Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
5605. Libus2000
2014. máj. 6. 09:08

Sziasztok!


Legtöbbünknek felvirradt a fehérje nap! :-)))

Csirkecombot sütöttem, az lesz ebédre savanyúsággal. Már nagyon várom!

A banánban igazatok van, tényleg hátráltatja a dolgokat. Ezennel én is száműzöm a többi napból, de szerintem gyümölcs napon egy-egy belefér. Tegnap egész jól bírtam, még magokat sem ettem!

Ma meg tudtam normálisan mérni magam. A hétvégi bűnözés miatt fél kiló plusz. Viszont a 13 nappal ezelőtti kezdéshez képest mínusz 2,2 kg. Ez nálam nagyon jónak számít, én heti átlag egy kilót szoktam fogyni. Még 2,5 kg van hátra a célig.

Néha nagyon könnyen veszem, néha a határán vagyok, hogy feladjam. Említettem már, hogy nemrég szoktam le a cigiről, és ezért is indultak el jobban felfelé a kilók. Sokkal-sokkal nehezebb fogyózni így, hogy nem dohányzom. De csakazértis megcsinálom! :-))


Kriszta, és mindenki! Nagyon nagyon fontos a sok folyadék! Én egész nap teázom: reggel otthon egy nagy bögre zöld tea, aztán beérek az irodába, és főzök egy másfél literes kancsóval. Ez ebéd utánra elfogy, jöhet a következő. Közben persze ebédhez, meg vacsihoz is iszom vizet is. Este otthon meg még legalább két nagy bögre tea. Estére már kamilla, citromfű, és hasonló gyógynövények, ezek a jobb alvást is segítik, és az éhséget is elveszik egy kicsit. Annyi kis probléma van, hogy - főleg gyüminap után - éjjel egyszer-kétszer ki kell menni pisilni. De hát ennyit megér, hogy egészségesek és karcsúbbak legyünk! :-))))

Szép napot nektek!

2014. máj. 5. 21:29

Sziasztok!

Micsoda csapat! Egyszerre gyümölcsnapozunk, meg havizunk... :) Én is ma gyümiztem, nemsokára megjön, de nekem mostanában nem változott a súlyom. Fél kilócska ingadozik ide-oda de az nem érdekel. Egy hónapja kezdtem, 5.5 kg. ment le. Ez azért jó mert a hónap ama bizonyos napjain az én ösztrogéntermelésem is beindul ezerrel, és máskor 2-3-4 kilónyi folyadékot is megköt a szervezetem, de most "áll" a mérleg. :)

Már én is szinte száműztem a banánt, ma reggel ettem egy kis darabot, aztán csak rohanás... délben megettem egy körtét, délután pedig bekaptam egy-egy szem mandulát és mogyorót, összesen volt egy maréknyi, tehát a megengedett mennyiség. Nagyon sűrű napom volt, lógott a nyelvem. Hétkor volt időm még egy körtére, hazaérve pedig 7-8 szem epret ettem. Most nem is vagyok éhes, csak fáradt. Megyek is pihenni.

Holnap fehérjenap, szerintem virslizek, estére pedig kisütök hirtelen valami husit, ha sikerül vennem . Ha nem, marad a rántotta céklával.

Kitartás mindenkinek!

5603. Ercsi01 (válaszként erre: 5602. - Kisvadóc)
2014. máj. 5. 21:20

Gratulálok Nektek!

A párom is csatlakozott hozzám pár napig, h megnézze mit is vállalok (neki nincs súlyfeleslege), de azt mondta köszöni szépen, ezt nem csinálná, de megérti h miért is csinálom. Így eleinte nehéz volt, nem is ettünk együtt. De ma már ez sem gond. Fejben átálltam, a célom mellett kitartok és jó hogy Titeket is olvashatlak. Sokat segít h mégsem vagyok egyedül.

A kenyérről lemondani nekem nagyon nehéz volt, mert kollégista lévén egyszerűbb volt szendvicsezni. Nem mondom h már nem hiányzik, de remélem h hamarosan túl leszünk a szakításon :)

5602. kisvadóc
2014. máj. 5. 21:05
Szia, nem érzem észosztásnak, épp azért irtam mert tudom hogy nagyon gáz, hogy ennyire nem iszok...igyekezni fogok..kenyeret kizárólag szénhidrát napon eszek, mert nagyon szeretem, de más napokon egyáltalán nem..és igy jo is hogy nem minden nap..régen mindig azt ettem leveshez, fözelékhez, mindenhez..még a dinnyéhez is...ezt meg akarom tartani...nekem nincs bajom a babtól, csak már a megszokotthoz képest olyan keveset eszek, hogy érzem amikor kajálok...ebédelni is kétszerre szoktam, pontosabban már az ebédet sem birom megenni igy uzsira marad..jó ez a diéta ajánlani tudom mindenkinek 2 hét alatt mi a munkahelyemen összesen 12kg-ot fogytunk le:)Pusz
5601. Ercsi01 (válaszként erre: 5600. - Kisvadóc)
2014. máj. 5. 20:44

Szia Kriszta!

Örülök, hogy csatlakozol Te is :)


Nem is tudtam h az eredeti 90 naposban nem lehetett banánt enni... ezúttal száműzöm is.

A fejfájásod valószínűleg a folyadékhiánytól van. (Most már elárulom a nagy titkot, azért merem "osztani az észt", mert biológus a végzettségem és ha minden jól megy nemsokára molekuláris biológus leszek, szóval hülyeséget nem írnék le és nem is tanácsolnék senkinek sem).

Van olyan ismerősöm, aki szintén nem tudott semmit se inni, de a 90 napos alatt fél literes üvegben vitte be magának az innivalót és számolgatta h hányszor töltse újra. Szerintem víz helyett érdemes lenne valamilyen teával vagy ha nem olyan finom a víz, akkor kicsit ízesítsd. Menni fog az :)


Én babot nem tudok enni, mert engem rettentően puffaszt. Nem lehet h Nálad is ez van? Nekem még az segített h már az előző diétánál is mértem az adagokat (200 g). Első pár hét nagyon rossz volt, de utána megszokod és elég az is. Én kenyeret sem eszek.

5600. kisvadóc
2014. máj. 5. 20:14

Sziasztok, Kriszta vagyok, gyakran járok ide olvasgatni tapasztalatokat...régebben is megfordultam itt akkor is a 90 napos diéta miatt...akkor sikerült 23 kg-tól megszabadulnom 90 nap alatt..sajna visszajött és most megint itt

26 éves vagyok, 180 magas és sajnos 140kg, ekkor jött az ötlet, hogy újra nekiveselkedem, ugyan már egy fan clubbot is nyithatnék, mert 4 kolleganömet is rávettem.

Április 22-én kezdtünk neki, a vasárnapi mérlegelés -3,8 kg. (13 nap alatt)

Fehérje napon megeszem a 2 almámat, hagymás tojásrántotta, sült husi friss zöldséggel, virsli zöldséggel ilyesmiket eszem, estére pedig egy nagy gyümölcsjoghurtot.

Keményitő napon zöldséges rizst, vagy mint amit ma is...szóval főtt burgira ráöntök egy paradicsomos babkonzervet...egész türhető.

Szénhidrát napon az almák után valami tészta, vagy kenyér, zsemle pl zakuszkával...estére egy kis nasi, de minekután nem tudnám meghagyni a csoki, chips felét ezért este hamlettet rágok vagy eszem egy túrós táskát.

Gyüminapon gyümi, leginkább alma, eper.

Én banánt egyáltalán nem eszem, még anno az eredeti 90 naposban tilos volt, én ehhez tartom magam...viszont óriási probléma hogy szinte semmit nem iszom...alapjáraton sem vagyok nagy ivó, de tényleg semmi...esténként veszem észre hogy fáj a fejem...holnap szénhidrát nap, valószinűleg parajos pennét ebédelek...este 6-7 után semmit nem eszek...van egy kalóriaszámlálós oldal ahova fel szoktam vinni mit eszek, mert pl most is ugy érzem magam ettöl a burgis babtól, hogy telezabáltam magam és büntudatom van...amikor igy érzem megnézem mit ettem és megnyugszom hogy nem is ettem sokat...augusztus 1re szeretnék 120 kg lenni, azután meg egy kis dinnyediétát enni..

Nos egyenlőre ennyi, kitartást nektek, bátoritsuk egymást!

Pusz

Tina

5599. Ercsi01 (válaszként erre: 5598. - Arel)
2014. máj. 5. 19:48

Én amikor nyáron csináltam a 90 naposat, akkor észrevettem h nekem a banán lassította le az anyagcserét és az egész fogyást.

Én ma vagyok túl a 2. gyümölcsnapon, holnap mérlegelek. Most már kerülöm a banánt, vagyis nem ez teszi ki az egész napos gyümi evést. Én ilyenkor édes almát, körtét,kevés banánt (csak ebédre meg vacsorára) és ha már sok a gyümi, akkor paradicsomot eszek.

5598. Arel
2014. máj. 5. 18:55

Szintén gyüminap. Sajnos sokat ettem belőlük, volt banán és aszalt gyümi is benne. Nekem amúgy kissé belassult az anyagcserém az eddigihez képest, ezért ma reggel ittam útifűmaghéjat, és a délutáni tumixba meg raktam zabkorpát is. Ennyi csalásom volt, de nem az éhség miatt, hanem mert úgy érzem magam, mint egy töltött galamb. Szerintem emiatt nem lesz ó a holnapi mérlegelésem se...

Ezek szerint rosskor ettem a tofut. Elég laktató tud amúgy lenni, máskor is szoktam enni. Ezek szerint maradnak a hüvelyesek, ha némi fehérjéhez szeretnék keményítő napon jutni.

5597. Ercsi01 (válaszként erre: 5596. - Gyöngyvirág16)
2014. máj. 5. 13:47

Köszönöm szépen!


Jövő hétvégén meg is csinálom, mert akkor nem kell mennem sehová sem.

5596. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 5588. - Ercsi01)
2014. máj. 5. 13:38
5595. Ercsi01 (válaszként erre: 5594. - Libus2000)
2014. máj. 5. 10:06
Szerintem is csak amiatt mutat többet a mérleg h megjön. Ilyenkor a szervezet több vizet raktároz el, így nem biztos h a "bűnözés" ekkora gondot jelentene. Én ilyenkor szerintem azt fogom csinálni, h akkor nem gyüminap után mérek, hanem amikor elmúlik.
5594. Libus2000
2014. máj. 5. 10:02

Sziasztok!


Én is gyümölcsözök ma.Nagyon sokat mutatott reggel a mérleg, mintha a leadott 2,5 kilóból másfél visszajött volna ebben a négy napban. Kicsit bűnöztem, de ez azért durvának tűnik. Mondjuk azóta kétszer voltam vécén, szerintem már most kevesebbet mutatna. Meg készülődik a mensi, ugyebár ilyenkor amúgy is nehezebb szoktam lenni. Szóval most úgy csinálok, mintha ezt nem is láttam volna, és majd a holnap reggeli számokat veszem érvényesnek. És már most várom a holnapi ebédet, nagyon nincs kedvem a gyümölcsözéshez. Nehéz volt felkelni is 4 nap után dolgozni jönni. Legyen már inkább holnap este! :-)

5593. Ercsi01
2014. máj. 5. 09:37
Ma gyüminapom van és szerencsére 2 napja elmúltak az éhségrohamok. Ti hogy vagytok?
5592. Szmirma
2014. máj. 4. 19:18

Sziasztok!

Ma reggel 1 kg-val megint kevesebbet mutatott a mérleg,úgyhogy még 3 kg maradt erre az utolsó hónapra remélem sikerül:). Egyébként ma fehérje napom volt, azt hiszem egy kicsit több husit ettem mint kellett volna, és még egy capuccino is becsúszott.

5591. Ercsi01 (válaszként erre: 5590. - Arel)
2014. máj. 4. 13:02

Hát az "eredeti" (már magam sem tudom h melyik az eredeti, de amit én csinálok) azt írja h a tofut is fehérje napon lehet enni, meg a szóját is.

Fehérje napra szerintem ilyen tofus vagy szójás változattal kitűnő lehet, bár én még egyiket sem ettem, így nem tudom h mennyire lenne laktató.

5590. Arel (válaszként erre: 5584. - Ercsi01)
2014. máj. 4. 12:45
Szerintem a vadas mártás jó lehet párolt zöldségekhez is, vagy egy nagyon sűrű bab/lencse/sárgaborsó főzelékhez is, nemcsak riszhez. Ráadásul süthez hozzá pl. tofut vagy főzhetsz bele szójakockát is. Vagy az szerintetek nem megy? Elvégre a tofu is növényi származék, még ha jó magas a fehérjetartalma is.
5589. Arel (válaszként erre: 5581. - Ercsi01)
2014. máj. 4. 12:42

Eszembe se jutott, hogy tejföl is lehetne benne... még sose raktam bele. :)

A reformban valóban engedélyezettek a kis csalások leginkább azért, hogy ne legyen akkora probléma a fehérje hiánya a többi napokon. Na nem mintha nem lehetne a fehérjét növényekkel is bevinni... Ezekkel én így nem élek, viszont esténként, ha tornáztam, és eltelt 4 órányi az előző étkezéshez képest, akkor fehérjeturmixot szoktam magamnak engedélyezni. Meg a kávé tejjel...

5588. Ercsi01 (válaszként erre: 5552. - Gyöngyvirág16)
2014. máj. 4. 11:26
Le tudnád írni hogyan csináltad a májtisztítást?Nagyon érdekelne :)
5587. Ercsi01 (válaszként erre: 5586. - Libus2000)
2014. máj. 4. 11:22

Kedves Libus! :)


Én is így csinálom, mint Te. Kenyeret egyáltalán nem eszek és még annyi h az adagokat is mérem kis digitális konyhamérleggel (200 g). (Persze csak az aznap ehető dolgokat, a salátát amit mellé eszek nem mérem) A rizsből és a tésztából főzés után mérek ki, mert hát sokkal több jön ki a száraz 200 g-ból. A cukrot már majdnem 2 éve édesítőre cseréltem, ami szintén sokat számít. Most még néha megkívánom az édeset, de lassan már az sem hiányzik. Például az 1. ch napomon édes péksütit ettem, ma meg már alig várom a lecsós tésztát. Sokkal laktatóbb, mint a péksüti.

Én vezetek online étkezési naplót is, amivel nagyjából a kalória bevitel is követhető. Nem minden áron számolni akarom, csak jó tudni, hogy mi az a napi mennyiség, ami normálisnak mondható és ha valami becsúszik (bűnözés stb), akkor nyomon tudom követni, hogy hol rontottam el. Vagy vannak olyan ételek is, amikről azt hittem h jaj mit árthat, közben meg kiderül, hogy kis mennyiségnek is nagy a kalóriaértéke. (Pl. majonézből 1dl rengeteg kalóriát és zsírt tartalmaz, így száműztem az étrendemből) :)

5586. Libus2000
2014. máj. 4. 10:10

Sziasztok!


Látom, zajlik az élet nagyon! Nem is tudtam, hogy már ilyen reform változatai is vannak a 90 naposnak. Amikor én először csináltam 7 éve, akkor még nem is hallottam ilyenekről. Azóta meg emlékezetből dolgozom. Valószínűleg annyira elterjedt, hogy egy csomó verzió került fel a netre, és mindegyik egy picit más. Amit még én tudtam, abban keményítő napra való a rizs, a krumpli és a hüvelyesek (borsó, bab, kukorica). A többi zöldség az én verzióm szerint ehető ch napon is a tésztára, meg fehérje napon is köretnek, salátának. Nekem ez így bevált. Viszont én gyakorlatilag egyáltalán nem eszem kenyeret a fogyókúra alatt, pedig az eredeti leírás megenged egy-egy szeletet. Szerintem ez sokat számít. És nem eszem csokit, meg édes sütiket sem.

De a napi egy kávé, egy kis tejjel, vagy tejszínnel nekem is megvan.

Egyébként szerintem mindenkinek magának kell megtapasztalni, hogy mi az, amit a teste-lelke el tud viselni és tényleg hatékony a fogyás is. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más válik be.


Most a hosszú hétvégén én is bűnöztem egy kicsit, vissza is jött egy kiló, most megint összekapom magam. Ma ch nap, szerintem paradicsomos szószos tészta lesz a menü. Holnap meg gyümi nap (én is friss gyümölcsöket eszem, és paradicsomlét szoktam inni, ha már nem bírom a sok édeset). Remélem, holnapután reggel kevesebbet mutat majd a mérleg! Kitartás mindenkinek!

2014. máj. 3. 17:31
Köszönöm Ercsi01 hogy így utánaböngésztél! Mivel eléggé összetett kaja, azt hiszem lemondok róla egy időre. Ha nagyon kívánom, majd keményítőnapra beütemezem.
5584. Ercsi01 (válaszként erre: 5582. - Könyvkukac)
2014. máj. 3. 16:15
Az lemaradt, hogy a reform 90 naposban rizzsel ehető :)
5583. Ercsi01 (válaszként erre: 5582. - Könyvkukac)
2014. máj. 3. 16:14

Böngésztem egy kicsit, hátha találok valami táblázatot és találtam is: [link]


De ez csak részben jó. Például szerintem a krumplis tészta nem ehető szénhidrát napon, mert a krumpli keményítő. Így elnézve a vadas mártás sem illik bele nekem sehová sem, mert ha a párolt/főtt zöldségeket csak keményítő napon lehet enni, a tejfölt meg fehérje napon.


Hát nem is tudom... ha a reformot követed, akkor tényleg keményítő nap lesz a vadas mártás napja, ha a szigorúan vett 90 naposat, akkor pedig én nem enném egyik nap sem :/

5582. könyvkukac (válaszként erre: 5581. - Ercsi01)
2014. máj. 3. 15:56

No én is épp ezért kérdezem. Mivel tejfölös zöldségpüré, nem tudom hova soroljam. Az már mellékes szál hogy én spagettitésztával szeretem a legjobban! Bár megeszem rizs mellé is mártásnak...

Na de a 90 naposban melyik nap és mivel egyem a vadast?

5581. Ercsi01 (válaszként erre: 5580. - Arel)
2014. máj. 3. 14:15
Igen, a rizs kivételével minden más zöldség. Csak azért kérdeztem, mert én az eredetit csinálom, ami kicsit szigorúbb a reformhoz képest. Az eredetiben például ha a vadas mártásban van tejföl akkor nem ehető keményítő napon. A reformban ha jól tudom azért ennyire szigorúan nem veszik, egy kicsit lehet belőle használni.
5580. Arel
2014. máj. 3. 13:59
Nevezhetem reformnak is, de az eredeti keményítő nap is lényegében zöldség-nap nem? Legfeljebb rizs mehet még, ami kevésbé tűnik zöldségnek:
5579. Ercsi01 (válaszként erre: 5578. - Arel)
2014. máj. 3. 13:48
Ariel, Te a reform 90 naposat csinálod? Csak mert abban nevezik zöldségnapnak (bár az eredetiben is szerepelnek zöldségek)
5578. Arel
2014. máj. 3. 13:35

Zöldségnapom van, és nagyon finom ebédet-vacsorát hoztam össze magamnak: párolt brokkoli, lecsós csicseriborsóval és egy nagy tál nagyon vegyes saláta.

Bár nagyon jól hangzik az a jénais csirke is!

5577. Arel (válaszként erre: 5573. - Könyvkukac)
2014. máj. 3. 13:33

Vadas?

Mivel lényegében tiszta zöldség, szerintem a keményítőnapba illik bele.

5576. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 5573. - Könyvkukac)
2014. máj. 2. 20:06
A vadasmártás szerintem mehet fehérje napon, ha van hozzá valami husi, ha nem csak mondjuk zsemlegombóc, akkor ch napon?!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook