Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
5635. kisvadóc
2014. máj. 12. 06:15

sziasztok!

21. nap van! Gyüminap után épp most pattantam le a mérlegröl ami -5,9 kg ot mutatott. Kicsit féltem ugyanis szombaton bulizni voltunk ahol folyt az alkohol...de ezekszerint nem volt nagy ára. Ma sült csibe lesz az ebed salátával..juhhé....amugy nem nagyon vagyok éhes mostanában, túl jól birom ezt a fogyit most...gondolom a versenyszellem miatt, mert ugy e a kolleganöim is csinálják és megy a verseny ki mit eszik, és ki hol tart...Remélem ti is jól haladtok, irjatok ne lazuljunk itt sem el, nekem nagy erőt ad hogy itt veletek is beszélek. Puaz

5634. Arel (válaszként erre: 5632. - Libus2000)
2014. máj. 11. 13:22

A tegnapi meglepően jó volt, az elfogyasztott gyümölcsmennyiség ellenére is volt pici minusz. Viszont tegnap hatalmas adag salátát toltam be sült pulykahusival (mondanám, hogy afféle cézár saláta, de fogalmam sincs, hogy abba mi minden kell, zeller és dió biztosan nem volt az enyémben, és úgy rémlik, hogy abba viszont igen). Így a ma reggeli kicsit plusszos volt.

Nekem nem lesz heti 1 kiló, inkább fél, de nekem ez is jó.

Ma mit főztetek?

Vettem egy csomó spárgát, úgyhogy már tegnap is azt kapott a nagylány, igaz ő tengeri herkenytűkkel és mártással egy részét tavaszi tekercs formájában. Viszot délben gyorsan pucoltam magamnak egy csomónyit, és finom kiegészítője lett a serpenyős zöldségeimnek (a tegnapi husilevesben főtt), és a lencsének (a fehérjetartalma miatt igyekszem mindig valami hüvelyest is enni.

2014. máj. 10. 10:59

Hat és fél kiló mínusz az ötödik hét vége felé,gyümölcsnap után, pedig nekem is megvan a havim tehát ilyenkor elnehezedem.

Elégedett vagyok!

Ma csirketekercset sütöttem ebédre(sajnos csak kettő kicsi darab jut nekem mert igazságos akarok lenni... most mindenkinek erre csorog a nyála úgyhogy elosztogattam a tekercseimet. Kiegészítem egy kis sajttal és savanyúsággal.

Viszont grillcsirke is sül és némi sonka is maradt tegnapról úgyhogy az uzsonna, vacsora is megoldott.

A fehérjenap a legkedvencebb kedvencem. :)

5632. Libus2000
2014. máj. 10. 10:07

Na kinek milyen volt a mai mérlegelés?

Nekem egész jó, bár titkon reménykedtem még egy kicsit kevesebb kilóban, de ez is teljesen rendben van.

Összesen 2,6 kiló a fogyásom 2,5 hét alatt. Tartom a standard heti 1 kilót. Pedig a hosszú hétvégén bűnöztem is, meg ugyebár most van havi baj is. Még két kiló van hátra a célig. Szerintem hónap végén majd abba is hagyhatom a diétát. De addig még sok van hátra, próbálok erős maradni.

5631. Arel
2014. máj. 9. 22:04

Szintén gyüminap végén. Sokfélét ettem és ittam is, volt mandula is, meg 1 banán is.

Mérlegelés téma: nekem a tegnapi CH nap után csak minimálisan mutatott többet a reggeli mérlegelés, de ez nem keserített el. Valóban csak 4 naponta lenne értelme, én is így szerettem volna, de nem megy, valahogy kell a napi visszajelzés. Viszont nálam gyüminap után is több szokott lenni.

2014. máj. 9. 18:48

Szintén gyümölcsnap és szintén havi hogyismondjam ... :) Bár én nem érzem túl jól magam, görcsöl-fájogat a hasam rendesen. :(

A gyümölcsnap jól telik, ma dinnye-alma-körte kockákat eszegettem, nemsokára lecsúszik még egy kis körte aztán befejeztem. :)

5629. Libus2000
2014. máj. 9. 08:47

Sziasztok!


Indul az újabb gyüminap, hát őszintén szólva nincs sok kedvem hozzá. De persze nem adom fel!

Végre tegnap a mensi is megjött, már most érzem, hogy lejjebb ment a hasam. Holnap reggel fogok mérlegelni (ha itt nem felejtem az elemeket az irodában), remélem, tetszeni fog, amit látok majd. Egyébként én mindig reggel mérem magam, és gyakorlatilag minden nap (kivéve, ha lemerül az elem :-)). Felfelé csak akkor szokott jönni, ha többet eszem a kelleténél. Gyüminap után majdnem mindig legalább fél kiló, néha egy kiló mínusz is van.

Ti szoktatok víz napot tartani? Ugye azt elvileg havonta egyszer kéne? Én azt még sosem csináltam, az már tényleg kínzásnak tűnik számomra...


Még egy dolog, nem szorosan a fogyókúra témához, de lehet, hogy még ahhoz is köze van. Képzeljétek, világ életemben nagyon görcsölt a hasam 1-2 napig, amikor megjött. Rosszabb éveimben ez a hányásig fajult, tényleg szörnyű volt, első nap mindig bivalyerős fájdalomcsillapítót vettem be, hogy el tudjak indulni dolgozni. Most pár hónapja nem dohányzom, két hónapja nem szedek fogalmazásgátlót, valamint ugye 3. hete fogyózom. És láss csodát, tegnap az a szerencse, hogy pont elmentem pisilni, mert úgy jött meg, hogy észre sem vettem! Ma reggel egy leheletnyit éreztem a pocim, de még fájdalomnak sem igazán nevezném. Le vagyok nyűgözve. Tényleg nem tudom, hogy minek köszönhető, valószínűleg egyre kevesebb méreg van a szervezetemben, és erre így reagál, de nagyon szuper dolog ez, remélem, mindig így lesz!

5628. kisvadóc
2014. máj. 9. 07:32

sziasztok,

tegnap reggeli mérlegelés a gyümiinap után -4,1kg:)))) juhhé...tegnap fehérje napon alma és kivi után délben fött tojás és joghurtos friss vegyessaláta volt a kaja...délután vizsgázni voltam az egyetemen...este 2 kanál tejfölös ubisali meg egy csirkecomb lecsuszott...a fagyit én is kihagytam:) Ma keményitő nap van fogalmam sincs még miit eszek..én 4 naponta mérlegelek gyüminap után és a kaloriabazison irom miket eszek, mennyi cal, és a grafikonon nézem h milyen szépen halad lefelé:) Amúgy meg most mult el a mensesem, remélem ez miatt is könnyebb leszek, kitartás :)

2014. máj. 8. 21:42

A ch-nap mindig kicsit megtolja a mérleget. Szerintem nem jó folyton, mindennap mérni a súlyt! Én úgy tapasztalom , a váltakozó napok alatt a súly is változik minden nap, két-három alkalommal is naponta, reggel mindig kevesebb, este általában több. Ch-nap után nehezedünk, de gyüminap után könnyebbek vagyunk! Szóval kicsit nekem olyasmi táncnak tűnik, amiben kettő aprót lépünk hátra, egyet vissza, majd megint kettőt hátra és egyet vissza......értitek, ugye?

Ezért talán eredményesebb, illetve inkább motiválóbb lehet, ha mondjuk csak négynaponta, illetve nyolcnaponta mérnénk magunkat. Jobban kijön a súlyvesztés mértéke mintha minden nap kétszer a mérlegen szambázunk és mérgelődünk a csúszkáló harminc dekák, fél kilók miatt. :) Elvégre az ember pontosan tudja, mikor rontott sok vagy nem megfelelő étellel a diétán , tehát tudja korrigálni a hibát a mérleg frusztráló hatása nélkül is. :)


Mit gondoltok?

5626. Arel
2014. máj. 8. 21:24
CH-nap: némi balesettel, de megvolt. Anyukám kissé félrefőzött, pedig tudta, hogy mit ehetek... És többet ettem a kelleténél, egész nap kertben melóztam és éhes voltam. És ettem szalámit is. :) gabonaszalámit! A lányomnak csináltam, ő vega, és tök jó volt ebédre a bulgurhoz, este meg korpovittal. Meg egy csomó zabkása is befigyelt. Viszont reggeli méréskor -1,4 kiló, de holnap biztosan több lesz. ... :(
5625. Arel (válaszként erre: 5616. - Könyvkukac)
2014. máj. 8. 21:19
Azért zavaró a 3-4 kiló is, mert ha ezzel nem foglalkozok, akkor könnyen lesz belőle 5-10-15 is. Tudod, csak párat pislogsz! De értem, hogy mit akarsz mondani.
5624. könyvkukac (válaszként erre: 5621. - Könyvkukac)
2014. máj. 8. 20:26

Helyesbítek: KÉT cukrászda előtt is elsétáltam ahol hosszú sorokban álltak a népek féláras fagyiért.

ÉS NEM FAGYIZTAM!!! :D :D

¤¤¤ örömtánc ¤¤¤


Remélem mindenki bírja még a diétát!

A kolléganőm ma adta fel, két hétig bírta. Mivel nem fogyott semmit, inkább abbahagyta. :(

2014. máj. 8. 12:54
A fagyiról én is lemondtam mert csokiztam a rizstészta-ebédem után. :)
5622. Libus2000
2014. máj. 8. 07:53

Sziasztok!


Nekem is ch napom van ma, de nem hinném, hogy fogok fagyizni. Bojkottálom az édességet a fogyókúra alatt. Nem vagyok amúgy sem édesszájú, kibírom nélküle. Spenótos tészta lesz ma ebédre.

Lemerült az elem a mérlegemben, azt is intézni kell. :-)

5621. könyvkukac (válaszként erre: 5620. - Ercsi01)
2014. máj. 7. 16:55
Én sem terveztem, de az a helyzet, hogy épp elmegyek meló után a kerület legszuperebb cukrászdája előtt ... :) 
5620. Ercsi01 (válaszként erre: 5619. - Könyvkukac)
2014. máj. 7. 14:27
Huh.. ezt nem is tudtam. Én holnap a napom nagy részét utazással (Debrecenből Bp-re), ha a fodrászom visszajelez h a vasárnapi helyett jó neki a holnap, akkor igen nagy szépüléssel (puligöndör volt a hajam, csináltattam keratinos tartós hajegyenesítést fél éve és most megint megcsináltatom) töltöm, így nem hinném, hogy becsúszik a bűnözés. Bár ha a Westendben szembe jön velem a fagyispult, akkor lehet meggondolom :)
2014. máj. 7. 14:02

Zöldborsófőzelék főtt krumplival ,fokhagymával lestyánnal és pici étkezési keményítővel sűrítve, nagyon finom lett! Habár öndicséret büdös... de akkor is! :D

Holnapra vettem kínai pirított rizstésztát amibe kevertek ropogós pirított zöldséget is. A reggelim körte lesz.


Egy kérdés: holnap lesz a torkos fagyinap, valószínűleg olvastatok-hallottatok róla, ugye? Féláron adják a fagyikat több helyen is.

Holnap ÉPP ch-nap lesz... akinek szintén ch-nap következik, tervez kilengést valamelyik cukrászda tájékára?

2014. máj. 7. 13:13

Sziasztok Lányok! Már megint rosszalkodtam, a 4 napos szünet megint elrontotta a diétámat! A fene vigye el, pedig olyan szépen haladtam vele, de megint a vendégség miatt elcsesztem! Meg sem mertem magam mérni, de összeszedem magam, nincs mese!


Könyvkukac! Én csináltam a dukán diétát, nekem nagyon tetszett eleinte és betartható is volt, mert tényleg a sok fehérjétől nem voltam éhes, viszont mivel elég egyhangú, sokáig nem szabad tartani szerintem! A 90 naposban az a szimpatikus, h nem annyira "szélsőséges", bár elég sok benne a ch! Én azt vettem észre viszont, h ha nem eszem reggel gyümölcsöt sokkal jobban bírom délig, nem vagyok éhes! Éppen elég (nekem) a gyümölcs a gyümi napokon is! Ha rendesen tartom a szétválasztást, akkor viszont mindig megy le valamennyi!

2014. máj. 6. 20:02

Én sovány Pannónia sajtot csipegettem vacsorára meg némi füstölt sajtot... ittam egy csésze levest, rántotta helyett pedig húst sütöttem de egy szelet után megálltam.

Ha nem tartanék a hiánybetegségektől meg a köszvénytől, legszívesebben csak fehérjéket ennék. :)


A Dukan-diéta ilyen, olvastatok róla? Nekem elég drasztikusnak tűnik annak ellenére hogy szeretem a husit, tojást, sajtokat.

5616. könyvkukac (válaszként erre: 5607. - Libus2000)
2014. máj. 6. 19:56

Én is három számjegyből szeretném egy reális két számjegyre lefaragni a súlyom. Vastag csontozat, 180-as magasság, egyenletes súlyeloszlás, homokóra-alkat és nem utolsósorban egy engem nagyon szerető férj az, amik/aki miatt nem kaptam észbe időben és hagytam magam kigömböcösödni.

A doki (szerencsére téves) diagnózisa jól rám ijesztett, ez adta meg a kezdő lökést. De tényleg szörnyű, mennyire bele tud kényelmesedni az ember a napi rutinba, hogy pislog párat és már meg is hízott. :(


Őszinte leszek, én rosszabb napjaimon agyideget bírok kapni azoktól akik soványak de két-három kiló plusz miatt már nyafognak... jobb napjaimon viszont bekapcsol az empátiaérző idegrendszerem és készséggel megértem, hogy őket épp az a fránya 2-3 kiló plusz zavarja és kész. :)


Viszont én is örülök ennek a fórumnak. Nagy segítség tudni hogy pár ismeretlen ismerős hasonló helyzetben van mint én, sőt ahogy figyelem tényleg sokunk csaknem minden téren ugyanott tart. :)

5615. Ercsi01
2014. máj. 6. 19:41
Én még csak most tudok enni, mert eddig vizsgáztam (pedig 6 után már nem eszek, de a vizsgadrukk közepette le se ment semmi) Vacsira sok-sok sali lesz egy kis tavaszi felvágottal :)
5614. Arel
2014. máj. 6. 17:14
Nálam nem volt csirkecomb, hanem egy fitnesz-saláta egy termálfürdőben, meg egy szelet sovány disznóhusi. A salátában is volt jócskán fehérje: tojás, sajt, joghurtos öntet, összevágott sonka. Viszotn alig ittam egész nap, úgyhogy emiatt ost nagyon éhes voltam, megittam 2 pohár tejet, meg egy csomó vizet, és egy darab sajtot is. Vacsira már csak sali lesz, talán egy kis sajttal.
5613. Arel (válaszként erre: 5607. - Libus2000)
2014. máj. 6. 17:11

Hali!

Nem vagy egyedül a "könnyebbek" táborában, én se vagyok olyan nagyon sok, most talán 64 alatt már, és én is csak 60-ig szeretnék tulajdonképpen lemenni. Vsizont anno voltam már én is 90 körül, ezért is éreztem, hogy itt az ideje egy kicsit rákoppinani magamra.

Valóban HAJRÁ a nagy súlyfelesleggel küzdőknek, de magunknak is, mert higgyétel el, hogy ez a pár kiló aztán nagyon tud ám ragaszkodni!

5612. kisvadóc
2014. máj. 6. 14:43

Sziasztok!

Jó itt veletek, nekem ma szénhidrázt napom van, a reggeli gyümölcs délig már egyáltalán nem okoz gondot, régebben amint beértem megettem 2-3 szendvicset..anélkül nem indult anap..ebéd parajos penne volt, nem vagyok éhes, talán este még bekapok valamit...holnap gyümi alma, eper, kivi. Ma már emlitették hogy mintha fogytam volna...végre:) Kitartást nektek! Jó hogy itt is vagyunk egymásnak! :)

5611. Libus2000
2014. máj. 6. 13:49
Nekem is csirkecomb volt, csalamádéval és céklával. :-)
2014. máj. 6. 13:19
Én is csirkecombot ebédeltem koktélparadicsommal, meg egy pár virslit. :)
5609. Libus2000
2014. máj. 6. 11:53
Már csak 8 perc az ebédig.... :-)))))))
5608. Ercsi01 (válaszként erre: 5607. - Libus2000)
2014. máj. 6. 11:13

Köszi a biztatást :)


Szerencsére nem lehetetlen fogyni ha valaki tényleg elszánja magát. Sajnos nálam többről van szó, mint h hagytam feljönni a kg-kat :/ Gyógyszerek váltogatása (nem magamtól, hanem az orvosok írtak mindig mást), baleset után hosszú (majdnem 1 évig tartó) lábadozás, így észre sem veszi az ember már felpattan a súlyfelesleg. Lefelé persze nehezebb, de 1,5 éve még 14 kg pluszt mutatott a mérleg a jelenlegihez képest. Így bizakodó vagyok :)

5607. Libus2000
2014. máj. 6. 10:43

Sziasztok!


Remélem, senki nem veszi bántásnak, mert tényleg őszintén mondom, hogy nagyon tisztelem azokat a csajokat, akik 20-30 kg felesleget állnak neki eltüntetni és van erejük egyáltalán elkezdeni és aztán végigcsinálni!

Ilyenkor szinte szégyellem magam, hogy azon problémázok, hogy 60-ról 57-re kell lefogynom. De pont azért csinálom, mert tudom, hogy ha engedném, hogy feljöjjön több felesleg, nekem nem lenne erőm azt leadni. Meg persze baromi hiú vagyok, meg marhára nincs kedvem ruhatárat cserélni. :-))))

Szóval elismerésem nektek, és nagyon drukkolok, hogy mindenki elérje a célját!

5606. Ercsi01
2014. máj. 6. 09:55
Én is nemrég mérlegeltem magam. Ma van a 9. napom és -2,2 kg-nál tartok én is. Bár most szerintem kissé visszavetett az h megvan. Itt-ott már centik is mentek le (mell és has: -3,5 cm, csípő: -2,5 cm), de se a súly-se a cm veszteséget nem érzékelem még magamon. Majd talán egy pár hét múlva. A célom egyenlőre az h a hónap végéig 80 alá menjek :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook