Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jan. 13. 10:44

Sziasztok!


Nem akarok felzaklatni senkit a kérdéseimmel és nőgyógyászhoz is fogok fordulni de szeretnék kérdezni valamit!!


Megjött a menstruációm ami első nap görcsökkel járt és darabos nyúlos vérzéssel! Tampont használok így a tampon telítettsége miatt vettem észre a nyúlos vérzést!A lényeg hogy első két nap erős vérzés és ez a nyúlósság és a görcsök!Majd 3. nap délutánján már semmi vérzésem nem volt sőt 4. napra már csak pecsételtem! De a görcs megmaradt és társult hozzá derékfájdalom is!!

Nem tudom milyen választ várok csak hogy ez útalhat valamire???


Köszönöm a választotokat!

1001. bearnie16
2012. jan. 3. 11:15

Sziasztok!


Szeretném a véleményeteket kikérni. 7+2 napos vagyok, múlt héten szerdán láttunk már szívhangot, de tegnap valamiért csináltam egy terhességi tesztet, és halványabb a csík. Ma reggel csináltam még egyet és megint halványodott. Vérzésem nem volt, görcseim se. A reggeli hányásom ma is meg volt. Mi lehet? Terhes vitamint szedek (Femibion 800). Elvileg két hét múlva mennék legközelebb UH-ra, de most nagyon megijedtem, mert a HCG-nek folyamatosan nőni kéne... nem?

2011. júl. 22. 18:48
Sziasztok! Nekem 5 napja ment el a babám, a 9. hét utolsó napján. Nagyon erős vérzéssel mentem kórházba, ahol megállapították, hogy sajnos vége. Utána küretet végeztek rajtam, vénás altatásban. Azóta nem vérzek egyáltalán, lázam sincs, de a műtét után 4 nappal elkezdtek fájásaim lenni. Ha fekszem, akkor semmit sem érzek, de ha ülök vagy "normális" életet élve járkálok, akkor néha fáj a hasam. Nem tudom, ez normális-e. Szerintetek?
999. Böbe071 (válaszként erre: 998. - Dj.cica)
2011. máj. 1. 14:17
Szia nekem 3 napja volt. Altatásban
998. dj.cica
2009. márc. 25. 09:51

sziasztok!lenne egy kérdésem,hétvégén spontán elvetéltem kb 5 hetes terhes voltam.Doki hétfön látott azt mondta ha csütörtökig nem mul el a vérzés akkor vissza kell mennem a nögyógyászhoz.Spontán vetélés után meddig szabad vérezni? nekem ez az 5 nap és nem nagyon mulik:(

ráadásul a doki azt mondta ha elmulna akkor teljesen kitisztultam de ha nem akkor eü kaparás lesz amitöl félek.

valaki tud nekem írni hogy zajlik?

997. 78timi (válaszként erre: 996. - Szilvisz)
2008. ápr. 22. 18:34

Szia!


A biológus doktornő velem is végig nagyon kedves volt. Vele kellett mindig megbeszélnem, hogy menjek-e még vérvételre, mert nekem 40-60 napos ciklusaim vannak. Én azt láttam és hallottam, hogy nagyon jók a lombikprogram területén. Megértem, hogy a SOTE-s doki a hazait tartja jobbnak, de én sem szívesen várnék még fél évet.


Tornázni néha szoktam reggelente, de mostanában nem jut rá időm. Itt a tavasz és van egy kis udvarunk, virágos és veteményes kertem és ha Dórika elalszik, akkor irány az udvar és akkor van időm a kutyával is foglalkozni. Az esti evésről nem tudok lemondani, sajnos. Igyekszem kevesebb édességet és a kenyeret enni. Egyenlőre ennyit tudok tenni, remélem majd lesz akaraterőm egy kis fogyókúrához is.

A második babával ősszel szeretnék majd próbálkozni, de a férjem hol bele egyezik, hol ellenzi. Majd meglátjuk. Nagyon szeretném, ha Dórika nem lenne egyke. Őrá is nagyon sokat kellett várni, ki tudja egyáltalán sikerül-e mégegyszer a csoda.

Írjál néha, hogy hol tartasz a lombikkal!

Puszi!

996. szilvisz (válaszként erre: 995. - 78timi)
2008. ápr. 21. 10:11

Szia Timi, örülök, hogy írtál:)

A méhen kívüli terhesség biztos volt, csak állítólag már akkor vettek szövetmintát, mikor már elszívták az elszívóval szegényt. Kicsit mérges is vagyok, nem bántam volna, ha megvizsgálják.

Képzeld, amikor ultrahangon voltam, hallottam valami szívhang félét, de az orvos nem mondott semmit. Nagyon rossz volt hallani és tudni, hogy semmi esély a megmentésére.

Közben voltam Konc dr- nál múlt héten. Már a magánrendelőjében jó sokat kellett várni. Ott volt vele az a biológus doktornő is, aki majd az egész megtermékenyítést végzi. Nagyon kedvesek voltak, főleg a doktornő. Mondjuk, ennyiből még nem lehet megállapítani, hogy milyen ember valójában, de remélem, jó marad a véleményem.

Holnap megyek a kórházba, még vesznek vért AIDS és vírus teszt miatt és ha azok az eredmények és a párom vér és andrológiai leletei rendben lesznek, akkor a következő ciklusban már el is kezdik.:) Izgulok, hogy minden rendben legyen.

Furcsa dolog ez az orvosokkal, alapvetően az én elvárásom is az, hogy kedvesen, türelmesen és maximális szakértelemmel forduljon hozzám és mivel amúgy is érzékeny ez az egész helyzet és a lelkembe is könnyű most belegyalogolni, én már hajlamos vagyok elhamarkodottan ítélni. Az elején például nem volt sok bizodalmam a SOTE- én lévő orvosomhoz, aztán a végére úgy megkedveltem, hogy ha lehet a jövőben is szeretnék hozzá járni.

Képzeld, pont most, miközben írok neked, hívtam ezt a dokit, hogy mikor menjek hozzá kontrollra és említettem neki, hogy bejelentkeztem a BMC- be. Azt mondta, hogy jobban örülne, ha a SOTE lombikra mennék. Hát én is jobban örülnék, ha nem azt mondták volna, hogy jó esetben, októberben kerülök sorra.

Remélem nem követek el hibát, hogy oda megyek és nem lesz még rosszabb a helyzet. De az az igazság, hogy én már nem szeretnék ennyit várni, félek attól is, hogy közben a myoma is növekszik, stb…

Dórika egyre szebb, de tényleg. Látszik rajta, hogy kiegyensúlyozott baba.

A képből ítélve, amit feltettél, én nem látom vészesnek a súlyproblémát és Elzit sem hiszem, hogy elriasztottad volna:))))

Egyébként képzeld, a kórház alatt én szinte egy dekát nem fogytam, állandóan ehetnékem volt. Most viszont, már két hete, csak annyit változtattam, hogy esténként már nem eszem, csak egy keveset és már 2,5kg- ot fogytam. Az a baj, hogy nekem inkább az a bajom magammal, hogy mivel keveset mozgok, olyan pudingos a kinézetem. Te tornázol valamit?

Hogy áll a második baba kérdés???:)))

995. 78timi (válaszként erre: 994. - Szilvisz)
2008. ápr. 20. 14:49

Szia Szilvi!


Hát, döbbenten olvastam, amit írtál. Nagyon-nagyon sajnálom a sok rosszat, ami történt. Azt azért nem teljesen értem, hogy miért nem vették észre korábban... Na most itt meg is álltam, mert ha jól értettem, csak találgatnak, hogy volt-e egyáltalán méhen kívüli terhességed.


Én voltam Koncz Doktornál. Az biztos, hogy nagyon gyorsan és alaposan kivizsgálják az embert. Nekem 2 hónap volt, de csak a rendszertelen ciklusom miatt. Rengetegen járnak oda. Rendszeresen az épület előtt kígyózott a sor reggelente (gondolom most sincsen másképp). Velem mindenki kedves volt. Ott csinálták a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is.

Gondolkodtam, hogy elmomdjam-e, de Ő volt az, aki azt mondta a 6 hetes terhességemre, hogy missed ab gyanús (azt mondta 90 %, hogy elhalt, papírom is van róla) és elég csúnyán is viselkedett velem. Az is igaz, hogy Ő mondta, hogy Utrogestan-t kell megpróbálnom nagy dózisban és talán ennek is köszönhető, hogy a kislányom most itt játszik mellettem. Kettős érzéseim vannak Vele szemben, mert egyrészt úgy érzem, Ő segített rajtam, másrészt neki kőszönhetem azt a két pokoli napot, amit végig sírtunk a férjemmel együtt és a reményt is elvesztettem, hogy valaha is gyerekem lesz, miközben élt bennem a kicsi.

Az is lehet, hogy az volt a baj, hogy egyrészt proztekcióval mentem oda (sosem használtam sehol sem protekciót és most is így érzem, csak hátrányom származott belőle), másrészt engem ott nem tekintettek meddőnek, mivel teherbe tudtam esni, csak kihordani nem tudtam a babát. Úgy érzem azt gondolhatta a doki, hogy elveszem az időt, energiát olyanoktól, akiknek lombikra és inszeminációra van szükségük.

Ez az én speciális esetem. Te azért menjél oda nyugodtan. Mindennek ellenére csak ajánlani tudom, nagyon nagy sikerrel dolgoznak és profik ezen a területen. Majd írjál, hogy mi volt!


Mi jól vagyunk. Dórika nagyon gyorsan nő és fejlődik. Felteszek róla egy fotót, ha érdekel nézd meg. Én továbbra is küzdök a kilóimmal és még mindig nem unatkozom. Elzi azóta nem jelentkezett. Nem tudom, mi lehet Vele. IWIW-re tettem fel magamról is képet, remélem nem az riasztotta el. : )


Puszi! Írj, hogy mire jutottál!

2008. ápr. 8. 15:05

Sziasztok Lányok!

Timi, Elzi, hogy vagytok? Remélem, még benéztek ide néha.:)

Nem tűntem el végleg, csak nem volt időm és kedvem sem nagyon írogatni egy darabig.

Amióta nem írtam, elment egy újabb babánk és a rákövetkező hónap pedig igen eseménydús volt.

Képzeljétek el, hogy megint úgy tűnt, hogy terhes vagyok. Fizikai jelei minimálisak voltak, viszont a terhességi teszt jól láthatóan pozitív volt. Már kezdtem elhinni, hogy végre sikerült és várva- vártam az ultrahangot. Aztán egyszer csak megjött a menstruációm. Mondtam a dokinak is, aki azért behívott egy vérvételre, mert az otthoni teszt egyre pozítívabb lett. Volt a véremben HCG, de minimális. Ultrahangon nem láttak semmit, méhfal normál vastagságú volt. Ez március eleje volt, innentől kezdve ki- be jártam a kórházból. Mivel lassan, de biztosan növekedett a HCG szint, méhen kívüli terhességre kezdtek gyanakodni. Aztán egyszer csak már nagyon fájt a hasam, akkor még haza engedtek, azzal, hogy ha nagyon rosszul vagyok, azonnal mentővel menjek be. Aznap még két orvosnál voltunk, az egyik( Isten hegyi út) kizárta a méhen kívülit, a másik (Dr.Gozár)meg sem vizsgált, csak meghallgatott. Végül visszamentem a megbeszéltek szerint a Női I-es klinikára, ahol addig is vizsgáltak és már haza sem engedtek. Frászt kaptam, mert nagyon sok rosszat hallottam a kórházról, de képzeljétek, nekem nagyon pozitív csalódás volt. Tiszta kórház, jó felszereltség, maximálisan felkészült orvosok, az én orvosom is nagyon kedves és alapos volt.

Kedden csináltak egy kaparást, hátha elegendő lesz, de nem lett. Már szerdán kiderült, hogy csütörtökön műtenek méhen kívüli terhességgel, már folyadék is volt a hasüregben és eléggé fájt.

Csütörtökön megműtöttek laparoscop- al, kivették a terhességet és az egyik petevezetékemet.

Egy hetet maradtam otthon utána, sajnos kellett mennem dolgozni, mert senki nem helyettesített. Van is mit csinálnom, azóta meg sem állok. A baj csak az, hogy utána még rám ijesztettek, hogy be kell mennem a kórházba még egy vérvételre, mert nem biztos, hogy nincs még valahol terhesség, mert nem volt a szövettanban semmi, de lehet, hogy csak addigra elszívták. Úgy éreztem, mintha a munkahelyem tenne szívességet, holott én tettem, hogy két héttel korábban munkába álltam...

A végeredmény, hogy valószínűleg volt egy elhalt terhesség a méhemben, ami nem ürült ki rendesen és lehet, hogy e miatt lett a méhen kívüli.

Mivel a másik petevezetékem állítólag el van záródva, azt mondták, hogy csak a lombik jöhet szóba. Vicc, már rég terhes lehetnék, ha valaki rájön, hogy mi volt a baj...

Kicsit elkeseredtem, mert ott a klinikán azt mondták, hogy szeptemberre kerülnék sorra.

Most találkoztam egy lánnyal, aki a BMC- be(Budai Meddőségi Centrum) jár, és Ő azt mondta, hogy ott nem kell várni. Be is jelentkeztem a Koncz tanár úrhoz hétfőre és állítólag, ha szükséges már akár másnap mehetek a kórházba is.

Sok jót olvastam a kórházról, bár sok rosszat is hallottam, ha valaki tud valami infót, szívesen veszem.

Remélem Ti nagyon jól vagytok, gondoltam rátok a kórházban is, de amikor hazajöttem még nem volt kedvem írni, mikor meg dolgozni kezdtem, már időm nem volt.

Sok puszi mindenkinek, azért írjatok, hogy veletek mi történt azóta.:)))

993. Talentum (válaszként erre: 987. - Takiolga)
2008. febr. 28. 13:36

Szia, szerintem ne féljél. Mi az az indukált terherbeesés?

A természet hidd el bölcsebb, mint amit mi gondolunk róla. Ha az a magzat nem akar élni, oka van. Ez van, el kell fogadni. Gondolom te sem akarsz egy beteg gyermeket?

992. Talentum (válaszként erre: 989. - 09d65bf33d)
2008. febr. 28. 13:33

Szia Borzi, szerintem most arra gondolj, hogy lehet még babád, és erősödj meg, és készülj fel lelkileg és testileg is a következő terhességre.

Ha rendben van a szervezeted és erős, akkor mentálisan is megerősödsz és sikerül teherbe esni.

Ezt az időt erre szánd.

991. 78timi (válaszként erre: 989. - 09d65bf33d)
2008. febr. 28. 08:52

Borzi!


Nagyon sajnálom, hogy halasztanod kell a babavállalást! Abból, ahogy írsz látszik, hogy nagyon szomorú vagy.

990. 78timi (válaszként erre: 987. - Takiolga)
2008. febr. 28. 08:50

Szia!


Szerintem ez még bármi lehet. Én már négyszer voltam terhes, (de csak az utolsó terhességemet sikerült kihordanom). Ehhez hasonló adataim nekem is voltak tulajdonképpen minden alkalommal. Az utolsó terhességemnél azt mondták, hogy 10 mm-es a petezsák, kb. 7 hetes és nincsen életjelenség. Ismét missed ab. Elmentem egy magánrendelőbe UH-ra ahol kiderült, hogy él a kisbabám. Ki is hordtam Őt és most itt játszik a szőnyegen.


Próbálj meg ne a rosszra gondolni! Ilyen pici terhességet még nem biztos, hogy látnak UH-on. Látod, nekem is két nap különbséggel az egyik nem látta, a másik doki meg még a szívhangját is megmutatta.

2008. febr. 27. 12:48

1 hetet kellett nekem is várni, de már enni se inni nem bírtam az idegességtől, borzasztó volt az a hét.

Annyira vártam, hogy végre teherbe essek 10 hónap próbálkozás után. Annyira boldog voltam, mikor pozitív lett a teszt. Sajnos így jártam, és azóta olyan dolgok történtek, hogy el is felejthetem jó időre az újabb kisbaba vállalását.Pedig az az egy dolog, amire igazán vágyom, de most nem lehet sokáig (két évig kb.).

988. 09d65bf33d (válaszként erre: 987. - Takiolga)
2008. febr. 27. 12:44
Nekem is ez volt. Elhalt a terhesség. De nem biztos, hogy neked is az lesz a végeredmény, lehet mégse akkor estél teherbe.
2008. febr. 27. 11:37

Sziasztok!

Tegnap voltam UH-on mert számításom szerint 7 hetes terhesnek kellene lennem, mivel indukált teherbeesésről van sz . Az orvos szerint csak 5 hetes szikhólyag 2 mm,petezsák szabályos embrionális jel még nem mutatható ez azt jelenti, hogy elhalt a terhességem?Ugyan 1 hét múlva kontrol de addig nagyon félek. Ha járt így valaki irja meg mire számíthatok

986. betti 75 (válaszként erre: 984. - Ezüstcica)
2008. febr. 26. 09:22
nem gondolom hogy köze van a sexhez,szedsz valami gyogyszert ?
985. éden74 (válaszként erre: 984. - Ezüstcica)
2008. febr. 26. 09:18

szia

Egy hét még nem mutat semmit

kacagni fog a nődokid ha rákérdezel

vegyél a dm.-ben tesztet kb.600Ft

de a vérzést mond el, az baj

2008. febr. 26. 09:13
Segítsetek!Pont ma van hogy egy hete együtt voltunk a párommal és elszakadt az óvszer!! Ma reggel pedig arra ébredtem hogy megint menstruálok pedig 2hete sincs hogy elmult!! Mitől lehet ez? Segítsetek nekem!!Bejelentkeztem nőgyógyászhoz de csak 1 hét mulva tud fogadni!!
983. szilvisz (válaszként erre: 982. - 78timi)
2008. febr. 20. 12:37
Igen. láttam, hogy az otthoni e- mail címemre jött valami üzenet az IWIW- ről, ha haza megyek megnézem.
982. 78timi (válaszként erre: 981. - Szilvisz)
2008. febr. 20. 12:11

Szia!

Úgy tudom, hogy a hímivarsejt él még egy darabig (2-3 nap), így előfordulhat, hogy másnap termékenyíti meg a petesejtet.

Elzi írt IWIW-en, mert Ő sem tudott belépni a fórumba. (Korábban írtam róla, hogy nekem sem sikerült). Megírtam neki, én hogyan találtam ide.

2008. febr. 20. 10:59

Sziasztok!

Jól vagytok?

Minden nap nézem, hátha valakivel történt valami, csak most nem írtam, mert nem történt semmi érdekes velem. A héten járok vérvételre, kétnaponta és majd még egyszer a ciklus végén.

Szerintetek úgy is teherbe lehet esni, hogy a pete kiszabadulása elötti estén voltunk együtt? Mindenhol azt olvastam, hogy igen, sőt van ahol azt írják, hogy akkor jobban, mint az adott napon.

980. 78timi (válaszként erre: 979. - Anbene)
2008. febr. 18. 17:56
Hát, jó kérdés! Szerintem egyénfüggő, hogy mi tesz jót vagy éppen rosszat. A műtéteim után, mikor végre kiszabadultam a kórházból szinte felszabadultnak éreztem magam, de pár óra múlva jött a depi és a letargia. Talán azért jó ilyesmiket olvasni, mert reményt adhat, hogy mások is átéltek már ilyet, de azután csak lett babájuk. Én is így voltam 3 missed ab után már életkedvem sem volt, de csak sikerült és lett eredménye, egy gyönyörű eredménye a sok fájdalomnak, küzdelemnek.
979. anbene
2008. febr. 18. 16:23

Sziasztok!

Sajnos nekem múlt héten elment a babám a 9. héten, este vittek kórházba, aztán műtöttek is. 7 hetes lehetett.

Nagyon nehéz feldolgozni, bár a műtét után úgy éreztem, túl vagyok rajta. De elég hasonló topikokat olvasni, és kitör belőlünk a fájdalom újból. Lehet, hogy nem kellene olvasni???

2008. febr. 15. 19:24

Köszi Timi a gyors választ.

Hát igen, egy netes elérhetőségű szülész-nőgyógyász is ezt mondta, hogy azonnal forduljak orvoshoz. Ez már csak hétfőn lehetséges, de akkor már nem gondolkodok ezen. Megyek és kész. Bár akkor nem a saját dokimhoz tudok menni, de legalább valaki megnéz és remélem megnyugtat. Ez lenne az első baba és már nagyon vártuk.

Minden jót!

977. 78timi
2008. febr. 15. 18:45

Eduscho24!


Nem biztos, hogy baj van, de el kéne menned dokihoz! Ilyen esetben soron kívül kellene, hogy fogadjon.

2008. febr. 15. 13:27

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, ha tudtok. Kb. négy hetes terhes lehetek, amit 3 pozitív teszt is alátámaszt. Tegnap, tegnapelőtt volt egy kis barna folyásom. Szerintetek aggódjak? A dokimhoz csak majd két hét múlva tudok elmenni, előtte nem tudtak időpontot adni. Mit gondoltok? Kiccsit odavagyok. Előre is köszi!

975. 78timi
2008. febr. 12. 20:06

Csak ide találtam. : ))))))))


Kezdem megtanulni az internet használatát. : )))))))

974. 78timi
2008. febr. 12. 19:20
Lehet, hogy én vagyok béna, de valamit nem értek. Én úgy lépek be ide a fórumba, hogy a kedvencek közé elmentettem az oldalt, így ide lépek be azonnal. Megpróbáltam úgy is, ahogy eredetileg felfedeztem és a Babák&mamák >> Terhesség >> Baba elvesztése útvonalon szerettem volna ide jutni, ami nem sikerült.
973. 78timi
2008. febr. 12. 19:13

Sziasztok!


A munka nagy részén már túl vagyunk. : ))))))))

Kihasználtuk a hétvégi napsütést is és levegőztünk.


Szilvi örülök, hogy a dokid "jó útra tért" és végre úgy foglalkozik veled, ahogy eddig is kellett volna. Persze az még jobb hír, hogy nem kell műteni. Hát igen, a Te esetedben is bejött a több szem jobban lát elve.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook