Őszintén szólva csak jót hallottam róla és én is csak jó tapasztalatokról tudok beszámolni.)

728. 78timi (válaszként erre: 727. - Elzi001)
2007. nov. 29. 18:01

Elzi001!


Nagyon megértelek! Hasonló a helyzetünk. Nekem sajnos meghaltak már a szüleim. Egy nálam jóval idősebb férfihoz mentem feleségül. Neki van már két gyereke az előző házasságából, így ő nem fogta fel olyan tragikusan, hogy nem sikerült a baba. Persze most ő a legbüszkébb. A barátnőim hozzáállását már leírtam. Úgy éreztem az elmúlt 5 évben, hogy nagyon egyedül vagyok és senki sem ért meg.


Én már annyira ki voltam és annyira depis voltam, hogy egy popsikenőcs reklámot sem bírtam megnézni a TV-ben. Nem értettem másnak miért sikerül, nekem meg miért nem. Pl. az egyik barátnőm közölte szept-ben, hogy abbahagyja a gyógyszert és karácsonyra már tudni akarja, hogy terhes, így is lett. A többi gyerekével is akarnia kellett és már meg is lett. Ő már a másodiknál járt, mikor én a 3. babát verszítettem el. Szóval, hidd el tudom mit érzel!


Én már könnyen beszélek, hiszen itt van a babuci a karomban, de talán ez erősít titeket is, hogy megéri küzdeni. Nem szabad feladni!


Az Utrogestan nagy dózisbn tartalmaz progeszteront, olyan mint a Duphaston nevű gyógyszer. Az Utr-ból egy tabletta 10* annyi progeszteront tartalmaz, mint a duph. Szóval a 3*3 egy lórúgás. Lehet szájon át is szedni, de hüvelybe hatásosabb. Tulajdonképpen sárgatesthormon elégtelenséget kezelnek vele.

727. Elzi001 (válaszként erre: 720. - Topika)
2007. nov. 29. 15:54

Na most már tényleg tiszta lökött vagyok,lőjetek le,de nagyon jólesik írni...

A jótanácsot nagyon kösy,én is azt érzem,hogy a fél év nagyon hosszú idő,nem könnyű azt látni,hogy együtt voltam kórházban vkivel,neki már tündéri baby gügyög a kocsiban,én meg próbálkozom.(Babás-mamák ne értesetek félre,nem a boldogságotokat sajnálom,örülök neki,csak én is,mi is szeretnénk már boldogok lenni.)Hála Istennek,ezen a csak akkor bújunk össze,ha... dolgon már túl vagyok,nehéz volt nem a naptárt lesni,de úgy érzem,hogy ezzel megbirkóztam,és nálunk sosem volt gond az összebújósdi,a párom többek között ezért vált el,mert a másik 30 évesen csak akkor bújt vele össze,ha babát akart,nekünk meg szólt a doki,hogy jó lenne ha 2 naponta lenne,mert előtte kicsit még sűrűbben volt.Próbálkoztunk azzal,hogy elmegyünk nyaralni,pont peteérésre időzítve,erre begombásodtam,úgyhogy jót nyaraltunk.....:-)De azért kösy,megfogadom.Lelkileg csak annyira vagyok ki,hogy a legjobb barátnőm tavaly dec.szült,(úgy volt hogy a három jó barátnőnek egyszerre nő a pocakja majd,a 3ból nekünk volt a legszilárdabb a kapcsolatunk,ketten már nagyban babáznak,sőt a másodikon dolgoznak)a másik júniusban,a harmadik pedig augusztusban,a két utolsót egyszer láttam mindössz,mert tiszta depi lettem utána,és a párom azt mondta,hogy míg nekünk nem lesz legalább biztosan a pocakban,addig ne is menjünk.De ez nekik szarul esik,amit meg is értek meg nem is.

726. Elzi001 (válaszként erre: 723. - 09d65bf33d)
2007. nov. 29. 15:37
MI ez a gyógyszer amiről beszélgettek?Segítségnek írják fel?
725. Elzi001
2007. nov. 29. 15:36
Ja,egy kérdés!Felhívtam a Gabriel teszt gyártóját,amikor az első teszt,csak nagyon-nagyon halványka lett,mire egy tök édi ficak azt mondta,hogy bármennyire is látszik a második csík,az pozitívat jelent.Ti tapasztaltatok már ilyet,vagy hasonlót?A dokim mint már írtam,a szerintem egyértelmű,de kicsit halványabb csíkra azt mondta,hogy nega.A gyártó az ellenkezőjét.Szerintetek?
724. Elzi001
2007. nov. 29. 15:32

Csajok,tündériek vagytok!


Kösy a jótanácsokat,már egy fokkal jobban érzem magam.So!!!

Kobagabi-nak a válaszom,hogy megvizsgált most a doki,miközben én véreztem,hát nem volt egyszerű a menet,ő azt mondta,hogy a méhszájam megint elég zárt(szerintem ezzel arra utalt,mint febr.ban,hogy nem is voltam terhes.),utána nézte meg a teszteket,és mikor rákérdeztem,hogy ez terhesség volt-e,nem válaszolt.Abból mertem arra következtetni,hogy az lehetett,mert azt mondta,hogyha a vérzés nem áll el,akkor cuerret,ha eláll akkor nem(válaszom kérdésedre,6 napra elállt a vérzésem teljesen,tehát azóta nem jártam nála,nem is volt kaparás most,febr.mint már említettem igen.),de mindenféleképpen ő két vérzést javasolna,hogy helyreálljon a rendszer,utána lehet próbálkozni megint.Erre vétóztam én meg őt,hogy a teherbeesési rátám olyan sz..r,hogy védekezni is kár,mert nagyon ritkán esek teherbe.

Dokit szeretnék váltani,de egyszerűen tanácstalan vagyok e téren,különben más dolgokban meg túl határozott is.A nő nődokitól valamiért a frász kiver,a pasi dokikról meg ahány annyi féle dolgot hallottam már.MIndenki a sajátját dicséri,aki nem hozzá jár,az szidja,hogy ezt meg azt hallott róla,így elég nehéz dönteni.MIvel nem pesti vagyok,így elég behatároltak a lehetőségeim,de még mindig többek,mint falun.Nem tudom,itt hogyan szoktátok,szoktatok-e nevet említeni,helyet,stbb..ha lehet ezt tenni,jótanácsokat elfogadnék.Azért nem írtam eddig sem helyet,sem klinikát,mert nem tudom itt mi a szokás.A GYNEVAC-ot eddig akit hallottam,mindenki dicsérte,csak tényleg az igazán meddő pároknak nem segít.Azt is tudom,hogy nem kéne ennyit panaszkodnom,csak sajna a problémámmal nagyon egyedül vagyok,se a családom,se a barátaim nem igazán értik meg,ezért fordultam hozzátok.A szüleim szerint baromság albérletbe gyereket szülni,először egzisztencia,félretett pénz,aztán jöhet a gyerek,én még fiatal vagyok.Lakáshoz egyszerűen nem tudunk jutni,a férjem a válásnál mindent otthagyott,elmúlt 35,tehát hitel nuku.Kimehetnénk külföldre,van kapcsolat,de azt úgy éri meg,ha több évre mész.Ő jövőre 39,ha kint leszünk 10 évet,az elég arra,hogy lóvé,ház legyen,de már 50!!lesz,mire gyereket szülök,én 34.Ezért gáz anyukámékkal,ők ráadásul erről a babyről nem is tudnak.A férjem egy tündéri jó ember,nagyon megküzdöttünk egymásért,de őneki a harmadik baba úgy jött,hogy ezt ő nem akarta,az asszony meg igen,és a tudta nélkül levetette a spirált,és csak 4 hónaposan szólt,hogy baba lesz.Ez a férjemet azóta is frusztrálja,meg az,hogy nagy felelősség a 4!! gyerek.Gyakorlatilag beletörődik a dologba,de nem akarja.Úgy néz ki a dolog,hogy rajtam kívül nem igazán szeretné a babámat senki,csak én,de én nagyon.Tudom nem ide illő téma,de ez befolyásolhat lelkileg szerintetek?Valaki szerint igen,de én úgy érzem,hogy elfogadtam a helyzetet.

723. 09d65bf33d (válaszként erre: 722. - 78timi)
2007. nov. 29. 10:32
Nekem először 3x2-őt mondtak, de képtelen voltam annyit használni, mert lehet béna vagyok, de mindig kifolyt és az eléggé irritáló volt. Szóval utána már csak 2x1-et használtam-ebben a hónapban végig (mikor terhes lettem). Az orvos szerint valószínűleg nem is volt rá szükségem, ha annyi elég volt. Mindenesetre most mindent abbahagyok, és megpróbálom a természetes módszereket.
722. 78timi (válaszként erre: 721. - 09d65bf33d)
2007. nov. 29. 08:41

Sajnálom, hogy így jártál! :( A pozitív teszt sajnos nem mindig igazol élő terhességet. Még 2002 végén szerintem volt egy spontán vetélésem ( a 3 missed ab-n kívül). Csak jan-ban mentem el dokihoz és a hormonszintem még olyan volt, mintha terhes lettem volna. Szerintem a szervezet lassabban reagál és beletelik pár hétbe, mire visszaáll az eredeti állapotba egy terhesség után.


Hogy szedted a gyógyszert?

Én hüvelybe napi 3*3-at használtam.

721. 09d65bf33d (válaszként erre: 719. - 78timi)
2007. nov. 28. 20:55

Azért gondolom, hogy lehet én öltem meg,mert az orvos azt mondta, hogy még szedjem az Utrogestant egy hétig, és jöjjek vissza kontrollra, mert lehet csak 4 hetes a terhesség.De én tudtam, hogy 7 hetes, mert akkor már 3 hete pozitív volt a teszt,ráadásul azt is tudtam, mikor fogant, mert azóta nem voltunk együtt (a férjem elutazott, utána meg a szülőkhöz mentünk,ráadásul az Utrogestan engem annyira irritált, hogy arról jobb nem beszélni).

Szóval én abbahagytam az Utrogestant és akkor vetéltem el.Pedig lehet nem kellett volna, hanem megvárni, míg a másik orvos is rendel, akinél voltam,és csak akkor abbahagyni, ha ő is azt mondja, hogy már nem él.

De most már sosem tudom meg, mi az igazság.Ez a kisbaba már sosem fog megszületni-tegnap meg is történt a műszeres befejezés.

Szóval ne okold magad!Én is csak magamat okolhatom, amiért nem mentem el máshoz is, és most már sosem lesz nyugodt a lelkiismeretem.

Még ami idegesíteett, hogy mikor 5 napja vetéltem is olyan pozitív volt a tesztem,mint még soha.HOgy lehet, hogy egy elhalt terhesség egyre pozitívabb tesztet produkál?Amellett a terhességi tüneteim is egyre fokozódtak-kivéve az étvágy.

720. topika (válaszként erre: 714. - Elzi001)
2007. nov. 28. 10:26

Szia!

Én szintén csak azt tudom ajánlani,hogy sürgősen válts dokit!Ne foglalkozz azzal,hogy ő mit fog szólni,nekik csak egy eset vagyunk a sok közül,de neked az életedről van szó,mert egy gyermek az anyának a levegő,a napsugár,és minden egyéb,ami a léthez szükséges.Addíg váltsd az orvosokat,amíg meg nem találod azt,aki valóban szívén viseli a problémád,és nem egy újabb bevételi forrásnak tekint.Ha úgy érzed,minden rendben van veled,nyugodtan próbálkozhattok a "bébigyártással".Nekem 6 hónapot javasolt a doki,amit ki is vártunk,utána meg még majd egy év volt,mire összejött.Spórolhattam volna fél évet.Iszonyú hosszú volt ez az időszak.Nekem is volt olyan ismerősöm,aki kinevetett,amikor elhalt 12 hetesen a babám,hogy mi a francot kell ilyenért hisztizni,másokkal is megesik.Aztán ő is így járt.Persze nem nevettem ki,mert ez olyan lelki fálydalom,amit csak az érezhet,aki már átesett rajta.

Mindenképp válts orvost,és gyere ide dumcsizni többször,itt megértő fülekre találsz,fontos hogy kiadd magadból a fájdalmat.Ahhoz hogy sikerd legyen,fontos a nyugalom,És ha mondhatok ilyet,kapcsold ki az agyad,és ne azért Szeretkezz a férjeddel,hogy:-Na most hátha összejön a baba!Hanem azért,amiért együtt vagytok,és családot szeretnétek,hogy szeretitek egymást!:-))

Bocs ha egy kicsit indiszkrét voltam,de azt hiszem,én is itt rontottam el.Amint kikapcsoltam,már jött is a bébi.

719. 78timi (válaszként erre: 712. - 09d65bf33d)
2007. nov. 28. 09:09

Borzi!


Nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy a velem történtekből arra következtettél, hogy megölted a gyerekedet. Egész éjjel ezen tipródtam. Azt hittem, hogy ha mindent leírok, azzal talán segíthetek másoknak, és mi lett a vége?!


Minden eset más! Nem tudom ez vigasz-e számodra, de amit leírtál annak alapján szerintem is elhalt a babád. Az én elhalásaim (háromszor) is úgy történtek, hogy egyszer csak a 6-8. héten megállt a fejlődés, bevérzett a petezsák és összeesett a felére.

718. kobagabi (válaszként erre: 714. - Elzi001)
2007. nov. 27. 21:41

Figyelj Elzi!!!!


Az első és legfontosabb dolog!!! Te és a babád egészsége!!!!!! Válts dokit, de sürgősen!!!!! Én is hallottam arról az injekcióról, és az tényleg segít!!!!

És már miért lennél bogaras? Én is 1 héttel, sőt 1,5 héttel a mensi előtt tudtam!!! hogy terhes vagyok, és utólag igazolódott is, csak elvetéltem sajnos!!

A dokid egyértelműen ellenszenves! nem akar neked jót! Keress egy olyat, aki mindenben melletted áll, és segít, hogy babád legyen!!!


Szerintem pedig terhes voltál, és meg kellett volna vizsgáljon!!! Semmilyen vizsgálatot nem csinált? És most akkor volt küret, vagy nem? Elment a babád, vagy akkor most mi a helyzet?

Gyere gyakrabban közénk, itt kibeszélheted magadból a bánatod!!! Mi meghallgatunk, és segítünk, ha tudunk!

717. 78timi
2007. nov. 27. 19:53
A vetéléseim (elhalások) nekem kis vérzéssel jártak. Mindig kapartak, mert minden bennem maradt.
716. 78timi (válaszként erre: 712. - 09d65bf33d)
2007. nov. 27. 19:50

Szia Borzi!


Ne vádold magadat! Biztos vagyok benne, hogy mindent megtettél a babáért. Én is sokat vádoltam magam és azon gondolkodtam, hogy mi lett volna, ha..... Így utólag tudom, hogy mindent megtettem, ami az adott helyzetben lehetséges volt. A vetéléssel végződő terhességeimnél csak egyetlen dokinál jártam én is. Az utolsó terhességemnél utánaszámoltam és tudtam, hogy még nem lehet 7-9 hetes. A dokiban sem tudtam megbízni, hiszen 1 hét különbséggel állította, hogy 4-5, következő héten pedig már 7-9 hetes a kisbabám. Ez elég valószínűtlen lett volna.

715. 78timi (válaszként erre: 714. - Elzi001)
2007. nov. 27. 19:05

Szia Elzi001!


Amikor az emberrel megtörténik ez a sok rossz, azt hiszi, biztosan én vagyok csak ilyen szerencsétlen, aztán rá kell ébredni arra, hogy ez igencsak általános dolog. Engem ez nagyon elszomorít, mert ez azt jelenti, hogy a dokik nagy része ilyen nemtörődöm.

Ja, egyébként szerintem elég szép az a 6000 Ft alkalmanként.

Továbbra is azt tanácsolom, hogy keress sürgősen másik dokit. A mostaninak ne mondj semmit, egyszerűen csak keress fel egy (esetleg több) másikat.


A nem vetélt barátnőim engem sem értettek meg. Számukra csak egy sztori és hisztik tömkelege volt, amit meséltem. Na persze, amikor az egyik barátnőm babát akart és nem lett azonnal, ő is pánikolt. Most a másik meg már teljesen ki van bukva, mert azt hitte terhes közben még sem. Mostmár kezdik átérezni, hogy mi is történt velem, pedig csak várniuk kell egy kicsit.

714. Elzi001
2007. nov. 27. 18:42

Sziasztok lányok!

Bocs,de beletemetkeztem a munkába,és csak most néztem rá az oldalra.Kösy kobagabi,és 78timi meg mindenki az érdeklődést,meg az együttérzést.A következő lett a történet vége-mivel itt is olvastam pár nem mindennapi furcsaságot,kicsit kiegészítem a történetem,volt 1-2 dolog,amit egyszerűen nem mertem leírni,mert 1-2 nem vetélt barátnőm a dolgaim miatt "kissé" hülyének nézett.De itt azt vettem észre,hogy másnak is vannak ilyen "bogarai" és mégsem nézitek hülyének,ezért merem most leírni.Ugye a februári nagyműtéttel kezdődött a történetem,ezen túl is voltam,mivel csináltak kaparást is nálam,ezért csak annyit tudok mondani aki sajnos ez előtt áll,hogy nem kell betojni,engem altattak,de mivel elszerencsétlenkedték az időt,így csak másnap mehettem haza,a műtétet nem éreztem(hisz aludtam),beöntés nem volt,borotválás igen,hálóing fel,kis műtő,20 perc alatt kész.Utána nem fájt semennyire sem,csak kicsit vérzett.A dokim meg persze elmondta,hogy túlságosan zárt volt a méhszájam,tehát szerinte nem is voltam terhes,de azért volt valami babnyi szövet a kaparékban,ami szerinte a placenta egy darabja lehetett.Na ezen igazodjon el aki tud.A sajnálatos folytatást már tudjátok.Annyi pozitív(ha lehet ilyet mondani)lett az ügyből,hogy igaz,hogy 28 cm-es vágásom lett,de ahhoz képest,hogy du.17-kor műtöttek,másnap reggel fél 6-kor dréncsövekkel(bocs,nemtom hogy írják),meg katéterrel,de már kint csoszogtam a folyosón,pénteken volt a műtét,de már hétfőn de.hazaengedtek,varratokkal.A hasamon pedig semmi nem látszik,egy nagyon-nagyon halvány fehér csíknál nem több.A mostani ügy annyiban kezdődött,hogy megéreztem,hogy baba lesz.Nézhettek hülyének,de egyszerűen még a mensim előtt tudtam már,hogy nem jön meg.És itt jönnek a bogaraim.30-31 napra csináltam egy tesztet,már a melóm miatt is kellett,mert leszervezett munkám van,járom az országot,és nem mindegy,mikor szólok hogy szabi kell.Az a teszt(du.órákban csináltam),épphogy nagyon-nagyon halványan színeződött el.El is kámpicsorodtam rendesen.De már a biztonság kedvéért vettem egy másikat is(kicsit se néztek a gyógyszertárba hülyének),azt reggel csináltam meg,az majd' halványabb lett mint az első.Ez volt kedden.Szerdán arra ébredtem,hogy pisilésnél csíp,éget,és az érzés megmarad.Mivel az elsőnél még a vérzés sem ilyesztett meg,most * módra kapcsolt a védekező rendszerem,és felhívtam a dokim,aki lerázott annyival,hogy igyak kamillateát.Egyik nem vetélt barátnőm erre annyit mondott(ugyanaz a dokink),hogy ne csodálkozzak,ha nem foglalkozik velem a dokim,ha minden ilyen szarsággal(már bocs) felkeresem.Nekem ez nem volt szarság,hanem félelemmel töltött el,hogy nehogy elvetéljek,mert hallottam olyan dolgokat,hogy a bakteriális fertőzést meg kell állítani,mert okozhat vetélést.Ittam a kamillateát,a gond megszűnt.Csüt.este anyámmal összebalhéztam(szokás szerint),péntek hajnalba ugye bevéreztem,de még annyi sem volt,hogy a papíron megmaradjon.Mivel du.csökkent,ezért a csak a férjem kérésére felhívtam a dokim,hogy ez mi lehetett,menjek-e be.Erre ő megkérdezte,hogy nem a havim az?A havim-26-28 napra szokott megjönni 12 éves korom óta,soha 28 napnál később nem jött meg,ezt ő is tudja.Aznap este teszt megint,az már nagyon erősen 2 csíkos lett,de még mindig nem annyira,mint a februári.Mivel hétfőn bevéreztem,bementünk a férjemmel a kórházba,bepakkenolva(hálóing stb..hogy úgyis kaparás lesz,mert láttuk távozni azt a valamit.),erre közölte a kórház telefonján keresztül a dokim,mi az információn,ő a szobájában,hogy éjszaka ügyelt,nem végezhet orvosi tevékenységet(akkor miért van még mindig bent?),ha nagyon vérzek menjek be az ambulanciára(50 kétes kinézetű,helyenként kissé bűzös egyén mellé),vagy menjek du. a magánrendelésére.Erre döntöttem úgy,hogy menjen oda ahova akar,majd ha nagyon vérzek,akkor hívatok mentőt.Nem azért fizetek alkalmanként 6000 ft(tudom nem sok),amit ott is kifizettem volna,hogy ezzel lepasszoljon.Szerdán elmentem hozzá(a tervekhez hűen előző héten már bejelentkeztem az első vizsgálat miatt,szabit is vettem ki),udvarias volt,de már közel nem olyan szívélyes mint azelőtt,megnézett,megnézte a tesztjeimet,közölte hogy az erős két csík az szerinte nem pozitív,mire odadugtam az orra elé a 4.!!! tesztet,amit azután csináltam,hogy az a valami távozott,azon már egy deka csík nem volt,erre azt mondta,hogy jé,tényleg nagy a különbség.És a vége:azzal utamra bocsátott,hogy ha még hétfőn is vérzek,akkor be kell menni cuerretre,ha elmúlik,akkor nem,de egyértelműen nem mondta azt,hogy terhes voltam,pedig rákérdeztem.Ő 2 mensit mondott,hogy várjunk,de a teherbeesési rátámat tekintve nem védekezünk,mert kb.8-9 havonta jön össze 1 baba,akkor meg minek sanyargatni gumival magunkat.Bocs a hosszú monológért de nem tudom mikor leszek gépközelbe legközelebb.Őszintén szólva ki van a hátsó felem,hallottam a GYNEVAC nevű suspensio-ról,állítólag rengeteg meddő,és többszörösen elvetélt páron segített már,Czeizel Endre keze munkája,de azt meg a háziorvosom nem írja fel,csak ha a nődokim beleegyezik,a nődokimnak ezt meg hogy adagoljam be ezek után?

713. Zojci (válaszként erre: 712. - 09d65bf33d)
2007. nov. 26. 21:47
Hjaj ne vádold magad! Amint írtad 4napig véreztél,az a vetélés kezdete. Nekem is így volt,igaz nekem nagyon kevés vérzés jelezte! 5nődoki nézett meg! Nem akartam elhinni,sajna nem tehettem semmit.
712. 09d65bf33d (válaszként erre: 711. - 78timi)
2007. nov. 26. 21:40
Borzasztó,amiket írtok!Ezek után nem tudom, mit gondoljak.Lehet én öltem meg a gyerekem.
711. 78timi (válaszként erre: 707. - Waczkor)
2007. nov. 26. 17:44

Szia Waczkor!


Nekem sosem volt rendszeres a menzeszem, így fogalmam sem volt soha, miért maradt ki. Valamikor tavaly nov. végén lettem terhes. Karácsony előtt lett két pozitív tesztem. Azt mondta dec. 20.-án a doki, hogy kb. 5-6 hetes terhesség. Egy hét múlva közölte, hogy újra missed ab, mert nem mozog a baba. Az utolsó menstruáció első napja alapján már 7-9 hetes kéne legyen, de nem mozog, úgyhogy nem is él. Két napig sírtunk a férjemmel, mert nagy mennyiségű progeszteront szedtem, hogy megmaradjon a babácska. Ez a gyógyszer volt az utosó reményünk. Elmentem egy magánrendelőbe UH-ra dec. 30.-án, kiderült 6 hetes a baba, a szívhangját is meghallgathattam. (Mondanom sem kell, hogy a dokit többet nem látogattam meg).

Most három hónapos a kislányom.

Remélem, Neked is sikerül!

710. kobagabi (válaszként erre: 707. - Waczkor)
2007. nov. 26. 13:25

Waczkor!!!! Attól hogy nem érzel terhességi tüneteket, még nem biztos, hogy nem vagy terhes!!! Az én középső fiammal még a vérvételen is elcsesztek valamit, mert 0 Hcg jött ki, 2 hétre rá, meg 807 Hcg!!! Úgyhogy szerintem nyugodj meg!!!! Vagy menj el egy másik dokihoz is biztos, ami biztos, de ne mondd el, hogy már voltál! Nézzd meg ő mit mondd!!! Nekem utolsó mensi dec.23-án volt, és mégis csak február végén látták először a babát a hasamban!!! Ez alkati adottság is egyébként, mikor látszik a baba!!! Ha kicsit vastagabb a hasfal az átlagnál, akkor még lehet 7-8 hetesen sem veszik észre!!! Doki is azért mondta a 2 hetes várakozást!!!


Majd írj, mi derült ki!!!

Ja! És nekem sem volt semmilyen terhes tünetem! Az egyetlen dolog amiből tudtam babám lesz, mikor már mozgott és éreztem!!! Addig semmi!!!!!

2007. nov. 25. 14:19
Ja, és hogy elhalt, arra abból következtettek, hogy egy pinduri petezsák volt csak-olyan mintha 4 hetes lett volna.Pedig 7 hetes volt.
708. 09d65bf33d (válaszként erre: 707. - Waczkor)
2007. nov. 25. 14:18
Én 8 terhességi tesztet csináltam, mind pozitív lett,egyre durvábban. Ennek ellenére kiderült, hogy a terhességem elhalt.Most 4 napja vérzek is, holnap megyek az orvoshoz.
707. Waczkor
2007. nov. 25. 13:26

Sziasztok! Kétségbe vagyok esve, és nem tudom, hogy mit gondoljak magamról illetve a terhességemről. Múlt hét kedden voltam dokinál, ugyanis a terhességi teszt 2X is pozitív lett. Az orvos uh-on megvizsgált és még nem látta a petezsákot csak azt, hogy a méh fala megvastagodott, és menjek vissza 2 hét múlva.

Kiszámoltam és elvileg már 6 hetesnek kellene lennem. De azon kívül, hogy nem jött meg és a teszt pozitiv lett, nincs semmi féle terhességre utaló tünetem. Nincs hányinger, mellfeszülés -érzékenység, fáradság, gyakori vizelési inger, farkaséhség, a köldököm alatt sem erősödött meg a szőrzet, szóval tényleg semmi.

Olvastam, hogy most még a progeszteron hormont a sárgatest termeli és a leggyakrabban vetélést okozó probléma azonban az alacsony sárgatest hormon (progesteron) szint. A termelést tovább folytatja, ha az édesanya szervezetében HCG hormont termel, mely a méhlepény kialakulásáért felelős. Néhány esetben a progesteron termelés az alacsony HCG szint miatt nem folytatódik, máskor nem elegendő progesteron termelődik. Amennyiben ez az első trimeszterben nem működött helyesen, többfajta tünet is jelentkezhet, vérzés, ill. a reggeli émelygés elmaradása. Nekem nincs se vérzésem, sem émelygésem. Lehet,hogy mégsem vagyok terhes vagy ha az is vagyok olyan alacsony a hormonszintem, hogy meg fog halni a magzat?

Teljesen tanácstalan vagyok, és nem bírok 2 hétig várok. Nektek mi a véleményetek?

706. kobagabi (válaszként erre: 700. - Letta)
2007. nov. 20. 20:17

Szia! Nekem is majdnem ilyen volt most februárban!

Mensi előtt 1 héttel kezdtem furin érezni magam, fájtak melleim, hányinger, magas hő, pulzus megemelkedett, eresek voltak a cicik! Szóval egyből terhességre gyanakodtam! Elmentem a védőnőhöz (hozzáteszem mensi előtt) csináltunk tesztet! Az negatív lett! Mensi nem jött meg, aznap, a teszt már halványan, de pozitív lett! Onnan 1 hétig naponta teszteltem, de egyre halványabb volt a csíkom, mígnem megszűnt. Elmentem laboros vizsgálatra, ami negatív lett, viszont 10 nap mensikésés után elkezdtem vérezni !

Bementem dokihoz, aki 6 hetes terhességet állapított meg, amit épp elvetéltem! Én is gyógyszis kezelést kaptam!

705. Vica26 (válaszként erre: 698. - 09d65bf33d)
2007. nov. 20. 17:31

Kábítással és altatással is történhet. Én az altatás mellett szavaznék.

Általában egy éjszakát kell bent maradni.

Nekem utána nem volt fájdalmam. Inkább néhány nap múlva görcsölgettem, de pár nap alatt elmúlt.

704. 78timi (válaszként erre: 700. - Letta)
2007. nov. 20. 17:04

Szia!


Még 2002. dec-ben nekem is hasonló tüneteim voltak. Az ünnepek miatt csak jan-ban mentem dokihoz, ő is hasonlókat mondott, mint a Te dokid.

Sokszor a természet is viccelődik az emberrel. Volt olyan, hogy teljesen meg voltam győződve arról, hogy terhes vagyok, de kiderült, csak "szimuláltam" a tüneteket. Szerintem ne rágódj a dolgon! Tudni fogod, ha valóban ott lesz a babácska. Én már 4 alkalommal tapasztaltam!

703. Letta (válaszként erre: 701. - Topika)
2007. nov. 20. 12:42
Köszönöm hogy leírtad a tapasztalatod!A fórumokat olvasgatva rá kellett hogy jöjjek, sajnos nem ritka eset a nők között :(
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook