Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5965. Naphal (válaszként erre: 5964. - Könyvkukac)
2014. szept. 24. 23:12

Koplalni nem koplaltam, de én 3 hetente víznapoztam és ch napon nem ettem olyanokat, amiket ti esztek. Nem vagyok egy "tésztás" típus, amit szeretek, olyat meg nem ehettem (pld.túrós tészta).

Hajdina, köles - ezeket ettem még pld. gombaszósszal, de 80%-ban leves volt a menü. Utáltam ezt a napot, így alig vártam a következőt.

Kezdettől sportoltam, de fokozatosan szoktattam magam hozzá, mivel 95kgval indítottam.

20kgt fogytam ezzel.

2014. szept. 24. 22:07

Ma nem igazán tudtam jól választani ennivalót, csak zöldséglevest ettem meg egy kevéske krumplit.

Holnap ch-nap, a fene vinné el. Van félretéve egy kis szószos tésztám, sajnos jobbat nem tudok. Egy update pékségig akkorát kellene kerülnöm... és a múltkor próbáltam, nem is olyan jó a hatás mint amiket regélnek róla. A péksütik rondák, nem is túl finomak, és aki egy süti után azt terjeszti hogy négy-öt óráig nem éhezik meg az szerintem egész egyszerűen nem mond igazat.

Úgyhogy marad a tészta.


Betsabé, ez az, az idő.............. :( :( annyi minden elveszi a drága időt, nekem is ez a fő bajom.


Ecus, a tejfölös túró -ötletet köszönettel lenyúlom, szuper jó! Milyen régen ettem!


Naphal a példádból okulva a leveseket is szaporítani fogom, hátha nekem is meghozza a várt eredményt. Neked mennyi mínuszt jelentett egy kúra?Te kissé koplalósra vetted a figurát?


Ma ( is) ruhákat próbáltam. A nyáron vett nadrágomba már olyan jól beleférek,gomb,zipp-zár oké,le is tudok ülni csak úgy nézek ki benne mint egy KÖTÖZÖTT SONKA !!!!! Pedig már úúúúúgy szeretném felvenni! De ahhoz még hamargyorsanrögtön le kéne mennie 4-5 kilónak. :/ A másik naci már lötyög rajtam, az új pedig még túl feszes. Úgyhogy most extra lábgyakorlatokat is végzek esténként.

Holnap mérlegre állok.

5963. Naphal (válaszként erre: 5957. - Könyvkukac)
2014. szept. 24. 21:42

Persze, ezek így rendben vannak, osztom a véleményed. Csak azért szóltam bele, mert úgy jött ki, mintha a banán vmi kerülendő dolog lenne.

Tavaly én is ettem banánt (gyüminapon 2-t), mozogtam, ch napon leginkább leveseket ettem - fogytam is szépen. Nagyon szépen. :-)

5962. ecus (válaszként erre: 5961. - Betsabé)
2014. szept. 24. 21:21

és akkor hányszor eszel egy nap?

Mostmár nem tudom hogy csinaljam próbálok inkább többször kevesebbet enni mert ha a vércukrom leesik nekem annyi

5961. Betsabé
2014. szept. 24. 19:09

Bocsi! Az előző bejegyzés sután van fogalmazva, mert véletlen beletöröltem.

Ecus! Nekem is kevés a napi 3-szori étkezés!

5960. Betsabé
2014. szept. 24. 19:07

Sziasztok!

Én is általában a reggeli rohanásban pakolok ebédet, uzsit...hát ma keményítőnapra kukoricakonzerv, akkor finomabbakat is ehetnék. A mindm.g..ttén olyan jó receptek vannak ehhez a diétához. Párat már ki is írtam, de idő....

5959. ecus
2014. szept. 24. 18:52

sziasztok

ma gyuminap több kevesebb sikerrel (lecsúszott 2 virsli ) sajna...:-( nálam az a baj így pcos vagyok és napi 5-ször kéne ennem :-( mind a cukorbetegeknek na mind1 ez van

Holnapra föl a gulyáslevesem eszek belőle holnap husit holnapután zöldségeket

Én így szoktam készülni előre ami marad azt én is elrakom a hűtőbe mondjuk holnap a melóba viszek tejfölöstúrót és azt eszek délben

kitartás mindenkinek

5958. könyvkukac (válaszként erre: 5952. - Könyvkukac)
2014. szept. 23. 22:03

Este megfőztem a pörköltet és jól belaktam belőle!

Salátakeveréket némi ubival vegyítettem és a pörköltszaftot tejföllel elkutyultam benne öntetként. A husit mellé ettem. OLYAN JÓL ESETT !! :) Tényleg éhes voltam.

Nem jó ez így, hogy napközben kevés az időm normálisan enni,este pedig éhen akarok halni. Bár a mai napért csak magamat okolhatom: nem készültem előre, a boltban egyszerűen nem jutott eszembe saját magamnak vásárolni. Reggel pedig időm nem volt bármit is elpakolni.

Fene ezt a rohanást: korábban kéne kelnem, hogy a torna, zuhany, egyéb reggeli teendők is beleférjenek még indulás előtt. Ja és kéne növesztenem még néhány pár kart. :D :D


Ki hogyan készül előre a napra?

5957. könyvkukac (válaszként erre: 5956. - Naphal)
2014. szept. 23. 21:53

Szerintem is lehet enni, sőt! Inkább csak arról van szó, hogy aki gyorsabban szeretne súlyt veszíteni, esetleg nagyobb súlytól szeretne megszabadulni, jobban teszi, ha nem egy kiló banánnal hanem egy kiló almával lakik jól, mert a banán amellett hogy szuper finom és tápanyagokban gazdag, tényleg szörnyen hízlaló gyümölcs.


Aki szeretne hamarabb eredményt elérni, jobban teszi, ha a hagyományos szénhidrátdús ételek helyett is inkább könnyebbet választ (pl. zabpehely-palacsintát finomlisztes helyett)


Végül is akárhonnan nézzük, ez diéta. Nem arról szól, hogy degeszre esszük magunkat és ropira fogyunk seperc alatt. Noha a 90 napos felépítésében találok furcsaságokat, végül is működik és ez a lényeg. Ha visszafogjuk a mennyiségeket és válogatunk az alapanyagok között, úgy fogyhatunk,hogy közben nem kell sóvárognunk az ízek után, tehát igazán barátságos módszer.

Miként a leírásában is olvasható:mindennap ehető egy szelet kenyér, de elhagyásával eredményesebb a diéta. Értelemszerű,hogy aki mindennap banánt eszik, kenyerezik, valamint túl sokat eszik az adott napon fogyasztható ételcsoportból, lassabban vagy csak alig fog fogyni.


Tehát:módjával ehető a banán,viszont a fogyasztását nem árt némi extra mozgással kompenzálni...

5956. Naphal
2014. szept. 23. 20:34

Ne haragudjatok, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.

Miért ne lehetne módjával enni? Tele van vassal és egyéb vitaminokkal + a logikáját sem értem.

Lehet a többi magasabb ch-os dolgot, ezt meg nem?

A tészta, rizs, tarhonya, stb. miért jobb??

5955. andi6020 (válaszként erre: 5953. - Ecus)
2014. szept. 23. 20:34

Dehogynem lehet.

Én csak banánt ettem minden gyümölcsnapon.

5954. Laurie (válaszként erre: 5953. - Ecus)
2014. szept. 23. 20:26
Jah sajna a bannánal a sok kalória miatt van baj:(. Nekem is a kedvencem és a legkisebb lányomnak is (1 éves) és főleg ugy rossz hogy Ő eszi én meg érzem az illatát. Az 5 éves kislányom aranyos. Anya kérsz ilyet most ehetsz? kérdezi szinte a legtöbb kajára. azt szépen elfogadta hogy anya édességet és kenyeret nem eszik. de 2 nap után mondta: anya te már kisebb mint tegnap én már látom...:)
5953. ecus
2014. szept. 23. 19:08
most akkor a banánt nem lehet enni :-( ne már :-(
2014. szept. 23. 13:55

Ma tornáztam noha csak tíz percet; banánt ettem reggel és délelőtt, ebédre viszont csak egy kis aszpikos felvágott jutott úgyhogy éhes vagyok... :( :( viszont vacsorára pörköltet főzök(pulykanyak és csirkeszárny) és jól bevacsorázok!

Teát ma sem sikerült főznöm. Érzem is a hiányát!! Vagy a kajahiányt... :/

2014. szept. 22. 21:33

A könnyítettről én is olvastam, sokaknak nem bírja a gyomra a gyümölcsnapot.

Ma nekem is az volt, én almát és körtét ettem délelőtt, illetve két banánt délután. Kesudiót rágcsáltam a szünetekben. Ledöntöttem egy liter narancslevet is meg teáztam.

Nem mondom hogy jól vagyok lakva.

Banánt én is csak akkor engedek meg magamnak ha tudom, hogy előtte mozogtam, illetve hogy biztosan lemozgom.

Ma tornáztam délelőtt és pörögtem egész délután,úgyhogy időm se lett volna másra.


(Amúgy nem ide tartozik ugyan, de : én SZERETEM a banánt azért,mert olyan...banán. :) Furán hangzik, ugye? De olyan jó,hogy egy egész banán jobban laktat mint egy egész barack vagy alma; imádom hogy higiénikus a "csomagolása";ha almát vagy szőlőt vásárolok az többnyire viaszolt vagy permetezett,de a banán nem az! És ha egy szép pöttyös banánt kibontok, tudom milyen belül, míg egy szép almába,szilvába,cseresznyébe harapva érheti meglepetés az embert... Szóval ez volt a Banánóda. :) )


Az almacsipsz más aszalványokkal együtt nyugodtan fogyasztható gyümölcsnapon! Persze a plusz cukorral nem árt számolni ha cukrozott aszalt gyümit eszünk.

5950. Betsabé (válaszként erre: 5948. - Laurie)
2014. szept. 22. 20:10
Szerintem jó az almachips :-)
5949. Betsabé
2014. szept. 22. 20:10
Még nem hallottam a könnyített változatáról...de jó! Máris jobb a kedvem. köszi!
5948. Laurie (válaszként erre: 5947. - Ecus)
2014. szept. 22. 19:54

sziasztok!


Nekem is a gyümölcsnap a legrosszabb. A sok sav állandoan kikészíti a gyomromat. Banán a kedvencem de azt próbálom hanyagolni igazán csak kedden és pénteken eszek reggelire mert akkor járok kilencre spinnigelni. Szerintetek almachips ehető gyüminapon? Elolvastam a hozzávalókat elvileg 3 darab alma megszárítva cukor ás adalékanyagok nélkül. Nekem a lányok nagyon szeretik ezért gondoltam ma erre. Ez volt az ebédem. Szerencsére már este van és mindjárt vége a napnak.

A könnyített diétát én is olvastam de mivel elöször csinálom a 90 naposat ezért prókálkoztam meg az eredetivel.

5947. ecus
2014. szept. 22. 19:42
Sőt ha rakerestek a neten van a könnyített 90 napos amikor csak a 3 nap váltja egymást és a gyuminap nincs benne..
5946. ecus (válaszként erre: 5945. - Betsabé)
2014. szept. 22. 19:39

Hát Férfiak teremtés koronái ...:-)

Amúgy hallottam már olyat is aki gyuminap helyett proteint tartott mert fizikai munkát végez és azt nem lehet gyuminappal teljesíteni....és most jön a csoda működött neki szépen mentek le a kilók.....próbálja meg a férjed így tehát akkor van fehérje nap kemenyito szenhidrat és megint fehérje...

5945. Betsabé
2014. szept. 22. 16:44
A mai gyümölcsnap is jól sikerült...bár éhes vagyok...de túlélem. A férjem feladta, azaz az előbb evett rendesen.
5944. Betsabé (válaszként erre: 5942. - Csipkerózsika)
2014. szept. 22. 16:41
Köszi! Van ami fagyasztottan is, finom, de van ami nem.
5943. Laurie
2014. szept. 22. 10:28

Sziasztok!


Nah megvolt a bünözés, de a fele kaját ott hagytam ugyanis nem volt túl jó.(nekem túl sós és fűszeres) ugy meg nem fogom magam tele enni csak mert nagyon éhes vagyok. De mivel odafele beugruttunk a kedvenc cukrászdámba a tortáért ott egy szelet sütit elhoztam. Az volt a vacsim. De néha belefér egy kis bünözés tányleg. A maradék jó kérdés nekem van fejlödésben álló lányom akik néha még az ebédem felét is lenyúlják szal ezért megoldott. Kivéve a zöldségeknél de azt meg már kitapőasztaltam mennyit kell csinálnom.

Ma rááltam a szokásos hétfői mérlegelésre de nem si volt annyira rossz. Én heti 1 kilót tűztem ki célul ebböl a tegnapi kájálással is megvolt 70 gramm.:) A héten jobban odafigyelek majd. (Csak ne mennénk megint szüreti mulatságra Kőszegre....)

De ez van ha az embernek családja van nem akarok kimaradni semmiböl.

Sziasztok és kitartás!

5942. Csipkerózsika (válaszként erre: 5940. - Betsabé)
2014. szept. 21. 15:00
Fagyasztó. Mikor 90 naposoztam, állandóan fagyasztottam mindent.
2014. szept. 21. 14:26

Sziasztok!

Húú, bocsi, kicsit elnéztem a napokat, a sajt TERMÉSZETESEN kiváló proteinnapra! Sokan keményítőnapon eszik a gombát, valószínűleg nekem is az zavart be. Aki zöldségként fogyasztja a gombát , annak nem tanácsos sajttal tölteni, de húsnapon persze hogy mehet! Még egyszer bocsánat!


Én a maradékot vagy megetetem a többiekkel, vagy ha nem túl kényes, elüldögél a hűtőben. Pörkölt, szószok, ilyesmi nem olyan kényes, jól lefedve szépen kivárja az idejét. :) Főzelékeket fagyasztani is lehet.

5940. Betsabé
2014. szept. 21. 10:48

Sziasztok!

Kis gondban vagyok. Ti mit csináltok a maradék étellel? Én nem szoktam kidobálni ételt, de most bajban vagyok. A héten maradt padlizsános tésztám, grillcsirkém, pörköltem és mivel pont nem ehettem másnap, sem harmadnap ezeket, ki kellett dobnom. A péksütik is kukában végezték.

Ti hogyan oldjátok meg?

Egyébként jó ez a diéta, szeretném végigcsinálni. Szép napot nektek!

5939. andi6020 (válaszként erre: 5931. - Könyvkukac)
2014. szept. 20. 22:46
Mi a baj a sajttal?
5938. ecus (válaszként erre: 5937. - Laurie)
2014. szept. 20. 22:38

Szenhidrátnap az pont jó a szülinapozáshoz szerintem de ilyenkor belefér egy kis bűnözés is:-)

Boldog Szülinapot a párodnak :-)

Lehet enni sajtot proteinnapon én is szoktam

5937. Laurie (válaszként erre: 5931. - Könyvkukac)
2014. szept. 20. 20:11

Sziasztok!


Ma nekem keményítőnapom volt, most eszem vacsira a párolt kelbimbókat. protein napon miért nem lehet enni sajtokat? Nekem azok a kedvenceim ezért e legjobban a protein napot bírom ott vannak a legjobb kaját számomra:)

Ecus gratula a nadrághoz. Rajtam sajna még nem sok látszik de majd ha kibírom akkor bizti lesz eredménye.

Holnap szénhidrát napom van de ebédre vagyunk hivatalosak (ezért intéztem hogy pont erre a napra essen) szerintem a holnapi nap nem fog sikerülni. (Párom szülinapja van és összeül a család apraja nagyja kb 25 fő). De eddig mindent betartottam remélem nem baj ha egy ebédet elrontok.

Kitartás mindenkinek és jó éjt!

5936. ecus (válaszként erre: 5935. - Könyvkukac)
2014. szept. 20. 19:49

köszi szépen

Mondjuk 1.5 kg húshoz kb 2-3 marék rizst raktam az nem olyan sok :-)

Egyébként a mai salátanap jó volt kíváncsi vagyok holnap a mérlegre :O

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook