Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
792. szilvisz (válaszként erre: 791. - D04e33854a)
2008. jan. 4. 16:37
Szia! Nekem a normális menstruációm is úgy kezdQdött mindig, hogy volt egy kis darab szövet. Viszont volt két spontán vetélésem és akkor is jöttek szövet darabok, csak sokkal több. Ha a menstruációd normális lefolyású lesz (nem húzódik nagyon el), akkor szerintem nincs baj, akkor sem ha terhes voltál. Azért, ha bármi kétséged is lenne, hogy valami nem stimmel, mindenképpen mihamarabb menj orvoshoz.
2008. jan. 4. 15:15
sziasztok. lenne egy kérdésem.17 éves vagyok,és a napokra vártam a mensimet. ma megis jött,de nem egyszerű vérzés,hanem jött vele vmi bőr szerű vmi. történt már esetleg valakivel ilyen? mi lehet ez?? válaszotokat előre is köszönöm
790. Elzi001 (válaszként erre: 786. - Sziporka9)
2008. jan. 4. 12:18

Szia!


Egyetértek Timivel,hogy pihenj sokat,és minél hamarabb akár ügyeletre is,de MENJ ORVOSHOZ.Már unom,mert annyiszor írtam,de én méhen kívüli voltam,és nekem rendesen 28 napra megjött,csak kevesebb,ezért nem tudtam hogy babát várok,hanem 6.hét környékén barnán elkezdtem pecsételni,de nem néztek meg,és "elvetéltem",azután kikapartak.Utána derült ki,miután a kaparásra sem szűnt meg a vérzés,hogy méhen kívüli,de mivel már majd 10 hetes volt,ezért vágni kellett,28 cm keresztbe.Nekem is így kezdődött,ismétlem.Nem riogatni akarlak,de én sem gondoltam volna,hogy ez lehet,senkinek nem volt még ilyen a családomban.Azt mondták utólag,ha 6 hetesen rögtön kiderül,és nem szúrják el a dokik,akkor laeporoskopia-val elég lett volna megműteni,ami két apró lyukat jelent,nem 28 centi vágást,meg 6 hét lábadozást.De az is lehet,amit Timi írt,hogy teljesen természetes,nekem mostanság az elmúlt 1 évben 3 barátnőm is szült,abból 2 vérezgetett.De anyukámat még '83-ban mikor én születtem, egy ilyen miatt befektették 3 hónapra,mert akkor ha valaki vérzett,az fenyegető vetélést jelentett.Ma már ez nem igaz.Csak nézesd meg magad,a vetélés sem válogat,valaki kemény fizikai munkát végez,és azzal sem vetél el,valaki meg végig fekszik,a méhen kívülire pedig nincs magyarázat,kinél jelentkezik.MENJ UH-RA,VALAMINT ORVOSHOZ!!!!!!!!!Elzi

789. Elzi001 (válaszként erre: 785. - Fd47e3a793)
2008. jan. 4. 12:02

Szia!


Azért sajnálom a dolgot,hogy nem baba,bár lehet hogy jobb,ha lehet ilyet mondani,mert lehet hogy gáz lett volna,de már hallottunk erre ellenkező példákat is.Borzi is gyakorlatilag ua.írta mint én,csak rövidebben,szerintem min.1 mensit várnod kéne,de valaki a 3hoz is ragaszkodik,hogy minél biztosabb legyen a dolog.Egyébként tesztet csináltál?Bocsi,de nem néztem vissza a beszélgetéseket annyira.Azt mondják szakavatottabb embertársaim,hogy ciszta is csinálhat poz.tesztet,de erre a dokim csak azt mondta,hogy hülyeség,mert a teszt a HCG hormont mutatja,amit a baba okoz,a cisztánál nem termelődik semmilyen hormon.Nálad mi volt a helyzet?A "becsúszással" óvatosan.:-))Elzi

788. 09d65bf33d (válaszként erre: 774. - Fd47e3a793)
2008. jan. 4. 10:42

Systim, eléggé ledöbbentem azon, hogy az orvos ennyire nem tájékoztatott arról, hogy missed ab. és kaparás után 3 hónapig minimum várni kell a következő próbálkozással. Nagyobb az esélye ilyenkor, hogy megint ugyanúgy végződik a dolog, és azért a méhnek nem tesz jót a folyamatos "kapargatás".Ráadásul, ferőzést is sokkal könnyebb összeszedni.AZ meg hónapokra nyújthatja a terméketlenséget, és összességében is rontja az esélyeidet a későbbiekben a teherbeesésre.SZóval vigyázz!!!

Nem ezen a 2 hónapon múlik a dolog, nem igaz?

787. 78timi (válaszként erre: 786. - Sziporka9)
2008. jan. 4. 09:04

Szia!


Lehet, hogy semmi, én a 9. héten úgy véreztem, mint egy gyengébb menzeszkor, szerencsére mégsem lett baj. Az is lehet, hogy te menstruálsz terhesen is, de szerintem pihenj (fekvés, max. wc, zuhany) és menj el a dokidhoz is!

2008. jan. 4. 08:30

Sziasztok!

Hathetes kismama vagyok.Nem egyszerűen jött össze a kis csünti,de most nagyon boldogok vagyunk.Csak egy kérdés,ma reggel barna pecsetelő vérzésem van,volt.A petefészkem is görcsöl.Ez rosszat jelenthet?Nagyon félek.

köszi.Amúgy mindenkinek minden jót!

puszi

Éva

785. fd47e3a793 (válaszként erre: 784. - Elzi001)
2008. jan. 3. 18:01

Köszi a jótanácsot.Ma voltam dokinál,nem baba.

Minden rendben egy nagyobbacska cisztát kivéve.

Mi sem terveztünk semmit csak úgy becsúszott. :)

Úgyhogy most várom a mensit,aztán kezdődik újra a harc. :)

784. Elzi001 (válaszként erre: 779. - Fd47e3a793)
2008. jan. 3. 15:20

Szia!


Remélem sikerült összejönnie,bár én a saját esetemből okulva 2 dolgot mondanék:1.Legalább 1 mensit várni kellett volna a köv.baby-vel,mert nehogy ne tudjon beágyzódni rendesen,és esetleg emiatt bajba kerüljön ez a baby is.A másik,hogy vetélés után érdemes a szexuális életet egy hónapig közösülésmentesre lecsökkenteni,mert hatalmas a fertőzésveszély,ugyanis a méhnek kell jó 3 hét mire teljesen "meggyógyul".Szülés utén 6 hét.A szex közösülésmentes élvezete pedig rátok van bízva,mennyire vagytok "szabadok".:-)Nagyon fontos,hogy behatolás ne történjen,mert fertőzhet,még az óvszer is.Tapasztalatból mondom.2.Nekem méhen kívüli terhességem volt,de ezt nem tudták,és vetéléshez nagyon hasonló tüneteket produkáltam,ezért kikapartak.Rá két hétre a teszt még mindig poz.volt,de vérezgettem,úgyhogy bementünk a kórházba,ahol az UH kiderült,hogy méhen kívüli.Hiába csináltak előtte kaparást,a petevezetőben volt a baba,így nem kaparták ki.Vigyázz vele,nehogy méhen kívüli legyen,vagy valami a kaparás(ha volt)után bent maradjon,mert az csinálhat vérzéskimaradást,és halvány tesztet.Én beszéltem a Gabriel tesztek kidolgozójával,ő annyit mondott,hogy bármilyen halvány is,az poz.jelent.Nekem is volt ilyen,de az én dokim hülyének nézett ezért is váltottam.De ne nekem legyen igazam,hanem azt halljuk rólad 9 hónap múlva,hogy makk egészséges babával gyarapodott kicsiny hazánk lakossága.:-)))Sok sikert,írj hogy mi van veled.

783. 78timi (válaszként erre: 782. - Szilvisz)
2008. jan. 3. 15:16

Szia!


Az első két hétben nem voltak terhességi tüneteim. Valahogy furán éreztem magam és rosszul is aludtam, ezért csináltam tesztet. Nagyon meg voltam lepődve, hogy pozitív lett. Gyorsan csináltam még egyet, azután rohantam a laborba.

Kösz az állatklinika címét. Szerencsére találtunk egy másik dokit. Remélem a szurik hatására jobban lesz a kutyi.

782. szilvisz (válaszként erre: 781. - 78timi)
2008. jan. 3. 10:42

Tényleg jó, hogy van ez a fórum, én most írok először, de már nagyon sokat segítettetek.

Még azt megkérdezhetem, hogy neked volt- e bármilyen tüneted az első két hétben?

Nem tudom mennyire beteg a kutyátok, de, tudok egy nagyon jó klinikát [link] igaz nincs közel és nem tudom már az árakat sem, de nekünk már több kutyánkat is műtotték ott és egy parvós kiskutyánkat is meggyógyították. Úgy tudom, hogy még vasárnap is ünnepnapokon is nyitva vannak.

781. 78timi (válaszként erre: 780. - Szilvisz)
2008. jan. 3. 09:40

Kb. másfél héttel a menstruáció kimaradása után lett pozitív a teszt.

Sajnos nem tudom, hogy az Utrogestan okozhat-e tévesen pozitív eredményt, de nem gondolom.

A Dokik meg persze akkor nem elérhetők, amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk. Ez nálam mindig így volt, akármiről legyen is szó. (Most pl. a kutyánk betegedett meg, persze az állatorvos épp szabadságon van)

Nyugodtan kérdezz, bár sajnos nem tudok mindenre válaszolni. Jó, hogy vannak ilyen fórumok és lehet beszélgetni, infót szerezni. Meg hát nem érzi magát az ember annyira egyedül.

780. szilvisz (válaszként erre: 778. - 78timi)
2008. jan. 3. 08:32

Neked a menstruáció kimaradása után hány nappal mutatott a teszt második csíkot?

Képzeld tegnap délután a medilab mutatott egy nagyon halvány második csíkot, de azért látható volt, de a ma reggeli teszten szinte semmit nem lehetett látni. Szerinted az Utrogestantól lehet nem valós pozitív eredmény?

Ne haragudj, hogy ennyi "hülye" kérdésem van, de a dokim csak jövő héten lesz, fel sem tudom hívni.

779. fd47e3a793 (válaszként erre: 776. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 23:03
nem tudom mikor kell mejönnie,missed ab óta nem volt még,annak 4 és fél hete.a doki azt mondta,hogy 4-6 hét.holnap megyek doktor bácsihoz.kértem időpontot úgyhogy minden ki fog derülni. :)
778. 78timi (válaszként erre: 774. - Fd47e3a793)
2008. jan. 2. 22:16
Én sosem voltam "jóban" a tesztekkel. A kislányomnál pl. nem folyt végig a vizelet, a T csík megvolt a C nem. Meg kellett döntenem, hogy végigfollyon és két csík legyen. Hát ez nem valami szabályos. Elmentem a laborba, ott is csinálatak tesztet, ami nagyon halvány volt. Szerencsére mégiscsak pozitív eredményt mutatott.
777. 78timi (válaszként erre: 775. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 22:11
Én most még a babácskámmal foglalkozom. Kb. egy év múlva lesz esedékes az újabb próbálkozás. Szeretnék kistesót, de az eddigiek alapján örülnöm kell annak, hogy egyáltalán egy gyermekem van.
776. szilvisz (válaszként erre: 774. - Fd47e3a793)
2008. jan. 2. 21:54

Szia!

Szerintem a Medilab egy nagyon jó teszt, elég hamar mutat eredményt.

Én úgy tudom, hogy bármennyire is halvány a csík, az akkor is csík...

A vetélésed miatt azt javaslom, hogy ha esetleg pecsételo vérzésed kezd lenni, mindenképpen menj el idoben orvoshoz.

Mikor kellet volna megjönnie?

775. szilvisz (válaszként erre: 773. - 78timi)
2008. jan. 2. 21:44

Szia Timi!


Köszi a drukkolást! :)

Nálatok van valami hír?

2008. jan. 2. 14:58
sziasztok!nekem is van egy kis gondom.pont egy hónapja volt missed abom.lassan meg kéne jönnie,de nem érzem hogy meg akarna.volt egy olyan érzésem hogy baba van.27-én csináltam tesztet,negatív.31én még kettőt,két különböző fajtát(lily és medilab) és mindkettő olyan hogy nem tudom eldönteni,mert nagyon halvány csíkocska ott van,de tényleg annyira halvány hogy nagyon meg kell nézni.ma csináltam még egy harmadik típusút(one step) hogy hátha erősödik a csík,de nem.ugyanolyan.nagyon nagyon halvány.szerintetek?
773. 78timi (válaszként erre: 766. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 14:17

Szia!


Biztos, hogy nem ártasz az utrogesztánnal. Remélem, sikerült!! : )

772. Mókicaaaa (válaszként erre: 771. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:56
oksa, vagy írj privit, az a biztos! Szorítok!!!!!!!!!!!
771. szilvisz (válaszként erre: 770. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 13:45
Ez szuper, gratulálok! Majd megírom, hogy mi történt, ha van kedved, nézz vissza valamikor.
770. Mókicaaaa (válaszként erre: 769. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:38
én itt ezen a topikon még nem voltam, a terhesség jeleibe szoktam lenni. Csak most láttam, hogy segítséget kérsz, ezért gondoltam megírom a tapasztalataimat. Egyébként én is vesztettem el babót, most azért izgulunk, hogy a picinkkel ne legyen baj, most vagyok a 11. hétben!
769. szilvisz (válaszként erre: 768. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 13:35

Igen:))) Köszi a segítséget?

Majd, ha lesz időd, megírod, hogy Te mi miatt vagy fent a fórumon, ha korábban már megírtad elnézést, csak most nem tudom visszanézni a régebbi leveleket.

2008. jan. 2. 13:30
szorítsak, hogy babó legyen???
767. Mókicaaaa (válaszként erre: 766. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:30
nem csinálsz vele bajt, az biztos...
766. szilvisz (válaszként erre: 765. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 13:30
Arra gondoltam, hogy még valahogy folytatom pár napig az Utrogestant, hogy hátha mégis van valami, aztán jövő héten már van a dokim, addig csak nem csinálok vele nagy bajt.
765. Mókicaaaa (válaszként erre: 764. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:26
hát nem tudom, pedig a clear blue az jó teszt! Ha még pár napig nem jön meg, akkor menj el dokihoz!
764. szilvisz (válaszként erre: 763. - Mókicaaaa)
2008. jan. 2. 13:22
Három teszt negatív. Két neve nincs, talán az a neve, hogy HCG. Az egyiket ma reggel, a másikat tegnap nap közben csináltam. Ma délelőtt pedig egy Clear Blue. Három napja kellett volna megjönnie, de egy halvány csík sincs.
763. Mókicaaaa (válaszként erre: 762. - Szilvisz)
2008. jan. 2. 13:15
és a tesztjeid negatívak? mikor kellett volna megjönnie?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook