Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. febr. 4. 16:18
Szevasztok! Úgy gondoltam ezt én is kipróbálom, de megvárom vele a tavaszt, nyár elejét, amikor már remélhetőleg a zöldség-gyümölcs ára egy kicsit barátságosabb lesz.
2019. febr. 4. 16:03
előbb megveszem a zabpelyhet, még nem vettem meg
2019. febr. 3. 12:34
ezt én is ki fogom próbálni
1489. dd2f6e7976 (válaszként erre: 1488. - Bodorka62)
2019. jan. 6. 08:19
Kipróbáltad? :)
1488. bodorka62
2018. jan. 14. 18:39
Sziasztok! "Jar" még valaki erre? Hasznalt valkinek ez a dieta? Holnaptol tervezem kiprobalni😁😁😁
1487. sztolyka
2014. máj. 29. 08:44
Kinek sikeres ez a diéta?
2012. febr. 23. 14:57

Hát én igazából kb az első 4 napot szoktam betartani nagyjából így, ahogy itt van. Azért, mert a 4. nap reggelére már csak egy-két deka fogyás van, és addigra kellően nem is kívánom a zabot :)

Egyébként az első három nap alatt nálam 2-3 kiló eredmény volt. Egymás után még sosem csináltam meg. Ez inkább olyasminek jó, hogy beindítsd a fogyást.

1485. Icuska538 (válaszként erre: 1484. - LauraJones)
2012. febr. 23. 14:38
Köszi és sziasztok ! A zab dolgokat ismerem és használom , de nem tudtam a tematikát . Ti többször csináljátok egymás után , és mennyit fogytatok már ?
2012. febr. 23. 10:55
Többnyire nem teljesen eszerint csináljuk, de sok zabot és zöldet fogyasztunk.
2012. febr. 23. 10:55

Szia!


A link sajnos már nem él, de szerencsére kimásoltuk itt a fórumon, a következőkről van szó:



Ezt a különleges diétát egy spanyol Prost nevű dietetikus találta ki (a spanyolok szerint). A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.


A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.


Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.


Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


Öt napi diéta

Első nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal

Tízórai:

2 szem eper

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb. , három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.

Uzsonna: egy gyümölcs vagy egy pohár tea.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,


Második nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül

Tízórai:

Hat szem málna vagy valamilyen zöldség

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal

Uzsonna: egy tea, vagy egy gyümölcs

Vacsora:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)

Tízórai: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával

Uzsonna: két szelet sajt egy fél almával

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán

Tízórai: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs

Tízórai: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

1482. Icuska538
2012. febr. 22. 17:35
Sziasztok ! Nem hallottam még erről a zabos diétáról , hol találok róla , vagy ir valaki pár sort róla ? Köszi !
1481. miel77 (válaszként erre: 1480. - LauraJones)
2012. febr. 20. 07:48

sziaaa!!

Üdv újra :)))

Múlt héten szépen zaboztam-zöldségeztem végig, de nem volt mérlegem, szóval a kilót nem tudom, viszont a nacim már nem volt olyan feszes :) Ma is zab volt reggelire, a héten megyek 4 napot suli meg utazás, szóval most nem zabkásázok, de jövő héten jó lenne megismételni. Addig csak figyelek. Nekem a legnagyobb kihívás a vacsora átalakítása kevés és egészséges ételre.

A cukorról már nagyon régóta leszoktam. Már sütibe is csak nagyon ritkán használom!!

Hajrááá Neked is menni fog :))))

2012. febr. 20. 07:37

Szia! Visszatértem.

És úgy érzem, hogy nem csak fogyózni fogok mostantól, hogy a cukorról is megpróbálok lemondani. Nekem ez nagy kihívás lesz, de úgy érzem, hogy egészségem miatt, ezt meg kell tennem.


Hogy megy a fogyi?

1479. miel77 (válaszként erre: 1478. - LauraJones)
2012. febr. 15. 13:27

hmmm, az nem jó :( rem már jobb minden!!! Nekem is szoktak sajna ilyen depis időszakjaim lenni.

Mi sajnos külön voltunk valentin napon :( családi besegítésen vagyok megint!


Sok időt ellébecoltam én mostanság, most muszáj a zabozás, mert lecseréltem a nadrágjaimat egyel kisebb méretre, szeptemberben megörültem a fogyásnak, hogy én életmódot váltottam. Most meg már kezdem szűkeknek érezni, ami jelzi hogy sajnos hízom!!

De most újra elég eltökélt lettem! Rem menni fog tavaszra :)

2012. febr. 15. 09:49

Sziasztok!


Igen kicsi szünet van, mert bedepiztem a világ dolgain, meg a saját gondjaimon, és többször is sikerült sírásig hergelni magam...


A héten meg valentin nap, cukrászda, és hétvégi szülő látogatás is lesz, ráadásul 2 tortával megyünk majd haza (több szülinap és névnap is volt)... szóval még ezt a hetet megpróbálom ellébecolni jó kedvvel, és utána jókedv marad, meg jön vissza az odafigyelés... Így tervezem.

2012. febr. 14. 19:24
Köszönöm szépen! :) Neked is sok sikert! ;)
1476. miel77 (válaszként erre: 1474. - 520f5ba124)
2012. febr. 14. 18:24
Hajrááá :)
1475. miel77 (válaszként erre: 1473. - LauraJones)
2012. febr. 14. 18:24

Hát most újra eltökélt vagyok, mert már megint elkezdtem össze-vissza enni mindent!! És azt nem szabad. A tornával jól állok, de enni még mindig szeretek :) most megcsinálom héten a zabozást, aztán egy hét szünet, akkor zöldséges dolgokat gondoltam, bár megint lesz 4 nap utazás, suli, olyankor mindig nehéz a menüt összeállítani!!

A zab nagyon jól fogyaszt, de én sokszor éhes voltam mellette, bár sosem ettem olyan mennyiségű zöldséget mellé, ahogy a diéta írja. De úgy hogy 2szer zabozom, és a mellé felírt kajcsikat a nap többi részében szétosztom, úgy jól bírom :)


Ma is 2szer zabkása: reggeli, ebéd éppen, délután meg natúr sült husi, meg gyümi volt :)


ÉS veled mizu? Láttam a naplódban, hogy kicsit Te is abbahagytad a fogyit.

1474. 520f5ba124 (válaszként erre: 1473. - LauraJones)
2012. febr. 14. 16:18

Szia!


Köszönöm! :) Tegnap kezdtem, de én is úgy csinálom, hogy reggelire meg vacsira eszek zabkását. Tízóraira, ebédre, uzsira mást eszek. :)

1473. LauraJones (válaszként erre: 1471. - 520f5ba124)
2012. febr. 14. 13:48

Szia! Üdv a klubban.

Én azóta többször is megcsináltam, aztán számolgatok tovább. Ez a diéta jól megindítja a fogyást.


Mikor kezdenéd?


És Miel77, mi van Veled? :) Hogy halad a fogyi?

1472. miel77 (válaszként erre: 1471. - 520f5ba124)
2012. febr. 13. 21:29
Jó lesz, bár ma is csak kétszer ettem zabot, a vacsit kiváltottam a déli zöldséggel és husival :)
2012. febr. 13. 15:41

Sziasztok!


Én is szeretnék beszállni az 5 napos zabkása diétába.

1470. miel77
2012. febr. 13. 12:07

Halihó!!!

Kicsit eltűntem már megint, na de ma nekiálltam újra zabpelyhezni, most egész héten tudok erre figyelni, szóval igyekszem betartani, mert kellene egy kis méregtelenítő kipucolás :)))) csak én nem tudom miért de éhes vagyok a kásázás után félórával :( szóval mellé eszem zöldéget és gyümiket :)))

2012. jan. 30. 16:18
ja igen, ezt ki is hagytam, bocsi :)
1468. miel77 (válaszként erre: 1467. - LauraJones)
2012. jan. 30. 15:48
ja igen, és váltsd ki az egyéni vállalkozóit, és kb. akkor kapsz fizut ha valakit beszervezel, különben ingyen dolgozhatsz. Ha ilyen ügynökösködés azt biztos nem vállalom...
1467. LauraJones (válaszként erre: 1465. - Miel77)
2012. jan. 30. 15:34

jól hangzik a sportos életed :)


Sajnos mostanság csak ez van, telefonálgass mindenfelé és szerezz úgy ügyfeleket, ha ebbe bele jössz, akkor menj házhoz is. :S

Rémes. Csak hogy eladjunk valamit másoknak... :(

1466. miel77
2012. jan. 30. 15:07
ja meg azon gondolkodom milyen diétát kellene csinálnom, lehet kéne egy rendesen betartott zabos hét... kezdésnek az megteszi. Ahh nem tudom, most vhogy nincs erőm a kcal-t számolni :(
1465. miel77 (válaszként erre: 1464. - LauraJones)
2012. jan. 30. 15:06
hát vasárnap azért lazításként elmentem egy regenerál 5km-es futásra :) ma meg délelőtt takarítottam, így egész jól megmozgattam már magam :) jó az esti mozgás is, mert reggeli orrfolyás meg fejfájás miatt kihagytam a tornát :( holnap reggel 9-re megyek egy állásinterjúra, így akkor is kimarad sajna...bár nem sokat remélek tőle, mert a nőci telefonon nem sokat akart elárulni. Életbiztosításokkal foglalkoznak, szóval nagyon tartok tőle, hogy ilyen értékesítő meló lesz.... de azért meghallgatom.
1464. LauraJones (válaszként erre: 1463. - Miel77)
2012. jan. 30. 13:42

6 óra azért tényleg durván hangzik, szó se róla. :)

este legalább kitornászod az izomlázat :D

1463. miel77 (válaszként erre: 1462. - LauraJones)
2012. jan. 30. 12:49
jó volt nagyon érdemes elmenni :) 6 óra edzés volt, de én nem vagyok annyira kemény, hogy mindent végigcsináljam azért :) szóval a Katus Attilát meg a Réka-Norbit végignyomtuk, a többibe csak belekóstoltunk, meg néztük. De így is olyan izomlázam van még ma is :)pedig este már squash edzés vár :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook