Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. ápr. 11. 16:37

Kedves Bogi!

Visszatérő vendég vagyok én már itt!

Sebeim begyógyultak, fájdalom megszűnt. Most ismét mennyiséggel kapcsolatos kérdésem lenne. Artúr most 10 hetes. Még mindig csak cicit kap, bár azt veszem észre, hogy többször csak két ciciből lakik jól. Ez nem is baj, csak napközben 2-2,5 óránként enne, és én ténylegesen azt veszem észre, hogy vhogy nincs annyi tejem. Kakis és pisi pelus is van bőven, sőt! Szóval ebből gondolom, hogy aggodalmam azért nem kell, hogy oly nagy legyen, viszont! Éjjel most már alszik 6-7-8 órákat. Kialakult nála vmiféle rendszer. Este fél 8 fürdés, majd eszik, hagyom, hogy annyit amennyi csak jólesik neki, de úgy veszem észre a cicik nincsenek úgy tele. Első kérdésem: Igaz az ,hogy az esti tej táplálóbb, zsírosabb, mint a napközbeni, s így lehet, hogy kevesebbel is jóllakik?

9-10 között alszik el. Legkorábban 4kor kel, de van hogy fél 6ig kihúzza. S itt jön a második kérdésem: Lehet, hogy éjjel fel kellene kelnem olyan éjfél körül és fejnem egyet, hogy nappal is több tej termelődjön?? Mert reggelre tele mind a két cici, feszülésig, de napközben nem telik meg így újfent.


Köszönöm az eddig segítségeidet, nem csak nekem másoknak is, mert azokból is sikerült egy-két okosságot meglelnem! Szép napot!

Klaudia

278. Mandula71 (válaszként erre: 277. - Fbogi)
2010. ápr. 10. 23:09

Oké, ez volt a másik tippem:) Mármint, hogy hosszabban készülsz írni, csak még nem volt rá időd.


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,továbbítom, remélem meg is fogadja majd Kriszti, legalább annyira, hogy kipróbálja őket.


A kérdés feltevése óta annyi fejlemény van, hogy a rosszul evő baba már 60-75 ml-t eszik alkalmanként (mondtam Krisztinek, hogy itthon, nyugodt körülmények között majd jobban fog enni a kicsi:D), emiatt elkezdték a tápszeres pótlást is (ma reggel én le tudtam fejni pluszban 160 ml-t, így azt Beni kapta meg). Holnap megyek, elmondom Krisztinek a javaslataidat, aztán meglátjuk mi lesz.


Még egyszer köszönöm.

277. fbogi (válaszként erre: 265. - Mandula71)
2010. ápr. 10. 16:21

Szia!

Nem görgettem át, olvastam, amit írtál, csak hosszabban akartam válaszolni és most adódott alkalom. Hát elég kalandos az eddigi történet, az biztos.

Nagyon sajnálom, hogy már ilyen mazsola korában ilyen sok dolgon kellett átmennie a babának, de örülök, hogy jól végződött a dolog.

És aztán sajnos bekerült a csöppet sem szoptatásbarát magyar csecsemőosztály gépezetébe.

Sajnos a cümisüvegből etetés cseppet sem volt szoptatásbarát etetési mód. Nagyon nem értem, hogy miért nem pohárból itatják az újszülötteket ilyen esetben, hiszen kiválóan meg tudják enni abból is a tejet.

Az arra hajlamos babáknál sajnos a cumisüveg használata cumizavart okozhat, ebből a szempontból legérzékenyebb időszak pontosan az első hat hét. Nálatok is erről van nagy valószínűséggel szó.

Nagyon jókat javasoltál egyébként, ügyes!

Akkor mit lenne érdemes még tenni?!

A legjobb szerintem egy szoptatási tanácsadó személyes látogatása lenne, aki tudna segíteni a helyes mellretételben, illetve az általad említett nyelvtorna (ami valóban létező eljárás, de nem amiatt, mert nem tud vákuumot képezni a baba, hanem mert nyelvével kifelé lökdösi a mellet) szükségességét is meg tudná ítélni.Illetve segítene mellre tenni a babát.

Nem tudom hol laktok, de ezt tartanám a legjobb megoldásnak.

Addig is amit érdemes lenne megfontolni.

Ha jól értem, akkor most szopizás gyakorlatilag nincsen, csak lefejt tej evése cumisüvegből. Szerencsés lenne a cumisüveget szoptatásbarát etetőeszközre felcserélni. Ez lehet pohár, a régi üveg bisztrós kávéspohár szuper, vagy valami hasonló, illetve speciális babák etetésére szolgáló poharat is be lehet szerezni. A másik megoldás a kanállal etetés. Ez a két legegyszerűbb módja a dolognak.

A fejés sikeressége nagy részben a technikán múlik. Ahhoz, hogy valaki hatékonyan tudjon fejni, ahhoz is kell (ahogy a szoptatáshoz is), hogy a tejleadó reflex kiváltódjon. Érdemes mindkét oldalt olyan 20 percig fejni. Úgy is lehet csinálni, hogy egyik oldalon elkezdi, 10 perc után vált, ha ott is megvolt a 10 perc, akkor vissza a másikra, ott újra fejni 5 percet, át a másikra, és végül mindkét oldalon 3 percig fejni. Bár igaz, hogy a fejés nem veheti fel a versenyt a szopizással, de ez is ingert jelent a mellnek, így is fent lehet tartani a tejtermelést. Több olyan anyukát ismerek, akik 1 éves korig így adtak anyatejet babájuknak. Egyszóval nem szabad lebecsülni ennek a jelentőségét.

A szopis teák, bogyók, és minden, amit tejtermelés fokozás céljából be lehet szerezni, hatását a gyakori szopizás mellett, illetve most a ti esetetekben a rendszeres fejés mellett fejti ki.

Én úgy gondolom a tápszerre nem lesz szükség! Inkább rettentően sok támogatásra, bíztatásra, és megerősítésre az anyukának, hogy kompetens személynek érezze magát a babájának gondozásával, táplálásával kapcsolatban. Úgy látom tőled maximálisan megkapja ezt, jó lenne, ha mindenki támogatná ebben, amit remélem ő is szeretne, hogy anyatejet kapjon a babája.

Az, ogy elég anyatejhez jut a baba, az első hat hétben jól jelzi a naponta termelt pisis, illetve kakis pellusok száma. Ez minmum 6 pisis, és 3-5 kakis pellust jelent. Ha ez megvan, akkor nem kell kiszáradástól tartani.

Akkor összefoglalva a mostani teendőket.

Szoptatási szaktanácsadó felkeresése telefonon!!!! Az elérhetőségük itt található:www.ibclc.hu

Addig is a cumisüveg helyett más módszerrel adni a tejet. Egész nap testközelség a babával, a mama meztelen felső testtel legyen, ha lehet, így a babának bármikor lehetősége van szopizni. Akár egész napra befekhetnek az ágyba és próbálkozzanak! Már korai éhségjelek estén megpróbálni mellre tenni, ezek a következők. A baba csukott szemhéja alatt a szemei mozognak, cuppog a szájával, szopó mozgást végez, a kezét a szájához viszi. Ezek mind azt jelzik, készen áll a szopásra. Ezeket viszont csak akkor lehet észrevenni, ha a baba és mama egymás közelében van. Ilyenkor érdemes megpróbálni a mellretételt, mert ha nem sikerül, a babának van türelme és lehet próbálkozni. És az érdeklődését fel lehet kelteni egy pár csepp kipréselt tejjel.

És amit még nem említettem, ha nyugtató cumit használnak, az is hátráltatja a törekvést, hogy szopizzon, így azt is érdemes lenne elhagyni!

Remélem tudtam segíteni, és egy tanácsadóval közösen a gyakorlati részét is sikerül kivitelezni.

Nagyon sok kitartást kívánok! Remélem sikerül átlendülni ezen a nem könnyű helyzeten! Kérlek feltétlenül írj, hogy mik a fejlemények!

Üdvözlettel:Bogi

276. Mandula71 (válaszként erre: 275. - Fbogi)
2010. ápr. 10. 14:41

Szia!


Biztos túltekertél a kérdésemen véletlenül (265-ös bejegyzés). Megnéznéd, hátha tudsz valami okosat mondani? Köszi

275. fbogi (válaszként erre: 274. - Bebe83)
2010. ápr. 10. 14:36
Nagyon szívesen. Igen, jól láttad, ott vagyok!
274. Bebe83 (válaszként erre: 266. - Fbogi)
2010. ápr. 10. 14:29

Nagyon szepen koszonom a gyors valaszod es ha nem baj, ha meg adodik problema hozzad fordulok segitsegert.

Amugy ugy lattam Te is ott vagy az oktoberi babaknal.

Kossz a segitseget:

Bebe

273. fbogi (válaszként erre: 272. - Zodkacaj)
2010. ápr. 10. 10:35
Szia! Jól gondolod, ez valószínüleg egy sztrájk! Ha félálomban eszik, akkor érdemes nem erőltetni, hanem megkínálgatni, és ha nem kell, akkor amikor félálomba kerül, akkor megszoptatni. Ha esetleg napközben nem eszik sokat, majd éjjel bepótolja. Ha van elég pisis pellus, akkor eszik eleget! Kitartást nektek!
2010. ápr. 10. 09:48

Kedves fbogi!

Egyszerűen nem tudom mi történt a lányommal. Hajnali ötkor evett egy kicsit majd miután felkelt 7:30-kor nem akart szopizni. csak a kezét tömködi a szájába.. ha mellre akarom tenni sír, üt, ver. Vártam 1,5 órát akkor sem tudtam megetetni. Csak félálomban volt hajlandó szopizni.. gyakran ilyenkor is az ujját teszi a szájába a mellemet meg elutasítja. Létezik, hogy ne legyen éhes? Vagy ez a szopisztrájk?

271. Vikianya (válaszként erre: 270. - Fbogi)
2010. ápr. 10. 03:32

sajnos ilyenkor nem jön már büfi :( Most is azért vagyunk itt, mert ha lerakom, csak kínlódik

A hasa meg csak morog :(

Szerinted az édeskömény tea segítene? Mennyit kéne adnom, és mikor?

270. fbogi (válaszként erre: 269. - Vikianya)
2010. ápr. 9. 21:28

Akkor rosszul értettem :)))! Úgy is jó a büfiztetés, a vállon lötyögtetéskor szerintem a pocak nyomódik kicsit, de csak annyira, ami segíti a levegő kijutását!

Azért napok nem kellenek ahhoz, hogy a levegő kijöjjön, de az lehet, hogy ami mégis bent marad az utolsó szopi után, az ki szeretne jönni. Ha ilyenkor felveszed kijön a büfi?

Na meg ami nem jön ki, az továbbmegy, és mocorognak a belek, ez biztosan kellemetlen neki néha.

269. Vikianya (válaszként erre: 268. - Vikianya)
2010. ápr. 9. 19:40
mármint én ültem, nem ő :DDDD
268. Vikianya (válaszként erre: 267. - Fbogi)
2010. ápr. 9. 19:38

Szia Bogi

köszönöm a gyors válaszod. Nagyon kedves tőled, hogy próbálsz segíteni a szoptatós anyukáknak :))


Valójában nem vizszintes helyzetben volt, mert ülő helyzetben volt a mellkasomon háttal, de azért az mégse ugyanaz, mint amikor a vállunkon van. Egyébként tegnap éjszaka vegyes volt. Büfiztettem, tornáztattam ahogy kell, de éjszaka megint csak dobálta magát a kis drága :(((

Vagy lehet, hogy napok is eltelnek, amíg a felgyűlt levegő távozik? Remélem nem kérdeztem butaságot

267. fbogi (válaszként erre: 264. - Vikianya)
2010. ápr. 9. 17:30

Viki!

Ha jól értem, akkor a büfiztetés alatt vízszintes helyzetben volt a babád. A büfiztetés egy fontos szabálya, hogy függőleges testhelyzetben legyen a baba. Úgy lehet ezt egy hasonlattal leírni, hogy a baba gyomra olyan, mint egy műanyag flakon. Ha az oldalára döntjük, akkor amennyiben a folyadék szintje az üveg szája felett van, akkor abból a levegő csak úgy tud kijönni, ha kinyom maga előtt folyadékot is. A pocak is így működik. Ezért fontos a függőleges testhelyzet.

Az elég pisis pellus függ attól is, hogy hányszor cserél az ember pellust. Kb 5-6 pisis pellus naponta.

266. fbogi (válaszként erre: 263. - Bebe83)
2010. ápr. 9. 16:43

Bebe, köszönöm, nagyon jól esnek a dícsérő szavak!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen szépen ment a szopizás eddig.

A jól szopizó babákra jellemző, hogy a 6 hónapos kor betöltése után kezdett hozzátáplálás alatt az egyéb ételeket nem feltétlenül fogadják kitörő lelkesedéssel. Szoptatásbarát módon adva az egyéb, szopást kiegészítő ételeket azt jelenti, hogy szopás után adunk újdonságot. A baba 1 éves koréban a szoptatás, egyéb táplálék arány a szopi javára billen. A táplálék nagy részét az anyatej adja, amely a 6 hónapos kor után sem veszít értékéből, tápláló marad. Mindemellett természetesen szükség van a kiegészítésére, hogy 100%-ban fedezzük a baba igényeit. Ezek után már biztosan könnyen megérted, hogy az sem baj ha még 7-8 hónaposan is szinte kizárólag szopik egy baba, és csak kóstolgat, egy alkalommal nem eszik, csak 1-2 kiskanállal. Egy baba nem fogja magát éheztetni, tehát emiatt nem kell aggódni.

A bolti gyümölcsös ételek főzöttek, ha van időd, akkor te is főzheted a gyümölcsöket, megreszelve, vagy turmixolva csak néhány percet vesz igénybe az elkészítés. Ha fokozatosan nagyobb adag nyers gyümölcsöt teszel hozzá, akkor biztosan szépen el fog fogadni otthon készített, és nyers gyümölcsöket is.

A csak szoptatott babák esetében nem gond, ha csak ennyire ritkán van széklet. Ahogy írod ti szinte csak szopiztok. Ha jól van, nem zavarja, akkor ezzel nincsen gond. Ha nagyobb mennyiséget is megeszik már a szopi mellett, akkor érdemes figyelembe venni az egyes ételek székletre gyakorolt hatását. Így pl. banán, van akinek az alma inkább szorulást okoz. A sütőtök, barack pedig lazít a székleten.

Én úgy gondolom, hogy szépen lassan szoptatásbarát módon is le fog cserélődni egy szopizás, más ételre, én úgy gondolom, ha csak nem elkerülhetetlen, akkor bízd a babádra, mikor jön el ez az idő.

Az éjszakai szopizások igen gyakori kérdés.

Ilyen idős korban sok dolog állhat mögötte, a legkézenfekvőbb az éhség. Ilyenkor a világ felfedezése gyakran még a szopizástól is elvonja a figyelmét a babáknak, és tulajdonképpen éjjel eszik meg az adagjuk nagy részét.De a fogzással járó kellemetlenség, szomjúság, és egyszerűen csak az anya itt van -e? miatt is ébredhetnek. Ilyen idős korban nem kell átaludni egy babának az éjszakát. Sajnos nagyon sok könyv van forgalomban, amik ezt a dolgot hangoztatják, igen helytelenül.

Ha például együtt alusztok, akkor még ilyen sok kelés mellett is pihentető lehet az alvás mindenki számára.

Remélem tudtam segíteni!

Bogi

2010. ápr. 8. 23:22

Szia Bogi!


Problémám van. Illetve nem nekem, hanem a nevelt lányomnak, de ez tulajdonképpen mindegy is. Megpróbálom röviden leírni a lényeget. (Nem fog sikerülni:D)

Kriszti kisfia most 2 hetes. Hüvelyi szülés, a kitolási szakasz elhúzódása miatt a végén vákumos rásegítéssel jött világra a baba. Azonnal, még a köldökzsinór elvágása előtt a hasára tették a kicsit, de végül extra gyorsan elvitte a jelenlévő gyermekorvos, miután nem sírt fel, csak nyöszörgött és furcsán vette a levegőt. Kb. 1 órával a születése után már mentővel másik kórházba került az újszülött intenzívre, ahol a vizsgálatok igazolták az első orvosi gyanút, a kicsi rekeszizomsérvvel született. Szerencsére stabil állapotban volt végig miután lélegeztetni kezdték, így 48 órával a születése után már túl is volt az életmentő műtéten. Az édesanya teje a szülést követő harmadik napon megindult, szoptatási tanácsadó javaslatára 3 óránként kellett volna fejni mindkét mellett 10-10 percig. A mell feszülése-fájdalma miatt ez csak az elektromos mellszívóval sikerült és kb. 5-7 percig. A 3 órát sem tudta mindig tartani, mivel itthonról jártak be a picihez, így a délutáni fejésből legalább egy kimaradt, valamint éjszaka sem minden alkalommal kelt fel. (Ezeket én tökéletesen meg is értem, csak azért írtam le, hogy világosan láss mindent.)

A baba 7-8 naposan kaphatott először anyatejet szondán keresztül, majd fecskendőből, végül cumisüvegből. Talán a 10-11-ik napon próbálhatta meg először a szoptatást, de nem járt sikerrel, a baba egész egyszerűen nem kapja be a cicit. A kórházban előírás szerűen 3 óránként 60 ml-t próbáltak a gyerekbe tömni (bocsi, ezt nem tudom szebben megfogalmazni), ha nem ette meg, akkor újra orrszondán keresztül etették:( Végül elfogadták, hogy a kicsi egyelőre nem eszik meg ennyit, max. 40 ml-t lehet beleimádkozni, így tegnap hazaengedték őket. A szoptatás terén egyelőre semmi változás. Hozzáteszem, a cumival (mármint a cumisüveg cumijával) is kínlódnak, egyetlen fajtát fogadott el, amiből végülis hajlandó aránylag normálisan enni. A szopizást mindig a cumisüvegből való etetés előtt próbálják. Javasoltam a vetkőzést, a bőrkontaktus miatt, illetve hogy ne tartsák be a 3 órákat, figyeljék inkább a babát, hogy mikor jelez és annyit adjanak neki, amennyit szívesen elfogad. A kórházban mutattak Krisztinek valami nyelvmasszírozást, merthogy a baba állítólag azért nem szopik, mert nem képez vákumot. (Mondjuk ezt nem teljesen értem, mert tudtommal meg sem próbálta bekapni a cicit...) Ma például az egyik alkalommal Kriszti csak(?) 25 ml-t tudott lefejni. Emiatt persze aggódik, hogy nem lesz elég az anyatej (erre az esetre már beszerezték a tápszert). A szoptatós teát issza az első perctől kezdve, most még más készítményt is kipróbálnak mellette. Ez mind szép és jó, de szerintem annyira kevés inger éri a mellet, hogy emiatt nem nő, illetve kevesebb a lefejhető mennyiség. Azt is megértem, hogy azért próbálnak a gyerekbe több anyatejet beleimádkozni, mert félnek a kiszáradástól, hogy újra kórházba kerülhet, stb. Azt is javasoltam, hogy etetés előtt próbáljon meg pár csepp tejet kinyomkodni, hátha megérzi a baba az anyatej illatát a mellen és talán akkor elkezdene szopizni.De itt megállt a tudományom:( Mit lehetne még tenni ezeken kívül?

Előre is köszi a választ!

264. Vikianya (válaszként erre: 258. - Fbogi)
2010. ápr. 8. 21:07

köszönöm a válaszod:)

Igazság szerint minfent ugyanúgy csináltam, mint korábban, amikor nem volt gond, talán csak egy dolgot nem, ami ma jutott eszembe. Mégpedig azt, hogy nem a vállamra rakva büfiztettem, hanem a hasamra fektetve, háttal nekem, és úgy nem volt igazán hatásos, na majd meglátjuk...

A refluxot egyébként (azt hiszem ) UH vizsgálattal mondták ki.


Azt meg tudnád nekem mondani, hogy mit jelent egy 4 hónaposnál az, hogy "elég pisis pelus"? Mert hát nem minden pisilés után van csere, hanem, ha már több van benne.

Előre is köszi a választ

263. Bebe83
2010. ápr. 8. 08:40

Sziasztok!

Egy par napja fedeztem fel Bogi forumjat es azota rendszeresen olvsom. Tobbet segitett mint itt 6 honap alatt az orvosok.

6 honapos kisfiam van es szeretnek en is tanacsot kerni egy par dologban.

Martin 6 honapos lesz 15.-en es meg csak szopizik. Elkezdetem mar a gyumolcsot 3 honapos koratol de meg azota is csak egy helyben toporgunk, nem hajlando fozeleket enni csak gyumolcsot, almat, es uveges gyumolcsoket eszik csak szivesen. De emellett nagyon szepen fejlodik mert 8.7 kg tehat tejcsi van boven. De megjegyzem en 2 mellbol szoptatok igy kezdtem el es igy is fogom mar folytatni. Tehat en mar szeretnem ha kezdene enni fozeleket, leveseket, hogy 1 szopit mar kivaltsunk.

A masik dolog hogy nem problema hogy nincs kakaja csak 5-6 naponta? De nem zavarja hogy csak ritkan van szeklete.

Es lenne meg egy problema ami nem is igazan az, az ejszakai szopi. Nem akarja ataludni az ejszakat. Amig pici volt 1 parszor aludt 6-ig de amugy minden ejjel 2-3x fenn van szopizni.

Elore is koszonom a valaszodat!

Gratulalok, nagyon jo a forum!

262. Jk (válaszként erre: 261. - Fbogi)
2010. ápr. 7. 22:31

kipróbálom hátha visszatérünk az egy mellből való evésre.

köszönöm. szia

261. fbogi
2010. ápr. 7. 22:18
Nagyon szívesen. A tejtermelést serkentő szerek jók, de nem önmagukban, a gyakori mellretétel, szoptatás mellett tudják hatásukat kifejteni!
260. Jk (válaszként erre: 259. - Fbogi)
2010. ápr. 7. 14:53

köszönöm.


a motherlove more milk plus nevű gyógyszert ismered? mi a véleményed róla?

259. fbogi (válaszként erre: 257. - Jk)
2010. ápr. 6. 22:15

Szia JK!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy szopiztok! Általában ahogyan a mellek mérte és alakja sem szimmetrikus, így a tejtermelésban is pl különbség van, illetve a tejleadó reflex erősségében. Így a babának megvan a kedvenc oldala, ahonnan sokkal szívesebben szopik. Ezzel nincsen gond. Ha téged nem zavar, hogy egy szopizást két mellből bonyolítotok le, akkor semmi gond. Ha szertnéd, hogy 1 mellből egyen, azt is lehet, a gyengébb oldalt dolgoztatni kell a szopizással. Ha van elég pisis pellusa, és gyarapszik a súlya, akkor nincsen gond az elfogyasztott mennyiséggel, bár erről nem írtál, de biztosan rendben van ez.

Biztosan macerás dolog bimbóvédővel szoptatni, és igen, le lehet szoktatni róla, bár biztosan nem lesz sétagalopp, és nagyon sok kitartásra és türelemre van szükség ehhez.

258. fbogi (válaszként erre: 256. - Vikianya)
2010. ápr. 6. 21:59

Szia Vikianya!

Sokat gondolkoztam a dolgon, azért is jövök ennyi idő után a válasszal. Gondolom régebben is hasfájós volt, mert írtad, hogy adtatok neki ez ellen ható szert.

Nem szeretnék neked kiselőadást tartani olyan dolgokról, amik előtted is ismertek, hiszen 4 hónapja szoptatod a lányodat. Szóval ne így vedd amit írok!

Ami kellemetlen feszülést okozhat az a szopival bejutó levegő. Ha a baba cuppog, megszakad a vákuum, és levgőt nyel, ilyenkor érdemes a mellet letörölni, és újra mellre tenni a babát. Ha túl erős a tejleadó reflex, akkor is sok levegő juthat a pocakba, ilyenkor érdemes minél inkább hátra dőlve, a babát szinte magunkra fektetve szoptatni, hogy kicsit ellene dolgozzunk ennek. A bejutott levegőt akár szopizás közben is lehet próbálni kijuttatni a pocakból büfiztetéssel, többször is, ha kell. Érdemes a babától minél függőlegesebb pozíciót kívánó testhelyzetben szoptatni, pl. lovagló tartásban.

Ha a büfi nehezen jön ki, akkor meg lehet próbálni, hogy leteszitek az ágyra, és amikor mocorogni kezd újra felveszitek, ilyenkor általában kijön a büfi.

A másik az anya által elfogyasztott tehéntej, ami okozhat pocakgondokat. Ilyenkor az anyai étrendből kiiktatott tehéntejfehérje javulást szokott hozni. A diéta eredményét 2-3 hét után érdemes értékelni.

A masszírozás is nagyon jó ötlet, nem tudom hogyan masszírozol, esetleg érdemes lenne babamasszázsban jártas szakembertől megtanulni a hasfájás esetén alkalmazott masszázs mozdulatait.

Ha a büfivel bent rekedt levegő nem jön ki és továbbmegy a belek felé, és ez bántja, akkor ha vevő a dologra, érdemes megpróbálni megszoptatni. Ilyenkor ugyanis beindul egy olyan reflex, ami az emésztőrendszerben levő tartalmat a végbél felé hajtja. Így nagyon kíméletesen lehet segíteni.

Lehet a lábát picit tornáztatni, ez is mozgatja a beleket!

Remélem a leírtakban lesz olyan, ami esetleg újdonság. Nagyon örülnék, ha valamelyik segítene a dolgon.

Végül egy megjegyzés. a reflux diagnózisát a kelleténél többször mondják ki, ezt bizonyító vizsgálati eredmények nélkül. az a dolog, hogy a babák gyomortartalma visszajön, természetes jelenség, mert a gyomor nyelőcső közötti záró izomgyűrű még nem funkcionál teljesen jól. Idővel érik a dolog, és a bukások száma csökken, majd megszűnik.

Majd írj, hogy hogyan alakultak a dolgok!

Bogi

257. Jk
2010. ápr. 6. 16:01

szia fbogi.

köszi a fórumot.

kislányom öt hónapos lesz 10-én. csak szopizik. viszont az egyik mellemből alig eszik valamit. igazából kevés is benne a tejcsi mostmár. kb 90 a maximum amit eszik. a másikból 150-180. ez normális? így általában két mellből tudom csak megetetni. éjszaka tiz órát alszik egyben. és napközben csak négy-öt óránként kér enni. de nem szik 200-at. max 180-at.

másik apró probléma hogy bimbóvédővel eszik, ami úgy néz ki mint a cumisüveg teteje. erről le tudom szoktatni valahogy? (befelé forduló mellbimbó, gótikus szájpadlás) már majdnem feladtam aza elején a szoptatást mikor ezzel végre sikerült elkezdenie normálisan enni. de azon túl hogy látom folyik neki a tejcsi sok jó nincs benne. pláne ha valahová elmegyünk.

köszi

2010. ápr. 5. 20:49

szia fbogi!

jó lenne, ha nekem is tudnál segíteni, mert ez nem konkrétan szopis kérdés.

Lányom 4 hós, csak tejcsis. kb egy hete fáj a hasa, és azóta nem igazán alszik, csak nyöszörög álmában is, húzgálja a lábát, morog a hasa időnként és csak akkor nem fáj neki, ha a bébihordóban van, vagy a vállunkon.

Előzmények:

kb 2 hónaposan adtunk neki angolvizet (gr.water), amit félrenyelt. akkor bekerültünk a korházba, ahol azt mondták refluxos, és hogy hosszan kell büfiztetni. Mi ezt azóta is csináljuk (ált fél órát), és el is múlt a hasfájása. Most meg egy hete mégis nagyon kinlódik.

Nem ettem semmi új kaját.


Szerinted mi lehet a gond, és hogy segíthetünk? Időnként maszírozom a hasát, és nem szeretnék hasfájás elleni szert érthető módon

255. aa6eff0068 (válaszként erre: 254. - Fbogi)
2010. ápr. 3. 22:33
Rendben köszönöm szépen!!:))Kellemes húsvéti ünnepeket!!:))
254. fbogi
2010. ápr. 3. 22:30
Van olyan speciális itatópohár, aminek az etetést segítő kiképzése van. Itt nem lehet írni forgamazót, de ha beütöd az SNS-t akkor M... nevű gyártója van a pohárnak is.
253. aa6eff0068 (válaszként erre: 252. - Fbogi)
2010. ápr. 3. 22:18
Az elején igen probáltam de visszafelé jött neki!Mármint nem ment neki a lefetyelés!!Az SNS készülékről hallottam de nem probáltam még!!
252. fbogi
2010. ápr. 3. 22:15
Pohárból nem próbáltad még itatni? SNS készülék? Ez utóbbival a szopizás alatt lehet a pótlást kis csövön a baba szájába juttatni.
251. aa6eff0068 (válaszként erre: 250. - Fbogi)
2010. ápr. 3. 22:12
Ez a bibi!Sajna megérezte a cumisüveg számomra nem varázslatos erejét és nincs türelme!Homeos bogyeszt is szedek de azt hibe hoba és így többször van belővelésem!De ha nincs kedve szopizni és ez hihetetlen egy cicis babucitól akkor egy cicit szív ki első belövelést megvárva!!Aztán hiszti és nem kell neki a másik cici!!:((
250. fbogi
2010. ápr. 3. 22:07
Az nem baj, ha nem méred. Ha ilyen változó a dolog, akkor még lehetne tornázni a tej mennyiségén. Próbáld amíg csak rá lehet venni, hogy egyik oldal, ha úgy érzed végzett, akkor át a másikra, és ha ott is evett, vissza az előzőre. Ha van türelme hozzá, akkor így elég tejhez tud jutni. És a pótlás is elképzelhető, hogy nem kell majd egy ilyen maratoni szopi után. Biztosan nagyon macerás így szoptatni, de egy próbát megér. Néhány nap alatt mutatkozni kell az eredménynek.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook