Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
5665. kisvadóc
2014. máj. 16. 11:10
Ráálltam mégegyszer, már csak 10 dkg-mal több...lehet a mégleggel van baj...passz
5664. kisvadóc
2014. máj. 16. 09:25
Sziasztok! Nincs jókedvem...70dkg-mal többet mutatott most a mérleg, mint 4 napja...miért? :(
2014. máj. 16. 09:05

CH-napom van. Ma szőlőt és egy banánt ettem reggelire, vadasmártásos makaróni lesz az ebéd és a vacsi. Úgy döntöttem hogy a vadasmártástól én fogyni fogok és kész. :D

Megyek tornázni indulás előtt. :)

Szép napot és kitartást kívánok mindenkinek!

5662. Arel
2014. máj. 15. 14:11

Mai étkek:

nagy adag sali pestoval és sült tengeri hallal, egy adag kőrözöttel és egy darab edamival. Desszert: joghurtos-tejfölös fehérjepor. Tejes kv.

Uzsi: maradék sali hallal, sajttal.

Vacsi: fehérjeturmix

5661. Arel (válaszként erre: 5659. - Könyvkukac)
2014. máj. 15. 14:09

Köszönöm mindkét receptet! Valahol már hallottam erről a tejbegrízes változatról, de azt nem tudtam, hogy ez a menzai módszer is egyben.

A lekvárt pedig kipróbálom, ahogy lesz a kertemben eper.

5660. könyvkukac (válaszként erre: 5657. - Kisvadóc)
2014. máj. 15. 11:32

Köszi! A hatodik héten tartok valahol.

Ma zöldségnapom van, vettem egy zacsis paradicsomlevest ( fázom), lencsekonzervet , koktélparadicsomot, karalábét, ebédre és uzsonnára. A vacsorát még nem tudom.

5659. könyvkukac (válaszként erre: 5659. - Arel)
2014. máj. 15. 11:22

Jó hír, szép eredmény!

Ugye hogy kibírható a folyadéknap? Csak lehetőleg minél kevesebbet szabad aznap a konyhában időzni. :)


Nos igen, a túrógombóc...

Én sosem szerettem, mert mindig keményre főzött jószágokat raktak elém, viszont egyszer megkínáltak az üzemi konyháról hozott változatával, és egy életre megszerettem.

Megtudtam, hogy a menzákon, konyhákban általában nem főzik a túrógombócot, hanem nagyon sűrűre főzött tejbegrízzel keverik-gyúrják össze, ezzel szaporítva gondolom a mennyiséget is. 25 dkg. túró és ugyanannyi nagyon sűrű tejbegríz keverékéből készülnek helyes kis gombócok, amiket beleforgatok pirított zsemlemorzsába. Így a hígra főzött,még langyos vaníliapuding kerül a tányér aljára,beleültetem a gombócokat, majd az egészet lecsurgatom finom eperöntettel. Mennyei! :)


A karamellás sült eper nagyon egyszerűen készül, ez tulajdonképpen egy "gyorslekvár". Ugyanannyi mennyiségű szeletekre vágott epret és cukrot beleszórsz a sütőpapírral bélelt tepsibe, majd 6. fokozaton fél óráig sütöd. Ha egyben ügyesen kiemeled a sütőpapírt és belecsurgatod az egészet egy előkészített befőttesüvegbe, lezárod, kész a lekvár. Ha molyolsz vele mint én szoktam, akkor a sűrűjét kikanalazod az üvegbe, a folyékony karamelles ízű eperlét pedig egy másik kis üvegcsébe csurgatod: na ebből lesz az az eperszósz ami használható fagyiöntetként vagy túrós sütikhez, teaíz-turbózásra,stb.


Mindenkitől elnézést kérek a gyomornedv-lázító hozzászólásért! :D :D

5658. kisvadóc
2014. máj. 15. 10:22
Sziasztok! Nekem ma gyüminap...1alma, 3kivi, 20dkg eper volt eddig a menü és egy kapucsinó. Remélem a holnapi mérlegelés nem okoz majd csalódást. Ti mit esztek? Hogy hladtok?
5657. kisvadóc (válaszként erre: 5654. - Könyvkukac)
2014. máj. 15. 10:21
Szia! Gratula, mennyi idő alatt érted ezt el? Ügyes vagy
5656. könyvkukac (válaszként erre: 5650. - Arel)
2014. máj. 14. 21:31

Sikerült a folyadéknap?

Én is túlestem már egy hasonlón, szintén nem csak vizet, hanem teát,diabetikus málnaszörpöt ittam, és a délutáni mélyponton egy üveg finom, sűrű paradicsomlevet( a "retro" Kecskeméti a kedvencem, pont eltalálták az ízét, CBA-ban lehet kapni) ittam.


A mennyiségek nekem sem stimmelnek. Kimértem ugyan egyszer-párszor a 20 dekányi ételt de nagyon kevésnek tűnt... :/


Túrógombóc a csúcs! :D :D Amióta megtanultam a kifőzdés változatát, azóta szeretem. :) Vaníliás szósszal és karamellás sült eperöntettel. :P :P

5655. könyvkukac (válaszként erre: 5651. - Libus2000)
2014. máj. 14. 21:23

Libus2000, lehet hogy érdemes lenne kipróbálnod a 90 napos könnyített változatát, amiben a szétválasztás ugyanúgy, ugyanabban a sorrendben működik csak kimarad a gyümölcsnap. Olvastam, hogy gyakran így diétáznak akiknek nem tesz jót az egész napos gyümölcsfogyasztás és így is működik a diéta.

Elvégre nem vagyunk egyformák, van akinek ez, másnak amaz a módszer válik be.


A másik: harminc napot ki lehet bírni a két diéta között, és talán addig nem hízza vissza az ember a leadott kilókat... köszi az infót!


Én is sokat/sokszor főzök,sütök, de többnyire tudom úgy alakítani hogy ne legyen kényelmetlen. Régebben ez nem sikerült! Sőt most is volt egy napom(húsvétkor) amikor nagyon kínlódtam a zöldségnapon a főtt csülökillat miatt...

Most inkább a nyári programok miatt agyalok, mert szervezést igényel ha megyünk valahova több napra, hogy hogyan készüljek a kajával, mert eltolni/felfüggeszteni nem akarom a diétát.

2014. máj. 14. 21:12

Gyüminap után (este) mínusz 7.4 kilót mutat az az arany cukorfalat mérlegem. :) Szeretem a drágát. :) 

Ma sajtos virslit ettem ebédre(nagyon futtában), Pannónia sajtot uzsonnára, vacsira pedig gyorsfagyasztott rántott husi jutott.

A holnapi napon még gondolkodom...

Ja, ma amikor a mosdóba mentem,(siettem)nehezen húztam le a nadrágomat. Gondolkodtam, hogy mi a csuda van, visszahíztam volna?, de rájöttem hogy csak nem gomboltam-zippzároztam ki a gatyót. Mégis lecsúszott rólam. :) Éreztem én hogy löttyösebb és többször kell visszarángatni a helyére jövet-menet, de azért ez meglepett. :)

5653. Ercsi01
2014. máj. 14. 16:05

Hát én nem tudom h lelkileg hogyan folytatom újra a diétát, úgy h tudom h a siker most nem garantált... Ma voltam (nő)dokinál, aki teljes vérképet kért és meg is vizsgált. Talált is problémát, olyat amiről nem is gondoltam volna h lehet. Azonnal abba kell hagynom a bogyót, amit szedtem (mellesleg ami miatt könnyebben feljöttek a plusz kg-k, mert állandóan éhes voltam/vagyok). Most vár rám egy 1 hónapos kezelés, aztán megérkezik a többi vizsgálat eredménye is és remélem h már nem lesz semmi baj sem. Próbálok kitartani, de most inkább lelkileg nehezebb, mint fizikailag.

Ma már könnyebb volt újra visszatérni a 90 naposhoz. Mert a sima kaja után kissé nehéz volt az elmúlt pár nap.

5652. Arel (válaszként erre: 5651. - Libus2000)
2014. máj. 14. 12:46

Szia Libus!

Teljesen megértelek, és egyet értek abban, hogy ha emiatt újra cigizel, az sokkal rosszabb. Biztosan találsz olyan módszert, amit nem érzel kínzásnak, és be tudod könnyebben tartani.

A főzésről ugyanígy gondolkodom. :)

5651. Libus2000
2014. máj. 14. 08:40

Sziasztok!


Na azt hiszem, én egy időre befejeztem a gyümölcsnapozást. Tegnap már szó szerint rosszul voltam, és megint rágyújtottam. Mivel az elsődleges cél nekem idén a dohányzás visszaszorítása, ezért most egy ideig megint erre fogok jobban koncentrálni, és kicsit kevésbé a fogyásra. Sajnos meghaladja a lelkierőmet hosszú távon, hogy se kaja, se cigi. Főleg egy kicsit stresszesebb nap után, amilyen a tegnapi is volt, ledobta a láncot a lelkem. Na nem kezdek el ész nélkül zabálni, én is már agyalok, hogy hogyan tovább. Meg akarom tartani a délelőtti gyümölcsözést, és valamennyire a szétválasztást, valamint azt, hogy ne egyek kenyeret, csak nagyon ritkán. Illetve tényleg lehet jókat enni hús nélkül, erre fogok még figyelni, hogy ne szokjak vissza a minden napi húsos kajákra.

A célom nem értem el, de fogytam 2,5-3 kilót, amivel már a lélektani határom alá sikerült menni. Látszik is, lement a bojler a hasam fölül, meg talán a combom is kicsit kisebb lett (nem mértem centit sajna). Belenéztem ma reggel a tükörbe, és úgy láttam, hogy egy csinos nő van benne, aki 37 éves létére nem néz ki rosszul. Férjem, kollégáim, mindenki macerál, hogy minek kínzom magam, teljesen jól nézek ki. Akkor meg tényleg minek gyötrődjek? El kell fogadnom, hogy nem vagyok már 20, 25 meg még 30 éves sem, nem is fogok már úgy lefogyni. Úgy látom, hogy kb. 5 évente kb. 2 kilóval feljebb kell tolnom a határt. Ha ez a trend folytatódik, akkor is 60 éves korom körül leszek 70 kiló körül, hát az akkor már nem lesz vészes. De persze ez egész életemben odafigyelést fog igényelni, mindig be kell tartanom ezt a lélektani határt, hogy ne szaladjanak el nagyon a kilók.

De most egy kis pihi jön, majd aztán, ha megint feljön pár kiló, akkor megint 2-3 hét fogyi. De ha odafigyelek, akkor nem jön az fel olyan gyorsan. Sportolni kéne....


Egyébként, visszatérve a ti témátokra, én úgy tudom, hogy 90 nap után legalább 30 nap szünetet kell tartani a diétában. Nem lehet egy hét múlva újra folytatni.


Arellel teljesen egyetértek a vasárnapi ebéd dologban. Én mindig trükközök, átrakok egy-egy napot, hogy ne hétvégére essen a gyüminap. Hétköznap azért a munkahelyen ki lehet bírni, de hétvégén otthon nagyon gáz. Főleg, hogy imádok főzőcskézni, nekem a hétvégi program szerves része a konyhaművészet, nem tudok mit kezdeni magammal, ha nem főzhetek, felborul a bioritmusom. :-)))


Kitartást nektek, és azért még fogok jönni olvasgatni, meg beszámolni, hogy mennyire jönnek vissza a kilók. :-)

5650. Arel
2014. máj. 14. 06:48

Sziasztok!

Na látom, újra vagytok! De jó!

Mindenki ügyes volt, engem kivéve. Ugyan nem ettem félre, de a mennyiségekkel nagy-nagy gondjaim voltak (vannak?). Tegnap gyüminap - ami sok befőttet is jelentett. Tudom, azt nem szabad, a levét nem is ittam, de...

Ma afféle folyadéknapot tervezek, azaz nem tiszta víznap lenne. Tea, víz, és salátából készített zöldturmix. Csak mert tele van a kertem a fejekkel, és fogalmam sincs, hogy miképp tüntethetném el őket (ja kidobni nem akarom).


Folytatásra tervek: tudtom szerint lehet duplázni, ha valaki nem éri el a célját. Én arra gondoltam, hogy nem ennyire kötötten folytatnám. A délig gyümölcs rész maradna és utna 7 napi elosztásban lenne 2x fehérje-domináns (plusz zöldségek), 2x keményítő domináns (plusz fehérje) és 2x CH domináns (plusz zöldségek) napo, és heti 1x gyüminap: Így nem lenne olyan gázos, hogy vasárnapra adódik gyüminap, ami azért elég rossz érzés, amikor a család eszik a szépen terített asztalnál a gyöngyöző csirkehúsleves fölöt. Viszont olvastam már máshol is, hogy mit mivel érdemes enni (szétválasztás), tehát az alapelv maradhatna. Ja, és kb. havonta meg lehetne csalónap, ha már nagyon hiányozna valami (mint a túrógombóc egyeseknek. :).

2014. máj. 13. 20:53

Én is azon gondolkodtam,hogy tartani szeretném a délig gyümölcsöt-elvet, nekem amúgy sem nehéz , jólesik. Ha lemegy a 90 nap alatt 15 kiló, akkor szeretnék egy hétig normál módon enni, tehát az összes kedvencemet megkóstolnám amit most nem tehetek, pl. túrógombócot, húsos-sajtos spagettit,stb. ennék ebédre, reggelire gyümit, vacsorára pedig fehérjeféléket.

Egy hét tobzódás után pedig belekezdenék egy újabb 90 napos kúrába.

5648. könyvkukac (válaszként erre: 5647. - Kisvadóc)
2014. máj. 13. 20:44
Hasonló terveim vannak :) célom: beleférni egy kb. ezer számmal kisebb nadrágba, amit megvettem de még nem bírtam belefogyni. Na majd most! :)
5647. kisvadóc (válaszként erre: 5645. - Könyvkukac)
2014. máj. 13. 20:22
mennyit szeretnél leadni? én 40 kg-ot amiböl már 6 lement:)
5646. kisvadóc
2014. máj. 13. 20:21
Sziasztok! Ma nekem keménytő napom volt. Tepsis burgit és párolt répát ettem a reggeli eper után. Vacsira is ugyanezt, de sajna csak kb félk órája, mert késön értem haza a munkából. A nacik már nagyon kezdenek lógni, az övet beljebb kellett huznom. Holnap szénhidrát, egyenlöre lövésem sincs mit fogok enni. Már alig várom a szombat reggelt, hogy mérlegeljek:))) Én jól haladok amiota nem zabálok és egészségesen eszem. A terv? Hát mi április 22-én kezdtük, kicsit ráhúzunk júli 31-ig csináljuk ezt...meglátom hogy lelassul e a fogyás vagy akkor mi lesz, lehet továbbcsinálom, gondoltam arra hogy ugyis dinnyeszezon jön h reggel és vacsira dinnye, ebédre meg valami tápláló. De szeretnék ilyen mennyiségben gyümit és zöldséget fogyasztani a továbbiakban is, kevesebb szénhidrátot, mert azt eddig imádtam, de tényleg jobb amiota nem eszek belöle annyit.Legalább 1 gyüminapot tartani a héten, szóval a buksimban van több féle terv is..de ez tényleg annak függvénye lesz h a fogyás hogy fog menni ha ilyen tempoban továbbvcsinálom ezt, ha lelassul akkor dinnyekura es ujra 90 nap...irjatok ti is. Hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. máj. 13. 13:38

Kíváncsi volnék kedves -hozzám hasonlóan nagy súlytöbblettől szabadulni vágyó- fórumtársaim terveire !

Ki miként tervezi a 90 nap utáni életet?

Ki folytatná, ezzel vagy más módszerrel?

Mennyi pihenőidő ajánlott a 90 nap letelte után, az újabb kúra kezdete előtt?

Mit gondoltok, lehet folytatni a 90 nap után pihenés nélkül más módszerrel? Vagy ugyanezzel a szétválasztós diétával ?

5644. Libus2000 (válaszként erre: 5641. - Ercsi01)
2014. máj. 13. 12:18

Ugye ezek a fránya mérlegek! Az enyém is direkt rosszindulatú lett az elmúlt napokban.

Bár tegnap azt mondtam, hogy nem fogom mérni magam, de azért nem bírtam ki, ma reggel is ráálltam, és még mindig nem oké. A tegnapinál kevesebb, de annak, aminek örülnék, annál több.

Ma van gyüminap, remélem, holnap reggel már nem bosszant fel az a gonosz mérleg.

Holnap lesz 3 hete, hogy kezdtem (kicsi csalás volt a hosszú hétvégén). Mínusz 3 kilónak örülnék, de ahhoz 80dkg-val kevesebbnek kéne lennem, mint ma reggel voltam. Ez még gyüminap után is elég sci-finek tűnik. No majd meglátjuk.

De már összességében kezdem unni az egészet, szeretnék már rendesen étkezni. De a célig még hátra van 2,5 kiló. Ha feladnám attól biztosan elég rosszul érezném magam. Így inkább nagy duzzogva, de folytatom. :-)

5643. Libus2000 (válaszként erre: 5642. - Könyvkukac)
2014. máj. 13. 12:15

CH napon rizs???? Ez nagyon fura. Eddig mindig egyértelműen a keményítő naphoz láttam mindenhol. Meg szerintem is oda tartozik. Nincs benne tészta. Meg liszt. Meg ilyenek. Zöldség az. De legalábbis növény.

A gomba már tényleg kérdésesebb lehet, viszonylag sok benne a fehérje, viszont alapból zöldség. Én keményítő napon megengedem magamnak.

2014. máj. 13. 11:51

Helló!

Nagyon sűrű napjaim voltak/vannak, alig van időm magamra.

Én kitartok, sőt kezdem számolgatni a következő folyadéknap dátumát.

Ma gyümölcsnapom van, szőlőt csipegetek, van eper és egy dinnye is nálam, akciósan lőttem a SPAR-ban. Remélem finom lesz. 10 dekányi magkeverék is itt figyel, készen arra hogy ugorjon ha megéhezem (mandula, mogyoró és vörösáfonya).

Tegnap nagyon beteg voltam, a CH napon betoltam ebédre két péksütit plusz megkínáltak brownie-val, abból is egy 3*3-as kockát ettem. HÚ DE SOK VOLT SZEGÉNY POCÓMNAK! Utána már rá sem bírtam nézni a vajas kiflire délután sem, este sem, helyette elrágcsáltam egy kis csomagnyi ropit sópótlásnak, este pedig elszopogattam 3-4 kanálkányi lime-fagyit.

A holnapi fehérjenapra sajtos virslit vettem, ilyenkor örömmel tobzódom az ízekben, tojás, sajtok,húsok, nyami. :)


Viszont kicsit megzavart, hogy a könyvtárban a kezembe akadt egy könyv, ami recepteket tartalmaz a 90 naposhoz, na és abban pl. több helyen is említik a gombát(keményítőnapon és proteinnapon is) , valamint a rizst egyértelműen CH naphoz sorolják. A gomba -kérdés engem annyira nem érdekel mert hányok a gondolatától is, viszont a rizs besorolásán elgondolkodtam.

5641. Ercsi01
2014. máj. 13. 10:10

Sziasztok!


Én is visszatértem. Nekem csütörtök és vasárnap között egyáltalán nem jött össze a diéta. Tegnap kiszámoltam h milyen napom lenne és a szerint ettem már. A mérlegemben valószínűleg merül az elem, mert az elmúlt napokban alig ettem, akkor is mértékkel és 4 kg-val mutat többet, amit nem hiszek el. (Arra azért számítottam h 1-1,5 kg talán visszajön, na de hogy több is vagyok, mint elkezdtem... :( )


Szóval mától megint keményen és már nem lesz olyan programom, ami eltántorítana. :)

5640. Arel (válaszként erre: 5638. - Libus2000)
2014. máj. 13. 06:09

Hali!

Nekem a lánypm nem engedi, hogy elfelejtsem a húsmentes főzést. ő vega. Meg péntekekente is alapból húsmentesen eszünk.

De azért még keményíőnapon se eszel husit, nem? És oda is lehet jó kajákat találni azért!

5639. Arel
2014. máj. 13. 06:08

Látom, kicsit algyatott lett a heyl... De bízom benne, hogy csak az időhiány miatt nem jött tegnap senki.

A tegnapi CH nap katasztrófa volt. Nem ettem félre, de a mennyiségek teljesen kontrolálatlanak voltak. Szerintem PMS-szindróma. Ma nem mérlegelek, nincs értelme, viszont talán nem lesz ma kedvem enni se. Amúgy tegnap agyondolgoztam magam a kertben, lehet, hogy ez is közrejátszot.

És nálatok mi újság?

5638. Libus2000
2014. máj. 12. 07:40

Sziasztok!


Jó olvasni, hogy mindenki lelkes, és jól halad.

Nekem ma kicsit pluszos volt a mérleg, de lehet, hogy valami nem oké a mérlegemmel sem, hiába az elemcsere, néha ugrál össze-vissza. Szóval most úgy döntöttem, hogy ezt nem is láttam. Majd gyüminap után mérek és az lesz a mérvadó.

Tegnap serpenyős zöldség volt egy kis krumpli is jutott bele. Ma ch nap van, káposztás tésztát csináltam.

Ilyenkor 2-3 hét után mindig rájövök, hogy igenis lehet finomakat enni hús nélkül is. Csak aztán amikor vége a diétának, ezt mindig elfelejtem.. :-)

5637. Arel
2014. máj. 12. 06:32
CH nap: főztem hajdinát, raktam rá gabonakolbászt. Uzsira zabpelyhet mákkal vagy dióval tervezte, vagy megkóstolom a tegnap sütött meggyes muffin-tortámat. Nem volt kedvem vacakolni vele, a muffin tésztát beleöntöttem egy sütőpapírral bélelt jénaiba, a tetejét kiraktam meggyel, és irány a mikró. Családnak ízlett.
5636. Arel (válaszként erre: 5635. - Kisvadóc)
2014. máj. 12. 06:30
Ügyi vagy! Nagyon szép eredmény, bár aztán nehogy a bőröd meg ne bírja az iramot. (ugye heti fél-1 kiló a jó fogyás, ez meg kicsit több, de ki bírna nem örülni az ilyen szép eredményeknek)!
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook