Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
702. topika (válaszként erre: 696. - Zojci)
2007. nov. 20. 12:30

SZia!

Anyósproblémáddal sajnos együttérzek.Ne hagyd hogy idegesítsen,a baba mindennél fontosabb.Mondom én,aki nagyon sok rosszat köszönhet anyósának.Sajnos ezek a problémák,ha te sem tudod kezelni,a baba születése után is megmaradnak,és bajt okoznak!Én átvészeletem nehezen a terhességem,de később is úgy felhúzott,hogy akkor meg a tejem apadt el,egyik napról a másikra.Kitartás!Tojd le !!!

701. topika (válaszként erre: 700. - Letta)
2007. nov. 20. 12:25

Szia!Nekem volt már hasonló esetem,soron kívül megjött a mensim,és tusolás közben valami érdekes akadt meg a lefolyóban.Elmentem az orvoshoz,aki rögtön elküldött vérvételre,mert ha terhes voltam,a vér biztosan kimutatja, a teszt viszont már nem.A vérvétel nem mutatott terhességet,azt miondta az o.,hogy valószínűleg korábban voltam terhes,amit nem is vettem észre,/kb.3 hetes,így időben megjött a mensim,/ és csak később lökődött ki.A tisztulás lezajlott,beavatkozás nélkül.2 hónappal később teherbeestem,de sajnos 12 hetesen elhalt.3 hónapra rá ismét terhes lettem,és most van egy csodálatos kisfiam.

Ha babát szeretnétek,teszteld magad ha úgy érzed,akár havonta 2-szer is,az a biztos.Bár azt mondják,a természet tudja mit csinál,miért veszi el tőlünk a babát,persze ez nem vigasz:-(

700. Letta
2007. nov. 20. 12:04

Sziasztok!Én már egy másik topikban leírtam a panaszomat, de sajna az itteni tapasztalatokra is szükségem lenne:

Nővéremnél voltam a 20 hónapos kisfiára vigyázni.A lépcsőn nem tudtam máshogy közlekedni, csak ha fogtam a melleimet, ammyira fájtak!A mensim elég rövid volt és a hasam se fájt úgy, mint szokott.A melleim a következő hetekben is szüntelenül fájtak.Még örültem is hogy nőnek egy picit.Nem vagyok valami jó étvágyú, a reggelit kb délbe szoktam elkezdeni.Még a párom is észrevette, hogy reggel mindig eszek valamit.A fejem rengeteget fájt, így kénytelen voltam sokat pihenni.Mivel óvszerrel védekezünk, nem gondoltam hogy terhes lennék, de péntekre mennem kellett kivizsgálásra és csináltam egy tesztet.Negatív lett, ezért kicsit csalódott is voltam.A kórházban csináltak egy mellkas rtg-t, de az orvos (nem tudni mi miatt), csináltatott egy hasi rtg-t.Hétvégére vártam a mensim, vasárnap már fájt is a hasam.Hétfőn a szüleimnél voltam, de iszonyú görcsökkel küszködtem, vérzésem pedig viszonylag kevés volt.Kedden este, hirtelen egy élas fájdalom nyilalt az alhasamba.Ki is mentem a mosdóba.Valami olyan dolgot észleltem, ami nem volt számomra megszokott.Nagyon megijedtem.Felkerestem a nődokimat.Kézzel megvizsgált és azt mondta hogy valószínű a természet szelekciója, de ezt már ilyenkor nem tudja megállapítani pontosan.

Most akkor terhes voltam, vagy sem?Lehet hogy bután hangzik a kérdésem, de mivel a teszt negatív volt, az orvos pedig csak feltételez, így sokminden nem derült ki számomra!A tüneteim így visszagondolva babára utalnak, de kb másfél hónapja tartottak!!Egy ilyen idős terhességet utólag nem tud megmondani?!Számomra nagyon megdöbbentő!

Azóta sokat rágom magam, mert lelkiismeret furdalásom van!Ha a tesz pozitív lett volna, a párommal örültünk volna, mert jövőre terveztünk picúrkát és mind ez elkerülhető lett volna!

699. 25c0404375 (válaszként erre: 698. - 09d65bf33d)
2007. nov. 20. 08:08
Aznap hazaengednek.Engem altattak,de utána eléggé görcsöltem.Azt mondta a doki azért mert húzódik össze a méh.
2007. nov. 20. 08:05
Nem tudjátok, a kaparás mennyire fájdalmas? Érzéstelenítés vagy altatás történik?Meddig kell utána bent maradni?
697. 78timi
2007. nov. 18. 13:13

Nekem volt kis szúrás a hasam alján az első hetekben. Olyan erős hányingerem volt, hogy alig bírtam enni, de hányni nem tudtam. A 14. hétig 7 kg-ot fogytam (sajnos volt miből). Szorulásom volt, lekvárt ettem, utána nagyon görcsölt a gyomrom, de szerencsére nem lett baj.

Szóval szerintem ezek normális tünetek, csak az ember pánikol, pláne többszöri vetélés után.

Az idegeskedés nem jó. Én is éppen egy kiborulás után kezdtem el vérezni a 9. héten.

696. Zojci (válaszként erre: 657. - Kobagabi)
2007. nov. 18. 10:48
Semmit nem találtak! Az történt aznap,h a drága anyósom 3órán át idegesített,valószínűnek tartom,h a stressz volt az oka,mert magamban örlődtem,mert nem akartam vele veszekedni! Legközelebb akkor fog tudni róla,mikor már megszültem,az biztos.
2007. nov. 17. 22:05
Olvastalak! Nem semmi milyen szerencséd volt!! Igen sajno elvetéletm, szerdán volt két hete a missed ab.Minél hamarabb szeretnék babát! Lelkileg túltettem magm! Úgy gondolom jobb ez így , minthogy beteg gyerekem szülesen! Persze eleinte nagyon kivoltam!De most már kész vagyok egy babára!! Nagyon szeretnénk!
2007. nov. 17. 22:01
anniyra leesett a vérnyomásom hogy ne tudom megmérni
693. ef02a78ea1 (válaszként erre: 692. - Kobagabi)
2007. nov. 17. 22:01
vérzés nincs, derekam nem fáj, hullámokban jön szinte mindig azonos időközönként, de amikor a csúcson van szinte kimegy a vér a fejembő anniyra intenziv,zsibbadok, aztán elmúlik és kész.
692. kobagabi (válaszként erre: 691. - Ef02a78ea1)
2007. nov. 17. 21:58

Mennyire erős a görcs? Derekad is fáj?

Vérzés?

2007. nov. 17. 21:56
Azt hittem nem egyedi az este, biztam benne hogy más is járt már igy. Eléggé félek mert nagyon fáj, durvább mint ezer menstruációs görcs.
690. timihugi (válaszként erre: 684. - Ef02a78ea1)
2007. nov. 17. 21:55
Szandrácska, ha ez segít, én a 7. héten vagyok, és gyakran felfúvódik a hasam. Alig tudok enni, de legtöbbször úgy érzem, tele mindenem. A hasszúrka normális sztem addig, míg nem görcsölsz erősen. Nekem is szurkál, főleg az alhasam.
2007. nov. 17. 21:55
Sandragarsa a terhesség jeleibe megyünk, gyere át! ez mégis egy vetéléses topik!!!
688. kobagabi (válaszként erre: 684. - Ef02a78ea1)
2007. nov. 17. 21:54

Ilyet még nem igazán hallottam!!!

Mit ettél?

Szerintem pihi le, aztán figyeld, ha 1-2 órán át tart, vagy rosszabbodik nem árt felkeesni egy orvost! Én allergiás reakcióra gondolnék!

687. kobagabi (válaszként erre: 686. - Kobagabi)
2007. nov. 17. 21:53
Bocsi sandragarsa!
686. kobagabi (válaszként erre: 683. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:52
Ok!!! Még megvárom sansandra kérdését!!!
2007. nov. 17. 21:52
érdez=érzem
2007. nov. 17. 21:52

6.5hetes terhes vagyok, elég stresszes napom, volt, kb 5 perce felfújódott a hasam akkorára mint egy hatalmas dinnye és borzasztóan szúr, hullámokban jön és tiszta forrónak érdez.

Menjek orvoshoz vagy ez normális?

683. timihugi (válaszként erre: 680. - Kobagabi)
2007. nov. 17. 21:52
akkor menjünk a terhesség jeleibe, az jó?
682. kobagabi (válaszként erre: 681. - Ef02a78ea1)
2007. nov. 17. 21:51
Na mond csak
2007. nov. 17. 21:50
sziasztok,lenne egy sürgős kérdésem
680. kobagabi (válaszként erre: 676. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:50
Elmentél?
2007. nov. 17. 21:46

Talán át kellene mennünk egy másik topikba!!! Nem?

A terhesség jeleibe, vagy a másikba?

678. kobagabi (válaszként erre: 676. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:45
Köszike!!!! A lányommal volt ilyen nekem!!!
677. kobagabi (válaszként erre: 674. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:45

Figyelj, akkor van gáz, ha egésznap csak hánysz!!! Én a lányommal naponta 6-7szer is hánytam, mégis a végére 20 kg-ot híztam!!!

A babókád tápanyaghoz jut így is! Tudom kellemetlen, de ha sok folyadékot iszol, nem lesz gond!!!

A végére pedig úgyis visszajön, amit most lefogysz!!!!

676. timihugi (válaszként erre: 672. - Kobagabi)
2007. nov. 17. 21:44

hát, javarészt igen. Bár ma, amikor hánytam, utána órákig jó volt. Aztán kezdődött előről.

Te egyikkel sem voltál ilyen kis "béna"? Amúgy nagyon jók az új képeid, naon csinike vagy!!!:-)

675. kobagabi (válaszként erre: 671. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:43

Bocsesz olvasom B6 nem használt!

Próbáld ki a gyerekkúpot! DADELONETTA! De azt hiszem felnőtteknek gyógysziba is van!!!

2007. nov. 17. 21:42
Na, szóval teljesen padlóra vág ez a kis babóka. :-) Persze, ettől is boldog vagyok, mert tudom, hogy itt van, de már nagyon nehezen viselem a tüneteket. Mondjuk Tegnap csak 1x, ma 2x hánytam. Az milyen mennyiségben normális, hogy ne legyen kiszáradás? Próbálok sok folyadékot inni, de úgy érzem, az elmúlt 1 hétben picit fogytam s, merthát enni nem nagyon tudok.
673. kobagabi (válaszként erre: 671. - Timihugi)
2007. nov. 17. 21:42
Háát nem igazán normális, de már hallottam ilyet! B6-ot próbáltad? Vagyí esetleg rennie-t gyomorsavra!!! Én a lányommal pontosan így voltam egyébként!!!! 4 hónapos terhes koromig csak az üres leves, és a tejfölös kenyér maradt meg bennem!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook