Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2007. szept. 6. 09:43

Érdekes dolog az emberi szervezet. Június 21-én volt missed ab.-om. Ezután az első menzeszem 5 hétre július 27-én jött meg, azóta nem volt. Az eredeti ciklusom szerint most szeptember 12-én

kellene megjönnie.

Egy hete elkezdtem méregetni az ébredési hőmet, ami 4 nappal ezelőttig alacsony volt, majd volt egy 4 tizeddel magasabb, és azóta 3 tizeddel magasabb az eredetihez képest. E közben használom a bébi mikroszkópot, aminek az eredményét nem igazán tudom mostanában kielemezni. Egy biztos, amikor a kiugrás volt, a mikroszkóp szerint nem volt peteérés. Akkor mit jelent ez az egész?

Volt már valakinek hasonló?


Timi! Mi újság veled?

641. Timi32
2007. szept. 5. 12:24
Köszönöm nagyon sokat segítettek a válaszaitok. És meg is nyugodtam egy kicsit.
2007. szept. 4. 18:45
Sziasztok!Timi én is szorítok neked!Nekem is volt egy vetélésem a 2 gyerek között.Nekem a vetélés után 1 évbe telt mire újra terhes lettem.Sőt arra a babára amelyik elment arra is 1 évet vártunk!Amikor nagyon akartam a babát és késett csináltam tesztet és pozitív lett!Később mégis megjött.Azt mondta a doki hogy úgy is elvetél az ember hogy észre sem veszi.Csak kicsit jobban megvan és kész!Lehet hogy amikor nem csináltam tesztet akkor is volt ilyen.
2007. szept. 4. 18:07
Én is úgy tudom, hogy a teszt, ha pozitív,akkor az biztos! (Kivéve, ha 10 percen túl jelenik meg az eredmény!) Még az fordulhat elő, hogy nem 7 hetes, hanem jóval fiatalabb a terhesség, és akkor előfordul, hogy nem érzékelhető tapintással!
638. zsuzsa74 (válaszként erre: 634. - Timi32)
2007. szept. 4. 15:13
Az én dokim állítja, hogy maximum a negatív tesztnek nem lehet hinni, de a pozítív teszt mindig terhességet jelent, főleg kettő. Ha a doki nem érez semmit, az még nem jelenti, hogy nincs pocaklakód. Ha görcsölsz nyugodtan szedhetsz MagneB6-ot. Az jót tesz.
637. szurgo (válaszként erre: 636. - Timi32)
2007. szept. 4. 13:54

Szia Timi!

Nem tudsz elmenni egy olyan orvoshoz, aki helyben csinál neked egy ultrahangot? Magánrendeléseken már inkább az a jellemző, hogy rögtön ultrahangot is csinálnak. Szerintem megérné, hogy ne kelljen 2 hetet várni...

636. Timi32 (válaszként erre: 635. - Gaby73)
2007. szept. 3. 19:55

Szia gaby73

Sajnos a dokim nem csinál ultrahangot, hanem csak beutalni tud. A legközelebbi időbontott kaptam ahová még befértem. Eltekintve az émelygéstöl ami egésznapos és a mellfeszüléstől, nincs semmi bajom.

Vérzésem nem volt, apró szurkálás volt 2 napja jobb oldalon alhasnál de amilyen hirtelen jött úgy el is múlt.A doki semmit nem mondott nem bíztatott és nem mondta azt sem hogy reménytelen.

Minden esetre elszomorított, hogy 2 hetett kell várnom a válaszra.

635. gaby73 (válaszként erre: 634. - Timi32)
2007. szept. 3. 18:06

Szia Timi,


eddig csak háttérből szemléltem a történeted, persze drukkoltam ezerrel, de most amit írtál kicsit furcsa nekem. Miért nem csinált a dokid most egy ultrahangot, 7 hetesen már mindenképp látszódnia kell, még ha nem is tapintja ki (azért az ultrahang kicsit jobban megerősít, mint egy kitapintás, de ez csak az én véleményem).

Amúgy jól vagy, nem volt vérzésed, vagy nem szúrt az alhasadnál az egyik oldalon?


Írj mindenképp, hogy mi volt még a dokinál.

Azért tovább szurkolok neked.

Gaby

634. Timi32
2007. szept. 3. 16:52
Sziasztok.Teljesen tanácstalan vagyok. Voltam ma dokinál és hiába a 2 pozitív teszt a doki azt mondta nem érez semmit,pedig ha terhes lennék minimum 7 hetes és azt már éreznie kellene. Jövőhét keddre hívott vissza ultrahangra.A doki tévedhet?
633. Christineee (válaszként erre: 632. - Timi32)
2007. szept. 1. 20:11

Szia Timi!


Szurkolok és mesélj ha voltál dokinál.


Sajnálom hogy eddig mindig gond volt a terhességekkel.


Megérdemled hogy végre legyen egy kedves egészséges babód!!!


Higgy benne hogy mostmár minden rendben lesz!

632. Timi32
2007. szept. 1. 20:07
Sziasztok. Hétfőn délután 3-ra megyek a dokihoz. Nagyon izgulok és hiszem, hogy mostmár minden rendben lessz.Azért is izgulok nagyon mert ez az ötödik terhességem az első 18 évesen volt azt elvetettem mert az akkori párom elhagyott a baba hírére. 2005 novemberében volt egy 6 hetes spontán vetélésem.2006 decemberében mégegy 4 hetesen. Az utolsó most junius 13-án 9 hetesen elhalt.Mostmár sikerülnie kell igaz?
631. Christineee (válaszként erre: 625. - Timi32)
2007. szept. 1. 18:31

Timi mikor mész dokihoz?


Szurkolok!

630. Christineee (válaszként erre: 627. - Adamoni)
2007. szept. 1. 18:30

Szia Adamoni!


Nekem márciusban volt és nekem több mint 5 hét telt el mire jött a mensi.

2007. szept. 1. 16:36

Timi voltál azóta orvosnál. Mit mondott? Kíváncsi lennék. Bár pozitív teszt az mát biztosan baba! Csak kérdés mennyi idős vagy? Vigyázz nagyon magadra és a babukára.

Nekem két vetélésem volt, közben van 3 szép gyerkőcöm. De mai napig úgy érzem a vetéléseimmel valamit elvettek tőlem. Vágyom még arra, hogy újra babát várjak. Szerintetek normális ez 3 gyerek után?

628. 363d535da9 (válaszként erre: 625. - Timi32)
2007. szept. 1. 14:08

Gratulálok! Irtó mázlista vagy!

Nekem június 21-én volt missed. ab., de talán mostanra fog beállni a hormonháztartásom.

Nekem azt mondta a doki, hogy akkor sincs semmi gond ,ha véletlenül három hónapon belül teherbeesek, mert akkor a szervezetem felkészült!

627. adamoni
2007. aug. 30. 21:31
Nekem juli 18-án volt missed ab-om.Azóta várom a vérzést,de még mindig semmi.Arra rá sem gondoltam,hogy netalán terhes is lehetnék.
626. Timi32 (válaszként erre: 624. - Kobagabi)
2007. aug. 30. 21:26
Szia kobagabi.Nagy örömmel olvastam a történetedet a vetélés utáni terhességről.Nem tudom elmondani mennyi reményt adott nekem.Köszi.
625. Timi32 (válaszként erre: 621. - Christineee)
2007. aug. 30. 21:16

Szia Christinee.Köszönöm és remélem van mihez gratulálnod,mivel semmilyen gyógyszert nem szedek.

Holnap megyek a dokimhoz.Remélhetőleg nem kapok ki tölle nagyon, mert nem vártam ki a három hónapot.

624. kobagabi (válaszként erre: 620. - Timi32)
2007. aug. 30. 00:12

Szia Timi! Mikor elolvastam az írásod, olyan volt, mintha csak magamról olvasnék. Szinte pontról pontra ugyanez történt velem is. 2005. január 11-én volt egy vetélésem, és utána hiába vártam a mensit csak nem jött. A fejemben ott motoszkált valami, hát vettem egy tesztet, az pozitív lett. Nem akartam elhinni. Még az is megfordult a fejemben, mi van ha még mindig a vetélt baba maradt bennem, vagy annak egy darabja ( bocs nem akartalak ezzel a sorral felzaklatni).

Vártam egy kicsit, mivel az előző baba is úgy ment el, hogy a doki jól megvizsgált, és féltem. Így csak a teszt után (a teszt egyébként 2005.02.18-án lett pozitív)kb. 3 héttel mentem el. Terhes voltam ráadásul 8 hetes. Azóta már megszületett. Most már lassan két éves. Azóta is voltam egyszer terhes, de elvetéltem. Később szeretnénk még babát, de félek a vetélések miatt. Ismertek valamilyen gyógyszit, ami segít megtartani a terhességet? Azt is hallottam, hogy sárgatest-hormon elégtelenségről lehet szó.

623. Christineee (válaszként erre: 622. - Vica26)
2007. aug. 27. 14:54

Szia Vica!


Nagyon sajnálom! Jobbat érdemelnétek!!! Igazán és mivel ez már nem az első nagyon nagy kitartást és erőt kívánok. Nagon igazságtalan ez az Élettől!!!!

Nagyon elszomorodtam.

622. Vica26
2007. aug. 27. 14:36

Sziasztok!


Én alapítottam ezt a topikot, és akkor nem gondoltam, hogy egszer vissza fogok ide térni, mert újra aktuális lesz a téma.

De sajnos így van.:(((((

Pontosan 1 év és 4 nap lesz a két missed ab-om között.:(

621. Christineee (válaszként erre: 620. - Timi32)
2007. aug. 27. 13:26

Szia Timi!


Előszőr is sajnálom a vetélést és gratulálok az új babához.


Ha nem szedsz semmilyen gyógyszert akkor szerintem nem lehet valótlan a két csíkos teszted.

Szerintem menj dokihoz. Ha okos a doki akkor add terhesség támogató gyógyit és nem lesz gond!

620. Timi32
2007. aug. 27. 13:19
Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi. Június 13-án volt egy művi úton befejezett vetélésem. Július 18-án megjött (35 nap). Azóta semmi (40nap) Vettem egy tesztet és pozitív lett. Szerintetek lehetséges, hogy hormonzavar okoz pozitív teszteredmény? Ha viszont terhes vagyok nem baj, hogy hamar jött? Véleményeteket előre is köszönöm
619. Christineee (válaszként erre: 618. - 363d535da9)
2007. aug. 16. 18:04
Igen. Sőt az eredeti 28 nap csak a negyedik hónapban lett meg. Addig fokozatosan csökkent.
618. 363d535da9 (válaszként erre: 617. - Christineee)
2007. aug. 16. 17:57
Olyan nagyon nem aggódom, csak tudni szerettem volna, hogy mire számítsak. (Szeptember elején úgyis mennem kell a dokihoz.) Akkor úgy érted, hogy 3 menzesz kellett, hogy visszaálljon?
617. Christineee (válaszként erre: 616. - 363d535da9)
2007. aug. 16. 17:22

Szia Gyöngyös!


Nekem 3 hónap kellett hogy visszaálljon a régi rendszer és csak fokozatosan ment.


De ha nagyon aggódsz érdemes megkérdezni a dokidat!

2007. aug. 16. 16:29

Ha valaki erre jár, és tudna nekem válaszolni, nagyon megköszönném!


21-én lesz 2 hónapja, hogy elvetéltem. A beavatkozás után 5 hétre megjött a menzeszem. Igenám, de így lényegében a régi ciklusom szerint akkor jött meg, amikor peteérésemnek kellett volna lennie. Rá kb. 2 hétre, amikor az eredeti ciklus szerint meg kellett volna jönnie, akkor, annyira görcsölt a petefészkem, hogy nos-pat kellett bevennem.

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mostantól megmarad ez a fejreállított ciklus, vagy pedig beáll idővel a régi ütembe. (Azért is érdekel a dolog, mert a Jónás-naptár szerint az eredeti ciklusom a megfelelő, és ez a baba tervezés miatt egyáltalán nem mindegy!)

Előre is köszi a segítséget!

615. 363d535da9 (válaszként erre: 613. - M.bogyó)
2007. júl. 16. 14:29

Kedves m.bogyó!


Örülök, hogy hapy enddel végződött a történeted!

Azt azért ne felejtsd el, hogy a hemathoma nem minden terhesség velejárója. => Nem minden vérzésnek az oka. Pl. az én esetemben a 5. hetes UH-n minden normális volt, a baj utána kezdődött.

Viszont a legkisebb fiam esetében ugyanígy el kezdtem vérezni, bementem a kórházba, megvizsgáltak, közölték, hogy a terhesség épp, de nem tudnak mit tenni. Feküdjek és várjunk! 3 nap alatt múlt el a vérzés, csináltak egy UH-t és minden rendben volt!

Tehát én úgy gondolom, hogy minden eset más és más, tehát egyénileg kell az orvosnak eldönteni, hogy tud-e segíteni, vagy nem!

614. lamoni (válaszként erre: 610. - Szabcsi666)
2007. júl. 15. 17:57
Szia. Szerintem is minél előbb keresd fel a dokid. Egy terhességnél a vérzés semmiképpen nem jó jel. Sajnos nekem is volt egy vetélésem, és előtte véreztem. Mostanába menszi előtt és a kettő közt is volt pecsételő vérzésem, és elmentem a dokihoz írt fel gyógyszert és 2 nap alatt elmúlt. Sőt talán most nagyobb az esély, hogy a baba is újra sikerül.A vetélésem előtt is jók voltak a gyógyszerek, és a pihenés is jótt tett, de nagyon bepánikoltam. És a túlzott stressz nem tesz jót. Úgyhogy menj el dokihoz, és ne foglalkozz másokkal, fő a nyugalom.
613. m.bogyó (válaszként erre: 608. - Szabcsi666)
2007. júl. 14. 17:39

Én is pont 5-6 hetes voltam amikor ugyan ezek a tünetek jelentkeztek nálam!Tanácstalan voltam mit tegyek,mert egy évvel az eset előtt elvetéltem egy 12 hetes bébit,és akkor is ugyanígy kezdődött!Már-már beletörődtem,hogy nincs mit tenni,de azért felhívtam a dokit(aki más volt,mint az előző terhességnél),azt mondta azonnal KÓRHÁZ!Szerencsére,még nem volt semmi komoly baj,azaz megvolt a bébi,de az ultrahangos vizsgálaton kiderült,hogy van két hematómám(vérömleny)a méhemben,így befektettek,és gyógyszerrel és hittel,9 nap alatt felszívódtak!A felszívódási idő változó,általában 1-2 hóna!Nekem szerencsém volt!Ha nem fekszem be akkor,akkor a hematóma amikor úgy dönt,hogy ürül,kivihette volna a babát,ilyen fiatal terhességnél!

Most 11 hónapos a kislányom,aki a kiírt idő másnapján született,4140g-al!

Mindenképp menj be a kórházba,ha a dokid nincs is bent,és ragaszkodj az usg-hez!

A vetélésemnél,az orvosom MagneB-6-ot rendelt,és a továbbiakban nem foglalkozott a dolsggal!Ha az orvosod vizsgálatok nélkül legyint egyet,keress másik dokit!

Az a kis élet nagyon törékeny ott bent!VIGYÁZZ RÁ!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook