Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5815. Naphal (válaszként erre: 5814. - Ancsika688)
2014. júl. 9. 23:14

Szia!


Keményítő napon.

2014. júl. 9. 09:43
Sziasztok!Lecsót melyik napon lehet enni?
2014. júl. 5. 12:44

Nem gond, itt szívesen segítenek a többiek is, bár jelenleg tényleg csak én lézengek erre. :)

A tésztát és a lisztté őrölt magféléket is szénhidrátként kezeld, keményítő napokon párolt, sült ,főtt, nyers zöldséget egyél, illetve főzelékként étkezési keményítővel sűrítsd, vagy mint én szoktam: főtt krumplit és főtt fokhagymát turmixolok össze a főtt zöldség egy részével meg egy kis főzőlével,fűszerekkel, majd visszaöntöm a lábosba, így is kellően sűrű lesz.

5812. Delin
2014. júl. 5. 07:55
Gratulálok, igen szép teljesítmény és kitartás! :) Lenne még pár kérdésem, ha nem gond! :) Szóval én használok No Carb tésztát!azt hova soroljam be,melyik napra?illetve zsírtalanított maglisztekből sütök (szezámmagliszt, lenmagliszt, kókuszliszt, tökmagliszt) ezeket keményítő és szénhidrát napokon is használhatom?Köszönöm :)
5811. könyvkukac (válaszként erre: 5810. - Delin)
2014. júl. 4. 20:15
Egy hét/egy kiló, azaz 12 kilót. Kibírtam végig a 90 napot, 3 folyadéknappal.
5810. Delin
2014. júl. 4. 18:31
És neked mennyit sikerült leadni ezzel a diétával? :)
2014. júl. 4. 17:59

Szénhidrátnapon eheted kenyérrel, abonettel, reform palacsintával, stb.

Gyümölcsnapon talán jobb a friss gyümölcs vagy a préselt lé, bár én párszor meleg (tepsiben megpárolt)gyümölcsöt ettem vacsorára.

5808. Delin
2014. júl. 4. 15:26
Köszi könyvkukac! :) és saját diétás házilákvárom hova számít? :)
2014. júl. 4. 15:24
Szerintem délig nyugodtan fogyaszthatod. :)
5806. Delin
2014. júl. 4. 14:29
Sziasztok!egy olyan kérdésem lenne, hogy a kókusztej tejterméknek számít?vagy azt mindennap ihatok?köszönöm! :)
2014. jún. 30. 13:27

Hétfő : új kísérlet.

Kicsit hiányzik a 90 napos rendszeressége. Ma is olyan gondolatokkal mentem be vásárolni , hogy azt néztem, mit ehetek ma? Aztán kapcsoltam , és inkább úgy válogattam, mit válasszak ami alacsony ch-tartalmú?

A mostantól követett diéta lényege, hogy MINDENT írni fogok a kalóriabázis.hu-n, délig eszem szokásos menüt, déltől már igyekszem csak proteint enni.

Hetente egy folyadéknapot is szeretnék tartani.

Ja igen, újra használható az ellipszis trénerem, így minden nap használni is fogom, amikor nem kerékpározok vagy úszom.


Mindenkinek kitartó fogyást!

2014. jún. 27. 16:52

Én befejeztem a diétát. Az utolsó 1-2 napot már "ellógom", a lényeg hogy kitartottam majd' 90 napig. A hétvégén túrógombóccal ünnepelek,  Hétfőtől pedig új szisztémát találok ki vagy kezdek követni.

Visszanézek majd gyakran , hogy kinél mi újság, bár kicsit gyér a létszám mostanság.

Sziasztok! Mindenkinek sok sikert!

2014. jún. 26. 06:26
Ma én is CH-napot tartok. Reggeli-tízórai: ropogós cseresznye. Ebédre még tegnap vettem egy adag kínai rizstésztát, a hűtőben kuksol. Vacsora alighanem vajas abonett lesz.
2014. jún. 25. 14:34
Minél könnyebb ételt egyél, minél kevesebb bő olajban sütött cuccot!
5801. erus_78
2014. jún. 25. 10:42

Holnap lesz a 3. napom, a szénhidrát...

Ehetek zöldséges tócsnit ebédre? Vagy csak a zöldséges tarhonyalevest egyem? Aztán vacsira valami mást...

5800. erus_78
2014. jún. 25. 10:30

Sziasztok! Itt vagyok, letekertük a 90 km-t gyönyörű tájakon... nem akartam hazajönni! :(

Tegnap volt az első napom, nem sikerült valami fényesen... ma már jobb akarok lenni. Így a mai menü zöldséges rizottó (munkahelyi)...


Mit szoktatok uzsonnára enni ezen a napon?

Gondolom almát nem ehetek, ugye? Akár minden nap uzsonnára...

2014. jún. 24. 06:33

Sziasztok!

Fehérjenap. Az elmúlt napokban egy három napig tartó rendezvény miatt nem igazán tudtam tartani a diétát, csak nagy vonalakban próbáltam igazodni, de hát a nagy rohanásban azt ettem ami épp volt... Így az utolsó hetemet egy kiló plusszal kezdem meg. Azért így is elégedett vagyok, de jó lesz valami másba fogni. Pozitív,hogy felráztam magam, és sokkal többet mozdulok meg mint eddig. Most például rohanok dolgozni. :D

5798. Arel
2014. jún. 20. 06:25

Hát, csak volt csokinyalakodás is... :)

Aztán véradás után nagyon sokmindent ittam, almalé, tej, fehérje, málnaturmix. Ezek elvileg nem férnének bele a folyadéknapba (tudtom szerint), de azon a ponton voltam, hogy ha ezeket nem iszom meg, akkor enni fogok. Annál talán még ez is jobb. A ma reggeli mérlegelés pozitív volt, de most tényleg üres volt a pocim, úgyhogy annyira még nem élem magam bele.

Fehérjenap: sok saláta, túrókrém, sajt, sajtos rántotta a terv.

2014. jún. 19. 14:16

Gyümölcsnap... lassan telik, minden rendben. Pár szem málna, barack, cseresznye, némi narancslé.

Jól bírom.


Most számoltam utána, hogy ez a 11. hetem. Átlag heti egy kiló csúszott le. Ez jó!

Egy hét normál evés után (délelőtt gyümölcs, délben és este átlag kaja) mást fogok kipróbálni, a délelőtt gyümölcs, délben sima ebéd, uzsira gyümölcs, vacsorára szigorúan este hatig hideg kaja( abonett, ubi, paradicsom, felvágott, stb. )-típusú étrendet. Megpróbálom a minimumra visszaszorítani a lisztes, tésztás, stb ételeket. Heti egy nap lesz amikor olyat eszem majd, így a programokat is zökkenőmentesen meg tudom szervezni. Szerintem ez nem is diéta, hanem mindössze egy visszafogottabb, átgondolt étrend.

5796. Arel (válaszként erre: 5795. - Könyvkukac)
2014. jún. 19. 13:12

:)

A végén még kiderül, hogy rokon-lelkek vagyunk!


Köszi!

Egy kis nyalakodás volt, mert sütöttem próba-kuglófot. A férjemnek jövő héten lesz névnapja, és vinne be sütit, a receptet viszont jobb tesztelni. Majd viszek el a véradós nővéreknek és doktornőnek (kedves ismerősök). Szóval nem álltam meg, hogy a sütis tálat ne nyaljam ki... Egyéb csábítás remélem nem lesz már, bár kap még csokimázat, de az az edény megmarad a lányomnak, vagy simán berakom a mosgatógépbe.

5795. könyvkukac (válaszként erre: 5794. - Arel)
2014. jún. 19. 11:00

Az én torkom sem bírja a hideget, berekedek ha felelőtlenül fagyizom vagy sok jeges teát iszom. :( Ez is közös bennünk. :)


Kitartást mára! Véradás után különösen légy óvatos, ha nem eszel ma semmit...

5794. Arel (válaszként erre: 5792. - Könyvkukac)
2014. jún. 19. 06:51

Szoktam turmixot csinálni gyüminapokon (tegnap is volt), csak épp nem hűtöm be, illetve nem jéggel-fagyott gyümivel készítem, mert vigyáznom kell a torkomra-hangomra, és a hideg nem tesz jót neki. Viszont azért egy-egy banán belekerül olykor, de valóban jó lehet a dinnye is. :)

Ma lénap, a tegnapi gyüminapban volt 2 falat hal-tempura (most csináltam 1x, és kíváncsi voltam). Remélem, jól fogom bírni azivászatot (a múltkor nem volt gond), délután ráadásul megyek véradásra... :)

5793. könyvkukac (válaszként erre: 5790. - Erus_78)
2014. jún. 18. 14:26
Mi lenne ha kipróbálnál egy koffeintablettát, ha annyira hiányzik valami pörgető? Habár én inkább felkelnék és mennék pár kört, néhány guggolással és más tornamozdulatokkal kiegészítve, és megmosnám az arcom jó hideg vízzel. Mármint ha megteheted , vagy ha el tudsz vonulni egy kissé a kandi tekintetek elől. Én így szoktam csinálni ha kissé "leeresztek", mert nem kávézom, és meg tudom oldani. :) Segít a diétában, emésztésben is. Végső megoldásként néha egy-egy kis pohár kóla segíthet, de csak ritkán, mert tényleg nem pocakbarát.
5792. könyvkukac (válaszként erre: 5788. - Erus_78)
2014. jún. 18. 14:19

Nagyon jó ötlet, már csak azért is, mert a hideg dolgok jobban megpörgetik a szervezet motorját miközben feldolgozzuk(merthogy előbb fel kell melegíteni odabent és az plusz kalóriát éget, legalábbis ezt olvastam).

Bár én a banánnal csínján bánok, mert visszafogja a súlycsökkenést. Helyette sárgadinnyét tudok elképzelni. :)

5791. könyvkukac (válaszként erre: 5784. - Arel)
2014. jún. 18. 14:17
Köszi! Nagyon örülök ám! Tegnap felpróbáltam egy régi kedvenc felsőmet amit kihíztam, újra jó, szépen leomlik a hátamon, nem feszül. :D Akkorát dobott a hangulatomon ... :) Fel a fejjel, félre depi, a lénaphoz pedig erőt és kitartást kívánok!!
5790. erus_78 (válaszként erre: 5789. - Arel)
2014. jún. 18. 12:57
Jogos a kérdés... eddig úgy gondoltam, hogy a munkahelyemen csak így kelhetek fel az íróasztal mellől... de végül is teával a kezemben is kimehetek 10 percet... :) Majd veszek fekete teát, mert a zöld tea annyira nem ízlik... pedig vettem már citromosat, narancsosat is.
5789. Arel (válaszként erre: 5787. - Erus_78)
2014. jún. 18. 12:39
Akkor meg miért erőlteted a kávét? Ihatsz teát is (fekete, zöld), amiben szintén van koffein.
5788. erus_78
2014. jún. 18. 09:07

Erről tudtok: (gyümölcsnapra)

2 nagy érett banán, 10 dkg fagyasztott málna


A banánokat meghámozzuk, szeletekre vágjuk, és legalább 4 órát fagyasztjuk. A málnát is lefagyasztjuk. Majd beletesszük az aprítóba fagyottan, és addig dolgoztatjuk, amíg homogén, krémes nem lesz. És készen is van a gyümölcs fagyink...


Szerintem meggyel, vagy bármi más gyümölccsel is fincsi lehet. Nekem már a fagyasztóban vannak a gyümik, már csak a meleg időre várok, hogy kipróbálhassam. Egy próbát mindenképpen megér...

5787. erus_78 (válaszként erre: 5786. - Kisvadóc)
2014. jún. 18. 08:45

De jó! Nagyon ügyes vagy! Én a 10 kg minusznak nagyon örülnék... :)

Nem tudom, hogy mi legyen a tejeskávéval... viszont ezekbe a 3in1, meg capuccinok-ban meg töménytelen mennyiségű cukor van... kávé nélkül meg lefordulok a székről... amúgy meg nem igazán szeretem a kávét, tejjel már lecsúszik... se cukor, se semmivel... de máshogy nem. :(


Akkor jövő héten kedden kezdem a 8 napot... várom már igazából... ha nem rendeltem volna a Norbit, akkor elkezdtem volna...

5786. kisvadóc
2014. jún. 18. 08:06
Sziasztok! Megvan a 9 kilo :) Juhhéé!!! Ma keményitó..borsofözelék...vasárnap lejár a 2 honsp, szerintem meglesz a 10es:)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook