Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
882. Elzi001 (válaszként erre: 877. - 78timi)
2008. jan. 10. 16:04
Okosan döntöttél,és az tényleg nagy dolog,ha kevés tejcsivel is,de átélheted a szoptatás élményét.:)Tényleg más téma,de legalább jó téma:)
881. 78timi (válaszként erre: 879. - Fd47e3a793)
2008. jan. 10. 15:47
Igazad van! Az ember agya csak erre áll be, de mégis olyan érzés, mintha direkt lenne.
880. 78timi (válaszként erre: 875. - Elzi001)
2008. jan. 10. 15:45

Nagyon sajnálom a vérzést! :(

Megértem, hogy reménykedtél, ez teljesen természetes, én is így voltam. Már korábban is írtam, hogy rengeteg tesztet használtam el az elmúlt években.


Egyébként a terhességem alatt minden egyes pisilés után a wc papírt szemléltem, nem kívánom senkinek azt a 9 havi aggodalmat, amit átéltem.


A gerincérzéstelenítésnek már szerencsére elmúlt minden utóhatása. Egy pár hétig még problémám volt, hogy gondoltam valamire és nem tudtam kimondani, illetve időnként nem tudtam mondatokba foglalni a gondolataimat. Nekem még sosem volt olyan, hogy üres lett volna az agyam, hát ez után volt. Szörnyű érzés, hogy szó szerint nincsen egy gondolatom sem.

Na de ez már a múlt. Állítólag én is érzékeny vagyok rá, nehezen forrtak össze a szövetek. A fene tudja, de azért csak 5-ször szúrtak meg, egy helyett.

2008. jan. 10. 15:41

Lányok ez azért van szerintem mert erre figyeltek! (Én is)

Ha valaki nem akar gyereket,észre se fogja venni a babakocsikat.

Ha valaki le akar fogyni,akkor másvalaki feltűnően vékonynak fog tűnni.

Ha valaki meg akarja növeszteni a haját,hirtlen sok lesz körülötte a hosszú hajú nŐ!Holott addig is ott voltak,csak nem érdekelte eddig,mert neki jó volt a rövid haja.

Hülye példák,de remélem értitek a lényeget!

878. 78timi (válaszként erre: 876. - Szilvisz)
2008. jan. 10. 15:35

Én is minden vetélésemkor kismamák tömkelegével találkoztam, a babákról nem is beszélve. (érdekes mostanában nem is igazán találkozom terhes nőkkel és kisbabákat is max. a gyerekorvosnál látok)

Pl. egy vetélésem után a barátnőm esküvőjén egy nagy hasú kismama ült velem szemben az ölében pedig a 1,5 éves kislánya csücsült. Egész nap és este az járt a fejemben, valami nagyon rosszat tehettem, hogy ilyen büntetést érdemlek.


Mi is 3 gyereket szeretnénk, azután azt mondtam, csak egy legyen.

877. 78timi (válaszként erre: 874. - Elzi001)
2008. jan. 10. 15:31

Először nekem sem akartak tápszert adni, mert anyatejes táplálás van, de kiharcoltam. Egyik rokonom is megkritizált, erre kiderült, hogy neki sem volt elég a teje, de nem adott a gyereknek csak szigoróan 3 óránként anyatejet, szegény csak üvöltött. A gyerekdokija azt mondta, nem attól lesz rossz anya, ha nem szoptat, hanem attól ha éhezteti a gyereket. Én nagyon sokat küzdök, hogy az a kevéske tejem is megmaradjon, amíg lehet, de én sem szeretek éhezni. A velem történtek után azt mondom, de jó, legalább ennyi tejem van a kicsinek és megtudhattam, milyen érzés szoptatni.



Na, mostmár nagyon eltértünk az eredeti témától. :)

876. szilvisz (válaszként erre: 875. - Elzi001)
2008. jan. 10. 12:56

Szia Elzi!

Már akartam is írni, hogy mi van veled, csak nem akartam zavarni.

Az mit jelent, hogy bevéreztél, meg is jött???

Ok, este megnézem, mert én nem foglalkoztam az IWIW- el eddig nem tudom, hogy hogyan működik pontosan és küldök címet.

Jól vagyok, reménykedem, hogy elmúlik a mens. rendesen, mert kicsit fura a hasam.

Most volt bent a kolléganőm a kisbabáját megmutatni, kicsit irigykedtem. A hét végén volt a keresztlányunk 1 éves szülinapja is... Fura, hogy akkor van a legtöbb babás program, amikor ilyesmi történik az emberrel.

Biztos bolondnak néztek, nem mondtam még, de mi három gyereket szeretnék.:)Egyenlőre nagyon le vagyunk maradva.:) De ha egy sikerül csak, akkor is én leszek a világ legboldogabb embere!

875. Elzi001
2008. jan. 10. 11:30

Ja,ma reggelre bevéreztem,nem értem,mi van velem mostanság,eléggé kibuktam.:-(


Szilvisz!Van iwiw-re meghívóm.Ha gondolod,írd meg priviben a mail címed,és elküldöm.Felregisztrálsz,raksz fel képeket,sztem tök jó.Remélem jól vagy.Tényleg jó lenne talizni.

874. Elzi001 (válaszként erre: 873. - 78timi)
2008. jan. 10. 11:26
Szia!Írtam privit.Tényleg nagyon jó babu lehet.Ennyi szenvedés után igazán megérdemeltétek már!!!!Azt veszem észre,hogy akik az ösztöneiket követik,mint Te is,azok kisbabája,majd nagyobb csemetéje is sokkal kiegyensúlyozottabb,boldogabb,mosolygósabb.Tudom,hogy nem ehhez a fórumhoz tartozik,de egy dolog nagyon szemen szúrt anno,és ne értsetek félre,nem kritika akar lenni,mki azt csinál amit akar.Egy anyuciról van szó,1 éves babuval.Ismerős,taliztunk,a gyerek végig üvöltött.Szigorúan írta,hogy mikor evett a kicsi,3 óránál hamarabb,ha sírt sem szoptatta meg(3 diploma).A baba 6 hónapig egy gebe volt(már bocsi,de nincs rá jobb szó),az összes bordája kilátszott.A páromnak 3 fia van,az első fiúnál annyi tejcsije volt az exnek,hogy 40 litert!! még eladtak,és ugyanennyi fagyóba volt,és mellette még szoptatott.A 3.babujuk pároméknak véletlenke lett,mikor megszületett már válófélben voltak.A lényeg,hogy a 3.nál nem volt tejcsi,csak cumizott a baba,és amíg tápszert nem kapott,addig gebe volt a kicsi,és ordított egyfolytában.Párom finoman megpróbált közbenjárni ismerőseink kisbabájáért,hogy éhezik a gyerek,mert nincs tejcsi elég,hogy nézzenek utána.A csaj tök ideg volt folyamatosan,mert sírt a gyerek,de tápszert nem,mert attól beteg lesz,meg kövér(milyen csúnya is a kövér gyerek,akin hájacska van ugye?,mennyivel szebb a kiálló bordájú),és van teje igenis.A babát pedig szigorú keretek között vette fel,mert azt olvasta,hogy a gyerek nem lesz önálló,ha babakorától mindig felkapkodják.Így hagyta a kiságyban sírni.Most csak "egészséges" kajákat kap,pl.tojásmentes tészta,buláta stb...ja,és angolra járatja,meg matekozik az 1 éves babával.Amióta a babát mellétáplálja,már egész babaformája van,és nem üvölt.Mi nem bírtuk nézni a kicsi szenvedését,ezért addig míg észhez nem tért,és legalább mellé nem táplált,addig nem is mentünk hozzájuk.Az i-re a pont az volt,hogy a baba allergia miatt karácsony előtt egy héttel kórházba került,intenzívre,de a kórházi kaját nem akarta elfogadni,mert ott "nem egészséges" kajákat adtak,nem tetszett neki az új ízvilág.A csajnak meg annyi teje nem volt,hogy itassa vele,úgyhogy szegény gyerek 1 kilót fogyott,mert nem kapott enni gyakorlatilag.Na,ez jó hosszú lett,tudom hogy nem ide illik,de ilyen is van.:-(Mindenkinek egyéni dolga,hogy nevel és szoktat,de én Timi,a Te módszeredre szavazok.Ügyi vagy!!!!Puszi
873. 78timi (válaszként erre: 872. - Szilvisz)
2008. jan. 10. 10:56
Tündérke. Este 22:30-23:30 között alszik el és reggelig alszik. Napközben nem sok szabadidőm van, de ennek én is oka vagyok. Annyit szenvedtem érte, így nem nagyon hagyom sírni. Felveszem szinte azonnal. Sokat foglalkozom vele, játszunk. Talán ennek is köszönhető, hogy mindig ilyen jó a kedve.
872. szilvisz (válaszként erre: 871. - 78timi)
2008. jan. 10. 09:53

Köszi! Hát tényleg nagyon szép baba!:)))

Jó gyerek?

871. 78timi (válaszként erre: 870. - Szilvisz)
2008. jan. 10. 08:55

Szia!


Feltettem képet az adatlapomra, ha akarod ott megnézheted a kicsit.

870. szilvisz (válaszként erre: 869. - Elzi001)
2008. jan. 9. 20:56

Sziasztok!

Bocs' jól el tuntem, de nagyon sok dolgom volt, csak most értem haza.

Meg tudom nézni én is valahogy a babát? Nagyon kíváncsi vagyok rá. Nem vagyok fent az IWIW- en.

Elzi, tök jó hogy Pestre költöztök, tényleg jó lenne találkozni egyszer.:))

Már kérdezni akartam, hogy Te tényleg énekesno vagy? Ez mit jelent? Mit énekelsz és hol? Csak akkor válaszolj, ha nem indiszkrét a kérdés.

869. Elzi001 (válaszként erre: 868. - 78timi)
2008. jan. 9. 19:18

Timi!


Ez a baba GYÖNYÖRŰ,és milyen édes!!!!!!!!!!!!!!!!!Amikor bejelöltelek,még nem volt fent kép.Gratulálok!És az a mosoly......meg kell zabálni!!!!:)))))

868. 78timi (válaszként erre: 867. - Elzi001)
2008. jan. 9. 15:43

Szia!


Bocsi az IWIW miatt. Gondoltam, hogy Te lehetsz, nem volt időm megnézni rendesen az adatlapodat, csak a 3 fiún akadt meg a szemem, ezért úgy döntöttem mégsem Te jelöltél be. Ezer bocs! Visszajelöltelek. : )

Majd írok és képet is teszek fel az IWIWre, de Dórikám most nagyon nyügizik.

867. Elzi001
2008. jan. 9. 15:08

Szia Timi!Gratulálok a picikétekhez!!!!:-))))


Ne hülyéskedj,sztem ez így volt helyes,nagyon vártam már,hogy mikor írsz magatokról többet.Igazatok volt,ez a fórum ne csak arról szóljon,hogy ki és hányszor vetélt sajnos,hanem azokról is szóljon,akiknek vetélés után összejött,mert igazán csak ők tudnak többet mondani a kétségbeesetteknek,praktikákkal,ötletekkel,orvosokkal,kórházakkal,és nagyon fontos,hogy tudjunk osztozni az örömötökben,ha lehet.Bejelöltelek iwiw-en,ha baj,nyomd vissza.Sajna a gerincérzéstelenítésről már én is hallottam,barátnőm is hasonlóképp járt,csak neki nem volt tudatvesztése.Nem jól szúrtak?Mellément?A hasad milyen gyorsan jött helyre?Hány nap kórház a műtétek miatti császár után?Hány hétre született?Most mekkora súlyra,hosszra?Ha kérdezhetek ilyet.Te hogy bírtad otthon?Nem voltál egyedül?A férjed végig melletted lehetett a babuvárás alatt?5 évet vártatok rá?Tényleg nagyon nagy ajándék.Jó egészséget kívánok nektek,és én a magam részéről nagyon kíváncsi vagyok rátok.Pusy:Elzi

866. 78timi
2008. jan. 9. 13:01
Bocs' rövidebben nem tudtam leírni. : )))
865. 78timi (válaszként erre: 857. - Elzi001)
2008. jan. 9. 13:00

Sziasztok!


Azért nem akartam írni magunkról, mert úgy gondoltam van elég bajotok, nem hiányzik, hogy én még tegyek rá néhány lapáttal.


A kicsi lányom, Dórika egy hét múlva lesz 5 hónapos. Nagyon gyorsan nő. Meghálálja a sok küzdelmet és áldozatot.

3 missed ab-m, rengeteg vérvételem volt, hormonok tömkelegét szedtem (+20 kg az eredménye), volt méhtükrözésem, méhsövény műtétem, petevezető átjárhatóság vizsgálatom (egyébként ez után a vizsgálat után sikerült Dórika), genetikai kivizsgálás, a férjemet is megnézték. Szóval sűrű volt az elmúlt 5 év.

Csak úgy tudtam végigcsinálni, hogy a munkahelyemet otthagytam. A férjem könyvel, bevállaltunk több vállakozót, így beszálltam én is a könyvelésbe (közgazdász végzettségem van). Szóval rengeteg energia, pénz, idő, kinlódás, szomorúság volt az elmúlt pár év. A terhességem sem ment simán. Hat hetesen azt mondták, elhalt megint (egy kicsit fura volt az egész, mert az egyik neves, meddőség ellen küzdő, meddőségi központot létrehozó doki mondta ezt, szinte elégedetten: na ugye én megmondtam tekintettel.) Szerencsére nem volt igaza. 9 hetesen véreztem, 1 hét kórház következett. Tulajdonképpen a 16. hétig szinte csak feküdtem, akkor nagyon unalmas volt, most értékelem azt a pihenést, amire most nem sok lehetőségem van, SZERENCSÉRE. : )))))


Előre programozott császárral lett meg Dórikám a sok műtét miatt (6 db). Sajna a gerincérzéstelenítést elcseszte a dokinő, így 5 nap pokol következett. Őrült fejfájás, igaziból nem is fejfájás, mintha egy nagy kést döftek volna a tarkómba. Adtak vérnyomás növelőt, ez segíti az agyvíz termelődését. A 90/60-as vérnyomásomat felvitték 200 körülire, így még tudatvesztésem is volt. Egy ideig azt sem tudtam, ki vagyok. Pár napig koordinációs zavaraim is voltak, az agyam sem úgy működött ahogy kéne.


Szóval megszenvedtem a babuciért. De a lényeg, hogy ő makk egészséges, gyönyörű, jól fejlődik. Egy kis angyalka. Majd szeretnék neki tesót, nem tudom, sikerül-e. Egyenlőre örülök, hogy Ő van.

864. Elzi001 (válaszként erre: 862. - Szilvisz)
2008. jan. 9. 11:57

Szia Drága!A dokira haragudhatsz,magadra sose tedd.Nem akarlak elszomorítani,de sajna a doki sem tudott volna tenni semmit sztem.Max.akkor,ha tényleg rögtön taliztok,és ágynyugalmat rendel el,stb...Én a 2 babát szintén meló közben veszítettem el(ami az elsőnél nem teljesen igaz,de ezt már írtam párszor),ezért vagyok most itthon,és itthonról besegítek neki.De sajna ezt nagyon sokan nem tehetik meg.(MI sem,de megoldjuk,bár nagyon hiányzik a 2.fizu.)A párom gyűlöli a kórházat velem együtt.Vérvétellel sajna nem mutatnak ki semmit,mert a babyke nagyon iciripiciri még,úgy tudom csak a 12.héttől,speckó vizs.kal.Az Uh lehet hogy többet mondott volna,de ott is igazán csak 6.héttől látszik vmi,ezt már Te is tudod.Engem is megkérdezett most a dokinő,hogy bejövök pénteken,akkor már ha van babu,belépek lassan a 6.hétbe,vagy várjunk hétfőig,mert akkor már erős 6 hetes leszek.Közösen úgy döntöttünk pénztárcát kímélő módszerrel,hogy hétfő,mert akkor legalább már a megvastagodott nyálkahártya látszik,ha a babu nem is,és kizárhatjuk a méhen kívülit,meg a cisztát.Félek ám nagyon az előzmények miatt:-(Ha meg babu,akkor nem mindegy,hogy 16eft 2 hét alatt 2 vizsgálat,vagy csak 8eft,1 vizsgálat.

Kérdéseidre a válasz,ma már jobban vagyok,tegnap azért voltam olyan nyűgi,mert nem aludtam szinte semmit éjszaka,nem vagyok hozzászokva,hogy nincs kihez bújni:-(A magány néha nem rossz,de azért Tomimmal sokkal jobb párban.A jó hír az az,hogy lehet hogy tavasszal felköltözünk Pestre,ha a főbérlőink hazajönnek Amcsiból.Akkor talizhatnánk is.:-)A tesztet,a 2.kat megcsináltam,írtam is hogy nega sajna,ezért hívtam fel a dokinőm.A Medilab-ot kipróbálom,de most várok egy picikét,sztem hétfőn reggel fogom megcsinálni,mielőtt mennék hozzá,hogy friss-ropogós legyen.:-)Mint a pipihusi:-)Ha addig nem jön meg a mikim.Fel a fejjel.!!!Puszi

863. szilvisz (válaszként erre: 860. - Elzi001)
2008. jan. 9. 11:44

Mondtam, hogy lassú vagyok...:)

Azért mégis rábeszélnélek arra a Medilabra.

Na, a hétfő izgalmas lesz, este lesz mit írnunk. Remélem csupa jót!

862. szilvisz (válaszként erre: 858. - Elzi001)
2008. jan. 9. 11:40

Szia Elzi!


Nagyjából jól vagyok, csak néha elfog a szomorkodás, meg a harag, hogy ha az orvosom itthon lett volna és megnéz a csíkok megjelenésénél, akkor lehet, hogy nem ment volna el a baba. Na mindegy, már ez van…Nem is tudom, hogy olyankor meg tud- e nézni valamit (UH vagy vérvétel, stb)?!

Egyébként nekem, most hogy megjött, kijött az a nagyobb darab zsák féle szövet (ismét bocsánat a horrorért), később még egy kicsi és azóta nem túl erős a menstruációm. Ez nem baj szerinted? Az előzőekben kicsit erősebb volt.

Egyébként dolgozom… Már nagyon várom a hétfőt, hogy beszéljek a dokival.

És veled mi újság? Hogy bírod a magányt? Kár, hogy Pécsi vagy, az nekem nagyon messze van, én Pesti vagyok.

Mikor tesztelsz már??? Már kíváncsi vagyok.:) Nem próbálod ki a Medilab- ot? Egyre többen dicsérik.

861. Elzi001
2008. jan. 9. 11:36
Na már megint litánia,de most van időm,pusszancs mkinek:-))))))))))
860. Elzi001
2008. jan. 9. 11:35
Még egy,ha segítség lehet.Ma reggel megcsináltam egy másik Corax tesztet,reggeli vizeletből,de sajna csak másodikból,mert 5 körül már voltam kint pisilni,ez csak a 8 órásiból jött össze,és megint nega.:-((((Felhívtam a dokim,és képzeljétek telefonon keresztül is adott tanácsot,az ex-dokim szóba sem állt velem telcsin.Elmondtam mi van,azt mondta,hogy szerinte babócám lesz(ezt mondtátok ti is)De előfordul az,hogy a teszt még nega.Viszont a ciszta kérdését nyitva hagyta,mert szúrkál esténként a bal oldalam.Hétfőn vár UH-ra,meg vizsgálatra,és az UH-t ő végzi,csak +2eFt a díja.De megéri,hogy ő nézzen meg.Nem?
859. Elzi001
2008. jan. 9. 11:22

Szilvisz!

Fontos!Ha még nem voltál vérvizsgálaton,csináltass,kérd meg a dokidat,mert a teljeskörűt ő vagy egy belgyógyász tudja csak megcsinálni,mert az ő hatáskörük,ők kérhetnek ilyet,házidoki nem.Érdemes!Akár rejtett gyulladás is lehet a szervezetedben,amit sima vérv.nem mutat ki.Régebben a Gynevac kifejlesztőjével volt egy interjú,barátnőm szólt,hogy lehet hívni a dokit utána,ezt megtettem.Ő mondta el ezeket,hogy mit tud a sima vérkép,és mit tud az átfogó,de azt mondta,hogy érdemes beadatni,ha babát akarsz,és vannak/voltak gondjaid a teherbeeséssel,párodnak is neked is,mert egy csomó betegséget megold.Kettőtöknek igencsak 20eft,meg tűpárna lesz a popód,de szerintem megéri,miután beleolvasgattam a Ki ismeri a Gynevacot fórumba.:-)Próba cseresznye,vagy szerencse?Ki tudja?!:-))))

858. Elzi001 (válaszként erre: 849. - Szilvisz)
2008. jan. 9. 11:11

Szilvisz hogy vagy????

Becsavarodni már becsavarodtam:-))))Nem látszik az írásaimból???:-))

857. Elzi001 (válaszként erre: 853. - 78timi)
2008. jan. 9. 11:09
Édi vagy!Nagyon sok minden jó tanácsot adtál nekem már,de magadról nem sokat írsz,pedig nagyon kíváncsi lennék.HOgy vagytok????Babucidat megcsodálhatnánk mondjuk fényképen keresztül????Nagyon jó lenne!!!:-))Most mekkora?Kisfiú-kislány?Ti hogy oldottátok meg a problémáitokat,mielőtt összejött?Sajna soxor nem sok időm van netezni,ezért a visszaolvasással is nehezen haladok.Bocsi:-)A biztató szavakat pedig kösy,tegnap nagyon depis hangulatban voltam,bár ez tudom hogy nem kifogás.:-(
856. Elzi001
2008. jan. 9. 11:04

Sziasztok lányok!


Mi a helyzet veletek?Sziporka9!!!!Tényleg fel a fejjel,ne izgulj,de ha vmit nem érzel oksynak,irány a doki.Fontos!!!!Nem jó vele játszani,csak itt most az a gáz,hogy veled játszanak.A komplett vetéléssel elméletileg kiürül minden tényleg,de figyelj magadra.Mennyire görcsölsz?Mint egy erősebb mensinél?Láz?Hányás?A vérzés?Mint egy erősebb mensi?A vér élénk piros,vagy sötét?Annyit tudni kell,hogy ha kivérzed magadból,mint amikor megvágod magad vmivel pl.bár ez ide most nagyon rossz példa,bocsi,akkor ott is az a lényeg,hogy minél jobban vérezzen ki,így nem kapsz fertőzést.A mikid nem tudom hány napig szokott tartani,de ha a vérzés a mikid napjainál 2-vel tovább tart,megér felkeresni egy dokit,a későbbi babóid egészsége miatt.Pusy,és sok sok ölelés,írj nyugodtan!!!Elzi

2008. jan. 9. 10:43

Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavakat! Mindig jobban leszek, amikor bejövök ide, és elolvasom a legutóbbi írásotokat!

Igazatok van, nem adom fel, csak még fáj!

Elzi, Te meg szerintem ne aggódj, mindenki drukkol Neked szerintem, és akarjuk tudni, hogy mi van Veled. Mint ahogy Nekem jól esik az érdeklődés, gondolom Neked is!

Tehát tessék írni, hogy mik a fejlemények!

Addig is drukk! Sok jó gondolat feléd!Értetek!

puszi

854. Elzi001
2008. jan. 8. 19:29
Kösy lányok,ez jól esett.Jó éjt mindenkinek!!!Pusy:Elzi
853. 78timi (válaszként erre: 852. - Elzi001)
2008. jan. 8. 19:02

Ha Te azt kérdezed, hogy írhatsz-e ide, akkor én mit mondjak. Hiszen én már túl vagyok mindazon, amivel Ti most küzdötök!

Lehet, hülyén hangzik, de még mindig inkább közétek tartozónak érzem magam. Én is hiába mesélnék más kismamáknak a babavesztésekről, nem értenék. Biztos hülyének néznének, miért nem a kisbabámmal törődöm. Abban reménykedek, hogy talán segíthetek Nektek!

Már bánom, hogy annakidején nem írkáltam fórumba. Egyedül szenvedtem magamnak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook