Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5935. könyvkukac (válaszként erre: 5934. - Ecus)
2014. szept. 20. 19:10

Grat a nadrághoz, ez olyan jó! :) Joggal dicsérgetnek! :)

Ehetsz tölteléket, persze! Rizzsel,gerslivel vagy zabpehellyel szoktad dúsítani? Félretehetsz a befűszerezett husiból kétmaréknyit, még mielőtt hozzákevernéd azt amivel szaporítod a tölteléket, aztán betöltöd a káposztákat a szokott módon, magadnak pedig mondjuk csak gombócokat formálsz. Esetleg a gömb alakú húst burkolod be káposztával... Lényeg ,hogy első ránézésre megismerd, melyiket készítetted magadnak!


(De ha nincs kedved szöszölni ezzel, akkor edd nyugodtan a tölteléket és gondold azt , hogy az aznap engedélyezett szelet kenyeret etted meg a töltelékben található plusszal. )

5934. ecus
2014. szept. 20. 14:26

Ja kérdés holnap feherjenapom lessz

Töltöttkáposztát fogok főzni én ehetek tölteléket ?

5933. ecus (válaszként erre: 5932. - Könyvkukac)
2014. szept. 20. 14:24

a mai gyüminapot helyettesitem salatanappal majd meglátom hogy mi lessz a holnapi merlegelésnél ha nem jön be akkor visszaallok a gyüminapra de komolyan herótom van a gyümölcstöl már eggyik sem kell ha ranézek inkább koplalok ott tartok már...a többi nap nagyon jól megy a gyomrom össze szűkült már úgyhogy hála az égnek sokkal kevesebbet bírok enni

A fogyás nagyon látványos már többen is észrevették és én is a nadragom amit alig bírtam begombolni most olyan bő lett hogy szij kell hozzá :-) na ez az ami ösztönöz engem de nagyon

Kitartás csajok jók vagyunk nagyon :-) ;-)

5932. könyvkukac (válaszként erre: 5929. - Ecus)
2014. szept. 20. 13:01

Köszi! :) De néha még mindig nehéz egy-egy alkalmat kihagyni, pláne ha az ember amúgy is a háztartásban forgolódik... irtó nehéz! Még akkor is, ha észben tartom, fogyás a célom nem pedig hízás.

Neked hogy ment a legutóbbi gyümölcsnap? Meg a többi nap?

5931. könyvkukac (válaszként erre: 5928. - Laurie)
2014. szept. 20. 12:58

A sajtos töltött gomba nem volt jó választás a sajt miatt... legközelebb inkább zöldségpástétommal töltsd, esetleg levesből kiszedegetett és villával összetört főtt zöldséggel.

Néha én is izgulok,hogy sikerült-e az étel amit kóstolás nélkül készítettem? :) Jó ha kibírod, megállod a kóstolást! :)

2014. szept. 20. 12:38

Éljen a hétvége!

Ki hogy van, hogy halad?

Ma zöldségnapom van, jó dús zöldséglevest főzök, teszek bele virslit is de azt majd félrekotrom az én adagomból, illetve bele sem szedem. Arra gondoltam hogy estére zöldséges rizst is főzök,de sok lenne. Finom savanyúságokat sikerült vennem és imádom a rizst savanyúságokkal, akár hús nélkül is szívesen megeszem ... de végül is a fogyás a cél, így megpróbálok jóllakni a levessel. Holnap tarhonyát készítek,meg igazi tejszínes-csokis sütit. Tegnap olvastam egy langyos tejszínbe olvasztott csokikrémről ami a hűtőben pár óra alatt vághatóra krémesedik-dermed, és ezt feltétlenül szeretném kipróbálni egy finom tortaalapra öntve. :) Már csak azt kell kitalálnom, milyen alapot süssek, mert a receptben ajánlott - összetört keksz vajjal locsolva - alapot nem szívesen használom. Inkább babratolok a keveréssel-sütéssel.


Mindenkinek kitartást !!!

5929. ecus (válaszként erre: 5926. - Könyvkukac)
2014. szept. 19. 19:16
se baj ügyes voltál én akkor is büszke vagyok rád :-)
5928. Laurie (válaszként erre: 5927. - Könyvkukac)
2014. szept. 19. 13:03

Köszönöm a választ!


Közbe nézegettem és találtam egy tök jó sajttal töltött gomba receptet. Sütöben kell megsütni olaj nélkül szóval tuti nem lehet rossz. Csak a baj az, hogy a család többi tagjának meg kell csinálnom a maradékot. Kislányom imádja a rántott gombát így azt ígértem neki:).

De ma büszke voltam magamra. Tortát sütöttem és meg se kóstoltam. (remélem jó is lett...:) ).

Szóval csajok mindenkinek kitartás és

jó hogy itt vagytok erőt merítek legalább a beszélgetésekböl.

5927. könyvkukac (válaszként erre: 5925. - Laurie)
2014. szept. 19. 07:20

Grat. a sikeres víznaphoz!

Rántott dolgokat viszont biztosan tudom hogy nem ajánl ez a diéta. Helyette eheted töltött gombának.

5926. könyvkukac (válaszként erre: 5921. - Ecus)
2014. szept. 19. 07:18

Semmilyet. Most sem ettem, csak nagyon kívántam déltájban a meleget. Estig hősiesen bírtam, de nyolc körül olyan de olyan éhes lettem, hogy magam elé vettem némi sajtot és párizsit és jól bekajáltam. :(

Véletlen lenne, hogy tegnap PONT nem főztem magamnak a fogyi teából így nem is iszogattam???

Mióta iszom azt a teát, nem volt esti evészet... eszerint mégiscsak működik az a tea!


Vagy csak a hirtelen megjött női bajom miatt voltam extra éhes... vagy azért mert a tegnapi gyümölcsnapon nem rágcsáltam magokat sem.

5925. Laurie
2014. szept. 18. 21:27

Még egy kérdés.

Rántott gomba szerintetek mehet? (aposom hozott friss gombát és megkívántam de sehol nem találom rá a választ). Persze csak proteinnapon és ugyis az lesz holnap.

5924. Laurie (válaszként erre: 5909. - Könyvkukac)
2014. szept. 18. 21:26

Sziasztok!


Csajok túléltem az első víznapom! Szóval kitartást mindenkinek.

Olajbogyót én is saliba teszek. Nyers salit eszem proteinnapon, fözött zöldségek meg keményítőnapon. Sütötök nekem szintén keményítőnapos. A multkor én is azt ettem vacsira.

5923. Betsabé (válaszként erre: 5918. - Naphal)
2014. szept. 18. 20:57

Kókusztej dobozon ez áll:

100ml energiatartalma: 706 KJ / 171 kcal

zsír 17,2g

ch: 3,3 g

ebből cukor 2 g

fehérje: 0,8 g


Ezek alapján én max. ch napra tenném. Ti?

5922. Betsabé
2014. szept. 18. 20:11
Jól sikerült a mai gyümölcsnap. Holnapra most sütöm a grillcsirkét. Tejfölös gombasaláta lesz mellé az ebéd.
5921. ecus (válaszként erre: 5919. - Könyvkukac)
2014. szept. 18. 15:41
milyen kremlevest szoktál enni gyüminapon?
5920. ecus (válaszként erre: 5917. - Betsabé)
2014. szept. 18. 15:39
Én úgy tudom a sütőtök zoldsegnapra jó sajna a gyüminapba nem fér bele :-(
5919. könyvkukac (válaszként erre: 5917. - Betsabé)
2014. szept. 18. 11:41
Sütőtök... hmmm... mivel megsütve édes, talán belefér, de ez nem túl szakszerű érv. Ma én is gyümölcsnapozom, banánt és szőlőt eszem, illetve később egy valamilyen krémlevest. Hát az sem az igazi... :(
5918. Naphal (válaszként erre: 5917. - Betsabé)
2014. szept. 18. 09:03

Szia!



Tavaly csináltam a 90 napost én is.

Kíváncsiságból utána olvastam a kókusztejnek, de a nagy többség keményítő napra írta ill. 1-2 hely en fehérje napon szerepelt a receptben.

Gyümölcs napra tutira nem jó, mert magas a keményítő értéke és fehérje értéke sem alacsony - úgy tudom. Aztán persze lehet, hogy tévedek...

5917. Betsabé
2014. szept. 18. 07:14

Újra felvetem: A kókusztej gyümölcs szerintetek?

Ma gyümölcsnapunk van, és hosszú dilemma után engedélyeztük magunknak a sütőtököt. Szerintetek belefér?

Eddig minden oké volt. Holnap grillcsirkét terveztünk.

Én 10 naponta fogok mérlegre állni, annyi bőven elég. Szép, sikeres napot nektek!

5916. könyvkukac (válaszként erre: 5914. - Betsabé)
2014. szept. 16. 21:57

IGEN !!! :D

Addig pedig olyan jó próbálgatni és figyelni, ahogy egyre jobban fel tudom húzni, be bírom gombolni, szebben mutat rajtam, stb :D CSÚCS !! :D

5915. könyvkukac (válaszként erre: 5912. - Könyvkukac)
2014. szept. 16. 21:55
Most már a 19. oldalra csúszott mert annyit csacsogunk. :D :D
5914. Betsabé (válaszként erre: 5912. - Könyvkukac)
2014. szept. 16. 21:55
Nekem is van néhány motivációs ruha, ami jutalom lesz, ha beleférek :-)
5913. andi6020 (válaszként erre: 5904. - Ecus)
2014. szept. 16. 21:54

Alakul.

Nekem nehéz, mert nem sok a feleslegem.

5912. könyvkukac (válaszként erre: 5911. - Betsabé)
2014. szept. 16. 21:53
Hű! Én már olyan régóta vagyok gömbölyű,hogy gőzöm sincs, mi lenne az álomsúlyom... nem számszerűsítem, csak fogyni akarok! Tavasszal egyszer már végigcsináltam ezt a 90 napot (88 volt) ,akkor tizenkét kilót fogytam. Két ruhaméretnyit. Akkori tapasztalataimról olvashatsz a 5373. hozzászólástól ebben a fórumban (most a 18. oldaltól) ha kíváncsi vagy. :) Most csak egy jó kis nadrágba szeretnék belefogyni... jövő tavasszal már szeretném hordani! :)
5911. Betsabé
2014. szept. 16. 21:45

Köszi könyvkukac! Látom, te már tapasztalt vagy a témában :-) Te hány kilóval indultál és most mennyi vagy és mi az álomsúlyod?

Én most 72-vel kezdek, és 57 az álomsúlyom, de már 60-nak is nagyon örülnék.

5910. könyvkukac (válaszként erre: 5908. - Betsabé)
2014. szept. 16. 21:39
Végül is a gyümölcs leve... <kissé tanácstalan vagyok butaságot pedig nem szeretnék írni>
5909. könyvkukac (válaszként erre: 5906. - Betsabé)
2014. szept. 16. 21:37
Szia! A rizst én keményítőnapokon eszem amikor eszem, általában én is mást választok ha tehetem. Spenótot, főzeléket, zöldséglevest, salátát... ma mégis rizst ettem bébirépával,másra nem volt időm. A megengedett szelet kenyeret szintén hanyagolom, bár néha ch-napon olyan jólesik a vajas kenyér... Olajbogyót én zöldségnapon enném a salátába,esetleg proteinnapon sült husi mellé; kíváncsi vagyok a többieknek mi a véleménye?
5908. Betsabé
2014. szept. 16. 21:34
Még 1 kérdés: a kókusztej gyümölcsnek számít?
2014. szept. 16. 21:32

A víznaptól nem érdemes félni. Egyrészt lehet segíteni azzal,hogy sok cukormentes zöldteát,vagy gyógyteát iszunk a víz mellé, másrészt ha átállítjuk a gondolkodásunkat a negás hangvételű "víznap" kifejezésről a sokkal biztatóbb "tisztítónap" vagy "tisztulónap" gondolatára,könnyebb és eredményesebb lesz a nap. Sőt ilyenkor tényleg érdemes legalább a mustármag-kúrát lefolytatni,segít a súlycsökkenésben.

Persze az sem hátrány ha valamivel el tudjuk terelni a figyelmet az evésről. Végső esetben pedig egy jó pohár paradicsomlé megmenthet az éhségtől.

Én is túlestem már néhány tisztulónapon, nem volt vészes. Bár meg kell hogy mondjam, én az általam felsorolt tippeket összesítve alkalmaztam. Aznap háromszor egy kanálka mustármag, egész nap ásványvíz, csalántea, zöldtea, ebédre és uzsonnaidőkor egy pohár paradicsomlé ->pszichésen pedig elintéztem magammal,hogy most én jól beebédeltem/meguzsonnáztam, egész nap varrogattam,10 percenként pisilni rohangáltam, korán feküdtem. Lazán túlélhető. :)

5906. Betsabé
2014. szept. 16. 21:32

Sziasztok! Köszönöm hogy itt lehetek, jó olvasni titeket :-) Azt kívánom, hogy sikerüljön mindannyiunknak az álma!Jól sikerült ez a keményítő napunk. Lencsés burgonyát és paradicsomos borsót ettünk. A rizst ti keményítő vagy szénhidrát napon eszitek? Mi ma kihagytuk, amíg nem tudjuk.

A déli levest és kenyeret is kihagyjuk. A déletőtti gyümölccsel nincs problémánk.

Olajbogyó melyik nap?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook