Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
309. malkata
2010. máj. 21. 12:02

Sziasztok!

Nekem is voltak nehézségek a szoptatás első hónapjaiban, egy dolgot tartottam be következetesen, nem adtam tápszert és bíztam benne, hogy tudok szoptatni és lesz elég tejem amíg a kicsi igényli, hisz minden egészséges anyukának van elég teje a babája táplálására.

Kislányom múlt héten múlt 6 hónapos, elkezdtük a kóstoltatástm, de csak desszertként, még mindig nagyon szépen gyarapodik a szopizástól. Az első 10 hétben nem gondoltam volna, hogy így lesz!

308. palhajni (válaszként erre: 307. - Bebe83)
2010. máj. 21. 11:44

Örülök, hogy beleszóltál! Úgy vagyok vele, hogy ha szopizott egy-másfél órát és még mindig éhesnek látszik (szopizza a kezét, keresi a cicit, sír), akkor adok neki tápot, mert a cicikben ezek szerint már nincs több, amihez hozzá tudna jutni (egész nap mégse lehet rajta non-stop). Ha elalszik szopi után, akkor természetesen hagyom, még akkor is ha keveset evett és egy óra múlva újra ébred.


Meg azt nem értem, hogy ha reggel tud 150 ml szopizni a cicikből, akkor a következő szopizásnál miért nem?! Pedig kellene neki!

307. Bebe83 (válaszként erre: 307. - Palhajni)
2010. máj. 21. 08:24

Nem szeretnek beleszolni, de nalunk is igy volt. Egyre csak nott a szoptatasi ido mi is volt hogy masfel orat is szopott de szerintem ez csak cicizes is. Ne agodj, ahogy no ugyesebb lesz es le fog csokkenni ez az ido.

A masik dolog hogy a tappal vigyazz, mert ebben az idoben, 6 hetes kora korul van az elso novekedesi ugras es be tudsz csapodni, en is igy jartam azt hittem nem eleg a tejcsi, de csak megnott az igenye. Szerintem csak szoptass ha kell surjebben, mi is volt hogy masfel ora vagy orat birta, de ha szopiztok gyakrabban akkor hamar (1-2 nap) es tobb tej fog termelodni.Martin most 7 honapos es meg mindig szopizik 3 orankent meg surjebben.

Azt hogy mennyit kell egyen azt nem tudom, en sosem mertem, azt majd Bogi megmondja, de az en velemenyem hogy szopizzatok ezerrel!

306. Vikianya (válaszként erre: 305. - Fbogi)
2010. máj. 16. 09:31
köszönöm a válaszod. Sajnos több orvosnál is voltam korábban más ügyből kifolyólag, és azt mondták, hogy a hasgörcs normális. De szerintem is ennyi idő után már gyanus :( Lehet, hogy majd a körzeti dokihoz megyek, hátha ő más szemszögből látja a dolgot, mint a nőgyógyász
305. fbogi (válaszként erre: 304. - Vikianya)
2010. máj. 16. 09:19

Vikianya!

Én úgy gondolom, hogy érdemes lenne először nőgyógyászt, majd ha ott minden eredmény negatív, akkor belgyógyászt felkeresni. A szopi alatt felszabaduló oxitocyn okoz összehúzódást, de ilyen sok idővel szülés után már inkább fájdalmatlan, és észre sem vehető.

Szóval jó lenne, ha valaki megnyomkodná végre a hasadat:)!

Én így lennék nyugodt.

304. Vikianya (válaszként erre: 303. - Fbogi)
2010. máj. 12. 22:04

köszönöm a gyors válaszod. Még egy kérdésem lenne:

Szóval még mindig görcsöl a hasam, pedig már a picúr 5 hónapos. Amikor a nőgyógyásznál voltam, akkor azt mondták, hogy amíg szoptatok, addig ez a probléma fennállhat. Talán méhösszehúzódás miatt. A hasam folyamatosan kemény, de még senki nem nyomkodta meg.

Mi a véleményed erről?

303. fbogi
2010. máj. 12. 21:29

Szia Vikianya!

A baba a 6 hónapos életkor betöltése körül éri el azt az érettségi szintet, hogy azt mondhassuk eljött az ideje a hozzátáplálásnak.

Ilyenkor már nagyon érdekli, mi történik a családi asztalnál. Képes a szájához vinni a dolgokat. Tud elég jól üldögélni. Az a reflexes dolog, ami miatt kilökdösi a nyelvével a bele tett falatot megszűnik, és hátra továbbítja az ételt, nem kitolja a szájából. Nagyon gyakran szopik, és még néhány napos nagyon gyakori szopival sem lehet a helyzeten "javítani". Ezek összességében amik azt jelentik, hogy lehet ismerkedni. Azonban ha az első falatokat nem fogadja szívesen, akkor sem kell aggódni, kicsi szünet után újra lehet próbálkozni.

A jól szopizó babák van, hogy akár 8 hónapos korukig sem fogadnak el nagyon más ételt, csak szopiznak. Ezzel sincsen gond!

2010. máj. 12. 14:06

Szia fbogi!


csak egy gyors kérdés. Honnan lehet tudni, hogy eljött a hozzátáplálás ideje?

2010. máj. 6. 22:56

Kedves Bogi!


Ismét bejelentkezem, egy újabb előttem álló problémával. A te beállt, a cici gyógyult, a tanácsokat köszönöm. Azt gondoltam, hogy nagyon új dologgal már nem tud meglepni a fiam. (Ó, de igen)


Pár napja új dolog jött elő szopizás közben. Csinál olyat, hogy eszik, majd elengedi a cicit , körbenéz, mosolyog, majd folytatja. Tudom ez azért van, mert a külvilág nagyon érdekes neki, és még enni is elfelejt csak nehogy lemaradjon valamiről. Legalább is gondolom. Ez még nem is zavar, mert aranyos, DE! Eleinte csak az esti fürdés utáni etetésnél csinálta, most már van, hogy napközben is, hogy látom éhes. Tisztába teszem, elfoglaljuk a szokásos helyünket, pozitúrákat, majd cici a szájba, s ekkor nem tudom mi történik, de olyan ordításba kezd, annyira sír,hogy megnyugtatni is alig tudom. Teljesen belelilul a feje. A hangja is egészen más lesz. Közben jelzi, hogy éhes, akkor megismétlem a dolgot, de csak sír. Aztán eltelik 4-5 perc, simogatom, nyugtatgatom, beszélek hozzá és akkor elkezd ténylegesen enni, de közbe is szipog, felsír, könnyes a szeme. Van valami ötleted, hogy ez mitől lehet?? Mert eléggé tanácstalan vagyok, és nagyon rosszul esik nekem is ez a fajta viselkedés, mert magamban is keresem a hibát. Bocsánat, hogy hosszú lettem, csak próbáltam viszonylag részletes lenni.


Remélem hallottál már hasonlóról, vagy tudsz most is használható tippet adni, mert csak a sírás marad nekem is :( Előre is köszönök mindent!

300. malkata (válaszként erre: 299. - Fbogi)
2010. ápr. 27. 09:39
már voltam körzetinél is, magánnál is, de nincs javulás.
299. fbogi (válaszként erre: 298. - Malkata)
2010. ápr. 27. 08:19
Malkata, én azt javaslom, hogy bőrgyógyászt keress meg, és neki jelezd, hogy olyan krémet válasszon, ami szoptatás alatt biztonságosan alkalmazható.
298. malkata
2010. ápr. 26. 09:36

Sziasztok!


Az Okosan nevelni tudni kell c. könyv tényleg nagyon jó, nagy hatással volt rám, valamint Liedloff Az elveszett boldogság nyomában is.

Sajnálom, hogy csak mostanában olvastam őket és a babavárás utolsó heteiben pont a Suttogó akadt a kezembe...


Lenne még egy kérdésem, hátha tudsz/tudtok segíteni. Már terhességem alatt nagyon csúnya ekcéma lett minkét kezemen, ami mostanra lassan már elviselhetetlen lesz (azt hiszem nem túlzok). Tudtok erre ajánlani valami krémet, amit szoptatás alatt is leghet használni?

297. fbogi
2010. ápr. 25. 17:06

Fatima!

Értem, ebben az esetben nagyon szívesen segítek így a távolból neked, ha gondolod!

Keresek akkor neked netes olvasnivalót, és videókat!

2010. ápr. 25. 16:36

Szia Bogi!


Köszönöm szépen a gyors válaszod!


Tudod az a baj, hogy most külföldön vagyok (Egyiptom) és csak szülés előtt megyek haza, majd amint lehet jövök vissza, mert a páromat ideköti a munkahelye :-( Ezért gondoltam, hogy amit lehet megpróbálok legalább elméletben összegyűjteni. Meg az az igazság, hogy volt egy rossz tapasztalat is az ismerőseim között, az egyik barátnőm amikor az első babáját szülte (két éve) senki nem segített neki a kórházban, nem mutattak meg semmit (hiába kérte a nővéreket, az volt a válasz, hogy nincs erre idő) és a vége az lett, nagyon begyulladt a melle. Utána egy hónapig nem tudott szoptatni és a fejés is nagyon fájt neki (de nem adta fel és végül győzött :-) ). Ezért is gondoltam jobb informálódni már előre.

295. malkata (válaszként erre: 293. - Fbogi)
2010. ápr. 25. 12:06

Szia Bogi!


Ismét köszönöm a válaszaid!

Tegnap elég nyöszörgős napunk volt, így nem volt időm géphez ülni, este meg már kivártam, hogy Rozika megint egyen, jutott idő netezni is:)


Cumi kérdés nálunk nagyon sokszor át lett rágva, sajnos már a kórházban is rábeszéltek, mivel az én babám volt a legsírósabb:) Mikor hazahoztuk kb. 3 hetes koráig nem kapott, de hamar jött a hasfájós időszak és egy idő után visszatértünk a cumira, és végre aludtuk mindhárman egy jót:) Végül így maradt, nagyon szereti.


Kiságyban nincs napközben, csak percekre, ha a mosdóba megyek pl. de akkor is beszélgetünk közben:) Napközben főleg kézben van, nem szereti a játszószőnyeget, babtornázót, se azt ha játékokkal körbe veszem, nem érdeklik. Hason lenni kifejezetten utál, lassan is jött rá a fordulásra, de már kezdi megtanulni, tegnap reggel háton ébredt (mindig hason alszik) és még a feje és lába is helyet cserélt:) Különben általában a kiságyában alszik, néha velünk, de úgy veszem észre, úgy nyugtalanabb.


Mikor év elején nem volt jó az étvágya, a ygermekorvos javasolta, hogy félmeztelenül legyek itthon, hátha így jobban, gyakrabban kedvet kap szopizni. Lehet ez vette rá a több szopira, de én így maradtam, ha kettesben-hármasban vagyunk, akkor nem vagyok túlöltözve:)


Babakocsiban se szeret lenni, eginkább hordozókendőben sétálunk, de abból is kikéredzkedik egy idő után, és cipelni kell:) Lehet nem kényelmes rajtam elől, mivel elég nagyok a melleim, hátra még nem merem tenni.


Hozzátáplálással várok, bár a védőnő és a gyermekorvos már egy ideje javasolja az őszilevet(a ritka széklet miatt), de én is inkább a kivárásra hajlok.


Most megyünk vendégségbe, remélem lesz egy kicsi étvágya ha elhúzódunk egy üres szobába...


Zs

294. fbogi (válaszként erre: 292. - Fatima2009)
2010. ápr. 25. 09:45

Kedves Fatima!

Nagyon szuper dolog, hogy készülsz a szoptatásra! Érdemes!!!

Húha te aztán kitartó vagy, hogy végigolvastad az írottakat! Örülök, hogy találtál hasznos információkat!

Soha ne gondold, hogy ciki kérdezni, mindenki volt kezdő, "zöldfülü". Az a buta, aki nem kérdez!

A fejéssel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy egyén függő, hogy mi válik be, kézzel, vagy géppel tud hatékonyan fejni! Sajnos ezt elméletben kicsit nehézkes elmagyarázni, lehet, de gyakorlatban mégiscsak más. Védőnőd nem tud neked segíteni?

A fejésre mikor van szükség a kezdetekben? Abban az esetben, ha a baba nem kerülhet mellre valami miatt, akkor a fejést érdemes az szülést követő első hat órában elkezdeni. Természetesen ekkor még csak cseppekre kell számítani. Ha a baba nem kaphatja meg fejés után az előtejet, csak mondjuk napok, vagy hetek múlva, akkor feltétlenül érdemes lefagyasztani. Ennek megvannak a szabályai, hogy hogyan kell ezt csinálni! Most ha nem haragszol nem írnám le, mert kicsit hosszadalmas lenne. Fejésre még esetleg a kórházi napok alatt akkor van szüksg, ha a baba például besárgul, nehezen ébreszthető, nem eszik eleget, ilyenkor fejés után pohárból kapja meg a lefejt tejet.

A szopis teát abszolút nem szükséges fogyasztani. Enélkül is remekül lehet bármeddig szoptatni. A legfontosabb és leghatékonyabb tejszaporító a szoptatás. Ha igény szerint szophat egy baba, akkor a mama szervezete megtermeli az elegendő tejmennyiséget.

Ami nagyon hasznos lenne, ha el tudál menni egy szopis csoportba. Ha jól látom Budapseten laksz, így nagyszerű lehetőségeid vannak. A lll.hu oldalon megtalálod a szopis csoportok listáját. Ide várandós mamák is mehetnek, és ott már hallhatsz szopival kapcsolatos dolgokról, láthatsz szoptató anyukákat. A fejést is meg tudják neked mutatni. Egyszóval nagyszerű lehetőség, amivel érdemes élni! A könyvek közül, amit elolvashatsz a következők nagyon jók:

◦Márta Guoth-Gumberger - Elisabeth Hormann: Szoptatás / Kismama könyvek, 2003.

◦William Sears: Éjszakai gondoskodás / Sanoma Budapest Kiadói Rt., 2006

◦Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell / Mérték Kiadó, 2008

◦Sheila Kitzinger: Miért sír a baba? / Hajja & Fiai Könyvkiadó Kft., 2007

Emellett megrendelhetők a La Leche Liga füzetei is, amik rövid összefoglalásai a leggyakoribb problémáknak, helyzeteknek, amik szoptatással kapcsolatban felmerülnek.

Kívánok neked további jó pocakosodást, és könnyű szülést! Na meg jó olvasgatást, remélem hasznosnak fogod találni a könyveket, füzeteket!

Aztán ha a baba megszületettt esetleg jelentkezz, hogy mi újság van veletek, hogyan megy a szoptatás!

Minden jót neked!

Bogi

293. fbogi (válaszként erre: 291. - Malkata)
2010. ápr. 25. 09:28

Szia Malkata!

Nagyon szuper, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, köszi!

Ha jól értettem, akkor használtok játszócumit!

Nem tudom, hogy mennyire hallottál a játszócumihasználat negatív hatásairól?

Érdemes azt tudni, hogy a szopizás nem csak az éhség, és szomjúság csillapítására szolgáló dolog, bár természetesen ez nagyon fontos szerepe. A babák szívesen komfortszopiznak, és elégítik ki szopási igényüket az anyamellen. Érdemes erre lehetőséget adni nekik. Amennyiben játszócumit kapnak, akkor előfordulhat olyan, hogy a baba a cumi szopizgtásával kihagy étkezésre szolgáló szopási alkalmakat.

Én úgy gondolom nagy valószínűséggel nálatok is erről lehet szó.

Én úgy gondolom, hogy a játszócumit érdemes lenne mellőzni, és hagyni, hogy minden szopási igényét a mellen elégíthesse ki. Emellett jó lenne testközelben lenni a babáddal egész nap. Nagyon jó lehetőséget biztosít erre a hordozás, bár valóban szép súlya van már, de megfelelő hordozó eszközzel, és megfelelő módon felkötve kényelmesen lehet őt is vinni. Így nagyon jól megismernétek egymást, minden apró kis jelzését láthatnád, hiszen ott van veled, így elképzelhető, hogy gyakrabban jelezné azt, hogy mellre szeretne kerülni, és így testközelből ezt észre is vennéd. Így szerintem gyakrabban kerülne mellre, a 11 és 7 közötti időszak valóban nagyon hosszú!

Nem kérdeztem, hogy egyébként napközben kiságyban van?

Biztos, hogy ez az időszak nehéz, hiszen milyen jó lenne leülni, megszoptatni a babát, és kész. Biztos, hogy nem "unja" a szopit, hiszen ahogy írtad vissza vissza tér, szopik, és elfordul. A tévé valóban nem szerencsés ötlet, de ezt te is így gondolod. A babák szopási szokásai változnak, érdemes kitartani, és a félálomban még egyszer megkínálást megpróbálni. Ahogy látom szívesen szopik olyankor, így ha még éhes akkor eszik, így biztos lehetsz benne, hogy éhes szomjas nem marad.

Az étel kinézése a szátokból annak a természetes kíváncsiságnak a része, ami miatt most a szopi is kicsit hátttérbe szorulni látszik. Ő igazán még nem enni szeretne, hanem megfogni, szagolni, nyelvével is letapogatni, mi az ami nálatok van. Ez még nem jele annak, hogy készen állna a hozzátáplálásra. Én úgy gondolom, hogy nyugodtan megvárhatjátok vele a 6 hónapos életkor betöltését. Jól gyarapszik, tehát ez sem indokolja ezt.

A babák bélrendszere 6-9 hónapos kor körül érik mag a hozzátáplálásra. Ekkorra a bélfal átjárhatósága megszűnik, így a korrábi életkorban elkezdett hozzátápláláskor allergének és kórokozók is sokkal könnyebben átjutnak a bélfalon. Emellett az emésztőenzimek szintje erre az időszakra éri el a felnőttekre jellemző mennyiséget. Ezért is fordul elő gyakran, hogy amíg nem érett az emésztőrendszer, addig gyakorlatilag emésztetlenül van a pellusban az elfogyasztott étel. Így csak feleslegesen veszi el az anyatej elől e helyet egy esetleg meg sem emésztődő, fel sem használódó más étel, sőt az elfogyasztott anyatej hasznosulását is rontja. Egyszóval érdemes megvárni a 6 hónapot!

Remélem sikerült válaszolnom a kérdéseidre!

2010. ápr. 25. 00:30

Kedves Bogi!


Én még csak leendő anyuka vagyok :) a picurom még a pocakban van, de szeretnék már előre felkészülni a szoptatásra, amennyire lehet. Elolvastam az elejétől kezdve a fórumod és nagyon sok hasznos információt találtam! Szeretnék még két dolgot kérdezni, mint teljesen zöldfülű kismama:

1. Többször volt arról szó, hogy a kézzel fejés a jó módszer - hogy kell ezt helyesen csinálni? A kórházban, ha a pici születés után nem tud rögtön szopizni, akkor el kell kezdeni fejni a tejet (előtejet)?

2. Írtad, hogy a szoptatós teák esetenként hasfájást okozhatnak a piciknek - ezeket muszáj mindenkinek inni?

Köszönöm szépen a válaszod!

291. malkata (válaszként erre: 290. - Fbogi)
2010. ápr. 24. 23:07

Szia! Köszi a válaszod, írom az enyémeket.


Sokszor próbáltam megfigyelni, hogy mikor lehet éhes, de ha ráhagyom, 6-7 órát is elvan evés nélkül (lehet többet is ellenne, csak nem hagyom). Nem nyafog, nem szívja jobban a cumit, nem szopizza a kezét. Ha megkínálom (karba veszem, megmutatom neki a cicit és éhes, akkor kitátja a száját, aranyos hangot ad. Ha nem éhes sírni kezd. Néha elég sok idő eltelik evés nélkül, tegnap például délelőtt 11-es evés után csak 19 órakkor volt éhes újra, közben 2x kínáltam, hevesen tiltakozott ellene.


Elég sokáig mértem, mert nagyon keveset evett és cumisüvegből kellett néha kipótolni, abból jobban elfogyott a kaja (persze az is saját anyatej volt). Volt egy időszak, mikor 300-350 ml tejcsi volt a maximum amit megevett és kezdett kiszáradni. Végül 2-2,5 hónapos kora körül elutasította a cumisüveget, azóta általában jól eszik, így nem mérem, felesleges. Mérlegelünk hetente 1-2 alkalommal, esti evés után, fürdéskor. Különben most 7,4 kiló és 70 cm fölött van, csini, nagy baba (apuka 200 cm és sovány alkat, remélhetőleg ezt örökölte, én telt alkatú vagyok:), születésekor is hasonló alkat volt, 59 cm, 3410 g)


A szopások megszakítását most mégjobban megfigyelve inkább unalomnak érzem. ha apuka mellém ül és a kicsi szopás közben figyelheti, akkor egész jól eszik. (gondoltam már rá, hogy háttal ülök a TV-nek, hogy nézhesse szopi közben, de nem nagyon tévézünk, nem akarom rászoktatni:))


A széklet dolog pillanatnyilag úgy oldódott meg, hogy picit hőemelkedéses, taknyos a baba, így mérem a hőmérsékletét popsiba, ami meghozza a "kedvét".


Nappal általában 4x evett, este 7-8-tól aludt, én még félálomban 11 körül megetettem. Mostanában volt kb. egy hét mikor gyakrabban rá tudtam venni az evésre, így nem ébresztettem, de ő többször felébredt hajnali 3-4 körül, így akkor ettünk.


Egyre gyakrabban veszem észre, hogy kienné a szánkból a falatot, érdekli minden amit eszünk, iszunk, nyúlkál, nyújtózik, nyöszörög érte. Érdemes kivárni a 6 hónapos kort, vagy szerinted már most kaphat kóstolót pl. almából?

290. fbogi (válaszként erre: 287. - Malkata)
2010. ápr. 24. 22:20

Szia Malkata!

Örülök, hogy jól megy a szoptatás!

Először is visszakérdezek. Mit értessz az alatt, hogy nem szól, ha éhes? Milyen jeleket tartassz az éhség jeleinek nála?

Ha jól értem, akkor méred mennyit eszik egy-egy szopi alkalmával?

A mostani szopizás alatti dolog, hogy szopizik, majd elengedi, aztán újra szopizik kicsit, ez ilyen idős babáknál normális dolog. A világ felfedezése, és a szopi ami a mérleg két serpenyőjén van. És a felfedezés a kíváncsiság nagyon gyakran győz. Érdemes minél nyugdtabb körülményeket teremteni a szopizáshoz, hogy ne vonja el a szopizástól semmi a figyelmét. Szóval jól gondolod. Emellett a fogzás is lehet a háttérben, a duzzadt íny a szopizás alatt valamennyire nyomódik, és ez járhat fájdalommal.

A széklet kizárólagosan szoptatott babáknál a 6 hetes életkor után igen sokféleképpen nézhet ki, már ami a gyakoriságot illeti. A 10 naponta 1 kaki és a napi 10 is belefér a dologba. Ha a baba jól van, nem nyűgös, nem fáj a pocakja, egyszóval jól érzi magát, akkor teendő ritka kaki esetén sincsen.

Én nem mondanám rossznak az étvágyát, ha szépen gyarapszik. Ezek szerint ő pontosan annyit megeszik, amennyire szüksége van.

Ha nagyon nehezen eszik ébren, akkor érdemes félálomban is megkínálni, nagyon gyakran így szívesen szopiznak, és természetesen az éjjeli szopira is lehetőséget adni neki.

Én úgy gondolom nyugodtan szopizzatok igény szerint.

Majd ha lesz időd szívesen olvasnám a válaszod a kérdésekre!

289. Vikianya (válaszként erre: 288. - Fbogi)
2010. ápr. 22. 12:56

Szia

Köszi a választ:)


Annyira tanácstalan vagyok. Folyamatosan ellentétes információkat kapok, és nem mindig tudom, hogy mi a legjobb. Egyrészről én is inkább veled értek egyet, hogy akkor egyen amikor szükséges(a nagyot is így etettem), mi sem mindig ugyanakkor éhezünk meg. Másrészről a korházban azt mondták, hogy a refluxa miatt is jobb, ha tartom a 3 óránkénti evést. Azt is hallottam, hogy a csecsemő halál kockázatát is növeli a gyakori etetés, azt hiszem a megnőtt gyomor nyomja felfele a belső szerveket. Nem tudom...


Azért nem szeretem, ha együtt alszunk, mert akkor nem tudok olyan pózban feküdni, ami kényelmes lenne. És az én alvási szokásomhoz képest vele természetellenesen alszok.

288. fbogi (válaszként erre: 286. - Vikianya)
2010. ápr. 21. 21:13

Szia!

Nem gondolom, hogy túl sokat enne. Igény szerint szoptatott baba nem tudja magát túlenni. Majd meglátod, hogy a hihetetlenül nagymértékú gyarapodás szépen lassulni fog, persze akkor meg azért fog aggódni az ember.

A szopik közbeni idő hűzása több szempontból sem szerencsés. A te babád gyakran kér enni, ha te próbálod rávenni arra, hogy most még ne, kicsit később, annak ő nem fog örülni, és úgy gondolom ennek minden létező formában hangot is fog adni. Természetesen ha nem kapna, akkor szépen lassan beletörődne, hogy nem kap, és éhségét nem jelezné, hiszen megtanulja, hogy nem adnak neki, és csöndben éhezne, és kivárná amíg adsz neki. Én már attól szomorú lettem, hogy ezt leírtam.

A mama szempontjából sem lesz szerencsés, hiszen ha a mell hozzászokik a gyakori szopihoz, és nem ürül gyakran, akkor túlfeszül, ez kellemetlen, de mellgyulladáshoz is vezethet. Emellett a szopi közötti idő nyújtása a tej mennyiségét csökkenti.

Egyszóval én úgy gondolom, ez nem szerencsés megoldás.

A fájdalomcsillapító adása, amit az orvosod javasolt valóban rossz megoldás.

Az együtt alváskor miért nem pihentető az alvás? Ő nyugodtan alszik, csak te annyira aggódsz, hogy nem tudsz pihenni? Vagy ő melletted is mocorog?

Nem akarom a dolgot ráderőltetni természetesen, de ha rajtatok megnyugszik, akkor talán ezt szeretné.

Én drukkolok, hogy most ne tartson ilyen sokáig ez az állapot!

287. malkata
2010. ápr. 21. 12:11

Sziasztok, 5 hónapos a kislányom és még csak anyatejet eszik. nehezen jöttünk bele a szopizásba/szopiztatásba, de úgy 2,5 hónapos kora óta nagyjából simán mennek a dolgok. Az a baj, hogy általában nem szól, hogy éhes, így én kínálgatom, attól függően mennyit evett előzőleg, mennyire lehet éhes. Ha nem kér, akkor sír a cici láttán, pedig nem erőltetem, de ő tudja mit akar.


Mostanában (bár már régebben is csinálta) pár perc szopi után elengedi a cicit, nyafog, néha sír, majd újra bekapja, kicsit eszik, újra elengedi. 5-6x szoptatásonkánt. Így kevesebbet is eszik. Mi lehet ennek az oka? A két alsó foga lassan egy hónapja kinőtt, felsők már hetek óta jönnek, nem biztos, hogy ettől nem eszik rendesen. Az is lehet, hogy az utóbbi hetekben minden érdekli és unja a szopit?

Különben szép nagy baba, bár volt egy kis megtorpanás a növekedésében, de ismét szép lassan növöget, a kakik ritkultak meg, 4-5 naponként van. Ettől is lehet rossz az étvágya?

286. Vikianya (válaszként erre: 285. - Fbogi)
2010. ápr. 19. 19:48

szia


Köszönöm a választ. sajnálom, hogy nektek is nehéz éjszakátok volt.

ma megmértem a kiscsajt, és 4 hónaposan 8,2 kg (3580-al született). Nem lehet, hogy mégis túl sokat eszik? Igény szerint szopizik (ami nem 3 óra:) és ma megnéztem egy etetést 200 ml volt kb.

Ha növelni szeretném a szopik közötti időt, azt hogy csináljam?


Az együtt alvást nem igazán szeretem, mert akkor csak felületesen alszok. Néha, ha már ringatás közben állva is elalszok (néhányszor már előfordult:( ) akkor magam mellé veszem, de akkor nem pihentető az alvás. egyébként az ágyam mellett fél méterrel van az ő ágya.

Valójában nem is a gyakori szopik okozzák a gondot, hanem az, hogy vagy nem alszik, vagy alszik, de még álmában is felsír, dobálja magát, és csak a vállunkon nyugszik meg :((((


A dokim Panadolt ajánlott, de én nem hiszem, hogy minden este ezzel kéne tömni a lányom. Ráadásul a nagyobbik már elmúlt 1 éves, amikor még mindig ezt csinálta. Ha Szandikának is így elhúzódik, akkor 1 évig adjam a fájdalomcsillapítót?!?

285. fbogi (válaszként erre: 283. - Vikianya)
2010. ápr. 18. 21:15

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy megint ilyen rosszul alakult az éjszaka. Bár gondolom nem vígasztal, nálunk is hasonló volt 2 nappal ezelőtt.

Hogy érted, hogy az anyatejtől hasfájós? A gyakori szopizásra gondolsz? Vagy, hogy túleszi magát? A gyakori szopizás nem gondolom, hogy okozna ilyet. És egy baba nem eszi túl magát, annyit eszik, amennyire éhes.

Az éjszakai kelések biztosan fárasztóak, saját tapasztalatból mondom. És természetesen a szoptatásnak nem szabad heroikus, az anyát teljesen kimerítő dolognak lenni. Ezért olyan megoldást érdemes választani, ami a babának és a mamának is jó. A babának az a jó, ha a mamája ott van amikor ébred, hiszen sokszor ez az oka a kelésnek. És mivel az anyamell nem csak étel ital forrás, a vígasztalást is megtalálja ott. A legegyszerűbben együtt alvással lehet gyakori szopik mellett is pihentetővé tenni az alvást.Nem tudom mit gondolsz erről?!

A teáztatást nem tartom szerencsés megoldásnak, mert ha az a célod, hogy ne ébredjen annyit, akkor ezzel úgy gondolom ezt nem igazán lehet elérni.

Én nem gondolom, hogy kevés lenne a tejed. Nem tudom, hogy napközben hogyan szopizik, de mivel a világ egy 4 hónaposnak kezd nagyon izgalmas lenni ezért sokszor éjjel veszik magukhoz a táplálék nagy részét.

És ilyen szép gyarapodás mellett valóban nagyon nehéz elhinni, hogy elég a tej, de mégis így van, igény szerinti szopizás mellett tökéletesen elég neki csak az anyatej.

Az én fiam már 6 hónapos elmúlt, most 9600g, és tulajdonképpen még mindig csak szopik, mert az az 1 mokkáskanálnyi krumplis alma nem mondható számottevő mennyiségnek, amit megeszik emellett. És még neki is elég a tej.

A lényeg, hogy valóban szükség van valamilyen megoldásra, mert az senkinek nem jó, ha hullafáradt, kimerült, ideges, feszült vagy. Én arra bíztatlak, hogy az éjszakai szopikat ne hagyjátok el, és próbáljátok ki az együtt alvást.

Mit gondolsz ezekről?

284. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 282. - Bebe83)
2010. ápr. 18. 08:04
Szia! Hozzás hasonlóan én sem fejtem egy percig sem a majd eddigi 14 hónap alatt!és azt hiszem hasolóan kétségbeestem én is sokszor,hogy neem elég a tejem a babának.Igaz nálunk nem gyarapszik a súlya 9 hós kora óta,de gondolom már a kajától kéne híznia amit nem szeret enni.Még mindig napi 5-6*szopizunk igény szerint,nem is tudnám csak úgy ráeröltetni azt sem.Trgnap találkoztam egy anyukával a homokozóba akinek a kislánya ducika volt és állÍtása szerint nem a kajától hanem az anyatejtől.15hónapos volt a kislány...azért lehet külömbség anyatej és anyatej között,ha au ő lánya kövér volt,az enyém meg éphogy nem kórosan sovány.
2010. ápr. 18. 04:09

Szia fbogi!


Egy újabb éjszaka, amit ébren töltök :((

Légyszi segíts nekem


Azt korábban is írtam, hogy hasfájós a pici.

(1) Elképzelhető, hogy az anyatejtől? Napközben ritkábban látom, hogy gond lenne, akkor inkább fogfájós.


Ha épp nem a hasfájás kelti, akkor meg 1-2 óránként kel, és csak cici altatja vissza. Cumisüvegből nem tud inni, így nem adhatok teát neki. (2) szerinted kevés neki már a tejem? Igény szerint szopizik, de nagyon sokat nőtt már. 3580nal született, most 4 hósan kb 7500.


Tudom, hogy nem gond az, ha nem alussza át az éjszakát, de azért ez már sok, hogy kb 3-4 órát alszunk 4 hós baba mellett, és azt is kb 4 részletben :(((


Válaszodat előre is köszi


Viki

282. Bebe83 (válaszként erre: 280. - Sulawesy)
2010. ápr. 12. 13:18

Ne haragudj, hogy kozbeszolok, de magambol kiindulva mindenki mas velemenyere es tapasztalatara kivancsi vagyok. Ugyhogy leirom hogy most 6 honapos "nagy" fiam csak szopizik es alman kivul semmi mast nem hajlando megenni es errol o dontott igy.

Mar ahogy megszuletett mondtak hogy fejni kene de ez az egy amire nem voltam hajlando szopizas utan fejni. Es ennek ellenere meg mindig van elegendo tejcsi.

Kb 6-7 hetes lehetett a fiam amikor atrazott, mert azt hittem, en buta, hogy nincs eleg tejem vagy nem eleg eros, es elekezdtem tejporozni szopas mellett. Ehhez meg hozzajott hogy 5x tettem cicire es mindig sirt amikor levettem.Utolag kiderult hogy csak szeretett cumizni a cicimen, azert sirt. Es ennek a vegyes taplalasnak egy szep kis gyomorrontas lett a vege, a fiam teljesen osszezavarodott es borzasztoan csunya kiutesek lettek rajta, akkor mentunk vele orvoshoz, aki azt mondta hogy ha egyet tanacsolhat csak szoptassak, ha kell orankent, de felejtsem el a tejport, mert gyenge tej nincs, csak gyenge anya. Igy tettem es mai napig nagyon szepen szopizik.

Ugyhogy ha tanacsolhatom ne merd hogy mennyit eszik, csak szopizzatok amennyiszer szeretne. Es mellesleg orulj hogy ejszaka alszik, nemhogy meg felkoltened. Ha ker ugyis "szolni" fog.

Sok sikert nektek es nojjetek nagyra.

Udv: Bebe

281. fbogi
2010. ápr. 12. 12:34

Szia Sulawesy!

Csak gyere nyugodtan, és kérdezz!

Örülök, hogy begyőgyultak a sebek!!

Szerintem semmi esetre se gondolj arra, hogy kevés lenne a tej! A mellek feszülése szépen elmúlik, ahogy beáll a kereslet-kínálat. Így az nem gond, ha nem érzed a kellemetlen feszülést!

Az nem gond, ha 2 olddalról eszik esetenként, de az sem baj, ha minden etetés így zajlik.

Igen este kevesebb a tej, de zsírdúsabb. És természetesen jóllakik ezzel a tejjel a baba, ilyenkor is az a lényeg, hogy a baba maga engedje el a mellett, amikor végzett a szopival, így biztosak lehetünk benne, hogy annyit evett, amennyi kellett neki.

Én úgy gondolom, hogy éjjel abban az esetben, ha nagyon fáj, és feszül a melled, akkor annyit lehet tenni, hogy megpróbálod mellre tenni Artúrt, és félálomban megszopiztatod. Ha nem vevő a dologra, akkor erőltetni nem kell. Ebben az esetben ha szeretnéd, hogy a kellemetlen érzés elmúljon, akkor csak annyit fejjél, amitől megszűnik a dolog.

Ha így jársz el, akkor a szervezeted szépen alkalmazkodik a dologhoz, és tudni fogja, hogy éjjel nincsen szopi, és a feszülés elmúlik.

Én extrán azért nem kelnék fejni, hogy ettől több tejem legyen, ha nem szükséges, akkor nem érdemes mégiscsak szaporítani.

Amit érdemes tudni a tejtermelés mechanizmusáról, hogy az egy alkalommal megevett tej mennyiségének legnagyobb része közvetlenül a szopizás alatt termelődik. Amikor a mell feszül, akkor a szövetek ödémásodása okozza a feszülést. Ilyenkor azonban már elkezd termelni egy olyan anyag, ami üzen az agynak, hogy csökkenteni kéne a tej mennyiségét. Tehát a feszülés nem pozitív dolog ebből a szempontból.

Az, hogy mennyit fejsz, abból semmiképpen nem szabad messzemenő következtetést levonni. A szopizás alatt megevett tej mennyiség más, a két dolgot nem lehet összehasonlítani ilyen szempontból.

A védőnődről inkább nem írok semmit, a buta kijelentésévvel magát minősíti. Nincsen ilyen, hogy túl zsíros tej!! Az anyatej mindig pont jó!

Én nem gondolom, hogy mérned kellene, hogy mennyit eszik (gondolom innen tudod a 120ml-es mennyiséget)!! Ha szépen gyarapszik, akkor az a mennyiség, amit megeszik, az pontosan elég neki, és mivel ilyen szép nagyfiú, ezért nem gondolom, hogy aggódni kéne!

És igen, ha növekedési ugrás lesz, akkor a tejtermelés igazodni fog, és több tej fog termelődni! Egy fontos dolog van, amit érdemes megjegyezni, nem kétségbe esni ilyenkor, annyiszor mellre tenni nagyfiad, ahányszor kéri, és ezzel meg is oldottátok a dolgot!!

Nagyon sok folyadékot nem érdemes fogyasztani,annyit igyál, amennyire szomjasnak érzed magad. A túlzásba vitt folyadékbevitel sem jó, sőt! Nincsenek kötelezően megivandó mennyiségek!

Szerintem azok alapján amit írtál, semmiféle tejmennyiséget szaporító dologra nincsen szükségetek. Mindenesetre ha szeretnél valamit szedni, akor bármelyik megfelelő!


És igen, én is ezt mondom mindig, hogy nem szégyen, nem butaság kérdezni!!

Üdv:Bogi

2010. ápr. 11. 16:44

Hát csak le maradt egy mennyiségi kérdés. Ha nagyon tele van feszülésig a cicim és lefejem, akkor sincs több ott, mint 120 nagyon max 130 ml. Ez normális?? Ez egyik cici, a másikba ennyi sincs, mert abban mindig kevesebb van olyan 100ml körül. Viszont a védőnő azt mondta a lefejt tejemre, hogy nagyon zsíros.

Van, hogy csak egyik cicit kéri, de én adom neki a másikat is,mert 10 hetesen 6700 gramm és úgy gondolom 120 ml kevés neki. Rosszul gondolom?

Vagy a későbbiekben ha megint lesz egy ugrás az igényébe akkor a cicim is követni fogja??

Annyi folyadékot iszom egy nap, hogy szinte rosszul vagyok mindentől ami folyik, most csak homeós bogyót szedek, mert a teától pocakfájósak voltunk, mivel serkenthetném még? Néha iszom egy pohár sört, meg baracklevet, de pl. te mit hallottál a more milk-ről?

Bocsi, hogy hosszú és sok lettem, de szerintem Neked ezekben már mind van tapasztalatod és hát úgy vélem nem szégyen kérdezni....

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook