Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
517. kekingi
2017. szept. 10. 19:09
Szia tanácsot,segítséget szeretnék kérni.a nappali hálószoba egy légtérben lesz.sok heti vajúdás után fehér bútorokkal rendezem be.az egyik falra kőhatású tapéta lesz egy fal ablak egy fal gardrób.a kiegészítő szürke.na de milyen színű legyen a 4. fal?lécci segíts!!!!köszönöm szépen
2017. aug. 9. 13:48

Szia!

Mélykék bőr ülőgarnitúrához, sötétbarna bútorral, fehér szőnyeg, fátyolka a falszín, szerinted milyen színű dekor függöny illik ezekhez?

2015. szept. 6. 14:23
Sziasztok, Van itt vki lakberendező? (aki jo áron dolgozik?)
2014. jún. 7. 06:13
Szia! A segítségedet szeretném kérni abban,hogy van egy nappali ami egybe van a konyhával és a bútor tölgy a szalagparkatta is,fehér az ablak az ülősarok sárga-zöld de a sárga a meghatározó szin a falak és a plafon milyen szint kapjon?
2014. máj. 31. 06:50
Világos natúr színű a konyhabútorunk,téglával van kirakva körülötte. Mi a zöld árnyalatira gondoltunk a falszínre,de az ismerőseink tojáshéj színt, lágyabbat javasoltak. Mi gondolkodunk csak merészben vagy ők a visszafogottabbak? Ön mit ajánl?
2012. márc. 5. 20:41

Szia, segitseget szeretnek en is kerni.

Lakas ujitasba kezdtunk, es nem igazan van erzekem a szinek osszehangolasahoz.

Arany tolgy ablak kereteink vannak, azt szeretnem kerdezni milyen harmonizalo szineket lehet hasznalni az aranytolgyhoz?

Celszeru lenne az ajtot- ajtotokokat vagy esetleg a padlot- parkettat is ebben a szinben valasztani?

Esetleg ha igen akkor milyen butor illene ehhez a szinhez?

Gondoltam esetleg mondjuk konyhabutor vagy ebedlobutor vaj, kremszinu butorelemekkel kombinalva. A helysegek kicsik a lakasban ugyhogy a sotetebb szinektol felek.

Ha tudsz tanacsot adni esetleg az arany tolgyhoz milyen arnyalatok illenek jol, minden javaslatot szivesen fogadok.Vivi

511. zskn82
2011. márc. 2. 10:49
Segítséget szeretnék kérni.Nappalit szeretném átfesteni mindegyik bútor és a laminált padló is cseresznye színű.Kanapé zöld huzatos cseresznyeszínű fa berakással.A szőnyeg zöld.Világos a nappali van két nagy ablak egy egy falon és 2 falon van 1-1 2szárnyú nagy ajtó amik fehérek.Én falszínre almazöldet és lilára gondoltam.csak a szobák sarkát kell festeni mert a többit elfoglalják a nyílás zárok.Úgy gondoltam felváltva festeném ki a sarkokat.Egyik lila mellette zöld megint lila és zöld.Szerintetek jó lenne?Köszi a segítséget
2011. febr. 16. 14:36
Szeretném megkérdezni,hogy színkeverési segédletet,hogy melyik színhez milyen színezők kellenek, honnan tudnák szerezni? Lakásfelújítás előtt állunk és szeretném maganmak keverni a színeket,de elkelne egy kis segítség.
509. lindii
2011. jan. 10. 18:43

Szia!


Csak érdeklődnék, hogy Feng Shui lakberendezéssel kapcsolatban tudnál-e segíteni?

508. Daft
2010. dec. 14. 12:23

Szia!


Én színválasztást illetően szeretnék tanácsot kérni. Kanapévásárlás előtt állunk (már vagy 3 hónapja :-). A szobában a szekrény színe körte, a függöny sötétzöld, a falak még fehérek, a szőnyeg szintén barnás. Zöld kanapét szerettem volna, de azt mondták, hogy ha nem találok pontosan ugyanolyan zöldet, mint a függöny (ami lehetetlen), akkor nagyon csúnya lesz. Szerinted milyet érdemes venni? Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Tünde

507. Cand Ida (válaszként erre: 506. - Livcsi8)
2010. dec. 8. 16:08

Szia!

Ha az elrendezés és a funkció az ami nem jó, akkor falbontás is szóba jöhet? Ehhez alaprajzra lenne szükségem és arra, hogy mit szeretnél, hányan laktok, milyen szokásaitok vannak nagyvonalakban. Arra gondolok, hogy közös reggeli/vacsora az asztalnál, mennyire vannak nagy vendégségek, főzések? Persze attól is függ, mit kéne változtatni, mi az igény?! Priviben elküldöm a mail címemet, ahova tudsz képet, alaprajzot küldeni. A méretek fontosak. Üdv.

506. Livcsi8
2010. dec. 7. 15:39

Szia!

Fél éve költöztünk egy parasztházba. Félig fel is újítottuk, viszont néhány helyiség funkciójával illetve elrendezésével gondba vagyok. Nem tudom ha esetleg küldenék fényképet az érintett részekről , hogy lásd miről van szó esetleg tudnál e néhány ötlettel segíteni. Segítségedet előre is köszönöm.

505. Cand Ida (válaszként erre: 504. - Sandika20)
2010. nov. 11. 19:13

Szia!

Én szívem szerint a fa árnyalait javasolnám és nem több színt egy bútoron belül, hanem egy színt kiválasztva. Ez pedig már a te izlésedtől függ, hogy milyen legyen, én se a túl világosat, se a nagyon sötétet nem javasolnám. Sok sikert hozzá :)

2010. okt. 22. 13:33

Szia!

Nappali berendezésével lenne kérdésem. Ami adott: erős napsárga fal, világos parketta és egy narancs színű kanapé. Nem igazán tudom milyen szekrény/szekrénysor illene a fal színéhez. A mostanság divatos bútorok több anyag, szín kombinációjából állnak és félek, hogy ezek a domináns fallal együtt elég zavaros összképet adnának. Milyen bútort javasolnál?

Válaszodat előre is köszönöm.

503. Cand Ida (válaszként erre: 502. - Ministry)
2010. okt. 13. 15:24

Szia!

Én a sötét cseresznyeszínű bútorhoz nem vállalnék teljesen bordó hálót, de a teljesen bordó hálón is nagyon elgondolkoznék.

Az a fal, ahol ágy lesz, ha a fejrész a falhoz van tolva, az pl. lehet bordó, ott úgyis lesz lámpa, éjjeliszekrény, esetleg polc felette és az ágynemű is egy kicsit oldja. A körülötte lévő részt viszont mindenképp egy világosabb árnyalatra festeném, de nem biztos, hogy fehérre, mert nekem nagyon nagy lenne a kontraszt. A függöny milyen színű lesz? Egy krémszínű, beige, tojáshéj, talán törtfehér is szerintem jobban menne és a plafon maradna fehér.

Ilyen jellegű képem sajnos nincs, ha beütöd a google képkeresőbe, hogy "bordó hálószoba vagy bordó szoba" lehoz néhányat.

A narancsos nappali az teljesen jó, ha megy a bútorhoz, függönyhöz és szőnyeghez is. Ugyanúgy tudsz rákeresni, mint az előzőre és így is:


[link]

2010. okt. 5. 13:28

Szia!


Hamarosan új lakásba költözünk, és már elkezdtünk gondolkodni a lakás színein.

A hálószobába bordó falat szeretnénk, de a bútorjaink sötét cseresznye színűek.

Attól félünk, ez egy kicsit sötét lesz.

Tudnál segíteni, mivel lehetne egy kicsit "világosítani"?

Gondoltam arra, hogy csak a fal bizonyos részeit festenénk bordóra, a többi maradna fehér.

Esetleg képeket tudsz valami hasonló hálóról? Én sajnos nem találtam :(


A nappalinknál ugyanez a kérdés.

Ott narancsos falat szeretnénk. A bútorok színét nem mondom, mert azok le lesznek cserélve.

Itt is érdekelnének fotók!


Előre is köszönöm a segítséged!

501. Cand Ida (válaszként erre: 500. - Szeklice)
2010. okt. 4. 19:33

Szia! Így sajnos nem tudok segíteni. Se stílus, se szín, se igényt nem tudok. Ha nem perzsa vagy egyéb szőnyegre vágysz, akkor itt rengeteget találsz, hátha megtetszik valami. [link]

[link]

Vagy marad a Diego, IKEA, KIKA.

2010. szept. 24. 11:05
Nekem csak 1 kérdésem lenne. A nappaliba szeretnék szőnyeget a dohányzóasztal alá.Tudsz ajánlani valamilyet? Nemrég ugyanis odaajándékoztam a már meglévő szőnyeget,hisz teljesen műszálas volt,és csak úgy vonzotta a port.Lehetetlen volt takarítani.Viszont nagyon hiányzik onnan,tetszenek a hosszú szőrűek is,de nem tudom,hogy célszerű-e...Köszi a válaszod!
499. Szilvita (válaszként erre: 496. - Cand Ida)
2010. szept. 23. 22:46
Köszönöm szépen a válaszod!
498. Cand Ida (válaszként erre: 495. - Szilvita)
2010. szept. 23. 21:52
Nem néz ki bután :). A konyhabútort célszerű a falhoz tenni. De az IKEAban tényleg vannak jó ötletek.
497. kicsilányka1984 (válaszként erre: 1. - Kókusz)
2010. szept. 23. 21:50

szia:)

tudnál segíteni?

öntapadós tapétát falra lehet tenni?

mennyire stabil?

köszönöm

496. Cand Ida (válaszként erre: 493. - Szilvita)
2010. szept. 23. 21:49

Egyáltalán nem lehetetlen, amit szeretnél.

A konyhabútor pl. legyen az egyik falon, sőt túlnyúlhat az oldalfalra és ott akár egy kicsit vissza is kanyarodhat, ami a konyha felől tárolószekrény lesz, de a másik oldalról egy sima "szekrényhát", s elé kerülhet egy kanapé. A szoba másik oldalára pedig ebbe a magasságba az étkezőasztal. A kanapéval szemben pedig fotel és közé egy dohányzóasztal. A fotel mögé pedig mehet a könyvespolc, állólámpa...stb.

De a konyhabútorhoz bárpultos megoldással is lehet étkezőasztalt csatlakoztatni, de így kicsit más jelleget kap az egész.

495. Szilvita (válaszként erre: 494. - Studio64)
2010. szept. 19. 19:28
Most arra gondoltam, hogy a szoba egyik végén végig konyhabútor, és a nappalit az egyik oldalt az étkezőasztal, másik oldalt egy kanapé választaná el. Kivágdostam a bútorokat kartonból, és úgy egész jól néz ki, úgy tűnik, hogy kényelmesen elfér, de azért életben máshogy néz ki... Pl. nem néz ki bután, hogy a szoba egyik oldala tele van a konyhabútorral szépen hosszában? Mint régen a szobabútorok...
494. Studio64 (válaszként erre: 493. - Szilvita)
2010. szept. 19. 18:57
Erre az ikeában vannak a legjobb ötletek, annyi berendezett szoba van és olyan praktikus megoldások, hogy komolyan minden elismerésem az ottaniaknak. Amúgy nekem zsufinak tűnne, de tényleg, hogyha okosan megvan oldva akkor csodát lát az ember.
2010. szept. 19. 13:25

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek nagyon zsúfolt egy konyha-étkező-nappali egy légtérben 25 nm-en? 510x470 cm a szoba. Hogyan lehetne jól elrendezni, hogy mégse legyen túl zsúfolt, és el legyen picit szeparálva a nappali?

Köszönöm a válaszokat!

492. Cand Ida (válaszként erre: 489. - IlonkaM)
2010. szept. 3. 20:42
Sötét lila a naracshoz? A lila önmagában kicsit hideg szín és a sötét összenyomja a teret...valami melegebb árnyalatot (ne kékest) válassz, ha a lilánál maradsz. Van aki szereti a pinket, lilát, rózsaszínt, narancsot együtt...én max. feketével vagy wengével tudom elképzelni. De gondold át :)
491. Cand Ida (válaszként erre: 488. - IlonkaM)
2010. szept. 3. 20:36

Szia!

A plafon elég meghatározó, de ha azt mondod, hogy nem változtatható, akkor ehhez kell igazodni...bár ennek átfestésére is lenne megoldás.

Így, ha egy színű falat szeretnél, szerintem a beige árnyalataira lehetne festeni. Tejeskávé szín? :) Esetleg valami narancsos falszín, ha tetszik, de a plafon miatt nem könnyű.

490. ac808a6b30 (válaszként erre: 2. - F290b382c2)
2010. szept. 3. 15:28
Én az öntapadós tapétát mindig vizesen teszem fel, majd kiszorítom alóla a vizet egy gumi ablaktisztító lehúzóval, iszonyatosan gyors és egyszerű.
489. ilonkaM (válaszként erre: 488. - IlonkaM)
2010. szept. 3. 12:22

Válaszod előre is nagyon szépen köszönöm!!! :)

Illetve lemaradt még, hogy én ilyen iszonyat sötét lillára gondoltam. Az nagyon rossz lenne?

Kösziii!!

488. ilonkaM
2010. szept. 3. 12:22

De örülök Neked Cand Ida! Beindult a topic. :)

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy narancssárga plafonhoz, aminek a szinét nem lehet megváltoztatni, mert ilyen lambéria szerű, nem tudom mi a neve... :( milyen falszín illene? Eddig magenta (vagy arra hajazó) színű volt, világos barna padló, a szekrénysor krém színű ajtókkal, sötét barna betétekkel, polcokkal szuperál. Az ülőgarnitura pedig ilyen sötét barnás szintén. Öröklött darab, de tudok róla képet mutatni, mert nagyon hasonlót találtam egy boltnál (kicsit megörültem, hogy újra divatba jött). :D

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook