Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
612. 363d535da9 (válaszként erre: 610. - Szabcsi666)
2007. júl. 14. 17:22

Szabcsi!


Valóban minél hamarabb keresd meg az orvosodat! DE ! Attól, hogy félsz, csak rosszabb lesz! Próbáld magad megnyugtatni és beletörődni abba, hogy ebben a helyzetben már nem rajtad múlnak a dolgok! Próbálj meg pihenni! ENNYI AMIT TEHETSZ!

2007. júl. 14. 14:55

Hát én is félnék a helyedben . Tudod nekem márciusban elment a baba két hónaposan, úgyhogy tudok mit érzel.


Ezért is lenne jobb ha tudnál beszélni a dokiddal és a legjobb az lenne ha meg is tudna nézni!

2007. júl. 14. 14:34

Köszi,csak tudod jobban érzem magam ha többet is megkérdezek.

Egy picit félek hogy elvesztem a picit:(

609. Christineee (válaszként erre: 608. - Szabcsi666)
2007. júl. 14. 14:32

Szia Szabcsi!


A másik fórumon már írtam hogy jobb lenne mielőbb elmenned orvoshoz mert ez nem jó jel és addig is sokat kellene feküdnöd.

2007. júl. 14. 14:11

sziasztok.ÍTudna nekem valaki segíteni?

6 hetes terhes leszek hétfőn, de tegnap nem sok csak pici barnás-véres folyásom volt,és sokszor görcsöl a hasam is.

Ez természetes dolog?Úgy félek:(

607. Christineee (válaszként erre: 606. - 363d535da9)
2007. júl. 14. 14:03

Szia Gyöngyös!


Az ov teszteben 5 db van. És a ciklusod hosszáától függ hogy hányadik napon kell elkezdeni használni. Ugyanúgy a reggeli első vizelettel tesztelsz mint a terhességi tesztnél.

De elég jól le vannak írva ezek a dobozban lévő papíron.


Mi remélem jól állunk.

A ciklusom úgy nézz ki így negyedik ciklusként visszaáll a normális kerékvágásba.

Hónapok óta előszőr tudtam ugyanannyi hőt mérni a ciklus alatt. Ilyen még nem volt. Most meg mindig 36,6 volt. Az ov teszt szépen mutattta is az érést, és a hőm is felment. Egészen 37,1-re és eddig ott is maradt.

Remélem sikerült összehozni a babát és most reménykedve várom a 22-ét!

606. 363d535da9 (válaszként erre: 605. - Christineee)
2007. júl. 14. 13:31

Fogalmam sincs. Ezt egyenlőre nem árulta el (én meg örömömben elfelejtettem megkérdezni). De hallottam róla, hogy van valami peteérést segítő gyógyszer. Majd szeptemberben okosabb leszek!

Hátha valaki többet tud itt róla!


Akartam kérdezni tőletek, hogy hogyan is működik az a bizonyos ovulációs teszt amiről beszéltetek. A múltkor láttam a DM-ben, de nem volt időm jobban áttanulmányozni?

Ti most hogy áltok baba ügyben?

605. Christineee (válaszként erre: 604. - 363d535da9)
2007. júl. 13. 19:45

Szia Gyöngyös!


Örülök hogy egészségileg minden rendben van és hogy már jobb kedved van.

Milyen gyógyszerrel segíti a terhességet a dokid?


Remélem hamar eltelik az a fránya 3 hónap és jöhet megint a baba!

2007. júl. 13. 15:20

Sziasztok!


Tegnapelőtt voltam kontrolon, és azóta rózsaszínben látom a világot. A szövettan teljesen negatív. Semmi okot nem tudtak kimutatni a történtekkel kapcsolatban a maradványokból. Azt mondta az orvosom, hogy ez ugyan rosszul hangzik, de ez a természetes szelekció. A baba nem tudott rendesen beágyazódni, vagy az osztódásnál történhetett valami, egy azonban biztos, hogy jobb hogy most történt és nem később!!!

Azt mondta, hogy fizikailag teljesen rendben vagyok. Levette a cytologiát. Két hónap múlva kell visszamenni. Azt mondta, hogy akkor felír valami gyógyszert, amivel rá tud segíteni a babaprojektre! Addig védekezzünk mechanikusan! Kérdeztem, hogy na igen, de mi van akkor ha ez a mechanikus dolog nem jön össze és baba lesz esetleg belőle? Azt mondta, hogy akkor semmi gond, mert készen álltam a terhességre! Tehát szerinte 3 hónapot kell várni, de ha mégsem, az sem baj!

:)

603. Christineee (válaszként erre: 597. - Szurgo)
2007. júl. 11. 17:16

Tudod nekem fura mior halálos vidámsággal vigyorognak egész nap ezek az abortuszosok.

Mintha valami buliban lennénnek nem pedig egy élet megszakításán.

A többség ilyen, és ez nagyon szomorú!!!

602. Christineee (válaszként erre: 596. - Szurgo)
2007. júl. 11. 17:14

Engem az bosszant hogy sokan nem is tesznek ellene és aztán elvetetik. Egy ismerősőm már annyiszor volt abortuszon hogy döbbenetes. A másik meg mikor látom a 7 hónapos terhes nőt cigivel a szájában. A kitett csecsemőkről már nem is beszélek.

És nagyon sok ilyen van.

És mondjon bárki bármit akkor se tartom őket sokra!

2007. júl. 11. 15:58
kicin = picin....:)))
600. duncimacs (válaszként erre: 597. - Szurgo)
2007. júl. 11. 15:57
Értelek Téged is, s elítéltem magamat is, lehet, hogy fel kellett volna vállalnom azt, hogy meghalunk akár. A picinél is azt mondták az orvosok már, hogy az életemmel játszom, nem tarthatom meg semmi áron olyan testsúllyal. Akkor nem fogadtam el az orvosi utasítást, saját felelősségemre nem vetettem el. A végén tényleg majdnem igazuk lett, nagyon kicin múlott. Másodszor nem mertem megkísérteni a sorsot. Ez az igazság.
599. duncimacs (válaszként erre: 598. - 363d535da9)
2007. júl. 11. 15:54
Igen, azokat én is elítélem, egy élet - nem játék, nem szórakozás!! Olvastam erről a filmről, borzalmas lehet, tanulságos lenne olyan nőknek, igazad van.
598. 363d535da9 (válaszként erre: 595. - Duncimacs)
2007. júl. 11. 15:48

A te eseted, azért más, mint amiről a lányok beszéltek. Valóban szörnyű érzés átélni, hogy te önhibádon kívül elveszted a babádat, míg mások alig várják, hogy kiszedjék belőlük, és még jókat viccelődnek utána. Őszintén szólva az én fejemben is megfordult a gondolat, hogy ezeknek a nőknek a beavatkozás előtt lejátszanám a "Néma sikoly" című dokumentum filmet, és nem adnék nekik ilyen kábítást, mert emiatt teljesen fájdalom mentesen szabadulnak meg a babáktól, és egyesek már sportot űznek belőle!

Az ember belegondol, hogy hányan várnak hiába hosszú éveken keresztül babára, vagy arra hogy örökbefogadhassanak...

597. szurgo (válaszként erre: 595. - Duncimacs)
2007. júl. 11. 15:47
Csak még egy gondolat. Műtét előtt és után elfogadó voltam az abortusszal és ezekkel a nőkkel, bevallom azért őszintén, hogy a kórházban eltöltött órák alatt kevéssé voltam toleráns, túl nagy volt bennem a fájdalom.
596. szurgo (válaszként erre: 595. - Duncimacs)
2007. júl. 11. 15:43

Gondolom az abortuszos lányokra gondoltál. Én nem ítélkezem felettük, nem tudhatjuk, hogy milyen élethelyzetben találta őket a babó. Az más kérdés, hogy felelőtlenség eredménye az, amitől ők meg akarna szabadulni és amire mi nagyon vágyunk. Igazságtalan, de igazságtalansággal sokszor találkozom mostanában. A visszatérő és nemtörődöm, érzéketlen lányokról persze meg van a véleményem, bízom benne, hogy a nagy többség nem ilyen.

Sokfélék vagyunk... el kell fogadni.

2007. júl. 11. 11:53
Kérlek, soha ne írj ilyet! Nem tudhatod, ki miért és hogyan. Nekem is volt, ha nem teszem, talán belehalok, nem engedték volna a dokik, hogy nekimenjek akkora súllyal. Az első gyermekem már nagy, a másodikat 172 kg-mal szültem meg, nagyon picin múlott, hogy nem haltunk mindketten meg. Méhlepény-leválás történt aznap, amikor bementem a kórházba, mivel túlhordásom volt. Ha nem Pestre megyek, nem veszik érszre, mert "csak" görcsöltem, ez lehetett volna szülési fájdalom is. De ott volt olyan UH, ami mutatta a lepényleválást, így azonnali császárral mentettek minket. Védekezés mellett lettem ismét terhes rá egy évre, de nem vállaltam fel az életveszélyt. Lehet, elítéltek, de a két gyerekem volt előttem. A pici pedig nem maradhatott volna anya nélkül. Iszonyú volt az eü. ab, de meg kellett tenni. Nem fogom elfelejteni soha. Sajnos semmilyen védekezés nem biztos annak, aki nagyon fogékony. Bármikor történhet ilyen ismét, igaz, már jóval kisebb a súlyom. Talán életben maradnánk. Viszont egyedül nem mernék 3 gyereket vállalni.
594. Christineee (válaszként erre: 593. - Szurgo)
2007. júl. 11. 11:33

Köszi Szurgo !!!!!


A nyaralást nekünk is meghagyta a mensi. Megvárta míg hazajöttünk és csak másnap jött..

:-))))


Érezd magad majd nagyon jól, jót fog tenni.


És én is remélem hogy jó példa lehetek.


:-)))


Éjjel szurkált a hasam középen. Akiket kérdeztem mind azt mondták hogy akár a beágyazódástól is lehet.


Hát kiváncsi leszek.

593. szurgo (válaszként erre: 592. - Christineee)
2007. júl. 11. 11:22

Remélem sikerről számolsz majd be, úgy szeretném, ha lennének jó példák előttem.

Én most az esélytelenek nyugalmával várom a mensit, remélem, hogy az érés kimaradása nem okoz maratoni ciklust. A görbém vonalait bármelyik hegylánc megirigyelné :), hegyek völgyek, nem is akármilyenek.

Ha most rendesen megjön, jövő hónapban épp nyaralni leszünk, nem lesz zavaró tényező :).

Szorítok neked!

592. Christineee (válaszként erre: 591. - Szurgo)
2007. júl. 10. 19:28

Nekem baba előtt szintemindig 27-28 napra jött meg.

Csak a baba előtt illetve mikor baba összejött akkor volt hosszabb a ciklusom.

Nekem most valahogy ebben a hónpban szinte minden összejött.

Állandóan ugyanannyi volt a hőm éréskor szépen felment 5 tizedet. Az ov teszt is szépen jelzett. Dolgoztunk is rajta.

Reméljük a legjobbakat!

Hát igen vetélés után talán tényleg kicsit korai a 26 nap. Nekem azt mondta a doki hogy olyan 4-5 hét múlva lesz mensi. És hát több mint 5 hét múlva jött.

Az első mensim erős volt, a másik kettőt meg alig vettem észre. Pedig van érés meg minden.

Legalább nem kínoz!


:-)))


Ha tettetek érte eleget akkor talán össze is jön baba. Persze megnyugtatóbb lenne ha tudnád volt érés.

591. szurgo (válaszként erre: 590. - Christineee)
2007. júl. 10. 19:22

Szia Chris!

Először nekem 26 napra jött meg, a doki mondta is, hogy kicsit korainak véli, aztán 31-re, de nekem korábban is volt ilyen, minden második hónapban 27-28 napra, minden másodikban 30-31-re szokott megjönni, arra gondoltam, hogy aktív petefészektől függ. Mikor melyik dolgozik. A műtét óta a hőm mindig nagyon rendesen mutatta a tényeket, mint előtte is, most volt először ilyen az elmúlt egy évben. Már az is megnyugtatna, ha tudnám, hogy volt/van pé-m, mert nagyon rendesek voltunk, rajtunk nem múlott volna :), a szervezetem állt ellen.

590. Christineee (válaszként erre: 589. - Szurgo)
2007. júl. 10. 19:14

Szia Szurgo!


Nekem 28 helyett 38 napra jött meg az első mensim.

De fokozatosan javul. 38, 35, 31.

És most úgy néz ki hogy végre visszaállt a régi 28 napra. És most előszőr értelmesen tudtam mérni hőt.

Bár a hőmérőzésben nem bízom. Én inkább ov tesztet veszek mert az megbízhatóbb és a hőmérővel ellentétben előre jelzi az érést!

De ehhez a helyreálláshoz nekem is kellett 3-4 hónap!

589. szurgo
2007. júl. 10. 19:11

Sziasztok!

régen nem jelentkeztem már, szinte mindeki "új" nekem azóta ebben a fórumban. Áprilisban mentem át azon, amin most Ágica. Most volt az első hónap, vagyis inkább csak lett volna az első hónap, amikor élesben próbálkoztunk ismét, de a reggel hőmérsékletekből ítélve ovuláció az ablakban. Volt valaki, akinek megbolondult a ciklusa? Vagy én vagyok már megbolondulva és ez hatott a ciklusomra?

588. Christineee (válaszként erre: 586. - Ágica1983)
2007. júl. 10. 18:22

Amikor én voltam akkor volt ott 3 csaj akiknek szintén abortusz volt.


A nővér rájuk azt mondta hogy ki tudja lesz e még gyerekük. Nekem meg azt mondta hogy biztos lesz még. A nővér is mérges volt az abortuszok miatt.


Én én végigsírtam a reggelt. Délelőtt műtöttek és csak másnap mehettem haza. Az első napot átsírtam. Utána meg itthon is mindig sírtam . Nem tudtam emberek közé menni.

Ez ment két hétig.

Utána kezdtem magamhoz térni.

2007. júl. 10. 18:12
na puszi mindenkinek, megyek pihizek
586. Ágica1983 (válaszként erre: 585. - Christineee)
2007. júl. 10. 18:10

Köszönöm szépen. Igen, mindenki ezt mondja nekem is, de szörnyű a tudta, h elvettek tőlem valakit aki az enyém volt.

Az abortuszos lányok meg alig várták h eljöjjön az a nap... meg tudtam volna folytani őket

585. Christineee (válaszként erre: 559. - Ágica1983)
2007. júl. 10. 18:04

Szia Ágica!


Nagyon sajnálom ami veled történt, de próbálj meg egy kicsit arra gondlni hogy a következő sikerülni fog.

Nekem sokan mondták hogy jobb így mert beteg lett volna, de hiába tudja az ember hogy igazuk van nem tudja elfogadni.

Pedig ez az elfogadás fontos a tovább lépéshez!


Kívánom hogy mielőbb helyrejöjj lelkileg és hamar jöhessen a következő baba.

584. Ágica1983 (válaszként erre: 581. - Vica26)
2007. júl. 10. 17:37
milyen néven? hány éves? melyi topikban?
2007. júl. 10. 17:37
nem jösz fel msn-re?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook