Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


129. gpetra (válaszként erre: 125. - Fbogi)
2010. jan. 20. 16:53

Köszönöm a választ, megnyugtató, amiket írtál. Azért aggódom egy kicsit, mert este mintha nem lenne elég neki a tej, de lehet, hogy csak félreértem a jelzéseket.


Barni nem kap semmit anyatejen kívül, nem alszunk egy szobában, viszont a nyugtatócumit bevetjük alkalmanként. A mennyiségeket mérem rendszeresen, nagyjából úgy alakulnak, ahogy leírtam. Barni magától állt be az 5-6 etetésre, nem próbáltuk meg ráerőszakolni. Igény szerint eszik, de arra figyelek, hogy 2 és fél-3 óránál ne egyen hamarabb, mivel sajnos elég hasfájós.


Az lenne a kérdésem, hogy szerinted az segítene-e, ha fejnék alkalmanként, vagy felesleges?

128. fbogi (válaszként erre: 127. - Csibefalat2008)
2010. jan. 20. 10:53

Sajnos beindult egy ronda tápszer kampány, és ezért hallod most sok helyről azt, hogy fél liter tejalapú étel kell 6 hónapos kor után is a babának.

Természetesen ahogy elkezdődik a hozzátáplálás, mindenkinek kezd csökkeni a tej mennyisége. Azonban szoptatásbarát módon végzett hozzátáplálás mellett ez sokkal később, és lassabban megy végbe.

Ne aggódj most azon, hogy tudod -e 2 éves korig szoptatni a babádat! Tudod, hogy ez rajta is múlik. 1 éves kor előtt nem választják el magukat, szóval nálatok ez egy átmeneti állapot! Én úgy gondolom, hogy ha éjjel többször is eszik, akkor biztosan hozzájut ahhoz az adaghoz, amihez szeretne. Azért napközben is próbálgasd rendszeresen a mellretételt! Biztos vagyok benne, hogy lesz változás!

Az, hogy mennyi tej kell, nem tudom neked deciben megírni!

Én úgy gondolom, hogy csak azért, hogy valami számolgatott deciket teljesítsetek nem érdemes tápszert adni! Több kára lenne ennek, mint haszna!

A védőnőtök, hűha! Erős csontozat??!

Csak nyugi!

2010. jan. 20. 10:33

Szia Bogi!

Van hogy sikerül elérenem hogy reggelin kivül este is szopizzon éjjel meg egyébként is kéri. De a védőnő meg azzal jön hogy nappalra kevés ennyi tej, legyen egy olyan étkezés amikor megiszik 180ml tápot mert kell a tej és nekem kevés van. De úgy tudom egy idő után mindenkinek kevés van és nem mindenki szoptat 3 éves korig napal 5x hiszen sokan már csak reggel meg este tudnak szopiztatni. Nyilván azok a babák sem szopiznak 180ml-t alkalmanként csakmert a tápokra ennyi van irva. Egyébként mennyi tejre van szükség a csontok fejlődéséhez? A védőnő szerint erős csontozatú a baba és igy nem fejlődnek eléggé a csontok. Köszi

126. fbogi
2010. jan. 19. 23:19

Kedves Csibe!

A szopizással kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy ne add fel a nappali szopival kapcsolatban a próbálkozást. Az, hogy éjjel eszik, azt jelenti, hogy ő nem akar erről lemondani. Amit írtál, hogy kevesebb egyéb folyadékot adsz neki, hogy rávedd a szopira, nem biztos hogy célravezető lesz. Lehet, hogy kicsit hosszabb idő lesz, amíg túl fogtok lépni ezen a nehéz időszakon, de legyél kitartó, ahogyan eddig is! Próbáld napközben is a szopit, és meglátod egyszer csak vevő lesz a ologra!

Szoptatásbarát módon adott hozzátáplálás a szoptatás utáni kóstolgatást jelenti. És így szépen lassan lehet eljutni addig, hogy végül egy szopit felváltson az egyéb ételek fogyasztása. Egyébként legalább 2 hétnek érdemes eltelni, hogy aztán egy másik étkezés alkalmával is kapjon mást a baba.

Biztosan nagyon nehéz ezt az új helyzetet megszokni. A hozzátápláláskor megint meg kell szokni, hogy hogyan is eszik a baba. A szopizást már megszoktátok, tudtad mikor lakott jól..stb. Most is érdemes lenne mérés nélkül szépen lassan hozzászokni ehhez az új helyzethez. Nem érdemes sem erőltetni, hogy meglegyen a napi adag, sem elvenni tőle, ha még enni akar. Készíts neki egy adagnyi ételt, és aztán amennyit megeszik, annyi kellett neki belőle. Valóban fél éves kor után el lehet kezdeni a hozzátáplálást, de itt is a babát kell nézni, neki mikortól és mennyi kell. A védőnő által említett 1 üveget nem kell elérni, amjd akkor eszik meg ennyit egy baba, amikor kell neki ekkora mennyiség. Általában azt mondhatjuk, ha szoptatásbarát módon megy a hozzátáplálás, akkor 1 éves korban 3/4 a szopi és 1/4 a más ennivaló. De ha már többet esztek, és viszonylag kevesebb as zopi, akkor sem kell most visszafordítani a folyamatot, csak esetleg picit lassítani a tempón! Most is figyeld a babád, és csak nyugodtan. Nincsenek kötelezően előírt mennyiségek most sem. Az 1kg mennyiségű étel én úgy gondolom inkább a folyadékra vonatkozik, ami szoptatott babánál, nem nagyon mérhető, inkább a pisis pellusokat kell figyelni, ha van bőven, akkor elég folyadékhoz jut a baba.

Remélem picit megnyugodtál! Annyira jól csináltátok eddig is, csak így tovább!

125. fbogi (válaszként erre: 122. - Gpetra)
2010. jan. 19. 23:03

Kedves Petra!

Amit tapasztalsz, az egy élettani dolog. A tej mennyisége reggel a legnagyobb. Este kevesebb, de zsírban dúsabb, laktatóbb.

Az is természetes dolog, hogy a két mellben a tejtermelés nem teljesen egyforma.

A tej mennyiség fokozásának leghatékonyabb módja a szoptatás!

Ha van elég pisis pellus, szépen gyarapszik a baba, én úgy gondolom, akkor nincsen gond.

Magától állt be az5-6 szopira? Kap valamit az anyatejen kívül? Használtok nyugtatócumit? Egy szobában alusztok?

Az ezekre adott válaszaid esetleg érdekesek lehetnek!

Addig is nyugodtan szopizhattok úgy, hogy váltogatod a melled, amíg jól nem lakik a babád. Tehát pl. jobb oldalon kezditek, majd ha ott biztosan a végére ért, akkor át a bal oldalra, aztán ha ott is végzett, akkor vissza a jobb oldalira. Így rengeteg inger éri a melled, ez a tejtermelésnek is nagyon jót tesz, és a baba is jól lakik!

Mérni szoktad a szopott mennyiségeket, hogy írod, vagy csak most kivételesen megmérted? A babák is olyanok, mint a felnőttek ebből a sezmpontból. Az éhségüknek megfelelően esznek, hol többet, hol kevesebbet.

Várom a válaszaid, és addig is jó zopizást nektek!

2010. jan. 19. 17:40

Szia Bogi!

Visszatérve az evésre 1 bébiételes üveg általában 190 gr, ha ezt használom mérőedénynek főzelékekehez akkor mennyit egyen naponta? -a gyümit is ezzel mérem. köszi

2010. jan. 19. 12:57

Szia Bogi ! (jobbulást!!)

Nappal még mindig nem nagyon akar szopizni éjjel 2-3x szopik. A dokink azt mondta ha le tudok fejni fél decit annyi elég neki igy hogy már majdnem 8 hónapos. Ha szerencsém van le is tudok fejni 50 ml, néha 80-at is. Ha tényleg elég ennyi akkor ezt megissza vacsi után. Most váltottunk orvost ő azt mindta ebben a korban már ehet napi 5x a baba, védőnőnk szerint csak 2x (bár régebben ő is többet javasolt most maxi 3 főt ételt ) Igazábol mennyit egyen a doki szerint napi 1 kg -nyi kéne neki mert 9450 gr. Mit javasolsz? Köszi

122. gpetra
2010. jan. 19. 10:25

Kedves Bogi!

Hét hetes a kisfiam, naponta 5-6 alkalommal szopizik, éjszaka mostanában már nem kelünk. Reggel még bőven van tej mindkét mellemben, az első két etetésnél elég neki az egyik mellem. Délután és este már két mellből eszik, de estére már így is kisebb a mennyiség. Hogyan lehetne ezen segíteni? A mennyiségek így alakulnak nagyjából: 110 150 130 110 100 A jobb mellem jóval gyengébb, mint a bal, ezért álltunk rá a két mellre.


Köszönöm a segítséget. :)

121. fbogi (válaszként erre: 120. - Csibefalat2008)
2010. jan. 18. 15:59

Szia Csibe!

Este írok neked hosszabban! Beteg voltam, most tudok jönni! Addig tudnál írni mi az aktuális helyzet nálatok?

2010. jan. 14. 10:51
Szia! A 4x evést a védőnő úgy szorgalmazta hogy azt kell elérni, tizóraira +uzsonnára fogyjon 1 üveg gyümölcs,ebédre+vacsira 1 üveg főzelék naponta. Kicsit soknak tartottam de Levi elég sokat mozog, kb. meg is eszik ennyit.Azt mondta ebben a korban 7 és fél hónaposan már nem nem elég a tejjel jóllakni.Bébiételes üveggel mérve 1 éves korig mennyit kéne maximum ennie, (szoptatás mellet), vagy hányszor naponta? köszi
2010. jan. 13. 15:39
Szia, 4x eszünk szopin kivül, és eddig szopi után kapott enni. A védőnő azt mondta kapjon tizórait is meg uzsonnát is váltsuk ki a szopit. Ennek sajnos ez lett a következménye, legalábbis úgy látom. Úgyhogy most csak 2x fog főtt ételt kapni, majd csak egy éves kora körül ha birjuk tejjel kap majd 4x.Kapott gyümölcslevet- almát préseltem - ezt is csak néha hogy ne legyen szorulása de most amit vissza nem állunk megvonom a folyadékot.
118. fbogi (válaszként erre: 117. - Csibefalat2008)
2010. jan. 13. 12:23

Szia!

A hozzátálplálást hogy csináltátok? Szopi után kapta, kapja a másféle kaját? Ha előtte eszik, és utána esetleg még folyadékot is kínálsz neki, délben meg vacsira, akkor már nem szeretne enni, mert tele a pocakja! Nem írtad, hogy egy nap hányszor kap már szopin kívül mást. Ha egyébként még valóban lenne szopi, akkor a fejés, és aztán POHÁRBÓL itatás (nem cumisüvegből) átmenetileg jó, de én inkább a félálomban evést szorgalmaznám!!! Ha sehogy nem akar menni, átmenetileg lehet fejni és úgy odaadni, de mindig próbálni kellene a szopit. Azt nem tudom megmondani, hogy mennyi ideig fog a dolog tartani! Azt hiszem írtam pár dolgot, hogy mit próbáljatok ki (most nem volt időm visszaolvasni) azok nem jönnek be?

Fejni annyiszor és akkor fejj, amikor egyébként lenne szopi! Nem kell 3 óránként!! Azzal kicsit tűllőnétek a célon! Nem kell neked a étkezéseden semmiféle különleges változtatást végrehajtani!

Valahgy szépen vissza kellene vezetgetni a babádat a szopihoz. Ez nem megy gyorsan általában, de átmeneti biztosan. Azért is írom, hogy inkább ez, mint a fejés, mert éjjel elfogadja a melled, amikor félálom, nyugalom...stb körülmények vannak. Remélem hamarosan túl lesztek ezen az időszakon! Na de ügyes vagy te, már mennyi mindenen sikerült felülkerekedni, csak nyugodtan, bátran most is!

2010. jan. 12. 11:02
Szia Bogi ! Sajnos továbbra is tart nálunk a szopi sztrájk. Éjjel szopizik, van hogy reggel is de délre meg vacsira nem akar csak ha lefejem. Délbe még tudok 50ml-t lefejni de vacsira már csak kb. 30 ml-t. Mit tudnék tenni hogy több legyen a tej?Az ilyesmi meddig tarthat? Elhúzodhat akár 1 hónapig is? Nem okoz gondot a fejés, csak lelkileg olyan rossz hogy most nincs annyira szüksége rám. Már arra is gondoltam hogy csökkentem a főzelék meg gyümölcs adagot amit eszik, hátha jobban megéhezik és ráfanyalodik a szopira. Nekem miböl kéne többet ennem ? Most olvasom pár hozzászolással lejjebb hogy Julinak 30 perc fejést javasolsz.Ez feldobott úgyhogy én is nekilátok de hányszor fejjek naponta? Elég annyiszor ahányszor szopizni kéne vagy azon felül is?Mondjuk 2és fél 3 óránként? Előre is köszi.
116. fbogi (válaszként erre: 115. - JUL17)
2010. jan. 7. 14:06
Nagyon kedves vagy! Igazán nincsen mit! Nekem a legnagyobb köszönet, ha visszajelzést kapok, hogy szopiznak a babák!
115. JUL17
2010. jan. 7. 13:38

KÖSZÖNÖM A BIZTATÁST,NEM ADOM FEL!

Nagyon örülök ,hogy rátaláltam erre a fórumra és egy olyan embert ismerhetem egy aki szeret segíteni másokon.Minden tiszteletem a tiéd fbogi.Úgy mint anyaként és emberként.Nagyon kevés az ilyen ember ,hogy ismeretlenül segít tanácsaival másokon.Ezzel a tudással szerintem nagyon sok bizonytalan anyukának sikerül segítened,Köszönöm!!!!!!!!!

114. Zodkacaj (válaszként erre: 111. - JUL17)
2010. jan. 7. 09:35
én homeopátiás golyócskákat is alkalmazok.. lehet , hogy csak placebo de mintha több tejcsim lenne.. na meg a kisláányom sokat szopizik.. napi 6-7 alkalom de van amikor 9 alkalommal ( ez nagyon extrém eset nála) is felkérezkedik és akkor még az alvá előtti 1-2 perces szopikat nemis számoltam ( ezzel az abajom, hogy nem mindig tudom megböfiztettni utána :() szerintem érdemes kipróbálni ezeket a homeopátiás golyócskákat....
113. fbogi (válaszként erre: 111. - JUL17)
2010. jan. 6. 22:30

szia!

Örülök, hogy a gombát sikerült legyőzni! Ha a fájdalom is megszűnt, akkor azt hiszem megtaláltátok a bűnöst!

Az egy természetes dolog, hogy estére kevesebb tej termelődik. Ez így normális. Viszont ez sokkal táplálóbb, zsírosabb. Én inkább a következőt tenném, mielőtt tápszerhez nyúlnék. Addig adnám váltva a mellem, amíg jól nem lakik. Lehet, hogy így sokáig tartana az esti szopizás, de megérné. Kezded az egyik oldalon, aztán amikor úgy gondolod végzett, akkor át a másikra, ha ott is a végére ért egy adagnak, vissza az előzőre. Ezt addig csináld, amíg jól nem lakik!

A fejéshez jó technika kell, és reggeltől estig jönne a tej az ember melléből. Sokan úgy fejnek " próba" képpen, hogy szoptatnak, és utána amíg jól jön a mellből a tej addig csinálják, aztán abbahagyják, és a lefejt mennyiségből következtetnek. Ha kevesebb, mint eltervezték, akkor arra, hogy apad a tej. A fejésnek legalább 30 percig kell tartani. Ahhoz, hogy fejni tudj, ahhoz is kell a tejleadó reflex. Ennek kiváltódása után lehet lefejni a tejet! A mellek feszülése nem azt jelenti, hogy tele van tejjel, hanem azt, hogy a mirigyek megteltek, de ez az egy adag tejnek csak kicsiny mennyisége. A feszülő mirigyek a vérkeringést rontják, ezért a mell állománya ödémás lesz. Ezért érez az ember feszülést. Tehát ebből az is következik, hogy a megevett tej legnagyobb részben a szopás alatt közvetlenül termelődik. Minél többször ürül ki a mell, annál több tejet termel. Így aztán a tejserkentőknek hatása is csak a gyakori mellretétel mellett van.

Én azt javaslom, hogy szoptass. Bújjatok össze, ha tudtok egész nap testközelben legyetek és szoptass. Ami az előző gyerekkel volt, ne vedd a mostani alkalomra nézve eleve elrendelésnek! A tej nem tűnik el egyik napról a másikra! Legyél magabiztos, szoptass! És persze gyere és kérdezz, de akkor is gyere, ha csak egy kis bátorításra van szükséged!

112. fbogi
2010. jan. 5. 21:18

Szia Csibefalat!

Ennyi idős korban nincsen azzal semmi gond, ha ennyiszer szopik. Úgy gondolom, hogy most is érdemes a baba jelzéseit figyelni, és eszerint etetni. A többszöri unszolás van úgy, hogy pont ellenkező eredménnyel jár és ez vezet szopási sztrájkhoz. Nagyon örülök neki, hogy ennyire szereted a szoptatást, és hogy sokáig szeretnéd folytatni! A szopi után az, hogy mennyit tudsz fejni semmi esetre sem jelenti azt, hogy kezdene apadni a tejed!! És azt végképp nem szabad levonni belőle, hogy akkor nem fog menni a szoptatás akár totyogó koráig. Azt azért fontos szem előtt tartanni, hogy a szopizás addig tart, amíg mindkét fél szertné. Azért 1 éves kor előtt egy baba sem mond le önként erről a nagyszerű dologról!

Ahogy nőnek a babák, és egyre többet tudnak önállóan is mozogni, minden érdekessé válik, kinyílik a világ. Ilyenkor nehezen koncentrálnak a szopira, az is előfordul, hogy a nappal kihagyott szopikat éjjeli többszöri keléssel pótolják be.

Én azt javasolnám, hogy amikor nem megy, akkor fejj, de ne cumisüvegből, hanem inkább pohárból kapja meg a tejet. Én biztos vagyok benne, hogy átmeneti időszakról van szó! Próbálkozz más testhelyzettel, más helyszínnel, esetleg ölbe véve sétálgatva szoptatni, elringatni, félálomban szoptatni...stb. Biztosan fogtok találni valami olyan cselt, amivel újra szopizni fog és át tudtok jutni a mostani helyzeten!! Nem érdemes literszámra folyadékot fogyasztani, amennyire szomjas vagy, annyit igyál. Ha hajlamos vagy elfeledkezni az ivásról, mint én, akkor picit oda kell figyelni. Az viszont tévút, hogy minél többet iszik annál több lesz ateje valakinek!

Remélem rövid ideig fog csak tartani ez az időszak! Kitartást neked, majd gyere a hírekkel, hogy hogyan is álltok a dologgal!

Bogi

111. JUL17
2010. jan. 5. 20:18

szia fbogi!

A problémám megszűnt,és sikerült úgy szoptatnom,hogy már nem fáj .Lehet,hogy tényleg a szájpenész is rá játszott.Megszűnt egyik napról a másikra a szájpenész de sajnos a tejem már fogyóban van nagyon.Estére már táppal kell pótolnom.Sok folyadékot iszom,szoptatós teát,kipróbáltam az alk.mentes sört is.Nem igazán segít.Először mindig megszoptatom mindkét mellből de utána még megeszik 60 ml tápot.Tegnap kipróbáltam lefejtem a tejet mert később ébredt a mellem meg már majd szét durrant kíváncsi voltam mennyi tejci lehet benne ,hát sikerült 15-20 ml lefejnem.Hát nagyon meglepődtem -ez bizony nagyon kevés .Az igényeit már nem elégíti ki.Ugyanígy jártam a nagylányomnál is egyszerűen nincs tejem.Pedig pihenek is ,nem idegeskedem és mégis minden akaratom ellenére nincs tejem.Mit tehetnék még ,hogy ne apadjon.

2010. jan. 5. 19:45
Szia, megint itt vagyok...délután kettő körül nem akart szopni,lefejtem később megitta cumisüvegből.Este 7 körül ideért a vacsoraidő akkor se akart szopizni de akkor már semmit nem tudtam lefejni. Semmi nem történt ami miatt elmehetett a kedve, simogatom szopi közben, néha mesélek neki mig eszik.Semmi testápolót vagy krémet nem használok mellre nehogy véletlenül lenyalja.Nem értem mi lehet a baja eddig olyan jól evett.Jönne a foga? Fekve szopik pici kora óta- amióta tud forogni jobban érdekli evés helyett a játék. Próbáltam ülve szoptatni, de tolja ki magát a kezemből nem szeret ülni.Attól tartok ha továbbra is ezt csinálja nem lesz tej. Fejjek ha nincs kedve enni, az segit fenntartani a tejet hogy maradjon?Mennyi folyadékot kell inni szoptatás alatt-gondolom vmenyire befolyásolja a tej mennyiségét-remélem.
2010. jan. 5. 13:42

Szia Bogi! BÚÉK!

7 hónapos a fiam, még 5X szopik nappal és 1X éjjel. Kiváncsiságból lemértem 50ml tejet tudtam csak lefejni, ahhoz képest hogy 2 hónapja még 100ml-t. Nem túl kevés ez? Hogy lehetne még több tejem, hiába szoptatnám többször, ennyihez van már csak kedve. Persze tudom hogy ez az élet rendje, de szeretnék legalább másfél 2 éves koráig szoptni. Nem tudom más hogy birja addig de lehet nekem nem tart ki addig a tej:-((( Köszi

108. fbogi (válaszként erre: 107. - A360345bdd)
2009. dec. 25. 08:26

Szia! Azért szilvamag alakú, mert valószínüleg nincsen elég mélyen a szájában a bimbó. Ilyenkor így összenyomódik, és a keringés a "permén" nem jó, ezért fehér. Bár nálatok inkább az lehet, hogy a komfortszopi alatt ahogy elalszik Hédi, csökken a vákuum és kicsúszik szépen lassan a mell. Ilyenkor mikor már komfortszopizik, kicsit fáj a szopi? Ha erről van szó, akkor vagy kiveszed a szájából, és ha mégis utánakap jól ráteszed.

A szelekkel kapcsolatban csak azt mondhatom, hogy én még nem találkoztam olyan emberrel, akinek rózsaillítú lett volna :). Ez a bélműködés :).

Nektek is áldott karácsonyt kívánok!

2009. dec. 24. 21:59

Szia Bogi!


Kellemes karácsonyi ünnepeket!


Mindig elolvasom a válaszaid, most ezt tettem.

Nekem szoptatás után szilvamag alakú a mellbimbóm, és a "pereme" fehér. Ez mit jelent?


Más: én nem eszem semmit, ami felfúj. Hédi mégis olyan büdikéket pukizik, hogy könnybe lábad tőle a szemem. Mi történjet a beleiben?


Köszi

106. fbogi (válaszként erre: 105. - JUL17)
2009. dec. 24. 09:37

Szia!

Nagyon kedves vagy, köszönöm!

Azok alapján, ami írtál elképzelhető, hogy a szájpenészt okozó gomba áll a szoptatás alatt jelentkező fájdalom mögött. A fájdalom a szoptatás elején, egész időtartalma alatt jelentkezik?

Ha már használjátok a boraxot egy jó ideje és nem használ, érdemes lenne más készítményt kérni a gyermekorvostól.Illetve ha cumit is használtok, akkor azt is kezelni kell az ecsetelővel!

Nem tudom, hogy a mellretétel hogyan sikerül? Az, hogy nem sebes, az nagyon jó! A szopi után a mellbimbód milyen alakú? Összenyomott, mint egy szilvamag, vagy olyan alakú, mint e rúzs vége, vagy marad szép szimmetrikus kör alakú?

Használtok cumisüveget, nyugtatócumit? Hogyan szoptatsz? Milyen pozícióban? A baba teste teljesen feléd fordul? Hány pisis, kakis pellus van egy nap?

Teljesen igazad van, hogy a szoptatásnak nem szabad fájnia! Így gátlódhat valóban a tejleadó reflex, ha mindig a fájdalomtól való félelemmel ülsz le szoptatni. Azért én nagyon remélem, hogy gyorsan végére járunk a dolognak, és szépen rendeződnek a dolgok! Nagyon becsülendő,, hogy szoptatsz így is! Sokan feladják a problémák jelentkezésekor!

Áldott Karácsonyt kívánok nektek!

Gépközelben vagyok az ünnepek alatt is, írj nyugodtan!

105. JUL17
2009. dec. 23. 17:27
szia!ElőszÖr is szeretnék gratulálni a gyermekeidhez nagyon aranyosak!Nekem az lenne a problémám ,hogy nagyon fáj a mellbimbóm,nem sebes egyenlőre de olyan érzés mintha égne.Összeszorított foggal szoptatok.A védőnőm azt mondta biztos nem jó teszem mellre a babát.Megpróbáltam mindent ,szépen beveszi a szájába az egész bimbóudvart,de mégis fáj.Igaz a kicsinek szájpenésze van amit glycerin boraxal kezelek,ugyanúgy a bimbót is de nem látok változást ,hogy segítene ez az ecsetelés.Lehet ettől is fájhat annyira.Félek hogy emiatt kevesebb lesz a tejem mert egyszerűen nagyon fáj.
104. fbogi (válaszként erre: 103. - MayaPoc)
2009. dec. 23. 16:23

Igazán nincsen mit!

Remélem tényleg ez áll a háttérben és javulni fog a helyzet e tejmentes diéta hatására! Én is így fogom tölteni a karácsonyt, nálunk is tejmentesség van. Szóval remélem erre gondolva te is könnyebben ellen tudsz állni a tejes finomságoknak. Javaslom csinálj magadnak valamit, amibe nem kell tej, én is ezekkel fogom magam kényeztetni.

Én is kívánok nektek áldott karácsonyi ünnepeket, és boldog új évet!

Gép közelben vagyok minden nap, ha van valani írj nyugodtan!

103. MayaPoc
2009. dec. 23. 16:16

Szia Bogi,


Nagyon köszönöm a gyors választ. Megfogadom a tanácsokat, és kipróbálom a következő etetésnél a combomra ültetős pózt - hátha jobb lesz neki.

Tejterméket nem igazán ettem/eszem. Bár lehet, hogy az elején nem tett jót a joghurt és a túrórudi sem. Már nem eszem semmi ilyesmit, és figyelni fogok, hogy semmi tejet tartalmazó dolog ne kerüljön az étrendembe. Most elég nehéz lesz Karácsonykor ezt kivitelezni, mert ugye az összes csoki, sütik nagy többsége tartalmaz valamilyen tej származékot. De a babóért bármit!


Nagyon kellemes Karácsonyt neked és családodnak, ha addig nem beszélnénk.

102. fbogi (válaszként erre: 101. - MayaPoc)
2009. dec. 23. 09:08

Szia!

Először is nagyon örülök, hogy igény szerint szopik a babád! Szuper!

Ahogy a babák nőnek, egyre ügyesebbek. Így egy adag tejnek kb. 80%-át megeszik az első 5 percben. Ha megvan a kakis pisis pellusok száma, gyarapszik, akkor ez igazolást is nyer, hiszen elég tejhez jut ennyi idő alatt is, amit írsz. Szóval emiatt ne aggódj!

A bukás lehet túl sok levegő miatt, érdemes szopi közben büfi szüntet, szüneteket beiktatni. Ha szopás közben sok levegőt nyel egy baba, akkor érdemes megpróbálni úgy szoptatni, hogy a combodra ülteted, közben természetesen támasztod a hátát. Hozzád minél közelebb simuljon a teste, a lábad ereszd le, ne legyen felhúzva, ha kell a baba popóját a térd felé húzd, így lehet jó helyzetbe hozni a babát. Így szopi közben a levegő a megevett tej tetejére kerül, és kijöhet szopi közben, anélkül, hogy tej is jönne vele. Büfihez egyértelmüen a függőleges póz a jó, így a benyelt levegő tej kitolása nélkül kijön. Teheted a válladra, vagy az álla alatt megtámasztva "ültetve" a hátát ütögetve is büfiztetheted. A bukás után alaposan meg kell büfiztetni, és utána nyugodtan szopizhat tovább!

A tejkiütésekre valóban nem érdemes semmit tenni, elmúlnak maguktól.

Amit még javasolnék neked, hogy az általad elfogyasztott tejtermék mennyiségét csökkentsd le! A bukás és a sok tejkiütés nagy valószínűséggel az általad elfogyasztott tejfehérje miatt van, ebből kap a baba is a tejjel. Mindkét tünetet okozhatja ez. A különösen érzékeny babáknak az anya teljes tejmentes étkezése szokott ezekkel kapcsolatban látványos javulást hozni! Nem tudom, hogy mennyi tejterméket eszel?

Remélem kielégítő választ kaptál kérdéseidre! Ha még lennének várom őket!

Bogi

101. MayaPoc
2009. dec. 22. 16:54

Szia Bogi,


Átolvastam a tanácsokat, amiket a többi kismama kérdéseire adtál - így feleslegesen már nem kérdezem meg ugyanazt.

Babám szopizik rendesen, én igény szerint szoptatok, nem nézem az órát, hogy mennyi időközönként kér enni, amikor annak jelét látom, akkor irány a cici. De valamikor még 10 percet sem eszik, és elengedi a cicit, és bealszik teljesen, valamikor pedig fél órát is szívja erőteljesen. A súlya szépen gyarapodik és a pisis-kakis pelusok száma is meg van, de azért néha aggódom, hogy miért végez 7-8 perc alatt.


A másik dolog, hogy elég gyakran kibukja a tej nagy részét, és a kibukott tej állaga nyákos. Utána pedig ismét kéri a cicit - nem tudom, hogy van-e valami tanácsod bukós babáknál melyik a legjobb póz a szopizásra, illetve a büfiztetésre.


És az utolsó kérdésem, hogy tehetek-e valamit az arcán megjelenő tejkiütéssel, nagyon sok kis apró patti jött ki a pofiján - a védőnő azt mondta, hogy ne csináljak vele semmit.


Előre is köszönöm a tanácsokat.

100. fbogi (válaszként erre: 99. - A360345bdd)
2009. dec. 21. 14:36

Szia!

Pontosan ez a teendő, cumi kukába, és soha többet, picit sem. És igyekezni jól rátenni, ha nem jó kivenni és újra, amíg nem sikerül, hogy ne legyen sebes a melled! Sajnálom, hogy így alakult, de biztosan helyre jön a dolog!

Megjegyzem a másik helyen is bíztathatnád a többieket, hogy cumi kukába! Hát hiába mondom én itt mindenkinek, hogy cumit ne! :)

Puszi nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook