Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. ápr. 3. 22:00
Össze-vissza megy a pótlás!Hol 100mlt hogy 30mlt hogy nem is kell neki vagy éppen megeszi de kibukja!!A szopikat sajna nem tudom most mérni nincs mérlegem!!:((
248. fbogi
2010. ápr. 3. 21:38

Szia!

Ha szopiztok a tea azért kifejti hatását. És van ott tej ezek szerint, ha csepeg. A szülés utáni időszakban jelentkező feszülés egy idő után megszűnik, de ez nem jelenti azt, hogy nincsen tej.

Mennyit pótolsz? Méred a szopikat?

Azért örülök, hogy mindent megteszel. Az anyatej minden cseppje kincset ér!

2010. ápr. 1. 22:01

Szia!


Kérdésem lenne ismét és ne haragudj!!Én vagyok Manócska_24 csak most 25-re váltottam!

Na szóval nincs már tejcsim vagyis hibe hoba!Most már pótolgatni kell sajnálatomra de még van!Most szopis teát iszok vagyis tegnap estétől 3 filter ment le eddig!Egy valamit nem értek nincs több tejem tőle de miért van az hogy 3órája csöppög a bal mellem?Nincs bedurranva meg semmi olyan érzés nincsen hogy meglenne telve!!A tea okozza?


Köszönöm ha ismét válaszolsz!:)

246. fbogi (válaszként erre: 244. - Sulawesy)
2010. márc. 23. 15:46

Szia!

Általában növekedési ugrás szokott a hírtelen megnőtt étvágy mögött lenni. Ilyenkor az anyuka tényleg azt érzi, hogy kevés a tej! Ami ilyenkor a megoldás az a nagyon gyakori szoptatás. Így 1-2 nap alatt tej termelése igazodik a megnövekedett étvágyhoz. Persze ez a két nap szinte összefolyó állandó szopizást jelent, de érdemes kitartani!

A fejés is fokozza a tej termelését, de sokkal egyszerűbb szoptatni. Persze ha szeretnél fejni azt is lehet, és ez a szoptatás után közvetlenül a legcélszerűbb és legkönnyebb.

Amit még fontos tudni, hogy a 8-10 óra szopiszünet után érzett feszülés, teltségérzet nem jelenti azt, hogy ennyi idő alatt gyűlik elég tej a melleddben. A feszülés a szövetek ödémája miatt van. a tej legnagyobb részben a szopás alatt termelődik. Úgy gondolj a tejtermelésre, hogy a mellekből minél több tejet vesznek ki, a baba szopizásával, vagy fejéssel, annál több termelődik, tehát gyűjtögetni, és minél több időt hagyni 2 szopi között nem érdemes.

Először is nyugodj meg, más is érez így többször amikor szoptat. Van ott tejcsi. Egyél amennyire éhes vagy, és igyál annyit amennyire szomjas vagy. Nem kell semmit túlzásba vinni.

Én a tápszert most elhessegetném a gondolataimból. Figyelném a pisis pellusok számát, ha van elég, akkor elég tejcsihez jut a baba. És persze szoptatni, szoptatni, szoptatni.

A tejleadó reflexet érzed?

És ne butáskodj, írj nyugodtan!

2010. márc. 22. 17:30
Még egy kérdésem lenne, bár ez közvetve tartozik a szoptatáshoz. Napirendet mikortól érdemes kialakítani, és hogyan fogjak hozzá?? Nekem itt a suli gyerek mellett, és nagyon nem mindegy hogyan tudok haladni vele.
2010. márc. 22. 13:55

Kedves Bogi! S.O.S. tanácsra van szükségem.

Megint csak tejprobléma. Semmit nem változtattam az étrendemen és a tejem még is kevesebb!! Megteszek mindent, iszok, amennyit csak bírok, de sajnos Artúr étke nagyobb, mint amennyi tejem van... viszont volt olyan nap, hogy sok volt, fejtem is le, de nem ette meg a későbbiekben. Kiköpte, cumiból kanálból, fecskendőből...

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy fejésnél melyik az a taktika amivel a leghatékonyabb tejtermelést érem el?? Fejjek két etetés között is?? Akkor is ha nincs tele a cici, mert ezzel serkentem?? Ahhoz, hogy megteljen, most már 8-10 óra kell!!! De Artúr nem alszik annyit. Nem szeretnék még tápot adni neki, küzdeni szeretnék, csak hát ha minden fegyver kudarcot vall???

És ha már táp, akkor Te pl. melyiket javaslod? Hívjam fel a doktornénit? Ő ír fel receptre?? Azt sem tudom, hogyan kell tápot elkészíteni. Tanácstalan vagyok,Artúr sír, attól én meg nem alszom, amitől fáradt vagy, ettől meg ingerlékeny.

Sajnálom, hogy kifogtál engem, mint ennyire tanácstalan kismamát, de anyatejet szeretnék adni neki, küzdeni szeretnék, és tudom, hogy tudok termelni, de most másfél napja vmiért nem megy... ez lehet végleges is??? Vagy mitől lehet az, hogy heti egy nap visszaesik?? Már ha ez éppen egy visszaesés.... Előre is köszönöm a válaszod!

243. 8NorZsa8 (válaszként erre: 241. - Fbogi)
2010. márc. 22. 08:45

Szia!


Megszűnt a panasz :)


Köszönöm szépen a választ! :)


Üdv

242. fbogi (válaszként erre: 240. - Zodkacaj)
2010. márc. 21. 20:09

Szia!

Nagyon jól írod, valóban csak szépen fokozatosan lehet a fejést abbahagyni, főleg akkor, ha rendszeresen minden szoip után fejtél. Nem tudom, hogy milyen mennyiségeket fejtél, de ha viszonylag "kevésről" van szó 10-20-30ml-ről, akkor úgy is csinálhatod, hogy nem fejsz, és ha fájdalmasan feszül a melled, akkor ahányszor csak így érzed, fejsz, de csak annyit, hogy a kellemetlen feszülés fájdalom megszűnjön. Így szépen 1-2 nap alatt fejés nélkül szépen szopizhattok. Ha nagyobb mennyiségeket fejtél, akkor fokozatosan csökkentsd az egy alkalommal kifejt mennyiséget, pl. 10ml-vel. Emellet ha mégis feszül érvényes amit az előbb leírtam, hogy annyit fejhetsz hogy a kellemetlen érzés elmúljon, ha ilyet éreznél. Ha a hozzátáplálásról van kérdésed, akkor szívesen válaszolok!

241. fbogi (válaszként erre: 239. - 8NorZsa8)
2010. márc. 21. 19:58

Szia!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Remélem azóta teljesen megszűntek a panaszaid. Én úgy gondolom, hogy a láz megszűnése azt jelenti, hogy a szopizás segített. Én nem gondolom, hogy baktérium okozta gyulladásról van szó. Ha seb lenne a melleden, akkor jönne ez szóba. Szerintem most inkább túlfeszülésről lehetett szó. Nem írtad, de gondiolom esetleg kimaradt egy szopi, vagy több idő telt el két szopizás közben. Ilyenkor steril gyulladás alakulhat ki, amit nagyon ügyesen szopizással megoldottatok!

2010. márc. 21. 09:22

sziasztok!

már nagyon régen nem jártam errefelé.

Lassan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. eddig minden szoptatás után fejtem , hogy lépést tudjak tartani a kislányom igényeivel.. Azt szeretném kérdezni , hogy milyen ütemben lehet elhagyni afejéseket.. gondolom ha egyből hagyom el akkor az rövis úton a mellgyulladáshoz vezethet..

239. 8NorZsa8 (válaszként erre: 238. - Fbogi)
2010. márc. 19. 11:58

Szia!


Lenne még 1 kérdésem:

vmelyik este belázasodtam (38,5), de másnapra le is ment...1ik cickóm fájt is, be volt durranva...szoptattam többet belőle és jobb lett. A tünetek ugyan elmúltak, de érdemes lenne attól még elmenni dokihoz? Lehet gyulladás?


Nagyon jó a fórum!


Köszönöm a sok hasznos infót!


Kellemes 7végét

238. fbogi (válaszként erre: 237. - 8NorZsa8)
2010. márc. 19. 08:34

Szia!

Ha rövid szeretnék lenni, akkor azt mondom, hogy nincsen olyan étel, amit kerülni kellene. Természetesen a kávé, fekete tea fogyasztás nem javasolt, de azt is lehet,csak mértékkel.

Nyugodtan ehetsz bármit. Ha mégis úgy gondolod, hogy valami problémát okoz a babának, akkor azt érdemes elhagyni 2 hétre, és aztán próbaképpen újra enni belőle. Ha akkor is hasonló tüneteket produkál a baba, akkor valóban érdemes azt kihagyni az anyukának az étrendjéből.

Talán annyi megjegyzésem lenne még, hogy a tehéntej a napi fél liter körüli mennyiséget ne haladja meg, mert Magyarországon az első számú allergén a tehéntejfehérje, és az anya által elfogyasztott tehéntejből az anyatejbe is kerül, és az arra érzékeny babáknál problémát okozhat.

Bogi

2010. márc. 17. 15:27

Szia fbogi!


Milyen ételeket kell kerülni szoptatás alatt?

236. 45f5ce422c (válaszként erre: 232. - Fbogi)
2010. márc. 15. 05:38

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a választ! Ez a nyögdécselés-mocorgás szopi közben elég kényelmetlen, de nem tudok mit csinálni! szerintem az általad felsorolt okok közül mind szerepet játszik felváltva..mert van hogy folyik kifelé a tej a száján, akkor nyilván sok, nem birja nyelni azért mocorog..meg van hogy nincs annyi tej és szívja teljes erőből, szinte cibálja!


Azért kell fejnem, mert hajnalban arra ébredek hogy fáj és folyik a tej! Amir csak 7-8között ébred, engem meg 5körül ébresztenek a cicik:S le szoktam fejni mindkettőből 50-50ml-t, de így is mire felkel folyik megint!


úgy van ahogy írtad, nagyon sokat eszik! nagy baba, tiszta izom, nagyon erős, és hosszú, 60cm született, most 2,5 hónaposan már 68as ruhákat hord! 2 hete volt 5700gramm. átlagosan 150eket eszik, de volt már 220, és van hogy 100 után már bealszik!:)

235. fbogi (válaszként erre: 234. - Sulawesy)
2010. márc. 14. 23:01

köszi, nagyon aranyos vagy!

Nem gond, ha lenyeli a sebből származó vért. Semmi baja nem lesz tőle. Az, hogy visszabukja -e a vérrel kevert tejet, nem azzal függ össze, hogy vér került a pocakba. A kibukott tejben levő vér amiatt látszódhat esetleg soknak, mert a gyomorban felhígul. Egyszóval rossznak néz ki de ártalmatlan dolog. Nyugodtan szopizhat onnan is,ahol seb van, csak a helyes mellretételre nagyon ügyeljetek!

A Bactrobant úgy gondolom nem szerencsés csak kifejezetten bakteriális fertőzés esetén alkalmazni.

A melled szellőztetése, anyatej rákenése ami segít ilyen esetben.

Remélem hamar begyógyul a seb! Nagyon kitartó vagy, nem mindenki állna hozzá így a dolgokhoz!

2010. márc. 14. 15:31

Kedves Bogi!

Nagyon hálás vagyok a válaszaidért, és azért, hogy mindig megdicsérsz minket, biztatsz. Minden bizonnyal nagyon jó ember, és még jobb anya lehet ennyi türelemmel.

Én azonban kezdő vagyok, és még lenne egy kérdésem.

Mint említettem sebes a mellbimbóm. Pont a közepe ahol jön ki a tej. Ez hol felszakad teljesen, hol nem. Ma ismét felszakadt, és ilyenkor a cicizés elején vért is szív Artúr. Ebből lehet baja? Van amikor szinte az egészet kihányja, ami véres, van, hogy nem. Ez gond, vagy ne engedjem cicizni ebből a mellből? A mellszívó is felszakítja a sebet :( Próbálom kenni bactrobannal, mert az elég gyorsan hámosította a másik sebet is, de sajnos lassan gyógyul. Mit tehetek még?? Fájni csak kicsit fáj az elején, elviselhető, csak a vér, a vér nyelése aggaszt. Előre is köszönöm a válaszod.

233. fbogi (válaszként erre: 230. - Mandula71)
2010. márc. 14. 09:26

Szia!

Örülök, ha más is hozzászól!

És teljesen igazad van, a tehéntejjel kapcsolatban. És azzal is, hogy 2 mellből is lehet egy alkalommal szoptatni. Kinek mi áll közelebb a szívéhez!

Ügyesek voltatok nagyon a szopival! Gratulálok!

232. fbogi (válaszként erre: 229. - 45f5ce422c)
2010. márc. 14. 09:24

Szia Hanim!

Ha a vége felé csinálja, akkor lehet azért mert izgatott, és szeretné, hogy "ömöljön" a szájába a tej. Amellett a pocakja is lehet, mert a szopizás során a gyomorba kerülő tej elindit egy olyan reflexet, ami továbbítja a táplálékot a belekben. Ezért lehet a nyögdösés.

Nagyon nagy szopási igénye van Amirnak, ha ilyen hosszan szopizik. Ez a komfortszopi "cumizás" része is fontos része a szopizásnak, és ilyenkor valóban már csak kevés tej jön, de az zsírban dús, nagyon tápláló. És a cumizgatás is ingert jelent a mellnek, ez pedig tejtermelés fokozó.

A hosszú cumizgatás miatt valószínüleg azért fáj a melled, mert a cumizós időszakban már félálomban vannak a babák, ezért picit csúszik kifelé a mell a szájukból. Így egy idő után már nincsenek jól mellen. Ilyenkor érdemes megpróbálni levenni mellről, és ha még szopni szeretnének nem engedik, hogy kikerüljön a mell a szájukból, utánakapnak. Vagy érdemes megpróbálni kicsit összefogni a mell állományát a bimbót körülvevő barna résztől néhány centire megfogva és beljebb tolni a szájába. Így elkerülhető, hogy fájjon szopi után a melled.

Az, hogy reggel sok tej van az teljesen normális élettani folyamat. A tej termelésének van egy napi ritmusa, reggel van a legtöbb, és ahogy halad a nap, egyre kevesebb, de laktatóbb zsírban dúsabb lesz a tej.

Teljesen mindegy, hogy hogyan fejsz, a lényeg, hogy neked kényelmes legyen. A mellszívó is jó, csak a szívás erősségét még a kézinél is érdemes úgy szabályozni, hogy ne fájjon a fejés, és a mellre illesztett harang közepén legyen pontosan a mellbimbó.

A fejést még szükségesnek tartod? Ha már nincsenek sebek, akkor nyugodtan mehet csak a szopi, fejés nélkül, de természetesen rosszat nem teszel vele, csakhát fárasztó dolog.

Ügyesek vagytok! Csak így tovább!

231. fbogi (válaszként erre: 227. - Sulawesy)
2010. márc. 14. 08:59

Szia Sulawesy!

Ha jól értem, akkor arról van szó, hogy megnőtt az étvágya a babádnak, mert még evett volna, de türelmetlenebb volt annál, hogy dolgozzon érte kicsit. Azért is gondolom, hogy erről van szó, mert semmi más nem változott, ahhogy írod. És ügyesek voltatok, hiszen ahogy írod 2 nap alatt a teg mennyisége szépen igazodott a babád megnövekedett igényeihez, mert utána úgy érezted megint van tej. Tehát nem arról volt szó, hogy csökkent a tej mennyisége.

Az nem gond, ha 2 mellből szopik egy etetés alkalmával, arra érdemes figyelni, hogy az első mellen végezzen az adagjával, és utána kerüljön a másik oldalra.

Én úgy gondolom, hogy fejni felesleges, bízd a szopizásra, a múlt heti két napot is nagyon ügyesen áthidaltátok pótlás nélkül, ami nagyon jó döntés volt.

Ha mégis megnyugodnál a fejéstől, akkor én a szopi után közvetlen történő fejést javaslom, mert akkor sokkal könnyebb fejni.

Ha a célod az, hogy csak egy oldalról egyen egy szopi alkalmával, akkor azt fejés nélkül úgy tudod elérni, hogy pl. vegyük azt, hogy a jobb oldalon kezded a szopizást. Ameddig csak tudod, szorgalmazd a szopit onnan. Így inger éri a mellet, és több tej fog termelődni. ha már sehogysem akar onnan szopizni, akkor át a bal oldalra. A másik oldallal is lehet ugyanezt csinálni. Így minden alkalommal kicsit tovább lesz egy oldalon, kicsit több lesz a tej, végül azt fogod észrevenni, hogy már csak az egyik oldal is elég.

De még egyszer mondom, nem gond, ha 2 oldalról eszik egy szopi alkalmával.

Csak nyugodtan legyél nem fog a tejed elapadni, nem kell görcsösen mindenféle dolgot kipróbálni. Nyugi!!! Egyél igyál annyit, amennyire szomjasnak és éhesnek érzed magad. És persze használhatsz tejtermelést fokozó hatású szereket.

A sebek természetesen bárhol helyezkednek el a szopizás folytatása mellett is begyógyulnak, azzal a feltétellel, hogy jól kerül mellre a baba. Ha a mellbimbó csúcsán van (ha jól értem) akkor nem kerül a mell elég mélyen a szájába. Tehát arra kellene törekedni, hogy nagyra nyissa a száját, és minél nagyobb darab kerüljön bele. A helyes mellrehelyezést meg már megbeszéltétek a tanácsadóval. Ennyit kellene tenni. HA jól van mellen, akkor az eleje a szopizásnak lehet kicsit kellemetlen, de utána szépen csökkeni, majd múlnia kell, ebből tudod, hogy jól van mellen a babád.

A szoptató anyukák ihatnak tehéntejet, és természetesen forralni érdemes, ha házi a tej. Annyit érdemes szem előtt tartani, hogy ne nagyon haladja meg a napi tejfogyasztás a fél litert. A tehéntej fehérje átmegy az anyatejbe, és az arra érzékeny babáknál problémát okozhat. Az viszont, ami a köztudatban terjed, hogy sok tehéntejet kell inni, és akkor lesz sok teje a szoptató anyukának, az nem állja meg a helyét!!!

A gyakori szoptatás a kulcsa a dolognak!

Szóval legyél nyugodt és szopizzatok!

230. Mandula71 (válaszként erre: 227. - Sulawesy)
2010. márc. 13. 23:26

Ugyan nem az én fórumom és az illetékes majd biztosan kijavít, ha valamivel nem ért egyet, de leírom.

A tej és tejtermékek fogyasztásával óvatosan kell bánni, előfordulhat, hogy a baba nem jól reagál rá. Ezt neked kell kitapasztalnod. (Az első gyerekemnél, ha napi 2 dl-nél több tejet ittam, máris tiszta ragya lett a kicsi bőre, most a második babánál semmi ilyesmit nem tapasztaltam napi 1/2-1 l tej után sem.)

Én a mai napig nem értem, hogy miért akar mindenki egy mellből szoptatni. Ha kettőből elég a kicsinek, akkor ez miért nem jó? Én az első perctől kezdve két mellből szoptattam a fiaimat, semmi gondom nem adódott ebből. A nagyobbik 5 és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott, de a ciciről másfél évesen szokott csak le, amikor már úton volt a kistesó.

229. 45f5ce422c (válaszként erre: 225. - Fbogi)
2010. márc. 13. 23:09

Szia!


A vége felé csinálja!! meg szoktam büfiztetni ha kezdi, büfizik is, de utána amikor visszarakom rögtön kezdi a balhézást! :) szerintem a hasa bánthatja közben mert nyögdécsel is!


Egyébként egyedül reggel szopizik normálisan akkor van a legtöbb tej, szépen nyeli, aztán ha jóllakott kiköpi és alszik szépen. A többi szopinál kb fél óra után elkezdi ezt a tekergést és ha meg iy nyugszik nem engedi el a cicit, tartja a szájában és piciket szív de nem nyel! szerintem ilyenkor már csak cumizik..jól gondolom? egy örökkévalóságig tudná csinálni, tegnap elaludtam szoptatás közben este, 1,5óra múlva keltem és még cumizott, hát nagyon fájt a cicim utána..


2óránként szoptatsz éjjel is, az nagyon fárasztó lehet!!! kis mohó a babácskád:))) Amir most kb 2 hete már nem kel fel enni éjjel, viszont én már 5kor kelek illetve a cicik keltenek hoy fejni kell!


Apropó..ugye begyógyultak a sebek..szerinted továbbra is fejjek kézzel vagy amúgy ha nincsenek sebek jobb a mellszívó? melyik a hatékonyabb? ügyesen fejek, fél óra alatt megvan a 150-200ml, de a kézfejem már nagyon fáj..


előre is köszi a válaszokat!:)

228. 45f5ce422c (válaszként erre: 227. - Sulawesy)
2010. márc. 13. 22:59
Szia! ne haragudj hogy belekotyogok, csak azt szeretném mondani, hogy én is így voltam, éreztem hogy nam nagyon elég a tejcsi..aztán pótolni kellett, majd a délutni kaja csak tápszer volt már és este is kellett legalább 50ml pótlás. Aztán 3 napja arra keltem hogy úszik az ágy a tejben, fejtem, evett a babám, és ez így ment egész nap, azóta is nagyon sok van, nem kell tápszer, és dugig van a hűtő tejjel. Szóval lehet hirtelen sok tejcsi, én olvastam hogy a húslevestől sok elsz, a héten kétszer is főztem...de hogy tényleg attól vagy más miatt nem tudom, esetleg megpróbálhatod:)
2010. márc. 13. 22:48

Kedves Bogi!

Megint csak lenne mit kérdeznem, illetve tanácsra lenne szükségem több dologban.

A legfontosabb a tej kérdése. Múlt héten volt két nap, hogy nem termeltem elég gyorsan elég tejet. Hála az égnek nem kellett táppal pótolni, mert sikeredett elaltatnom, és mire felébredt volt mit enni. De azért aggódtam, holott nem változott semmi körülöttem, ittam eleget, ettem rendesen. Laktoherb teát iszom és urtica urenst is eszem. Most megint van tejem, de azt érzem, hogy nincs elég egy ciciben neki. nincsenek nagy melleim, hamar kiüríti őket. Próbálok utána szívni géppel, de nem jön sok csak egy két kortynyi. A kérdésem az lenne, ha két etetés közben én lefejem a tejet, akkor ez serkentheti a termelődést?? Vagy csak szoptatás után fejjek rá arra a mellre amiből evett??

Volt olyan, hogy két mellből evett, viszont a 3 óra alatt nem termelődött annyi, hogy megint csak egyik mellből egyen. Mit tehetek még?? Bármit megtennék, csak legyen tejem.

Másik dolog. A volt sebem begyógyult a mellbimbóm oldalán, most viszont nem tudom mitől pár napja ugyan azon a mellemen lett egy seb, de ez oda került ahol a tej jön ki. Szóval mindegy, hogy fejem, vagy Artúr szopizza az elején midig felszakad. Ott is tud azért apránként gyógyulni? Csak, mert megint érzem a fájdalmat szopizás elején és nem szeretném ha a görcsöket átvenné és ő is rosszul érezné magát.

Aztán a legutolsó. Felforralt házi tejet ihatok szerinted? Van annak vmi kihatása a babára, a tejre??

Előre is köszönöm az időd és türelmed a válaszolgatáshoz.

226. fbogi (válaszként erre: 224. - Janja)
2010. márc. 10. 03:50

Szia Janja!

Nagyon jó híreket hoztál te is!!

Hát akkor én is kellemesen csalódtam a dokidban! Bárcsak több ilyen szaladgálna az országban!

Hát ha az ébredésekkel konkrét időpontot szeretnél tudni, olyat nem tudok mondani! Minden gyereknél máskor jön el az az időpont, amikor átalussza az éjszakát. Ez természetesen nagyon fárasztó dolog. Én is 2 óránként szoptatom még éjjel az 5 hónapos nagyfiam. Mi együtt alszunk, és így sokkal könnyebb. Ne haragudj, nem tudom erről írtál -e már, hogy ti hogy alusztok.

Nagyon örülök, hogy megszoptatod, ha kéri, és igen, nem feltétlenül az éhség miatt szopiznak a babák, de mivel fájdalomcsillapító hatású is a dolog, így ha a fogzás miatti fájdalom ébreszti, segít neki a szopizás. A babák napirendje nagyon sokat formálódik, ezért természetes, hogy az átszundizott éjszakák után, egyszer, vagy többször is kelnek újra.

Én esetleg ajánlanám neked az együttalvást, így ha kelni kell, ís sokkal pihentetőbb az éjszaka. Mit gondolsz? Na és persze az éjjeli szopik is addig menjenek, amig bírod a dolgot, de ahogy írttam lehet ezt is könnyeddé tenni.

225. fbogi (válaszként erre: 219. - 45f5ce422c)
2010. márc. 10. 03:39

Szia!

De örülök, hogy gyógyulnak a sebek! Szuper!

A tekergés a következők miatt lehet. Ha a szopi elején csinálja,amikor a tejleadó reflex elindul, akkor elképzelhető, hogy a reflex erős, és nagyon spriccel a szájába a tej, ezért fuldoklik, kapkodja a levegőt. Ha a reflex után csinálja, akkor elképzelhető, hogy levegőt nyel, ez ki akar jönni, de éhes, enne is, csak büfizni szeretne. Ha a vége felé csinálja, akkor elképzelhető, hogy ő még akkor is azt szeretné, hogy ömöljön a szájába a tej, és morci. Emellett a meginduló bélmozgások miatt is lehet. Én sem gondolnám, hogy kevés a tej. Ezeket érdemes átgondolni, és ha leírod mikor csinálja, akkor megbeszéljük mit érdemes kipróbálni. Ha a babát a lába irányába húzod, akkor az orra automatikusan hátra billen jobban kap levegőt, bár ahogy írod, nem erről van szó.

224. janja
2010. márc. 9. 21:18

Sziasztok!

Pár hete én is jártam itt a megharapott és kisebesedett mellemmel. :)Szerencsére nagyon szépen meggyógyult, most már mondhatom nyom nélkül el is tűnt a seb. Szegény pasi háziorvosomat lebecsültem, pedig sokat segített. Elfelejtettem, hogy a felesége dúla, és még mindig szoptatja a másfél éves gyereket, vagyis a szoptatáshoz való hozzáállása is más... :) Nagyon diszkrét és kedves volt, és nagyon-nagyon megnyugtató. Végül Tetránt javasolt és antibiotikumot, de az utóbbira nem volt szükség, a Tetrántól is szépen rendbe jött. Most már résen vagyok, nem tud óvatlanul megharapni sem hála nektek, pedig már 5 hatalmas foga van. :))) Szóval, van remény, csajok, sebes mellbimbóval is lehet szoptatni, csak kitartás! ;)

Még egy kérdés. Kisfiam két hónapos korától féléves koráig átaludta az éjszakát, aztán meg feléredt egyszer, most már kétszer cicizni. Nem éhes, napközben is sokszor szopizik az evés mellett. Ha nem adok neki cicit éjjel, óriási hisztibe kezd, és órákon át sértődötten hüppög és forgolódik, ha adok, negyed óra alatt végzünk. Nem kérdés, megszoptatom, csak kiváncsi vagyok, mikor hagy fel újra az éjszakai cicivel. Fogzás és szeparációs szorongás időszakát éljük, szal értem én, csak már kezdek kipurcanni, és hiányoznak az alvással töltött éjszakáim... :(

2010. márc. 8. 10:01
BOLDOG NŐNAPOT KÍVÁNUNK!!♥
222. 45f5ce422c (válaszként erre: 220. - Moknika)
2010. márc. 8. 09:39

Szia!


köszi, megpróbálom!:)

221. cc2f665987 (válaszként erre: 216. - Fbogi)
2010. márc. 7. 22:16
Köszönöm a választ!Igyekszem kiszívatni vele de ha tényleg szomjas már csak játszik és vigyorog!!:))
220. moknika (válaszként erre: 219. - 45f5ce422c)
2010. márc. 7. 19:43

Szia!

Próbáld evés közben sűrűbben büfiztetni a babát, nálunk az vált be, az én fiam is szokott tekeregni meg nagyon szuszogni és akkor mindig büfi gond van. Addig kell rázogatni amíg ki nem jön a büfi. Attól is lehet viszont, hogy túl sok tejcsi megy a szájába egy szívásra és nehezebben tudja lenyelni.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook