Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
189. a1baa7edcc (válaszként erre: 187. - Janja)
2010. febr. 24. 22:38

A fiam hasonlo koru es egesz fogzas alatt harapott, most egy ideje, hogy 4 kibujt, nem. A tiedhez hasonloan, harapott, kratert szinte, verzett, stresszeltem mar szoptatas elott, de ugye ha szoptatni akarsz, akkor muszaj mellre rakni (ha pedig fejni probalod geppel, az csak ront a seb allapotan). Szoval en beszivtam a szam es szoptattam, nehany nap utan jobb lesz es szepen begyogyul. Igaz elofordulhat, hogy ujra raharap, de nincs mas.

Ami segithet talan, hogy rakd bele a szajaba a mellbimbot, probald osszenyomni picit es berakni neki melyen, akkor nem tud harapni. Ha harap, akkor erelyesen szolj ra es vedd el tole. Egy ido utan rajon, hogy tilos, csak ugye neha futyulnek erre...

Az ujjad tartsd keszenletben, ha erzed, hogy harapni fog, vedd ki a szajabol. Az is segithet, ha szopi elott megmaszirozod a foginyet alaposan.

Remelem megoldodik a problemad, sajnos iszonyatosan fajdalmas es ahogy nonek egyre erosebbet tudnak harapni, de ha kibujnak a fogak, akkor a harapas abbamarad. :S

188. fbogi (válaszként erre: 187. - Janja)
2010. febr. 24. 22:29

Szia!

Két ötletem van most hírtelen.

Az egyik, mivel már nagyfiúról van szó, az lenne, hogy a sebes oldalt fejd le a seb teljes gyógyulásáig, és csak a másikból szoptass, a lefejt tejet pedig kispohárból megkaphatja.A gyógyulás után pedig visszatérhettek azon az oldalon is a szopira, hiszen alapból nincsen gond a mellrehelyezéssel, ha jól értem.

Kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokid, és én is borítékolom a válaszát, de azért jó, ha ránéz.


A másik javaslatom az lenne, ha a holnapi dokis randinak nem lesz sok haszna az, hogy egy szoptatási tanácsadónak mutasd meg a sebet. Ők ha kell írásban tudnak javaslatot tenni a dokidnak, hogy milyen típusú antibiotikum tartalmú krémet írjon fel neked. A tanácsadók listája itt található:www.ibclc.hu

Sajna így látatlanban nem tudok ennél többet mondani.

A jövőre nézve viszont azt tudom neked írni, hogy a fogzás egy olyan kritikus időszak, amikor nagyon résen kell lenni, és végig odafigyelni szopi alatt. Már az arcvonások változásából lehet tudni, hogy na most fog következni a harapás, és ilyenkor határozottan, szépen rá kell szólni a babára, hogy nem szabad. Bár a szavakat nem érti, a hangsúlyból tudni fogja mi a helyzet. A harapás általában a komfortszopi alatt szokott bekövetkezni, illetve az aktív szopi közötti szünetben. Ha megfigyeled a baba aktív szopizás közben nem tud harapni, alul pl. a fogínyén túl ki van nyújtva a nyelve, így kvázi a saját nyelvébe harapna.

Szóval én a fejést javaslom, illetve esetleg egy konzultációt egy tanácsadóval. Addig is nyugodj meg, a szopinak nincsen itt vége!!!!

Ezen is túl fogtok jutni, ahogyan eddig is sikerült átlendülni a nehézségeken. Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen sokáig sikerült szopizni! Én úgy látom még legalább 8 hónapnyi boldog szopis időszak áll előtetek! Remélem jeletkezel, hogyan alakult a dolog! Addig is csak nyugi!

187. janja
2010. febr. 24. 21:47

Szia!


Két nap elkeseredett keresgélés után véletlenül jutottam ide. Ne haragudj, de nincs időm már végigolvasni az összes kérdést és választ, tehát lehet, hogy már bombáztak hasonlóval.

Kisfiam 8 hónapos lesz jövő héten. Igény szerint szopizik, és most már naponta kétszer-háromszor kap zöldséget és gyümölcsöt is. Mindig is voltak szoptatási problémáim, mindentől apadni kezd a tejem, még a legapróbb negatív gondolattól is, de eddig mindig megoldódtak a szoptatási nehézségek, és lett tejci, de meg is dolgozom érte. Asszem kissé rögeszmésen ragaszkodom a szoptatáshoz, ugyanis kislányom csak 2 hónapig szopizott, így nagyon boldog vagyok, hogy kisfiamat még mindig szoptathatom.

Már 4 hónapos korától küszködünk a fogzással, de a fogak csak nemrég bukkantak elő: 2 hét alatt 3, és úton van a negyedik is. Szenved szegénykém, mindent rág, és sajnos harap szoptatás közben. Egy hete annyira megharapott, hogy kisebesedett a mellbimbóm, amiből szépen lassan egy pár milliméternyi „űr” lett, amivel szoptatni poklok pokla. A krémek ideig-óráig segítenek, összehúzzák a sebet, ami szétnyílik szoptatáskor, és iszonyúan fáj. Kenem anyatejjel, szellőztetem, de a helyzet rosszabbodni látszik, mintha már gennyesedne is, és az „űr” nőne. Már szinte szorongok a szoptatás előtt, így ez kihat a tejmennyiségre is, ami folyamatosan csökken, ma este már szinte nem is volt. Az egészhez hozzátartozik, hogy benne vagyok egy nagyon agresszív vírusban, ami miatt lázas is voltam két napig, most pedig maradt utána a takonykór és az erős köhögés. Szal 200 %-os rokkantnak érzem magam.

A bimbóvédőről nem hiszem, hogy megoldás lenne, sztem csak ronthat a helyzeten, és ráadásul pici fiam mindjárt ráharap, ahogy megérzi a szilikont. Sajnos cumizik, de ezen már nem hiszem, hogy van energiám változtatni a 8 hónapos gyereknél, ráadásul egy örökmozgó két és fél éves nővér mellett…:( Sokan azt mondják, hagyjam abba a szoptatást, ne szenvedjek. De én ezt nem szeretném, bár minden szoptatáskor a könnyeim potyognak. Tanácstalan vagyok és elkeseredett.

Holnap elvánszorgom háziorvosunkhoz, aki természetesen pasi, hogy tekintse meg a sebet, és mondjon rá vmit. Persze, a választ sejtem…

Ha jut az én panaszáradatomra is időd, kérlek, mondj nekem vmi okosat, vagy legalább vigasztalót! :) Köszi szépen!

186. fbogi (válaszként erre: 185. - Sulawesy)
2010. febr. 18. 12:56

Szia!

Visszaolvastam, hogy hogyan is írtam annak idején. Lehet félreérthető voltam. Általában minden baba maratonit szopizik este, de nem baj, ha a többi szopi is hosszú ideig tart. Nem gond ha "cicifüggő" ez normális, hogy a babák szeretik a szopizást, attól függően, hogy mekkora szopási igénnyel rendelkeznek, többet kevesebbet szeretnek mellen lenni.

Az éjszakai kelés valóban nagyon fárasztó, ezt kényelmesebbé lehet tenni, ha együtt alusztok, így már minimális mocorgásra ébredsz, szopizik, és anélkül, hogy felkelne büfi és már mehet is tovább az alvás.

A fürdésnek nem kell szigorúan ugyanakkor lennie. A babák napirendje sokat változik az első év során. Néha valóban nehéz jól választani, hogy hogyan kövessék egymást szopi, fürdés alvás. Ha ő éberebb lesz a fürdéstől, akkor nem kell nagyon későre hagyni. Próbálkozzatok többféle időponttal, aztán kiderül melyik válik be legjobban.

Remélem ilyen válaszokat vártál!

185. Sulawesy (válaszként erre: 184. - Fbogi)
2010. febr. 16. 14:26

Csak akad még kérdésem. Korábban említettem, hogy Artúr van, hogy nem csak szopizik, de képes órákat csüngni e cicin. Nos akkor írtad, hogy ez napi egy alkalommal oké, de ő most kezd arra rászokni, hogy ezt állandósítsa. Úgy érzem kissé cicifüggő lett. Mert szopizik, pihen egyet, majd böfi, ekkor nem kis mennyiség kijön belőle, aztán megint keresi a cicit. Próbáltam már, hogy nem keltem fel ha elaludt büfizni, meg úgy is hogy felkeltem. De nem telik el sok idő, megint keresi a cicit. Ez éjjel a rosszabb, mert akkor úgy fel tudja magát sírni, hogy órákig lehet vele foglalkozni. Talán nem kell mondanom, de ez többször éjszakánként egymás után elég idegőrlő. Én nem alszom ki magam, nem tudok rendesen enni, inni, és tényleg az lesz a vége, hogy nem tej, mert ott csimpaszkodik folyamatosan, én meg tehetetlenül ülöm kockásra a fenekem.


Ha elalszik akkor jön a köv probléma. Nem igazán tudjuk egy időpontban fürdetni, mert az igény szerinti szopi, és alvás nem mindig esik egybe az általunk megválasztott fürdetési időponttal. Mi t tegyek, mindenképpen keltsem fel??? Fürdessem meg, mikor én szeretném, és megint szopi és próbáljam meg úgy visszatenni? Tegnap ezzel próbálkoztunk, aztán ébren volt vagy 4-5 órát... Amivel végül is magammal szúrtam ki, mert hulla voltam. Remélem érthető a problémám jellege... kicit most is fáradt vagyok, úgy próbáltam leírni, ha vmi nem világos elnézést.

184. fbogi (válaszként erre: 180. - Sulawesy)
2010. febr. 15. 10:32

szia!

Örülök, hogy ilyen pozitív élményed volt a tanácsadóval!

És szuper ügyesek voltatok a fecsis megoldással.

Ha lesz még kérdésed várom szeretettel!

Nagyon szívesen!

183. gpetra (válaszként erre: 182. - Fbogi)
2010. febr. 15. 10:31

Szerencsére a seb már csak felületi, és nagyon szépen összehúzódott. Nem is vérzik. A hónaljtartás miatt nem bánkódom, mert szerencsére a bölcsőtartás most nagyon szépen működik. Kicsit megemeltem Barnit még egy párnával, és igyekszem a bimbót is kiemelni egy kicsit, hogy jobban be tudja kapni. Aztán beigazítom az alsó ajkát, és minden rendben is van. :)


Remélem, hogy nem lesz rá szükség, de ha bármi lesz, akkor jövök.

182. fbogi (válaszként erre: 181. - Gpetra)
2010. febr. 15. 10:28

Nagyon örülök, hogy sikerült személyesen is beszélni egy tanácsadóval! Remélem hamar begyógyul a seb! Ne bánkódj, hogy a hüónaljtartás most nem megy úgy, ahogy gondoltátok! Biztos vagyok benne, hogy Barni ügyesedni fog!

Köszönöm, hogy visszajeleztél!

Ha bármiben tudok segíteni, gyere bártan!

181. gpetra
2010. febr. 15. 09:56

Kedves Bogi!

Egy hete volt nálunk egy szoptatási tanácsadó, aki azt mondta, hogy Barni nagyon jó technikával szopizik, de az a probléma, hogy csúszkál a bimbó a szájában, és hozzányomódik a kemény szájpadhoz, ettől sebes. Igazgatni kell az alsó ajkát szopi közben,és akkor máris jobb a helyzet. Megmutatta a hónaljtartást is, ami eleinte nagyon kényelmesnek tűnt, de később egyre kevésbé, mivel nem látom, hogy Barni mit csinál, ráadásul azt vettem észre, hogy máshol is sebes lett volna a mellem, ha így folytatom. Persze örülök, hogy szükség esetén ezt is tudom alkalmazni. A sebet naponta háromszor kenem antibiotikumos krémmel, szintén a tanácsadó tanácsára, plusz nem hordok melltartót, hogy levegőzzön a mellem. Lassan, de biztosan gyógyul a seb.

Javasolta, hogy naponta 1-2 alkalommal masszírozzam meg Barni arcát, ami majd arra készteti őt, hogy nagyobbra nyissa a kis száját.


Szóval igazad volt az okot illetően. :)

2010. febr. 14. 19:03

Szia fbogi!


Köszönöm szépen az eddig segítségeket. Ma beszéltem egy laktációs tanácsadóval, aki vasárnap ellenére nagyon készséges volt, kedves és segítőkész. Adott sok tanácsot, meghallgatott és jelezte ha pár napon belül nem javul a dolog ,akkor kijön és személyesen is segít.


Amúgy éjjel saját kútfőből azt a megoldást választottuk, hogy kisujj be a szájba és egy fecskendővel az ujj mellett csorgott be neki lassan a tejci. Ez bejött, a poharas, kanalas megoldás megbukott, mert az majdnem kiverte a kezemből. A tanácsadó még meg is dícsért ezért az ötletért...


Lehet, hogy a későbbiekben még lesznek kérdéseim... :D Addig is még egyszer köszönök MINDENT!!!

179. fbogi
2010. febr. 14. 15:04
Nagyon felpörögtünk az utóbbi néhány napban! Örülök, hogy ilyen sok kitartó anyuka dolgozik a sikeres szoptatáson! Hajrá! Mindenkinek szurkolok!
178. fbogi (válaszként erre: 175. - JUL17)
2010. febr. 14. 15:03

A szoptatott babáknál a zöld színű kaki általában azért van, mert valószínüleg gyakran előfordul olyan szopi, amikor a tej elejét eszi meg. Így a pocakba viszonylag sok cukros tej kerül. Ezzel nem tud teljesen megbirkózni, és a meg nem emésztett cukor erjed. Ettől a kaki zöldes, habos lehet, és persze sok puki jöhet az rejedés során képződött gázok miatt. Ha jól gyarapszik, akkor biztosan hozzájut a laktató zsíros tejrészhez is.

Szóval én nem túlevést jelölném meg lehetséges okként. Szóval semmi gond nincsen ezzel.

177. fbogi (válaszként erre: 174. - Zodkacaj)
2010. febr. 14. 14:57

Szia!

Igen van növekedési ugrás ebben az időszakban is. Az éjszakai többszöri ébredések lehetnek emiatt, illetve a mocorgó fogcsírák is okozhatják, de ha emiatt ébred és megszoptatod jót teszel vele, mert az anyatejben fájdalom csillapító anyagok is vannak. Emellett szerintem az is lehet az oka, hogy éjjel eszi meg a napi adagjának a jó részét! Ilyen idős korban ugyanis minden nagyon izgalmas egy babának, és nehezen tudja rávenni magát a szopira, még így is, hogy te próbálod a lehető legnyugodtabb körülményeket teremteni.Ilyenkor valóban nehéz rávenni egy kíváncsi sajtkukacot, hogy a szopira koncentráljon. Érdemes többször is próbálkozni, ha kis idő után sem megy, akkor picit nyugtatni, sőt elringatni és félálomban mellre tenni.

Ez nem egy egyszerű időszak, de sok türelemmel szépen át lehet hidalni.

176. fbogi (válaszként erre: 169. - Cc2f665987)
2010. febr. 14. 14:49
Akkor a kakija jó! A pelyhek normál kakitartozékok. A zöldes kaki valószínüleg azért volt,mert akkor valószínüleg csak szomjas volt és a tej elejét ette meg és ez után jöttek a zöldes kakik. Mivel jól gyarapszik, és semmi egyéb panasz nincsen, ezért ennek semmi jelentősége, a normál határon belül van.
175. JUL17 (válaszként erre: 170. - Fbogi)
2010. febr. 14. 12:11
Változó a széklet színe ,de többnyire zöldes színű.Megmutattam a doktornőnek is aki semmi betegségre utalót nem talált.Azt mondta ,inkább túleszi magát.
2010. febr. 14. 10:20

Már nagyon régen nem jártam erre a fórumra. Azt szeretném kérdezni, hogy van mennyiségi ugrás, növekedés 5-6 hónaposan is? Anna 1 hét múlva 5 hónapos és újabban többször kell etetni éjszaka. Vagy lehet csak a kibújó fogacskája miatt van,

Másik kérdés:

Néha nagyon nehezem szoptatom meg Annát. Beveszi, a szájába a mellemet majd eltolja és ezt csinálja fél órán keresztül. Pedig újabban félhomályban etetek, esetleg halk zene megy a háttérben. Meddig érdemes hagyni így játszadozni? Ezt akár 5 óra alvás után is megcsinálja-, feltételezem akkor már éhes.

173. fbogi (válaszként erre: 172. - Sulawesy)
2010. febr. 13. 21:21

Igen most esetleg jó ötlet a fejés, de a mellszívóval is csak finoman. Fájnia nem szabad, mert akkor csak rontani fogsz a helyzeten, de ahogy látom sikerült jól csinálni. A kézi fejés lenne a legkíméletesebb! A cumisüveg nem biztos, hogy szerencsés, a cumizavar kialakulásának lehetősége miatt. Inkább pohárból itassátok meg vele. A lefejt tejet hűtöben tárolhatjátok zárt edényben. Most úgysem fog még ott sem sokáig állni, hiszen minden második evéskor ezt fogja kapni. A melegítés az meleg vízfürdőben, vagy vízsugár alatt törtéjen. Tulajdonképpen a szobahő is megfelelő. A tetejére kiült zsíros részt csak óvatos körkörös mozgással oszlassátok el, rázni nem szabad.

örülök, hogy felhívsz egy tanácsadót! Remélem hamar tudtok találkozni!

172. Sulawesy (válaszként erre: 171. - Fbogi)
2010. febr. 13. 20:56

Köszönöm a válaszodat! A fájdalom miatt nekiálltunk a párommal és erőt véve magamon használtam mellszívót. Sikerült ami eddig nem. Lefejtem 110 ml tejet a jobb mellemből, fájdalommentesen. Holnap felhívom a tanácsadót, viszont addig kútfőből arra a megoldásra jutottunk, hogy a jobb mellemet mellszívózzuk és cumiból kapja meg azt a tejet, míg a bal mellemet szopizhatja, mert azzal nincs gond. Viszont sem magamat, sem a babát nem szerettem volna stressznek és a fájdalomnak kitenni, ami átjár ilyenkor. Ez nagyon elvetendő ötlet?

Ha abban tudnál még segíteni, hogy a lefejt tejet hogy tároljuk, és hogy melegítsük az nagyon hasznos lenne!


Köszönöm!

171. fbogi (válaszként erre: 167. - Sulawesy)
2010. febr. 13. 19:48

Szia!

A hatékony és gyors segítség az lenne most, ha egy szoptatási szaktanácsadót el tudnál hívni hozzátok, és ő meg tudná nézni a melled. Az, hogy sebes, és ezek szerint romlik a helyzet az azt jelenti, hogy nincsen jól mellen a babád.

Már a sebek is kaput jelentenek a baktériumoknak, és a mell állományába bejutva bakteriális mellgyulladást tudnak okozni. Ha valóban gennyes, ahogy írod, akkor pedig feltétlenül minél hamarabb hatékony kezelés kell!

Én azt javaslom, hogy hívj fel egy szoptatási tanácsadot, és beszéljetek meg egy személyes konzultációt. Ő tud javaslatot tenni a sebek kezelését illetően, és emellett a helyes mellretételt is átbeszélhetitek, segít, hogy jól menjen, ami fontos, hogy a seb gyógyulása után később ne alakuljon ki ez a helyzet! A tanácsadók névsorát és elérhetőségét itt találod:www.ibclc.hu

Remélem hamar megoldódik a problémátok!

170. fbogi (válaszként erre: 165. - JUL17)
2010. febr. 13. 19:40

Szia!

Nagyon nagyon ügyesek vagytok! Szuper, hogy nem kell pótlás! Csak így tovább!

A széklete milyen színű? Innen a távolból látatlanban nehéz erre mit mondani. Ha bizonytalan vagy, akkor inkább a gyermekorvosnak mutassátok meg.

A fájdalom valószínüleg az erek görcsös állapota miatt van. A mellbimbód nem szokott elfehéredni ilyenkor? A melegítés szokott segíteni a problémán.

A mellben mindig van tej, soha nem lehet kiüríteni teljesen. Szóval ez semmiképpen nincsen a dolog mögött!

Örülök, hogy jöttél megint, jó hallani a jó híreket!

169. cc2f665987 (válaszként erre: 166. - Fbogi)
2010. febr. 13. 18:15
A kakija narancsárga néha nagyon picike darabkák is vannak benne de hát észrevehetetlen néha!De volt már zöldes kakija is egymás után 3x is!Nappal 20-21 fok van de sajna estére nem tudjuk szabályozni (fás tűzeslés van) és van akár 24foktól terjedően 26fok is!
168. cc2f665987 (válaszként erre: 165. - JUL17)
2010. febr. 13. 18:13

Szia JULI17 :)


A szúros érzés nekem is megvan néha a várakozási idő alatt mármint két szopi között is akár!!De nekem ciciben van ez az érzés!!

2010. febr. 13. 16:46
Nagyon gyors és nagyon hatékony módszer kellene nekem! Attól tartok ha ez így megy tovább nem tudom a jobb mellemből etetni Artúrt. A jobb bimbó tiszta seb, és nem akar gyógyulni. Ma észrevettem, hogy egy kicsit mintha gennyes is lenne, bár megnézni sem merem alaposan, mert csak sírok ha hozzányúlok, arról nem is beszélve, hogy amikor Artúr nekiáll szopizni a kínok kínját élem át! Pedig a jobb mellembe ált több a tej, és hamarabb is összegyűlik. Géppel sem tudom leszivatni, egyenlőre csak szenvedek. Többféle kenceficét is próbáltam már rá, de nekem vmi tényleg hatásos kellene, mert ha sírva adom oda a cicim a fiatal úrnak, ő is csak sírni kezd, és annál nehezebben fogadja el... Mit tegyek??
166. fbogi (válaszként erre: 164. - Cc2f665987)
2010. febr. 13. 13:36

Szia!

Nincsen semmi gond! Ez az igény szerinti szoptatás, amit leírtál. Van amikor óránként, vagy három óránként, vagy fél óránként eszik egy baba. Nincsen ezzel semmi gond. Ha gyarapszik, akkor eszik a zsíros részből is. A kaki milyen színű? Milyen meleget tartotok bent a lakásban?

A tejeddel sincsen semmi gond, pont jó, elég tápláló a babádnak. Minden baba másképpen csinálja még a testvérek is lehetnek egész különbözőek ilyen téren is.

Szóval nincsen semmi gond!

165. JUL17
2010. febr. 13. 13:23

szia fbogi!

Újból megkerestelek,mert van egy újabb problémám.Hála istennek tudok szoptatni,és egyenlőre mellőzük a tápszert már kb.2 hete.Észre vettem ,hogy a picinek sokkal hígabb /vizes a széklete/ez mitől lehet?

A másik kérdésem pedig az lenne,hogy szoptatáskor nem mindig de néha észre veszem ,hogy belül fáj a mellem.Nem a tej belövellésnél hanem a szopi vége felé érzek olyan szúró érzést,ami a hónaljba szokott sugározni.Lehet,hogy már nincs tej a cicibe ?

Köszönöm előre is!

ÜDV:MANÓCSKA_24

2010. febr. 13. 11:53

Szia megint :)


Szeretnék kérdezni valamit az igényszerinti szopizásról!

Ádám eszik, rá egy órára megint üvöltve kell fel, aztán visszalszik jobbik esetben vagy üvölt tovább!Ha visszaalszik akkor rá egy órára megint felkell és még akkor csak 2óra telt el az előző szopizáshoz képest!Kap cicit csendesség de megint egy óráig csak!Éjszaka a 3órát kibirja és nagy ritka (pl:tegnap is) hogy 5 órát aludt zsínorban!Még van tejem de nem értem én ezt hogy nem lenne tápláló neki hogy igy kér enni?Vagy a zsírosabbik részét nem szivja ki mivel nincs kiéhezve?De ha így van miért sír kajázás után rögtön 1 órával?Furcsa ez nekem Nóránál nem volt ilyen problémám!!A hizása most szépen, normálisan zajlik hiába ennyit eszik!

Mi lehet a baj?

163. fbogi
2010. febr. 10. 10:26

Szia!

Nagyon szívesen! örülök, hogy jöttél és hozod az újabb kérdéseket!

Nos azt kell mondanom, hogy a babára lehet bízni, hogy mikor kel. Ha számodra nem jelent gondot, hogy 3 óránként kel, akkor én úgy gondolom nem érdemes mesterségesen nyújtani az éjszakai etetések között az időt. Ő még pici, ilyenkor minimum 8 szopásra szüksége van egy babának naponta. Én nem szabnék mesterséges határt az éjszakai keléseknek. Mi a normális? Nálunk a fiam most 4 hónapos és 2 óránként eszik éjjel. Ez is normális. Nyugodtan bízd oda, figyeld a jelzéseit. Ha kér, adjál neki.


A hosszabb etetés gondolom este van. Ez szerintem a legtöbb babánál így zajlik. Az egész napos ingeráradat után megnyugszik, erre szüksége van, álomba szopizza magát. A melled ettől nem lesz sebes. A komfortszopizás is fontos része a szopinak. Nálatok meg pláne szüksége van rá, ha végig intenzíven eszik. Nyugodtan engedd neki. Ha mindig ugyanaz a szopi hosszadalmas, te is készülj rá, helyezkedj el kényelmesen.

Gyere nyugodtan, ha még van kérdésed!

Szép napot nektek! És persze jó szopizást!

162. Sulawesy (válaszként erre: 161. - Fbogi)
2010. febr. 10. 09:38

Szia!


Köszönöm a gyors és megnyugtató választ! Igen Artúr az első babánk, és hát tele van ismeretlen területtel nekem ez az egész. Azt hiszem hiába olvas az ember utána dolgoknak, személyesen megtapasztalni teljesen más. :D


És igen lenne még kérdésem. Artúr ma első éjszakája volt, hogy nagyjából 3 óránként ébredt fel, evett és aludt is vissza. Mikortól normális a 3 óránkénti etetés? Hogy lehet esetleg a babát "kintről" ösztönözni, hogy ne egy óránként egyen. Nem zavar jelenleg, hogy van, hogy óránként eszik, de gondolom egy idő után az már nem normális.


A másik van mindennap egy olyan etetés, amely elhúzódik és 30-35 perc helyett van, hogy másfél órát cicin van. És végeredményben szinte végig eszik, csak piciket szusszan közben. Ez normális? Másnál is van ilyen? Vagy legyek kegyetlen vegyem le ciciről és próbáljam meg elaltatni?


Válaszodat előre is köszönöm.

161. fbogi (válaszként erre: 160. - Sulawesy)
2010. febr. 9. 14:52

Szia!

Azok alapján amit írsz, én csak megnyugtatni tudlak, hogy van tejcsi! Első babád?

Amiket most érzel az természetes dolog, mindenki aggódik, bizonytalan az elején. Még többedik babával is össze kell szokni.

Nagyon ügyesen szoptatod a babádat! Az igény szerinti szoptatás pontosan ezt jelenti, hogy a baba jelzéseit figyelve mellre teszed, az órát nem nézve, így akár óránként is mellre kerülhet a baba, de akár 3 óra is eltelhet 2 szopi között.

Abban az esetben, ha igény szerint szoptatod a babádat nem kell a szoptatások után fejni. A tejtermelés a baba igényeihez alkalmazkodik, kereslet-kínálat alapján működik. Abból, hogy a szoptatás után mennyi tejet sikerül lefejni semmiképpen nem szabad arra a következtetésre jutni, hogy nincsen elég tej. Amennyiben van elég pisis, kakis pellus egy nap, akkor elég a tej. Ez 6 hetes korig napi 3-5 kakis pellust jelent minimum, és minimum 6 pisis pellust. Ha belegondolsz, csak az tud kijönni, ami be is ment.

A fejés technikai kérdés. Ahhoz, hogy fejni tudj, ahhoz ki kell a tejleadó reflexnek váltódni, ami nálad a szopik alatt megtörténik, hiszen azt írod elázik a kicsorgó tejtől a pólód. A baba is csak így jut hozzá a tejhez, és fejni is csak a reflex kiváltódása után lehet. A melleket nem lehet teljesen kiüríteni, hiszen az egy szoptatás alatt megevett tej legnagyobb részben a szopi alatt termelődik. A mellek feszülése nem a benne levő sok tejtől van, hanem a mell szövetének ödémás volta okozza.

Én azt javaslom, hogy nyugodtan szopiztasd a babádat, és emellett szükségtelen a fejés. Csak felesleges stresszforrás válhat belőle.

A mellek a szülés után kicsit túltermelnek. Ahogy telik az idő szépen beáll a baba igényeihez a tejtermelés, ezért a kezdetben érezhető feszülés elmúlik. A mellek üresnek tűnnek, de igen, akkor is van elegendő tej,hiszen ahogy írtam, a szopás ideje alatt termelődik a tej nagy része.

Én úgy gondolom mindent nagyon jól csináltok! Csak így tovább! Amennyiben még van kérdésed szeretettel várom!

Üdv! Bogi

2010. febr. 9. 12:16

Sziasztok!


9 napos a kisfiam, és minden riadalmam ellenére a szülés után egyből jött előtej, mely két nap múlva teljes értékű anyatejjé avanzsált. Viszont mióta itthon vagyok bármennyire is próbálok bennem van a szorongás, hogy van e elég tejem? Kritikus szemmel figyelem a melleim duzzadását. Tudom, hogy nem szabad szorongani, meg negatívan gondolkodni, mert az kihat a tejtermelésre, de sajnos nem sikeredik teljesen kiiktatnom az aggodalmat. Próbálom cicire tenni amikor csak kéri, mert azt hallottam az fokozza a tejtermelést. Ez van, hogy 3 óra alvás után van, van, hogy csak másfél... Ez így jó?

A másik gondom a mellszívó. A szoptatások után próbálkozom, hogy a maradékot még leszívjam, de semmi. Tudom, hogy van tej a mellemben, mert Artúr vissza böfizi, látom, a színét, állagát, és elvben megfelelő. A mellszívóval meg nem megy a fejés, de még akkor sem ha a nem cicizett mellből próbálok leszívni. Max. 1-2 csepp... Viszont van olyan, hogy a felsőm elázik a tejtől, mert folyik ki mind a két mellemből. Ezek mitől lehetnek?

Van ám még kérdésem. Igaz az, hogy egy idő után a mell már nem keményedik meg annyira, mint az első napokban, de akkor is van benne elegendő tej?? Tehát nem olyan fájdalmas ha hozzányúlok a mellemhez... Előre is köszönöm a válaszokat, akár itt, akár privátban.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook