Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2010. márc. 7. 01:52

Sziasztok! Fbogi, nekem is gyógyulnak a repedések, bár vannak fájdalmas pillanatok, mostmár csak a reggeli maradékot fejem le (továbbra is kézzel mert a mellszívóval bénázok) a többi kajcsi szoptatás:)


Lenne viszont mégegy kérdésem..az miért lehet hogy szopi közben a fiacskám tekereg, nyöszörög, kapkodja a levegőt, tiszta vörös már a feje. Néha csinál ilyet. Nem fogom be az orrlukát, kap levegőt, helyezkedek, hogy kényelmes legyen neki. ülve és fekve szoptatáskor is csinálja! azt mondta itt egy nő hogy nincs elég tej, dehát folyik a száján kifelé..lehet hülyeség csak kiváncsi vagyok van-e erre vmi magyarázat, vagy egyszerűen csak ilyenje van a gyereknek!!!

218. fbogi (válaszként erre: 217. - Sulawesy)
2010. márc. 6. 19:18
Jaj de jó, hogy jöttél! És milyen szuper hírekkel! Köszi, hogy írtál, hogy mi újság veletek! Nagyon örülök, hogy megoldódott a problémátok! Kívánok nektek még hosszú-hosszú problémamentes szopizós időszakot! És nyugodt legyél, ha eddig ilyen jól ment lesz tejcsi még sokáig, amíg csak szeretnétek szopizni! Ha bármiben segíthetek, akkor tudod hol találsz meg!
2010. márc. 6. 18:50

Kedves FBogi!


Jártam itt pár héttel ezelőtt, és a segítségedet kértem. Visszajöttem megköszönni a tanácsaidat. A mellem gyógyul, még van hátra egy kis idő, mert nagyon ronda sebem volt, de már nem fáj, és ez a lényeg. Nem stresszes a szoptatás, mindegy melyik mellem a soros. :D

A laktációs tanácsadó is egy nagyon kedves, türelmes hölgy volt, neki is csak hálás tudok lenni, hogy a szoptatás nem egy fájdalmas, rossz élmény, hanem pozitív dolog, ahol a babámmal kialakuló szoros köteléket alapozzuk meg. Most már csak abban kell bíznom, hogy lesz tejem a folytatáshoz is!! :D

Még egyszer köszönöm szépen!

216. fbogi (válaszként erre: 211. - Cc2f665987)
2010. márc. 6. 17:38

Szia!

A zöld kaki valószínüleg azért van, mert valóban, ahogy beszéltétek is, hogy csak az első részét szopizza ki az adagjának. Emiatt sok cukros tejrészt eszik meg, és így ez nem tud mind megemésztődni, ezért erjed a belekben, gázok képződhetnek, fájhat a pocak, zöldes, spriccelős lesz a kaki.Az nem gond, hogy napközben gyakrabban eszik, mint éjszaka, csak arra kellene törekedni, hogy egy adagnak a végére érjen egy szoptatás alatt. Úgy gondolom, hogy már érzed te is mikor eszik meg egy teljesen adagot. Én szopiztatnám őt, amikor csak szeretné, ha 2 óránként kér, akkor 2 óránként adnék neki. Arra érdemes figyelni, hogy a végére érjen, a zsíros részt is megegye. Egyébként ha zöld a kakija egy babának sem lesz tőle baja. A pocakfájás, ami kíséri az természetesen nem kellemes.

215. 45f5ce422c (válaszként erre: 214. - Cc2f665987)
2010. márc. 6. 13:28

:)


hááát, nem tudom..Amir alapból 2 óránként eszik. Néha kihúzza 3-4órát ha 200fölött eszik de az alap a 2 óra! mondjuk ritkán csinál csak zöldet, ilyen spenótszerűt:S

214. cc2f665987 (válaszként erre: 212. - 45f5ce422c)
2010. márc. 6. 13:04
Amúgy Szia!:))
213. cc2f665987 (válaszként erre: 212. - 45f5ce422c)
2010. márc. 6. 13:04
Nálunk mindig akkor van ha sokat eszik vagyis többször!De páran azt mondták azért mert sűrűn eszik a tejcsi elejét szívja ki ami úgye nem a zsírosabb rész!Ha meg ilyen sűrűn eszik akkor meg bezabál!De nem tudom hogy most melyik igaz!!??
212. 45f5ce422c (válaszként erre: 211. - Cc2f665987)
2010. márc. 6. 13:01
Szia Manócska, Amir is kakil néha zöldet, eszembe se jutott hogy ez összefüggésben lehet a szoptatással!!!:(
2010. márc. 6. 12:35

Szia!


Kérdeznék!Nálam nem vált be ez az igény szerinti szopizás nem tudom miért!Vagy lehet én parázom túl megint!Miért van az hogy este kibirja 5-4-3 óránkénti evést nappal 2óra útán sírás!?De ha adok neki hamarabb akkor meg egésznap zöld a kakija!Mi a fenétől van ez?Annyira nem világos még mindig nekem hogy most mivan!Most túl evésről van szó ilyenesetben?Ha igen akkor miért kéri a cicit 2óra múlva?Oké hogy megnyugvás téren de akkor miért ilyen mohó?Ha zöld a kakija akkor annyira jó kedve sincsen mintha kínozná akkor könyögik benyomja a kezecskéjét!Ti mit csinálnátok a helyemben??

210. 45f5ce422c (válaszként erre: 209. - Fbogi)
2010. márc. 2. 13:39

Szia!


köszönöm a videót!! Látod ez eszembe se jutott hogy hogy nyissam nagyobra a száját! mert ez a baj, hogy alig nyitja ki inkább csak beszippantja a cicit!!!

209. fbogi (válaszként erre: 208. - 45f5ce422c)
2010. márc. 1. 09:51

Szia!

Hűha! Most néztem csak meg merre is laktok.

Itt egy videó, hátha segít:

[link]

Még leírom akkor neked mire kell figyelni.

Akkor így írásos formában megoldjuk a dolgot.

208. 45f5ce422c (válaszként erre: 207. - Fbogi)
2010. márc. 1. 05:49

Szia!


Az a helyzet hogy én nem Magyarországon élek, és itt nincsenek kifejezetten szoptatási tanácsadók! A rendelőben meg csak megállapítják hogy nem jól szopizik a gyerek, mert az egészet be kéne kapnia!

Azóta is fejegetek, de rengeteget eszik a Picim, már 200körül, és hát ennyit lefejni kézzel minden 2-3 órában...áááá! de így gyógyulgatnak legalább a repedések, éjjel már nem is fájt annyira, és próbálom mélyen a szájában tartani a cicit így mintha jobb lenne! Csak annyit játszik vele, szabályosan élvezkedik, kiköpi, visszaszívja, csak én meg majd bepisilek a fájdalomtól:S

207. fbogi
2010. febr. 28. 17:39

Szia Hanim!

Hát ahogy írod, valóban rossz a technika, nem jó, ha csücsörít. És igen, jól gondolod, hogy addig sajnos a sebek nem valószínű, hogy meggyógyulnak, amíg ez nem változik. Sajnos a cumisüveg is negatív irányba mozdítja a dolgokat. Az arra hajlamos babáknál cumizavart okoz, ami a szopási technikát rontja.

Azért is írtam a tanácsadót, vagy a lll vezetőt, mert ők személyesen is meg tudnák nézni mi a gond. Én is leírhatom, hogyan kell mellre tenni a babát, de ez azért sokkal másabb, mint egy személyes találkozó. Erről mit gondolsz? Szerintem nagyon sokat lendítene a helyzeten.

A mellgyulladás után valóban lehet kicsit kevesebb a tej, de ez gyakori szoptatással orvosolható.

A sebek és a tej mennyisége között olyan összefüggés lehet, hogy a fájdalom miatt a tejleadó reflex késhet, rövidebb ideig van mellen a baba, esetleg emiatt lehet kevesebb tej.

De a sebek gyógyulása után ezek megszűnnek.

A babáknak vannak olyan időszakai, amikor megnő az étvágyuk, ún. növekedési ugrás következik be. ilyenkor állandóan esznek, és ha mellre is kerülnek, és kielégíthetik ott a megnövekedett étvágyukat, akkor a tej mennyisége a megnövekedett igényekhez igazodik.

206. a1baa7edcc (válaszként erre: 198. - Janja)
2010. febr. 26. 02:00

Normalis, hogy szetnyilik, de be fog igy is gyogyulni, csak napok kerdese. A lenyeg, hogy a baba ne melyitse a sebet, ne harapjon ra ismeteltem. Azt is probald ki, hogy szopi elott megmaszirozod az inyet, akkor nem fog harapni, ahogy lentebb irtam.


En se tudok tejleado reflexet elocsalni fejessel, egyszeruen az az inger nem az, ami szopaskor eri, pedig ketfele kezi fejogepet beszereztem, pepekhez akartam fejni, kinszenvedes.

Es detto, nagyon problemas szamomra is ez a szoptatosdi, de a gyerekert mindent megprobal az ember.


A seb el fog mulni, ha nem is latod azt, egyik naprol a masikra a fajdalom enyhulni fog, nekem a 2 also fogaval csinalt 2 sebet es erdekes modon mindig a bal mellem harapta meg, az egyik eleg mely lett es megduzzadt a seb kornyeke. Megprobaltam a fejest akkor (geppel), hatha elkerulheto a szopas, de olyan lett a seb, mintha verholyag lenne.

205. 45f5ce422c (válaszként erre: 204. - 45f5ce422c)
2010. febr. 25. 16:43
ja, és ami aggasztó hogy ugye volt egy gyulladásom is, és azóta mintha kevesebb lenne a tejcsi! napi 1szer adok pótlást! most lehet hogy nagyon nagy baromságot kérdezek, de lehet összefüggés a sebesedés és a tejcsi mennyisége között? vagy egyszerűen csak többet eszik a babám és nincs már elég tej?
204. 45f5ce422c (válaszként erre: 203. - Fbogi)
2010. febr. 25. 16:39

Szia!


köszönöm a válaszodat!:) igen, a technikával van a gond! hiába tömöm a kis szájába, vissacsúsztatja az ajkait és csak a bimbót szívja de nagyon erősen! többször is kiveszem-visszarakom a szájába de mindig ez a vége! nem használunk játszócumit, azt mindig kiköpte nem szereti, viszont cumisüvegből ügyesen eszik, most abból kapja a lefejt tejcsit!


akkor amíg helytelenül szopizik addig újra és újra sebes leszek igaz? nem értem miért nem akarja az egészet bekapni, amúgy szeret nagyon szopizni!

203. fbogi (válaszként erre: 200. - 45f5ce422c)
2010. febr. 25. 14:35

Szia!

A sebek valószínüleg azért keletkeznek ismételten, mert nem jól van mellen a kisfiad. Jól döntöttél, hogy kézzel fejsz. Cumisüvegből kapja meg a lefejt tejet? Ha igen, akkor elképzelhető, hogy a cumi használata miatt a szopási technikája nem jó Amirnak, ezért sebesedik ki a melled.

Ami fontos és legelső dolog a helyes mellretétel. Ha jól van mellen egy baba, akkor 1-2 hét alatt a szopi folytatása mellett is begyógyulnak a sebek.

Emellett a cumisüveg és ha használtok, a játszócumi használatát is érdemes átgondolni, mert az arra hajlamos babáknál cumizavart okoz, ami a mellek sebesedését okozhatja. Nem írtad, hogy ti használtok -e játszócumit.

A helyes mellretétel mellett a szellőztetés, és hagyni, hogy az anyatej, és a baba nyála rászáradjon a mellre. Esetleg színtiszta lanolint lehet használni, ezt gyógyszertárban lehet kapni, ezzel a seb nem szárazan, hanem nedvesen gyógyul. Ez akkor használható, ha nincsen gyapjú allergiád.

Érdemes lenne a helyes mellretételt egy szoptatási szaktanácsadóval, vagy egy La Leche Ligás vezetóvel személyesen átbeszélni, mellre tenni a fiad.

202. fbogi (válaszként erre: 199. - Janja)
2010. febr. 25. 14:27

A szoptatás miatt nem kell szenvedni, ezt pozitív értelemben vedd. Ha a kézi fejés nem megy, akkor arra nagyon figyeljetek, hogy jól legyen mellen a baba. Így is be fog gyógyulni természetesen, ha helyesen van mellen a baba, akkor a helyzet nem fog romlani, csak javulni.

Ha csúnyának látod a sebet, akkor érdemes a dokit felkeresni, de ahogy látom nem lesz gond!

Nagyon kitartó vagy, le a kalappal. Nem mindenki csinálja ezt így végig!

Remélem egy jó hét múlva jössz a hírekkel, hogy minden redben van. És csak nyugi ne idegeskedj, szépen redbe fog jönni a melled!

201. fbogi (válaszként erre: 197. - Zodkacaj)
2010. febr. 25. 14:21

Szia!

Hát van igazság abban, amit a védőnő mond.

Az arra hajlamos gyerekek pohárzavarosakká tudnak válni, olyan mint a cumizavar, csak a pohár okozza.

2010. febr. 25. 14:08

Sziasztok!


nagyon örülök hogy rátaláltam a topicra! szeretnék tőletek tanácsot kérni! január 1én született meg a kisfiam, Amir! ügyesen szopizott már kezdettől, volt tejcsi is bőven, de aztán kezdett berepedni a bimbó, és hiába kentem (Azulenol gyógynövényes krémmel) sajnos begyulladt:( azóta rendbejöttem, szoptattam is újra, de megint sebes lett, nem gyulladt be újra, próbálom pihentetni úgy hogy kézzel fejek! nem merek mellszívót használni mert csak jobben szétnyílnak a repedések, sajnos minkét bimbón vannak! a kézzel fejés menne is, csak a kezem fáj nagyon, de egy fejésnél 170-200ml kijön kb egy óra alatt, éjjel viszont szoptatom arra nincs erőm hogy éjjel is végig fejjek.


de így se gygyulnak és nagyon rossz, ha felveszek vmi ruhát, elég kellemetlen!! mit lehet ilyenkor tenni?

199. janja (válaszként erre: 196. - Fbogi)
2010. febr. 25. 13:12

A mellszívás nekem sajnos csak az elején ment. Hihetetlen, de nem tudok mennyiségeket kicsalni fejéssel a mellemből, de a gyerekem mégis szopik és növöget. Egy hónapja eszeget csak igazán, és mégis most 8 hónaposan 8,5 kg (3300 g-mal született), vagyis van tejem. :S Gépi szívóval sosem ment, a kézi mellszívó (húzgálós)sztem is ugyanolyan emberkínzás most, a sima kézi fejéssel pedig nem boldogulok, nem sikerül kiváltani a tejleadó reflexet. Mondtam, hogy elég problémás vagyok szoptatás-ügyileg, de alázattal tűröm, és megteszek mindent... :S Nekem csak attól van tejem, ha szoptatok.

Úgyhogy ördögi körbe kerültem kissé, úgy érzem: vagy szoptatok, és nem gyógyul, vagy nem szoptatok, és elmegy a tejem. Most is nagyon kevés van már az állandó stresszeléstől. Szal asszem inkább szenvedek tovább, és hiszek abban, hogy gyógyulgat, csak lassan.

Háziorvosnál még nem jártam (védőnő tanácsolta), kicsit olyan butának érzem a helyzetet, hogy egy pasinak mutogassam a mellemet, hogy akkor most szoptassak vagy ne, és hogyan, és merre, stb. De talán holnapra levetkőzöm az előítéleteimet, és elmegyek, hátha. :S

Köszönöm a biztatást! :))

198. janja (válaszként erre: 189. - A1baa7edcc)
2010. febr. 25. 13:02

Több szem többet lát... :))

Kipróbáltam, ahogy mondtad, hogy jó mélyre berakni a mellbimbót a szájába, és ez most tök jó, mert nem is fáj annyira a szoptatás, vagyis nem nagyon pokolian, csak pokolian... :((

A férjem szerint gyógyul a seb, bár én már semmit sem merek mondani. Szerinte amit én gennynek látok, az igazából csak varrasodás, így gyógyul. Remélem, neki van igaza. Sajna továbbra is szétnyílik szoptatás közben a seb, akármilyen szépen összehúzódott előtte, tehát kicsit úgy érzem, hogy egy helyben toporgok ezzel az üggyel.

A fájdalom nem érdekel, két szülés után megnőtt a fájdalomküszöböm :), csak látnám, hogy vmit javul.

2010. febr. 25. 09:32
Minden szopi után fejek még tíz percet. Szerintetek, ha az etetőpohárból megitatom Annával a lefejt tejet, akkor hozzászokik ehhez?A védőnő szerint ellustul és leszokik a szopiról.
196. fbogi (válaszként erre: 195. - A1baa7edcc)
2010. febr. 24. 23:04
Örülök, ha mások is hozzászólnak, ha te nem jössz, nem pontosítom le a fejés mibenlétét. Szóval nincsen harag.
195. a1baa7edcc (válaszként erre: 194. - Fbogi)
2010. febr. 24. 22:57

Sokkal nehezebb kezi fejesnek tejleado reflexet kivaltani, nekem talan egyszer sikerult, anelkul tenyleg nyomorgatas.

Ja elobb lattam, hogy belearcatlankodtam a topikodba. Bocs.

194. fbogi (válaszként erre: 192. - A1baa7edcc)
2010. febr. 24. 22:47
Kézzel fejni a legtermészetesebb. Ha te drasztikusnak érezted, akkor biztosan nem jó technikát láttál, vagy próbáltál. A mell nyomorgatására semmi szükség, a tejleadó reflex kiváltására van szükség és így az areola mögötti részból fájdalom nélkül lehet hatékonyan kifejni a tejet. Szóval nyomogatásra, dögönyözésre, húzgálásra semmi szükség a kézi fejéskor.
193. a1baa7edcc (válaszként erre: 191. - Fbogi)
2010. febr. 24. 22:44
En a gepire gondoltam (nem elektromos).
192. a1baa7edcc (válaszként erre: 191. - Fbogi)
2010. febr. 24. 22:44

A kezzel fejest en mindig drasztikusnak ereztem. Szerintem nem a leghelyesebb nyomorgatni a mellet, bar sokan remekul tudnak ugy is mennyisegeket fejni.

De ez csak az en velemenyem, masnak attol meg nem kell ellenerzese legyen vele szemben.

191. fbogi (válaszként erre: 189. - A1baa7edcc)
2010. febr. 24. 22:41
Fejni én is a kézzel fejésre gondoltam. Köszi a megjegyzést, így pontosíthattam.
190. a1baa7edcc (válaszként erre: 188. - Fbogi)
2010. febr. 24. 22:40
Amikor fejni probaltam a sebes mellembol, a seb kinyilt, verzett.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook