Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


69. Monts
2009. dec. 5. 22:08

Én is nagyon szívesen vinném magammal Noémit, de úgy féltem, hogy elkapja ezt az új influenza vírust :( Főleg a orvosi várótermekben megfordul mindenféle ember.

Apropó, Te beoltattad Magad H1N1 ellen? Milyen hatásaehet a vakcinának az anytejre?

68. fbogi (válaszként erre: 67. - Monts)
2009. dec. 5. 19:16

Én viszem magammal Zsombit mindenhová. Így aztán ha megéhezik a kaja kéznél. Nálunk nincsen cumisüveg a házban, együtt megyünk, ha hosszabb időre kimozdulunk. Ez nálunk is egy jó óránál tovább nem bírja nélkülem. Még én is most megyek 6 hetesre, kicsit késve, de jön oda is velem. Ha a férjed ráér, akkor szerintm mehettek nyugodtan együtt. Én cipzáros pulcsiba megyek, és alá bújva fel sem tűnik senkinek, hogy szoptatok!

Örülök, hogy a tea kiiktatásán gondolkozol, szerintem szépen át tudjátok szopival hidalni ezt az időszakot!

Gondolok rátok! Ügyesek vagytok, simán fog menni a dolog! Arra bátorítalak, hogy szoptass lakáson kívül is, így egyszerre kinyílik a világ nem kell a lakásba bezárva érezned magad!

67. Monts
2009. dec. 5. 18:27

Szia Bogi,

nagyon köszönöm a gyors választ, és a megnyugtató szavakat! :)

Igen, 3250 grammal jöttünk ki a kórházból, tehát csak 10 dekát fogyott a kislányom a születési súlyából. Naponta 3-4 pisis, és általában 1 kakis pelusunk van, - az elején én is szétaggódtam magam azon, hogy 3 napig nem volt kaki egyáltalán, de szerencsére nagyon szépen beállt a napi egyre.

A fejés azért lenne jó, mert akkor a férjemre is rá tudnám pár órára hagyni, én meg tudnám intézni a dolgaimat. Jövőhéten hétfőn pl. el kéne mennem az orvosomhoz, mert ugye letelt a 6 hét, és az legalább 2-3 óra, de így ha nem jön le legalább 50 ml, akkor nem tudom itthonhagyni :( Mit javasolsz, mit tegyek?

A teát azért kapja, hogy a 6 órai szopizás után kibírja 8-ig szopi nélkül, és ne bömbölje végig a fürdetést. És én ebben a másfél órában tudok mással foglalkozni, amíg az apukája cumisüvegből megitatja vele. Ha ezt elhagynám,akkor 6 és 8 között sokszor kellene megciciztetnem, és attól félek, hogy fürdetés utánra már nem maradna tejem. Ez némiképp ellentmond az Általad említetteknek, és azt hiszem ki is fogom próbálni, és beiktatok egy szoptatást a tea helyett.

66. fbogi (válaszként erre: 65. - Monts)
2009. dec. 4. 21:25

Szia!

Igen persze, ismerjük egymást :)!

Gondolom a születési súlyából veszített valamennyit, ettől számoljuk a gyarapodást! Így biztosan még többet gyarapodott, de egyébként 7 hét alatt ennyit gyarapodni teljesen jó! A lényeg, hogy pozitív irányba haladjon a súlya. A tankönyvet nem kell figyelni, sem más babák gyarapodásával nem kell foglalkozni! Minden gyerek a saját neki pontosan optimális mértékben gyarapszik.

Az, ha a tejleadó reflexet nem érzed kifejezetten, az nem baj. Ha a másik oldalról a szoptatás elejéncsöpög a tej, a babád nagyokat kortyol, akkor biztosan van, na meg gyarapszik, van elég pisis pellus, meg kakis is, akkor ezzel nincsen gond.

A szopások gyakorisága változhat, mikor milyen napja van egy babának, még a frontok is erősen befolyásolják a közérzetüket!

Az normális dolog, hogy este kevesebb, de laktatóbb a tej, ez egy élettani dolog. Nem gondolom, hogy a dühösködés amiatt lenne, hogy a mell puha. Én inkább arra gondolnék, hogy estére elfárad, és a megnyugvás nehezen megy. Tudom, hogy nem vigasztal nagyon, de nálunk is ez van, csak nálunk este 5-től 9-ig megy a dolog. Mi úgy csináljuk, hogy szopizik, ha nem kell neki, és üvölt, akkor séta, nyugtatás, aztán sétálva etetés, megint nyugtatás és így tovább. Majd szépen jobbak lesznek az esték, bár a gyerekek még jó néhány éves korukban is elég nyűgösek tudnak lenni, ha elfáradnak estére.

A tea miért kell? Hasfájás? Vagy folyadékot szeretnél adni? Ha az utolsóra igen a válasz, akkor nem sükséges igény szerint szoptatott babának más folyadékot adni.

Ahogy írod nagyon jól, és gondolom intenzíven szopizik a babád, és igény szerint, szóval elég neki a tej. POnt annyi, amennyi kell neki, és pont annyival nő, amennyivel többet ő meg is eszik, nem hiszem, hogy érdemes lenne a melleddel ennél többet termeltetni fejéssel.

Összességében úgy gondolom, hogy nagyon ügyesen csináltok mindent. Szépen gyarapszik a babád, csak nyugodtan szopizzatok igény szerint. A napirend nagyon képlékeny dolog, sokat fog változni az, hogy éppen mennyi időnként szopik. De úgy látom te figyeled a jelzéseit nem lesz gond ezzel.

Az időbeosztás, házimunka, hát az most megvár! A babád arra fog "emlékezni" milyen jó volt, hogy ott voltál neki, arra viszont nem, hogy minden nap ki volt -e porszívózva. Tudom, hogy nehéz megállni, hogy figyelmen kívül hagyja az ember, hogy mennyi minden vár rá, de csak a legszükségesebbet csináld meg, a többi ráér.

Az állandó szopik ideje is le fog járni, majd ha nő, akkor majd ritkábban fog enni, szóval lazulnak a kötelékek, és kicsit fellélegezhetsz! Arra meg ügyet se vess, aki azt mondja nem jól csinálod, főleg így hogy sírni hagyja a gyerekét. Már írtam erről egyszer, hogy a babák sírni hagyása maradandó agyi károsodásokat okoz, ami később már helyrehozhatatlan. Most kell sok dolgot megalapozni, amiből majd egész életében gazdálkodhat egy gyerek! Te ezeket az alapokat rakod most le, így, hogy a kötődő nevelés szellemében neveled a babádat!

Remélem sikerült kicsit megnyugodni, amíg olvastad a soraimat! További jó szopizást neketk, és ha bármiben segíthetek írj!

65. Monts
2009. dec. 4. 17:13

Kedves Bogi,

az októberi babavárók fórumáról "ismerlek", rendszeresen olvasom a szoptatásról adott hasznos tanácsaidat.

Igyekszem megfogadni is őket, igény szerint szoptatom a kislányomat, aki október 15-én 3350 grammal jött a világra. Most 7 hetes, és 4,30 kg. A tejleadó reflexet nem érzem, viszont gyakran indul meg a tej a cicimből spontán. A gondom az, hogy vannak napok, amikor szinte egésznap cicin szeretne lenni.Ilyenkor a nap nagyrésze valóban így is telik, viszont az esti altató szopizáskor egyáltalán nem érzem, hogy több tejem lenne, mint amikor csak 2 óránként igényli a baba a szopizást. Ezért ahogy elfogy a tejcsim, a cicim úgy ellágyul, hogy a bébi nem tudja bekapni, és a vége álatlában sírás, dühöngés, és ez van kb 9órától 11ig. Amikor viszont végre elalszik, 3-4 órát alszik. Mi lehet ennek az oka? Mi is együtt alszunk egyébként, és az anyatejen kívűl 150 ml Mecsek baby teát kap fürdetés előtt fél 7 és 8 óra között.

Próbáltam fejni, de így hogy állandóan cicin van a kislányom, nehéz naponta többször minimum félórát ezzel töltenem. Amikor próbáltam, akkor nagyon kevés jött le, nem volt 20 ml sem. Az is igaz hogy ennek a mennyiségnek a nagy része a második fejés alkalmával jött le, úgyhogy gondolom ha rendszeren fejnék, előbb-utóbb nőne a tej mennyisége.

Nem igazán értem, miért nem nő a mennyiség attól, hogy a baba folyamatosan kiszopizza. Te mit gondolsz? Szerinted rendesen fejlődik?

A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet a baba ilyen igénye mellett bármi mást csinálni, mint háztartás vezetése, vagy a többi gyerek nevelése, ha a picur egyfolytában cicit szeretne. Kíváncsi volnék, hogy egy 3 gyermekes Anyuka, hogyan csinálja ezt. Én már megkaptam egyes Anyukáktól, hogy baromi rosszul csinálom a dolgokat, mert ők esetenként 3-4 órát is hagyják sírni a babát, miközben ők főznek, mosnak takarítanak. Nos, való igaz, én nem bírom elviselni, ha sír a babám.

Válaszodat előre is köszönöm.

64. fbogi (válaszként erre: 63. - Yágo)
2009. dec. 3. 16:53
Na, szuper örülök, hogy megvetted őket!
63. Yágo (válaszként erre: 60. - Fbogi)
2009. dec. 3. 16:47

valahogy éreztem h meg kell kérdeznem :)

köszi


igen már nagyon közeleg az idő, így valszeg hamarosan több kérdésem is lesz... egyelőre olvasgatom az lll füzeteket :)

62. fbogi (válaszként erre: 58. - Yágo)
2009. dec. 3. 15:25
Ha javasolhatom, akkor abban az esetben ha mégis sebes lenne a melled, akkor szellőztetés, és az anyatej, baba nyálának a mellen hagyása. Sőt egy csepp tejet rá is lehet kenni, ez illetve elsőként a helyes mellretétel a leghatásosabb, semmiféle krémmel nem ér fel a hatékonysága. A bimbóvédővel csak óvatosan, mert cumizavarhoz vezet. Sajnos sok helyen olyankor is javasolják, amikor nincsen létjogosultsága! Ha gond van keress meg. Tudok neked telefonszámot is adni, ahol elérsz akár a kórházból is! Szólj, és elküldöm privátban!
61. fbogi (válaszként erre: 56. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 15:23
Bár kérdés nem volt a hozzászólásodban, azért annyit engedj meg, hogy megjegyezzek, hogy amikor fogzik a baba, akkor sem kell arra számítani, hogy harapni fog. Amikor az ínye viszket, lehet, hogy elfeledkezik magáról, és szorít eggyet a mellen, de ha határozottan mondod neki, hogy nem , mert ez anyának fáj, nem fogja csinálni. Na és megjegyzem ezt sem szopás közben tudja csinálni, csak ammikor nem szopik és a melled a szájáben van. Az alsó fogínyen ha megnézed szopi közben a nyelve túlér, szóval először a saját nyelvét harapná meg. A bimbóvédő csak maradjon a dobozában. Nem lesz semmi gond a fogacskák kibújásakor!
60. fbogi (válaszként erre: 55. - Yágo)
2009. dec. 3. 15:20

Szia!

Ajjaj! Akkor már nagy az izgalom! Ügyes legyél ám! Gyors és csodálatos szülést kívánok neked!

Semmi esetre se tegyél ilyen merényletet szegény melleiddel szemben! Én is hallottam már ilyen "jó" tanácsot, meg még sokkal vadabbat is, de nem kell ilyesmit tenni. Gondolj arra, hogy a baba szája és a frottír törölköző még csak nem is hasonlítanak. A mellbimbót pedig abban az esetben semmiféle dörzsölő hatás nem éri, ha jól van mellen a baba. Szóval nem kell felkészíteni ilyen módon a mellbimbót!

59. Yágo (válaszként erre: 57. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 14:03
köszönöm! igen kislány lesz :)
58. Yágo (válaszként erre: 56. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 14:02

köszi a választ :) azért is kérdeztem mert annyi hülyeséget tudnak mondani a védőnők és pont ezen a fórumon olvastam h vkinek már a szülés előtt nagyon érzékeny lett a mellbimbója... fölöslegesen nem szeretném irritálni, gondoltam inkább itt megkérdezem...

én is vettem bimbóvédőt, de már szinte biztos h csak akkor fogom használni ha nagyo muszály... ne legyen rá szükség :) AAvent bimbóvédő krémet vettem ha esetleg kellene...

szeretnék felkészülni amenniyra csak lehet, mert nagyon szeretnék szoptatni :) nem aggódom, inkább csak készülődöm... és nagyon jól érzem amgam, nincs is más dolgom, már minden össze van készítve :)

2009. dec. 3. 13:13
Szép, különleges nevet választottatok ha jól sejem kislány lesz, mikorra érkezik?
2009. dec. 3. 13:10
Bocs hogy beleszólók, engem is ezzel kábitott a védőnőm. Én szerencsére nem tettem, babám soha nem evett olyan vadul hogy fájjon, mégcsak krém se kellett, pedig 6 hónapja szopizik.Volt vésztartaléknak mellbimbóvédő (talán ha jönnek a fogak hasznát veszem...),szerintem ha nagyon érzékeny lesz a melled,használd azt.De lehet hogy nagyon ügyes baba lesz,és nem lesz ezzel gondd, előre meg ne stresszeld magad rajta meg szopizáskor sem,nehogy lelkileg annak rovására menjen.
55. Yágo
2009. dec. 3. 11:35

Szia Bogi!

Közeledem erősen a kiíráshoz :)

A védőnőm azt mondta, h kezdjem el fürdés után a mellbimbót frottírtörölközővel erősen dörzsölni, h felkészítsem a szoptatásra. Tényleg jót tesz? még nem próbáltam

54. fbogi (válaszként erre: 51. - Csibefalat2008)
2009. nov. 23. 19:45

Sia!

Valóban igazad van. a 6 hónapos kor betöltése után a hozzátáplálást érdemes elkezdeni, de a babának a jelzéseit figyelve. A szoptatásbarát módon a szoptatás után kell adni az egyéb ételeket. Az, hogy gyümölcsökkel, vagy főzelékkel indít az ember szerintem teljesen mindegy. ahogy te szeretnéd. Azon sem kell csodálkozni, ha egy jól szopó baba sokáig elutasítja az ételeket. Amikor ott lesz az idfeje szépen elkezd majd enni, ez lehet akár 8 hónapos korban is. Valóban az a lényeg, ahogy az előttem szóló is írta, hogy a szoptatást egészítjük ki, hozzátáplálunk. tehát 1c éves korig 2/3 a szoptatás és csak 1/3 a más étel aránya a táplálkozásban. amit még érdemes tudni, hogy mivel a szopással a baba folyadékot vesz magához, ok idő eltelik, mire folyadékkal érdemes megkínálni. Most egy nagyon izgalmas időszakhoz érkeztetek! Jó kóstolgatást kívánok nektek! Ha gondolod összeszedtem néhány oldalban a hozzátáplálással kapcsolatos dolgokat, elküldöm neked privátban, vagy email címre!

53. csibefalat2008 (válaszként erre: 52. - Kostyi79)
2009. nov. 23. 12:28
Köszi, engem is dühit hogy olyan védőnő prédikál akinek nincs gyereke.
52. kostyi79 (válaszként erre: 51. - Csibefalat2008)
2009. nov. 23. 11:58

Az en tanarom Afrikai orszagokban volt onkentes szoptatasi tanacsado. O mindig mondja, hogy ott az alultaplalt anyukak gyerekei gyonyoruen fejlodtek pusztan anyatejen 1 eves korukig. 1 eves koruk utan mar nem olyan szepen nottek, de meg 2 eves korukig is eleldegeltek pusztan anyatejen.

Kerdem en, miert kell ennyire kapkodni a hozzataplalassal itt, ahol az anyak rendesen taplalkoznak?

A WHO ajanlasa, hogy 6 honapos kor alatt ne kezdjuk el (ez nem jelenti azt, hogy 6 honaposan kotelezo!), es hogy 1 eves korig a fo taplalek az anyatej legyen.

Jol erzed, hogy azzal, amit a vedonod javasolt, kevesebb anyatejhez fog jutni a babad. Ezt a fajta hozzataplalast, mikor eloszor kapja a szilard taplalekot, es utana a szopit nevezik elvalasztasnak. Ha a cel az, hogy csokkentsuk a szoptatasok szamat es mennyiseget, akkor ezt javasoljuk.

Viszont ha tovabbra is igeny szerint szeretnel szoptatni, es a WHO ajanlasat kovetve 1 eves korig tobbnyire anyatejet szeretnel adni a babadnak, akkor inkabb az elvalasztodast javasolnam. Az pedig amit mar le is irtal, hogy elobb megszoptatod a babat, es utana ajanlod neki a szilard taplalekot.

Tudom, nem engem kerdeztel, de fel tudnek robbanni, amikor "szakemberek" ilyen tanacsokkal latjak el a szoptato noket! Tovabbi szep napot es sok tejcsit nektek!:)

2009. nov. 23. 11:44
Szia, pár nap és betöltjük a 6 hónapot, a védőnő szerint el kell kezdeni a hozzátáplálást. Ő azt javasolja hogy előbb adjak neki gyümölcsöt és utána szoptassak. CSakhogy ha szopi előtt tele etetem mással persze hogy nem szopik majd annyit, viszont akkor kevesebb tejem lesz. Ha forditanék a sorrenden előbb szopi és ha még éhes egyéb gyümölcs- azzal mi a baj? Miért nem jó az ha az új étel a pótlás és nem a tej?
50. fbogi (válaszként erre: 49. - Csibefalat2008)
2009. nov. 16. 18:01

A válaszom egyértelműen nem. Az igaz, hogy a szoptatás alatt termelődő prolaktin a hajnali órákban termelődik legnagyobb mennyiségben, de a nappali szopik alatt is termelődik, ezért nem kell azzal számolni, hogy csökken a tej mennyisége!Szóval csak így tovább, ügyesek vagytok!

Nálunk oltást csak apa kap!

2009. nov. 16. 11:21
Szia! Az 5és fél hónapos gyerköcöm nappal még 6-szor szopik, éjjel is van hogy beiktatunk 3-at, de van hogy csak egyszer ébred fel enni éjjel. Ha erre rászokik-jó egy kicsit pihenni- akkor kevesebb lesz a tejem?Jobb lenne minél tovább szoptatni főleg hogy itt az új influenza.Láttam neked is van csecsemő a családba, meg kicsit nagyobb gyerkőcök is, ha indiszkrét Te beoltatod magad, vagy a családod?-a H1N1
48. fbogi (válaszként erre: 47. - Szika)
2009. nov. 11. 21:01

Azért, hogy ne legyél bizonytalan leírom nekded, hogy a tej termelést a szülés utáni első időkben az anyai hormonrendszer irányítja. Emiatt a baba szükségleténél kicsit több tej termelődik. Ezért van most tejcsorgás, feszülés. Ahogy telik az idő, és igény szerint szopik a baba, úgy fog szépen alkalmazkodni a szervezet a baba igényeihez, és már nem fognak ezek a tünetek jelentkezni. A fejéssel a szervezetnek az ember azt üzeni, hogy igen, kell ennyi tej, és termelni fogja a nagyobb mennyiséget, mint amit a baba igényelne. Ezért a mellek kellemtlen feszülése esetén csak annyit kell fejni, ami csillapítja a kellemtlenséget, de semmi esetre sem kell "kifejni" a mellet.

Azok alapján, amit írtál nagyon jól csinálnak mindent, szépen fejlődik a baba. Csak a kezdeti bizonytalanság lehet a kérdések mögött, ami mindenkiben felmerül, semmi gond nincsen vele. A babák nyűgössége mögött sok minden lehet még a frontok is megviselik a babákat.

Csak azt tudom üzenni, hogy ügyesek, és így tovább! Ha mégis felmerülne még idő közben kérdés, akkor keressetek meg, és amint tudok válaszolok!

47. szika (válaszként erre: 45. - Fbogi)
2009. nov. 11. 19:25

Hűha. Azért feji, mert csurog... nem szivárog, hanem csurog a tej a melléből, és arra gondolt, hogy talán jobb, ha nem hagyja kárba veszni. De akkor most már elbizonytalanodtam.


Két héttel korábban érkezett a babus, és 3250 grammal született meg. De hosszú volt a körmöcskéje és egyébként is jól fejlett volt hála az Égnek. A gátmetszésnél és a méhben is sérült artéria, ezért másnap nagyon gyenge volt még a húgom, és nem is nagyon tudott szoptatni, mert többször elájult. (Jól meg is ijesztett miket). Második napra besárgult a baba, és már csak 3100 gr volt, harmadnapra már szoptatott többször, akkori mérésnél 3000 gr. volt. Végül 3070 grammal jöttek haza.


Most épp egy hetes és 20 perces. :) És 3200 gr. Se cumit, se cumisüveget nem használnak, nem is akarnak. Mindenképpen szoptatni szeretne a tesóm. Ezért semmit nem is ad neki. A babának úgyis csak az anyatejre van szüksége, az neki a legtökéletesebb. A pelussal megfogtál... passzolom a kérdést. Annyit tudok biztosan, hogy hétfőn ott voltam 6 órát és 2x cseréltek kakisat.

Sokat szeretgeti, sokat van testközelben. Nem alszik a babával, mert nagyon forgolódós (amíg gyerek volt, sosem aludtam vele, mert kék zöld voltam reggelre), és nem akar véletlenül ráfeküdni a babára. A baba ágya kb 1 méterre van tőle.


A másik fórumról egy hölgy, aki szerint Te nagyon tapasztalt vagy ebben a témában, és szívügyed, hogy segíts a szoptatási gondokkal küzdő édesanyáknak. :)

46. fbogi
2009. nov. 11. 18:35
Ja igen fejni, igény szerinti szopi mellett nem kell! Túltermeléshez vezet! Ez pedig további gondokat okozhat, amit hosszú lenne most leírni.
45. fbogi (válaszként erre: 42. - Szika)
2009. nov. 11. 18:33

Szia!

Megkérdezhetem, hogy ki, és honnan irányított ide?

Azt, hogy egy ilyen pici baba eleget evett -e, mérés nélkül is meg lehet állapítani, sőt arra bíztatok mindenkit, hogy az egyes evéseket ne mérje (természetesen vannak kivételek).Körülbelül 6 hetes korig felhasználható az a szabály, hogy napi 3-5 kakinak kell lenni, és 6 pisis pellusnak. Ha ezek megvannak,akkor eleget eszik a baba. Csak az tud kijönni széklet, illetve vizelet formájában, amit megevett a baba. Ha nagyon szundizna érdemes kelteni, hogy ne teljen el 3 óránál hosszabb idő két étkezés között.

Egy szopi alatt általában onnan lehet tudni, hogy eleget evett -e a baba, hogy ha bekakil, akkor a szopás felénél jártok. Ha tisztába is teszik a babát, még tovább kell forszírozni a szopást, mert ezután eszi meg a kalóriadús részét a tejnek. Emellett csak akkor kerüljön le mellről a baba, ha maga elengedi a mellet.

Amit még javasolnék, főleg, ha első baba, hogy sokat legyenek testközelben a babával. A baba csak így tud jelezni, és veszi észre az anyukája az éhség jeleit, ha közel vannak egymáshoz. Ez nappal jelenthet hordozást éjjel pedig együttalvást, vagy az anya ágya és a baba ágyának nagyon közeli elhelyezését.

Itt most leállítom magam, mert erről sokat lehetne írni.

Lenne még kérdésem. Mennyivel született a baba, mennyire esett vissza a súlya, és most mekkora? Használnak -e játszócumit, cumisüveget? Kap valamit az anyatejen kívül? Mennyi kakis, pisis pellusa van naponta?

44. szika (válaszként erre: 43. - Angyal 79)
2009. nov. 11. 18:17

Drága vagy.. köszönöm. Fel is hívtam rögtön, és elmeséltem neki. :)


Feji is a tejcsit, mert szerencsére elég bőségesen van.


Ő is pont ezt mesélte most.. hogy van, amikor nyolcvanakat megeszik, máskor meg 20-30 körül. Méri őt, mert az első 4-5 napban veszített a súlyából, most kezdi összeszedni magát a kis pöttömünk.

43. angyal 79 (válaszként erre: 42. - Szika)
2009. nov. 11. 17:39

Szia!

Bár nem engem kérdeztél,de lehet hogy én is tudok valamit segíteni.

Hivatalosan egy nap alatt annyit kell egy babának megennie ahány kg és azt felszorozva 150 ml vel.Szóval ha 3 kg akkor

3*150 ml=450 ml egész napra.Ennyi a mennyiség amit meg kellene ennie,az mindegy hogy hány evésre eszi meg.

Ha kicsi súlyú akkor érdemes költögetni, hogy egyen.

Még most kell tanulniuk a szopizást és a szoptatást is.Igény szerint mellre tenni és fejni az első időben ajánlatos.

Ne idegeskedjetek, ha tudjátok mérjétek, de soha nem esznek a babák mindig ugyanakkora mennyiségeket.Egyszer esznek 20-30ml, követketőre megy 80-90 et.

42. szika
2009. nov. 11. 16:44

Szia Bogi!


Ide irányítottak egy másik hasonló témájú topicról. A kérdésem, pontosabban a húgom kérdése, hogy egy egy hetes baba mennyit szopizik egy nap, illetve alkalmanként, ami még rendben van. És honnan tudja, hogy nem evett -e keveset. Picit besárgult a kórházban, de már nem látszik rajta. Vasárnap pedig volt egy kis ijedtség, mert egész nap nyafizott, fájt a pocakja, és csak este evett, így felmerült kérdésként benne, hogy akkor felkeltse -e úgy 11körül este, és etesse -e meg újra. Aztán megoldódott a kérdés, mert éjfél körül felébredt a pici magától. Tudnál nekünk segíteni? (Bár gondolom, Téged is lefoglal most a kisbabád. :) )

41. a360345bdd (válaszként erre: 40. - Kingi7)
2009. okt. 30. 09:19

Ne emészd magad azzal, hogy mi lett volna ha! Az a lényeg, hogy amit megpróbáltál z jó és nem ártottál a kisbabádnak!

Gyönyörű és boldog gyermek! Ez azt jelenti, hogy nagyon jó anya vagy!

40. kingi7 (válaszként erre: 38. - Fbogi)
2009. okt. 29. 22:42

Nem, nekem csak terhességi cukrom volt és ahogy megszültem, huss, el is tünt...

Homeopatás cucokat is szedtem, és a mellem a masszírozástól volt kék-zöld, ahogy a véddőnéni mutatta, fentről lemasszírozni, csak lehet túlteljesítettem...

Hát akkor választanom kellene a szoptatás és a mozgásom között... Zsófi babám, már elkezdett a tápszer mellé egy két ízt enni, végre hízik...

Biztos többet megtehettem volna...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook